Dodaj do ulubionych

Zarobki w Niemczech

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.11, 23:05
Czy ktoś orientuje się, jakie są stawki w Niemczech jesli chodzi o architekta baz danych? jestem w trakcie rozmów i chcialbym wynegocjować dobre warunki. będę wdzięczny za wszelkie sugestie
Edytor zaawansowany
  • Gość: Florian IP: *.adsl.inetia.pl 15.08.11, 23:28
    Rozmawiasz bezpośrednio z niemiecką firmą czy np polską agencją wypożyczająca specjalistów do Niemiec!? Nie jestem pewien ale to chyba rzutuje znacząco na wielkość stawek...

Swoją drogą, ja byłbym wdzięczny gdyby ktoś podrzucił do mojej wypowiedzi jakieś info o zarobkach w niemieckich firmach dla mobile developerów (Android i ew. iOS).
  • Gość: inteligentny IP: *.adsl.green.ch 16.08.11, 22:44
    zadales pytanie z kategorii "bez sensu", bo pasujaca odpowiedz to by bylo: od 40kEUR do 200kEUR na rok.

zeby bylo senowne dodaj: jakie miasto, jaka firma, czy mowisz po niemiecku, ile masz doswiadczenia, jaki typ umowy, czy praca stacjonarna czy wyjazdowa.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 17.08.11, 00:13
    40 do 200 sporo :D więcej niż w Ire (dla porównania)

www.irishjobs.ie/ForumWW/SalarySurvey.aspx?SalarySurveyID=736&BannorID=a2f5bc73&BZoneID=82&ParentID=75&CID=160
  • Gość: inteligentny IP: *.adsl.green.ch 17.08.11, 22:50
    no coz Ire to badz co badz zadupie. Podane stawki kontraktowe sa tragiczne. Programme manager 550 EUR na dzien. Halo? 68 EUR na godzine?? to chyba jakies zarty. W Niemczech tyle dostanie rozgarniety programista w czymkolwiek z paroma latami doswiadczenia.
  • Gość: zzz IP: *.ydp.com.pl 18.08.11, 11:14
    Szczerze mówiąc szok, wydawało mi się że to są dobre stawki, ale ja siedzę na razie w Polsce i 300euro x 20dni= 6000euro (dla programisty net/jee) wydaje mi sie rajem na ziemi, a to że ktoś jest wstanie płacić za to jeszcze więcej to wręcz niewyobrażalne.
    Szkoda że się niemieckiego nie uczyłem ;-)
    Tymbardziej było by ciekawe zobaczyć podobny raport dla niemieckiego rynku, jeśli ktoś z grupowiczów ma linka :-)
    pozdrawiam
  • Gość: wuja IP: *.icpnet.pl 18.08.11, 17:08
    500eur dziennie ? W Niemczech ? ... W Londynie można tyle dostać, ale nie w Niemczech...
  • Gość: tut IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.11, 10:32
    w Londku w funtach płacą, a funt spadł na ryj
  • Gość: wuja IP: *.icpnet.pl 19.08.11, 12:35
    Bez przesady z tym ryjem - stawki w UK są średnio takie jak wszędzie, czyli 250-500, tylko w funciszczach, to przy kursie 4,8 GBP/PLN to jest kawał grosza.
  • Gość: inteligentny IP: *.credit-suisse.com 19.08.11, 19:03
    wujek sie doksztalci:

www.gulp.de/kb/tools/gulpometer.html
    zwracam uwage, ze to stawki srednie, czyli dla sredniakow. I dla profili technicznych.
  • Gość: wuja IP: *.icpnet.pl 19.08.11, 19:47
    To cieszy moje oko, ale coś mi się wydaje że to stawki dla Niemiaszków nie dla przyjezdnych.
  • Gość: inteligentny IP: *.credit-suisse.com 19.08.11, 21:58
    LOL oczywiscie, powiem wiecej - w Niemczech panuje UKLAD, w ramach ktorego przedsiebiorca-aryjczyk majac do wyboru fachure Polaka i partacza Niemca o tych samych oczekiwaniach finansowych zawsze wybierze tego partacza Niemca:) bo jak biznes gorzej idzie ale za to czysty rasowo, to Niemcowi serce rosnie:)

ot i kartoflane postrzeganie rzeczywistosci poprzez fobie narodowe i inne historyczne meczenstwa w wydawaloby sie nieco oswieconej branzy IT
  • Gość: masta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.11, 11:59
    tylko że Niemcowi ten biznes raczej "idzie" (patrz wartość eksportu i PKB Niemiec), więc może to tak nie do końca prawda, a raczej oklepany stereotyp
  • flying_victoor 21.08.11, 07:53
    W Superexpresie o tym pisali ?
  • watchawk 22.08.11, 12:44
    To nie musi byc uklad. Normalne jest, ze w branzach gdzie komunikacja odgrywa wazna osoba mowiaca w obcym jezyku zwykle duzo na tym traci i zdarzaja sie historie jak np. dwoch Polakow, z ktorych jeden mial na imie Michal, ganialo po firmie i szukalo faceta co sie nazywa Mikkael. Takiego problemu nie mialby zaden partacz mowiacy na codzien wlasnym jezykiem.
  • Gość: inteligentny IP: *.181.196.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.08.11, 22:24
    jasne, tylko co to ma wspolnego z byciem albo nie Niemiaszkiem albo Polaczkiem jak w wypowiedzi wujka? Znajomosc jezyka to twarde kryterium - masz je albo nie na wystarczajacym poziomie, i tyle. Nie ma nic wspolnego z pochodzeniem. W podobny sposob moglby wujek mowic, ze jok godo ino po szlonsku to te posady w Warsiawie sa tylko dla warsiawiakow - przeciez to bzdura, chociaz oczywiscie bez poprawnej polszczyzny by mu bylo o prace trudno.
  • Gość: Łukasz B. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.11, 21:48
    To jest praca przez firmę pośredniczącą, czyli outsourcing, niemieckiego nie znam, ale to nie byl wymóg. Projekt jest na czas określony, nie wiem jeszcze dokładnie gdzie mnie skierują - na pewno duże miasto: Berlin albo Frankfurt, czyli co żadnych konkretów nie możecie mi podać?
  • allerune 05.09.11, 17:42
    > zwracam uwage, ze to stawki srednie, czyli dla sredniakow. I dla profili techni
    > cznych.

jakoś w to akurat nie chce mi się wierzyć, w Polsce panuje mit, że jesteśmy najlepsi w informatyce, niby dlaczego, bo takie dobre uczelnie mamy, bo ludzie mają więcej IQ? bzdura...

... pogrzebałem trochę na tym GULP i część profili freelancerów zaczynała się wzmianką: "doświadczenie IT od 1984 roku". U nas każdy 30sto latek chce zostać managierem, tacy ludzie nigdy nie dorosną do pięt prawdziwym specjalistom - takim, którym właśnie oferuje się te stawki 70-100 Euro/h.

Ja miałem szczęście tego typu zderzenie z rzeczywistością przeżyć bardzo wcześnie, bo w pierwszym roku pracy wysłano mnie na wyjazd służbowy, gdzie moimi 'mentorami' byli ludzie 2x starsi ode mnie (to oni potrafią włączyć komputer?!?!).

Na dobre stawki trzeba sobie solidnie zapracować...
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.11, 20:18
    >jakoś w to akurat nie chce mi się wierzyć, w Polsce panuje mit, że jesteśmy najlepsi w >informatyce, niby dlaczego, bo takie dobre uczelnie mamy, bo ludzie mają więcej IQ?

nie my po prostu we wszystkim jesteśmy najlepsi... sporcie, piłce, no i it :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka