Dodaj do ulubionych

Szczoteczka do twarzy

12.02.19, 21:38
Ktoras z Was uzywa moze elektrycznych szczoteczek do oczyszczania twarzy? Nie wiem czy przy mojej wrazliwej skorze by sie sprawdzily, ale mam jakies takie wyobrazenie, ze moglyby dobrze oczyszczac wieksze pory mojego wspolokatora. Warto, dziala toto, jesli tak to ktora polecacie?
Edytor zaawansowany
  • izas55 13.02.19, 03:08
    Ja mam Clinique. Nie podrażniła mnie. Tylko z nią trzeba bardzo delikatnie, ledwo dotykać twarzy i przesuwać delikatnie. To nie jest szczoteczka do szorowania, tylko jakby do robienia tego czego używasz do mycia bardziej aktywnym. Ciągle się czaję na Clarisonic, ale wściekłe drogie są. Może jak znajdę na jakiejś wyprzedaży.

--
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Facebooku
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Pinterest
  • sbarazzina 13.02.19, 11:17
    A masz taka z wlosiem czy silikonowa? I czy ta szczoteczka faktycznie czysci dobrze duze pory?
  • maggianna 13.02.19, 13:37
    Szczoteczki nie mam, używam tylko do czasu do czasu ściereczki Glove, całkiem nieźle doczyszcza twarz.

Co do oczyszczenia twarzy (u mnie pory na nosie i w okolicy nosa i na czole) to u mnie sprawdza sie Anti-Blackhead Stick z Primark, z kolekcji Alessandry Steinherr. Teoretycznie w składzie jest kwas salicylowy ale ten mnie nie podrażnia. Bardzo łatwe w użyciu.
    www.primark.com/en/features/beauty/2018/october/alessandra-steinherr-the-collection

Jak zamknęli DECIEM to szukałam w sieci zamienników i na jednym z blogów polecono nowe produkty wydane pod marka Primark. Kupiłam sztyft do mycia skory, krem pod oczy, płyn micelarny (świetny do domywania resztek po NIOD) i błyszczyk i ze wszystkich produktów jestem zadowolona.

Są też dwa inne produkty z serii Pore Balance: Low-Ph Sulphate-Free Cleanser i Super Detox Clay Mousse Face Mask, nie testowałam ale może warto spróbować?
  • izas55 13.02.19, 15:49
    Z włosiem. Miałam zauważalnie gładszą skórę i mniej niespodzianek na twarzy. Wielkości porów nic nie jest u mnie w stanie zmienić :)
    Odkąd zaczęłam używać kwasu salicylowego i retinoidów, odstawiłam szczoteczkę w obawie o podrażnienia. teraz nie mam jej ze sobą, więc ci nie powiem. Moja szczoteczka ma też metalową płaską płytkę-głowicę do masażu, nie zauważyłam jakichś specjalnych efektów

--
  • sbarazzina 14.02.19, 13:56
    A to wiem, ze wielkosci porow nic nie zmieni. Zastanawiam sie tylko czy taka szczoteczka jest w stanie mechanicznie oczyscic pory. Jakos tak to sobie wyobrazam, ze przy duzych porach, te wlosie bedzie w stanie w nie wejsc, myle sie?

Uzyawalas do tej szczoteczki tego specjalnego plynu Clinique czy moze byc jakikolwiek srodek do mycia?
  • izas55 14.02.19, 17:34
    Nie, włosie absolutnie nie wchodzi w pory, a szczoteczka sama z siebie nie oczyszcza mechanicznie. Ona się nie kręci, tylko pulsuje. Idea jest taka że ona wibruje i te wibracje teoretycznie mają ułatwiać oczyszczanie się porów z tego co zalega. Używałam z kremem clinique ale i z innymi, łącznie z mleczkami i emulsjami. U mnie ta szczoteczka dawała efekt gładszej i bardziej napiętej skóry. Ale nie natychmiast. To jest coś w rodzaju kombinacji mycia i masażu.

--
  • izas55 14.02.19, 17:35
    A na rynku są również mechaniczne, takie za 10 dolarów. Ja mówię o takiej jak Mia Clarisonic

--
  • sbarazzina 18.02.19, 11:20
    Ja tez mialam na mysli taka jak ta Mia. Ale bylam przekonana, ze przy duzych porach, te wlosie bedzie w nie jakos wchodzic i tym samym oczyszczac.

Z tego co czytam problemem moze byc to, ze nie nalezy uzywac szczoteczki przy wypryskach, zeby tego nie roznosic po calej twarzy. A to juz samo w sobie jest czasem wyzwaniem.
  • izas55 18.02.19, 17:03
    Przy wypryskach to właściwie niczego mechanicznego nie można, pilingów też.
    Zakwaś go salicylowym i potraktuj retinolem :).

--
  • sylwiastka 22.03.19, 19:31
    Ja sie zastanawiam nad szczoteczka Foreo. Jest ona silikonowa i ma rozne wypustki w zaleznosci od typu skory. Miala moze ktoras z was to cudo?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.