Dodaj do ulubionych

Hip - hop - czym jest dla nas, a czym dla Amery...

IP: *.natpool21.outside.ucf.edu 28.09.09, 23:36
"W latach 80. jedynie hip-hop i sport pozwalały im poczuć się dumnymi."

Bzdury... w latach 80-tych Murzyni w USA mieli juz duzo wiecej mozliwosci!
Edytor zaawansowany
  • 17.10.09, 13:29
    Jakie słodkie pomieszanie z poplątaniem... lata 80-te i "boy" do czarnych, i podono zero wzorców... Czy autor słyszał o akcji afirmacyjnej, "Czarnych Panterach", "blacksploitation" w kinie i akceptacji wizerunku silnego, "rozrywkowego" czarnego?

Koledze lata 50-60 a 80-tymi się pomyliły. :)
  • Gość: mdf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.09, 13:56
    Widzę, że ktoś nie miał pojęcia o temacie pisząc ten artykuł, albo wzorował się na błędnych stwierdzeniach... Przyzwyczaiłem się do takich błędnych interpretacji kultury hip-hop...
  • Gość: dudziu IP: *.komernet.pl 17.10.09, 14:49
    Autorowi gratuluję podszywania się pod znawce kultury hip-hop. Autor najwyraźniej nie miał czasu albo raczej nie miał chęci dopełnienia dziennikarskiego obowiązku i nie wgłębił się w polską kulturę hip-hopową, o czym świadczy chociażby stwierdzenie, że "nasz" hip-hop nie ewoluuje ze słuchaczami.
    I tu pierwszy błąd, bynajmniej nie o ewolucję tutaj chodzi. Panie Filipie jeśli określa Pan hip-hop jako kulturę, to nie należy tego pojęcia mieszać z muzyką. Określenie"hip-hop" zastosował Pan jako określenie jednocześnie muzyki i kultury, co jest znaczącym błędem i przejawem ignorancji wobec wszystkich ludzi zreszonych w owej kulturze. Muzykę określamy mianem "rapu",a kulturę mianem "hiphopu" -zamieszaniu winne są media, które utrwaliły taki a nie inny obraz w świadomości naszego społeczeństwa.
    Drugi błąd -tutaj już uczepię się tej ewolucji. Nie prawdą jest, że RAP(!) nie ewoluuje wraz ze słuchaczami, tyczy się to również kultury hiphopowej. Wystarczyło porównać nagrania z roku 1998/99(chociażby "Banita), a ostatnie produkcje z gatunku "muzyki hip-hop"(tfu!). Widać postęp nie tylko w technice, ale również w toku myślenia raperów(hiphopowców...). Wróćmy do kultury -nie ewoluuje? Tutaj tez nie spełnił Pan swojego obowiązku. Gdzie opinie skaterów, b-boyów, słowem -ludzi będących w tej kulturze "od stóp do głów" -oparł się Pan jedynie na zdaniu "znawcy z UW" i (nieopisanych konkretnie) opinii ludzi, którzy rzekomo pojawili się na owej konferencji.
    Wiele błędów można Panu wytknąć, czy to popierając swoje argumenty historią czy też własnymi doświadczeniami. Pana tekst miał być chyba opisem konferencji, jednak zrobił Pan z niego swój własny manifest przedstawiający kulturę hip-hopową tylko z jednej strony.
    Znalazłoby się pewnie wielu ludzi chętnych do polemiki z Panem Filipem, ale jaki ma to sens, gdy jego nieobiektywny tekst widnieje na głównej stronie i to na nim skupia się czytelnik, a nie na komentarzach, zresztą pewnie sam autor nie raczy ich czytać ;)
    Pozdrawiam ludzi, którzy interesując się jakaś sprawą potrafią przyjrzeć się jej obiektywnie.
    Dudziu
  • Gość: Fabian IP: *.xdsl.centertel.pl 17.10.09, 15:19
    Do autora:
    "Jak nie umiesz robić to na drugi raz się nie bierz"
    Ostr "Nie Każdy"

Jak zawsze brak wiedzy...
  • Gość: Barbarian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.09, 15:52
    Ogólnie hiphop (rap) to gwałt na muzyce dobrze że poczwara zaczyna żreć już swój ogon jedyne co godne pochwały toż projekty idące w kierunku jazzu...
  • Gość: gwrhyrtsh3w6 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.09, 10:10
    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum commodo sem ac odio eleifend sed elementum velit pellentesque. Donec mattis, eros eu porta egestas, dolor diam pellentesque odio, at molestie turpis magna ut velit. Duis condimentum enim quis turpis elementum quis porta est congue. Fusce nec metus libero. Sed nec erat ante, in interdum sapien. In dictum nibh sit amet erat egestas ac vestibulum nibh ornare. Vestibulum at orci sem. Proin quis ante arcu, ac aliquam massa. Donec risus lacus, condimentum ut interdum eget, dictum ac lacus. Curabitur a sem id massa sollicitudin consectetur commodo non nisi.

Sed lobortis placerat mattis. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Praesent commodo dui at ligula auctor scelerisque in in tortor. Donec fringilla leo a felis pulvinar vehicula. Maecenas elementum, magna nec hendrerit tempor, urna libero bibendum erat, at mollis nisl lorem a quam. Ut tincidunt justo et diam aliquam commodo. Cras et lacus a velit interdum adipiscing. Nulla non luctus justo. Nulla adipiscing venenatis urna ac convallis. Quisque sit amet odio eu arcu euismod tincidunt vel sed odio. Aenean vitae dictum odio. Nulla aliquam felis vitae turpis aliquam gravida. Pellentesque urna nunc, dapibus sed accumsan nec, lacinia ac sapien. Nunc convallis scelerisque neque a mattis. Integer pellentesque malesuada quam quis aliquam. Ut augue augue, lacinia a rhoncus vel, placerat nec urna. Aliquam erat volutpat.

Curabitur condimentum orci vitae arcu iaculis viverra. Aenean tellus nunc, dapibus dapibus facilisis sed, tristique eu nisi. Vestibulum quam erat, pellentesque et scelerisque nec, convallis sit amet ipsum. Sed gravida iaculis tincidunt. Duis egestas vulputate orci, non faucibus neque convallis at. Donec sit amet orci et lorem consectetur auctor. Nam commodo mattis risus, sed tincidunt nisl tempor ac. Phasellus ac justo mauris, et consequat metus. Nulla malesuada eleifend sapien non bibendum. Sed ac nulla lectus, id molestie libero. Suspendisse a libero in velit sagittis rhoncus. Fusce sit amet nibh dui. Curabitur iaculis aliquet dui a dictum. Curabitur eu tellus eget urna tempus ultrices vitae at tellus. Suspendisse non justo ac sem consequat dignissim. Morbi ut vestibulum felis. Fusce id arcu tortor. Proin hendrerit pulvinar elit, at facilisis diam tempus sed. Proin consequat, purus vel tempus vehicula, magna lacus accumsan felis, elementum varius ipsum eros in ante. Sed iaculis nulla erat, ut euismod purus.

Sed volutpat lobortis lobortis. Nullam et urna a lorem congue sagittis. Phasellus a eros tellus. Fusce tempor nisl nec ipsum dictum vitae ultrices tellus pellentesque. Morbi eleifend lectus facilisis ligula volutpat a gravida metus adipiscing. In accumsan, mauris ac rutrum elementum, massa nulla tempus dolor, id tempor diam mauris sit amet massa. Proin tempus orci quis libero feugiat posuere. Etiam volutpat facilisis viverra. Aenean semper fermentum ligula, vitae luctus nisl eleifend nec. Nam facilisis mi ut felis mattis id tincidunt enim cursus. Nulla convallis rutrum nisi non commodo. Quisque tempor varius sem, a congue nunc fringilla at. Proin eu ante eu dui pellentesque ullamcorper. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec accumsan suscipit leo, ut aliquam leo luctus a. Nullam a quam ut massa interdum iaculis eget ac arcu. Nam mi leo, aliquet ut volutpat in, mollis dignissim augue. Donec ac arcu lectus, ac iaculis purus. Sed a mauris at nunc interdum volutpat ac sit amet est.

Ut vitae porttitor magna. Etiam pharetra mi vitae lorem hendrerit sed eleifend lorem ornare. In dapibus est ut nisl vehicula adipiscing. Curabitur malesuada consectetur vulputate. Proin imperdiet tortor nec orci molestie vulputate sodales felis commodo. Etiam non turpis ut est fringilla fermentum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec ultricies tempus varius. Nunc mollis felis quis purus tempus id iaculis massa aliquet. Integer nunc risus, lacinia eu rhoncus et, adipiscing fringilla mi. Duis malesuada, orci non fringilla pulvinar, metus lectus hendrerit erat, ultricies adipiscing diam quam et tortor. Fusce lorem ipsum, pellentesque pretium convallis et, auctor ac urna. Ut elementum fermentum neque sed posuere.
  • Gość: TyPEk IP: *.cdma.centertel.pl 08.08.11, 13:50
    Dokładnie popieram rap powstał w latach 50-60
  • Gość: justi.kampka@op.pl IP: *.adsl.highway.telekom.at 09.12.11, 18:31
    Zeroooooooooooooooo wiedzy na temat hip hopu. Czlowieku wiesz wlasciwie co piszesz? Bo ja nie. Jak nie wiesz co to hip hop to tez o tym nie pisz to to co tu piszesz to są kąpletne bzdury. zalamka
  • 03.02.12, 14:13
    Po 2,5 roku czytam ten tekst i nie rozumiem Waszego poruszenia... nie widzę tu rażących błędów. Doskonale wiem czym różni się hiphop od rapu. Żyję kulturą hiphop tak naprawdę całe życie, kocham rap jak mało co na świecie i nie uważam żeby to co napisałem mijało się z prawdą. Polecam Wam Panowie i Panie realnie spojrzeć na to co dzieje się w rapie, szczególnie w Polsce, bo chyba o tę część macie największe pretensje.
    Na szczęście moje apokaliptyczne przepowiednie nie sprawdziły się bo od 2011 przechodzimy prawdziwy renesans, tylu dobrych płyt w jednym roku dawno dawno nie wiedziałem
  • 03.02.12, 14:18
    dobra stwierdzenie "U nas jest komercyjnym wymysłem" jest trochę przegięciem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.