Dodaj do ulubionych

Klinkier-Bud - ile można wynegocjować?

IP: 194.59.172.* 10.02.10, 10:39
Czy ktoś może kupował mieszkanie od tego developera? Pierwszy raz
kupuję mieszkanie, już właściwie zdecydowałam się na Osiedle
Słoneczne w Starej Iwicznej. Wykończenie pod klucz jest w cenie,
więc zastanawiam się czy coś jeszcze masz szansę wynegocjować. I w
ogóle jakiego rzędu nagocjacje z developerem wchodzą w grę, bo
zupełnie się nie orientuję? Kilka procent od całości, od metra czy
może miejsce parkingowe gratis? Co radzicie?
Obserwuj wątek
    • Gość: To było dawno Re: Klinkier-Bud - ile można wynegocjować? IP: *.u.itsa.pl 10.02.10, 11:24
      Witam

Kiedyś zastanawialiśmy się nad kupnemmieszkania w tej inwestycji, na
      etapie dziury w ziemi. Kupilismy jednak w Piasecznie.

Pamiętam jedno mała mozliwośc aranżacji wnętrz, wejście do sypialni
      przez garderobę to było dziwne. Osiedle fajnie wykonane, fajna
      arnażacja zewnętrzna dużo zieleni.

Teraz to wszytko to wielki plus ale jeden zasadniczy minus,
      położenie. Osiedle pomiedzy polem kapusty oraz zaoranym polem z
      drugiej strony, brak sklepów, brak możliwości spacerowania, wiecznie
      zakorkowany dojazd do magdalenki w godzinach szczytu (okolice 8-9 i
      17-19). Wydaje mi się, że wiatr tam chula:) Ale kwestia kto co lubi.

Klikir bud to dobry developer. Wybudowali fajny budynek w Piasecznie
      przy ul. Poniatowskiego, teraz budują w centrum wieżowiec.
      Zastanawiałem się nad kupnem ale ceny mają powalające jak na
      Piaseczno.

Ile wychodzi Ci za m2 w klikier-budzie przy jakim mieszkaniu (m2)?

• Gość: M Re: Klinkier-Bud - ile można wynegocjować? IP: 194.59.172.* 10.02.10, 11:52
        Jeśli chodzi o lokalizację, to jestem jej w pełni świadoma. Samo
        osiedle bardzo mi się podoba, no i właśnie ważne jest dla mnie, że o
        developerze są dobre opinie. Centrum Piaseczna mnie nie interesuje,
        wolę właśnie pustkowie :) A co do zakupów, to jest blisko MarcPol,
        więc nie ma tragedii.
        Przeglądam od paru miesięcy inwestycje w Piasecznie/okolicach i tak
        naprawdę jest to jedyna sensowna propozycja - za mieszkanie
        wykończone pod klucz 6300 za m2, mieszkanie 45 m2. Jedyny dla mnie
        minus - brak balkonu i przez to nie wiem czy się zdecyduję. Ale nie
        widzę nic innego - w Józefosławiu tyle kosztują mieszkania w stanie
        developerskim i też nie ma za wielkiego wyboru, Arche czy Mak Dom są
        strasznie krytykowani na forach.
        • Gość: To było dawno Re: Klinkier-Bud - ile można wynegocjować? IP: *.u.itsa.pl 10.02.10, 12:21
          osiedle samo w sobie jest fajne, ładnie wykonane, dużo wewętrznej
          zieleni. Tylko ta lokalizacja.

Co do pozostałych z Arhe jest jeden problem, za dużo z nimi
          problemów. Cięzki temat do dyskusji. Możliwości negocjacyjnych mało.
          Kiedys rozmawiałem z nim na temat inwestycji na ul Albatrosów w
          Warszawie. Wszytko ładnie pieknie tylko nie chcieli dołączyć
          wszytkich dokumentów do umowy przedwstepnej. Umowy nie podpisałem a
          potem sie okazało, że były założone roszczenia na KW i terminy się
          przedłuzyły z oddaniem.

W piasecznie poznałem dużo inwestycji miedzy innymi i centrum-
          Totalna klapa, nie ma jak zaparkować, zbitek ludzi.

My w poszukiwaniu kierowalismy się spokojem i ciszą, najlepiej
          obrzeża. Kupilismy mieszkanie na Majowym Zakątku ul. 1- Maja 21.
          Takie mieszkanie jak wy 45 m2. Jestem bardzo zadowolony, cisza,
          spokój jak na wsi, blisko do lasu.

Obecnie budują 3 etap, możesz się zgłosić do Pani Agnieszki
          pozdrowić od duru79 i zapuyać o ceny mieszkań może to pomoże.

No i my w swoim 45 m2 mamy balkon o powierzchni 5 m2:)
    • cynicznie_ironiczny Re: Klinkier-Bud - ile można wynegocjować? 19.03.10, 22:35
      Gość portalu: M napisał(a):

> Czy ktoś może kupował mieszkanie od tego developera? Pierwszy raz
      > kupuję mieszkanie, już właściwie zdecydowałam się na Osiedle
      > Słoneczne w Starej Iwicznej. Wykończenie pod klucz jest w cenie,
      > więc zastanawiam się czy coś jeszcze masz szansę wynegocjować. I w
      > ogóle jakiego rzędu nagocjacje z developerem wchodzą w grę, bo
      > zupełnie się nie orientuję? Kilka procent od całości, od metra czy
      > może miejsce parkingowe gratis? Co radzicie?

Radzimy: rób jak uważasz! Możesz negocjować wycieraczkę przed
      drzwiami, 20% od ceny, miejsce parkingowe gratis, "loda", "pawie w
      ogrodzie", zabezpieczenie przed zalewaniem garażu, itp, itd...
      Próbuj, walcz, groź sądami...
      A najlepiej - przejdź na "wtórny"! Tak się składa, przez przypadek,
      że mam do sprzedania 50 m2 na Mokotowie...
      Cicha i spokojna okolica, w budynku fryzjer, w pobliżu bazarek
      osiedlowy, 10 min. do autobusu, 40 min. do metra, policja,
      przedszkole,agencja towarzyska (niedrogo!)
      Załatw kredycik - pogadamy! (Kraty na parterze - gratis!!!)
      Kasia

• Gość: M Re: Klinkier-Bud - ile można wynegocjować? IP: *.aster.pl 20.03.10, 08:23
        Dziękuję za ofertę, już kupiłam. I tak jak myślałam, z negocjacjami
        słabo ze względu na promocję.
        Imperial, mam nadzieję, że na Słonecznej takich usterek nie będzie.
        Wiem, że tam też ludzie mieli jakieś problemy, ale z oknami, tyle że
        z innym rodzajem okien niż u mnie, więc jestem dobrej myśli. Już
        kupione, więc pozostaje mi liczyć na to, że będzie ok.
        A Wy walczcie o swoje. Jak u mnie coś będzie nie tak (odpukać), będę
        się kłócić do upadłego :)
        • Gość: imperial Re: Klinkier-Bud - ile można wynegocjować? IP: 195.93.202.* 24.03.10, 23:42
          Życzę powodzenia, my jako wspólnota mamy zamiar zamówić ekspertyzę u
          specjalisty, który jasno zajmie stanowisko co jest do poprawienia przez
          developera by później w przypadku dalszego uchylania się Klinkierbudu od
          odpowiedzialności wynikającej z gwarancji, iść z tym do sądu. Zanosi się na to,
          że innego wyjścia nie będzie. Ostatnio usłyszeliśmy opinie, że ten budynek z
          jego oczywistymi wadami nie powinien dostać świadectwa energetycznego a pytani
          inspektorzy budowlani wyrazili powątpiewanie w słuszność decyzji zezwalającej na
          zasiedlenie. Ale cóż, zobaczymy jak będzie.
      • Gość: sancho80 Re: Klinkier-Bud - ile można wynegocjować? IP: 89.202.142.* 30.06.10, 10:44
        a my wkoncu kupilismy mieszkanie na slonecznym osiedlu..
        jak narazie jestesmy zadowoleni, ladne mieszkanie, fajna
        lokalizacja, ladnie zagospodarowane osiedle..budzet pozwalal kupic
        spokojnie mieszkanie w centrum piaseczna ale po co?
        sloneczne jest w odleglosci 2 kilometrow od piaseczna, do osiedla
        dojezdzaja 2 autobusy, 500 metrow od osiedla jest supermarket,
        apteka, lekarz, przedszkole.
        w nowej iwicznej, jakies 1,5 kilometra od osiedla jest szkola i
        tereny rekreacyjne, za plecami las, plan zagospodarowania obejmuje
        tylko zabudowe jednorodzinna wiec nic nie bedzie napewno stalo
        wysokiego tj. sand city tower w piasecznie..
        dojazd do warszawy dobry, mozna jechac przez dawidy i aleje
        krakowska (mija sie korki w piasecznie) a mozna pulawska..
        po ostatnim oberwaniu chmur to osiedle nie bylo zalane wiec jest ok..
        generalnie uwazam ze lepiej trafic byloby ciezko w piasecznie gdzie
        pelno jest budynkow robionych na sztuke...wiadomo, jak chcesz miec
        wszystko super to musialbys sam budowac dla siebie..mowcie co
        chcecie, ja tam jestem zadowolonym wlascicielem m3 na slonecznej
        105a ;)
    • chylinka Re: Klinkier-Bud - ile można wynegocjować? 15.06.11, 15:39
      Witam,

Kupiłam mieszkanie w Klinkier - bud Inwestycja NEW FORT i od trzech tygodni mieszkam.

ODRADZAM WSPÓŁPRACY Z NIMI !!!!!

Mieszkania drogie i napewno niewarte ceny !!

Jak podpisywaliśmy umowę, to mieliśmy zapewnione, że jak będziemy odbierać klucze, to wszystko będzie( światło, wkładna do drzwi wejściowych, działająca winda, garaż i pilot do garażu, skrzynki na pocztę, klucze do bramy i drzwi wejściowych, internet i telewizja).

Wprowadziliśmy do mieszkania i nie było nic, co zawarte w umowie!!!!

Mieszkanie kupowaliśmy na kredyt i było zapłacone przed odbiorem kluczy i WIELKI BŁĄD, bo jak zamieszkaliśmy, to niczego nie możemy doprosić się.

Wszystkie prośby są lekceważone!!!

Poniżej podam kilka powodów dlaczego nie warto kupować mieszkania w New Forcie.

1. Na swojej stronie i wszędzie gdzie się promują Klinkier Bud chwali się że wszędzie blisko.
      Prawda jest taka, że owszem blisko, ale dla kogoś kto lata, a dla tych co poruszają się pieszo lub na kółkach, to musi drałować dookoła.

2. Okolica, to prawie same ruiny i słabo oświetlone ulicy ( na osiedlu wogóle nie ma światła).
      Strach wracać po zmroku i to z każdej strony.

3. Garaż, czyli wąskie miejsce postojowe najdroższe w Polsce! Niejest wykończone i nie wiadomo kiedy będzie. Z mężem wykupiliśmy garaż, bo obowiązkowo i parkujemy samochód na ulicy. Jak zapytaliśmy pana Marcina czemu garaż taki drogi, to opowiedział nam "bajeczkę".

4. Ściany w mieszkaniu krzywe i w sypialni mam pęknięcie na 2m a na korytarzu ściany brudne i wyglądają jakby przeszło po korytarzu stada słoni. Czyli fuszerka:(.

5. Winda. Mieliśmy zagwarantowane że będzie w 100% działać przed odbiorem kluczy przez nas, ale to kolejna bajeczka. Odebraliśmy klucze i musieliśmy przeprowadzać się sami, bo żadna firma przeprowadzkowa niezgodziła się na wnoszenie rzeczy na drugie piętro !!!

6. Wkładka do drzwi wejściowych powinni wymienić w dniu, najdalej następny dzień od dnia odebrania przez nas klucze, a została wymienione po ok. 2tygodniach i to tylko dlatego, że codziennie musiałam chodzić i prosić kierownika!!!! Zachowanie pracowników nie do opisania, tak skandaliczne!

7. Do dnia dzisiejszego nie mamy kluczy od drzwi wejściowych i od bramy!!! Klatka jest nie zamykana i musimy czuwać aby nas nieokradli, bo sami jesteśmy na klatce!

8.Obiecany wielofunkcyjny i ładny plac zabaw, to 2X2m żółtego piasku i aż :) jedna zjężdżalnia:(. Może zaczną wydawać kartki z godzinami zabaw na placu zabaw, bo jak przejdzie niech trójka dzieciaków, to nie będą mieli gdzie się pobawić.

9. Jak wprowadziliśmy do mieszkania, to nawet światła nie było!!!

10. Co miesiąć aż do stycznia będziemy dodatkowo płacić 200-250zł, bo mieszkania nie mają odzielnych hipotek i będą dopiero za półroku.

11. Zameldować się we własnym mieszkaniu będzie można po Nowym Roku.

12. Internet, telewizja kablowa oraz telefon stac. będzie można mieć za jakieś siedem miesięcy :(. Świat idzie do przodu, New Fort jak zółw:).

13. Uwaga na wykończenie pod klucz!!! Co innego się ustala, a co innego otrzymujesz. Czyli o 60%mniej!!!

I dużo innych powodów które mogłaby wyliczać, ale szkoda zdrowia .

Zamiast cieszyć sie mieszkaniem, to mamy same przykrości i jesteśmy traktowani jak intruzy i musimy o wszystko prosić:( !!

Gdybyśmy mieli chociaż troszkę lepszą sytuację materialną, to byśmy tu nie wprowadzili i sądownie zażadliśmy zwrotu pieniędzy od szustów.

Niestety, po niecałym miesiącu udręki w New Forcie bardzo poważnie zastanawiamy się nad sprzedażą tego mieszkanka, aby tylko nie mieć nic z nimi doczynienia, bo niechcemy męczyć przez przynajmniej półroku!!!!

Pozdrawiam

• kocica_ewela Re: Klinkier-Bud - ile można wynegocjować? 15.06.11, 21:34
        I dobrze za glupote sie placi. Pindo nie mialas szacunku do swojej pracy to teraz masz lipe :D
        mi tam takich ludzi nie zal pompowali balona to teraz niech wylakaja ulatniajace sie powietrze
        a i radze kaske na remoncik szykowac i ratke do banku wszak mloda wyksztalcona z wielkiego miasta co to nie ona ma wymagania ze hohoho tralalalala a mieszkania nie umiala kupic tylko pewnie dziure w ziemi :D :D
        samochod jak bedziesz chciala kupic to zamow na allegro poczta w sam raz dla ciebie taka opcja bo cie stac :D:D:D:D :D
        • Gość: chylinka Re: Klinkier-Bud - ile można wynegocjować? IP: *.centertel.pl 15.07.11, 15:18
          Droga kocica_ewela:)!

Wnioskując po treści oraz sposóbie pisania, to śmiało mogę powiedzieć że jesteś bardzo blisko związana z Klinkier Budem i znasz szczegóły mojej osoby.

Zastanawia mnie tylko jaką tam pełnisz funkcję i jak naprawdę nazywasz się??

Co do głupot które napisałaś, to powiem tylko to że nie płacę za głupotę tylko nieuczciwość innych i nie wylewam żale tylko opisałam swoją sytuację.

A co do szacuku do pracy to szanuję swoją pracę i innych oraz szanuję ludzi nawet takich jak Ty:).

"Kaskę na remoncik" nie muszę szykować, bo "remocik" już zrobiony. Dziękuję za radę, ale wydaję pieniądze mądrze i ratki nie potrzebuję.

Nie musisz zazdrościć ludziom wykrztałcenia, przecież w naszych czasach wykrztałcenie jest dostępne dla każdego.

Z" wielkim miastem"przesadziłaś, no chyba że nie znas się na geografii, to Ci wybaczam.

A wymagań nie mam dużo, bo jak mogę mmieć wyższe wymagania, z podstawowymi ciężko.

Za radę zakupu samochodu dziękuję, ale nieskorzystam ponieważ mam i narazie nie potrzebuję. Jak bedę potrzebować, to zakupię samochód w salonie.

Jeżeli kupujesz samochód na Allegro i dostawa Pocztą, to gratuluję pomysłu (ja bym na taki nie wpadł) i zastanawiam się czy przypadkiem nie marnujsz się wypisując bzdurki forum i
          może powinnaś pokazać sowje pomyśły w " Mam talent" albo "Polak potrafi".

Jakiś mądry człoweik powiedział, aby dobrze żyć, to lepiej mądrze wydawać jak dużo zarabiać i zamiast ludziom zazdrościć weź się lepiej do pracy!!!!:)

Pozdrawiam ciepło

• kocica_ewela Re: Klinkier-Bud - ile można wynegocjować? 15.07.11, 16:33
            Gość portalu: chylinka napisał(a):

> Droga kocica_ewela:)!
            >
            > Wnioskując po treści oraz sposóbie pisania, to śmiało mogę powiedzieć że jesteś
            > bardzo blisko związana z Klinkier Budem i znasz szczegóły mojej osoby.
            >

tia

> Zastanawia mnie tylko jaką tam pełnisz funkcję i jak naprawdę nazywasz się??

tia

> Co do głupot które napisałaś, to powiem tylko to że nie płacę za głupotę tylko
            > nieuczciwość innych i nie wylewam żale tylko opisałam swoją sytuację.

tia

> A co do szacuku do pracy to szanuję swoją pracę i innych oraz szanuję ludzi naw
            > et takich jak Ty:).

a tu widze sprzecznosc, bo nie sprawdziles za co placisz wiec nei szanujesz ;)

> "Kaskę na remoncik" nie muszę szykować, bo "remocik" już zrobiony. Dziękuję za
            > radę, ale wydaję pieniądze mądrze i ratki nie potrzebuję.

oczywiscie za gotowke mieszkanie kupione ;) brawo ;)

> Nie musisz zazdrościć ludziom wykrztałcenia, przecież w naszych czasach wykrzta
            > łcenie jest dostępne dla każdego.

wykRZTalcenia napewno nie bede zazdroscic, zwlaszcza od zakumoflowanego dyskografa, jakim cudem każdego napisales przez ż ;)

> Z" wielkim miastem"przesadziłaś, no chyba że nie znas się na geografii, to Ci w
            > ybaczam.
            >
            > A wymagań nie mam dużo, bo jak mogę mmieć wyższe wymagania, z podstawowymi cięż
            > ko.
            >
            > Za radę zakupu samochodu dziękuję, ale nieskorzystam ponieważ mam i narazie nie
            > potrzebuję. Jak bedę potrzebować, to zakupię samochód w salonie.

To radze wziac auto na stacje diagnostyczna bo znowu bedzie wylewanie zali, a to
            ze panda nie ma takiego przyspieszania, ze mniej miejsca niz w mercedesie :D itp malkontenctwa :P ;)

> Jeżeli kupujesz samochód na Allegro i dostawa Pocztą, to gratuluję pomysłu (ja
            > bym na taki nie wpadł) i zastanawiam się czy przypadkiem nie marnujsz się wypis
            > ując bzdurki forum i
            > może powinnaś pokazać sowje pomyśły w " Mam talent" albo "Polak potrafi".
            >
            > Jakiś mądry człoweik powiedział, aby dobrze żyć, to lepiej mądrze wydawać jak d
            > użo zarabiać i zamiast ludziom zazdrościć weź się lepiej do pracy!!!!:)
            >
            > Pozdrawiam ciepło
            >
            >
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka