Dodaj do ulubionych

ile zarabiacie?

IP: 62.121.72.* 25.06.11, 23:04
Proponuję zabawę dzięki której wszyscy wyniosą nieco więcej nt rynku IT, niż z tej całej gadaniny:) Szczególnie liczę na tych, którzy odpowiadają tylko na ogłoszenia z kwotą :)
stanowisko:
zarobki brutto w pln:
miasto:

ja zacznę
doświadczenie: 5 lat
stanowisko: PM IT
zarobki brutto w pln: 9000 + premie
miasto: Warszawa
Edytor zaawansowany
  • Gość: taki tam admin IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.11, 00:30
    doswiadczenie: 11 lat
    zarobki - 10 000 brutto plus dodatki, dyzury, nadgodziny
    stanowisko: administrator middleware
    miasto: warszawa
  • Gość: koder IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.11, 00:33
    doświadczenie: 12 lat
    stanowisko: programista kontraktowy
    zarobki brutto w pln: 12000 - 17000 w zaleznosci od tego ile chce mi sie pracowac
    miasto: Krakow
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.11, 00:36
    doświadczenie: 7 lat
    stanowisko: programista (obecnie java)
    zarobki brutto w pln: 8500, premie nie istnieją
    miasto: Trójmiasto
  • Gość: :):) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 01:29
    Tak czytając chwalenie się osób powyżej o zarobkach można stwierdzić, że Polska to kraina mlekiem płynąca dla informatyków ;)
    Może zapytam się ironicznie: jakie znajomości poruszyliście i ile nocy nie spaliście by takie zarobi osiągnąć?
    Hy Hy Hy ]:->
  • Gość: taki tam admin IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.11, 01:46
    To nie chwalenie sie - ten watek w zalozeniu ma pomoc ludziom, zwlaszcza nowym na rynku, w realnej ocenie wynagrodzen i ew. wyborze kierunku. Co do twojego pytania - za darmo to nawet w morde dzis ciezko dostac, trzeba sie natyrac i zarwac sporo nocek by sie czegos nauczyc, i moc na tym pozniej zarobic. Za lezenie na styropianie juz nikt nie chce placic. Ale ja w lustro patrze bez wstydu - nigdy nikomu nie podlozylem swini i nigdy nie bylem szczurem. Co do znajomosci - obecna firma zero, poprzednia owszem,byly. Cos w tym zlego? To nie panstwowka, prywatne firmy placa tzw referrals za polecenie osoby ktora dostanie prace - dzieki temu firma oszczedza na kosztach rekrutacji i dostaje pracownika pewnego, bo wiadomo, ze ja za niego potem oczyma swiecic nie bede, wiec polece kogos wartego polecenia. U mnie obecnie taki binus za 'skore' to od 2 do 3 tysiecy brutto, zaleznie od stanowiska. Trzeba bylo sie uczyc i inwestowac w siebie, to bys teraz nie plakal:)
  • Gość: :):) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 01:49
    No widzisz, dlatego w firmach liczą się znajomości by oszczędzić czas i pieniądz na rekrutacjach. Jak sądzę dla Ciebie informatyka (notabene programowanie) to pasja od dziecka. Czy osoba zaczynająca wszystko od zera, załóżmy w wieku 30 lat (był chyba taki temat?) może stać się wysoko cenionym programistą, jeśli zacznie ostro się brać za naukę języków programowania ( a może innych specjalizacji IT?)
  • Gość: taki tam admin IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.11, 01:55
    Moze - ja akurat nie jestem programista, tylko adminem, choc jakies tam umiejetnosci programowania posiadam. IT musi byc pasja, nikt kto slyszal ze 'informatykom' dobrze placa to i on zostanie informatykiem sie tu nie odnajdzie. Ale tak jest w kazdej branzy - chcesz byc dobrze oplacanym specjalista, to musisz sie szkolic, szkoli i jeszcze raz szkolic, nie wazne, czy bedziesz informatykiem, lekarzem czy operatorem CKM-u;) Co do startu - czamu nie? N zachodzie norma jest, ze sie mozna przekwalifikowac kilkakrotnie w trakcie sweojej kariery zawodowej. Poznalem goscia, ktory w oddziale mojej firmy w USA byl administratorem Oracle, ale mial dosc, i w chwili obecnej pilotuje samoloty pasazerskie, nie mial tylko uprawnien na loty miedzykontynentalne z tego co pamietam. To dziala tez w druga strone. Latwo ruszyc zwlaszcza z programowaniem. To mozna robic w domu, po godzinach a czasem jak ktos ma luz to i w pracy. Piszesz dla siebie, budujesz portfolio, zaczynasz freelancerke albo szukasz czegos na etat, wtedy oczywiscie placisz frycowe i marnie zarabiasz przez rok czy dwa, a pozniej juz leci:)
  • Gość: :):) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 01:59
    To zadam pytanie takie: Co Ci pomogło w osiągnięciu bycia adminem middleware? Studia czy sama nauka?
  • Gość: taki tam admin IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.11, 02:26
    Praca:) "Duzych" technologii uczysz sie w firmie juz pracujac. W domu mozesz nauczyc sie linuxa, ale Solka na RISCAch poznasz a pracy, podobnie jak AIXA, HP-UXa itp. Podobnie jest z middleware, mozesz sobie zainstalowac Tomcata, Jbiossa czy ewaluation WebSphere, ale dopiero praca na farmie set serwerow z portalami, mq, was-ami,ihs-ami itp da ci relane wyjscie do dobrych zarobkow. Inna sprawa, ze taka nauka w domu tego czego w domu nauczyc sie mozesz, zawsze procentuje. Tk naprawde najtrudniej jest dostac pierwsza prace w branzy, potem juz leci, ale przez to przechodzi kazdy z nas, niezlaeznie od branzy ktora reprezentuje:)
  • Gość: :):) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 02:42
    A powiedz mi jakie są perspektywy IT w Kujawskim bo się z Warszawy przeprowadzam pod Toruń. Może znasz programistów czy adminów z tych okolic? ;)
  • Gość: zork IP: *.9.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 26.06.11, 11:10
    To zależy co dokładnie taki admin/programista robi i w jakiej firmie pracuje. Bo np. za klepanie w pehapie w jakichś małych firemkach typu "agencja interaktywna" to nierzadko jest to kwota rzędu 2tys lub coś zbliżonego:) Oczywiście znam też takich co zarabiają sporo więcej, tak więc może być bardzo różnie.
  • 02.07.13, 22:40
    To było kiedyś, kiedyś kiedy miałam

lat: 25
    brutto: 20 tys
    miasto Kraków
    Mikropłatności. Tematyka sprzedająca się w internecie.
    ;)

Obecnie szukam programisty aby powrócić do tematu :)
  • Gość: badboy IP: *.xdsl.centertel.pl 02.07.13, 22:48
    Naprawdę? To jak teraz zarabiasz???
    "Proszę Was o kliki w reklamy google na moim blogu ... " - co to ma niby być? Tak zarabiałeś te swoje 20 tys.?

forum.gazeta.pl/forum/w,112562,135475180,145492872,Re_ZARABIAJ_W_INTERNECIE_TWOJE_FINANSE_.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,93918,143784569,145492868,Re_Praca_w_domu_Nawet_750_euro_mies_UCZCIWIE_.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,93918,126849577,145492860,Re_UMOWA_POWAZNE_PIENIADZE_PRACA_W_DOMU_.html
  • 03.07.13, 17:34
    czytaj uważnie ze zrozumieniem, to było kiedyś:)
  • 07.12.13, 18:18
    Fikcja.
  • 07.12.13, 18:21
    Jeszcze jedna fikcja.
  • Gość: koder IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.11, 11:42
    To nie jest chwalenie sie. To sygnal dla innych, ze mozna w PL zarabiac przyzwoite pieniadze jesli ma sie odpowiednie kwalifikacje. I nie ma to nic wspolnego ze znajomosciami. Oczywiscie studenci nie maja sobie co robic nadzieji, ze taka kase dostana od razu po studiach. Najpierw trzeba lat zdobywania doswiadczenia.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.11, 17:46
    znajomości żadnych, nocy sporo :)
  • Gość: art IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.11, 04:29
    Zamiast frustrować ludzi dopiero wkraczających do branży, oprócz aktualnych podawajcie też swoje PIERWSZE zarobki i ile czasu minęło do osiągnięcia podanych aktualnych.
  • 26.06.11, 14:40
    start:
    pisz("Cześć Światu");
    pisz("Urbi et Orbi");
    meta.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.11, 17:44
    myślę że podane wyżej kwoty możesz podzielić przez 4 i będziesz miał pierwsze zarobki danej osoby ;), kiedy - jest podana liczba lat doświadczenia
  • Gość: cb IP: *.dynamic.mm.pl 27.11.12, 11:26
    Podziel te kwoty przez dwa.
  • Gość: Kity IP: *.awacom.net 30.11.12, 20:55
    Sprawdziłam w pierwszej umowie o pracę....
    1998 r - 800 zł brutto. Potem po okresie próbnym 950 zł (szał!).
    Teraz - 12800 zł brutto + premie kwartalne rzędu 5-10 tys.
    Zaczynałam, jako programistka we Wrocławiu. Obecnie kierownik projektów - Warszawa.
  • Gość: programmer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 14:08
    > wiek: 29
    > doświadczenie: 5
    > stanowisko: konsultant/developer
    > zarobki brutto w pln: 18-20k brutto (kontrakt)
    > miasto: praca zdalna dla firmy z zachodniej europy

za granicą za to samo dostałbym 30% więcej
  • Gość: taki tam admin IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.11, 14:16
    To jedz za granice, w czym problem? Napisz lepiej zamiast gdybac, ile zarabasz, po to jest ten watek.
  • Gość: programmer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 22:53
    Nie zrozumiałeś, świadomie wróciłem i godząc się na obniżkę wynagrodzenia. Pracuję z PL, nie muszę wbijać się codziennie w garniak, nie tracę czasu na dojazdy itd.
  • Gość: wypalony dziad IP: *.wroclaw.vectranet.pl 26.06.11, 19:53
    doświadczenie: 6 lat
    stanowisko: programista Java
    zarobki brutto: 8,5k PLN plus premie
    miasto: Wrocław

Aha, i dodam, że ta praca mnie nudzi, a IT wcale mnie nie pasjonuje i z chęcią robiłbym coś innego. Wniosek jest taki, że nawet przeciętniacy (tacy jak ja), a nie tylko prawdziwi pasjonaci, mogą dojść do takich zarobków. Uprzedzam, że znajomości też nie mam. Pracuje w tym samym miejscu od samego początku kariery, przeszedłem rekrutację na stanowisko z ogłoszenia.
  • Gość: programista IP: *.ghnet.pl 27.06.11, 13:37
    doświadczenie: 1,5 roku
    stanowisko: programista Java
    zarobki brutto w pln: 6500
    miasto: Kraków
  • 08.12.11, 09:46
    doświadczenie: 1,5 roku
    stanowisko: administator/informatyk/webmaster
    zarobki brutto w pln: 2632
    miasto: Prudnik
  • Gość: ULA IP: *.play-internet.pl 13.01.12, 18:19
    krew mnie zalewa, Wrocław 2 300 brutto, czysty zysk z ostatniego kwartału 59 000 pln i 2400 premii. rok doświadczenia.
  • Gość: krol IP: *.internetia.net.pl 13.01.12, 18:26
    Rok doświadczenia w czym? w siedzieniu na kasie w Biedronce, w darciu pierza ?
  • 08.12.14, 14:16
    Wow, niezła płaca, pozazdrościć :) czy Ty przypadkiem nie pracujesz w firmie SMT software? ponieważ mój przyjaciel programista tam działa i ma podobnie wysokie wynagrodzenie.
  • Gość: Tomek IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.11, 19:11
    doswiadczenie: 10
    miasto: Warszawa, czesto praca z domu
    stanowisko: konsultant (generalnie Java Enterprise)
    zarobki: 12,000 brutto, okazjonalne nadgodziny i premie

pierwsza pensja w 2002 roku: 3,500 :)
  • Gość: Mr.Ofon IP: *.icpnet.pl 27.06.11, 19:42
    doświadczenie: 4 lata
    stanowisko: administrator w sredniej wielkosci fabryce
    zarobki brutto w pln: 5700
    miasto: Poznan

Nie mam wyksztalcenia IT.
  • Gość: 25latek z Warszawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.11, 21:01
    Kurna tutaj ciągle pensje 6 tysi wzwyż, tez bym tak chciała a nie marne 1600 netto. Nie chciało mi się informatyki uczyć stwierdzając, że to nudne i nie przyszłościowe a teraz się obudziłem z ręką w nocniku :/ Darek lat 25.
    PS: Nie wiem może zrobię drugie podejście na studia informatyczne, bo teraz zrozumiałem jaki to życiowy błąd dając sobie spokój ze studiowaniem nauk ścisłych...
  • 05.07.11, 00:16
    Darku,

Na podstawie mojego doświadczenie mogę napisać ze to nie wykształcenie ustala Twoje zarobki i przyszłe stanowisko pracy, a tylko i wyłącznie doświadczenie zawodowe ! Mam w sumie niewielki staż pracy, około 6 lat pracy w kilku różnych większych firmach (TePsa, IBM...) i nigdy nikt nie pytał mnie o szkołę, a jedynie o to co potrafię i co mogę swoją osobą zaoferować przyszłej firmie.

Mam 28 lat, zarobki grubo!! ponad średnią krajową, pochodzę z malutkiego miasta na śląsku, a jednak jakoś się udało ;) Grunt to chęci, chęci, nastawienie na cel, trochę wiedzy i potem znowu chęci :P a jakoś to będzie.

Pozdrawiam
    Łukasz
  • 11.07.11, 18:32
    to nie wykształcenie ustala Twoje zarobki i przyszłe stanowisko pracy

Czyli jeśli tepsa lub IBM w ogłoszeniu wymagają wykształcenia wyższego kierunkowego, to tylko taki żart jest?
  • Gość: taki tam admin IP: *.adsl.inetia.pl 12.07.11, 17:08
    Owszem, przewaznie jest to takie tam widzimisie, kazdy wymaga wiec wali sie ze sztancy. Mam kumpli w tepsie i w Ibmie, koles z tepsy ma technika informatyka, a studiow nie ma i miec nie bedzie. Proste, jest swietny w tym co robi i potrafil to udowodnic. Ja mam 'wyzsze' kompletnie niezwiazane z it, jakis tam licencjat zrobiony z nudow, nikt mnie nie pytal nigdy o wyksztalcenie, przewaznie nawet w cv nie zamieszczam. Chcesz robic papiery? Rob certy. Wyksztalcenie dobre jest na pania zosie z hr-ow, ale jesli bedziesz mial dobzre zrobione cv i doswiadczenie wladnie wyeksponowane, to cala ta szkolka i inne magistry nie beda wazne.
  • Gość: Kity IP: *.awacom.net 30.11.12, 21:19
    To prawda. Wykształcenie kierunkowe jest ważne na początku, żeby się gdzieś załapać - prawdopodobnie na staż. Potem wykształcenie przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.
    Certyfikaty - owszem, liczą się bardzo.
  • Gość: aaa IP: *.tktelekom.pl 03.04.13, 15:54
    Nie musisz mieć studiów, wystraczy po prostu mieć chęci żeby się czegoś nauczyć w tej branży i rozwijać swoją wiedzę. Informatyka, to jest sama logika, trzeba mieć dobrą pamięć i kojarzyć wiele rzeczy
  • Gość: add IP: *.dynamic.chello.pl 03.04.13, 22:48
    "nudne i nie przyszłościowe" - nudne to jest niejednokrotnie, tutaj nic nie piszesz dla NASA; nie przyszłościowe - tak, bo duża konkurencja na rynku, wielu bezrobotnych po informatyce; niejednokrotnie nerwowe - ciągle tylko: ma być zrobione na jutro rano, albo za chwilę i dlaczego to tak długo trwa? przecież to tylko drobna zmiana! na kiedy to zrobisz? czego tak długo? a czego to tak działa? na jutro ma wszystko działać!; ja jako programista .NET po 3 latach wyciągam z łaską bagatela 2 tys. zł/miesięcznie, a bywało gorzej inni tyle samo lub niewiele więcej. Niestety z powodu przedłużającego się leczenia zdrowotnego mam ograniczone pole manewru, bo tak to już bym wyjechał stąd choćby na koniec świata. Region Polska B :(
  • Gość: art IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.11, 21:17
    A co powiecie na 500zł renty w wieku 40 lat? Zawsze byłem dobry w naukach ścisłych i postanowiłem mimo niepełnosprawności wrócić do nauki na studiach informatycznych. Okazuje się że moja średnia po pierwszym roku na uniwerku to ponad 4, więc chyba nie jest tak źle. Mam nadzieję, że za parę lat będę zarabiał choć część tego co tu podajecie, bo na razie to dla mnie czysta abstrakcja...
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.11, 21:55
    >Mam nadzieję, że za parę lat będę zarabiał choć część tego co tu podajecie, bo na razie to dla >mnie czysta abstrakcja...

Pewnie, czemu nie, zapraszamy :)
    Pierwsza praca zazwyczaj nie jest tak dobrze płatna, ale potem jest już z górki. Wszystko też zależy od miasta.
  • Gość: t IP: 96.47.186.* 27.06.11, 22:13
    Gdy wyjezdzalem z Polski, jakies 3 lata temu - ok. 13k brutto + premie (rzadkie). Teraz ~2.5x razy wiecej, ale to juz za Wielka Kaluza.
  • Gość: xyz IP: *.180.1.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.07.11, 20:22
    doświadczenie: 10 lat
    stanowisko: konsultant BI / datawarehouse
    zarobki brutto w pln: 18K/miech plus bonus do 50K na rok
    miasto: Poznan (ale duzo projektow za granica)

pierwsza praca po studiach za 4,5K brutto
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.11, 20:40
    dużo
  • 02.07.11, 20:59
    doświadczenie: 15
    stanowisko: PM & Integration Support
    zarobki brutto w pln: podstawowa placa 15 tys miesiecznie netto + premie + bonusy za projekty
    miasto: projekty na calym swiecie

Gdy zaczynalem 14 lat temu zarabialem bez doswiadczenia 2800 pln netto.
    Jestem po zawodowce :) Nie konczylem zadnych szkol informatycznych. Samouk.
    Kilka lat temu zdalem mature, nie z przymusu tylko tak dla siebie. Ani razu nikt nie pytal mnie o wyksztalcenie. Wszyscy patrzyli sie na doswiadczenie i umiejetnosci.
    To jest moja czwarta praca od skonczenia zawodowki. W pierwszej bylem 4 lata, w drugiej 2 lata, w trzeciej 4 lata i w obecnej 4 lata. Nigdy nie bylem zwolniony z pracy, zawsze sam zmienialem jak widzialem ze nie ma miejsca na rozwoj.
  • Gość: hanscastorp IP: *.play-internet.pl 04.07.11, 03:00
    26 lat
    Programista .NET
    Praca w oparciu o własną działalność, średnio 3500 netto miesięcznie
    4 lata doświadczenia (w tym 2.5 niepełny etat podczas studiów - 14 zł netto / h)

Generalnie próbuję od 3 miesięcy zmienić pracę ale ofert w dotyczących pracy w .NET jest mało a co lepsze firmy rekrutują, jak ktoś wyżej trafnie napisał, przez znajomości (których nigdy nie pielęgnowałem - co uważam za największy błąd w dotychczasowej karierze zawodowej). Rozważam też "odświeżenie" C++ i aplikowanie na stanowiska z tymże związane.
  • Gość: hanscastorp IP: *.play-internet.pl 04.07.11, 03:01
    Zapomniałem dodać, że Poznań.
  • Gość: hanscastorp IP: *.play-internet.pl 26.09.11, 19:09
    Mały update do mojego posta powyżej... zmieniłem pracę i teraz jest 8.500 + vat :-).
  • Gość: krol IP: *.internetia.net.pl 26.09.11, 19:20
    Ponad 100% więcej niz ostatnio. Niezle, Gratulacje!
  • Gość: Super C+ IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.11, 18:57
    Widzę, że lipnie wypadam przy kolegach po fachu. Kiedyś programowanie było dla mnie pasją, ale stało się strasznie monotonne.

Doświadczenie zawodowe: 3 lata
    Stanowistko: Programista C/C++
    Zarobki brutto: 7300PLN (bez premii)
    Pierwsza wypłata brutto: 5000PLN
    Miasto: Wrocław
  • Gość: kpl IP: 62.121.72.* 04.07.11, 22:21
    > Widzę, że lipnie wypadam przy kolegach po fachu. Kiedyś programowanie było dla
    > mnie pasją, ale stało się strasznie monotonne.

No nie wiem, jak szukałem pracy we Wrocku parę lat temu to górnym pułapem dla kogoś świeżo po studiach, ale z doświadczeniem był rząd 4500-5000 brutto. Co ciekawe, wszystkie firmy informatyczne płaciły tyle samo, przypadek wykluczam.
  • Gość: Silvergod IP: *.daleka.net 09.07.11, 23:08
    Lipnie to chyba ja wyjdę:
    stanowisko: specjalista do spraw systemów informatycznych
    zarobki brutto w PLN: 3000

Pracuje w państwówce więc nie ma co wymagać zbyt wiele, ale szukam cały czas czegoś lepszego, może Wy skoro obracacie się w tym środowisku znacie jakieś oferty pracy w tej dziedzinie?
  • Gość: koder IP: *.dynamic.chello.pl 10.07.11, 10:32
    > może Wy skoro obracacie się w tym środowisku znacie jakieś oferty pracy w tej dziedzinie

W jakiej dziedzinie? "specjalista do spraw systemów informatycznych" nic mi nie mowi. Napisz na czym sie znasz, a pewnie ktos Ci podpowie gdzie szukac odpowiednich ofert.
  • Gość: Silvergod IP: *.daleka.net 10.07.11, 15:38
    Witam, generalnie stanowisko faktycznie nie mówi za wiele, zajmuję się wszystkim co jest związane z komputerem, poczynając od instalacji reinstalacji systemów poprzez testowanie i instalacje oprogramowania dla użytkowników, naprawy komputerów (zdiagnozowanie usterki naprawa, wymiana, testowanie naprawionego sprzętu), modernizacja komputerów, tworzenie i konfiguracja kont użytkowników w domenie, zagadnienia sieci LAN i WLAN, wszystko co jest związane z urządzeniami peryferyjnymi (konfiguracja, zdiagnozowanie ewentualnych usterek, naprawa) itp. Właściwie wszystko co jest związane z komputerami. Dodatkowo mam na koncie kilka programów ułatwiających życie ale to w delphi i jak wiadomo jest to troszkę przestarzały język... Obecnie jestem właścicielem, twórcą i administratorem 2 serwisów internetowych opartych na CMS Joomla, troszkę zagadnień z dziedziny SEO... Ukończyłem kilka szkoleń między innymi z konfiguracji i zarządzania windows SP i 7 oraz windows serwer 2003...To by było na tyle jeśli chodzi o zarys mojej pracy. :)
  • 11.07.11, 17:32
    Na poczatku mojej kariery w IT moj zarys byl prawie identyczny (za wyjatkiem delphi i innych jezykow ktorych sie niegdy nie uczylem). W tej chwili, gdyby jakas firma miala wybierac Ciebie lub nowiutkiego absolwenta po szkole IT, to zgadnij kogo by wybrali? Absolwenta bo taniej a Ty nic nowego nie wnosisz do firmy. Niestety takie sa realia.
    Zeby miec przewage nad absolwentami powinienes miec jakis haczyk, np. Active Directory, lub WAN Storage Management itp.
    Jezeli bedziesz mial certyfikat z AD i na CV to podasz, nikt nie bedzie wiedzial ze dopiero zrobiles sie 'oficialny'. Masz 7 lat doswiadczenia w IT, wykorzystaj to.
  • 22.07.11, 09:43
    Jeżeli chodzi o Kraków, ponoć tutaj warto spróbować w Luxoft, zarobki ok, tylko dojechać trzeba do Zabierzowa.
  • Gość: aaa IP: *.159.6.194.static.crowley.pl 07.12.11, 10:42
    A mniej więcej to jakie są w Luxoft?
  • Gość: ktos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.12, 23:10
    do luxoftu trzeba aplikowac (przedz wszystkim jak znasz Jave), mowia ci przy telefonie, zalezy glownie od doswiadczenia, podobno trudno sie tam dostac, ale warto
  • Gość: AR IP: *.acn.waw.pl 27.07.11, 23:58
    Doświadczenie zawodowe: 4 lata
    Stanowistko: Programista iPhone/iPad
    Zarobki brutto: 14-17k na fakturze/msc
    Pierwsza wypłata brutto: 5000PLN
    Miasto: Warszawa
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.11, 20:05
    wybacz ale spytam, pracujesz w "warszawskiej" firmie ?
    bo kwota jest taka jak byś pracował zdalnie dla firmy z za zachodniej granicy.
  • Gość: kot_programisty IP: *.aster.pl 29.07.11, 20:29
    > wybacz ale spytam, pracujesz w "warszawskiej" firmie ?
    > bo kwota jest taka jak byś pracował zdalnie dla firmy z za zachodniej granicy.

To i ja się wtrącę ze swoimi zarobkami, pośrednio odpowiadając na Twoje pytanie. Faktura, 85 PLN + vat za godzinę, przy czym 8h dziennie to raczej minimum niż maximum :-)

Firma warszawska ale klient zagraniczny. Pierwsza płaca na etacie 5k brutto, wcześniej podczas studiów 1,6 k minus jakiś tam niewielki podatek.
  • Gość: kot_programisty IP: *.aster.pl 29.07.11, 20:31
    Wiek 34, stanowisko bez nazwy, programowanie systemowe w C++.
  • Gość: secadmin IP: *.formlessnetworking.net 08.08.11, 19:40
    5-6k duza korporacja

@AR
    > Stanowistko: Programista iPhone/iPad
    > Zarobki brutto: 14-17k na fakturze/msc
    > Pierwsza wypłata brutto: 5000PLN
    > Miasto: Warszawa

zapewne jakies gowniane aplikacje pisane w eclipse i jave na linuxie i sprzedawane kretynom za 30 pln za smsa, to jest dobry bizness...
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.11, 20:06
    na kretynach zawsze jest dobry biznes, a że to większość społeczeństwa to perspektywy (dla biznesu?) są świetlane ;-)
  • Gość: wuja IP: *.icpnet.pl 08.08.11, 20:45
    Od kiedy aplikacje na iPhone'a się pisze w javie ?
  • Gość: secadmin IP: 46.19.138.* 08.08.11, 22:25
    marketplace.eclipse.org/content/ispectrum

Można ? Można !
  • Gość: wuja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.11, 21:09
    doświadczenie: 8 lat in total, 6 lat Java
    stanowisko: Java/JEE Developer
    zarobki brutto w pln: 12k na kontrakcie
    miasto: Poznań
  • Gość: kuba IP: *.net.stream.pl 10.08.11, 12:27
    Witam!
    Ja jestem świeżo po studiach, od miesiąca szukam pracy i nic :/ skończyłem studia inżynierskie - Informatykę, a specjalizację - sieci komputerowe, znam wszelkiej maści systemy windows (xp, 7 vista itp), znam AD, potrafię konfigurować urządzenia CISCO (kurs CCNA), projektować sieci itp itd, wysyłałem już masę cv i nic :/ doświadczenia faktycznie nie mam, tylko tyle co na praktykach, możecie polecić jakąś firmę w trójmieście gdzie mógłbym się zahaczyć?
  • Gość: zmęczony Darek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.11, 19:59
    Te wpisy o zarobkach to zwykły pic na wodę fotomontaż. Informatyka to moja pasja, na tym się skupiam, skończyłem informatykę gospodarczą plus do tego kursy CISCO czy szkolenia Microsoftu i nic. Siedzę w banku jako.... windykator a już niedługo kończę 26 lat i praktycznie oprócz wolontariatu zero doświadczenia w IT :( A wysyłam sporo CV i nic.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 10.08.11, 22:10
    żaden pic na wodę, chociaż wpisują się raczej ludzie lepiej zarabiający.
    Nie do końca wiem skąd wynika rozbieżność. Może po prostu jest zapotrzebowanie na programistów a nie adminów.. nie wiem.
  • Gość: ja IP: *.adsl.inetia.pl 11.08.11, 00:03
    Jest zapotrzebowanie na wszelkiej masci informatykow, ale ciezko sie przebic by dostac sie do pierwszej pracy. Potem juz leci z gorki. W trojmiescie to chyba Lufthansa i Acxiom, popatrz na ich stronach, chyba cos tam rekrutuja.
  • 11.08.11, 15:17
    No wlasnie, zero doswiadczenia w IT, a wiec jestes na gorszej pozycji niz student 3 roku IT, bo Ty masz juz prace, a wiec nikt nie bedzie cie bral na "przyuczenie" za miske ryzu, bo zawsze moze odejsc i wrocic do swojego banku na windykacje.

A student bedzie robil za miske ryzu, bo on nie ma gdzie isc...

--
    McOv
  • Gość: wuja IP: *.icpnet.pl 12.08.11, 21:45
    To nie jest pic na wodę, tylko inna specjalizacja - wpisują się głównie programiści z wieloletnim doświadczeniem.
  • Gość: secadmin IP: *.nds.ruhr-uni-bochum.de 12.08.11, 22:29
    wieloletnie doswiadczenie w produkcji softu do iphona i ajpada ?

rozwiazania ktorych uzywaja ci programisci powstaly lata temu,wystarczy je przelozyc na inny jezyk , jak z javy na objective c ,to jest banalne

zreszta caly ten temat to gow

• Gość: wuja IP: *.icpnet.pl 12.08.11, 22:48
    W produkcji softu na który jest na tyle duże zapotrzebowanie, że ktoś chce za to dużo płacić. Soft na iphone i ajpada jest akurat prosty do napisania jak drut - to jest w większości kwestia głównie interfejsu użytkownika, wysokie stawki nie są uzasadnione, ale programiści ajpada też chyba nie mogą narzekać.
  • Gość: inny IP: *.torservers.net 12.08.11, 22:55
    popieram
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 12.08.11, 23:33
    ale kto tu napisał że wszyscy, którzy się wpisali piszą aplikacje na telefony ?
  • Gość: _z_ IP: *.xdsl.centertel.pl 14.01.12, 08:54
    Ciesz się, że masz pracę, ja w twoim wieku nie miałem!
  • Gość: projektant IP: *.146.249.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.08.11, 22:34
    doświadczenie: 9 lat
    stanowisko: projektant programista
    zarobki brutto w pln: 9000 + premie ok 4tys rocznie
  • Gość: ITDeskundige IP: *.ip.telfort.nl 17.08.11, 22:56
    staz: 11 lat
    stanowisko: ITSec Analyst
    miejsce pracy: NL
    zarobki: (niecale) 5000EUR NETTO, to juz razem z bonusem, podaje netto bo kwestie podatkowe dla specjalistow w NL sa dosc zlozone i brutto moze byc niemiarodajne.

pierwsza praca w 2000r: 2300PLN BRUTTO
  • Gość: karen IP: 94.42.177.* 18.08.11, 10:59
    na etacie czy na kontrakcie?
  • Gość: ITDeskundige IP: *.ip.telfort.nl 18.08.11, 19:23
    Na etacie. Na kontraktach bonusow nie ma. Stawka na porownywalnym stanowisku na kontrakcie 500-700EUR dziennie. Po kryzysie raczej blizej tej pierwszej kwoty. Fakt faktem ze kontraktu ponizej 500EUR nie ma co rozwazac. Ryzyko zbyt duze.
  • Gość: wuja IP: *.icpnet.pl 18.08.11, 17:05
    W NL to musi być z 10k brutto
  • Gość: ITDeskundige IP: *.ip.telfort.nl 18.08.11, 19:27
    Nie musi. Naczytales sie kolego za duzo o 52% podatku w NL. By uniknac tego typu nieporozumien podalem kwote netto. Jak jestes taki debesciak to rozszyfruj tez to:
    www.salarisnet.nl/Wetten-Regels/Wetten-Regels-Artikelpagina/De-30regeling-toegelicht.htm
  • Gość: wuja IP: *.icpnet.pl 18.08.11, 19:39
    Niczego się nie naczytałem, pracowałem w NL, ale przez firmę pośredniczącą, która robiła sztuczki i w praktyce nie korzystałem z tej ulgi.
  • Gość: ITDeskundige IP: *.ip.telfort.nl 18.08.11, 20:00
    Ja pracuje bez posrednikow. Napisalem jak jest.
  • 28.12.11, 17:58
    To tylko potwierdza, jak jest z polskimi zarobkami. Ale 2300 brutto to i tak nie najgorzej.
    --
    Chcesz tanio pojeździć po Łodzi? Kliknij: Taxi Łódź Zobacz tanie noclegi w okolicy!
    Zapraszam na moją stronę ze sprzętem sportowym: centrum-max.pl
    Czy widziałeś ostatnie końcówki kolekcji? - Sklepy z odzieżą: Sprawdź
  • Gość: fyi IP: *.net-serwis.pl 18.08.11, 21:59
    doświadczenie: 5 lat
    stanowisko: Programista Java
    zarobki brutto w pln: 50zł/h * 168h = 8400

obiecana podwyżka, jak ustalę aktualną rynkową kwotę to zmienię
    początkowa stawka 5 lat temu 25zł/h
  • Gość: sec001 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.08.11, 14:45
    doświadczenie: 9 lat
    stanowisko: Spec. ds. bezpieczeństwa IT
    zarobki brutto z premiami: 12 000 PLN
    miasto: Łódź

Pierwsza pracaw IT: 1000 netto (na studiach).
  • 21.08.11, 10:31
    Kobieta
    doswiadczenie: 10lat (zawodowych)
    stanowisko: Systemadministrator Windows (MCITP)
    Zarobki: 8'000.-- CHF
    Praca: Szwajcaria

P.S
    nasza Firma poszukuje ciagle specjalistow (znajomosc jezyka niemieckiego wymagana)
    podaje link z kontakten itd.
    pozdrawiam

www.bwo.ch

• Gość: wuja IP: *.icpnet.pl 21.08.11, 13:19
    Szkoda, że wymagany Niemiecki, bardzo chętnie bym popracował w Szwajcarii.
  • 21.08.11, 15:28
    wuja a znasz angielski? Jezeli znasz to jest tysiace ofert w calej europie. Poprzegladaj sobie firmy szwedzkie lub dunskie. Tam w tej chwili jest niedobor pracownikow IT>
  • Gość: wuja IP: *.icpnet.pl 21.08.11, 15:30
    To ja wiem, że są, ale Szwajcaria to taki ładny kraj :)
  • Gość: xyz IP: *.xdsl.centertel.pl 13.01.12, 23:41
    "wiek: 40
    Kobieta
    doswiadczenie: 10lat (zawodowych)
    stanowisko: Systemadministrator Windows (MCITP)
    Zarobki: 8'000.-- CHF
    Praca: Szwajcaria"
    To jakiś żart? Widziałem jakieś rok temu ogłoszenie w infopraca.pl na programistę .NET wymagania 1 rok doświadczenia, jezyk angielski itd. Zarobki (tu uwaga) 5000 BRUTTO ZŁOTYCH (tak złotych) miesięcznie. Z tego co widziałem nikt się nie zgłosił (nie dziwi to was?). Jakby były takie extra zarobki w Szwajcarii to by programiście z rocznym doświadczeniem nie proponowano takiej pensji.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 14.01.12, 00:38
    nie widzę sprzeczności
  • Gość: xyz IP: *.xdsl.centertel.pl 14.01.12, 08:33
    PS. Oferta pracy na programistę z rocznym doświadczeniem za 5000 ZŁOTYCH BRUTTO dotyczyła oczywiście pracy w Szwajcarii.
  • Gość: julian IP: *.adsl.inetia.pl 14.01.12, 13:16
    Normalka... Ja widziałem oferty pracy za max. 5-6k brutto (dla polskich firm, praca w DE lub Szwecji).

W tej sytuacji lepiej oczywiście wyjechać i znaleźć coś tam bez polskich pośredników.
  • Gość: xyz IP: *.xdsl.centertel.pl 14.01.12, 13:35
    Ale tobie chyba chodzi o euro a nie o złotówki (?), natomiast ja opisuję przykład z pensją w złotówkach.
  • Gość: julian IP: *.adsl.inetia.pl 14.01.12, 14:58
    nie, otrzymywałem propozycje w PLN
  • Gość: xyz IP: *.xdsl.centertel.pl 14.01.12, 18:09
    Może te oferty co otrzymywałeś były wszystkie na pracę zdalną z Polski? Chyba trochę nie bardzo pracować w Szwajcarii za 5 tys. złotych brutto, mieszkania droższe niż w Polsce, transport droższy, usługi droższe, jedzenie w podobnej cenie jak u nas oprócz mięsa, które jest po 100 zł za kg.
  • Gość: aa IP: *.182.56.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.01.12, 23:01
    zadna firma nie dostala by pozwolenia na prace dla pracownika w CH przy takich zarobkach. Minimum jest cos kolo 6000CHF, jezeli jest roznica to na czas pracy w CH musi firma ja doplacic pracownikowi zeby bylo pozwolenie
  • Gość: Marco IP: *.gdynia.mm.pl 19.01.12, 12:12
    Ja zarabiam średnio 2200 na rękę.
    W branży od 1998 roku .
    Wiek 36 lat
    Serwisuję Sprzęt mobilny ,głównie laptopy .
    Moje oczekiwania to 4000 na rękę ale jak widać z tym będzie trudniej .
  • Gość: net IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 21.08.11, 18:02
    doświadczenie: niecale 4 lata (1 rok w UK)
    stanowisko: Programista .NET
    zarobki brutto: 43k rocznie
    miasto: Londyn

pierwsza praca w Poznaniu - 4000zl netto
    pierwsza praca w Londynie - 35k
  • Gość: Bobi IP: *.ch.glencore.com 03.05.13, 13:13
    pierwsza praca w polsce 1000 PLN brutto (1999r)
    poczatek doswiadczenia w IT 2002
    pierwsza praca w IT 2000 PLN brutto (umowa zlecenie - student)
    potem 6000 brutto w 2006
    nastepnie 10000 brutto w 2010
    nastepnie 12000 netto (kontrakty, wiec brutto nie istotne) 2011
    2013: 700-750 CHF dziennie brutto (netto wychodzi 570 CHF)
    doswiadczenie w tym co aktualnie robie: 7 lat
  • 23.08.11, 23:27
    doświadczenie: 3 lata
    stanowisko: Tester Oprogramowania
    zarobki brutto w pln: 4500 + dofinansowanie do obiadów :)
    miasto: Wrocław
  • 10.01.12, 23:57
    stanowisko: Starszy tester
    zarobki brutto: 6000
  • Gość: ja_krk IP: *.ghnet.pl 12.01.12, 20:22
    doświadczenie: 3.5 lat
    stanowisko: Analityk ds. testow
    zarobki brutto: 6000
  • 12.01.12, 22:08
    4200 netto? Czy to dużo jak na Kraków? Pytam bo mieszkam za granicą.

--
    McOv
  • Gość: Maciek IP: *.v45.interkam.pl 27.11.13, 23:28
    Branza farmaceutyczna. Podstawa netto 5000zl plus premie msc 2000-4000zl netto plus premie kwartal ok 5000zl netto plus premia uznaniowa ok 1000zl netto. Srednio z ostatniego roku ok 8000zl netto
  • 23.05.12, 22:29
    update - 5 000 brutto
  • Gość: zly IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.11, 18:37
    doświadczenie: 2 lata
    stanowisko: programista .NET
    zarobki: 1300 netto
    region: Polska B
  • Gość: as IP: *.internetia.net.pl 07.09.11, 18:41
    Zartujesz??? U nas we Wrocku na start dostałbyś ok 5 tys brutto.
    ps. Juz teraz wiem dlaczego moja firma che otworzyć oddział w Lbn...
  • Gość: zly IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.11, 19:06
  • Gość: zly IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.11, 19:08
    Ja właśnie pracuje w Lublinie!
  • Gość: as IP: *.internetia.net.pl 07.09.11, 19:12
    hehehe zgadłem, Uciekaj stamtąd bo tam to chyba tylko tania siła robocza siedzi. Ładne miasto ale zarobki białoruskie.
  • Gość: zly IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.11, 19:11
    Piszę w C#/ASP.NET (desktop i web) tak dla ścisłości.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.11, 20:22
    >> zarobki: 1300 netto

Masakra totalna
  • Gość: as IP: *.143.243.2.ultranet.net.pl 08.09.11, 08:30
    brzmi jak żart :)
  • Gość: Emigrant IP: *.dclient.hispeed.ch 26.05.12, 23:32
    Dla odmiany trochę informacji z zagranicznego poletka.

Kraj: Szwajcaria
    Funkcja: Programista Java
    Doświadczenie: lat
    Zarobki brutto: 9,5 tys. CHF miesięcznie (netto wychodzi około 7,5 tys. CHF / mc)
  • Gość: xxx IP: *.dip.t-dialin.net 27.05.12, 21:16
    Widziałem ostatnio fajną oferte z banku z okolicy Lousanne (100-120k CHF), wąska specjalność, zastanawiałem się przez chwilę czy aplikować. Nie wiem czy bym miał szansę, ale mam doświadczenie a oni szukają na wyspach bo chyba nie mogą nikogo znaleźć.
    Dzięki wiem już ile zapłacił bym podatku :-).
    Tylko ciekawe jak koszty.
    No i pewnie nuda, nie ma słowianek ;-).
  • Gość: kszksz IP: 62.121.72.* 27.05.12, 21:29
    > No i pewnie nuda, nie ma słowianek ;-).

W burdelach na pewno są ;]
  • Gość: Emigrant IP: *.dclient.hispeed.ch 27.05.12, 22:29
    Słowianek, wbrew pozorom, trochę jest :-)

Jeśli chodzi o to ile z brutto zostaje netto, to mocno zależy od kantonu,stanu cywilnego, liczby dzieci. Polecam stronkę lohncomputer.ch -> tam jest kalkulator, który pozwala to "pi razy drzwi" wyliczyć.

Jak dla mnie 100k w Lozannie to trochę mało, ale 120 - to już w miarę przyzwoicie.
  • Gość: dziad IP: *.centertel.pl 26.01.13, 16:39
    No i pewnie nuda, nie ma słowianek ;-).

nuda??? chyba wrecz przeciwnie, przynajmniej sa normalne kumate i ustatkowane dziewczyny, a nie jakies dzikuski ktore biegaja jak pies spuszczyny ze smyczy, bo dopiero 20lat temu sie wyzwolily(spod tego strasznego katolicyzmu) i zaliczaja kolejne etapy emancypacyjne(a to dyrektora, a to awans, a to aborcje w angli, a to bojke z kolezanka do nieprzytomnosci itd), poznaly murzynow w uk i skrzydelek dostaly od duzego siusiaka:>

normalne mam na mysli: francuzki, niemki, wloszki, hiszpanki, szwajcarki, azjatki, mulatki....

chlopie po co ty sobie glowe zawracasz jakimis poleczkami? one akurat na zachodzie takich jak ty polakow maja w glebokim powazaniu i woza sie z hindusami i i nnymi obcokrajowcami........ widac ze jeszcze nie wyjechales na dluzszy pobyt na zachod

aaaa... i jak wspomnial kolega: jakbys jednak zatesknil to w burdelu na pewno sie znajda, tzw matka polka po prostu obrotna i sprytna kobita:P
  • 26.01.13, 22:39
    ale z ciebie burak;
    nic dziwnego ze polskiej dziewczyny na poziomie na zachodzie nie spotkałeś
    a nick zmień raczej na 'obleśny dziad' , lepiej będzie ci w nim do twarzy
  • Gość: krs IP: *.153.1.194.in-addr.asseco.pl 23.05.16, 17:27
    Stary post ale facet ma rację, po co go obrażać.
  • 08.09.11, 15:23
    No to zejdziemy na ziemie:

doświadczenie: 8 lat
    stanowisko: badania i rozwoj: projektant systemow przetwarzania sygnalow + programista (glownie c++)
    zarobki brutto w pln: 6500
    pierwsze zarobki brutto w pln: 4000
    miasto: wroclaw

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.