Dodaj do ulubionych

Rozdwajaja mi sie paznokcie:(

31.10.16, 09:51
Dziewczyny, szczegolnie te, ktore na codzien pracuja w rekawiczkach, pomocy! Rozdwajaja i lamia mi sie paznokcie. Wyglada to naprawde kiepsko, do tego skorki sa bardzo wysuszone:-( To problem rekawiczek, bo wrocil wraz z powrotem do pracy laboratoryjnej. Musze cos z tym zrobic, nie moge na moje rece patrzac. Jak sobie radzic?
Edytor zaawansowany
  • 03.11.16, 13:01
    Spróbować beztalkowych.
  • 03.11.16, 14:28
    Miej zawsze pomalowane paznokcie, najlepiej bezbarwnym lakierem. I najważniejsze, zawsze przeciągaj pędzelkiem po krawędzi paznokcia, żeby woda/pot nie wnikały w paznokieć. To na prawdę znakomicie zabezpiecza mechanicznie. A na skórki to tylko cos tustego. Dla mnie ostatnio rewelacyjna jest Silonda Lipid www.dezynfekcja24.com/product-pol-125-Silonda-lipid-500-ml-.html (tylko lipid a nie lotion albo sensitive) Bardzo tłusta emulsja, która mimo to błuskawicznie się wchłania i świetnie sprawdza się w labie. Nie wiem czy u ciebie jest do dostania, jest w Niemczech, może u ciebie też. Na pewno jest też na allegro. Jeżeli chcesz napisz na prv to ci podeślę tubkę to zobaczysz czy ci odpowiada.
    A jeżeli chodzi o rękawiczki to jeżeli nie masz uczulenia na lateks lub puder to raczej nie mają wpływu. Ja przynajnmiej nie widzę różnicy między lateksowymi a nitrylowymi, ręce mam zawsze tak samo mokre.

--
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Facebooku
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Pinterest
  • 03.11.16, 15:30
    Dzieki Iza:) Nie mam specjalnie uczulenia na rekawiczki. Zdaje sie, ze mamy nitrylowe w labie. Kurde, musze cos z tym zrobic, bo wyglada to kiepsko.
    Sprobuje z lakierem bezbarwny (bo pod rekawiczkami tez lakiery odpryskuja jak dzikie) i z tym tlustym cudem. Mam nadzieje, ze pomoze:)
  • 16.11.16, 13:46
    Szkodliwe działanie talku nie polega na uczulaniu. Drobinki talku wnikaja w najmniejsze szczeliny i pęknięcia paznokcia, poszerzając je.
  • 04.11.16, 13:11
    Moj chlop jeszcze dorzuca maseczki na rece na noc. Wiesz, gruba warstwa czegos pielegnacyjnego, rekawiczki i lulu.

--
    Dzenderowy potfur A.D. 1904
  • 15.11.16, 13:45
    Zakupilam Silonde lipid i jest absolutnie zachwycona. Chyba kupie jeszcze jedna i postawie w labie dla wszystkich:-) Dzieki Iza:-*
  • 15.11.16, 17:50
    Ja mam tubki porozstawiane strategicznie we wszystkich możliwych miejscach, a w domu i w labie mam opakowania po 500ml. Dla mnie to jest absolutne odkrycie. W Polsce daje się spokojnie kupić na Allegro jakby ktoś szukał

--
  • 16.11.16, 15:26
    Tak zachwalacie ze zamowilam 2 butelki (do biura i do domu) :-) niestety jest jakis problem z allegro i ze sklepem ktory znalazlam ze w tym tygodniu zakupy juz nie dotra :(
  • 22.11.16, 10:11
    Iza, bardzo dziekuje za rekomendacje, kremy dotarly, sa swietne - po butelce mam w domu i w biurze + tubke w torebce.
  • 22.11.16, 12:08
    A nie pachną dla ciebie zbyt mocno?

--
  • 22.11.16, 12:32
    Pachna bardzo konkretnie ale zapachowe skojarzenie mam z komuna i kremem Nivea :-) nie pachna zadnym perfumem tylko kremem. Uzywam tez do stop, ciekawe czy maja produkty do ciala.
  • 05.12.16, 17:39
    Rowniez kupilam te Silonde. Potwierdzam, ze pachnie intensywnie tradycyjnym kremem Nivea i jest swietna. Mam alergie, AZS i zmiany luszczycowe, wiec wymagania spore :P

--
    Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.
  • 07.12.16, 13:53
    A do paszczy to cudo też wolno? Bo się tak zachwycacie, że może mi się to nada jako zastępnik mojego ukochanego hydrolipida, który jest ciężko dostępny..
    --
    Karl who?
  • 07.12.16, 20:25
    Ja się nim czasem smaruje jak siedzę w pokoju i mnie ściąga. Nic mi się nie stało. Kup sobie mała tubę i sprawdź czy ci zapach nie przeszkadza

--
  • 09.12.16, 00:36
    Ja tam nawet nie zauwazylam, ze sa jakies male tubki, od razu kupilam pol litra :D

--
    Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.
  • 18.12.16, 18:44
    Mam i ja. Zapach b ok (ale ja sobie sprowadzałam perfumy Nivei, jak tylko wyszły), na łapki górne i dolne zaiste robi nieźle, na paszczę jednakowoż nie. Ściąga po chwili i piecze w oko. Szukam dalej.

--
    #liveauthentic

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.