Dodaj do ulubionych

Gesty na które należy uważać

IP: 89.108.241.* 29.08.08, 21:30
Jeszcze jeden gest: figa. W Polsce oznacza figę z makiem, czyli nic. W wielu innych krajach jest wulgarny.
Edytor zaawansowany
  • Gość: ja2 IP: *.isk.net.pl 29.08.08, 22:38
    kolejny: u nas zgięcie ręki ustawionej prostopadle do klatki piersiowej, z zaciśniętą w pięść dłonią, byłoby mniej więcej jak powiedzenie, że ktoś/coś jest "w porzo".
    w egipcie zaś ten sam gest, tylko wykonywany ręką w kierunku OD klatki piersiowej i najczęściej parę razy powtórzony, oznacza eufemistycznie "uprawianie seksu".
  • 30.08.08, 08:29
    Autorze! Serio nie znasz gestu pstryknięcia w szyję jako zachęcenia do picia? Czemu się dziwisz, że "siekierka" w szyję to również zachęcenie, przecież tak właśnie jest?
  • Gość: Ojciec Czas IP: *.toya.net.pl 30.08.08, 09:10
    Jeszcze jedno - uderzenie ręką w szyję w Japonii oznacza wywalenie z roboty. Tak pokazuje szef podwładnemu, żeby spadał.
  • 30.08.08, 11:46
    Podobno "siekierka w szyje" w Turcji oznacza uprawianie seksu ;] Moja koleżanka będąc na obozie w Berlinie i chcąc zaprosić w ten sposób Turka do picia zdziwila się potem jego reakcją :D
  • 30.08.15, 00:38
    Dobre:)
  • Gość: prayski IP: 212.244.210.* 30.08.08, 11:47
    "szyja" to u Amerykańców nic innego jak "negative", lub sygnał nakazujący przerwanie danej czynności (np. filmowania).
  • Gość: B. IP: 62.6.250.* 30.08.08, 12:41
    DALSZA ANALOGIA DO NURKOWANIA: 'SZYJA' OZNACZA BRAK POWIETRZA
  • Gość: ell IP: *.ghnet.pl 30.08.08, 12:59
    no a "gest Kozakiewicza"?
  • Gość: Geo IP: *.chello.pl 30.08.08, 13:00
    Autor nie wytłumaczył dlaczego znak Victorii jest obraźliwy w dawnym Imperium Brytyjskim. Otóz jak legenda powiada podczas wojny 100letniej (1337-1453) przed jedną z kluczowych bitew (prawdopodobnie pod Azincourt w 1415) Francuzi aby zdeprymować najbardziej skuteczną jednostkę czyli angielskich i walijskich łuczników pokazali im gestem, że utną im 2 palce którym posługują się aby wystrzelić strzały (stąd victoria jest dla nich obraźliwa). Dlatego też do dzisiaj dla brytyjczyków to najbardziej wkurzający gest, nie mówiąc już o tym że angole nie znoszą francuzów.
  • Gość: ?_? IP: *.bl.pg.gda.pl 30.08.08, 13:25
    "uśmiech prawie wszędzie jest mile widziany, chyba tylko w Japonii nadmierne "szczerzenie się" budzi nieufność"
    Chyba drogi autor nie byl w Japonii. Jest wrecz odwrotnie, ludzie tam (a szczegolnie obsluga w sklepach, czy barach) jest usmiechnieta od ucha do ucha. I na usmiech ludzie odpowiadaja usmiechem.
  • Gość: gty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.08, 13:27
    "Victoria" pokazana anglikowi obrazi go tylko wtedy gdy pokazujący wnętrze dłoni skieruje ku sobie. Francuzi naprawdę obcinali palce łucznikom - potem im tylko o tym przypominali gestem:)
  • Gość: Antek IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 30.08.08, 13:49
    Uderzenie w szyję podobno wywodzi się z czasów carskiej Rosji. Niektórzy bojarzy jako przywilej dostawali możliwość darmowego picia w karczmach. Tatuowano takiemu Władymirowi kreskę na szyi i gdy wchodził do karczmy uderzał w nią pijąc potem ile chciał
  • Gość: Główny Mechanik IP: *.77.classcom.pl 30.08.08, 15:20
    Odwrócona "victoria" to gest rozłożonych nóg - nie muszę chyba tłumaczyć:)
  • Gość: fajny chlopak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.08, 15:30
    WOW! pierwszy raz w zyciu widze jak w komentarzach pod artykulem nie zaczeli sie klocic jacys idioci:)

I ciekawy artykul oprocz tego;]
  • Gość: ana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.08, 17:35
    Nie wiem, czy to tylko moje odczucia, ale mam wrażenie, że autor ma wątpliowości co do tego, że uderzenie w szyję oznacza zaproszenie do picia wódki. Jeśli tak jest, to wątpię w kompetencje autora do zajmowania się takimi sprawami, no chyba, że artyukuł został napisany za granicą i przetłumaczony na chama, co jest bardzo prawdopodobne.
  • Gość: Gość IP: *.cerbero.pl 04.09.08, 21:37
    No ja nie wiem o co chodzi z różowa babą
  • 05.09.08, 17:06
    ja najbardziej lubię uderzenie w szyję;-]]]
  • Gość: Autor IP: *.toya.net.pl 12.09.08, 17:28
    moim zdaniem "szyjka" to gest ogólnie oznaczający picie alkoholu a nie zaproszenie do picia, więc wątpliwości autora są uzasadnione
  • Gość: gość IP: 195.42.249.* 16.10.08, 16:09
    imo "szyjka" znaczy nawalony, a nie zaproszenie do picia. pierwsze słyszę taką interpretację.
  • Gość: inny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.08, 20:55
    a ja znam jeszcze jeden gest "tak się zgina dziób pingwina", zapewne każdy go zna :P
  • Gość: anonim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.08, 20:55
    A rozprostowany mały palec i kciuk a schowane 3 palce między nimi? W Portugalii ten gest oznacza zaproszenie do picia a u nas... sami dobrze wiecie, heheh :)
  • Gość: sanshinron IP: *.mironet.pl 16.10.08, 21:06
    Autor tekstu powinnien sie dwa razy zastanowic przed napisaniem takiego durnego artykulu. Najbardziej rozbawily mnie te glupoty o rogach.
  • Gość: Geno IP: 80.53.82.* 16.10.08, 21:28
    "szyja" we wloszech znaczy "lep ci upier..." czy cos w tym stylu :)
  • Gość: grey IP: *.acn.waw.pl 16.10.08, 21:33
    Autor to raczej jakiś bobek z lasu jak nie zna 'siekierki w szyje' haha
  • Gość: Gość;KoloBolo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.10.08, 22:06
    cmokniecie i jednoczesne lekkie odchylenie glowy w tyl na cyprze oznacza 'nie', lub po prostu zaprzeczenie!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.