Dodaj do ulubionych

Kosmetyczne rutyny

11.03.19, 14:54
Stary watek o rutynach jest stary, a poza tym nie moglam go znalezc, wiec zakladam nowy.

Podzielcie sie kolezanki waszymi porannymi i wieczornymi rutynami. Co po czym, co przed czym, ile razy w tygodniu etc.

Bardzo mi sie podoba, ze NIOD na wszystkich swoich produktach daje wlasnie wskazowki, co z czym i po czym moze byc stosowane. Szkoda, ze nie uwzgledniaja w tych korelacjach produktow Ordinary.

Ja na dzien dzisiejszy mam na stanie i uzywam Buffetu, MMHC2 (oba zazwyczaj rano mieszam ze sluzem slimaka), na to krem (NMF albo tlusta Weleda). Wieczorem wit C w emulsji, ew NAAP, tonik glikolowy (nie w tej kolejnosci i na pewno nie wszystko razem).

Nieotwarte czekaja kwas migdalowy, Niacinamide, Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%.I tak sie wlasnie zastanawiam, jaka tu by byla najlepsza kombinacja i kolejnosc. Czy jak uzywam wit C 2x w tygodniu to ma to w ogole jakis sens, czy trzeba codziennie?

No i czy odstawiacie wszystkie kwasy i retinole wraz z nadejsciem wiosny?

Edytor zaawansowany
  • izas55 11.03.19, 18:56
    Ja używam kwasów i retinolu cały rok.

Obecnie

Rano:
    Do mycia CeraVe (wersja amerykańska) lub żel o niskim pH COSRx
    kwas salicylowy (czasem na zmianę z migdałowym), wit C w proszku zmieszana z Marine Hyaluronics i Resveratriolem z the Ordinary. Po wchłonięciu jakiś krem, który aktualnie testuję, ostatnio ten www.yves-rocher.pl/krem_intensywnie_ujedrniajacy_na_dzien na zmianę z tym www.yves-rocher.pl/serum_modelujace_owal_twarzy , i na to filtr www.yesstyle.com/en/etude-house-sunprise-airy-finish-spf50-pa-55ml-55ml/info.html/pid.1039258908?cpid=1039258907

Wieczorem:
    Demakijaż - do oczu www.yves-rocher.pl/pur_bleuet_dwufazowy_plyn_do_demakijazu_oczu_z_wyciagiem_z_blawatka_bio_200ml
    Do twarzy jako pierwsze mycie ostatnio www.yesstyle.com/en/banila-co-clean-it-zero-cleansing-balm-original-100ml-new-version/info.html/pid.1038277215?cpid=1065703717 lub PIXI www.pixibeauty.com/collections/cleanser/products/double-cleanse?variant=32540495235 lub www.yves-rocher.pl/kremowy-olejek-do-mycia-twarzy-riche-creme lub Take the day off www.clinique.com/product/1673/6424/skin-care/cleansers-makeup-removers/take-the-day-off-cleansing-balm?gclid=EAIaIQobChMIocSjgdP64AIVirrACh1ChAxQEAAYASAAEgJB8PD_BwE&gclsrc=aw.ds
    Jako drugie mycie CeraVe lub COSRx, czasem Jakiś micel

Niacynamid, Differin (wcześniej jakiś inny retinoid), i ponieważ mam dość suchą skórę po differinie - Dość duża ilość lekko natłuszczającego kremu zmieszanego z żelem ze ślimaka. Kremy od dłuższego czasu to różne serie Serum Vegetal Yves Rocher

Pod oczy i na powieki rano i wieczorem www.yves-rocher.pl/przeciwzmarszczkowy_krem_regenerujacy_pod_oczy lub ten wizaz.pl/kosmetyki/produkt,110511,perfecta-fenomen-c-krem-pod-oczy-i-na-powieki-50-60-.html

--
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Facebooku
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Pinterest
  • yaga7 14.03.19, 21:38
    Jak widzę, jestem strasznym leniem. Rano jakiś żel do mycia pyska, ostatnio tołpa. Krem na cały pysk. Też tołpa. Jak wychodzę, to filtr (LRP), czasem makijaż. Wieczorem clinique take the day off do oczu, jakies mleczko i tonik, jeżeli mam mejkap, a jeżeli nie, to żel do pyska. Krem. Czasem serum i krem. Z serum ostatnio mam Estee Lauder, mam niewyjaśnioną słabość do tej marki, ładnie pachnie i dobrze mi robi. Ile razy czytam te Wasze kosmetyczne wątki, to mam wrażenie, że jakas wybrakowana jestem ;)

--
    Wyprzedaż allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=470059
  • izas55 14.03.19, 22:28
    Eee tam, zaraz leń. Ja to po prostu lubię tak. A, że widzę efekty to się tego trzymam. Dla każdego według potrzeb :) Ja noszę bardzo mocny makijaż i mi czasem dwa mycia nie wystarczą.
    Ja na przykład nie sprzątam i jakoś nie czuję się wybrakowana :)

--
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Facebooku
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Pinterest
  • yaga7 15.03.19, 05:44
    Haha, ja też nie sprzątam :) Co do mocnego mejkapu to czasem miewam i zmywam tak samo, tylko zużywa więcej środków i wacików.
    Z tym wybrakowaniem to żart, spokojnie ;)

--
  • yaga7 15.03.19, 05:44
    Haha, ja też nie sprzątam :) Co do mocnego mejkapu to czasem miewam i zmywam tak samo, tylko zużywa więcej środków i wacików.
    Z tym wybrakowaniem to żart, spokojnie ;)

--
  • maggianna 21.03.19, 16:13
    Kwasy i retinole odstawiam jak prognozy przewidują więcej słońca (co mi chwilowo w Holandii nie grozi :-) bo w weekendy jak jest ładna pogoda (czyli nie pada) to spędzam większość dnia na zewnątrz i nie chce mi się dokładać filtrów w ciągu dnia.

Rano myję twarz Sanskrit Saponins, potem hydrolat, na to Buffet z miedzią, MMHC2 i NMF lub olej i NMF. Na to w dni słoneczne (zdarzają się i w Krainie Deszczowców) krem z filtrem (Bioderma Photoderm 50) i dopiero na to makijaż.

Wieczorem jeżeli mam makijaż to zmywam twarz High-Efficiency Face Cleaner z Hylamide, potem hydrolat, na to Granactive Retinoid 2% in Squalane, MMHC2 i olej zmieszany z kwasem hialuronowym lub najpierw kwas hialuronowy a na to olej.

2 razy w tygodniu używam też kwas migdałowy, tylko na wieczór i potem rano nie nakładam nic poza kremami i nawilżeniem, czyli myje, hydrolat, MMHC2, kwas hialuronowy i olej lub NMF.

Raz na jakiś czas, może co 10-12 dni robię na wieczór maseczkę z AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution i po zmyciu natłuszczam skórę i potem rano też żadnych dodatkowych substancji.

Kończę właśnie butelkę Retinoidu więc w tym tygodniu zacznę zamiast Retinoidu na noc używać wit C (theordinary.com/product/rdn-vitamin-c-suspension-30pct-in-silicone-30ml) w połączeniu z Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%. Reszta pielęgnacji bez zmian.
    Pod koniec marca przestanę też używać kwasu migdałowego.

Pod oczy używam Fractionated Eye Contour Concentrate i Sleep Spa od Alex Steinherr z Primarka.

Na początku rzuciłam się na produkty The Ordinary i kładłam tego sporo, min 2-3 aktywne składniki rano i to samo wieczorem, ale zauważyłam że mniej jest lepiej (co zresztą podkreślają przedstawiciele DECIEM żeby w pielęgnacji używać jednocześnie max 3 składników aktywnych) więc używam 1-2 wieczorem i 1 rano i efekty są świetne, nic mnie nie podrażnia, nie uczula, skóra jest gładka i dobrze wygląda.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.