Forum Sport Tenis
ZMIEŃ
    IP: *.nycmny.east.verizon.net 24.04.11, 22:57
    www.madrid-open.com/en/players
    Najwiekszy turniej tuz przed French Open i cala czolowka na starcie.
    Stawiam,ze tym razem wygra Clijsters.
    Mam nadzieje,ze Wozniacki za szybko nie wpadnie na Goerges.
    Siostry Williams na liscie startowej sa chyba dla zartu.
    Obserwuj wątek
          • Gość: Abdul Re: Jak Clijsters ma wygrać, skoro nie będzie gra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.11, 02:02
            Macieju.
            Lista startowa do szlemów jak i turniejów Premier Mandatory brana jest bezczelnie z listy rankingowej. Z jednej prostej przyczyny. Te turnieje są obowiązkowe. Masz czy nie masz kontuzję - nie startujesz 0pkt do rankingu i żadne zwolnienie lekarskie z tego nie wybawi.
            Stąd też ta lista do Madrytu to po prostu najlepsze zawodniczki w rankingu.
            Które z nich wystartują a które dostaną 0pkt do rankingu okaże się niedługo.
            Clijsters i Serena na pewno nie.
            Nie wiem jak Venus.
            • Gość: MACIEJ Re: Jak Clijsters ma wygrać, skoro nie będzie gra IP: *.nycmny.east.verizon.net 25.04.11, 03:08
              Jak w takim razie wyglada sytuacja zawodniczek kontuzjowanych?
              Wystarczy miec potwierdzenie kontuzji od wlasnego lekarza?
              Czy jesli te turnieje sa obowiazkowe,to te ktore nie uczestnicza sa karane pienieznie?
              Czesto spotyka sie sytuacje,ze dobre zawodniczki jada na turniej i tam przegrywaja w pierwszej rundzie i czy to jest z obawy przed kara finansowa?
              Wiem ze Williams sisters byly karane finansowo za nieuczestniczenie w IW.
              • Gość: Abdul Re: Jak Clijsters ma wygrać, skoro nie będzie gra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.11, 05:32
                Jak są zwolnienia kary nie ma finansowej tylko rankingowa. Przymusowe 0pkt w rankingu troszkę boli.
                Natomiast zawodniczki z top10 boli to finansowo na inny sposób.
                Na koniec sezony jest dodatkowa pula nagród dla tych zawodniczek , którą się otrzymuje pod pewnymi warunkami. Tym warunkiem jest między innymi rozegranie:

4 z 4 premier mandatory
                4 z 5 premier 5
                2 z 5 premier700

Szlemy jako , że grane pod auspicjami ITF a nie WTA nie wchodzą w to.
                Są to dość fajne nagrody tylko za miejsce w rankingu.

Dokładnie nie pamiętam . ale mniej więcej wygląda to tak:

nr 1 rankingu otrzymuje 1mln $ premii jeśli spełni powyższe warunki.
                nr 9-10 rankingu 250 tyś $ pod tym samym warunkiem.

Wielkość premii zmniejsza się wraz z pozycja w rankingu.
                I tak:

nr1 na koniec sezonu jeśli opóści 1 turniej rangi Premier Mandatory traci: 400tyś $ za nie spełnienie warunku 4 z 4 PM oraz 100 tyś $ premmi za nie spełnienie wszystkich warunków.

1. 4 z 4 Premier Mandatory

nr 1 400 tyś $
                ...
                nr 9-10 200 tyś $

2. 4 z 5 Premier5

nr 1 400 tyś $
                ...
                nr 9-10 100 tyś $

3. 2 z 5 Premier700

nr 1 100tyś $
                ...
                nr 9-10 25 tyś $

4. premia za wszystko

nr 1 100 tyś $
                ...
                nr 9-10 25 tyś $
      • Gość: Abdul Re: Madrid. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.11, 01:47
        Oficjalnie:
        Serena Williams i Kim Clijsters out of Madrid.
        Venus dont confirm withdraw yet.
        WC:
        Safina , Medina Garrigues , Zheng , Rus +1 (nie wiadomo)
        Chakvetadze , Alona Bondarenko , Rebecca Marino dont confirm withdraw yet.

Players list:
        51 (wg rankingu) + 8 kwalifikantek + 5 WC
        Kwalifikacje : piątek
        Turniej : sobota.
          • Gość: Abdul Re: Madrid. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.11, 23:36
            Raczej nie.
            Opcje z korzystaniem z rankingu uśpionego wykorzystane. Pozostają ewentualnie dzikie karty.
            Ale z tego co wiem oprócz Roland Garros i Wimbledonu jest zgłoszona do ITF w Pradze i WTA w Birmingham.
            ITF w Pradze tylko z opcją turnieju głównego (jest 5 na liście oczekujących , a więc pewnie nie zagra) , WTA w Birmingham zagra na 100% w kwalifikacjach , bo jest 7 na liście oczekujących do turnieju głównego.
            A więc do Wimbledonu najprawdopodobniej 3 turnieje tylko:
            RG , Birmingham , Wimbledon.
      • Gość: maciej Re: Madrid. IP: *.rev.stofanet.dk 29.04.11, 09:44
        Gość portalu: MACIEJ napisał(a):

> Mam nadzieje,ze Wozniacki za szybko nie wpadnie na Goerges.

A ty ciagle omijasz psychiatre ?
        Podobnie pisales o Petkovic no i wiesz jak bylo w drugim meczu. Kiedy ty zrozumiesz, ze sa to "gwiazdy jednego turnieju" ?
      • Gość: r bardzo ciekawe losowanie IP: *.dynamic.chello.pl 30.04.11, 22:35
        Trudną drabinkę wylosował Nadal - po kolei Baghdatis, del Potro i Melzer w ćwiartce, niełatwiej ma Federer (Almagro, Dołgopołow, Soderling i Rafa w połówce). Żeby sprawiedliwości była zadość, wreszcie poważnego przeciwnika przed finałem trafił Djoković - w ćwiartce jest Ferrer, a i Ferrero i Wawrinka mogą kopać po drodze.

W ogóle arcyciekawe mecze już od pierwszej rundy turnieju.
            • maksimum Re: bardzo ciekawe losowanie 01.05.11, 03:12
              Gość portalu: j. napisał(a):

> Fedek w ćwierćfinale będzie grał z Almagro, a nie z Sodą.

Lubie Almagro i to chyba najbardziej z tych hiszpansko jezycznych.Soderling rzeczywiscie gra ostatnio slabo.

> Poza tym ćwierćfinały typuję tak samo (pomijając nawiasy, których znaczenie nie
              > jest dla mnie jasne).

To nie byly typy,tylko kto jest w danym cwiercfinale.
                • Gość: j. Re: To sie Jedrek ucieszy! IP: *.dynamic.chello.pl 02.05.11, 16:13
                  Gość portalu: MACIEJ napisał(a):

> Tsonga pokonal Almagro w pierwszej rundzie,a mial facet dojsc do polfinalow.

Do jakich półfinałów, oczajduszo, do ćwiartki Mikołajek miał dojść, nie do połówki. Że też ty jednego postu bez jakiegoś przekrętu napisać nie umiesz!

Ten Cąga to mnie na nerwach nie od dzisiaj gra. On zawsze robi inny wynik, niż ja typuję. Stawiam na Cągę, Cąga bierze w skórę; stawiam przeciw - wygrywa. W taki sam sposób zachowuje się wśród dziewczyn Lucie Szafarzowa.

Czego oni się tak na mnie uwzięli, ten Wiluś i ta Lucynka, ja się zastanawiam?
                  • maksimum Re: To sie Jedrek ucieszy! 02.05.11, 16:40

> Że też ty jednego postu bez jakiegoś przekrętu napisać nie umiesz!

Ja tu od tego jestem,zeby namieszac.

> Czego oni się tak na mnie uwzięli, ten Wiluś i ta Lucynka, ja się zastanawiam?

Safarova ma tie-break w trzecim secie z Medina.
                    • Gość: j Brawo Lucynka! IP: *.dynamic.chello.pl 02.05.11, 17:05
                      Lucie Szafarzowa wreszcie zagrała tak, jak liczyłem i wygrała z Anabelką. Szkoda, że siedzę teraz w Wawie, a nie w Madrycie, bobym chętnie na tę Caja Magica pojechał i Lucynkę gratulacyjnie ucałował:)

P.S.
                      maksimum napisał:

> Ja tu od tego jestem,zeby namieszac.

No, wreszcie! Raz-żeś się uczciwie przyznał! Może jeszcze z ciebie ludzie będą...
                        • maksimum A.Parra Santonja 02.05.11, 20:41
                          Pokonala Pennette w pierwszej rundzie a w drugiej Petkovic.

www.wtatennis.com/headtohead/arantxa-parra-santonja_2255881_6636/0,,12781~6636~10087,00.html
                          W trzeciej rundzie zagra z faworytka tego turnieju Azarenka.Niedawno graly i Azarenka wygrala gladko.

www.wtatennis.com/headtohead/arantxa-parra-santonja_2255881_6636/0,,12781~6636~11289,00.html
                            • Gość: MACIEJ Re: skąd ta maciejowa fascynacja Jovanovski? IP: *.nycmny.east.verizon.net 03.05.11, 17:12
                              Jovanovski grala lepiej niz Wozniacki i miala wygrany mecz.
                              Problemem byly nerwy przy wykorzystywaniu przelaman.
                              Wozniacki miala break points won: 5/7 a Jovanovski 3/11.
                              Jak sie ma przewage w gemie 40:0 i przegrywa gem,to jest zwykly brak doswiadczenia,a Jovanovski zdarzylo sie kilka razy.
                              Break points saved Wozniacki 8/11 a Jovanovski 2/7.

Jak sie Jovanovski troszeczke podszkoli w grze obronnej,to Wozniacki bedzie mogla jej nadmuchac.
                              • Gość: MACIEJ Isia odjechala w starym stylu. IP: *.nycmny.east.verizon.net 03.05.11, 17:47
                                Isia wygrala pierwszy set dzieki wielkiemu szczesciu i braku doswiadczenia Gajdosovey 63
                                i przegrala dwa nastepne 63 63 bo Jarmila nabierala doswiadczenia w czasie meczu.
                                Jedyne co nie zawiodlo Radwanskiej to jej dory serw bo miala 10 asow i zero doble faults przy 4 asach i 5 podwojnych bledach serwisiwych Gajdosovej.Az ciezko uwierzyc,ze mozna wygrac mecz na tak powaznym turnieju popelniajac az 5 podwojnych bledow serwisowych,ale Radwanska zagrala w swoim starym stylu z gracja odprowadzajac wzrokiem pilki ktore ja mijaly.
                                  • Gość: ps Re: Twoje ulubienice tyz IP: *.play-internet.pl 03.05.11, 18:15
                                    Obawiałem się meczu Agnieszki z Gajdosovą i jak widać słusznie. Jarmila może i specjalizuje się głównie w mocnych uderzeniach, które nie zawsze wchodzą, ale dzisiaj, z tego co czytałem, trafiała i podobno grała dobrze. Inna sprawa, że Madryt chyba Polce zbytnio nie leży i te problemy ze Szwedową nie były przypadkiem. Zobaczymy, co dziewczyna pokaże w Rzymie. Mocno, płasko bijące rywalki zawsze stanowiły dla Agi problem. Gratulacje dla Australijki za wygraną.
                                    • maksimum Re: Twoje ulubienice tyz 03.05.11, 20:38
                                      Gość portalu: ps napisał(a):

> Mocno, płasko bijące rywalki zaws
                                      > ze stanowiły dla Agi problem. Gratulacje dla Australijki za wygraną.

Gajdosova jak i Jovanovski powinny tylko poprawic gre obronna.Oczywiscie jedna i druga moglaby sie przy okazji nauczyc serwowac jak Radwanska.
                              • Gość: r Re: skąd ta maciejowa fascynacja Jovanovski? IP: *.dynamic.chello.pl 03.05.11, 18:17
                                Jovanovski grała tragicznie beznadziejnie i cały czas stała na przegranej pozycji, Woźniacka miała mecz pod kontrolą, a chwilowe przełamania Serbki wynikały z tego, że akurat 3 razy walnęła w piłkę i wpadło. W następnych gemach już tak różowo nie było i natychmiast oddawała. Spory niesmak pozostawiła u mnie Bojana, bo po Twoich zapowiedziach spodziewałem się zawodniczki z błyskiem, a dostałem kolejne prostackie rębajło.

Jovanovski brakuje 2 lat treningu, żeby grać tak jak Karolia, bo szwankuje u niej WSZYSTKO (od dobrych manier począwszy).
                                • maksimum Re: skąd ta maciejowa fascynacja Jovanovski? 03.05.11, 20:42
                                  Gość portalu: r napisał(a):

> Jovanovski brakuje 2 lat treningu, żeby grać tak jak Karolia, bo szwankuje u ni
                                  > ej WSZYSTKO (od dobrych manier począwszy).

Ja prowadzi tatus pilkarz i narobil niezliczona ilosc bledow,bo na poczatku sezonu ja zajechal niemal doszczetnie.
                                  Dobry trener w 2 miesiace przygotowalby ja do Wimbledonu by bez problemu pokonala Wozniacki.
                                  Ktos musi wreszcie nauczyc ja gry defensywnej.
                                  • Gość: r Re: skąd ta maciejowa fascynacja Jovanovski? IP: *.dynamic.chello.pl 03.05.11, 20:50
                                    Przepraszam, do jakiego Wimbledonu? Żeby wygrywać na Wimbledonie trzeba mieć pojęcie o woleju, panna Jovanovska nawet za linię serwisową się nie wybiera. Wimbledon to ostatni turniej, na którym będzie odnosić jakieś sukcesy.

