pytanie o wyrobienie paszportu noworodkowi Dodaj do ulubionych

Witam! Mieszkam i pracuję w Anglii. Od jakiegoś czasu wiem, że jestem w ciąży. Mieszkam z moim narzeczonym, z którym we wrześniu przyszłego roku zawieramy związek małżeński w Polsce. Moje pytanie jest takie, czy po urodzeniu dziecka w Anglii - to będzie przed ślubem, czy otrzymamy dla dziecka paszport, (i jaki tymczasowy czy stały) oraz jakie nazwisko powinno otrzymać (powinniśmy podać w urzędzie wydającym paszport) nasze dziecko skoro będziemy jeszcze bez ślubu. Czy jest możliwe wpisanie w paszport nazwiska ojca, aby nie trzeba było po zawarciu przez nas małżeństwa zmieniać z matki na ojca nazwisko. Proszę napisać również jak długo trwa wyrobienie paszportu w Anglii, czy można wyrobić go od razu po urodzeniu dziecka. Bardzo proszę o Pani cenną specjalistyczną odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.