Dodaj do ulubionych

gdzie na manicure w Warszawie?

22.02.13, 19:09
Ponieważ Lobbystki są niewyczerpanym źródłem wiedzy wszelakiej, to zadaję pytanie jak w temacie :)

A poważnie: niecały miesiąc temu pozbyłam się paznokci żelowych, które nosiłam przez prawie 6 lat. Nie były to tipsy, a jedynie utwardzona własna płytka - jeszcze wtedy nie miałam jeszcze pojęcia o swoich tarczycowo - hormonalnych problemach, które między innymi wpływały na słabość paznokci. Generalnie żel ułatwiał mi życie. Ponieważ leczę się od 2 lat uznałam, że czas na własne zdrowe i ładne paznokcie i jak narazie jestem do tego na jak najlepszej drodze. Jedyny problem to to, że jeszcze nie do końca potrafię sama zrobić sobie sensowny manicure, a moja pani od paznokci żelowych... cóż... jest niezrównana w metodzie żelowej i akrylu, ale z resztą nieco gorzej... czasem wracam od niej z nierówno pomalowanymi paznokciami (zwłaszcza przy ciemnych lakierach), czy lekko zalanymi skórkami.

Za manicure z malowaniem płace w tej chwili 40 pln i mam rażenie, że za tę cenę byłabym w stanie znaleźć kogoś, kto lepiej radzi sobie z tematem. Czy możecie mi polecić kogoś w lewobrzeżnej Warszawie? Najchętniej na Ursynowie, ale jakby coś, to Mokotów czy Śródmieście też mogą być.

Z góry dziękuję :)

PS. Słyszałam niezłe opinie o Pardom My French - była któraś?
Edytor zaawansowany
  • 22.02.13, 19:10
    Pardon My French - wybaczcie :) za szybko wysłane.
  • 22.02.13, 19:51
    Moge polecic Martyne w Centrum Urody Peggy Sage na Jana Pawla (obok Hali Mirowskiej), co prawda jest troche drozej tzn manicure z malowaniem kosztuje 55 zl. Chodze do niej pd 3 lat i jest najlepsza manikurzystka jaka dobtej pory znalazlam, swietnie tez robi pedicure w tym leczniczy.
  • 22.02.13, 21:42
    Dzięki, a jak jest z zakresem zabiegu, tzn. w te 55 pln wchodzi już malowanie? Jakieś dwa lata temu wylicytowałam na Allegro zaproszenie do tego salonu na spa manicure. Wysłałam mamę - musiała dopłacić za malowanie lakierem, mało tego, dodatkowe 8 pln za top coat jej policzyli :D
  • 22.02.13, 22:50
    To jest juz cena z malowaniem (z tego co kojarze to manicure kosztuje 40 zl a malowanie 15 - mam karte stalego klienta i znizke wiec nie nie do konca pamietam cene ale place ok 50 zl). Jest doplata 10 zl ale nie za top coat a za odzywke stosowana jako podklad - jezeli jest zwykla baza to nie ma zadnej doplaty. I polecam tylko Martyne, inne manikurzyski sa przecietne.
  • 23.02.13, 00:01
    Dzięki Magianno, w takim razie chętnie się do Pani Martyny umówię i zobaczę, co i jak :)

Ale gdyby ktoś coś wiedział - zwłaszcza o miejscach na Ursynowie - będę bardzo wdzięczna za info.
  • 23.02.13, 14:21
    maggianna napisała:

> Moge polecic Martyne w Centrum Urody Peggy Sage na Jana Pawla (obok Hali Mirows
    > kiej), co prawda jest troche drozej tzn manicure z malowaniem kosztuje 55 zl. C
    > hodze do niej pd 3 lat i jest najlepsza manikurzystka jaka dobtej pory znalazla
    > m, swietnie tez robi pedicure w tym leczniczy.

A wiesz może, jaka jest normalna cena tego pedikiuru? (pedicure'u? ;-))
    --
    Lobby broni, Lobby radzi...
  • 19.11.14, 15:57
    Pracuję przede wszystkim z lakierami. Chętnie pomogę. Przyjechałam niedawno z Brazylii, gdzie od ponad 10 lat zajmowałam się profesjonalnie paznokciami. Próbuję tutaj swoich sił na warszawskim rynku, ale jak dotąd pracowałam wyłącznie dla klientek mówiących po portugalsku. Z ich opinii wynikało, że w porównaniu z tutejszymi salonami pracuję szybciej, dokładniej i bezboleśnie, a efekt jest bardzo dobry. Po pierwszej wizycie u mnie stwierdziły, że gdzie indziej już nie pójdą :) Niestety tych kilka klientek to za mało aby się utrzymać. Po polsku dopiero się uczę, ale myślę, że jestem już w stanie porozumieć się na tyle, żeby móc obsłużyć polskie klientki. Urządziłam mały gabinecik przy ul. Łowickiej 51 lok. 48, to tylko 5 minut od metra Pole Mokotowskie, więc dojazd niezły.
    Zapraszam serdecznie. Ceny mam konkurencyjne. Zajmuję się również depilacją.
    Tel. 501 264 964 (do mojego męża na razie, bo sama się chyba przez telefon nie dogadam)
    Preta
  • 30.09.15, 10:57
    Polecam DS INSTYTUT na Ujazdowskich 24, ja bylam na manicure hybrydowym i zaplacilam 65 zl, wiec mysle ze cena jest ok, jak na inne ceny w Wawie. Poza tym maja duza gama kolorystyczna i robia tez ombre, co nie w kazdym salonie Panie chetnie robia ;/
  • 02.12.15, 22:53
    Takich salonów (nawet z "górnej półki"), które realnie stosują się do restrykcyjnych zasad higieny jest jak na lekarstwo. Pracując w kilku salonach próbowałam się przemóc i dostosować do tamtejszych zasad (czyli brak zasad sanitarnych) i po krótkim czasie rezygnowałam, gdyż takie świadczenie usług nie idzie w parze z moim sumieniem. A dodatkowo naciąganie klientek na usługi, których wcale nie potrzebują np. kontynuacja paznokci hybrydowych kiedy naturalny paznokieć woła o pomstę do nieba, gdyż jest tak zniszczony. Dlatego postanowiłam pracować na własny rachunek, mobilnie i oferować usługi mani pedi w sposób bezpieczny. Dlaczego bezpieczny? Pracuję z produktem balbcare, czyli wszystkie usługi w standardzie mają ekstra bonus jakim jest SPA(można po nim malować paznokcie). Jest on zapakowany w atmosferze chronionej w sterylnym, jednorazowym opakowaniu. Narzędzia są sterylizowane w autoklawie klasy B przez firmę zewnętrzną. Pozostałe przybory jak pilniki, bloki, patyczki, tarki czy ręczniki są jednokrotnego użytku i po zakończonym zabiegu są niszczone i wyrzucane albo wręczane klientce. Dodatkowo używam rękawiczek jednorazowych przy każdym zabiegu. Poza tym nie zacinam przy wycinaniu skórek i nie ma zbędnego pośpiechu jak w salonie (taśmociąg)
    Niepojętym jest dla mnie jak niska jest świadomość wśród ludzi, iż decydują się na takie czy inne zabiegi, nie patrząc na reżim sanitarny. Chęć posiadania ślicznych różowiutkich pazurków z naćkanymi cyrkoniami przesłania zdrowy rozsądek, co może mieć poważne konsekwencje zdrowotne nawet do końca ich życia.
    Ale jak długo będzie popyt na taki standard usług tak długo gabinety będą omijać szerokim łukiem higienę. Na nic sanepidowskie kontrole i kary. Jeżeli tego rynek nie wymusi to tak już będzie.
    Tak więc drogie Panie domagajcie się "bezpiecznego" poziomu obsługi i nie narażajcie swojego zdrowia tylko dlatego, że ktoś chce zaoszczędzić i pozbawiony jest kręgosłupa moralnego. Dla pięknych paznokci przez tydzień, dwa nie warto!
  • 03.12.15, 18:41
    Powiedzmy, że nie potraktuję tego jako reklamę produktu o którym mówisz, tylko i wyłącznie ze względu na zwrócenie uwagi na higienę, która jest niezwykle ważna przy zabiegach mani/pedi. Pamiętam jak kiedyś z zawodowej ciekawości kolekcjonowałam artykuły naukowe o infekcjach związanych z zabiegami kosmetycznymi i tatuażami.

Szczerze mówiąc nic specjalnego składzie tego BalbCare nie ma. Najbardziej mi się podoba, że w opisie zalet jest że można się obyć "Bez parafiny, ponieważ składniki emulsji w pełni nawilżają i odżywiają skórę dłoni i stóp" a w składzie jak byk stoi ciekłą parafina ;-). Poza tym zwykle stężenia wyciągu z drzewa herbacianego czy oczaru w kosmetykach nie są bakteriobójcze czy grzybobójcze. Generalnie strona dystrybutora tak średnio zachęca, bardzo mnie również wzruszyło "drzewo Hammelisa" czyli po prostu oczar wirginijski (Hamamelis virginiana) i parę innych kwiatków

Mimo wszystko podoba mi się pomysł ze względu na trzymanie pewnego poziomu higieny i chętnie bym sobie taką jedną parę kupiła do przetestowania czy jest równie dobra jak mani, który sobie robię sama.

A jeżeli idę do salonu to znajduję taki, gdzie narzędzia są jednorazowe lub sterylizowane i w Warszawie spokojnie można takie znaleźć. I nie ma to często związku z reklamą czy popularnością danego zakładu. Pamiętam jak uciekałam gdzie pieprz rośnie z miejsca bardzo ąę, bo pani wyciągnęła pilnik pokryty pokładami pyłu z piłowanych paznokci.

--
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Facebooku
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Pinterest

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.