Dodaj do ulubionych

Hity i kity 2016

19.12.16, 20:05
Rok zbliża się ku końcowi, wiec czas na nasz tradycyjny już wątek o kitach i hitach kosmetycznych.

Nad swoimi typami muszę jeszcze pomyśleć , ale chętnie poczytam o Waszych i dowiem się czego mi do szczęścia brakuje.
Edytor zaawansowany
  • 19.12.16, 20:20
    Dla mnie zdecydowanym hitem są
    1) cienie do oczu z Glamshadows glam-shop.pl/cienie.html . Rewelacyjna jakość i jeszcze lepszy stosunek ceny do jakości. Bardzo polecam kanał www.youtube.com/user/digitalgirlworld13 , czyli Hani, która te cienie zaprojektowała. Można je tam obejrzeć w akcji. I pędzle też są niezłe. Zestaw 12 cieni w "neutralnej" paletce to absolutne mistrzostwo świata.
    2) No a drugi hit to Silonda lipid i Mediderm, które ratują moje wysuszone ręce.
    3) Olejek pod prysznic z Isany do mycia pędzli i gąbek do makijażu
    4) Hybrydy.
    Kitów jakoś specjalnie nie pamiętam.

--
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Facebooku
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Pinterest
  • 20.12.16, 15:29
    Masz na myśli tę paletkę? glam-shop.pl/cienie/limitowana-paleta-glambox-edycja-i-12-wyjatkowych-cieni-do-powiek-266.html

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • 20.12.16, 18:41
    Tak

--
  • 20.12.16, 13:09
    Hit: baza AA redukująca zaczerwienienia. Lekka, nawilżająca, wyrównuje koloryt i właściwie może zastąpić zarówno krem jak i mazidło wierzchnie. O niebo lepsza moim zdaniem niż baza z Clinique, która była tępa, lubiła się zwarzyć na twarzy, a zapach ogórków kiszonych też nie był jej walorem. AA zaś jest dobre 3 razy tańsza.

Hit z zastrzeżeniami: rozświetlacz Star Shimmer z serii Provoke od Dr. Eris. Musiałam się nauczyć z nim obchodzić, może zastąpić puder, róż i cień do powiek no i obłędnie pachnie - tyle że wymaga trochę ćwiczeń.

Kit: szampon pszeniczno-owsiany z Sylveco. Żele do twarzy tej firmy nadal darzę gorącą miłością, włosy po umyciu w/w szamponem wyglądają jak zmatowione siano.

Z serii "tyłka nie urywa": baza Lumiere Bielendy. Estetycznie - perełka. Dosłownie:) Śliczne kulki w szklanej butelce. Z twarzą nie robi właściwie nic, lekko może nawilża i wygładza, ale nic, czego nie robiłby normalny krem.

--
    załóż stanik...poprawnie
  • 28.12.16, 06:31
    Baza Bielendy z perełkami brązująca to kit i szkoda na nią nawet promocyjnej ceny z rossmana bielenda.pl/produkty/make-up-akademie-bronze-base-brazujaca-baza-pod-makijaz-efekt-slonecznej-cery
    Nie robi nic, nie nawilża, nie brązuje.

Hitem nieustająco jest Ministerstwo Dobrego Mydła i jego olejki, zwłaszcza śliwka i opuncja ale też mydła np to www.ministerstwodobregomydla.pl/wegiel-detoks
    No i na reszcie mają sklep w Warszawie.

Drugi hit jest z Mazideł - żel Esencja Młodości, szybki i widoczny efekt wygładzenia i rozjaśnienia. Szkoda że ich strona taka nieprzyjazna a od problemów z logowaniem aż boli głowa.

Na wysoką pozycję wychodzi szczotka tangle teezer round do modelowania mintishop.pl/product-pol-16622-Tangle-Teezer-Blow-Styling-Round-Tool-Okragla-szczotka-do-wlosow-LARGE-SIZE-40mm.html testuję ją dopiero 3 tygodnie i już mam bardzo pozytywne doświadczenia.
    Kupiłam w sklepie Mintishop, gdzie szybka i sprawna wysyłka, w sumie mogłabym polecić ale się boję bo z tymi sklepami - raz działa dobrze a potem może się coś popsuć - wiecie, znacie.
  • 28.12.16, 06:32
    "nareszcie" miało być ;-)
  • 20.12.16, 16:40
    Hity: pomadki KIKO Velvet Passion i Unlimited Stylo, tonery do włosów Directions, szampon Bumble&Bumble ComorMinded (zwiększa objętość i nie wymywa koloru, niestety jest strasznie drogi), zapachy Mo61, hybrydy
    Kity: nie mam, chyba za mało eksperymentowałam w tym roku :)

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • 08.01.17, 22:20
    Chyba trzy hity mam.

1. Cosrx ADVANCED SNAIL 96 MUCIN POWER ESSENCE.
    Kosmetyk jest koreański, więc nazwa się ciągnie. I jak nazwa wskazuje: w 96% składa się ze śluzu ślimaka, pozostałe cztery to nudne zagęszczacze, konserwanty, etc. Butelka wystarcza na osiem miesięcy (jedna pompka rano i wieczorem). Odkąd zaczęłam tego żelu używać w kwietniu, ani razu nie miałam przesuszonej skóry, nawet po długich lotach i zmianie wody (a na szyi i dekolcie miałam czerwone plamy).

2. Bielenda serum z kwasem migdałowym, zielone z tej serii super power mezo cośtam.
    Bardzo przyjemny kosmetyk z kwasem, stosunkowo tani (zwłaszcza w sieci) i faktycznie działa. pH 4, czyli stosunkowo wysokie, ale dzięki temu serum jest łagodne i spokojnie mogę używać codziennie. Skóra gładka, trochę jaśniejsza. Nie śmierdzi.

3. Masło shea nilotica.
    Kupiłam tydzień przed końcem roku na ZSK. Normalne masło shea, czyli super, ale hitem jest dlatego, że w ogóle nie twardnieje. Nawet na mrozie i w zimnych pokojach jest mięciutkie. Na dłoni zamienia się w naprawdę płynny olej; w ogóle nie ciągnie włosów przy nakładaniu (a włosy rano po umyciu super). Trochę się martwię o pochodzenie, bo ta odmiana ponoć rośnie tylko w Ugandzie i nie do końca wiem, czy przypadkiem jacyś źli ludzie na tym nie zarabiają, no ale to do rozważenia.

Z kitów to chyba tylko olejki do mycia z ZSK. Ilość emulgatora jest źle dobrana, w ogóle się nie zmywają ze skóry (próbowałam dwóch, pachnotki i czarnuszki chyba). Ogólnie próbowałam sporo nowych kosmetyków, ale resztę niewypałów raczej zawdzięczam kapryśnej cerze. Na szczęście chyba znalazłam już swój
  • 18.01.17, 12:01
    Kupiłam sobie właśnie ślimakową esencję, bo strasznie mam ostatnio przesuszoną skórę. Do tej pory używałam kremu Mizon i byłam całkiem zadowolona, więc jak będzie się podobnie zachowywać to powinno mi podejść.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.