Dodaj do ulubionych

wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona

24.12.06, 03:10
czyli jak bardzo nieprawdziwe jest to ze Vista ma cokolwiek wspolnego z
MacOS. Polecam dokiemu i paczuli bo wierza w tekie bzdety ;)

www.youtube.com/watch?v=QT6YO30GhmQ

Miych przemyslen a temat braku propagandy na zachodzie.

Uszanowania
PD

--
I do support B16 !
Obserwuj wątek
      • paw_dady Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 20.01.07, 21:31
        paczula8 napisała:

>
        > Paviu mam pytanie: dlaczego ZSRR po blisko 80-ciu latach gospodarki planowej
        > nie byla w stanie wyprodukowac wystarczajacej ilosci zywnosci dla swojego
        > spoleczenstwa,

ZSRR nie sitnialo 80 lat co do tabel produkcyjnych zarcia masz konkretne dane z
        wiarygodnego zrodal czy sobie wyciagasz wnioski z Kaczmarskiego?

>a kraje kapitalistyczne wrecz odwrotnie, produkowaly wiecej niz
        > byly w stanie skonsumowac?

eee to proste bo te nadwyzki zarcia jakso dziwnie szly z pracy niewolniczej z
        Aftyki czy Ameryki Pld.

Belgia tez produkowala nadwyzki zarcia w Kongo. Mieli palntacje kawy i w
        owogle. Przy budowie linii do wywozuy kawy i bananow orza diamentow nawet
        placili Murzynom paciorkami. Model gospodarki przypominal dzisiejsza Polske.

No jak sie zabije wlasciciela kawalka ziemi albo zagoni do bycia niewonikiem to
        masz niskie koszty uzyskania zarcia. A zysk tez zapewniony ;)

Serdecznosci
        PD

--
        I do support B16 !
        • paczula8 Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 20.01.07, 21:46
          > ZSRR nie sitnialo 80

no to 74, tak? co za roznica, przeciez napisalam, ze blisko ...;)

> lat co do tabel produkcyjnych zarcia masz konkretne dane z wiarygodnego
          zrodal

nie chce mi sie teraz szukac, ale myslisz, ze kartki na zywnosc o czym
          swiadcza, o dobrobycie?
          im dluzej trwal komunizm tym wieksze byly braki w sklepach, a przeciez powinno
          byc odwrotnie, czyz nie?

> czy sobie wyciagasz wnioski z Kaczmarskiego?

no prosze jaki zlosliwy paw ...;)

> eee to proste bo te nadwyzki zarcia jakso dziwnie szly z pracy niewolniczej z
          > Aftyki czy Ameryki Pld.
          >
          > Belgia tez produkowala nadwyzki zarcia w Kongo. Mieli palntacje kawy i w
          > owogle. Przy budowie linii do wywozuy kawy i bananow orza diamentow nawet
          > placili Murzynom paciorkami. Model gospodarki przypominal dzisiejsza Polske.
          >
          > No jak sie zabije wlasciciela kawalka ziemi albo zagoni do bycia niewonikiem
          to
          > masz niskie koszty uzyskania zarcia. A zysk tez zapewniony ;)

aaa rozumiem i dlatego Francuzom panstwo placi za to ze ziemi nie uprawiaja, bo
          oni swoje owce czy inne barany tez pewnie w Afryce hoduja.
          :)

• paw_dady Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 20.01.07, 21:58
            paczula8 napisała:

> nie chce mi sie teraz szukac, ale myslisz, ze kartki na zywnosc o czym
            > swiadcza, o dobrobycie?
            > im dluzej trwal komunizm tym wieksze byly braki w sklepach, a przeciez
            powinno
            > byc odwrotnie, czyz nie?

male ale zapomnialas ile obecnie jzu milionow ludzi umiera z glodu w Afryce i z
            niedozywienia w Indiach pakistanie czy Bangladeszu.

Te rejenoy tez tez czesc swiata kapitalistycznego dobrobytu. A ty mowisz mi
            spojrz na polki w metropoliach kolonialnych... a ja patrze takze na byle
            kolonie.

> > eee to proste bo te nadwyzki zarcia jakso dziwnie szly z pracy niewolnicz
            > ej z
            > > Aftyki czy Ameryki Pld.
            > >
            > > Belgia tez produkowala nadwyzki zarcia w Kongo. Mieli palntacje kawy i w
            > > owogle. Przy budowie linii do wywozuy kawy i bananow orza diamentow nawet
            >
            > > placili Murzynom paciorkami. Model gospodarki przypominal dzisiejsza Pols
            > ke.
            > >
            > > No jak sie zabije wlasciciela kawalka ziemi albo zagoni do bycia niewonik
            > iem
            > to
            > > masz niskie koszty uzyskania zarcia. A zysk tez zapewniony ;)
            >
            > aaa rozumiem i dlatego Francuzom panstwo placi za to ze ziemi nie uprawiaja,
            bo
            >
            > oni swoje owce czy inne barany tez pewnie w Afryce hoduja.
            >

Oczywiscie, ze sie placi sie bo ma sie z czego placic.

Jak sie kradlo w koloniach 200 lat a nastepne pare generecji wymusza sie prace
            niewolnicza to ma sie z czego placi nierobom rolnym ( przez jakid czas ;)

Serdecznosci
            PD

--
            I do support B16 !
            • paczula8 Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 20.01.07, 22:13
              paw_dady napisała:

> paczula8 napisała:
              >
              > > nie chce mi sie teraz szukac, ale myslisz, ze kartki na zywnosc o czym
              > > swiadcza, o dobrobycie?
              > > im dluzej trwal komunizm tym wieksze byly braki w sklepach, a przeciez
              > powinno
              > > byc odwrotnie, czyz nie?
              >
              >
              > male ale zapomnialas ile obecnie jzu milionow ludzi umiera z glodu w Afryce i
              z niedozywienia w Indiach pakistanie czy Bangladeszu.
              >
              > Te rejenoy tez tez czesc swiata kapitalistycznego dobrobytu. A ty mowisz mi
              > spojrz na polki w metropoliach kolonialnych... a ja patrze takze na byle
              > kolonie.

Pawiou, odbiegasz ... pytalam dlaczego "im dluzej trwal komunizm tym wieksze
              byly braki w sklepach," badz uprzejmy do tego sie ustosunkowac.
              dziekuje:)

> > aaa rozumiem i dlatego Francuzom panstwo placi za to ze ziemi nie uprawia
              > > ja, bo oni swoje owce czy inne barany tez pewnie w Afryce hoduja.
              > > :)
              >
              >
              > Oczywiscie, ze sie placi sie bo ma sie z czego placic.
              >
              > Jak sie kradlo w koloniach 200 lat a nastepne pare generecji wymusza sie
              prace niewolnicza to ma sie z czego placi nierobom rolnym ( przez jakid czas ;)

Przez jakis czas, dlatego komunizm nie od razu zbankrutowal ...
              • paw_dady Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 20.01.07, 22:57
                paczula8 napisała:

> > Te rejenoy tez tez czesc swiata kapitalistycznego dobrobytu. A ty mowisz
                > mi
                > > spojrz na polki w metropoliach kolonialnych... a ja patrze takze na byle
                > > kolonie.
                >
                > Pawiou, odbiegasz ... pytalam dlaczego "im dluzej trwal komunizm tym wieksze
                > byly braki w sklepach," badz uprzejmy do tego sie ustosunkowac.
                > dziekuje:)

BTW a jaki braki zarcie przeciez dla partyjnaikow i UBekow starczalo?

> > Oczywiscie, ze sie placi sie bo ma sie z czego placic.
                > >
                > > Jak sie kradlo w koloniach 200 lat a nastepne pare generecji wymusza sie
                > prace niewolnicza to ma sie z czego placi nierobom rolnym ( przez jakid
                czas ;
                > )
                >
                > Przez jakis czas, dlatego komunizm nie od razu zbankrutowal ...
                > :)

Nie komunizm nie kradl z kolonii tylk owlasnym obywatelom, kapitalizm karadnie
                innym dlatego jest moralnie lepszy. Kiedys nazywano to moralnoscia Kalego, ty
                ja wyznajesz ;)

Serdecznosci
                PD

--
                I do support B16 !
                • paczula8 Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 21.01.07, 00:40
                  > > Pawiou, odbiegasz ... pytalam dlaczego "im dluzej trwal komunizm tym wie
                  > ksze byly braki w sklepach," badz uprzejmy do tego sie ustosunkowac.
                  > > dziekuje:)
                  >
                  > BTW a jaki braki zarcie przeciez dla partyjnaikow i UBekow starczalo?

Rozumiem , ze nie potrafisz odpowiedziec na moje pytanie?
                  a Twoja odpowiedz traktuje jak zart, gdyz inaczej musialabym ci zrobic wyklad
                  na temat moralnosci, a tego unikam jak ognia ...

> ty ja wyznajesz ;)

Paviu to juz? wykorzystales wszystkie rzeczowe argumenty jakie miales ???
                  szybko ... ;)

• paw_dady Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 21.01.07, 12:04
                    paczula8 napisała:

> > > Pawiou, odbiegasz ... pytalam dlaczego "im dluzej trwal komunizm ty
                    > m wie
                    > > ksze byly braki w sklepach," badz uprzejmy do tego sie ustosunkowac.
                    > > > dziekuje:)
                    > >
                    > > BTW a jaki braki zarcie przeciez dla partyjnaikow i UBekow starczalo?
                    >
                    > Rozumiem , ze nie potrafisz odpowiedziec na moje pytanie?

no wlasnie nie rozumiesz, ja juz odpowiedzialem ty tylko liczysz np Francje nie
                    liczysz Rwanddy, Liczysz Wlochy a nie liczysz Somalii.

A to sa dwie strony tego samego kapitalizmu ;)

> a Twoja odpowiedz traktuje jak zart, gdyz inaczej musialabym ci zrobic wyklad
                    > na temat moralnosci, a tego unikam jak ognia ...

moralnosc kalego dotyczy zachodu, ktory poucza wszystkich jak zyc sam majac
                    demokratyczne rpawo narzucac rzady czy to w Iraku czy w Iranie.

>
                    >
                    > > ty ja wyznajesz ;)
                    >
                    > Paviu to juz? wykorzystales wszystkie rzeczowe argumenty jakie miales ???
                    > szybko ... ;)

Roizmowa z toba nie mzoe byc rzeczowa skoro udajesz, ze nie widziesz moich
                    pytan. Bo jak dotad nie widzialem nawet odniesienia do klesk glodu w Afryce
                    gdzie komunim nigdy nawwet nie zawital.

O panstwach demokratycznie kapitalistycznych gdzie ludzie zyja za 1 USD
                    dziennie tez nie widze czyzbys maial tak wybiorczy wzrok?

Serdecznosci
                    PD

--
                    I do support B16 !
                    • do.ki Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 21.01.07, 19:43
                      > nie widzialem nawet odniesienia do klesk glodu w Afryce
                      > gdzie komunim nigdy nawwet nie zawital.

Ja nie rozumiem dlaczego winic kapitalizm za kleske glody w Afryce, skoro ten glod byl tam znacznie wczesniej niz odkad zawital tam kapitalizm.

Po drugie, w Afryce jest tylko jeden kraj o w miare zdrowym ustroju kapitalistycznym i, o dziwo, jest to kraj raczej zamozny i politycznie stosunkowo stabilny (Botswana). Natomiast wlasciwie wszystkie inne kraje afrykanskie sa/byly we wladaniu roznego autoramentu rezimow lewicowych lub wrecz lewackich.

Poza tym dlaczego uzywasz slowa "kleska"? To juz jest wartosciowanie, i to niesluszne. Jest glod i juz.

--
                      Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
                  • paczula8 Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 21.01.07, 22:20

paw_dady napisała:

> paczula8 napisała:
                    >
                    > > Rozumiem , ze nie potrafisz odpowiedziec na moje pytanie?
                    >
                    > no wlasnie nie rozumiesz, ja juz odpowiedzialem

Odpowiedziales? gdzie? chyba nie w zdaniu , w ktorym pisales, ze ubekom nie
                    brakowalo?

Ty albo nie chcesz przyjac do wiadomosci prostych faktow, albo swiadomie
                    unikasz odpowiedzi, a prawidlaowa odpowiedz brzmi: bo gospodarka planowa dala
                    doopy, inaczej byla "nieefektywna ekonomicznie" (;))
                    Pawiu miej jaja i przyznaj, ze mam racje ... ;)

Dodam jeszcze, ze teza Marksa, jakoby dzieki zmianom ekonomiczno-spolecznym
                    mialo dojsc do stworzenia nowego czlowieka rowniez okazala sie do doopy.

> ty tylko liczysz np Francje nie
                    > liczysz Rwanddy, Liczysz Wlochy a nie liczysz Somalii.
                    > A to sa dwie strony tego samego kapitalizmu ;)

Ja nigdy nie twierdzilam, ze kapitalizm to wujek samo dobro.

> > a Twoja odpowiedz traktuje jak zart, gdyz inaczej musialabym ci zrobic wy
                    > klad na temat moralnosci, a tego unikam jak ognia ...
                    >
                    > moralnosc kalego dotyczy zachodu, ktory poucza wszystkich jak zyc sam majac
                    > demokratyczne rpawo narzucac rzady czy to w Iraku czy w Iranie.

Napisales gdzies wyzej: "Nie komunizm nie kradl z kolonii tylk owlasnym
                    obywatelom, kapitalizm karadnie innym dlatego jest moralnie lepszy." - nie
                    odnioslam sie do tego poniewaz nie mieszam moralnosci do oceny systemow
                    politycznych. To nie komunizm czy kapitalizm kradnie - kradli , kradna i beda
                    kradli ludzie, a na rzeczywistosc nie nalezy sie obrazac, tylko brac ja pod
                    uwage ... a Marks tego nie zrobil.

A co do moralnosci Kalego, ktora mi zarzuciles, to wybacz, ale ja nie wycieram
                    sobie paluszkow piszac o wyzszosci moralnej czegokolwiek lub kogokolwiek ... w
                    przeciwienstwie do Ciebie ... !!!

> > > ty ja wyznajesz ;)
                    > >
                    > > Paviu to juz? wykorzystales wszystkie rzeczowe argumenty jakie miales ???
                    >
                    > > szybko ... ;)
                    >
                    > Roizmowa z toba nie mzoe byc rzeczowa skoro udajesz, ze nie widziesz moich
                    > pytan.

Doskonale widze Twoje pytania i widze rowniez jak probujesz nimi odciagnac moja
                    uwage, od kwestii zasadniczej, czyli od tego , ze nie potrafisz, lub nie chcesz
                    odpowiedziec na MOJE pytanie.

> Bo jak dotad nie widzialem nawet odniesienia do klesk glodu w Afryce
                    > gdzie komunim nigdy nawwet nie zawital.

W Afryce glod byl zanim zawital tam kapitalizm czy komunizm, natomiast zupelnie
                    inaczej bylo na Ukrainie, gdzie Wielki Glod pojawil sie w latach trzydziestych
                    i było to ludobójstwo przeprowadzone z premedytacja przez komunistyczne(!!!)
                    panstwo.
                    Pytanie o Wielki Glod postawil juz Doki, jakos nie zauwazylam odpowiedzi z
                    Twojej strony ... i moglabym Twoim przykladem napisac: rozmowa z toba nie mzoe
                    byc rzeczowa skoro udajesz, ze nie widziesz Dokowych pytan ...

> O panstwach demokratycznie kapitalistycznych gdzie ludzie zyja za 1 USD
                    > dziennie tez nie widze czyzbys maial tak wybiorczy wzrok?

Prosze o konkrety, lubie rozmawiac o konkretach ... i co to
                    znaczy "demokratycznie kapitalistycznych"?
        • do.ki Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 21.01.07, 11:46
          > masz konkretne dane

Mam konkretne dane. Czy pojecie Wielki Glod cos ci mowi?

> eee to proste bo te nadwyzki zarcia jakso dziwnie szly z pracy niewolniczej z
          > Aftyki czy Ameryki Pld.

Nonsens. Znaczy importowano zywnosc z kolonii do Europy?

Ja tylko mam pytanie: jak ten , daruj okreslenie, beznadziejny belkot, ma sie do Twojej niedawnej wypowiedzi na forum epsow:

"Ja nie jestem komuchem ani kapitalista. Ja jestem pragmatykiem. (...) kims kto mysli i liczy a nie wdaje sie w bezproduktywne debady czy kapitalizm"
          jest lepszy od socjalizmu pod wzgledem moralnym.
          --
          Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
          • paw_dady Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 21.01.07, 12:10
            do.ki napisał:

> > masz konkretne dane
            >
            > Mam konkretne dane. Czy pojecie Wielki Glod cos ci mowi?
            >
            > > eee to proste bo te nadwyzki zarcia jakso dziwnie szly z pracy niewolnicz
            > ej z
            > > Aftyki czy Ameryki Pld.
            >
            > Nonsens. Znaczy importowano zywnosc z kolonii do Europy?

aha a banany, pomarancze czy kawe to masz spod Antwerpii?

> Ja tylko mam pytanie: jak ten , daruj okreslenie, beznadziejny belkot, ma sie
            d o Twojej niedawnej wypowiedzi na forum epsow:
            >
            > "Ja nie jestem komuchem ani kapitalista. Ja jestem pragmatykiem. (...) kims
            kto
            > mysli i liczy a nie wdaje sie w bezproduktywne debady czy kapitalizm"
            > jest lepszy od socjalizmu pod wzgledem moralnym.

Wybacz ale zarzucajac mi belkot jakos dzinie unikasz rozmowy na tematy
            niewygodne dla Cebie z powodow ideolo ( wiadomo kapitalizm ruzlez i wszyscy sa
            bogaci i syci nei ma skutkwo ubocznych ;)- a umiesz wytlumaczyc, skad sie biora
            poklady glody i nedzy.

Jak dotad nie widzialem zadnego agrumento z Twje strony.

Serdecznosci
            PD

--
            I do support B16 !
            • vico1 Asfaltowanie Sahary 21.01.07, 13:22
              Nic nie potrafi mnie rozbawic bardziej, niz demagogia lewicowych idealistow,
              ktorzy historyczny wyzysk kolonii chca rekompensowac teraz roznymi "postepowymi"
              projektami, jak np instalowaniem wodociagow na pustyni. W nastepnej kolejnosci
              zmiejszymy tam umieralnosc niemowlat, a potem, tak skutecznie zaludniona Afryke
              przekryjemy mega-parasolem.
              Projekt oczywiscie wbrew naturze i nierealny, wiec uda sie tylko pierwszy etap,
              potem to juz bedzie tylko medialne powiekszanie poczucia winy.
              Oczywiscie nie beda winni projektodawcy, tylko ja i ty.
            • do.ki Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 21.01.07, 19:35
              > aha a banany, pomarancze czy kawe to masz spod Antwerpii?

Czy pojecie "handel zagraniczny" jest Ci znane?
              Pomijajac juz to, ze trudno uznac powyzsze produkty za podstawe wyzywienia.

> Wybacz ale zarzucajac mi belkot jakos dzinie unikasz rozmowy na tematy
              > niewygodne dla Cebie z powodow ideolo

Unikam rozmowy, bo zdaje sobie sprawe, ze moga mi puscic nerwy i niechcacy moglbym Cie obrazic, a nie chce tego.

> umiesz wytlumaczyc, skad sie biora
              > poklady glody i nedzy.

A co tu tlumaczyc? Glod i nedza sa stanem pierwotnym, ktory jeszcze po prostu nie wszedzie zniknal. Ot i wszystko.
              --
            • do.ki Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 21.01.07, 19:38
              > Jak dotad nie widzialem zadnego agrumento z Twje strony.

Widac masz cos z oczami.

A tak poza tym to przekonalem sie juz, ze argumenty do Ciebie nie trafiaja. Gdyby trafialy, powinno ci wystarczyc rozejrzec sie dookola.

Rozumiem, ze Twoj nonkonformizm sprawia, ze system wartosci (co jest wazne i cenne, a co mniej) jest u Ciebie inny niz u mnie, ale skoro tak, to argumentacja nie ma sensu, bo przykladasz inna niz ja miare do faktow, wiec nie mam szans przekonac cie (ani zreszta ty mnie).
              --
            • paleolobo Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 24.03.07, 22:50
              a umiesz wytlumaczyc, skad sie biora
              poklady glody i nedzy.
              Z braku umiejetnosci zarzadzania. Czy zdajesz sobie sprawe z tego co wydarzylo
              sie w afryce na poczatku ostatniego polwiecza? Poczawszy od roku 1957, kiedy
              Ghana jako pierwsze afrykanskie panstwo uzyskala niepodleglosc? Prawda jest ze
              biali kolonisci przez ponad 200 lat eksploatowali kraje afrykanskie, prawda jest
              rowniez ze aby moc je eksploatowac intensywniej musieli rozwijac infrastrukture.
              A prawda jest rowniez ze opuszczajac te kraje, przekazywali rzady w rece
              autochtonicznych politykow, nie stosujac taktyki "spalonej ziemi" ( nie
              zabierajac ze soba plantacji bananow czy kopalni diamentow ), a zostawiajac je z
              wyzej wspomniana infrastruktura i jakims tam skarbem panstwa. Pytanie; ile lat
              potrzebowaly te nowe rzady aby wszystko dokumentnie roz*******ic? Prawidlowa
              odpowiedz brzmi ....
              • do.ki Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 25.03.07, 00:11
                paleolobo napisał:

> a umiesz wytlumaczyc, skad sie biora
                > poklady glody i nedzy.

Stad, ze Afryka wlasciwie nie nadaje sie do zamieszkania bez odpowiedniej technologii, no chyba ze zgodzisz sie na zamieszkiwanie na poziomie biologicznego przetrwania, a i to tylko dla najsilniejszych. Nie ma mowy o stworzeniu trwalego spoleczenstwa powyzej poziomu plemienia, co dopiero mowic o panstwie.

> Z braku umiejetnosci zarzadzania. Czy zdajesz sobie sprawe z tego co wydarzylo
                > sie w afryce na poczatku ostatniego polwiecza? Poczawszy od roku 1957, kiedy
                > Ghana jako pierwsze afrykanskie panstwo uzyskala niepodleglosc?

Nastapil najazd sowieckich "doradcow" i "siewcow rewolucji" i skutki sa takie jak widac. Socjalizm i komunizm zawsze koncza sie glodem i nedza.

> Pytanie; ile lat
                > potrzebowaly te nowe rzady aby wszystko dokumentnie roz*******ic? Prawidlowa
                > odpowiedz brzmi ....

ze to zalezy od liczby Rosjan w terenie. Bo taka juz natura radzieckiego towarzysza. Patrz slynne zdjecie zatkniecia sowieckiej flagi na Reichstagu, gdzie sowieckij molodiec ma dwa zegarki- po jednym na kazdym reku...
                --
                “Socialism is the same as Communism, only better English” G B Shaw
                • paleolobo Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 25.03.07, 00:18

> Stad, ze Afryka wlasciwie nie nadaje sie do zamieszkania bez odpowiedniej techn
                  > ologii, no chyba ze zgodzisz sie na zamieszkiwanie na poziomie biologicznego pr
                  > zetrwania, a i to tylko dla najsilniejszych. Nie ma mowy o stworzeniu trwalego
                  > spoleczenstwa powyzej poziomu plemienia, co dopiero mowic o panstwie.
                  > Oj przestan, a co z RPA, badz Namibia przed zmiana rzadow?
    • do.ki Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 21.01.07, 11:41
      Paviu, nie wiem co sobie pomyslales, ale to byla wypowiedz SATYRYCZNA!

I w ogole nie widze jaki to ma zwiazek z dyskusja na temat wyzszosci komunizmu nad kapitalizmem czy odwrotnie. Tematem wypowiedzi byla wyzszosc MacOS X nad Windowsami (ktorymikolwiek), ale te wyzszosc udowodnic raczej latwo.
      --
      • paw_dady Re: wyzszosc kapitalizmu nad komuna dowiedziona 21.01.07, 12:11
        do.ki napisał:

> Paviu, nie wiem co sobie pomyslales, ale to byla wypowiedz SATYRYCZNA!
        jassne NYT ma wiele takich na swoim koncie np. polskie obozy koncentracyjne

> I w ogole nie widze jaki to ma zwiazek z dyskusja na temat wyzszosci
        komunizmu
        > nad kapitalizmem czy odwrotnie. Tematem wypowiedzi byla wyzszosc MacOS X nad
        Wi
        > ndowsami (ktorymikolwiek), ale te wyzszosc udowodnic raczej latwo.

Masz prawo do swojej opinii ja kazdy, poki go eni wsadza.

Serdecznosci
        PD

--
        I do support B16 !
    • do.ki a odnosnie adremu 21.01.07, 11:50
      Nie zaluje ani troche przesiadki na Macintosha i ciesze sie, ze nie musze juz wiecej katowac sie Windowsami.
      --
      • paw_dady Re: a odnosnie adremu 21.01.07, 12:05
        do.ki napisał:

> Nie zaluje ani troche przesiadki na Macintosha i ciesze sie, ze nie musze juz
        w
        > iecej katowac sie Windowsami.

