Dodaj do ulubionych

Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek

• kasica_k 29.09.11, 02:33
    No i co, klubowiczki? Żadnych nowych manikiurów ostatnio? Jestem żądna słoczy :)

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • besame.mucho 29.09.11, 10:47
    Szlagbyto. Mam na pazurach fajny róż OPI, ale malowany w salonie i zapomniałam jaka nazwa :/. Wrzuciłabym słocza, ale przeglądam róże na ich stronie, przeglądam, i żadna nazwa nie chce do mnie krzyknąć "przypomnij mnie sobie, to ja, to ja!". Miami Beet już najprędzej, ale głowy nie dam.
  • besame.mucho 29.09.11, 10:54
    HA, mam go, tylko jest w czerwieniach, a nie w różach. Koala bear-y. Zaraz wrzucam focię.
  • bib24 29.09.11, 10:21
    I jeszcze tu się odezwę. zapraszam was na forum klub lakierowy. znajdziecie tam na pewno bratnie lakierowe dusze.

klublakierowy.fora.pl/
    Kochamy lakiery tanie i drogie. polskie i zagraniczne. wszystkie kolory i wykonczenia.
  • kasica_k 29.09.11, 13:51
    Dziękujemy za zaproszenie. Zaglądałam kiedyś na bloga Klub Lakierowy, dużo fajnych słoczy :) Jeśli zaś chodzi o fora, to ogólnie lepiej czuję się w tutejszym środowisku :)

--
    Stanikomania!
  • besame.mucho 29.09.11, 11:27
    http://img196.imageshack.us/img196/5707/img4684s.jpg
    http://img269.imageshack.us/img269/7742/img4718xx.jpg

Słocz ręczny i nożny, bo się pierwszy raz od lat zdarzyło, że mam ten sam kolor tu i tu. Zima, stóp człowiek nie pokazuje, to można ;)

Buteleczki na zdjęciach niet, bo malowane w salonie. Trudno złapać idealny odcień, bo on jest taki ni to różowy ni to czerwony (dla mnie trochę bardziej fuksja niż czerwień, na stronie opi jest w dziale czerwienie), ale przykładam łapsko do monitora i wygląda bardzo podobnie. Ładnie wygląda na opalonej skórze w ciepłym odcieniu, w przeciwieństwie do większości różowych, które ją przyszarzają.
  • kasica_k 29.09.11, 13:43
    Lubię takie ciepłe różo-korale :) I masz super zrobione paznokcie :)

--
    Stanikomania!
  • kis-moho 29.09.11, 14:37
    Az mi sie zachcialo wakacji od Twoich zdjec :o) Piekny ten Koala.
  • yaga7 29.09.11, 14:24
    Szukam lakieru z farfoclami (no wiecie, glittery, flejksy i insze ;)), który można nakładać na normalny lakier i żeby to ładnie wyglądało. Ten lakier powinien być przezroczysty czy opalizujący...

Hmm, czy w ogóle macie jakieś pomysły? Bo widziałam czasem jakieś słocze, że na jeden lakier było nałożone takie cuś i to fajnie wyglądało. Ale nie pamiętam, gdzie to widziałam i co to było.

Help? :)
    --
    Brak nowych postów
  • kis-moho 29.09.11, 14:35
    Moze Nfu Oh? Tu masz pare przykladow:

www.alllacqueredup.com/2010/08/putting-nfu-oh-test-notd-568-56.html#more-3446
    www.lacquerized.com/2011/07/nfu-oh-51-revisited.html
    www.lacquerized.com/2010/07/kiko-300-meets-nfu-oh-52.html
    Jeszcze to mi przyszlo do glowy:
    thebeautydepartment.com/2011/09/guest-post-2/
    ale ze nie sa podane zadne nazwy, to pewnie nie pomoze za bardzo...
  • yaga7 29.09.11, 14:42
    Dzięki!

Ale chodzi mi nie o lakier kolorowy, który ma farfocle, tylko o jakiś przezroczysty lakier z farfoclami, który mogę nałożyć na normalny, jednolicie kolorowy lakier, żeby uzyskać taki farfoclowy efekt. Więc najlepiej by było, gdyby ten lakier był jakiś przezroczysty czy tylko lekko zabarwiony.

--
    Brak nowych postów
  • kis-moho 29.09.11, 14:49
    Mi sie wydaje, ze one sa wlasnie takie lekko zabarwione, a kolor glownie nadaje lakier pod spodem. Tu masz swatche na roznych kolorach lakieru:
    polishorperish.blogspot.com/2010/09/nfu-oh-flakie-extravaganza.html
    a tu na niepomalowanych niczym innym paznokciach:
    polishhoarderdisorder.blogspot.com/2009/10/french-manicure-with-nfu-oh-38.html
  • yaga7 29.09.11, 14:50
    Ooo, super, dzięki :)

Tylko te nfuohy chyba są jakoś trudno dostępne nie? Przynajmniej tak mi się obiło o oczy w sąsiednim wątku lakierowym.

--
    Brak nowych postów
  • kis-moho 29.09.11, 14:56
    Nie wiem szczerze mowiac - Nfu Oh ma sklep internetowy, ale dziewczyny na cos narzekaly, chyba na rejestracje (?).
  • yaga7 29.09.11, 14:58
    No właśnie tak mi się wydawało. Hmm, może sama zaryzykuję i zamówię coś stamtąd.

--
    Brak nowych postów
  • kasica_k 29.09.11, 14:58
    Ja nie jestem w stanie się tam zarejestrować, tj. nie pokazuje się żaden przycisk "zapisz", "dalej", czy coś takiego, po wypełnieniu formularza.

--
    Stanikomania!
  • kasica_k 29.09.11, 14:46
    Np. Orly Prisma Gloss - złote albo srebrne drobinki, a lakier przezroczysty:
    www.orlybeauty.pl/index.php?PHPSESSID=2c7791b860334921e584ac200c55a301&akcja=02&grupa=06023
    --
    Stanikomania!
  • yaga7 29.09.11, 14:49
    Dzięki!

A takie z bardziej skomplikowanymi farfoclami? Żeby może różnokolorowe były, albo różnokształtne... ;)

(ależ jestem wybredna...;))

--
    Brak nowych postów
  • kasica_k 29.09.11, 14:50
    To nie znam, bo nie lubiem :)

--
    Stanikomania!
  • yaga7 29.09.11, 14:52
    No ja właśnie nie wiem, czy lubię czy nie i chciałabym się przekonać ;)
    --
    Brak nowych postów
  • bib24 29.09.11, 15:25
    gosh rainbow
    sally hansen hidden treasure
    nfu oh
    inglot seria flakes
    pierre rene flakes
    my secret flakes

wszelkie brokaty typu lippmann happy birthday, la girl glitter addict

i cała masa innych
  • yaga7 29.09.11, 15:32
    A czy masz jakieś polecane lub ulubione? Takie różnokolorowe lub różnokształtne?

Jak będę przy okazji w jakimś CH, sprawdzę tego Inglota.

--
    Brak nowych postów
  • bib24 29.09.11, 15:38
    yaga7 napisała:

> A czy masz jakieś polecane lub ulubione? Takie różnokolorowe lub różnokształtne
    > ?

polecane ulubione co (flakes/glitter?)? jakie kolory chcesz? czy maja zmieniac kolor czy nie? być tanie czy drogie? łatwe do kupienia czy z zagranicy? łatwe do zmycia czy wymagające metody foliowej?

Ja osobiście kocham layeringi (tfu znowy angielski - chodzi o takie kładzenie lakierów, że kładzie się kolor na kolor uzyskując nowy wielowymiarowy efekt). Przez to mam bardzo dużo takich lakierów. Mogę ci baardzo duzo polecic ale sprecyzuj więcej co byś chciała.
  • yaga7 29.09.11, 15:45
    Ja jestem początkująca, więc hasło metoda foliowa mi absolutnie nic nie mówi :) Więc tak, chciałabym coś, co można zmyć normalnym zmywaczem.

Layeringi w moim przypadku raczej odpadają, bo chyba na to trzeba mieć dużo czasu nie?

Ale chciałabym jakieś takie coś, co ma w sobie różne drobinki - na przykład Orly Fowl Play ma w sobie takie różne drobinki i chętnie znalazłabym coś przezroczystego, co ma takie drobinki i co mogłabym sobie nałożyć na przykład na kolor czerwony. Albo czarny. I żebym miała taki efekt drobinkowy, ale żeby te drobinki były różnych kształtów.
    I może być też coś, co zmienia kolor i się nadaje na ciemne lakiery, bo ciemnych mam większość.

Żeby były łatwe do kupienia przez net, więc mogą być z zagranicy, ebay pasuje.

Co do ceny, no nie wiem, przykładowo cena Orly jest ok, nie wiem, czy to dużo czy mało. Jak coś będzie super, mogę wydać więcej.

--
    Brak nowych postów
  • bib24 29.09.11, 16:05
    yaga7 napisała:

> Ja jestem początkująca, więc hasło metoda foliowa mi absolutnie nic nie mówi :)
    > Więc tak, chciałabym coś, co można zmyć normalnym zmywaczem.
    >
    > Layeringi w moim przypadku raczej odpadają, bo chyba na to trzeba mieć dużo cza
    > su nie?
    >
    > Ale chciałabym jakieś takie coś, co ma w sobie różne drobinki - na przykład Orl
    > y Fowl Play ma w sobie takie różne drobinki i chętnie znalazłabym coś przezrocz
    > ystego, co ma takie drobinki i co mogłabym sobie nałożyć na przykład na kolor c
    > zerwony. Albo czarny. I żebym miała taki efekt drobinkowy, ale żeby te drobinki
    > były różnych kształtów.
    > I może być też coś, co zmienia kolor i się nadaje na ciemne lakiery, bo ciemnyc
    > h mam większość.
    >
    > Żeby były łatwe do kupienia przez net, więc mogą być z zagranicy, ebay pasuje.
    >
    > Co do ceny, no nie wiem, przykładowo cena Orly jest ok, nie wiem, czy to dużo c
    > zy mało. Jak coś będzie super, mogę wydać więcej.
    >

No to po kolei
    metoda foilowa (foil method, wrzuc w googla, pełno filmów znajdziesz) polega na tym, że nasączasz watke zmywaczem, kładziesz na paznokieć, tak całą rękę i zawijasz palce w foilię aluminiowa względnie przykrywasz i dociskasz torebką foliową. Prządne duże brokaty tylko tak mozna zmyc nieuszkadzając paznokci. w zaleznosci od liczby warstw, brokatu itp trzymasz to 2-5-10 minut. potem po prostu ściagasz lakier.

Layering to bajer. jednego dnia malujesz paznokcie. Mija dzień, lakier ci się nudzi / koncówki się ścierają. Nie zmywasz go! Kładziesz warstwę lakieru do layeringu, top coat i masz idelany mani na następne kilka dni. Więc czasu jest mniej a nie więcej.

Czyste flakesy bez bazy ma własnie inglot (drogie i małe), gosh raibow, pierre rene, my secret, sally hansen hidden treasure, część nfu oh.
    Są w Naturze, na allegro, a nfu oh ma świetny sklep na łotwie bodajze.
    Jeszcze poszukaj golden rose scale effect. Też są fajne.

Wszystkie flakesy które nie sa w bazie są jednocześnie duo/multichromami. Proponuję żebyś kupiła sobie jeden i zobaczyła czy ci to pasuje. Ja wolę flakesy w bazie jak foul play (lub merry midnight). A tak w ogóle wolę jednak glittery.

Obejrzyj sobie na google zdjęcia np:
    lippmann happy birthday
    lippman ruby red slippers

I powiedz co sądzisz. większość z nich ma tańsze duplikaty. Są też inne wersje kolorystyczne.

A jak chcesz się dobić wrzuc w google hasło lynnderella i wybierz blog steffels.
  • kis-moho 29.09.11, 16:09
    > nfu oh ma świetny sklep na łotwie bodajze

Jak pisalyscie o tym polskim sklepie, cos mi chodzilo po glowie, ze gdzies widzialam dobra alternatywe! Chodzi o ten sklep:
    www.viis.ee/
    A inne polecane adresy z Nfu Oh widzialam tu:
    www.lacquerized.com/p/faq.html
  • bib24 29.09.11, 16:11
    kis-moho napisała:

> > nfu oh ma świetny sklep na łotwie bodajze
    >
    > Jak pisalyscie o tym polskim sklepie, cos mi chodzilo po glowie, ze gdzies widz
    > ialam dobra alternatywe! Chodzi o ten sklep:
    > www.viis.ee/
    > A inne polecane adresy z Nfu Oh widzialam tu:
    > www.lacquerized.com/p/faq.html

O ten mi właśnie chodziło, dzięki. Bardzo dobry sklep.
  • kasica_k 29.09.11, 16:12
    A kupowałaś tam kiedyś? Bo mnie żywo zainteresował :)

--
    Stanikomania!
  • bib24 29.09.11, 16:15
    kasica_k napisała:

> A kupowałaś tam kiedyś? Bo mnie żywo zainteresował :)
    >

Kilka osób z forum lakierowego kupowało. Raz uczestniczyłam w zamówieniu zbiorowym.
  • yaga7 29.09.11, 16:13
    O właśnie, na ten estoński sklep już trafiłam.

--
    Brak nowych postów
  • kasica_k 29.09.11, 16:11
    Ten?
    www.viis.ee/en/store?page=1
    --
    Stanikomania!
  • izas55 04.10.11, 07:21
    Jak zwykle moja silna wola poszła w diabły.
    Złożyłam zamówienie, w ramach testowania sklepu dla dobra ogółu oczywiście ;-). Wysyłka 6.15 euro więc raczej opłacają się większe zakupy. Dam znać jak dojdą.
  • yaga7 04.10.11, 07:22
    Szkoda, że nie pisałaś tutaj (albo ja nie zauważyłam), ale z wielką chęcią bym się była podłączyła.

--
    Jesienne trendy
  • izas55 04.10.11, 07:39
    No ciapa ze mnie, nie pomyślałam. Następnym razem będę pytać, obiecuję.
  • izas55 04.10.11, 11:04
    Jestem w ciężkim szoku. Właśnie dostałam maila, że zamówienie zostało wysłane.
  • kis-moho 04.10.11, 11:10
    Nie wiem, jak ten estonski sklep, bo ja zamawialam u niemieckiego przedstawiciela - ale tez byli super szybcy. Zamowilam bodajze w czwartek przed polnoca, w piatek kolo 6 rano dostalam maila, ze sie tym zajmuja, o 8 paczka byla juz wyslana, a we wtorek jak wrocilam do Monachium odebralam ja od sasiada. Moze Nfu Oh wszedzie jest takie ekspresowe?
  • ciociazlarada 04.10.11, 12:11
    Rowniez uleglam magii blyszczacych platkow Nfu Oh, tyle ze nie zdecydowalam sie odkrywac Ameryki w estonskich konserwach:) i zamowilam prosto ze Stanow. Zobaczymy, czy sa naprawde tak ladne, jak na zdjeciach u Lacquerized i Scrangie.
    --
    Smoki:)
  • kasica_k 04.10.11, 16:39
    coś dobrego oprócz tych płatków i holo? Bo nie lubię płatków ani holo :(

Czytałam w innym wątku, że płyn do usuwania skórek, ale mnie by bardziej interesowało coś kolorowego w tej ich boskiej buteleczce.

--
    Stanikomania!
  • kis-moho 04.10.11, 17:08
    Ja mam tylko płyn w boskiej (naprawdę!) buteleczce. Płyn zresztą też boski. Ale poza tym też te płatki nie do końca do mnie przemawiają.
  • kis-moho 04.10.11, 17:12
    > Rowniez uleglam magii blyszczacych platkow Nfu Oh, tyle ze nie zdecydowalam sie
    > odkrywac Ameryki w estonskich konserwach:) i zamowilam prosto ze Stanow.

Fabulousstreet nie wysyła do Niemiec, nie wiem dlaczego. A Ty wiesz, ze jest holenderski dystrybutor Nfu Oh? Nie rozumiem co prawda nic a nic z tej strony, ale moze sie przyda:
    www.nailxl.nl/
  • ciociazlarada 04.10.11, 18:49
    Wiem, widziałam i nawet ceny mają przyzwoite. Akurat i ja, i moja większa połowa jesteśmy na gościnnych występach w Skandynawii, więc zamówiłam z Hameryki.
    Pewnie nie wysyłają bo:
    A) jest lokalny dystrybutor;
    B) mają złe doświadczenia z klientami z tego kraju.
    --
  • yaga7 29.09.11, 16:13
    bib24 napisała:

> No to po kolei
    > metoda foilowa (foil method, wrzuc w googla, pełno filmów znajdziesz) polega na
    > tym, że nasączasz watke zmywaczem, kładziesz na paznokieć, tak całą rękę i zaw
    > ijasz palce w foilię aluminiowa względnie przykrywasz i dociskasz torebką folio
    > wą. Prządne duże brokaty tylko tak mozna zmyc nieuszkadzając paznokci. w zalezn
    > osci od liczby warstw, brokatu itp trzymasz to 2-5-10 minut. potem po prostu śc
    > iagasz lakier.

Dzięki za wyjaśnienie, to już wiem :)

> Layering to bajer. jednego dnia malujesz paznokcie. Mija dzień, lakier ci się n
    > udzi / koncówki się ścierają. Nie zmywasz go! Kładziesz warstwę lakieru do laye
    > ringu, top coat i masz idelany mani na następne kilka dni. Więc czasu jest mnie
    > j a nie więcej.

I są jakieś specjalne lakiery do nakładania na inne lakiery żeby ten spodni kolor był widoczny? Na przykład?

> Czyste flakesy bez bazy ma własnie inglot (drogie i małe), gosh raibow, pierre
    > rene, my secret, sally hansen hidden treasure, część nfu oh.

Bez bazy czyli co? Luzem się nakłada? To jak tak, to nie.

> Są w Naturze, na allegro, a nfu oh ma świetny sklep na łotwie bodajze.
    > Jeszcze poszukaj golden rose scale effect. Też są fajne.
    >
    >
    > Wszystkie flakesy które nie sa w bazie są jednocześnie duo/multichromami. Propo
    > nuję żebyś kupiła sobie jeden i zobaczyła czy ci to pasuje. Ja wolę flakesy w b
    > azie jak foul play (lub merry midnight). A tak w ogóle wolę jednak glittery.

Tak, tak to ja chcę w bazie, żeby się nakładało jak lakier, pędzelkiem.

> Obejrzyj sobie na google zdjęcia np:
    > lippmann happy birthday
    > lippman ruby red slippers

Oo, fajne, gdzie się to kupuje?

> I powiedz co sądzisz. większość z nich ma tańsze duplikaty. Są też inne wersje
    > kolorystyczne.
    >
    >
    > A jak chcesz się dobić wrzuc w google hasło lynnderella i wybierz blog steffels
    > .

Będę się dobijać wieczorem ;)
    --
    Brak nowych postów
  • bib24 29.09.11, 16:20
    yaga7 napisała:
    > I są jakieś specjalne lakiery do nakładania na inne lakiery żeby ten spodni kol
    > or był widoczny? Na przykład?

Wszelkie półprzezroczyste. Tak po prostu.

> Bez bazy czyli co? Luzem się nakłada? To jak tak, to nie.

Bez bazy w sensie w lakierze bezbarwnym a nie zabarwionym. Taki foul play jest np mocno zabarwiony i nie da się nim layeringować. ale nfu 51 juz tak. Baza może być od zupełnie przezroczystej do lekko zabarwionej i całkowicie kryjącej.

> Tak, tak to ja chcę w bazie, żeby się nakładało jak lakier, pędzelkiem.

Wszystkie które wymieniłam to lakier nakładany pędzelkiem.

>
    > > Obejrzyj sobie na google zdjęcia np:
    > > lippmann happy birthday
    > > lippman ruby red slippers
    >
    > Oo, fajne, gdzie się to kupuje?

lippmanny nieststy na ebay i drogie są. ale happy birthday ma masę dupliatów mniej lub bardziej podobny np essence circus confetti (nie identyczny). ruby red slippers ma duplikat nyx dorothy dostępny na ebay za kilka procent ceny. Są identyczne.

> Będę się dobijać wieczorem ;)

Wg mojej subiektywnej opinii w chwili obecnej to sa jedne z najbardzej oryginalnych i najładniejszych lakierów na świecie.
  • yaga7 29.09.11, 19:09
    Oglądałam te lakiery Lynnderelli - boskie są :) Zapytałam też o możliwość wysyłki do Polski, zobaczymy.

Teraz sobie posprawdzam, co jest z innych wymienionych przez Ciebie rzeczy na ebayu.
    --
    Brak nowych postów
  • bib24 29.09.11, 19:30
    Lynnderella nie wysyla poza usa. Musisz mieć adres w stanach. To nie widzimisię. Ich poczta oficjalnie zakazuje wysylać lakier samolotem, że niby terorystycznie niebezpieczny czy coś. Głupota ale kary mogą dać spore.

Kupienie jej lakierów to wyższa sztuka organizacji.

Ale zobacz inne które polecalam, jakby co zapytaj przed kupnem. Wiele ma tańsze identyczne duplikaty. Robienie duplikatów to teraz plaga. Cal kolekcje potrafią "ściągnąć"
  • yaga7 29.09.11, 19:33
    Wydaje mi się, że czytałam tutaj, że ktoś kupował na ebayu lakiery ze Stanów i normalnie wysyłali.

Ale jak ona nie wysyła poza Stany, to też nic straconego, uśmiechnę się do kumpeli i pewnie mi pomoże.

Te inne sobie też posprawdzam.
    --
    Brak nowych postów
  • bib24 29.09.11, 19:37
    Pewnie ze inni wysylają. Ale ryzykują grzywnę. A ona nie chce ryzykować.

Jest jeszcze 2 problem. Lynnderella to taka effuniak lakierowa. Robi lakiery sama w domu (lakier tak robiony to franken) i sprzedaje na blogu. Otwiera sklep o określonej godzinie i zamyka jak ma dużo zamówień. Jest to np 2 w nocy w polsce a sklep jest otwarty 6 minut.

Także da się, ale ciężko jest.
  • yaga7 29.09.11, 19:41
    No właśnie zauważyłam, że ten sklep jest tylko czasami otwarty, ale nie wpadłabym, że tylko na 6 minut ;)

Jak się nie uda, trudno, tyle jest innych lakierów.
    --
    Brak nowych postów
  • bib24 29.09.11, 20:00
    Pewnie że jest!
    A holo lubisz? Znasz ozotic? Zobacz też u steffels ozotic elytra 528.
    Albo duochromy lubisz? zobacz np u scrangie serię duochromy. Duochromy to będzie najprawdobniej następny światowy hit po pękaczach.

A tak wogóle Polska to lakierowy raj. Mamy masę lokalnych lakierów, które są tanie a na światowym poziomie. Niektóre są niesamowite i bardzo poszukiwane na świecie (bynajmniej nie inglot). Do tego cuda można utrafić na allegro często bardzo tanio.

• yaga7 29.09.11, 20:02
    Tak holo i duochromy są fajne, więc jak najbardziej sprawdzę tego ozotica.

A jakie polskie marki są dobre? Bo przyznam się, że na polskich lakierach kompletnie się nie znam i testowałam tylko Inglota, który lata temu wydał mi się średniawy.
    --
    Brak nowych postów
  • bib24 29.09.11, 20:12
    Po pierwsze wejdz na klub lakierowy, tj forum. Tam jest dużo wątków o markach. Jest wiele dobrych. Co kto lubi: wibo, sensique, color alike, essence (nie nasza ale fajna), secret beauty, delia, golden rose (nie nasza, ale ma ciekawe droższe serie np paris magic, holo, metellic, w tym pierwowzór chanel peridot) i pewnie wiele innych które mi umknęły. Lakiery to fajna nisza, tu cena prawie nigdy nie wyznacza jakości. Wiele bardzo tanich lakierów jest lepszych jakościowo od droższych.

Pogrzeb na blogu spooky nails.

W Polsce mamy duochromy, holo, flakesy, kremy, shimmery. Mamy jeden z najbardziej zróżnicowanych rynków na świecie. Bo do lakalnych marek dochodzą światowi producenci, w zasadzie do wszystkich mamy dostęp. Raj po prostu.

• kasica_k 29.09.11, 20:56
    yaga7 napisała:
    > A jakie polskie marki są dobre? Bo przyznam się, że na polskich lakierach kompl
    > etnie się nie znam i testowałam tylko Inglota, który lata temu wydał mi się śre
    > dniawy.

Ja też tylko Inglota znam. I średniawy to delikatnie powiedziane, kupiłam sobie kilka lat temu 3 kolory i wszystkie w końcu wyrzuciłam, bo były okropnie nietrwałe. Jak dla mnie używalny lakier powinien trzymać się co najmniej 3-4 dni. Jeśli cokolwiek polskiej produkcji spełnia ten warunek i przy tym kolory są ciekawe, można je znaleźć w sieci oraz nie trzeba podejmować heroicznych wysiłków celem ich zdobycia, to jestem bardzo za :)

--
    Stanikomania!
  • kasica_k 30.09.11, 03:25
    bib24 napisała:
    > Duochromy to będzi
    > e najprawdobniej następny światowy hit po pękaczach.

Bardzo bym się ucieszyła, bo duochromy strasznie mi się podobają, w przeciwieństwie do pękaczy. Holo już niekoniecznie.

--
    Stanikomania!
  • bib24 30.09.11, 07:43
    Ja też nie lubię pękaczy a uwielbiam duo. Jak na razie jest spora szansa, że będą następnym trendem. Kilka firm juz planuje takie kolekcje i one moga pociągnąc rynek.
  • kasica_k 29.09.11, 14:50
    Orly Shine On Crazy Diamond

www.orlybeauty.pl/index.php?PHPSESSID=2c7791b860334921e584ac200c55a301&akcja=03&artykul=000261
    --
    Stanikomania!
  • yaga7 29.09.11, 14:52
    oo, ten fajnie wygląda :)

--
    Brak nowych postów
  • kasica_k 29.09.11, 14:57
    A po prostu Cosmic FX kładzione jedną warstwą na wierzch by Ci nie podpasowały? Ja właśnie od tego zamierzam zacząć swoje eksperymenty (bo mają małe glitery ;)

--
    Stanikomania!
  • yaga7 29.09.11, 14:59
    Mam trzy sztuki fiksów i żaden moim zdaniem do tego nie będzie dobry, bo one jednak są za ciemne i dość konkretne.
    --
    Brak nowych postów
  • kasica_k 29.09.11, 15:05
    Masz rację, właśnie walnęłam Space Cadeta na Iron Butterfly i zasadniczo wyszedł z tego Space Cadet :)

--
    Stanikomania!
  • kasica_k 04.10.11, 16:40
    Znalazłam gdzieś bloga dziewczyny, która wszystkiego sobie szuka w tymże kolorze.
    A mnie wystarczy lakier :)
    Fanki Dra Who, macie jakiś ulubiony tardis blue?

--
    Stanikomania!
  • izas55 04.10.11, 17:00
    Doktor jest moją wielką miłością, zwłaszcza 10 ;-), jak gdzieś znajdę lakier w kolorze tardisowym to wkleję link. Mi się jeszcze bardzo podoba kolor doktorowej marynarki en.wikipedia.org/wiki/Tenth_Doctor

Może nowa kolekcja Diora i Nubar?
    racked.com/archives/2011/08/18/chanels-deniminspired-nail-polish-range-launches-in-september.php
    www.alllacqueredup.com/2011/09/nubar-jeans-collection-preview.html
  • kasica_k 06.10.11, 01:08
    Trochę za jasny na Tardis Blue, ale ujdzie. Kupiłam go rok temu, teraz reaktywacja :) Będzie recenzja, jak dłużej posiedzi. Na razie pełen zachwyt, co OPI to OPI, kryje jak smok, maluje się rewelacyjnie.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/qa/pa/hnxt/X1NmpteI0M7IxtG0cX.jpg

--
    Stanikomania!
  • tfu.tfu 04.10.11, 22:21
    kupiłam 2 lakier w tym roku i uczę się malować szpą ;-P
    wszystko przez Was ;-P
    --
    .............. fusy precz!
  • izas55 04.10.11, 22:29
    tak, wiemy, jesteśmy potworne ;-)
  • ciociazlarada 04.10.11, 22:39
    Jesteście:) Jeszcze niedawno miałam trzy małe lakiery. Teraz mam trzy małe, dwadzieścia trzy duże i mocne postanowienie odwyku...
    --
  • kasica_k 05.10.11, 02:04
    ciociazlarada napisała:

> Jesteście:) Jeszcze niedawno miałam trzy małe lakiery. Teraz mam trzy małe, dwa
    > dzieścia trzy duże i mocne postanowienie odwyku...

...z góry skazane na niepowodzenie :)

--
    Stanikomania!
  • madzioreck 05.10.11, 02:58
    Czy to, co widnieje pod numerkiem 51 (Nfu Oh, Opal Series, przy opcji 12 obrazków na stronę jest na samym dole po prawo ) w tym sklepie:
    www.viis.ee/en/store
    to to samo, co to tutaj?
    www.lacquerized.com/2011/07/nfu-oh-51-revisited.html
    Bo na sklepowej focie widzę jakieś zielonkawe błyski... a strasznie zachorowałam na ten kolor pokazany na blogu - w polskim sklepie oczywiście niedostępny :(
  • kasica_k 05.10.11, 03:24
    Na blogu też widać zielone błyski, na ostatnim zdjęciu. Moim zdaniem to to samo, Nfu Oh swoje odcienie numeruje, więc nie sądzę, żeby istniały dwa różne o tym samym numerze.

--
    Stanikomania!
  • kasica_k 05.10.11, 03:27
    jest tuaj: teallikethecolor.tumblr.com/post/5265273321/glossylalia-nemene-nailingit-nfu-oh-51
    Widać wszystkie kolory, którymi się mieni.

--
    Stanikomania!
  • izas55 05.10.11, 07:07
    Zamówiłam go sobie to co powiem jak przyjdzie
  • ciociazlarada 05.10.11, 15:06
    Też sobie go zamówiłam i jeszcze ten zielony, 56 czy jakoś tak... Myślę również powoli o czarnym, 60, ale jestem oficjalnie od wczoraj na odwyku, Nfu Oh były ostatnie.
    --
  • madzioreck 05.10.11, 20:42
    Aaaaa, a kiedy jakieś wspólne zakupy? Bo kurczę, w tym estońskim sklepie przesyłka prawie tyle, co lakier...
    Że ja się zakochałam w 51, to pikuś, ale mój mąż zakochał się również i truje mi, kiedy kupisz i kiedy kupisz ;)
  • yaga7 05.10.11, 20:44
    Ja też bym była chętna na wspólne zakupy :)

Czy we dwie damy radę, czy szukamy kogoś jeszcze?

--
    Jesienne trendy
  • izas55 05.10.11, 21:09
    Dziewczyny, a może byście chciały spróbować tych które ja kupiłam. Trzeba by było tylko skombinować buteleczki z pędzelkami. Ten lakier ma 17ml. Ja zamówiłam 51, FS 20, 63, 52 i 67
  • madzioreck 05.10.11, 21:11
    W sumie u mnie nie ma co próbować, bo na każdej możliwej focie kolory piękne, a i na moich pazurach trzyma się wszystko łącznie pewnie z farbą olejną ;)
    Yaga...?
  • yaga7 05.10.11, 21:14
    Mnie akurat mała pojemność spokojnie wystarczy, w życiu nie zużyję 17 ml ;)

Ale z trzeciej strony może się okazać, że kombinowanie z pustymi buteleczkami będzie czaso- i kosztochłonne, i lepiej będzie zamówić jednak normalnie.

--
    Jesienne trendy
  • madzioreck 05.10.11, 21:56
    > Mnie akurat mała pojemność spokojnie wystarczy, w życiu nie zużyję 17 ml ;)

No a ja właśnie lakiery zużywam do dna, niemal do wykręcenia buteleczki ;)
  • yaga7 05.10.11, 22:00
    No ja nie mam szans :) Maluję może raz na tydzień, mam tego kilkanaście, wkrótce kilkadziesiąt - o matko ;)))

Ale spoko, nasze wspólne zamówienie jest jak najbardziej aktualne!
    --
    Jesienne trendy
  • yaga7 05.10.11, 21:12
    ja bardzo chętnie :) Zwłaszcza 51 ;) Ale pewnie nie tylko.

Ale nie wiem, gdzie się takie buteleczki kupuje?? Masz jakiś pomysł?

--
    Jesienne trendy
  • madzioreck 05.10.11, 21:12
    Pewnie damy radę we dwie, ale wpiszmy się do wątku ze wspólnymi, może ktoś cos jeszcze będzie chciał :)
    A zaraz sprawdzę, czy w polskim sklepie coś dorzucili, bo ostatnio 51 nie było :)
  • yaga7 05.10.11, 21:15
    OK, 51 to ja też chcę, w sklepie estońskim mają całe 25 sztuk ;)
    --
    Jesienne trendy
  • izas55 05.10.11, 21:29
    allegro.pl/szklana-buteleczka-kulka-14-ml-bezbarwna-butelka-i1858260549.html
    allegro.pl/szklana-buteleczka-14-ml-bezbarwna-butelka-i1858260627.html
    allegro.pl/butelka-buteleczka-lakierowka-z-pedzelkiem-hurt-i1845583203.html
  • yaga7 05.10.11, 21:34
    Dobra jesteś :D

Najbardziej podoba mi się przesyłka kurierska za 24 złote buteleczki wartej złotówkę - to chyba można do all zgłosić.

Ale ta trzecia aukcja jest w porządku.

To co, chciałoby Ci się bawić w takie przelewanie? :)
    --
    Jesienne trendy
  • izas55 05.10.11, 21:39
    Tak, bo mi te 5ml wystarczy do końca świata. A będziecie chciały jakieś inne niż 51 odlane?
  • yaga7 05.10.11, 21:42
    Mogłabym jeszcze odkupić kawałek 52 :) Bo tego raczej bym nie kupowała, a też fajnie wygląda.

--
    Jesienne trendy
  • izas55 05.10.11, 21:52
    tak, ja i tak więcej od razu tych buteleczek kupię, na zapas ;-)
  • yaga7 05.10.11, 21:56
    Hehe, przewidująca jesteś ;)

To ja chętnie poprosiłabym te dwie sztuki :) Wyliczenie kosztów itp możesz przesłać mi na gazetowego, bo chyba tam będziemy się już rozliczać?

A wspólne zamówienie z madzioreck pewnie też dojdzie do skutku, bo jeszcze mam parę na oku ;)

--
    Jesienne trendy
  • izas55 05.10.11, 22:03
    To daj znać co sobie zamówicie, ja coś widzę że my się po prostu wymienimy ;-).
  • yaga7 05.10.11, 22:05
    OK, myślę, że może tak być :)

--
    Jesienne trendy
  • ciociazlarada 05.10.11, 21:35
    To jeszcze potrzebujecie takich małych kuleczek mieszających, bez nich trochę może być trudno:) Zawsze można kupić małe łożysko i kuleczki wyłuskać, tudzież młotkiem...
    --
  • izas55 05.10.11, 21:37
    zajrzę do skrzynki z narzędziami i łożysko na kuleczki się znajdzie ;-)
  • yaga7 05.10.11, 21:38
    OMG :)

Ja bym nawet nie wiedziala, gdzie takiego łożyska szukać ;)
    --
    Jesienne trendy
  • yaga7 05.10.11, 21:38
    A widzisz, faktycznie :)

To to już chyba za dużo zachodu :)
    --
    Jesienne trendy
  • kasica_k 05.10.11, 03:21
    Uwaga, chwila historyczna! Pierwsza wzmianka o lakierach do paznokci na Stanikomanii!
    Fragment o Orly w tej notce:
    stanikomania.blox.pl/2011/10/Modnie-opierzone.html
    :)
    Ciekawe, czy wejdzie mi w krew :)

--
    Stanikomania!
  • ja_joanna 05.10.11, 14:48
    Dziewczyny, może Wy znacie jakieś rozwiązanie albo przyczynę.
    Moich paznokci nie trzyma się żaden lakier. Tani, drogi, nieważne, wypróbowałam już masę lakierów, przy każdym już po kilku godzinach, najpóźniej na drugi dzień lakier mi schodzi z brzegu. Używałam też jakiś utwardzaczy chyba, ale efekt ten sam. Nie wiem, czy to ma związek z łuszczycą (choć na paznokciach jakoś specjalnie jej efektów nie widzę, ale może nie wiem, że zdrowy paznokieć to inny?). Więc przestałam malować paznokcie w ogóle. Generalnie zawsze mam je obcięte na krótko ze wzgl. na pracę bra-fitterki, żeby nie drapać klientek ani nie haczyć staników, ale one są długie same w sobie, więc to nie ma znaczenia.

Od dłuższego czasu przestałam podejmować próby malowania paznokci u rąk, bo nie chce mi się malować codziennie, a tylko wtedy miałabym szansę na nieparadowanie z odpryśniętym lakierem.
    Dodam, że na paznokciach u stóp nie mam tego problemu w ogóle. Ja wiem, że te u stóp są bardziej chronione, no ale przecież nie może tak być, że od jednego zmywania czy od jednego umycia głowy już ten lakier schodzi.

Macie jakieś tajemne wskazówki?

--
    Lobby Biuściastych, Lobby Małobiuściastych
    i biuściaste za Odrą, czyli Busenfreundinnen
  • kis-moho 05.10.11, 14:55
    A używasz jakiegos podkladu pod lakier (base coat) i na lakier (top coat)? To niezle przedluza trwalosc lakieru. Jezeli nie - sprobuj, moze cos to da. Moge Ci polecic base i top coast z P2 - nie wiem, czy sa najlepsze na swiecie, ale na pewno calkiem w porzadku, a kosztuja niewiele, wiec jak nie pomoga, nie bedzie takiej straty. W Berlinie powinnas je dostac w kazdym DM.
  • ja_joanna 05.10.11, 19:52
    kis-moho napisała:

> A używasz jakiegos podkladu pod lakier (base coat) i na lakier (top coat)? To n
    > iezle przedluza trwalosc lakieru. Jezeli nie - sprobuj, moze cos to da. Moge Ci
    > polecic base i top coast z P2 - nie wiem, czy sa najlepsze na swiecie, ale na
    > pewno calkiem w porzadku, a kosztuja niewiele, wiec jak nie pomoga, nie bedzie
    > takiej straty. W Berlinie powinnas je dostac w kazdym DM.

No dobra, akurat przechodziłam koło DM, więc sobie kupiłam, base coat i top coat + fajny lakier bo moje już dosyć są stare. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Chyba nigdy nie używałam jeszcze na raz base coat i top coat.

Wódka... pomyślimy :D ale upić się zawsze mogę jak mi znowu nie wyjdzie :P

Kremów do rąk używam raczej rzadko, więc to chyba nie to.

--
  • ciociazlarada 05.10.11, 15:04
    Są ludzie, którzy mają tłuste paznokcie z natury albo jakieś fiku-miku chemiczne i lakier się nie trzyma. Na pierwsze mogę poradzić przecieranie wódką przed nałożeniem bazy pod lakier - samym lakierem nigdy nie maluj, ryzykujesz nie tylko odpryski, ale i obleśne przebarwienia na paznokciach. Z wódką jest również ten plus, że jeśli nie zadziała, to możesz się upić:)
    --
  • izas55 05.10.11, 15:11
    Tak jak mówi kis-moho spróbuj bazy i lakieru nawierzchniowego.
    Nakładaj lakier na odtłuszczone paznokcie. Może to nie jest kwestia łuszczycy, ale np. maści lub kremów, które stosujesz, może one zostawiają tłustą warstwę na paznokciu i wtedy lakier się po prostu nie trzyma. Przetarcie paznokci spirytusem powinno pomóc.
  • kasica_k 05.10.11, 21:46
    Poza tym, co dziewczyny napisały, dorzucę jeszcze jedno - są lakiery i lakiery. Niektóre po prostu nie chcą się trzymać, bo są słabej jakości. W dodatku nawet markom znanym z trwałości zdarzają się wpadki.

Na stopach lakier zawsze trzyma się dłużej, bo mniej czynności wykonujemy stopami :) Nie moczymy ich też tak często, jak ręce.

--
    Stanikomania!
  • ja_joanna 06.10.11, 01:55
    No właśnie sęk w tym, że naprawdę dużo różnych wypróbowałam, i tanie i drogie, i takie słynące z trwałości itp. Wszystkie odpryskiwały bardzo szybko. Także raczej nie sądzę, żeby to była kwestia tylko lakierów.

Raz byłam na manicurze tutaj, dałam sobie zrobić frencza takim sprayem (nie wiem, co to dokładnie jest, taką maszynką się nakłada ten biały lakier, właśnie w sprayu), no i jeszcze tego samego dnia mi to białe odpadło, a nie mogłam reklamować, bo na drugi dzień już jechałam na święta do Polski.

--
  • besame.mucho 06.10.11, 23:22
    Tak jak radzą dziewczyny - przetrzyj czymś odtłuszczającym. Wódka, spirytus, zmywacz do paznokci z acetonem, w każdym razie coś, to najbardziej wysuszy i zmatowi płytkę. Zdecydowanie podkład i top coat. Odpuść sobie sztuczne wysuszacze (typu kropelek Avonu, itd), bo po nich lakier szybciej odpryskuje.

No i jeszcze jest kwestia tego do czego w zasadzie używasz rąk na co dzień. Mi lakier potrafi trzymać się bardzo długo, ale jeśli akurat biorę dwie długie kąpiele dziennie, sprzątam mieszkanie, zmywam, maluję i zdrapuję później resztki farby z rąk i idę na basen, to żaden lakier nie ma szans niezależnie od jakości.
  • kasica_k 06.10.11, 23:56
    besame.mucho napisała:
    > Odpuść sobie sztuczne wysuszacze (
    > typu kropelek Avonu, itd), bo po nich lakier szybciej odpryskuje.

O, poważka? Nie wiedziałam. Szkoda, bo tak nie znoszę długiego schnięcia...

--
    Stanikomania!
  • besame.mucho 07.10.11, 11:31
    Niestety poważka. Ja też nie znoszę i lubię czasem chlapnąć wysuszaczem, ale niestety rzeczywiście mam wrażenie, że lakier odpryskuje mi przez to szybciej.
  • yaga7 07.10.11, 11:33
    Ja na pewno tego nie potwierdzam, mam kropelki Inglota, lakier się trzyma przez 5 dni i raczej się ściera, a nie odpryskuje.

--
    Jesienne trendy
  • besame.mucho 07.10.11, 12:07
    A u mnie właśnie odwrotnie - jak nie wysuszam wysuszaczami, to lakiery mi nie odpryskują, tylko się ścierają na końcówkach. A jak użyję tych kropelek czy innego wysuszacza to po dwóch-trzech dniach robi mi się gdzieś odprysk.
    W sumie ciekawe od czego to zależy :)
  • izas55 07.10.11, 12:16
    Ja powoli dochodzę do wniosku, że odpryskiwanie zależy oczywiście od samego lakieru, ale również od tego czy ktoś ma krótkie czy długie paznokcie, i od stopnia miękkości paznokcia.
    Mi ten sam lakier potrafi trzymać się przez tydzień, żeby innym razem odpryskiwać po trzech.

Aż mnie korci, żeby zrobić próbę z paznokciami pomalowanymi tym samym lakierem i jedną ręką z wysuszaczem, a drugą bez
  • besame.mucho 07.10.11, 12:22
    O, taka próba to byłby dobry pomysł, bo jest też szansa, że za dużo razy się nasłuchałam i naczytałam, że od wysuszaczy szybciej pryska, więc teraz jak mi z jakiegoś tam powodu odpryśnie to od razu zwalam na wysuszacz :)
  • kis-moho 07.10.11, 12:22
    > Aż mnie korci, żeby zrobić próbę z paznokciami pomalowanymi tym samym lakierem
    > i jedną ręką z wysuszaczem, a drugą bez

Podejście prawdziwego eksperymentatora :o)
    Ja też powoli zaczynam wątpić w wartość opinii typu "trzyma się 4 dni". Mój Rich & royal, który zawsze dzielnie się trzymał 3-4 dni, odprysł mi wczoraj na dwóch paznokciach po może 12 godzinach. I nawet nic specjalnego nie robiłam, żadnego mycia okien ani pastowania podłóg.
  • izas55 07.10.11, 12:35
    Oczywiście, projektowanie eksperymentu to podstawa. I jeszcze próba powtórzona przynajmniej kilka razy, żeby dało się zrobić jakąś statystykę do tego, i z randomizacją ręki z wysuszaczem i bez, żeby wykluczyć wpływ ręki na wynik. ;-)
  • yaga7 07.10.11, 12:40
    A metoda podwójnie ślepej próby gdzie? ;)
    --
    Jesienne trendy
  • izas55 07.10.11, 12:52
    Niestety nie mam żadnej maniaczki w tej chwili pod ręką, więc będzie bez podwójnej ślepej próby ;-)
  • ja_joanna 13.10.11, 00:35
    Nie, no dziewczyny, bomba, nie spodziewałam się, że to tak dobrze zadziała. Zrobiłam wszystko wg waszych wskazówek: Base Coat, dwie warstwy lakieru i Top Coat, wszystko marki p2. Myślę, że dopiero tak przedwczoraj zaczęło coś odpryskiwać na jednym paznokciu, na 2-3 zaczęło się ścierać - wszystko na prawej ręce. A lewa - nietknięta! No bajka po prostu. Nie pamiętam kiedy malowałam, ale to już chyba będzie z tydzień. Dzisiaj zmyłam i nałożyłam wszystko od nowa i testuję dalej.
    Wygląda na to, że ten Top Coat to jest strzał w dziesiątkę :)

Asia

--
  • ciociazlarada 06.10.11, 22:44
    Mieszkam w Danii i ostatnio trochę w Goteborgu, nie widziałam tego u nas (ani u nich).
    --
  • izas55 06.10.11, 22:54
    Catrice produkuje ta sama firma co Essence. W Warszawie jest w zaledwie kilku miejscach. Niestety w Danii nie do dostania chyba. Zostają ci tylko uczynne lobbystki.
  • ciociazlarada 06.10.11, 22:57
    Poszukam jak będę znowu w Holandii, tam jest Essence. Tymczasem pozostaje mi kupić więcej China Glaze:)
    --
  • izas55 06.10.11, 22:57
    Poza tym ja tej swojej butelki nie zużyje do końca życia. Właśnie zamówiłam sobie puste buteleczki do lakierów to ci mogę odlać z pół.
  • ciociazlarada 07.10.11, 09:18
    Chce Ci się?

Mam cały słoik miki Winterveld, mogę Ci odsypać albo zrobić cień do powiek (mam całe słoiki Magnesium myristate, stearate i jedwabiu w proszku), bo nie zużyję tego do końca życia. Tutaj są zdjęcia: www.specktra.net/t/135310/coastal-scents Winterveld to taki Space Cadet w pudełeczku - czasem szary, czasem miedziany, czasem niebieski, a czasem zielony.
    --
  • izas55 10.10.11, 14:30
    ...Oh!
  • yaga7 10.10.11, 14:31

--
    Jesienne trendy
  • izas55 10.10.11, 14:46
    No cudne ;-)
    Tak pstryknięte telefonem rozmazane na folii, 52 i 52.
    Kolor bazy jest właściwie ten sam - fiolet, różnią się tymi płatkami w środku

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/zf/de/okmd/zDVTpDiVqPnMvbC5ZB.jpg
  • izas55 10.10.11, 14:47
    51 i 52
  • ciociazlarada 10.10.11, 17:23
    Wow! Ja czekam na 51 i 56. O 52 tez juz myslalam:)
    --
  • besame.mucho 13.10.11, 00:35
    Chwalę się, bo dostałam Big hair big nails (coś dla mnie ;) ) i Dating a royal, cieszę się, bo oba są raczej trudno dostępne w polskich drogeriach.
    Big hair jest fajny, bo ma taką jakby kiślowatą konsystencję, trochę inną niż zwykły lakier (tzn. taki płynny kisiel mam na myśli, a nie glutka), a Dating a royal ma piękny kolor, chociaż po próbnym maźnięciu jednego pazura sprawia wrażenie, że dwie warstwy to dla niego będzie minimum, bo nie kryje najlepiej.
    Jak będę malowała to oczywiście zapodam foty :))
  • kasica_k 13.10.11, 02:17
    Haa, na Dating a Royal już od dawna mam zakusy :) Ale nie lubię złego krycia :(
    Dawaj słocze :)

--
    Stanikomania!
  • besame.mucho 13.10.11, 11:12
    Kasico, na razie tylko od razu po dostaniu maznęłam byle jak palucha pędzelkiem i krycie wygląda na dosyć słabe, ale może przy normalnym malowaniu zmienię zdanie :)
  • yaga7 13.10.11, 13:00
    Zakupiłam sobie czarnego crackle'a OPI - testowany na jednym paznokciu (zaraz zmywam wszystkie) wygląda super :)
    Do tego mam dwa normalne lakiery Nails Inc - Manchester Square i Belgrave Place, jeden Nails Inc z glitterem - Bloombsbury Square.
    I na dodatek Deborah Lippmann Across the Universe - testowany w ramach trzeciej warstwy wygląda fajnie ;)

Nałóg, proszę Państwa...

--
    Jesienne trendy
  • ciociazlarada 13.10.11, 17:22
    I uprzejmie donoszę, że wrażenia mam mieszane. One jakieś za gęste są na mój gust i za bardzo krzykliwe. Np. taki Orly Fowl Play wygląda szubtelnie, a Nfu Oh 51 przy nim (też fioletowy) jak Władca Pierścieni Z Odpustu.

Zielony 56 jest chyba jednak fajniejszy. Próbowałam z różnymi lakierami i wygląda nieźle na granatowym, ale równie dobrze na beżowym (najlepiej chyba na Waggon Trailu China Glaze, takie bagienne paznokcie:)) Na zielonym to wiadomo, jest w końcu zielony.

Dzisiaj mam Orly Star Spangled (tzw. Mamunia) razem z 51. Efekt jest fajny, bo lakier pod spodem nie sfioletowiał, tylko zrobił się bardziej krwisty, a płatki złoto-zielone. Na innych, zimnych kolorach robią się fioletowe albo czerwone.
    --
  • izas55 13.10.11, 21:44
    Je testuję 63 (holograficzny) i wrażenia też mam dziwne, opiszę w recenzenckim.
    51 bardziej mi się jak na razie podoba w butelce niż na mnie, ale będę musiała spróbować na inny lakier i wtedy się wypowiem.
    52 podoba mi się bardziej niż 51. Fiolet w bazie jest chłodniejszy, a płatki zielono-niebieskie
  • besame.mucho 14.10.11, 15:58
    Normalnie:
    http://img69.imageshack.us/img69/8208/img4881e.jpg

I w mocnym słońcu:
    http://img844.imageshack.us/img844/5192/img4892a.jpg

Dwie warstwy, szybciutko wysycha, ma konsystencję jak rozwodniony kisiel albo galaretka zanim się zacznie ścinać.

Jak zobaczę jak się sprawuje, to przekleję się do wątku lakierowego. A jeśli dziś się zdążę jeszcze pobawić z nogami, to wrzucę nożnego swatcha Dating a royal :)
  • anne_stesia 14.10.11, 18:00
    Zdradź mi proszę jak udaje Ci się zrobić tak idealnie równą linię przy skórkach? Kwestia wprawy w malowaniu, czy to jest czymś poprawiane? Ja prowadzę próby z pędzekiem, który okazał się zbyt sztywny do oczu ale do maczania w zmywaczu i zmywania nadmiaru lakieru jest super, tylko to jeszcze nie jest tak idealne jak u Ciebie.
  • kasica_k 14.10.11, 18:58
    To samo pytanie! Ja notorycznie zamalowuję skórki, a potem próbuję to poprawić korektorem do lakieru (wiecie, taki pisak ze zmywaczem) i efekty są dalekie od widocznego wyżej ideału. Czytałam o patencie z pędzelkiem, ale wszystkie, jakie ostatnio oglądałam, były za miękkie do tego celu.

--
    Stanikomania!
  • kasica_k 14.10.11, 18:58
    A, no i lakier piękny :)

--
    Stanikomania!
  • besame.mucho 14.10.11, 19:08
    Hmm, chyba kwestia tego, że w ogóle mam sporą łatwość w różnych manualnych zadaniach.
    Staram się nie poprawiać, bo wychodzi mi to gorzej niż malowanie. Widać na fotce - skórkę sobie maznęłam na drugim palcu i to jest jedyny poprawiany zmywaczem, w efekcie jest sto razy bardziej krzywy niż pozostałe.
    Staram się malować tak z milimetr od skórek, bo jak próbuję dociągać za blisko, to zawsze je sobie brudzę, nie umiem pomalować paznokcia tak tuż od samych skórek równą linią.

Kiedy już poprawiam, jak tu tego drugiego palucha, to takim właśnie "flamastrem" ze zmywaczem. Warunek: flamaster musi mieć w miarę nową końcówkę (szybko się mechacą i robią za miękkie). Aha, nie lubię nowych flamastrów, bo moim zdaniem plują za dużą ilością zmywacza. Używam pustego flamastra, maczam końcówkę w butelce ze zmywaczem i wycieram o wacik albo chusteczkę zanim zacznę smarować po paluchu. Ale ta metoda się sprawdza tylko do małych ubrudzeń, jak się zamaże całą skórkę, to flamaster bardziej rozmazuje niż wyciera. Ogólnie staram się żeby od początku było równo, częściej mi się zdarza zmyć cały paznokieć i malować jeszcze raz, niż poprawiać tym korektorem.

Nie wiem co jeszcze, może ilość lakieru na pędzelku? Maluję zawsze bardzo cienkimi warstwami, bo wydaje mi się, że tak lepiej i szybciej wysycha, może taką małą ilością na pędzelku trudniej się pobrudzić niż dużą?

Ale moją idolką jest Iza, bo u niej jest równiutko i od samej skórki, u mnie jeśli równo, to zaczyna się dopiero milimetr od niej :).
  • besame.mucho 14.10.11, 21:25
    Swatch nożny, bo na rękach siedzi Big hair big nails :)
    http://img534.imageshack.us/img534/1728/img4964p.jpg

Moim zdaniem większość zdjęć tego lakieru wyrzucanych przez grafikę google jest przekłamana lampą. To ewidentnie jest głęboki granat, w mocniejszym świetle pokazujący nieco więcej niebieskiego, a nie żywy niebieski.
    Moim zdaniem piękny kolor, chociaż może bardziej by pasował do chłodnej jasnej karnacji niż mojej ciepłej i ciemnej.

Cofam poprzednie zarzuty, że słabo kryje, wystarczyły mi dwie cienkie warstwy. Sprawdzę go jeszcze na rękach, bo wiadomo, że na nogach zawsze jest inaczej, ale teraz przy właściwym malowaniu, a nie maźnięciu na próbę, żadnego słabego krycia nie zaobserwowałam.

Jak widać na fotce dwie warstwy na pazurze wypadają trochę ciemniej niż zawartość buteleczki. Nie jakoś dużo ciemniej, ale jednak ciemniej.
  • izas55 14.10.11, 21:45
    Ten mi się jednak podoba w takiej ciemniejszej wersji.
    O ten koralowoczerwony się nie pobijemy ;-)
  • besame.mucho 14.10.11, 21:48
    Zobaczę jeszcze jutro w dziennym świetle czy nie robi się dużo jaśniejszy i jak będzie się bardzo różnił to pstryknę drugą fotę :)
  • besame.mucho 15.10.11, 18:27
    W świetle dziennym nie był dużo jaśniejszy. Taki mocny niebieski jak jest na swatchach w necie mam tylko w łazience, gdzie mam mocne i chłodne światło.

Może na rękach to inaczej wygląda niż na małych nożnych paznokciach, ale jak patrzę na swatche, które mi wyrzuca gógiel, to się czuję jakbym miała inny lakier ;)
  • izas55 15.10.11, 15:32
    To jaki jutro będziecie miały lakier na paznokciach?

www.scrangie.com/2011/10/teal-nails-for-national-feral-cat-day.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Scrangie+%28Scrangie%29&utm_content=Google+Reader
  • besame.mucho 15.10.11, 18:28
    Nie bądź podła, wczoraj malowałam, nie chce mi się znowu!

A taki kolor lakieru jak na fotce w notce nawet mam i jeszcze nigdy go nie użyłam, więc się prosi ;)
  • izas55 15.10.11, 19:26
    Coastal Scents wprowadziło do sprzedaży lakiery www.coastalscents.com/bath-and-body/nails-1.html Niektóre fajnie wyglądają, jeden z nich wygląda jak odpowiednik NfuOh 52. 7ml, niecałe 4 dolary
  • besame.mucho 15.10.11, 22:18
    Lakiery lakierami, ale jakie mają fajne buteleczki.
  • izas55 19.10.11, 20:21
    Właśnie znalazłam recenzję ze sloczami
    www.body-soulbeauty.com/2011/10/coastal-scents-haul-cosmic-flakie-one.html
    Czekam jeszcze rzez 2-3 godziny i składam zamówienie, jak któraś jeszcze chce, proszę o maila
  • yaga7 19.10.11, 20:26
    O matko, piszę :)

Ten Cosmic...
    --
    Jesienne trendy
  • ciri1971 19.10.11, 21:38
    Napisałam maila, mam nadzieję, że nie za późno:)
  • yaga7 19.10.11, 20:05
    www.victoriasbeauty.com/
    A ten sklep znacie może?

--
    Jesienne trendy
  • izas55 19.10.11, 20:17
    Ja tam kiedyś zaglądałam, ale nie kupowałam. Jest tam seche vite do którego się przymierzam.
    www.victoriasbeauty.com/product-pol-1299-SECHE-VITE-Dry-Fast-Top-Coat-Professional-Kit-83050.html
    Jest w dużym opakowaniu, można kupić i się podzielić. Wyjdzie taniej niż pojedyncze opakowania
  • yaga7 19.10.11, 20:22
    A to jest jakiś super hiper topcoat?
    --
    Jesienne trendy
  • izas55 19.10.11, 20:33
    No są tacy którzy twierdzą że podobno najlepszy na świecie. Nigdy nie próbowałam, tylko czytałam te peany na cześć
  • yaga7 19.10.11, 20:36
    Ciekawe na czym polega ta jego znakomitość.

Ja ze swojego Jessicowego topcoata jestem zadowolona, teraz czekam na Nubarowego i tak się zastanawiam, czym się charakteryzuje taki superaśny topcoat.
    --
    Jesienne trendy
  • ciociazlarada 20.10.11, 09:27
    Recenzje umieściłam już dawno temu w wątku "kołtowym". Nie wiem czy polecam bo:

Plusy:

- faktycznie schnie fantastycznie szybko, wczoraj np. sobie malowałam pazury w pociągu jak naszedł mnie konduktor. Swoim rozbrajającym szwedzkim (tack så mycket:-)) usiłowałam go odesłać w siną dal, ale się nie dało - musiałam otworzyć torebkę, namierzyć kalendarz, wyłowić, otworzyć, wyjąć bilet, podać panu. Z lakierem nic się nie stało, 30 sekund wcześniej było malowane:)

Minusy:

- potworny smród. And I mean it. Czuję się naprawdę źle przy malowaniu - głowa mnie trochę boli, staram się mieć okna otwarte. Skład jest inny niż "normalnych" lakierów, smród też inny;
    - "kurczy" trochę lakier - wyraźnie już po malowaniu zaczynają wyłazić końcówki, nie umiem tego opisać, ale to widać na lakierze, że np. ostatnia warstwa robi się nieco krótsza od tej pod spodem. Trzeba poprawiać końcówki. Zawsze, z każdym lakierem;
    - napis na butelce: "this product contains a chemical known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm". Que?
    - dość szybko w porównaniu z normalnymi lakierami zaczyna gęstnieć w butelce. Nie wiem jeszcze czym go rozcienczać, po zapachu wnoszę, że nie spirytusem.

To tyle ode mnie. Drugiej butelki raczej nie kupię, ale obietnica fantastycznego schnięcia jest faktycznie spełniona. Trwałość nie jest lepsza niż moje inne topy Sally Hansen. Połysk też taki sam.
    --
  • yaga7 20.10.11, 09:31
    Dzięki :)

No to ja jednak podziękuję, bo smród mnie odstrasza. No i na pewno nie chciałoby mi się poprawiać końcówek.

Idzie do mnie topcoatowy Nubar diamentowy, może będzie fajny.

--
    Jesienne trendy
  • izas55 20.10.11, 20:16
    specjalnie dla Kasicy ;-)

www.body-soulbeauty.com/2011/10/jessica-cosmetics-peacock-queen.html
  • kasica_k 20.10.11, 23:42
    Wow! chceto :)

--
    Stanikomania!
  • kasica_k 21.10.11, 01:28
    z feelunique.com z polecenia yaga7. Dwa zielone, jeden purpurowy oraz ten fioletowy mat Prevail, co go yaga7 pokazała. Yaga, no to teraz wszystko będzie na Ciebie ;)

--
    Stanikomania!
  • yaga7 21.10.11, 06:32
    Koniecznie zdaj relację, jak przyjdą :)

A który purpurowy?

Ja ostatnio zamówiłam taki zestaw nubarowy na feelu i nubar 2010 z flejksami albo czymś tam.
    --
    Jesienne trendy
  • kasica_k 21.10.11, 15:26
    yaga7 napisała:
    > Koniecznie zdaj relację, jak przyjdą :)

Dziś wysłali. Mam nadzieję, że dojdą w rozsądnym czasie i pocieszą mnie w tym nędznym życiu (już kota dostaję, ile można chorować?)
    Jeden zielony jest podobno holo, ciekawa jestem, czy mi podpasuje, bo ogólnie do holo jestem nastawiona nieufnie.

> A który purpurowy?

Pasadena Purple, mam nadzieję, że będzie taki jak na tej fotce:
    2.bp.blogspot.com/_nXpIrDCWEXQ/TEcy5dfHXSI/AAAAAAAABqI/iwTUU8QpELM/s1600/P1120782.JPG
    > Ja ostatnio zamówiłam taki zestaw nubarowy na feelu i nubar 2010 z flejksami al
    > bo czymś tam.

Flejksy mnie na razie nie biorą. Ciekawe, czy kiedyś zaczną :)

--
    Stanikomania!
  • kasica_k 26.10.11, 15:24
    Bo wysłali te Nubary w zeszły czwartek, a tu dziś środa i nic :(

--
    Stanikomania!
  • yaga7 26.10.11, 15:26
    Do mnie zwykle koło tygodnia do 10 dni. Podobnie jak inne przesyłki z UK. Czasem z Listków zdarza mi się dostać w ciągu 3 dni, ale ostatnia listkowa szła koło 10.
    --
    Jesienne trendy
  • kasica_k 26.10.11, 15:57
    To do mnie ostatnio szło wszystko ekspresowo, dlatego się zdziwiłam :)

--
    Stanikomania!
  • ciociazlarada 26.10.11, 18:50
    Łączę się w bólu. Od 7 października czekam na jedną flaszkę China Glaze. Inne już przyszły, a ta się wleeeeecze. Poczekam do końca tygodnia i będę się psychicznie szykować na otwarcie sporu.
    --
  • felisdomestica 21.10.11, 14:54
    Nie bój nic :-). W razie czego ja w ciemno odkupię :-).
  • daria_as 26.10.11, 16:26
    Dzień dobry, mam na imię Daria i PRZEZ WAS stałam się nieanonimową lakieroholiczką! Zue Kobiety!

Do niedawna nie malowałam paznokci, bo nie miałam cierpliwości - trzeba równo pomalować, poczekać aż wyscenie, a potem czynność powtórzyć, bo u mnie 3 dni na lakier to max.
    Teraz mam lakier czerwony, ciemnopurpurowy, szary, a dzisiaj nabyłam 4 kolejne i to jakie! Pomarańcz, soczysta zieleń, fiolet, chaber! Mam nawet bazę, top-coat i kropelki wysuszające...

Dzięki Wam dowiedziałam się, jakie są rodzaje lakierów w sensie wykończeń, ozdóbek itepe. Zdaje się, że jestem z frakcji nasyconych, żywych kolorów bez perły, drobinek i innych bajerów.

Postaram się niedługo wrzucić jakieś zdjęcia i recenzje moich lakierów :)

--
    Nie posiadam gazetowego maila i nie zamierzam go aktywować...
    74-81/95-96 -> coś tak koło brytyjskiego 34D
  • besame.mucho 26.10.11, 19:28
    > Zdaje się, że jestem z frakcji nasyconych, żywych kolorów bez perły,
    > drobinek i innych bajerów.

To dokładnie tak jak ja, więc z niecierpliwością czekam na fotki i recenzje ;)
  • yaga7 27.10.11, 11:33
    http://static0.blip.pl/user_generated/update_pictures/2258055.jpg

Ciekawe, kiedy ja to wszystko przetestuję ;)

Kasico, do mnie dzisiaj dotarły Nubary z feela, które zamawiałam przed Tobą, więc Twoje pewnie będą lada dzień.
    --
    Jesienne trendy
  • kasica_k 27.10.11, 13:33
    Dzięki za to pocieszające zdanie na końcu, bo z zazdrości już się zamieniałam w zielono-czerwony duochrome :)

--
    Stanikomania!
  • kasica_k 27.10.11, 14:28
    Ratunku. Nie jestem w stanie nosić tego lakieru w normalnych 2 warstwach ze względu na słabe krycie. Trzy warstwy SC nie chcą mi wyschnąć w rozsądnym czasie (nie chce mi się czekać 3 godzin). To samo, jeśli jako pierwszą warstwę położę inny lakier. Inny lakier plus jedna warstwa SC = za mało SC, plus oczywiście słabe krycie. Co robić? Próbować jednak czekać pół dnia na wyschnięcie, robić po godzinie przerwy między warstwami? Wpaść w rozpacz, wywalić z hukiem, oddać komuś? Szlag, jedyny brokacik, który mi się podoba, okazuje się nieużywalny.

--
    Stanikomania!
  • yaga7 27.10.11, 14:32
    Nie mam Space Cadeta ;) Ale czy on jest na tyle inny od innych fiksów?? Bo w przypadku innych jedna warstwa fiksa na jedną warstwę normalnego lakieru schnie i wygląda dobrze.
    Czemu masz za mało SC po jednej warstwie?

A może trzeba mega wysuszacz dałby radę?

--
    Jesienne trendy
  • kasica_k 27.10.11, 14:46
    No nie wiem, jedna warstwa lakieru innego = za mało krycia plus Space Cadet = za mało drobinek i wygląda to jak jedna wielka przezroczysta porażka :)
    Mega wysuszaczem w moim przypadku jest Nail Tek 10 Speed i wszystkim jak dotąd dawał radę.

--
    Stanikomania!
  • kasica_k 27.10.11, 14:49
    Aha, u mnie "nie schnie" oznacza, że np. po godzinie naciskając paznokciem na paznokieć robię sobie w tym miejscu dziurę, albo że nie mogę się po godzinie od malowania położyć spać, bo rano będę miała pościel odciśniętą na pazurach :)

--
    Stanikomania!
  • yaga7 27.10.11, 15:35
    Hmm, a może spróbuj tak, że w jeden dzień nakładasz normalny lakier - 2 warstwy, a następnego dnia tylko SC? Wtedy krycie jest ok i drobinki są ok. Ja często tak robię.

I niezależnie od wysuszacza, nie pamiętam kiedy ostatnio malowałam pazury wieczorem, jakieś lata temu. Zawsze mam odciśniętą pościel :)
    --
    Jesienne trendy
  • ciociazlarada 27.10.11, 17:24
    Chwilowo nie nosze w ogole. Napalilam sie na niego jak misiu na swieto lasu i niestety, ma takie kolory, ze moje rece wygladaja w nim jak Hand of Glory i to jeszcze taka ze starszego i cenionego rocznika:).
    Nakladalam 4 warstwy (CIENKIE) i potem wykonczenie. Nie moge narzekac, schlo dobrze. Pod spodem byl Orly Bonder. Kiedys tez (raz) nakladalam na niego Seche Vite, ale o SV juz pisalam. Po prostu wysycha w ciagu 5 minut i tyle.

To w sumie wszystkie moje refleksje, bo pomalowalam nim paznokcie dwa razy. Ze wzgledu na kolor uzywam zamiast Space Cadeta Orly Oui.
    --
  • kasica_k 27.10.11, 18:02
    Mój problem polega na tym, że te jego kolory mi się podobają strasznie, dlatego próbuję dalej, gdyby nie to, już dawno bym go pirzgnęła w kąt. Za nic nie rozumiem, czemu nie mogę uzyskać takiego efektu, jak laski z blogasków ;) Czyli dokładne pokrycie, a do tego moim zdaniem nawet 3 warstwy nie są wystarczające. Nawet 3 warstwy dają nieszczęsną visible nail line, przy czym biała końcówka paznokcia jest bardziej przezroczystozielona od reszty. Może one po prostu niedokładnie fotografują? Jak daję go na coś, to ten coś spod spodu za bardzo wyłazi i wygląda to niechlujnie.

--
    Stanikomania!
  • yaga7 27.10.11, 18:05
    A nie możesz znaleźć lakieru w kolorze bazy SC?

Ja Lunar Eclipse, który sam w sobie też jest przezroczysty, nakładam na granatowy lakier i na żywo wychodzi mi dokładnie to, co jest w butelce i nic nie prześwituje - to znaczy prześwituje, ale ma to kolor bazy LE i wszystko gra.

--
    Jesienne trendy
  • kasica_k 27.10.11, 18:23
    Mam jeden zbliżony, tj. ciemnozielony i całość wychodzi za zielona. No i nie jest to lakier dający pokrycie w jednej warstwie. W zasadzie takich nie posiadam.

--
    Stanikomania!
  • ciociazlarada 27.10.11, 18:24
    U mnie cztery warstwy były OK, choć całość kolorystycznie kompletnie wypluta, nie wiem jak te laski z blogasków to robią - ja zwaliłam na mój naturalny kolor rąk, przy którym rozkwitają błotne wądoły, bagienne zielenie, zgniłe cytryny i tzw. sraczko-buraczkowy. Ale może nie pomyślałam i jest to faktycznie wina lakieru? Mam z tej serii jeszcze Lunar Eclipse, It's Not Rocket Science, Halley's Comet i Galaxy Girl, i tylko Space Cadet dodaje mi urody zmierzającego wprost na stos. Zwłaszcza It's Not Rocket Science wywołuje radość na twarzach gapiów, mimo iż konsystencje ma podobną do SC.

Co do wystawania białych końców ja mam odkąd pamiętam mocno przezroczyste paznokcie. Białe końce są widoczne owszem, ale niezbyt kontrastowe. Space Cadet je pokrywa, ale cały efekt jest bardzo, bardzo daleki od tego, który prezentują "laski z blogasków".

A może to kwestia bazy? Dużo osób narzeka na holograficzne Nfu Oh, że bez Aqua Base są trudne do nałożenia. Może to to, Space Cadet powinien się holo-śmolo mienić...
    --
  • kis-moho 27.10.11, 18:26
    > A może to kwestia bazy? Dużo osób narzeka na holograficzne Nfu Oh, że bez Aqua
    > Base są trudne do nałożenia. Może to to, Space Cadet powinien się holo-śmolo mi
    > enić...

Laski z blogasków czasem piszą, co dają pod i na, więc to może być do sprawdzenia.
  • ciociazlarada 27.10.11, 18:37
    Ha, tylko skąd wziąć to Aqua Base? Na fabulous street nie chce mi się wracać, długo od nich szła przesyłka i w kartonie, a o takie coś zawsze się obrażam, bo muszę drałować na pocztę...

Mam zresztą tylko Space Cadeta do ewentualnego próbowania i od dzisiaj China Glaze LOL (LOL!) nie wiem czy warto w tą akłabazę inwestować i się przekonać, że to jednak nie to?
    --
  • izas55 27.10.11, 18:51
    Piękne to LOL.

Ja zrobiłam pierwsze podejście do holograficznego NfuOh, ale skończyło się totalną klapą. Na zwykłej bazie fatalnie się malowało, tak jakby lakier się warzył (?, bo nie ważył chyba od wagi), bez bazy jedna warstwa po prostu się starła po jednym dniu.
    Nie wiem co jest takiego magicznego w tej Aqua Base, że ten lakier się na niej dobrze rozprowadza. Nie jestem natomiast pewna, że pomoże w kryciu.
  • ciociazlarada 27.10.11, 18:54
    Dziś eksperymentalnie pomalowałam LOL (wyjęłam rano ze skrzynki i miałam inny lakier na swoich) koledze w pracy mały palec (w labie jest aceton, więc się zgodził bez oporów). Rozprowadza się dobrze, mieni się faktycznie w świetle, daje się usunąć acetonem:)
    --
  • yaga7 27.10.11, 19:04
    Ja mam holo chanelowe razem z bazą i bez bazy kompletnie nic nie wychodzi, więc pewnie do wszystkich holo jakaś baza być musi. Mam nadzieję, że ta baza będzie się też nadawać do innych holo.
    --
    Jesienne trendy
  • ciociazlarada 27.10.11, 21:37
    Może chcesz tego Gosha jak będzie, nie wiem, czy macie go w PL? Jutro i tak muszę iść na zakupy, a tutaj Gosh jest dosłownie, jak napisałam, w każdym większym spożywczym.
    Zamierzam kupić buteleczkę i spróbować z tym LOLem i Space Cadetem - jeśli zadziała mogę wziąć kolejną, podzielicie się z Kasicą:)
    --
  • ciociazlarada 27.10.11, 18:52
    www.kathain.dk/blog.asp?id=655
    "GOSH er et dansk mærke." - Zadzierom kiece i odpalam do spożywczaka!
    (Znając miejscowe realia cenowe, kosztuje tyle co akłabaza abo i więcej)
    --
  • ciociazlarada 29.10.11, 17:22
    Fix Base wyparował ze sklepów. Jak kamfora. Obeszłam wszystkie duże spożywcze w których są stoiska Gosha oraz wszystkie drogerie na głównej ulicy. Fix Base było w poprzedniej kolekcji, a teraz jest nowa i najbliższy taras widokowy znowu znajduje się we Wrocławiu...
    --
  • kasica_k 27.10.11, 18:49
    Ciekawe, że nie odrzuciłam jeszcze nigdy żadnego lakieru ze względu na karnację. Może jestem ślepa :) Ze względu na złe krycie natomiast owszem (chce ktoś OPI Gargantuan Green Grape? 3 warstwy i #fail :)

Moja baza raczej sprzyja ujednoliceniu koloru paznokcia, bo jest biaława (Nail Tek Foundation).

Laski, z tego co pamiętam, pisały, że kładą 3 warstwy i nawet po kilku godzinach robią im się "dents". Więc problemy są, tylko że im ten efekt w końcu wychodzi, a mnie jakoś nie. No nic, robię ostatnią próbę, dam tyle warstw i tyle czasu, ile wlezie (no, w pewnych granicach)

--
    Stanikomania!
  • yaga7 27.10.11, 18:59
    Mnie się też nie zdarzyło odrzucić ani lakieru, ani stanika ze względu na karnację, ale ja bywam ślepa na kolory ;)
    --
    Jesienne trendy
  • kasica_k 27.10.11, 23:52
    ciociazlarada napisała:
    >
    > A może to kwestia bazy? Dużo osób narzeka na holograficzne Nfu Oh, że bez Aqua
    > Base są trudne do nałożenia. Może to to, Space Cadet powinien się holo-śmolo mi
    > enić...

No i u mnie się mieni, aczkolwiek nie holo, bo to nie jest holo jednak. Problemem jest krycie, na jasnych końcówkach pazurów bardziej widać zieleń bazy (tzn. bazy tego lakieru, czyli tego czegoś, w czym zawieszone są drobinki) i wygląda to dziwnie. A ja nie znoszę wszelkich niejednolitości w lakierze, paznokcie wtedy wyglądają mi jak brudne, a nie jak polakierowane. No takie mam natręctwo i już.

Dałam znowu 3 warstwy, czekałam latami aż podeschną, po czym dałam Quickena i poszłam w miasto. No i już mam "dents" tu i ówdzie, tak naprawdę to on nie jest jeszcze całkiem suchy. Wygląda akceptowalnie, ale nie jest to ten blogaskowy ideał. Jak wytrzyma do jutra, to może go sfocę.

--
    Stanikomania!
  • izas55 27.10.11, 18:45
    No to ja mam chyba jakiś inny lakier ;-). Maluję trzy raczej grubsze niż cieńsze warstwy i jest wystarczająco kryjący, a strasznie nie lubię widocznego paznokcia i zwracam na to uwagę
    Zawsze maluję paznokcie wieczorem jak już jestem w łóżku i nic mi się nie odciska, po pomalowaniu czytam albo coś robię na komputerze, zwykle mija przynajmniej 30min zanim się tak na prawdę położę. Może z tym odciskaniem to kwestia techniki spania z rączkami na kołdrze ;-).

Kładę Nailtek II jako bazę, 3 warstwy Space Cadet, Quicken, a na to kropelki wysuszające inglota. Wprawdzie laską z blogaska nie jestem ale spróbuję dziś pomalować i zrobię jutro jakąś fotkę
  • kasica_k 27.10.11, 23:55
    Robisz bardzo podobnie do mnie, z dokładnością do kropelek Inglota (ja używam 10 Speed, ale dziś dałam tylko Quickena). Ale ja z rączkami na kołdrze nie śpię, często mam rękę np. pod poduszką.

Czekam niecierpliwie na fotkę :) Ja też spróbuję zrobić i porównamy.

--
    Stanikomania!
  • izas55 28.10.11, 06:21
    Malowany późno w nocy więc trochę niedokładnie na końcach. Co widać zwłaszcza na tym jednym zdjęciu z lampą. Musiałam już spać najwyraźniej. Ale, widać nierówności, ale przebijającego paznokcia nie.
    Nailtek 2 jako baza, 1 warstwa cienka, 2 gruba, podeschnięte 10 minut, 3 warstwa gruba, podeschnięte 5 minut, Quicken, kropelki wysuszające po jakiejś minucie od Quickena.
    Zasnęłam pewnie 20 minut po tym jak pomalowałam paznokcie, kołdra nieodbita ;-). Ja myślę, że to jest to spowodowane tym, że ja niemalże śpię z dłoniami przyciśniętym do ściany, do których kołdra nie dotyka

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/zf/de/okmd/w0Fv0qhj6YpZlGmFcB.jpg
  • ciri1971 28.10.11, 11:45
    U mnie wygląda tak samo, schnie szybko ( 3 warstwy, czasem dokładam czwartą).
    Ale przeważnie następnego dnia po pomalowaniu brzegi paznokcia robią się biało- zielonkawe, tak jakby lakier nie tyle ścierał się, co kurczył? Spływał? Nie wiem, jak to opisać.

No i jednak po jednym dniu noszenia ten blask jakby przygasa i matowieje, nie wygląda to już tak dobrze jak bezpośrednio po nałożeniu. Dlatego rzadko noszę go dłużej niż 2 dni.
  • kasica_k 28.10.11, 14:20
    No i u Ciebie wygląda to dokładnie tak, jak powinno, a u mnie całkiem inaczej :(
    Jak tylko fotoforum przestanie strajkować, wrzucę foty.
    Może to kwestia grubości warstw?

--
    Stanikomania!
  • kasica_k 28.10.11, 14:46
    I moje foty. Robione w słońcu, wybrałam taki kąt, pod którym najlepiej widać złe krycie. Na szczęście nie w każdych warunkach wygląda to tak źle, w półmroku jest do przeżycia, ale opcja lakieru tylko na wieczór to nie dla mnie :) To są trzy warstwy plus topcoat.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/qa/pa/hnxt/ngPv1wijp9hFusw7bX.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/qa/pa/hnxt/3aiy6RVrAnmm7AmTSX.jpg

--
    Stanikomania!
  • izas55 28.10.11, 16:45
    No rzeczywiście, źle kryje. U mnie tak wygląda jak dam 2 cienkie warstwy. Ja zwykle maluje kadetem trzy grube.
    Spróbuj może pomalować dwie, które ci dobrze wyschną wieczorem, a rano jedna grubą + wysuszacze. Bo ten lakier rzeczywiście jest wymagający pod względem warstw.
  • kasica_k 31.10.11, 02:54
    Pociągnęłam całość czwartą warstwą - wyschła nie wiem, po jakim czasie, bo długo pracowałam przy kompie, potem poszłam spać z jeszcze nie całkiem suchym (robiły się odgnioty), ale nazajutrz śladów odbitej pościeli o dziwo brak. Efekt nareszcie zaczął przypominać właściwy. Niestety nie miałam słońca do zdjęć. Sorry za pościerane końce, skutek prac domowych.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/qa/pa/hnxt/BJK9XRSQYFKVtj8t8X.jpg

Dwa pazury natomiast zmyłam i potraktowałam trzema _grubymi_ warstwami i efekt również uznaję za zadowalający. Normalnie nigdy nie maluję tak grubo, bo dłużej schnie, ale w tym przypadku najwyraźniej jest to niezbędne.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/qa/pa/hnxt/BUxgigHXugEF9p3E2X.jpg

Podsumowując, to jest lakier zdecydowanie dla cierpliwych...

--
    Stanikomania!
  • ciociazlarada 28.10.11, 18:41
    U mnie to wygląda podobnie pod względem koloru - tzn. końce paznokci nie są widoczne, ale kolor jest taki "żaden" jak na zdjęciu Kasicy.
    --
  • kasica_k 31.10.11, 02:57
    Ja dla odmiany nie widzę w nim żadnych wad oprócz widocznych końców ;) Dla mnie to nie jest "żaden" kolor, tylko kilka kolorów na raz (zielony, różowy, złoty...), i dokładnie dla tego efektu go nabyłam.

--
    Stanikomania!
  • veev 27.10.11, 15:16
    To ja też przyszłam. Kasica mi (po)kazała.
    Oraz wcale nie jestem uzależnionai mogę przestać w każdej chwili :)

http://i178.photobucket.com/albums/w270/evva_d/lakiery.jpg

v.
  • kasica_k 27.10.11, 15:33
    Grzeczna dziewczynka ;)

--
    Stanikomania!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka