Dodaj do ulubionych

Amabud developer

13.02.04, 10:27
Czy ktoś miał kontakt z Amabudem? Znalazłam oferty mieszkań tego developera -
dosyć ciekawe, natmiast nie wiem co to firma?
Budują na Piaskowej, koło Ronda Babka.
Obserwuj wątek
    • ala011 Re: Amabud developer 13.02.04, 15:55
      My kupilismy u tego dewelopera i polecam.Co wazne ze oddali na czas i moglismy
      sie potargowac o cene.Mieszkania sa cieple.Chcesz wiecej wiedziedz napisz do
      mnie na poczte gazety.
      Pozdrawiam
    • szuwax Re: Amabud developer 25.03.04, 14:16
      Sam kupiłem mieszkanie przy Piaskowej. Z przeprowadzonego wywiadu wynikało, że
      są rzetelni (budują z własnych środków, terminowo i bez większych usterek)
    • Gość: west Re: Amabud developer IP: 195.116.161.* / 195.116.161.* 25.03.04, 14:57
      Mam rezerwację do soboty i bardzo się gryzę z tym wszystkim. Umowa jest "bardzo
      ciekawie" skonstruowana. Np. rok po oddaniu administrowaniem budynku zajmuje
      się AMA-BUD a później róbta co chceta, cena może się zmienić i to bardzo (VAT
      od sprzedaży mieszkań , od gruntu).
      A swoją drogą to mieszkanie bardzo mi się podoba zwłaszcza ilość okien ;-)) na
      trzy strony.
    • Gość: Monika-żona Pawła Re: Amabud developer IP: *.student.pw.edu.pl / *.student.pw.edu.pl 17.04.04, 10:42
      czesc wszystkim
      Bylismy wczoraj wieczorkiem na budowie -ale to bedzie wielkie!!!
      jest juz czwarte pietro, na pierwszym juz sa sciany wewnetrzne a na drugim sa w
      trakcie budowy
      stalismy juz w naszym mieszkaniu i powiem Wam ze wydaje sie wszystko mniejsze
      niz myslalam
      no i male niemile zaskoczenie - za oknami mamy widok na podworza budynkow
      ktorych istnienia sie nie spodziewalismy bo z dolu przeslanial je mur, ktory
      maja przeciez wyburzyc
      no ale mam nadzieje ze krajobraz jeszcze sie zmieni
      pozytywna rzecz to to ze w piatek o 19:00 jeszcze budowa tetnila zyciem i
      pracowali robotnicy
      pozdrawiam wszystkich sasiadow!!!

• Gość: Łukasz B. Amabud developer IP: 195.117.230.* 30.04.04, 11:23
      Witam cieplutko :)
      Właśnie byłem na budowie Teklinka i panowie kończą zamykanie budynku B1 Bis,
      tzn. szóste piętro stoi już całe, a robotnicy przy mnie wylewali dach :)
      Oznacza to, że jak narazie mają opuźnienie rzędu 1 tygodnia (mniemam że
      zamknięcie budynku tyle im zajmie). Oby tak trzymać panowie ;)
      Pozdrawiam.
    • Gość: Piotr Re: Amabud developer IP: *.mofnet.gov.pl 06.05.04, 10:52
      Witam wszystkich sasiadow. Ciesze sie, ze mieszkancy - powstajacego jak na
      razie - domu przy Piaskowej maja juz swoje forum.
      Ja jednak z innej beczki nieco. Chcialbym zobaczyc jak wyglada moje wymarzone
      mieszkanie od wewnatrz, ale zeby wejsc na budowe trzeba sie umowic z
      kierownikiem. A mnie na nieszczescie wcielo do niego numer komorkowy. Tak wiec,
      jakby ktos mial go pod reka, to bylbym wdzieczny za umieszczenie na "naszym"
      forum.
      Pozdrawiam wszystkich tych, ktorzy zdecydowali sie mieszkac przy Piaskowej
      Piotr
      • Gość: Łukasz B. Re: Amabud developer IP: 195.117.230.* 06.05.04, 10:58
        Witajcie.
        Nie wiem jak to wygląda na Piaskowej, ale na Teklinku wystarczy w dniu w którym
        chce się obejżeć mieszkanie, przyjść do kierownika budowy i mu o tym
        powiedzieć. Wtedy on zakłada kask i idzie gdzie chcecie. Tak to przynajmniej
        wygląda na Teklinku. Nie trzeba się wcześniej umawiać ani żadne takie tam.
        Pozdrawiam.
        • Gość: Piotr Re: Amabud developer IP: *.sgh.waw.pl / *.sgh.waw.pl 18.05.04, 14:48
          Odpowiadajac na postawione przez siebie pytanie, spiesze doniesc wszystkim
          sasiadom, ze nie trzeba sie specjalnie umawiac, po prosttu w godzinach pracy
          mozna przyjsc pokazac sie kierownikowi budowy i juz mozna ogladac swoje
          mieszkanie (albo jego wyimaginowany zarys w przestrzeni). Ja bylem w zeszlym
          tygodniu i w I klatce buduja wlasnie piate pietro. Jak zauwazylem ruch jest tez
          w innych klatkach.
          Przy okazji zwracam wszystkim uwage, ze architekci wprowadzaja dosyc istotne
          zmiany (to nie tylko szersze okna balkonowe, ale tez przesuniecie ogrodow
          zimowych, zmiana ukladu okien itp.) wiec wszyscy zainteresowani powinni sie
          kontaktowa z Amabudem. Warto, bo jesli zmiany sa wbrew intencjom lokatora mozna
          sporo wywalczyc.
          Pozdrawiam
          Piotr
          • Gość: monika Re: Amabud developer IP: *.student.pw.edu.pl / *.student.pw.edu.pl 18.05.04, 18:46
            witam wszystkich,
            wlasnie przyjechalam z budowy i mam nowe informacje:
            1. pierwsza klatke pokrywa juz "dach" czyli kryja szoste pietro
            2. w zadnym z mieszkan z pierwszej klatki nie postawili jeszcze scian
            dzialowych - kierowniczka budowy mowi, ze jeszcze wlsciciele nie doniesli
            projektów zmian scian dzialowych i w jej imieniu mam ponaglic wszystkich
            mieszkancow zeby przywiezli projekty jak najszybciej!!!!
            3. wg Pani kierowniczki drukarnia zostanie wykupiona przez Ama-Bud i stanie tam
            blizniaczy budynek na 95% - jest juz podobno po zawarciu umow wstepnych

A teraz UWAGA!! zle wiadomosci:
            Architekt wniosl bez powiadomienia nikogo bardzo nieciekawe zmiany w planach
            mieszkan

UWAGA!
            OKNO W KUCHNI OD STRONY WSCHODNIEJ ZOSTALO ZMNIEJSZONE ZE 162CM DO 90CM !!!
            ODLEGŁOŚĆ POMIEDZY POLNOCNA SCIANA KUCHENNA A TYM OKNEM ZOSTALA ZMNIEJSZONA Z
            97CM NA 60CM (mierzylam sama metrem i sprawdzalam "uaktualnione i ostateczne"
            plany u kierowniczki budowy)

DRODZY SASIEDZI MIESZKAJACY W TYM PIONIE!
            (sa to mieszkania nr5, nr 10, nr 15, nr 20, nr 25, nr 30)
            DAJCIE ZNAK JAK SIE NA TO ZAPATRUJECIE, BO TRZEBA DZIALAC POKI NIE JEST JESZCZE
            ZA POZNO!!!
            Ktos najwyrazniej chce zaoszczedzic na cenie i liczbie okien, ktore mielismy
            gwarantowane w umowie, wiec trzeba cos z tym zrobic!!!!

pozdrawiamy
            sasiedzi spod 10
            • szuwax Re: Amabud developer 19.05.04, 10:20
              Hej,
              Pozdrawiam sasiadow z dolu, mam mieszkanie 15 czyli juz wiem kogo bede
              zalewac ;-). Ale powazniej. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym oknem w
              kuchni. Bylismy na budowie i mamy okno w kuchni na poludnie (w wystepie) a nie
              na wschod (chociaz tez by sie przydalo). Co prawda nie mierzylem wielkosci okna
              czy raczej dziury na nie ale na oko wydaje sie byc zgodna z projektem. Z innych
              zmian to ucieszylo mnie tylko powiekszenie drzwi balkonowych.
              Pozdrawiam
              Bartek
              • Gość: monika Re: Amabud developer IP: *.student.pw.edu.pl / *.student.pw.edu.pl 19.05.04, 10:45
                witam sasiada Bartka z gory czyli juz wiem do kogo beda docierac nasze kuchenne
                zapachy:)
                jak widac z rzutow mieszkan zamieszczonych w internecie przez Ama-bud,jednak na
                trzecim i czwartyn pietrze jest inny ksztalt kuchni niz na pozostalych -
                wczesniej tego nie zauwazylam - my nie mamy zadnego wystepu natomiast okno w
                projekcie mamy wschodnie,znacznie wieksze no i inaczej ulozone
                Apeluje o kontakt innych sasiadow z naszego pionu!!!!

pozdrawiam
                monika
      • szuwax Re: Amabud developer 06.05.04, 16:35
        Jak poszedłem na budowę to nie było kierownika, zapytałem jakiegoś błąkającego
        się murarza czy nie ma nic przeciwko wdrapaniu się na 3 piętro i wszedłem ;-).
        Pozdr. Z ciekawostek jakie zauwazylem to to, ze zamiast pojedynczych drzwi
        balkonowych beda podwojne - przynajmniej na takie zostawili dziure w scianie :-)
        Pozd
        Bartek
          • johnny_t Re: Amabud developer 25.05.04, 11:57
            Witam wszystkich.

Jestem poważnie zainteresowany budową Park Piaskowa, śledzę jej losy od
            jakiegoś czasu, jednak dopiero wczorajsza wizyta na budowie przekonała mnie, że
            może jednak rzeczywiście ten budynek stanie :-) Przecież 1,5 miesiąca temu to
            ledwo z ziemi wychodził, a na budowie mówiono, że mieszkania sprzedają się
            fatalnie...

Myślę o lokalu ok 53 m2, okna na południe, najwyżej jak się da. Mam parę pytań
            do starych wyjadaczy tej inwestycji ;-):

1) czy ktokolwiek z Was wierzy, że budynek będzie oddany na czas (do końca
            2004)?

2) czy sąsiedztwo budowy centrum handlowego Arkadia może mieć jakieś negatywne
            znaczenie? póki co nonstop kursują Piaskową ciężarówki na tamtą budowę, ciekawe
            czy Piaskowa nie stanie się jakąś dojazdówką do tego centrum, albo coś w tym
            stylu?

3) jak szły Wam negocjacje z Amabudem, a zwłaszcza uzależnienie wpłat od
            postępów budowy?

Pozdrawiam wszystkich, i proszę ewentualnie o kontakt mailowy:
            johnny_t@gazeta.pl
            • Gość: west Re: Amabud developer IP: 195.116.161.* / 195.116.161.* 25.05.04, 12:52
              A niby czemu mają go nie ukończyć przed kończem roku ? Też byłam wczoraj na
              budowie i martwi mnie trochę że nie jest do końca doprowadzona sprawa działki
              na której znajduje się drukarnia ;-(( Mam mieszkanie na drugim piętrze od
              strony północnej i raczej nie chce patrzeć na ten mur. Kierowniczka budowy
              powiedziała że na 95% ta sprawa jest załatwiona. Kurde matrwie się tym . Co zaś
              do obaw że Piaskowa stanioe się dojazdową do Arkadii to bym się nie obawiała bo
              ruch raczej będzie na Burakowskiej. Co zaś do negocjacji dotyczących warunków
              umowy są dość elastyczni ;-))))
              szymanska@gazeta.pl
            • Gość: Pawel Re: Amabud developer IP: 62.111.226.* 25.05.04, 14:18
              Cześć,
              1. Czy masz już zarezerwowane jakieś konkretne mieszkanie, bo z tego co ja wiem
              to zostały już tylko pojedyncze mieszkania 35 i 90 metrowe:(
              2. Co do terminu to po pierwsze nic nie wskazuje na opóźnienie, a po drugie na
              poprzednich inwestycjach, jesli nawet były opóźnienia w to w ramach
              rekompensaty czynsz na początku był mniejszy.
              3. Co do Arkadii to są raczej same plusy niż minusy - np. większość starych
              budynków w poblizu inwestycji ma zostać zlikwidowana (ew. przeniesiona) właśnie
              ze względu na nowych inwestorów i podniesienie atrakcyjności miejsca przez
              Arkadię.
              4. Negocjacjacje z develop. były u mnie konkretne i realne z obu stron - ok.

pozdrawiam,
              paweł
              • johnny_t Re: Amabud developer 25.05.04, 16:54
                Dzięki za szybkie odpowiedzi. Dziś rozmawiałem z biurem sprzedaży i jest
                jeszcze sporo mieszkań wolnych, z mniejszych nie ma tylko tych ok. 44 m2.
                Natomiast zarówno 36 m2 jak i 53 m2 są po kilka sztuk. Wkrótce rozpocznę
                negocjacje :-)

Rzeczywiście, ten mur wygląda póki co fatalnie, ale myślę, że da się coś z nim
                zrobić, pod warunkiem że się dogadają.

Co do terminu, to jak to jest: będą oddawać to w całości (wszystkie 3 klatki /
                części), czy najpierw będzie oddawana ta od strony Piaskowej, a dopiero później
                te w głębi?

Pozdrawiam
            • joahana Re: Amabud developer 27.05.04, 14:33
              Czesc wszystkim!
              Ja również ostatnio ostro wzięłam się za poszukiwania mieszkanka i inwestycja
              Piaskowa bardzo mnie interesuje. Byłam 2 dni temu na budowie i rzeczywiście o
              godzinie 19-ej nikogo tam nie było i można samemu zobaczyć każdą cegiełkę
              postawioną :) Wg informacji od Marka Lewandowskiego z Ama-Bud - jest jeszcze
              parę mieszkanek 52-54m2 na różnych piętrach, bo potem to dopiero 72m2
              Jeśli chodzi o stronę południową na którą wychodzą te ~53m2 mieszkania - to
              niestety zostanie ta 2-pietrowa kamienica - reszta terenu ma być
              zagospodarowana.
              Moje pytanie jest następujące:
              NA ILE MOŻNA POZWOLIĆ SOBIE W NEGOCJACJACH CENOWYCH I JAK NAJLEPIEJ TO UCZYNIĆ?
              Nie ukrywam - jestem świeżak w tym temacie i potrzebuję HELPu :-)

Dzięki i pozdrawiam wszystkich ewentualnych sąsiadów :)
              joahana@gazeta.pl
              • Gość: jj Re: Amabud developer IP: *.dz.euro-net.pl 16.07.04, 12:10
                Witam Drogich Sąsiadów, podpisałam umowę na mieszkanie o nr 59 B trzecia
                kondygnacja od strony północnej, trochę mnie martwi ze tak nisko, ale miejmy
                nadziję ze będzie tam za jakis czas jekis miły dzidziniec :) A poza tym za taką
                cenę i tak blisko centrum to chyba nie ma co narzekać. Mieszkania u innych
                developerów po drugiej sronie ronda babka oscylują w granicach 5 -5,5 tys za
                metr, okolica jest tam wprawdzie ładniejsza, ale cena z kosmosu. Pozdrawiam
                wszystkich, moze na jakies piwo byśmy się umówili, zeby nawiązac sąsiedzkie
                kontakty przed odbiorem mieszkań? Kwestię zostawiam do omówienia na forum, pa.
                • joahana SPOTKANIE SĄSIADÓW - PIASKOWA 16.07.04, 13:51
                  Witam sąsiadkę :) ja podpisałam umowę na mieszkanko 48, w klatce B od strony
                  południowej - piętro piąte :) a pomysł z nawiązaniem kontaktów sąsiedzkich -
                  całkiem trafiony !! My się z West już zaczęłyśmy nawet umawiać, ale jakoś
                  czasowo zgrać się nie możemy :) Co powiecie na przyszły tydzień? może wtorek
                  20:00, w Lolku na Polach Mokotowskich??

pozdrawiam
                  Asia
                    • joahana Re: SPOTKANIE SĄSIADÓW - PIASKOWA 19.07.04, 08:38
                      Super!! :-)
                      Lolek, wtorek 20.07. godz. 20:00

spotykamy się przed wejściem - jakoś trzeba sie rozpoznać i zlokalizować.
                      na spóźnialskich czekamy 10min :)

w razie czego mój nr tel: 0-504 114 232

do zobaczenia
                      Asia i Sebastian
                            • joahana Re: SPOTKANIE SĄSIADÓW - PIASKOWA 20.07.04, 08:54
                              cześć ! :)
                              też miałam na "oku" ten lokal, ale w końcu zdecydowaliśmy się na piętro wyżej
                              tj 48 :) także mam nadzieję że nie będziecie narzekać na sąsiadów z góry :)

A skąd będziecie jechać?? chyba najlepiej dojechać po prostu metrem i wysiąść
                              przy SGH - sama za bardzo nie wiem bo poruszam się samochodem. A jeśli też
                              przyjedziecie samochodem to najlepiej wjechać od ul.Żwirki i Wigury i podjeżdża
                              się praktycznie pod samo wejście Lolka :)
                              Jakby co to dzwońcie - 0-504 114 232

Pozdrawiamy
                              Asia i Sebastian
                              • Gość: Paweł Re: SPOTKANIE SĄSIADÓW - PIASKOWA IP: 62.111.226.* 21.07.04, 08:39
                                Witam,
                                dziękujemy sąsiadom za wczorajsze spotkanie i mamy nadzieję na następne za
                                jakiś czas.

Powiem Wam, że jakby pozostali mieszkańcy byliby tak otwarci i chętni do
                                działania jak Wy to jest nadzieja, że Park Piaskowa nie będzie osielem takim
                                jak większość warszawskich, na których ludzie się nie znają i znać nie chcą, a
                                jak trzeba coś zrobić wspólnie to preferują opcję "a dlaczego ja? niech robi to
                                ktoś inny".
                                Wierzę u nas będzie inaczej.

W kontekście następnego spotkania apeluję do ludzi z klatki "A" o aktywniość!,
                                bo na wczorajszym spotkaniu jedynie ja z moją żoną reprezentowaliśmy "A",
                                pozostali byli z "B".

pozdrawiam,
                                Paweł

p.s: Asiu, jak chcesz to prześlij mi plik z waszym projektem mieszkania (ten,
                                którego nie możecie otworzyć). Mam nowego AutoCAD-a i nie powinienem mieć
                                problemu z otworzeniem go. Przekonwertuję Ci go do jakiegoś sesnownego formatu
                                i odeślę. e-mail: Pawel@FTeam.strefa.pl

• Gość: Inwestor Re: SPOTKANIE SĄSIADÓW - PIASKOWA IP: 193.111.166.* 22.07.04, 11:04
                          Moi drodzy, jako ze powinnismy wspolnie dzialac na rzecz naszego osiedla, to
                          proponuje taka rzecz, majaca na celu wspolne bezpieczenstwo na osiedlu, a
                          mianowicie moze wystapimy do ama-budu z wnioskiem o zainstalowanie video-
                          domofonow - bedzie to pewnie odrobine drozej ale korzysci na przyszlosc sa
                          znaczne! Rosnie i bezpeiczenstwo i prestiz osiedla!!! Co Wy na to???
                          Zglaszajcie swoje ewentualne poparcie na forum!!!!
                          pozdrowienia
                          Inwestor
                          • joahana Re: SPOTKANIE SĄSIADÓW - PIASKOWA 22.07.04, 11:55
                            hmm.. z jednej strony - fajna sprawa, ale z drugiej strony...

taki video-domofon kosztuje ok 600-1000zł za sztukę + montaż w całym budynku.
                            Osiedle i tak będzie ogordzone i chronione, a okolica jest bardzo spokojna -
                            mieszkałam ulicę dalej przez 25 lat.
                            Także uważamy że to będą niepotrzebnie wydane pieniadze !!!
                            Tego wniosku nie popieramy, sorry.

Pozdrawiam
                            Asia i Sebastian
                            • Gość: Inwestor Re: SPOTKANIE SĄSIADÓW - PIASKOWA IP: 193.111.166.* 22.07.04, 15:43
                              Moze wyjasnilbym te kwestie dokladniej - po pierwsze i tak placimy za montaz
                              zwyklych domofonow - wiec ten koszt i tak bedzie poniesiony, po drugie i tak
                              placimy za domofony - wiec doplata nie byalaby taka duza - przy hurtowym
                              zakupie doplata nie przekroczylaby 300 zlotych - a korzysci kolosalne.
                              Zwroccie uwage, ze praktycznie caly dzien - do godz 20.00 teren osiedla bedzie
                              dostepny dla kazdego ze wzgledu na planowane palcowki handlowe na parterze.
                              Wiec ochrona przy wjezdzie do garazy niewiele tu zdziala, wejdzie na teren
                              osiedla kazdy kto chce!!!! A po drugie, gdy ruszy Arkadia i handel na parterze
                              to nie wiadomo, jak bedzie z bezpieczenstwem w okolicy, a 300 to nie majatek, a
                              osiedle zyskuje znaczaco na tym.
                              Prosze tez innych o glosy!
                              Inwestor
                              • Gość: Paweł Re: Video - domofony IP: *.dsbratniak.pw.edu.pl 22.07.04, 21:45
                                Witam,
                                jeśli rzeczywiście byłby to koszt do 300 PLN to jestem za. Więcej za taki
                                luksus bym nie dał.
                                Wydaje mi się, że ochrona i kamery na osiedlu wystarczają, a jak ktoś bardzo
                                chce wejść to i tak wejdzie o dowolnej godzinie.

warto jednak w AmaBud zapytać o możliwość takiego rozwiązania(stawiam jednak na
                                to, że już dawno mają zakupione domofony:)

pozdrawiam piaskowiczów,
                                Paweł
                                • joahana Re: Video - domofony 23.07.04, 08:41
                                  Cześć!
                                  rozeznanie trzeba zrobić, bo jeśli doliczą to do czynszu to chciałabym znać
                                  konkretne kwoty.
                                  Natomiast zastanawiam się czemu "Inwestor" tak bardzo namawia na ten luksus..
                                  czy ma w tym jakiś interes???????

pozdrawiam
                                  • Gość: Inwestor Re: Video - domofony IP: 193.111.166.* 23.07.04, 09:40
                                    Hi, hi, hi!!! Ale sie ubawilem!!!! Joahana mnie rozgryzla - jestem producentem
                                    videodomofonow i mam partie felernych, ktore postanowilem upchnac w nowym
                                    budynku na Piaskowej!!! Ale chyba nie powolacie komisji sledczej na te nowa
                                    VideoGate??? OK. Dosc zartow o tym...luksusie(?)!!! Mowiac powaznie - gdyby
                                    kazdy mial mozliwosc wyboru miedzy d-f a vd-f to nie zawracalbym bym Wam glowy
                                    tylko zamontowal sobie vd-f, bo kazdy moze robic co chce, ale niestety tak nie
                                    jest, gdyz panel wejsciowy musi byc inny dla vd-f-ow. Dwa - co maja doliczac do
                                    czynszu???? I tak bedzie doliczona konserwacja d-f w kwocie 2-3PLN, czy to
                                    bedzie vd-f czy d-f. Z kolei odpowiadajac na argumenty Pawla - skad wiesz, ze
                                    maja byc kamery???? Pierwsze o tym slysze. Oczywiscie prawda jest, ze jak ktos
                                    chce wejsc to wejdzie, chociazby wykorzystujac nieuwage jakiegos mieszkanca,
                                    lecz gdy zalozymy, ze wpuszczamy do domu tylko osobe identyfikuajca sie przez
                                    vd-fon, to juz jestesmy bardziej bezpieczni. To tyle. Moze na koniec tylko
                                    uwaga - wg mnie jest to drobiazg przy koszcie calego mieszkania a zwlaszcza
                                    jego wykonczenia (niektorzy pewnie wiecej zapalca za metr glazury niz te 300
                                    PLN), lecz znacznie podnosi to prestiz osiedla i dziala odstraszajaco na
                                    wszelkich lobuzow!!!!
                                    Pozdrawiam wszystkich!!!
                                    Inwestor (nie produkuje videodomofonow i ich nie montuje, ani nie serwisuje nai
                                    tym podobne!!!!) :-)
                                    • joahana Re: Video - domofony 23.07.04, 09:56
                                      Ja uważam że jest to zbędne. Z tego co wiem od Amy to będzie ochrona i
                                      monitoring na osiedlu.
                                      W tej chwili też mam tak rozwiązane "zabezpieczenia" i jeśli ktoś do mnie
                                      przychodzi to ochrona dzwoni domofonem bezpośrednio do mnie. Poza tym mam
                                      doświadczenia związane z video-domofonami i wcale nie jest to taka rewelacja.

pozdrawiam
                                      • Gość: BASIA Re: Video - domofony IP: 193.201.167.* 23.07.04, 16:00
                                        Sasiedzi,

Mysle, ze powinnismy dac Inwestorowi mozliwosc sprawdzenia z amabudem
                                        kosztow faktycznych instalacji i uzytkowania videofonu.
                                        Dodatkowe 300PLN przy koszcie naszych mieszkan to nie jest duzo.
                                        Ja osobiscie czulabym sie bezpieczniej posiadajac videofon.

B.
                                        • Gość: Inwestor Re: Video - domofony IP: 193.111.166.* 26.07.04, 16:15
                                          No coz! Wyszlo chyba na to, ze poparcie mojego pomyslu jest mizerne, bo aby
                                          przekonac ama-bud do czegos to trzeba jednak miec wiecej niz trzy glosy.
                                          Z praktycznej przewagi video-f moge jeszcze wspomniec, ze potencjalnego goscia
                                          widzimy w monitorku i mozemy nie odpowiadac na jego dzwonek, co w przypadku
                                          domofonu zawsze zmusza nas do odezwania sie, czy to nie przyszedl do nas jakis
                                          znajomy, kolezanka czy rodzina.
                                          Aha, oponenci moga zapomniec o monitoringu i zglaszaniu przez ochrone gosci w
                                          godzinach 6-20, gdyz wtedy caly teren bedzie dostepny bez zadnych ograniczen,
                                          ze wzgledu na placowki handlowe. Gratuluje Wam!!!
                                          Podejrzewam, ze ewentualne przyszle inicjatywy uatrakcyjnienia naszego osiedla,
                                          od razu mozna wyrzucic do kosza, bo pewnie znowu koszt bedzie za duzy...
                                          Pozdrawiam sasiadow i dziekuje za zyczliwe opinie
                                          I
                                          • joahana Re: Video - domofony 27.07.04, 10:16
                                            Droga Koleżanko..
                                            nie wiem skąd Ty bierzesz takie informacje... parokrotnie rozmawiałam z Amą, z
                                            prezesem, pytałam na budowie i wg informacji jakie ja posiadam (jeszcze dzisiaj
                                            je uaktualniłam) nasze osiedle bedzie zamknięte, monitorowane a ochrona będzie
                                            całodobowa. Jeśli chodzi o biura to prawdopodobnie pracownicy bedę mieć
                                            przepustki i oddziely domofon dla swoich gości. Jeśli chodzi o sklep to jest
                                            przewidziany tylko dla mieszkańców Piaskowej.
                                            Ja nie jestem przeciwnikiem video-domofonów, ale po prostu uważam że jest to
                                            zbędne. Dzisiaj w Amie mi powiedziano, że trzeba zebrać podpisy wszystkich
                                            mieszkańców, aby taki pomysł zrealizować. I kto się tym miałby zająć? Na pewno
                                            nie Ama, bo nie mają w tym żadnego interesu ani pewnie czasu na to.
                                            Tak jak przedmówcy - byłabym w stanie zapłacić dodatkowe 300zł ale jakoś nie
                                            zmotywował mnie ani Twój post, ani nie ton w jakim został napisany.

Pozdrawiam sąsiadkę.

Ps. a'propos - które mieszkanko należy do Ciebie?
                                            • Gość: Inwestor Re: Video - domofony IP: 193.111.166.* 28.07.04, 10:15
                                              Coz, wyciagajac trupa z szafy (videodomofon) moge tylko spytac, jaki to bedzie
                                              sklep, ktory utrzyma sie tylko sprzedajac mieszkancom czterech klatek???
                                              A siegajac po proste porownanie - videofon i domofon - to jak telewizor i
                                              radio - czy masz w domu tylko radio? jesli tak, to nie zarzucaj videofonowi, iz
                                              jest zbedny, bo ma niezaprzeczalne zalety, w porownaniu z domofonem, wystarczy
                                              spojrzec na telewizor - ma obraz!!! A jego jedyna wada to ... w tym przypadku
                                              cena, tylko. Co do tonu, to ja nikomu nie zarzucam "interesu" w jakiejs
                                              sprawie...
                                              P.S. Na razie zadne mieszkanko nie nalezy do mnie...Czekam az wybuduja!!! Takie
                                              prawo.
                                                • joahana Re: Video - domofony 28.07.04, 10:59
                                                  a mi się już nie chce kontynuować tej dyskusji.. najlepiej zróbmy ogrodzenie z
                                                  drutu kolczastego i nie wychodźmy poza mury...
                                                  a jeśli ktoś nie jest jeszcze "sąsiadem" to nie wiem po co robi zamieszanie na
                                                  forum...

Miłego dnia..
                                                  • Gość: Inwestor Re: Video - domofony IP: 193.111.166.* 28.07.04, 11:17
                                                    Z tym drutem kolczastym to znakomity pomysl!!! Wyjdzie jeszcze taniej (moze
                                                    nawet nam zwroca po 50zl!).
                                                    Dla nieuwaznych czytelnikow - sasiadem to chyba jeszcze nikt nie jest, co?
                                                    (Jesli ktos juz mieszka to niech sie ujawni na forum jak sobie radzi bez
                                                    pradu/wody/okien/videofonu). A wlasnosc potwierdza akt notarialny, a nie umowa
                                                    z ama!!!
                                                    Droga west - orientujesz sie w cenach skanerow teczowek...chyba nie. Trzeba by
                                                    doplacac po 900zl i dodatkowo pamiec dla naszych wzorow.
                                                    Pozdrawiam milych przyszlych sasiadow (chyba ze ama splajtuje :-( )
                                                    I
                                                  • Gość: Inwestor Re: Inwestor czy Iwona ? IP: 193.111.166.* 28.07.04, 13:46
                                                    West okazuje sie jest budowlancem z zamilowania i zna sie na sciankach, jak i
                                                    na skanerach teczowek oraz sledzeniu numerow IP - mania przelsadowcza czy
                                                    bezrobotny oficer ABW(MO?)? Wspolny nr IP - o czym to swiadczy? Czekam na
                                                    zgloszenia (z pewnoscia nie jestem talibem z Klewek - aby ulatwic) z
                                                    niecierpliwoscia!!!!
                                                    Ze mna jest OK, nie jestem Hydem (niestety?).
                                                    Hej sasiedzi!
                                                    II
                                                  • Gość: west Re: Inwestor czy Iwona ? IP: 195.116.161.* / 195.116.161.* 28.07.04, 17:18
                                                    Za to Ty Inwestorze jesteś wybitnym specjalistą od instalacji domofonów. Co do
                                                    skanerów tęczówek była to aluzja do Twoich poprzednich wypowiedzi.
                                                    Myślę że doskonale wiesz co oznacza taki sam numer IP ;-)
                                                    Co do ścianek, ich grubość będzie taka jak w dołączonym do umowy załączniku i
                                                    jest to ZGODNE z obowiązującymi normami i przepisami.
                                                    Pojawiasz się w tym wątku jak meteor, zachwalając próbujesz nas namówić na
                                                    zakup videodomofonów.
                                                    Nie wierzę w takie zbiegi okoliczności.

Z pluskwami nie można postępować w sposób dżentelmeński, trzeba je rozgniatać.

• Gość: Inwestor A jednak Inwestor IP: 193.111.166.* 29.07.04, 09:57
                                                    West Twoje podejrzenia sa zalosne, choc przyznaje bardzo smieszne. Rozmumiem,
                                                    iz nie wiesz, co oznacza numer IP ani jak jest zbudowany.
                                                    Widac rowniez, iz nie potrafisz czytac planow budowlanych, a Twoja wiedza jest
                                                    pobiezna, jak widac w kazdym temacie.
                                                    Namawiam, na to co uwazam za dobre, a Ty potrafisz tylko rzucac komentarze,
                                                    zwykle nic nie wnoszace - gratuluje!!!
                                                    Aha - rozgniec sie sama na poczatek!!!
                                                    I
                                                  • joahana Re: A jednak Inwestor 29.07.04, 10:16
                                                    Słuchaj - znikaj z tego forum bo nam śmiecisz niepotrzebnie.
                                                    a co do numerów IP to nie bądź taki(a) do przodu! albo to ten sam komputer albo
                                                    w tej samej sieci także zabyt dużym zbiegiem okoliczności byłaby obecność tutaj
                                                    kogoś z tego IP.. daj już sobie i innym spokój, co? znajdź sobie dziewczynę
                                                    tudzież faceta i wtedy może bedziesz miał(a) inne rzeczy do roboty albo
                                                    znajdziesz ujście swoich frustracji :) bo chyba "coś" ci do mózgu uderza !

Twoje komentarze są żałosne i tylko robią zamieszanie - to ty nic nie wnosisz
                                                    tutaj, nie jesteś mile widziany(a) i nie mamy ochoty na dalsze dyskusje!!!

Żegnam (pewnie w imieniu reszty też)
                                                    J.
                                                  • Gość: monika Re: A jednak Inwestor IP: *.dsbratniak.pw.edu.pl 29.07.04, 11:09
                                                    Przygladam sie tej ostrej wymianie zdan i jest mi przykro, ze dotad przyjaznie
                                                    nastawione do siebie przyszle sasiedztwo zamienia forum w pole bitewne-nie o to
                                                    chyba chodzi, zeby obrzucac sie inwektywami i zlosliwosciami
                                                    Inwestorze!
                                                    Nawet jesli masz racje to i tak nie wejdziesz z nikim w konstruktywny dialog
                                                    jesli bedziesz taki agresywny.
                                                    Przeciez wygodne i bezpieczne zycie na Piaskowej 4 lezy w interesie wszystkich
                                                    uczestnikow forum, nieprawdaz?
                                                    serdecznie wszystkich pozdrawiam i ponawiam prosbe Pawla, aby ujawnili sie
                                                    przyszli mieszkancy klatki A - chetnie poznamy blizej naszych najblizszych
                                                    sasiadow:))
                                                    Monika z Adasiem
                                                  • Gość: monika Re: Adaś IP: *.dsbratniak.pw.edu.pl 29.07.04, 11:36
                                                    czesc Basiu!
                                                    piszac "Monika z Adasiem" wziaz mam na mysli Adasia....w brzuchu:))
                                                    co nie przeszkadza mu byc glodnym tzn. jego mamie:))
                                                    mamy sie razem pysznie i zdrowo a szczesliwy dzien rozwiazania ma byc za
                                                    poltora tygodnia tj 8. sierpnia
                                                    takze trzymaj za nas kciuki!!
                                                    swoja droga to ciekawa jestem czy nasz synek bedzie pierwszym "piaskowym"
                                                    dzieckiem?
                                                    piaskowe mamy laczcie sie!!!:))))
                                                    buziaczki dla ciebie Basiu
                                                    do uslyszenia i zobaczenia
                                                    jak tylko adas sie da sfotografowac, to ci przesle mailem jego zdjecie
                                                    Monika
                                                  • Gość: west Adaś i Monika IP: 195.116.161.* / 195.116.161.* 29.07.04, 11:48
                                                    Z obserwacji innych osiedli mogę wysnuć tezę że szybko będzie miał kolegów i
                                                    koleżanki. Dość często odwiedzam budowę i zazwyczaj spotykam ludzi ok. 30 lat,
                                                    chyba to najbardziej optymalny wiek by mieć potomstwo.
                                                    Ściskam mocno i pozdrawiam
                                                    Beata z Robertem

Żeby nikt na forum nie miał wątpliwości
                                                    nowe osiedla obserwuję w drodze do pracy.
                                                  • Gość: BASIA Re: A jednak Inwestor IP: 193.201.167.* 29.07.04, 11:36
                                                    Inwestorze,

Wyluzuj, na prawde kupiles mieszkanie w naszym bloku?
                                                    Nie rób sobie wrogów juz na samym poczatku,
                                                    na Piaskowej 4 ma byc miło i przyjemnie :-)

Mam nadzieję, ze wszystkie przyszłe spory będziemy rozwiązywac
                                                    bazując na kulturalnych wymianach poglądów.

Pozdrawiam serdecznie

Basia
                                                  • Gość: monika grubosc scianek dzialowych IP: *.dsbratniak.pw.edu.pl 29.07.04, 11:51
                                                    tak a propos scianek dzialowych
                                                    w naszym mieszkaniu wszystkie sciany dzialowe sa na 6,5cm. Po otynkowaniu maja
                                                    troche ponad 10cm, a z tego co wiem jeszcze dojdzie gladz tynkowa, takze w
                                                    konsekwencji bedzie jeszcze wiecej cm. Nie jest tak zle, my tez pytalismy sie
                                                    znajomego architekta o te scianki i powiedzial, ze tak sie teraz robi. Choc
                                                    architekt z Piaskowej z grupy 5 rzeczywiscie w planach umiescil sciany dzialowe
                                                    na 12cm. Ale jak sie sam wyrazil, o tym jakie sa ostatecznie stawiane sciany
                                                    decyduje developer, a my mamy w umowach podane grubosci scian i 12cm i 6,5cm,
                                                    wiec moga stawiac jak im sie podoba.
                                                    Ale naprawde te 6,5cm nie wyglada tak zle po otynkowaniu!
                                                    Monika
                                                  • Gość: Inwestor Re: A jednak Inwestor IP: 193.111.166.* 29.07.04, 13:57
                                                    Do Basi,
                                                    Tak, kupilem. Jestem agresywny, moze... Znajomi mieli przygody z developerem,
                                                    ktory obiecywal wiele, ale jak przyszlo, co do czego to zrobil tylko, to co
                                                    podpisal w umowie,a tam nie bylo szczegolow. Moze dlatego...
                                                    Znikam z forum ku uciesze wszystkich!
                                                    Zycze powodzenia w inwestycji az do aktow not.
                                                    I
                                                  • joahana Re: A jednak Inwestor 29.07.04, 15:27
                                                    nie chodziło o uciechę.. tylko o normalną rozmowę i wymianę opinii..
                                                    Każdy z nas obawia się współpracy z developerem, bo wkładamy w to nie tylko
                                                    duże pieniądze ale też poświęcamy czas i nerwy.. a wszyscy przecież wiemy że w
                                                    tych kwestiach nie ma sentymentów.. niestety.. dlatego czasem tak żywiołowo
                                                    reagujemy jak coś jest nie tak.. mnie też poniosły nerwy.. jak widać jednak
                                                    można mnie z równowagi nawet przez internet wyprowadzić..
                                                    Poza tym łatwo być agresywnym kiedy się jest "incognito" - większość ludzi z
                                                    tego forum poznało się niedawno w realu i zupełnie inaczej się teraz
                                                    postrzegamy.. a Ty nawet swojego imienia nie zdradzasz.. bawisz się w kotka i
                                                    myszkę.. drażnisz.. w jakim celu??

Powodzenia również.. może spotkamy sie kiedyś w windzie :P
                                                    Joahana
    • lukwych UWAGA!!! 01.06.04, 11:16
      Wielka prośba do wszystkich mieszkańców klatki "A" na Piaskowej. proszę o jak
      najszybsze (góra do piątku) dostarczenie rzutu ścian działowych i projektów
      instalacji do pani Renatki (tel. 0-608-013-276). No chyba, że ktoś chce odebrać
      mieszkanie w czerwcu 2005 jak na Teklinku!!! A tak na serio, to wstrzymujecie
      rozpoczęcie prac wewnątrz lokali. Do tej pory mamy zmiany tylko w 10 lokalach i
      to bez instalacji. Jeśli ktoś nie dokonuje zmian to też prosimy o kontakt i
      potwierdzenie. Pozdrowienia dla wszystkich Piaskowców!