Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje rejestracja auta? | Poradnik

11.04.12, 16:55
Potwierdzenie opłaty wydane przez urząd skarbowy nie jest wymagane. Podatek za samochód płaci się do 14 dni i przy rejestracji tego nie chcą.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Gość IP: 188.116.35.* 11.04.12, 17:13
    Opłata 81 zł gdy auto zostało zarjestrowane w tym samym urzędzie.. BZDURA!! nie tylko w tym samym urzędzie! Jeśli np. uto zostało zarjeestrowane na ursynowie, może być również zarejestrowane w pradze za 81 zł bez zmiany numerów!!! nie musi być ten sam wydział komunikacji!
  • 11.04.12, 17:15
    nie wiem po kiego...przerejestrowywać samochód skoro ustawodawca nie przewidział żadnej kary za nie przerejestrowanie...jeżdzę samochodem już 16 mies i zawsze jest szansa że upiecze się jakiś mandacik za złe parkowanie czy prędkość..może i się nie upiecze ale zawsze 150 pln jest w kieszeni...w wielu krajach są jedna blachy na całe życie samochodu i już. Nie przerejestrowujcie, oplacajcie ubezpieczenie na siebie i już.
  • 11.04.12, 17:34
    @ houston_mamy_problem:

Tego nie byłbym taki pewien na Twoim miejscu. Ten punkt mówiący, że

"Art. 97. (114) Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych, podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany."

można podciągnąć potem pod to poniższy tekst:

"Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
    (...)
    7. uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu."

I jeżeli gliniarze stwierdzą, że auto Twoje ale nie zarejestrowane na Ciebie - dupa zbita ;-)

Mówisz, że 150 Zł masz w kieszeni? LOL. I ciekawe, jak to jest, że masz to auto ubezpieczone - skoro w umowie OC muszą być dane obecnego właściciela jak i dane auta. Niezgodnosć danych wyklucza zawarcie umowy :-)
  • 11.04.12, 17:52
    dzięki za rzeczową odpowiedź, jednak mylisz sie w kilku kwestiach...

aby zawrzeć OC musisz mieć dowód rej. i umowe kupna sprzedaży - wpisują stara rejestrację ale ona nie ma żadnego znaczenia bo ważny jest VIN pojazdu.OC jest na pojazd a nie na osobę jak w UK...dane się zgadzają...VIN się liczy a nie rejestracja

do kontroli daje zawsze dowód rejestr i OC - umowy nigdy - zawsze mówię że zapomniałem.
    Masz rację może jakiś służbista by zabrał dowód. Ale przecież wszystko jest w porządku - OC jest, przegląd jest....

wiem tylko tyle, wielu moich znajomch nie przerejestrowuje samochodów, jedni przypadkiem ( dlugie wyjazdy za granicę a samochód stoi w garażu) inni z lenistwa a jeszcze inni z oszczędności czy z chęci jazdy na mniej przypałowych blachach..

fakt jet jeden - zmiana tablic służy zatrudnieniu ludzi w urzędach - powinno się to robić listownie jak w UK.
  • Gość: Alter_Egon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.12, 18:02
    Pomijając fakt, że nadal pobierana jest akcyza za samochody sprowadzone z UE oraz fakt, że "opłata recyklingowa" (która gwoli przypomnienia zastąpiła wcześniejszą opłatę za kartę pojazdu) jest zwykłą kradzieżą (z jakiej bowiem racji pobiera się od kierowców opłatę na poczet przyszłego złomowania gdy nie wiadomo czy dany pojazd będzie w ogóle złomowany, a jesli już, to czy na pewno w Polsce?) i jeszcze szereg innych tego typu haraczy (jak np. opłata za zaświadczenie z US o tym, że nie płaci się podatku - nie pamiętam w tej chwili dokładnie co to było za zaświadczenie), ale chciałbym wiedzieć dlaczego podczas rejestracji pojazdu mam płacić za tablice rejestracyjne, które później (np. przy sprzedaży pojazdu) należy...oddać za darmo i zapłacić za następne.

huston_mamy_problem ma rację. Jest co prawda przepis obligujący do przerejestrowania pojazdu w terminie 30 dni, ale jednocześnie nie ma przepisu, który sankcjonowałby właściciela pojazdu gdy ten obowiązek nie zostanie dopełniony.

Cytowany Art. 97 jest swoistą furtką stosowaną przez nadgorliwców, którzy chcą okazać swoją wyższość nad przeciętnym Kowalskim i w przypadku nie przerejestrowania pojazdu nie ma podstaw by go stosować. Mój ojciec zresztą swego czasu przez to przechodził. Początkowo został ukarany właśnie karą grzywny w trybie nakazowym, a po sprzeciwie postępowanie zostało umorzone. Kosztami oczywiście obciążono Skarb Państwa. A szkoda, bo moim zdaniem kosztami powinien zostać obciążony urzędas ze starostwa, który wystosował wniosek o ukaranie lub ktoś, kto ten wniosek w ogóle przyjął.

Sam też nie przerejestrowuję już samochodów na siebie (średnio zmieniam samochody ze 3-4 razy w roku i wcześniej za każdym razem zostawiałem niemal 300 zł w Wydziale Komunikacyjnym. Później zmądrzałem i stwierdziłem, że nie będę łożył na pasożytów).
  • 03.02.13, 10:38
    Wsparcie w rejestracji pojazdów sprowadzonych z zagranicy:REJESTRACJAPOJAZDU.PL
  • Gość: antek IP: *.acn.waw.pl 11.04.12, 18:54
    a wszystko to do pierwszego wypadku...
  • Gość: m IP: *.centertel.pl 11.04.12, 19:31
    @Alter_Egon

Chciałbym zobaczyć minę byłego właściciela (w papierach obecnego) gdy dostaje pocztą mandat 500 zł bo nowy właściciel przekroczył prędkość i nie przerejestrował auta a fotoradar zrobił fotkę starej rejestracji auta ;-) Gość zawału dostanie ;-)

Buuuhahahahahaaa
  • Gość: W IP: *.ip.xcore.pl 11.04.12, 20:55
    @up, po to taka osoba ma umowe kupna-sprzedaży ze wszystkimi danymi takiego nowego delikwenta, i w zupełnosci wystarczy zeby odnalezc taka osobe ;)
  • 11.04.12, 21:31
    @antek nie masz pojęcia o czym piszesz chłopaku...OC się liczy...a nie rejestracja...jesli nie masz uprawnień, przeglądu...ok możesz mieć kłopoty ale nie z nie przerejestrowanym samochodem na który masz OC :)

w katolandzie jest strasznie niska świadomośc społeczna..ludzie..nie na religię a na prawo !

@Alter Egon - 100% racja !
  • Gość: zimmny IP: *.maxnet.biz 12.04.12, 09:36
    Coś mi tu nie gra. Od początku tego roku miała wejśc ustawa znosząca obowiązek zmiany tablic rejestracyjnych. Przy zmianie własciciela, trzeba by wymienić tylko dowód rejestracyjny. Powyżej jest opisane wszystko jak po staremu. To weszła ta ustawa w życie czy nie?
    Patrząc na poprzednie wpadki, jakoś nie chce mi się wierzyć w rzetelność autora tekstu.
  • Gość: m IP: *.centertel.pl 12.04.12, 09:43
    @huston_mamy_problem
    Gó......o prawda !
    Jak nie przerejestruje auta to mogę mieć trudności i to spore...

1. Były właściciel "urwie mi jajka" bo będą mu przychodziły moje zdjęcia z fotoradaru pocztą i będzie musiał wszystko po komendach wyjaśniać i odkręcać....(po tablicach dojdą do niego)

2. Nie będę mógł sprzedać auta bo oficjalnie nie będzie na mnie zarejestrowane (wpis do dowodu rejestracyjnego) !!!

3. Nie będę mógł wyjechać za granicę ! W niektórych krajach wymagane jest oświadczenie użyczenia auta przez właściciela jeśli auto nie należy do kierowcy np. na Ukrainie

Szkoda że niektórzy widzą u innych niską świadomość społeczną ... choć racji nie mają...
  • Gość: m IP: *.sebn.pl 12.04.12, 10:59
    Dowiedz się, potem pisz...
    1. To byłego właściela obowiązek - zgłosić umowę w urzędzie - nawet jak się sprzedaje to się to robi.
    2. Można sprzedać - dowodem jest umowa - nie raz kupowało się auto na 2-3 umowy. Część komisów tak robi, by nie rejestrować auta i tak stojącego na placu.
    3. Nie zagranicę tylko poza obszar UE na wschód.

Nieprzerejestrowanie auta to całkiem fajna sprawa i trzeba korzystać z tego ile się da.
  • Gość: m IP: *.centertel.pl 12.04.12, 11:22
    Nie podszywaj się pode mnie...wymyśl nick potem pisz....

1. Były właściciel nie ma tu nic do rzeczy...nowy właściciel powinien zarejestrować auto na siebie w wydziale komunikacji ....no chyba że nie będzie używał tego auta
  • Gość: m IP: *.centertel.pl 12.04.12, 11:24
    2. Czytaj uważniej...napisałem wyraźnie : Za granicę do niektórych krajów np. do Ukrainy....a Ukraina to niby nie jest za Polską granicą?
  • Gość: m IP: *.centertel.pl 12.04.12, 11:26
    Jak sprzedam auto i nowy właściciel nie przerejestruje i będą mi do domu pocztą przychodziły zdjęcia z fotoradarów i będę musiał jeździć po całej Polsce po komendach wyjaśniać że to nie ja to też fajna sprawa?

Buuuuhahahhahaa ;-)
  • Gość: matka polka IP: *.home.aster.pl 07.08.12, 19:27
    DO : "Opłata 81 zł gdy auto zostało zarjestrowane w tym samym urzędzie.. BZDURA!! nie tylko w tym samym urzędzie! Jeśli np. uto zostało zarjeestrowane na ursynowie, może być również zarejestrowane w pradze za 81 zł bez zmiany numerów!!! nie musi być ten sam wydział komunikacji!"

Chodzi o Urząd Miasta a nie Gminy !!!
  • Gość: zdesperowana IP: *.xdsl.centertel.pl 17.03.13, 18:21
    Te opłaty to wszystko na tych złodziei ,500 zł opł.recyklingowa!!!! ustalają pasożyty bo z czego brali by miliardowe premie,jak można czy ktoś czuwa nad tym ,160 zł do US na co ta opłata ,to na kolejnych złodziei,następna UC ,kiedy ktoś położy temu kres!!!!!!!!!!!dość wyzysku biednego Kowalskiego ,urzędasy i cała ich świta czują się by byli właścicielami folwarku,jakby mieli swój własny biznes i pobierali pieniądze za wykonaną usługę,pytam kiedy to się skończy bo w tym kraju nie da się żyć,nic nie można kupić za własne pieniądze bo od razu trzeba oddać za to haracz,kto ustala te procedury!!!!!!!!! odpowiem ci co nic nie robią tylko żerują na społeczeństwie!!!
  • Gość: Jo IP: *.cable.net-inotel.pl 29.03.13, 01:07
    Opłaty są stanowczo za wysokie, tak jak wcześniej pisaliście, nie dość że dużo kasy wydaliśmy na kupno auta to jeszcze parę stów akcyza, urząd skarbowy 160zl za jeden papier! i te 500zl za recykling to prawdziwa głupota, a jeśli znowu bedę chciała zarejestrować auto za granicą, bo wiadomo za pracą się wyjeżdża to 500zl pójdzie w zapomnienie? Niech nowelizują ustawę ale niech zwrócą te pieniądze tym co teraz wydają 500zl, a nie tym dopiero od maja, bo znowu na żaden przywilej się nie załapię i jak tu żyć
  • Gość: akcyza4you IP: 83.238.72.* 28.11.13, 17:26
    AKCYZA4YOU Profesjonalizm to podstawa Nie trać swojego cennego czasu na stanie w Urzędach zleć swoje sprawy urzędowe profesjonalnej firmie która wszytko załatwi za ciebie, Firma akcyza4you współpracuje z agencją tłumaczeń przetłumaczymy tylko niezbędne dok. do załatwienia sprawy, Złożymy dokumenty w Urzędzie Celnym i Skarbowym zarejestrujemy pojazd w odpowiednim Wydziale Komunikacji a na koniec tablice przywieziemy pod podany adres!!! Wygodnie i Bezstresowo Chyba najtańsza i najlepsza tego typu usługa Kompleksowe załatwianie formalności związanych z rejestracją pojazdu sprowadzonego i krajowego składanie dokumentów w: Urzędzie Celnym Urzędzie Skarbowym Wydziale Komunikacji A wszystko to bez wychodzenia z domu Dojazd do klienta GRATIS Tłumaczenia przysięgłe (wszystkie języki) np. kpl. J. Niemiecki 90zł* Opinie rzeczoznawców Zastanawiasz się co masz teraz zrobić? Zadzwoń już teraz tel. 698 838 530 umów się na dogodną dla siebie godzinę dojazd w 24h a zarejestrowanym autem możesz się cieszyć już po 7 dniach KONTAKT tel. 698 838 530 tel. 796 219 929 www.akcyza4you.pl mail. akcyza4you@wp.pl Koszt kompleksowej usługi to 380 zł usługa obejmuje -dojazd do klienta załatwienie formalności w: --Urzędzie Celnym --Urzędzie Skarbowym --Wydziale Komunikacji -odwiezienie tablic rejestracyjnych Załatwianie formalności we wszystkich urzędach celnych w warszawie i woj. mazowieckim min. al. Krakowska 106 ul. Osmańska 5 ul Utrata 4 ul Przejazdowa 25 * Podana cena dotyczy tłumaczenia kompletu dok. z J. Niemieckiego (tj Dowód , Karta pojazdu , umowa ) i obowiązuje w przypadku skorzystania z przynajmniej jednej usługi tj. Składanie dok. w urzędzie celny Składanie dok. w Urzędzie Skarbowym Rejestracja Pojazdu
  • Gość: sproawdzilem IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.14, 23:05
    Polecam firmę akcyza.auto.pl z siedzibą na Sabały 3 w Warszawie!!! Przesympatyczna P. Dorota zajmie się wszystkim w Urzędzie Celnym, Urzędzie Skarbowym i Wydziale Komunikacji. do tego zrobiła mi tłumaczenia dokumentów z Holandii i umowy po niemiecku. Wysłała do mnie rzeczoznawce, ponieważ nabyłem samochód w stanie uszkodzonym.
    Moje autko od wizyty u P. Doroty potrzebowało 4dni na odbiór tablic i dowodu rejestracyjnego to wszystko bez zbędnego stresu i straty czasu w Urzędach w konkurencyjnej cenie dla chetnych podaje nr 791900445
    Poprzednim razem tj. 4lata temu nie chciałem korzystac z tego typu usług ale tym razem naprawde nie miałem czasu (dziecko mi się urodziło 3tyg temu) i jestem zachwycony POLECAM Adam Z. (od rs4)
  • Gość: reklama!! IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.14, 23:09
    tak tak napewno akcyza.auto.pl najlepsza firma w warszawie wszytsko załatwiają i jeszcze pewnie nic za to nie biorą :P a prawde mowiąc to cena=jakość w skali 0-10 hmm byłem sprawdziłem parę firm na rynku warszawskim byłem na osmańskiej na sekundowej na krakowskiej ale oferta ślicznej brunetki z okęcia na sabały przebiła wszystko... słowność, terminowość, profejonalizm.. jak na kobiete to zadziwiająco zna się na rynku samochodowym no cóż tka branża ale jak konieta się pyta czy mam sportowe fotele w swoim bmw a ja owtieram buzie i nie wiem co powiedzieć aby rzeczoznawca ustalił wersję wyposażenia? to co ja mam powiedzieć heh śmieszna sytuacja pozdrawiam usluga warta swojej ceny, paru znajomych korzystalo z jakiejs firmy na al. krakowskiej w urzedzie celnym i co do kompetencji tych osób nei będe sie wypowiadał co by nie robic złej reklamy :)
  • Gość: rangerover IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.14, 23:12
    tlumaczenia niemeickie 90zl ??? kiedyś placilam 330zl za komplet a na sabały 3 zapłaciłam tylko 90zl, do tego skorzystałam z usługio w urzędzie celnym a następnie zarejestrowałam auto z mezem super sprawa !!

R E W E L A C J A
  • Gość: hmm jakis link? IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.14, 23:13
    czy to ta firma?
    agencja celna warszawa
  • Gość: sproawdzany czy PL IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.14, 23:14
    hmm podpowie ktos gdzie kupic passata 1.9tdi? 2006r u nas krajowego czy od niemca belga francuza? jakies pomysly przezycia?
  • 25.08.14, 13:16
    U nas koszt jest niewielki
    Informacje na temat tłumaczeń dowodu rejestracyjnego można znaleźć na stronie blog.lextraduct.pl
  • 27.07.15, 21:10
    Ze swojej strony polecam firmę PHU Anmar z której usług korzystałem i polecam :
    www.phuanmar.pl/
  • 01.09.15, 11:28
    A ile kosztuje przerejestrowanie z niemieckich tablic na Polskie?

--
    Opony do wózków
  • 27.07.17, 21:58
    akcyza.auto.pl
    tel: 791900445
    agencja celna akcyza,auto zaprasza do wspolpracy
    - prygotujemy dokuemnty
    - sprawdzimy dokumenty
    - przetlumaczymy dowody rejestracyjne i umowe/fakture
    - wyliczymy akcyze
    -wycenimy samochod
    - zarejestrujemy auto/motor/uzywane/nowe/sprowadzone/krajowe
    brak ukrytych kosztów jak u konkurencji
    Nasza firma od 10 lat zajmuje się formalnościami związanymi z opłaceniem podatku akcyzowego. Pozycję na rynku zawdzięczamy świetnej opinii i zaufaniu, którym obdarzają nas nasi Klienci. Na terenie Warszawy i okolic obsługujemy wiele komisów samochodowych, luksusowych salonów samochodowych oraz innych osób zawodowo trudniących się handlem samochodami. Zapraszamy również osoby prywatne nie związane z handlem samochodami, dla których przygotowaliśmy naszą specjalną usługę - odbiór dokumentów u Klienta.

Przed zgłoszeniem do Urzędu Celnego wszystkie dokumenty są uważnie przygotowywane i sprawdzane, co znacznie usprawnia wydanie potwierdzenia akcyzy. Przygotowujemy deklarację podatkową AKC-U, obliczamy podatek akcyzowy, składamy dokumenty we właściwym urzędzie w/g rejonizacji podatkowej Klienta, opłacamy należny podatek akcyzowy, odbieramy dokumenty.

KOMPLEKSOWA POMOC W REJESTRACJI POJAZDÓW SPROWADZONYCH Z ZAGRANICY ORAZ ZAKUPIONYCH W KRAJU.

W Twoim imieniu przeprowadzimy wszystkie niezbędne czynności prowadzące do zarejestrowania samochodu i wydania docelowych tablic rejestracyjnych.
    Samochody sprowadzone / nowe. Zadzwoń i umów się z nami na rejestrację Twojego auta. Przyjedziemy do Ciebie, odbierzemy dokumenty, zarejestrujemy pojazd, a tablice rejestracyjne dostarczymy pod wskazany przez Ciebie adres.

JAK PRZEBIEGA USŁUGA REJESTRACJI POJAZDU?

Pozostawiasz nam dokumenty swojego auta i podpisujesz upoważnienia do reprezentowania Ciebie w kolejnych Urzędach i to wszystko, czego oczekujemy od Ciebie. My wydajemy Ci potwierdzenie przyjęcia zlecenia, które jest potwierdzeniem prawnie zawartej umowy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wszystko będzie przebiegało rzetelnie i zgodnie z obowiązującym prawem.

Opinie rzeczoznawców
    - WYCENA POJAZDÓW,

- TŁUMACZENIA
    Wykonujemy tłumaczenia przysięgłe wymagane do rejestracji pojazdu, jak również tłumaczenia wszelkiego rodzaju innych dokumentów. Tłumaczenia wykonujemy u tłumaczy przysięgłych wpisanych na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości. W naszej ofercie znajdują się tłumaczenia z takich języków jak: Niemiecki, Niderlandzki, Włoski, Hiszpański, Francuski, Angielski, Litewski, Szwedzki, Duński, Słowacki, Słoweński, Czeski i Grecki.

- URZĄD KOMUNIKACJI rejestrujemy samochód, odbieramy tablice, pozwolenie czasowe, kartę pojazdu, naklejkę na szybę,
    Załatwianie formalności we wszystkich urzędach celnych w warszawie i woj. mazowieckim min.
    al. Krakowska 106
    ul. Osmańska 5
    ul Utrata 4
    ul Przejazdowa 25
    ul. Wynalazek 3

791 900 445

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.