> Dobry trener w 2 miesiace przygotowalby ja do Wimbledonu by bez problemu pokona
                                    > la Wozniacki.
                                    Zacytuję ostatnią konferencję
                                    Rafael Nadal: Well in 2 months you cannot evolve a lot, its impossible.
                                    • Gość: goralnizinny Co tam porazka Radwanskiej... IP: 68.150.242.* 03.05.11, 21:53
                                      Wy tu o porazce Radwanskiej, a Hiszpanie takze odpadaja u siebie na maczce, ale nic to kiedy wlasnie trwa "swieta wojna" FC Barcelony z Realem Madrytem.
                                      Plejada swietnych nazwisk, cala reprezentacja Hiszpanii plus Messi, Ronaldo i Kaka.
                                      W pierwszej polowie mnostwo krotkich podan, ale generalnie malo strzalow a tym samym brak goli.
                                      Pozdrowienia
                                    • maksimum Re: skąd ta maciejowa fascynacja Jovanovski? 04.05.11, 00:26
                                      Gość portalu: r napisał(a):

> Rafael Nadal: Well in 2 months you cannot evolve a lot, its impossible.

W przypadku Nadala jest to swieta racja,bo on bardzo duzo umie i niewiele juz mozna go nauczyc nawet w ciagu nastepnych 5 lat.Inaczej ma sie sytuacja z Gajdosova,Kvitova,Goerges czy Jovanovski,ktore dopiero dobijaja do czolowki.Te kobiety mozna nauczyc bardzo duzo w ciagu 2 miesiecy.

PS.W jakim okresie czasu Radwanska nauczyla sie asowac? W ostatnim meczu miala 10 asow czy wiecej niz w ciagu calej kilkuletniej kariery dotychczasowej.
                                      Policz ile miala asow w calym 2010 roku!
                                      • Gość: MACIEJ Radwanska nie ma co plakac. IP: *.nycmny.east.verizon.net 04.05.11, 21:12
                                        Safarova pokonala Jankovic i Radwanska nie ma co plakac,ze przegrala z Gajdosova,bo w nastepnej rundzie musialaby grac z dobrze dysponowana Safarova.
                                        Wozniacki za to moze sie cieszyc,bo Goerges bardzo sie nameczyla w 3 setowym meczu z Safina i pokaslywala wygladajac na przeziebiona.
                                        Jak jej do jutra nie przejdzie,to Wozniacki ma szanse w meczu z nia.
                                        Vinci pokonala Kleybanova 62 62 a Na Li benesova 61 64.
                                        Na sensacje nalezy liczyc w meczu Mattek-Sands -Schiavone.
                                          • Gość: current93 Re: Radwanska nie ma co plakac. IP: *.net.aster.pl 05.05.11, 00:40
                                            Petra jest rewelacyjna. Problem w tym, że gra zrywami. Wygra turniej lub nawet dwa, a potem odpada w pięciu kolejnych pierwszych rundach. Ale jak jest w formie - nie ma na nią mocnych. Mam wielką nadzieję, że jednak uda się jej tę formę na dłużej ustabilizować. Może w końcu zagości w ścisłej czołówce i pokaże co poniektórym "przebijaczkom" jak grać w tenisa odważnie i skutecznie.
                                            • maksimum Re: Radwanska nie ma co plakac. 05.05.11, 01:32
                                              Gość portalu: current93 napisał(a):

> Petra jest rewelacyjna. Problem w tym, że gra zrywami. Wygra turniej lub nawet
                                              > dwa, a potem odpada w pięciu kolejnych pierwszych rundach. Ale jak jest w formi
                                              > e - nie ma na nią mocnych. Mam wielką nadzieję, że jednak uda się jej tę formę
                                              > na dłużej ustabilizować. Może w końcu zagości w ścisłej czołówce i pokaże co po
                                              > niektórym "przebijaczkom" jak grać w tenisa odważnie i skutecznie.

Jak Radwanska zacznie spadac,to sie moze poza 30-stka zatrzymac.
                                              Ciekawe jak bedzie w tym wiekszych turniejach Wozniacki odpadac?
                                              Zbyt duzo jest tych mocno bijacych dziewczyn,zeby sie mogla do cwiercfinalu przebic w szlemach.
                                              A jesli chodzi o forme Petry,to z biegiem lat bedzie sie stabilizowac.
                                            • Gość: manDdia O Kvitovej. IP: *.adsl.inetia.pl 05.05.11, 01:45
                                              Ona gra bardzo atrakcyjny tenis dla oka (w przeciwieństwie do choćby Agnieszki, która jest w tych samych okolicach rankingowych). Gra silnie i odważnie. Co do szybkich odpadnięć w pierwszych rundach, to niektóre tenisistki po dobrym, poprzednim i bezpośrednio poprzedzającym występie muszą odpocząć, zwłaszcza gdy zbliża się "poważny" turniej. Gdy jednak to się powtarza kilka razy z rządu to faktycznie, może być to niepokojące. Sezon jednak trwa niemal cały rok (jak w mało której dyscyplinie) a kiedyś trzeba odpocząć. Ciekawi mnie jak wysoko w rankingu Petra może zajść...
                                              • Gość: current93 Re: O Kvitovej. IP: *.net.aster.pl 05.05.11, 14:40
                                                Moim zdaniem naprawdę wysoko. Siostry W. już się raczej nie będą liczyć, Aga wyżej 10 miejsca nie podskoczy, Clijsters coraz mniej gra, w Bartoli, Peer czy Kuzniecovą nie wierzę, Schiavone chyba już za wiele nie osiągnie, to samo Stosur. Wozniacki jest przypadkowym numerem jeden i jest jak najbardziej do ogrania, co udowodniła już zresztą sama Petra na Wimbledonie. Nie mówiąc już o Azarence czy Zwonariewej. Jeśli tylko ustabilizuje formę, zajdzie bardzo daleko. Tego jej zresztą życzę.
                                                • maksimum Re: O Kvitovej. 05.05.11, 17:59

> Moim zdaniem naprawdę wysoko. Siostry W. już się raczej nie będą liczyć, Aga wy
                                                  > żej 10 miejsca nie podskoczy, Clijsters coraz mniej gra, w Bartoli, Peer czy Ku
                                                  > zniecovą nie wierzę, Schiavone chyba już za wiele nie osiągnie, to samo Stosur.
                                                  > Wozniacki jest przypadkowym numerem jeden i jest jak najbardziej do ogrania, c
                                                  > o udowodniła już zresztą sama Petra na Wimbledonie.

Zgadza sie.Wozniacki nie ma szans na szlema.

> Nie mówiąc już o Azarence czy Zwonariewej. Jeśli tylko ustabilizuje formę, zajdzie bardzo >daleko. Tego jej zresztą życzę.

Zvonareva nie ma warunkow fizycznych,ale Kvitova,Goerges,Azarenka zajda bardzo wysoko.
                                              • maksimum Re: O Kvitovej. 05.05.11, 17:40
                                                Gość portalu: manDdia napisał(a):

> Ciekawi mnie jak wysoko w rankingu Petra może zajść...

Wiadomo,ze jest lepsza od Wozniacki,czyli moze zajsc na sam szczyt.
                                          • maksimum Re: Radwanska nie ma co plakac. 05.05.11, 01:28
                                            Gość portalu: manDdia napisał(a):

> A Kvitova pokonała Zwonariową i jak wygra następny mecz (z Szarapową lub Cibulk
                                            > ovą) przeskoczy Agnieszkę w rankingu i będzie w dziesiątce. Brawa dla Petry!

Cibulkova dala czadu i popedzila Sharapova w dwoch setach.Ciekawe jak zagra z Kvitova?
                                            Czy tam jakies czesko-slowackie niesnaski wyplyna?
                                            • Gość: manDdia Re: Radwanska nie ma co plakac. IP: *.adsl.inetia.pl 05.05.11, 01:55
                                              Nie ma czegoś takiego jak czesko-słowackie niesnaski. Tym bardziej na korcie. Atmosferę mogą podgrzewać dziennikarze próbujący zachęcić na wszelakie sposoby do oglądania pojedynku. Niespecjalnie podoba mi się łączenie polityki, narodowości i sportu bo potem mamy dopiero problemy na trybunach (jak choćby serbsko-chorwackie na Australian Open:
                                              www.wprost.pl/ar/227769/Policja-obawia-sie-zamieszek-na-Australian-Open/ )
                                              • Gość: ps Re: Radwanska nie ma co plakac. IP: *.play-internet.pl 05.05.11, 14:38
                                                Kvitova wejdzie do 10 raczej na pewno, bo Cibulkovą ogrywała już jak chciała, nie dając jej szans. Chyba, że stanie i przestanie trafiać. A jeśli Czeszka znajdzie się w elicie, to zasłużenie, ma dobry sezon. Tyle, że 1/2 Wimbledonu do obrony się zbliża. To nie będzie łatwe zadanie. A Goerges znów ogrywa Wozniacki. Jednak Stuttgart nie był przypadkiem. Pomyliłem się, ale nie żałuję:). Gratulacje dla Julki-bardzo dobra gra, poza drugim setem. Ciekawe, czy optymist i inni fani Karoliny znowu będą tłumaczyć, że traktowała turniej treningowo i że miała bardzo ciężki trening. A jeśli chodzi o Agnieszkę, myślę, że nie ma się jeszcze co martwić. Jak na razie gra ona dobrze i myślę, że jeszcze może do 10 wrócić.
                                                • maksimum Re: Radwanska nie ma co plakac. 05.05.11, 17:52

> Kvitova wejdzie do 10 raczej na pewno, bo Cibulkovą ogrywała już jak chciała, n
                                                  > ie dając jej szans. Chyba, że stanie i przestanie trafiać. A jeśli Czeszka znaj
                                                  > dzie się w elicie, to zasłużenie, ma dobry sezon. Tyle, że 1/2 Wimbledonu do ob
                                                  > rony się zbliża. To nie będzie łatwe zadanie.

Zalezy od losowania.Jak trafi na Wozniacki to wygra latwo.

> A Goerges znów ogrywa Wozniacki.
                                                  > Jednak Stuttgart nie był przypadkiem. Pomyliłem się, ale nie żałuję:).

Czasami warto zaufac fachowcom.

> Gratulacje dla Julki-bardzo dobra gra, poza drugim setem. Ciekawe, czy optymist i inni
                                                  > fani Karoliny znowu będą tłumaczyć, że traktowała turniej treningowo i że miała
                                                  > bardzo ciężki trening.

Problem w tym,ze Wozniacki jest trenowana przez pilkarza a nie tenisiste.Ktos wreszcie powinien nauczyc ja serwowac,bo jesli Radwanska sie dalo nauczyc,to Wozniacki tym bardziej sie da.

> A jeśli chodzi o Agnieszkę, myślę, że nie ma się jeszcz
                                                  > e co martwić. Jak na razie gra ona dobrze i myślę, że jeszcze może do 10 wrócić .

Nie ma mowy,zeby wrocila do 10-tki.
                                                  Wszystkie z pierwszej 30-tki bija ja kiedy chca i bedzie miala wielkie szczescie jak nie wypadnie poza 30-tke.
                                                  • Gość: ps Re: Radwanska nie ma co plakac. IP: *.play-internet.pl 05.05.11, 18:25
                                                    Ale głupoty. Jesteś jak chorągiewka na wietrze-niedawno pisałeś, że Agnieszka powinna zostać w 15. Widzisz, cały roblem polega na tym, że Polka nie ma niemal nic do stracenia aż do turniejów w USA latem. Jak dobrze pójdzie, to może po RG wróci do elity. Sam traci stopniowo punkty, nie przypomina siebie sprzed roku-dzisiaj poległa z Pawliuczenkową, prawdopodobne jest, że nie obroni wszystkiego w Paryżu i znów spadnie. Wprawdzie jest kilka dziewczyn, które mają szansę na znczny awans, ale nie jest powiedziane, że zaszaleją. Schiavone też nie przypomina siebie. Uważam, że Agnieszkę stać na powrót do 10. Może na chwilę, ale jednak.
                                                    • maksimum Re: Radwanska nie ma co plakac. 05.05.11, 18:51

> Sam traci stopniowo punkty, nie przypomina siebie sprzed roku-
                                                      > dzisiaj poległa z Pawliuczenkową, prawdopodobne jest, że nie obroni wszystkiego
                                                      > w Paryżu i znów spadnie.

Co wcale nie znaczy ze Radwanska wygralaby ze Stosur czy Pavlyuchenkova.

> Uważam, że Agnieszkę stać na powrót do 10. Może na chwilę, ale jednak.

Na bardzo krotka chwilke,bo zaraz przyjda wyzsze i silniejsze i ja z tej 10 czy 20 wypchna.

Radwanska przegrala z Gajdosova a Gajdosova przegrywa teraz z Safarova i obie sa daleko za Radwanska w rankingu,choc lepiej od niej graja.
          • maksimum Mattek-Sands-Kvitova. 05.05.11, 18:17
            Wiedzialem,ze Mattek-Sands da sobie rade ze Schiavone,ale czy da sobie rade z Kvitova.
            Dwa dotychczasowe pojedynki wygrala Kvitova.
            Wczesniej Mattek-Sands ma mecz z Li Na i ma w nim bardzo duze szanse.

www.wtatennis.com/headtohead/bethanie-mattek-sands_2255881_5667/0,,12781~5667~4846,00.html
            Mattek-Sands lubie za to,ze jest odwazna i nie boi wygrac sie z najlepszymi,co np. sparalizowalo Jovanovski,ktora miala wygrany mecz z Wozniacki,ale w decydujacych momentach zawodzila.Te same problemy z trema maja Gajdosova i Safarova,ktore wygrane mecze moga polozyc ze wzgledu na slaba psychike.
              • maksimum Rozsypala sie Lucie 06.05.11, 16:03
                w polowie trzeciego seta,a szkoda bo byl to dobry mecz.
                Lucie sporo umie i tez pewno chce byc w 10-tce,ale w trudnych sytuacjach troche traci glowe.
                Ciekawe ze jej trenerka nie wyszla w trzecim secie by ja troche uspokoic i wzmocnic duchowo,bo siedziala w tym swoim czerwonym mundurku tuz przy linii bocznej.
                • Gość: MACIEJ Lady Gaga vs Li Na. IP: *.nycmny.east.verizon.net 06.05.11, 17:48
                  No i wyszla na kort nasza ulubienica publicznosci,czyli niezwykle emocjonalna Bathanie Mattek-Sands ubrana jak Lady Gaga choc od pasa w dol przypominajaca bardziej Mike'a Tysona.
                  Pierwszy set nerwowy dla obu zawodniczek i sama Li Na nie wierzyla ze moze go wygrac,a jednak po kolejnym uspokajaniu przez trenera wygrala go 64.
                  Oczywiscie tym co nie wiedza,co w trawie piszczy i dlaczego Li Na zaczela nagle wygrywac a Lady Gaga nawizuje wyrownana walke z finalistka Australian Open,musze doniesc,ze maz Li Na zostal w Chinach a Li ma nowego trenera.
                  Nowego trenera ma rowniez Lady Gaga,choc jej maz nie odstepuje jej na krok,bo Bethanie jest tak emocjonalna,ze moze sie latwo zapomniec.Jej maz jest jej fitness trainer.
                  W trzecim secie jest 1:1 i moze pojsc w kazda strone.
                  • Gość: MACIEJ Dlaczego Cibulkova caluje pilki? IP: *.nycmny.east.verizon.net 06.05.11, 19:57
                    Kazda pilke ktora dostaje od ball boya przyklada do ust i cos jej szepcze a zaraz potem ma swietny serw.
                    W meczu z Kvitova podzielily sie setami i graja trzeciego.
                    Trener dobrze ja ustawil daleko od pilki oderzanej przez Kvitova by mogla ja lepiej opanowac,choc minusem tego jest cala masa biegania,no i serw w linie jest nie do odebrania.
                    Cibulkova stojac 4m za linia koncowa przy odbiorze serwa wykorzystuje sile podania Kvitovey posylajac spowrotem armaty.
                      • Gość: current93 Re: Kvitova wyprzedza Radwanska i jest #10. IP: *.net.aster.pl 06.05.11, 21:09
                        Cibulkova momentami grała znakomicie. A najlepsza była jej obrona trzech meczboli : )

Kvitova nie pokazała dzisiaj swojego najlepszego tenisa, dużo psuła, ale ona jednak jest niesamowita. Mimo wszystko powinna dać sobie radę z Na Li, która męczyła się dzisiaj strasznie z Mattek-Sands.

Jeśli tylko jest w swojej normalnej formie (Kvitova), jest w stanie wygrać absolutnie z każdą zawodniczką.
                          • Gość: current93 Re: Kvitova wyprzedza Radwanska i jest #10. IP: *.net.aster.pl 07.05.11, 11:14
                            Wydaje mi się, że ona jednak bezmyślnie nie wali. Bezmyślnie wali np. Wickmayer i dlatego raczej nie ma szans na pierwszą dziesiątkę. Albo Bartoli - to dopiero młócenie, nie da się tego oglądać.
                            Kvitiva ma fantastyczne warunki fizyczne, to i nic dziwnego, że dysponuje potężnym uderzeniem. Ale potrafi świetnie grać przy siatce (polecam akcje na YouTube), jest coraz bardziej wszechstronna. Dawniej było z niej straszne "drewno", teraz bardzo się zmieniła na plus.
                            Odpada często w pierwszych rundach, to fakt. Może ma problemy z psychiką? Wydaje mi się, tak jak Maciejowi, że jej forma z wiekiem się ustabilizuje.
                            • ex.mila Re: Kvitova wyprzedza Radwanska i jest #10. 07.05.11, 11:30

Albo Bartoli - to dopier
                              > o młócenie, nie da się tego oglądać.

A moim zdaniem Bartoli gra bardzo podobnie do Woźniackiej. Nie młócenie tylko wybiegana defensywa. tylko, ze różnica polega na tym, ze ona w połowie drugiego seta traci połowę świeżości - Woźniacka jest nie do zarżnięcia przez bite dwie godziny (jeszcze). Poza tym Bartoli lepiej czyta geometrię kortu i uzyskuje dużo lepsze kąty od Woźniackiej.

Poza tym Bartoli jest naprawdę zabawna. Nikt w tourze nie poprawia mi humoru tak jak ona. Kiedyś taką osobą była Zvonariowa, dopóki jej sztab psychologów nie wyprostował:)

--
                              shit happens
                              • maksimum Re: Kvitova wyprzedza Radwanska i jest #10. 07.05.11, 14:36
                                ex.mila napisała:

> Poza tym Bartoli jest naprawdę zabawna. Nikt w tourze nie poprawia mi humoru ta
                                > k jak ona. Kiedyś taką osobą była Zvonariowa, dopóki jej sztab psychologów nie
                                > wyprostował:)

Mnie wystarczy popatrzec na jej serwowanie.Najpierw trzeba reke rozluznic,pozniej pieczolowicie ustawia sie do linii,pozniej swoj slynny juz rozkrok i skok.

www.youtube.com/watch?v=c-EX9lCiqqM
                                Gra podobnie jak Wozniacki,nawet lepiej od niej,niestety nie ma kondycji i sily naszej #1.
                      • Gość: ps Re: Kvitova wyprzedza Radwanska i jest #10. IP: *.play-internet.pl 06.05.11, 21:14
                        Sprawdziło się to, o czym pisałem na początku roku. Petra wchodzi do 10. Zresztą nawet jakby nie weszła dzisiaj, zrobiłaby to prędzej czy później. A Agnieszka jeszcze będzie miała swoje szanse. Maciej Maksimum ma swoje święto-nareszcie któraś z jego dziewczyn wyprzedziła tę okropną Agę. Szkoda tylko, że tak marnie z jego typami-jeden na kilkadziesiąt to dość marnie, jak na tak wybitnego fachowca.
                        • maksimum Re: Kvitova wyprzedza Radwanska i jest #10. 06.05.11, 21:52

> Szkoda tylko, że tak marnie
                          > z jego typami-jeden na kilkadziesiąt to dość marnie, jak na tak wybitnego fachowca.

Chodzilo o wciagniecie wiekszej ilosci ludzi w typowanie,dlatego specjalnie typowalem zle.
                          Nawet w tym turnieju stawialem na Mattek-Sands a nie na Na Li,choc wytypowanie polfinalow bylo stosunkowo latwe.

• Gość: MACIEJ Azarenka ani razu nie jeknela w ostatnim gemie. IP: *.nycmny.east.verizon.net 08.05.11, 17:37
                            Dziwne ale prawdziwe.Bylo jakies pol jekniecia przy odbiciu jednej z pilek,a poza tym wielka cisza ze strony zaskoczonej Azarenki,ktora niewatpliwie szykowala sie do zastapienia Wozniacki jako #1 a tu trzeba bedzie zwalczac Kvitova o ta pozycje.
                            Z forehandu Petra ma kopa nie do wziecia,backhand jest do poprawienia,bo za czesto laduje w siatce.Serw jest dobry,choc dzis to bylo tylko 59% pierwszego serwa w korcie.Wygladalo to tak,ze czym dluzej mecz trwal,tym serwowala gorzej.
                            Nalezy jej sie tydzien wypoczynku na ITF w Pradze i pozniej znowu przyjdzie bic Azarenke i Wozniacki,bo Radwanska przy jej szczesciu w losowaniach na pewno jej nie wylosuje.

PS.Aha,jesli chodzi o return to jednak Kvitova jest lepsza od Azarenki.
                            • maksimum Re: Kvitova wyprzedza Radwanska i jest #10. 09.05.11, 03:52

> Te idiotyzmy o "genialnych losowaniach" Radwańskiej, które od póoltora roku pr
                              > zy każdym praktycznie turnieju wypisujesz, też są na niby?

You can't handle the truth.You just can not handle the truth Jedrek!

W Rzymie dopiero w cwiercfinale trafia na Li Na,ktora zostala rozgromiona przez Kvitova w dwoch krotkich.
                              Szczescie ich polega na tym,ze w Rzymie nie zagraja Kvitova,Goerges i Cibulkova,ze o Clijsters i siostrach Williams nie wspomne i w dalszym ciagu co dziewczyny moga osiagnac,to cwiercfinal.
                              Zlituj sie Jedrek i przejrzyj na oczy!

W Madrycie #10 Radwanska padla z #32 Gajdosova,ktora powinna gladko ograc.
                              Gdyby z ta dala sobie rade,to nastepna w kolejce byla #31 Safarova.

www.wtatennis.com/SEWTATour-Archive/posting/2011/1038/MDS.pdf
                              Czy to jest zle losowanie jak #10 ma w drugiej rundzie #32 a w trzeciej #31 ???

Przecie to nie ja wymyslilem,ze " glosuj na (......) a bedziesz madrzejszy od prezydenta."

To sie u was sprawdza,ale w USA prezydenci sa gruntownie wyksztalceni i nie mozna tego polskiego przyslowia przeniesc na grunt amerykanski.
                              Jesli prezydent USA robi cos z czym sie nie zgadzasz,to najwidoczniej go nie rozumiesz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka