Dodaj do ulubionych

Co się robi kiedy kosmetyk uczuli?

26.03.13, 21:41
Coś mnie uczuliło (jak sądzę, w życiu mnie nic wcześniej nie uczulało i średnio umiem rozpoznać typowe objawy). Mam czerwony dekolt, czerwony kark, czerwoną szyję i czerwoną i opuchniętą gębę. Słowem wyglądam jak czerwony chomik.
Podejrzewam maskę do włosów, bo sczerwieniałam kilka-kilkanaście minut po wyjściu spod prysznica, a pozostałych kosmetyków używam na co dzień i jest ok. Tej maski też czasem używam i zawsze było ok, no ale to jedyna rzecz, której ostatnio używałam ze dwa miesiące temu, a nie wczoraj.
Co się robi, żeby pozbyć się tej czerwieni i chomiczych polików? Łyknęłam Zyrtec, poleciałam do apteki, kupiłam wapno i zaraz je sobie rozpuszczę, coś jeszcze? Mam czymś posmarować, czy wręcz przeciwnie? Na razie posmarowałam dekolt balsamem, bo mnie swędziało i doszłam do wniosku, że z dwojga (ewentualnego) złego chyba lepiej posmarować niż drapać.
Edytor zaawansowany
  • pierwszalitera 26.03.13, 22:35
    besame.mucho napisała:

> ? Mam czymś posmarować, czy wręcz przeciwnie? Na razie posmarowałam dekolt bals
    > amem, bo mnie swędziało i doszłam do wniosku, że z dwojga (ewentualnego) złego
    > chyba lepiej posmarować niż drapać.

Mnie na alergiczne swędzące wysypki, szczególnie te na dekolcie, pomagały zwykle lekko wilgotne okłady (wykręcony ręcznik zanurzony wcześniej w lodowatej wodzie). Zdarzało się, że po kilku godzinach wyspyka wtedy znikała, ale to pewnie zależy od rodzju uczulenia i indywidualnej reakcji skóry.
  • anka_z_lasu 26.03.13, 23:56
    mnie pomagało coś z witaminą A, albo zwykła maść z rzeczoną albo Dermosan. Stosowane wytrwale przez kilka dni...
    --
    Dobre decyzje są wynikiem doświadczenia. Doświadczenie jest wynikiem złych decyzji.
  • berkano8 27.03.13, 00:33
    Chyba lepsza byłaby feksofenadyna w preparatach Allegra albo Telfast (ale Telfast na receptę, Allegra bez) . Jeśli swędzi to może jakiś Fenistil?
    --
    Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczającą liczbę ludzi, by było to warte zachodu
  • izas55 27.03.13, 05:53
    Do posmarowania się - fenistil, jest w aptece bez recepty. Na różne osoby działają różne przeciwhistaminowe, i jeszcze w dodatku różnie na różne alergie. Na niektórych lepiej działa zyrtec, na niektórych klarytyna a na niektórych preparaty nowe generacji czyli telfast/allegra. Na mnie w skórnych przypadłościach lepiej dzała klarytyna a na oddechowe telfast. Jeżeli zyrtec nie zadziała, spróbuj czegoś innego. A wapno nie działa. Tak jak napisała pierwszalitera, chłodne okłady nieźle działają.
    --
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Facebooku
  • mniickhiateal 27.03.13, 10:25
    Fenistil pewnie i działa, ale dla mnie jest na twarz zbyt agresywny. Jak ostatnio sobie elektrokoagulowałam coś na ciele, dermatolog poleciła mi w celu łagodzenia i przyspieszania golenia takie coś:
    www.labo-uriage.pl/produkty/cu-zn-krem/
    i uprzejmie donoszę, że jest szalenie genialne i bardzo łagodzące i w innych sytuacjach. Na przykład, jak sobie ostatnio w ramach przygotowań świątecznych prysnęłam w oko farbą w sprayu, w kolejnym sprytnym kroku usiłowałam zmyć ją z okolicznej skóry najbliższym rozpuszczalnikiem, jaki miałam pod ręką, tj. benzyną lakową (tak, tak, wiem, że to nie to samo co apteczna), już po 15 minutach od posmarowania się grubo tym środkiem było bardzo ok i praktycznie odrosłam jak nowa.
  • magdalaena1977 22.04.13, 16:33
    Słuchajcie, czy jeśli kosmetyk (krem z filtrem) raz mnie uczulił, to już wiadomo, że się dla mnie nie nadaje? Czy jest sens próbować drugi raz?
    --
    Magdalaena
  • mniickhiateal 22.04.13, 16:58
    Jeśli jesteś na 100% pewna, że znasz winowajcę, nie ryzykuj ponownego kontaktu, bo jeszcze Ci się nasilą objawy, albo co gorsza przejdą na kolejne kosmetyki. Jeśli nie jesteś na 100% pewna, możesz niby zrobić sobie próby np. w zgięciu łokcia czy na wewnętrznej stronie przedramienia; ale ja bym się bała, bo nie mam ochoty na kolekcjonowanie alergii. Poza tym mogła jeszcze zadziałać kombinacja kosmetyków, plus jeszcze pot czy inna nadwrażliwość na słońce, i nie odtworzysz tego podczas testu, a potem w warunkach polowych znowu będziesz miała nieprzyjemność.
  • maggianna 22.04.13, 21:49
    Ale uczulil Cie krem czy mimo smarowania mialas uczulenie na słońce? Mnie po drogeryjnych kremach z filtrem wychodzi koszmarne uczulenie na słońce, najlepiej znoszę kremy z filtrem Bioderma, LRP i Avene, innych kremów nie używam, w zasadzie okazało sie ze nie mam uczulenia na słońce tylko na słońce + kremy z filtrem.
  • magdalaena1977 23.04.13, 00:06
    To był krem Sunbrella do skóry tłustej 50+ Najpierw testowałam na zgięciu łokcia i było ok. Potem posmarowałam się i wyszłam wieczorem na spacer. I następnego dnia na twarzy i dekolcie zrobiłam się czerwona jak pomidorek :-(

Ale może to efekt uboczny jakichś leków?

Chyba pojadę na urlop z moją Sorayą z zeszłego roku (jeszcze nie ma tegorocznych).
    --
    Magdalaena
  • slotna 22.04.13, 23:55
    Ja bym probowala - zawsze moglo to byc cos zupelnie innego, czego calkiem bys nie skojarzyla ;) No chyba, ze reakcja byla jakas okropna, a kosmetyk tani.

--
    Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.
  • besame.mucho 26.04.13, 12:08
    Dopiero teraz Wam dziękuję, ale wyjechałam dzień po zadaniu pytania i prawie nie miałam dostępu do netu. Dzięki za wszystkie rady, alergia nie za bardzo chciała sobie pójść, więc w końcu wylądowałam u lekarza, dostałam tabletki i po nich wszystko przeszło. Na razie kolejnych przygód nie miałam, ale też nie robiłam kolejnego podejścia do tej maski.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka