Dodaj do ulubionych

Dałam się zrobić w bambuko i nie wiem co dalej

29.09.16, 18:40
Poratujcie radą. Zrobiono mi IPL jako laser diodowy. Jestem po jednym zabiegu, na szczęście tylko jedna partia ciała. Machnęłabym ręką, ale chcę depilację kontynuować, zależy mi, nastawiłam się, czekałam na jesień. Do tego jestem/byłam idealnym typem na laser, bo jasna skóra a włos ciemny i mocny. I teraz nie wiem, czy jechać dalej IPL czy umówić się gdzieś na laser (i kiedy, po miesiącu przerwy czy już teraz?) czy w ogóle dać sobie spokój i poczekać z rok, zobaczyć co mi będzie rosnąć.
Boję się, że to IPL mi osłabiło, rozjaśniło włosy i teraz laser ich nie chwyci. I stąd teraz się gryzę, czy nie dokończyć serii jak już zaczęłam, chociaż sama dobrowolnie bym IPL nie wzięła. Bo może mi to chociaż przemieni niedźwiedzie futro w meszek i nie będzie tak źle. Zwłaszcza, że rzecz jest naprawdę nieodczuwalna, przyjemniejsza wręcz od golenia maszynką, a przy wosku to w ogóle głaskanie.
Rozsądek mówi, żeby jednak robić laser, tylko teraz nie mam pojęcia czy w ogóle mogę zrobić takie przejście z jednej techniki na drugą i jak. Znam jedno miejsce, gdzie dają uczciwy laser i kolejnej wtopy nie będzie, ale musiałabym pojechać do innego miasta (i wracać z potencjalnym rumieniem?).
Proszę się nie śmiać z mojego frajerstwa ;).
Edytor zaawansowany
  • 29.09.16, 22:12
    Kompletnie nie wiem, o czym mówisz, ale wiem, że jesień dopiero się zaczyna.

Wolno mi się jednak pośmiać?
  • 29.09.16, 22:25
    Pozwalam ;). Szczerze muszę przyznać, że problemy pierwszego świata są fajne.
  • 30.09.16, 07:58
    Co prawda nie wiem, co tam konkretnie pragniesz sobie odwłosić, ale na przykład ja teraz mam apogeum opalenizny, która została mi po całym lecie. Gdybym zatem szukała momentu, w którym kontrast między kolorem skóry i kolorem włosów jest największy, to zdecydowanie nie byłby to ten moment. Mówię oczywiście o częściach ciała dopuszczonych do publicznej ekspozycji w naszym kręgu kulturowym.

Może gabinety oferujące depilację są w stanie mądrze coś Ci doradzić, nie tylko łapać się za robotę by zarobić bez względu na wszystko?
  • 01.10.16, 22:30
    Termin jest strategicznie przemyślany. Nie jestem w ogóle opalona. Chodzi o to, żeby się możliwe nie obklejać filtrem, bo to nic fajnego.

Myślę dalej. Jak na razie mi żaden włos po tym IPL-u nie wypadł, normalnie rosną, ale może jestem niecierpliwa.
  • 02.10.16, 16:33
    W terminie w którym miałaś zrobić kolejny zabieg zamiast IPLa zrób laser diodowy. Robiłam pachy laserem Light Sheer i po 4 zabiegach po włosach ani śladu (a było to pare lat temu), zrobiłam tez 4 zabiegi na bikini IPL (koleżanka mnie namówiła i była promocja 5 zabiegów za 200 zł) i włosy po zabiegu wychodziły, potem odrastały i po 4 sesjach żadnej różnicy nie ma, mam nawet wrażenie ze wlosy sa mocniejsze.
    Ale zabiegi Light Sheer były dla mnie dosc bolesne i zabieg na obie pachy trwał pol godziny, IPL prawie nie bolał i całość trwała 10-15 min. Znalazłam salon z laserem diodowym blisko domu i planuje wrócić do depilacji jak mi zejdzie opalenizna.

Koleżanka która mnie namówiła korzysta z IPL i prawie pozbyła sie włosów na nogach ale zrobiła ponad 20 zabiegów - nie mam tyle cierpliwości i nie wiem czy to zdrowe w takich ilościach.
  • 03.10.16, 10:14
    Laseruję się od kilku lat laserem Light Sheer w jednym gabinecie. Oczywiście z przerwami i różne partie. I jestem bardzo zadowolona. Teraz przy nogach wcześniejsze partie mam gratis i kończy się na kilku strzałach tzn. włosów nie ma. A minęło już 4-5 lat. W miedzy czasie byłam ze trzy razy na dostrzałach przed sezonem letnim. O IPLu słyszałam od wykonującej zabieg. Juz na samym początku mnie przestrzegła żebym przypadkiem się nie skusiła na niższą cenę bo u mnie to nie zadziała. Mówiła też że ma klientki po wielu IPLach no i u nich proces odwosiania :) trwa dłużej. A i jak sie decydujemy na laser to ważne żeby przestrzegać zalecanych odległości między zabiegami. Chodzi o fazę wzrostu włosa.

--
    38f/36g

Kupię Freya Senses
  • 04.10.16, 13:20
    Dziękuję Wam za rzeczowe wpisy :). Też byłam zapisana na Light Sheer, niestety wyszedł taki wałek.
    Zrobiłam teraz termin na następny zabieg w sprawdzonym miejscu, niestety w innym mieście.
    Jeśli chodzi o ból to mam jakieś wyobrażenie, miałam kilka zabiegów laserowych. Fakt, medycznych a nie estetycznych, to inny laser, ale plus minus wiem, czego się spodziewać. No boli, ale co zrobisz, życie boli. To na początek i tak tylko jedna partia.

Zgoliłam dzisiaj te iplowe włosy, normalne mocne ciemne wyrosły, żaden nie wypadł. To w sumie dobrze, przynajmniej je lepiej laser chwyci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.