Komentarze do artykułu

TOP 10 | Bestsellery we Francji

Pod ubiegłotygodniowym zestawieniem najlepiej sprzedających się samochodów w Niemczech, znalazło się wiele komentarzy z prośbą o sporządzenie podobnego, dotyczącego innych krajów. W związku z tym rozpoczynamy cykl "TOP 10 | Najlepiej sprzedające się samochody", w którym systematycznie będziemy umieszczać dane dotyczące sprzedaży aut w poszczególnych krajach

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

TOP 10 | Najlepiej sprzedające się samochody - ... Dodaj do ulubionych

• IP: *.centertel.pl 04.04.12, 14:04
    a dlaczego podajecie ranking sprzedaży nowych aut?
    Przecież Polacy kupują tylko 20% nowych a aż 80% używanych ;-)
    Nówki się nie opłaca kupować bo traci 50% wartości w 4 lata ;-)
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Danyy IP: *.olsztyn.vectranet.pl 04.04.12, 14:05
      Nie dziwią mnie specjalnie te wyniki.
      Widać w francji jest trend na małe miejskie wozidełka, ciekaw jestem jak z sprzedaż większych modeli (508, C5, Laguna, Passat... )
      Można poprosić o źródło powyższych informacji.

PS: Polski gust jest zdominowany przez ten niemiecki, dlatego tak się dzieje, gdyż mamy do nich bliżej, właśnie od nich ściągamy największe ilości samochodów (z)używanych.
    • Gość: m IP: *.centertel.pl 04.04.12, 14:08
      Ciekawe jakby wyglądał ranking sprzedaży aut używanych w Polsce?

1. Volkswagen Golf
      2. Volkswagen Passat
      3. Audi A4
      4. Volkswagen Polo
      5. Opel Astra
      ...
      15. Renault Clio
      ....
      20 . Peugeot 206 Hehe ;-)
    • Gość: m IP: *.centertel.pl 04.04.12, 14:12
      @Danyy

Bardzo dobrze że z Niemiec ściągamy dużo samochodów używanych...dzięki temu Polacy mogą kupić tanio , mają spory wybór i nie muszą lecieć do salonu topić oszczędności życia 60, 70 tys.zł w nowego Golfa który po roku jazdy ma awarię silnika haha ;-)
    • Gość: wielki ruchacz IP: *.adsl.alicedsl.de 04.04.12, 14:15
      krul jest jeden - golf 1.9 tdi !
    • 04.04.12, 14:17
      Nie ma fotostory? Jestem oburzony.
    • 04.04.12, 14:30
      @m:
      trzeba być nienormalnym i lekkomyślnym żeby kupić używanego paska albo golfa.
    • Gość: romisz IP: *.adsl.inetia.pl 04.04.12, 15:01
      ciekawie wyglądał ranking we Francji w 2010r:
      1. Peugeot 207
      2. Renault Clio
      3. Renault Twingo
      4. Renault Megane
      5. Renault Scenic

hehe 2-5 miejsca same "renówki"
    • Gość: MD IP: 77.242.201.* 04.04.12, 15:26
      Drogi autorze jaką rodzimą markę kupuja Polacy?
    • Gość: piotr IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 04.04.12, 15:29
      francuskie samochody to zwykły chłam, po góra pieciu latach sypie sie wszystko i wszystko do wymiany .miałem to wiem i nigdy wiecej żadnego francuza , chyba że kogos stac zawsze na nowy i po trzech latach sprzedaje jakiemus frajerowi doklada i kupuje znowy nowy .
    • Gość: addam44 IP: *.play-internet.pl 04.04.12, 15:33
      MOTO.PL...........I to mi sie podoba-dzieki.
      Ale moze by jeszcze nie 10tke ale 30-40tke?:)
    • Gość: Gość IP: *.dynamic.mm.pl 04.04.12, 15:40
      Lancia Delta i Alfa Romeo Giulietta!! .nic sie innegonie liczy w tych klasach. nie ma mocnych na Italie.
    • Gość: volksdeutsch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.12, 15:41
      rodzima marka jaka kupują my polacy to VW i BMWe
    • Gość: addam44 IP: *.play-internet.pl 04.04.12, 15:43
      MOTO.PL................I moze procz krajow Europy wstawic co sie najlepiej sprzedaje w takich potegach motoryzacyjnych jak Japonia i Korea Pld.
      Bo to i rynki spore-odpowiednio 127 i 50mln ludzi.
      Ciekawe jaka pozycje maja tam producenci z europy.
      Tu na forum czasem sie kpi ze ta czy inna firma japonska czy koreanska sprzedala u nas malo aut-a ja sadze ze Europa tam sprzedaje zdecydowanie mniej niz "zolci"w Europie....
    • Gość: m IP: *.centertel.pl 04.04.12, 15:46
      samiec_alfa_romeo

Trzeba być lekkomyślnym żeby kupić nowego Golfa za 70 tys.zł na raty zarabiając tyle co przeciętny Polak czyli 2 000 zł ... po 4 latach płacenia rat okaże się że auto jest warte 50% mniej a raty trzeba dalej spłacać Haha ;-)
    • Gość: mixi IP: *.cnow.pl 04.04.12, 15:47
      u nas też FSO poldek by prowadził gdyby jeszcze żył i nie został zniszczony przez katolickich nierobów
    • Gość: arnold IP: *.pl 04.04.12, 15:48
      a ja mam nowiutką Ibizę i jestem bardzo szczęśliwy! :)
    • Gość: Miodek IP: *.olesno.info.pl 04.04.12, 15:53
      Szkoda, że w Polsce nie ma rodzimych marek...znalazłoby się wielu, którzy by kupili auto polskiego producenta. Mimo iż na początku byłby to szit:)
    • Gość: motyla noga IP: *.xdsl.centertel.pl 04.04.12, 15:54
      Proszę, okazuje się, że nawet można podać zestawienie bez slajdozy. :)

Chyba właśnie was pokochałem, dobrzy ludzie z moto.pl

@Gość: m
      Żeby dać takiemu kredyt, to dopiero trzeba być lekkomyślnym!

• Gość: sdf IP: *.ydp.com.pl 04.04.12, 15:58
      Dziwnie. Niemcy kupują głównie Volkswageny. Francuzi nie? Bez sensu ;)
      A tyle osób na tym forum próbowało wyjaśnić, że nie chodzi o to, że swój swoje kupuje. Że chodzi o wspieranie własnego przemysłu. Tylko stoi za tym domniemany fakt, że statystyki sprzedaży są odzwierciedleniem tego, które samochody są najlepsze... Okazuje się, że bzdura...
    • Gość: Hans IP: *.171.11.18.static.crowley.pl 04.04.12, 15:59
      Francuzi, może w mniejszym stopniu od Niemców, ale jednak są "nacjonalistami" motoryzacyjnymi i popierają własny przemysł motoryzacyjny. W PL, gdyby istniał przemysł motoryzacyjny, to jego produkty byłby na czołowych miejscach sprzedaży.
      Norma.
    • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.12, 16:01
      naj lepsze i naj większe som Volxwagen Golf! To naj lepsze auto jakim jehałem. Mało pali i nic się ni psóje. Powiem Wam i każdemu: tylko Golf!
    • Gość: Piotr Kozłowski IP: 10.202.54.* 04.04.12, 16:02
      @addam44
      Oczywiście zestawienia z innych krajów (nie tylko europejskich) też pojawią się w naszym cyklu. O Japonii nie zapomnimy.

Pozdrawiam,
      Piotr Kozłowski
      Moto.pl
    • 04.04.12, 16:05
      @MD
      Wyborową
    • 04.04.12, 16:09
      @m:
      każdy kogo znam i kto jest w miarę ogarnięty w życiu kombinuje jak kupić nowe auto a nie używanego niepewnego złoma. Używane burackie passaty kupują tylko niedorajdy bez żadnej wiedzy rynkowej i cenowej. Chyba nie wiesz jakie jaja się dzieją z autami sprowadzanymi z Niemiec - nie zastanawiało cie dlaczego samochody z Niemiec w Polsce są sporo tańsze od używanych samochodów w Niemczech? Handlarze sprowadzają auta JAK NAJTAŃSZE (czyli złom) które potem odpicowują i sprzedają frajerom takim jak ty.

Poza tym mało kto bierze kredyt na samochód - auta bierze się w leasing na firmę co jest obecnie najbardziej opłacalnym sposobem zakupu samochodu.

Jak już mówiłem - człowiek radzący sobie w życiu kupuje nówkę i nie przejmuje się utratą wartości (która i tak jest niewielka). Gdy się nie ma kasy to owszem, kupuje się używkę, ale od osoby prywatnej, najlepiej od rodziny/znajomego. Ale znając ciebie to nie masz znajomych bo czas upływa ci na ciułaniu każdego grosika i klepaniu paciorków. Niestety to tylko twoja wina, że jesteś nieudacznikiem którego życiowe oszczędności to 50 tys (ile? tyle mój szef wydał ostatnio na kafelki i łazienkę do domu) + działka po ojcu.

Wg mnie powinno w ogóle się zaprzestać publikowania jakichkolwiek rankingów sprzedaży aut używanych - media powinny się zachowywać tak, jakby taki proceder w ogóle nie istniał. Informowanie o zatrważającej skali zjawiska działa jak sprzężenie zwrotne i przyczynia się do słabej sprzedaży nowych samochodów w Polsce i robienia z Polski złomowiska Europy. Zamiast rodzimych dealerów dorabiają się głownie Niemcy/Francuzi/Szwajcarzy oraz handlarze wciskający ludziom kit.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.