IMHO Unix i tak jest najlepszy ale wali mnie sytem operacyjny wazne zebym mogl
        zrobi co chce np. pograc w Warcrafta ;D

--
        I do support B16 !
        • do.ki Re: a odnosnie adremu 21.01.07, 19:32
          > IMHO Unix i tak jest najlepszy

No to jestesmy w domu, bo MacOS X to wlasnie wariant Unixa.
          --
    • do.ki inny dowod 22.01.07, 12:32
      Ponizsze to cytat z jednej z moich ulubionych stron (Friesian). Trafne ujecie
      tematu:

In my own view, however, the real contemporary ideological sinning is found in
      Communism, this because the basic theory of Marxism embodies a predisposition to
      violence and to the characterization of the opposition, Capitalism (to be more
      or less identified, in the long run, with Fascism), as the wholly alien,
      vicious, and irredeemable foe that can only be truely eradicated through violent
      revolution, wars of "national liberation," and, on the ideological fringes,
      terrorism. The fundamental theory of history in Marxism holds, I believe, that
      violence is necessary for progress in history because in the class struggle the
      power of the ruling class must, in the end, be destroyed by force.

I do not offer such views as an argument that Communism must be viewed as a
      demonic enemy. The attraction of Marxism is usually not so much its theory of
      history as its moral and humanistic protest against the injustices and
      alienations of industrial society [6]. My concern is that there are plenty of
      Marxists who do take the theory of history seriously and who do see violent
      struggle as the recommended way to deal with injustices. I would even go so far
      as to say that this develops into an ideology of violence that becomes a
      monomania and leads with hardly a hesitation to terrorism and a total lack of
      human feeling for the "enemy." The sad precedent for all this was the French
      Revolution, which all at once managed to both set in motion the mythos of the
      effectiveness of revolution in history and to provide the pathetically unlearned
      lessons of the tragic consequences of such upheavals.
      --
      Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing.
      It was here first. - Mark Twain
      • paczula8 slowo w obronie Marksa ... :) 24.01.07, 10:45
        The fundamental theory of history in Marxism holds, I believe, that
        > violence is necessary for progress in history because in the class struggle
        the
        > power of the ruling class must, in the end, be destroyed by force.

Wiadomo juz , ze teza Markas o rosnacej nedzy w spoleczenstwie kapitalistycznym
        sie nie potwierdzila, ze klasie robotniczej zyje sie znacznie lepiej niz w
        czasach marksowsko-dickensowskich (mniej godzin pracy, wiecej pieniadzy, prawo
        do urlopu itp.) ... i jest to byc moze jeden z czynnikow powodujacych brak
        determinacji klasy rzadzonej w siegnieciu przemoca po wladze...

Mozna sie zastanowic,na ile bogacenie sie spoleczenstwa (poprawa bytu) wynika z
        naturalnego porzadku swiata a na ile z elastycznosci kapitalizmu(!) i jego
        umiejetnosci przewidywania zagrozen WSKAZANYCH przez Marksa (wiadomo
        przeciez, ze kapitalista jako czlowiek bez serca (;)) sam z siebie nic by nie
        zrobil dla polepszenia warunkow zycia swoich pracownikow, ale jako czlek
        rozumny wie, ze nie ma innego wyjscia) ... i TYLKO w tym kontekscie, w
        kontekscie przewidywania zagrozen oraz wskazywania mozliwosci ich rozwiazywania
        mozna marksizm traktowac powaznie i nie potepiac go w czambul...
        • do.ki Re: slowo w obronie Marksa ... :) 24.01.07, 13:01
          Chcac bronic Marksa to mysle, ze lepiej zwrocic uwage na jego obserwacje na temat religii (oklepane "opium dla ludu"). Tu nie sposob odmowic mu racji. Tylko co z tego, skoro wystapil przeciw jednej religii tylko po to, by polozyc podwaliny pod nastepna... Zabraklo wywodu, ze religia i transcendencja wcale nie sa konieczne do zycia.
          --
          • paczula8 Re: slowo w obronie Marksa ... :) 24.01.07, 13:26
            do.ki napisał:

> Chcac bronic Marksa to mysle, ze lepiej zwrocic uwage na jego obserwacje na
            tem
            > at religii (oklepane "opium dla ludu"). Tu nie sposob odmowic mu racji. Tylko
            c
            > o z tego, skoro wystapil przeciw jednej religii tylko po to, by polozyc
            podwali
            > ny pod nastepna..

fakt, zycie nie znosi prozni i Marks tego nie przewidzial ... jakos trudno go
            bronic ;)

> Zabraklo wywodu, ze religia i transcendencja wcale nie sa konieczne do zycia.

no nie wiem, to jest temat do dyskusji, bo dla wiekszosci chyba jednak sa...

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka