Dodaj do ulubionych

Jaka była Wasza pierwsza praca?

IP: *.dynamic.chello.pl 13.01.12, 00:36
Teraz robię robię, niestety nie na politechnice, lecz uniwersytecie zaocznie informatykę na 2 roku. Niedawno robiłem 3 miesięczny staż w dużej firmie (jedynie helpdesk), więc dużego doświadczenia zawodowego jeszcze nie mam. Muszę też obiektywnie stwierdzić, że nie mam jeszcze takiej wiedzy, aby pracować przy dużych projektach np. w charakterze programisty. Jaką mieliście pracę będąc na podobnym etapie zawodowym jak ja?
Edytor zaawansowany
  • 13.01.12, 19:29
    robiłem sklepy internetowe w phpie
  • 04.02.12, 16:01
    Freelancing. Nie pchałem się do firm.
    --
    Chcesz tanio pojeździć po Łodzi? Kliknij: Taxi Łódź Zobacz tanie noclegi w okolicy!
    Zapraszam na stronę z najtańszym sprzętem sportowym: centrum-max.pl
    Czy widziałeś ostatnie końcówki kolekcji? - Sklepy z odzieżą: Sprawdź
    Czas się rozliczyć za rok 2011! Pobierz w tym celu PIT 2011 program
  • 04.02.12, 21:16
    Na początku robiłem co się dało i złapało, jak nabierzesz doświadczenia to sam zobaczysz w czym się najlepiej czujesz i pracę spokojnie znajdziesz ;)
    --
    Zdrowie Uroda Książki i Audiobooki Motoryzacja Wino Nowości motoryzacyjne
  • Gość: detektyw IP: *.play-internet.pl 08.02.12, 19:34
    Zacząłem po II roku (dzienne) w Poznaniu od miesięcznego zlecenia w małej firmie (lipiec). Potem zostałem u nich na kolejne zlecenie do końca wakacji (sierpień-wrzesień). Wyszło tak, że zostałem u nich na umowę o dzieło w zasadzie do końca V roku. Z tym, że gdy zaczynałem (2007 rok) był boom na informatyków. Teraz Ci będzie trudniej zacząć, ale proponuję zacząć wysyłać hurtowo CV do małych i średnich firm, zazwyczaj w takich będzie Ci znacznie łatwiej się załapać. Jak popracujesz rok lub dwa jako programista to będzie Ci dużo łatwiej załapać się gdzie indziej. Najtrudniejsze jest zdobycie pierwszego doświadczenia.

Poświęcaj BARDZO dużo czasu na samokształcenie. A potem poświęcaj jeszcze więcej. A potem jeszcze więcej :-). Zobaczysz, że za parę lat setki projektów i projekcików napisanych nocami zaczną się zwracać.

Jeżeli jeszcze tego nie robisz to przyłóż się porządnie do angielskiego. Nie w stylu wielu polskich uczelni czyli 1.5h lektoratu tygodniowo. Zainwestuj w kurs, prywatnego lektora albo ucz się sam. Jeżeli będzie władał angielskim na poziomie konwersacyjnym to będziesz miał znacznie szerszy wybór firm, do których będziesz mógł aplikować. W naprawdę dobrych firmach polski kończy się przed drzwiami firmy.
  • 15.02.12, 16:02
    pomocnik dla pomocnika w helpdesk. samo dno. noszenie i czyszczenie drukarek. robienie bakapow na tasmach magnetycznych (CD-ROMy to byla wtedy nowosci).
    i dzwiganie monitorow.
  • Gość: art IP: *.dynamic.chello.pl 16.02.12, 22:09
    >pomocnik dla pomocnika w helpdesk

To ja widzę, że chyba i tak miałem nie najgorszy debiut. Też w HelpDesk 3-miesiące. Mój opiekun w stażu wołał mnie przez miesiąc w zasadzie jedynie do podpisywania listy, a potem olewał, czy gram w gry, czy czytam Internet. Ważne były dla niego moje podpisy na liście bo od tego zależała pewnie jego premia. Ale ja poszedłem do ważniejszego i bardziej doświadczonego pracownika i powiedziałem wprost, że nie przyszedłem do nich, jedynie aby sobie posiedzieć i wziąć papier. Dobre wrażenie chyba zrobiło jak powiedziałem, że chcę dać wymierne korzyści firmie swoją praca i jednocześnie sam nabrać doświadczenia w pracy. Pogadał z opiekunem i potem przez 2-miesiace pracowałem już w zasadzie "normalnie". Niezbyt skomplikowane prace, ale już bardziej zbliżone do pozostałych pracowników niż serfowanie po internecie.
    A co robiłeś już w następnych pracach?
    Ja na stanowisko programisty na pewno jeszcze się nie nadaję, bo sama nauka po jednym semestrze na studiach C, Pythona i teraz Javy to jedynie podstawy, a nie doświadczenie. Źle mi nie szło, bo nie musiałem z nich nawet zdawać egzaminów. Zawsze byłem zwalniany dzięki bardzo dobrym ocenom z ćwiczeń. Ale w ofertach pracy standardowo widzę zapiski np. typu: "programowanie z Javy z minimum 2-letnim doświadczeniem".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.