Dodaj do ulubionych

Klasycy designu - Verner Panton

IP: *.cust.blixtvik.se 29.10.08, 17:27
Trondheim raczej w Norwegii.
Edytor zaawansowany
  • Gość: wątpiący IP: *.as.kn.pl 29.10.08, 21:19
    Czy Verner Panton rzeczywiście ma cokolwiek wspólnego z paletą "Pantone" ?
  • Gość: pewny IP: *.net.autocom.pl 29.10.08, 23:00
    Verner Panton nie ma nic wspólnego z Pantone Matching System, a tym bardziej z Goe System.
    Umieszczenie tutaj tej ilustracji przypomina mi sytuację z "Emigrantów" Mrożka, gdy XX przygotował sobie posiłek z karmy dla psów. Psy są na opakowaniu, żeby było ładnie. Wzornik palety Goe znalazł się w artykule z tego samego powodu.
  • Gość: pepsi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.08, 10:37
    pantony w kościele to świetny pomysł, bardzo fajnie zaistniały w przestrzeni.
  • cebrita 30.10.08, 11:31
    Verner Panton stworzył swój własny colour-system ?Pantone?.
    Na bazie jego wzornika powstało sporo wzorników kolorystycznych, między innymi Pantone Matching System i Goe System opracowanych przez amerykańską firmę Pantone Inc.
  • cebrita 30.10.08, 11:32
    Verner Panton stworzył swój własny colour-system "Pantone".
    Na bazie jego wzornika powstało sporo wzorników kolorystycznych, między innymi Pantone Matching System i Goe System opracowanych przez amerykańską firmę Pantone Inc.
  • Gość: wciąż wątpiący IP: *.otp.pl 30.10.08, 11:55
    Super, tylko dlaczego Pantone się do tego nie przyznaje? Bo na ich firmowej stronie www nie ma wzmianki o Vernerze. Za to jest stwierdzenie, że system kolorów został stworzony przez założyciela firmy, Lawrence'a Herberta.
    Biografia Pantona www.verner-panton.com/person/biographie/ też nie wspomina o powiązaniach z "Pantone".
    Nie znalazłem żadnego wiarygodnego źródła łączącego Vernera Pantona z "Pantone".
  • Gość: jaceloth IP: *.adsl.inetia.pl 30.10.08, 15:31
    naprawdę świetne krzesła. mam je w domu -zestaw czerwonych i białych. nie dość, że świetnie wyglądają, to są bardzo wygodne...
  • Gość: martinezoooo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.08, 19:55
    świetne krzesła:) mega oryginalne:)
  • stylwdomu.pl 25.05.10, 11:03
    www.stylwdomu.pl/index.php?news=show&news_id=62
    --
    stylwdomu.pl - wyposażenie wnętrz, akcesoria i
    dodatki domowe
    Facebook: www.facebook.com/pages/Stylwdomupl/311576295731
  • Gość: x IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.08, 21:18
    fajne to w serce, wiem ze 11k w pradze
  • Gość: kio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.08, 13:23
    Krzesła do siedzenia "za karę"
  • blu.men 27.01.09, 20:28
    a ja się nie mogę wypowiedzieć...
  • Gość: gosc IP: *.idk.com.pl 24.05.10, 13:44
    znam lepsze miejsce gdzie mozna kupic oryginalne to krzesło w duzo lepszej cenie
    www.jagaonline.pl
    jak zalezy ci na oryginale i dobrej cenie.

pozdrawiam
  • idealmeble 17.06.10, 10:34
    A ja polecam meble inspirowane, chociaż dla chetnych nie ma problemu
    można zamówieć oryginalne. Można je znaleźć na
    IdealMeble.pl
  • emm.i 03.03.12, 00:25
    Co by nie mówić, jak bardzo się nie spierać czy jego krzesła są do siedzenia, czy tylko do oglądania. Panton wielkim twórcą jest, o! powoli i do naszego kraju dociera świadomość jakakolwiek na temat designu, co cieszy bardzo, bo polskie wnętrza w większości są nie do zniesienia. wiadomo, że daleko nam do źródeł i portfeli zachodnich, ale warto tworzyć przestrzeń, w której chce się mieszkać. i żeby nie być gołosłowną: tak silne stwierdzenie uguntowało się u mnie całkiem niedawno i przekuło w działanie. Do swojego prostego w formie i kolorze (przede wszystkim biel i szarość) wnętrza zakupiłam fotel Pantona, z tym że model system1-2-3 w kolorze, uwaga, intesywnego pomarańczu i... wnętrze nie do poznania! natychmiast nabrało charakteru, wyrazu. wystarczyła jedna rzecz. także nikt nie wmówi mi, że design nie jest dla wszystkich, BO JEST! a do tego satysfakcjonująca kobieca świadomość, że "upolowałam" go na stronie, na którą wrzucane są raczej pojedyńcze okazy, w wyśmienitym stanie. także polecam zarówno sklep (designsklep.pl/katalog/meble,1) jak i odwagę w zaprzyjaźnieniu się z charakternymi rzeczami- one naprawdę odmieniają wnętrze!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.