Dodaj do ulubionych

Boxy garażowe.

IP: *.aster.pl 14.04.11, 12:21
Witam wszystkich!Czy ktoś miał możliwość przetestować tzw. box garażowy-ustawiany w garażach na miejscach postojowych-bez piwnic i komórek lokatorskich?Buduje go pewna firma "s" z Krakowa-czy jest funkcjonalny,pojemny i w miarę dobrze zabezpieczony od kradzieży?
Obserwuj wątek
  • Gość: MarekP Re: Boxy garażowe. IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.09.12, 21:25
   Włamać się wszędzie można,, kwestia jest tylko taka ile czasu zajmie włamywanie się do boxu lub samochodu, generalnie box z krakowa jest zabezpieczony dobrze ale wykonany z zacienkiej blachy, dlatego wybrałem warszawskiego producenta garazowybox.pl , jest solidny i tani i firma bardzo elastyczna pod katem klienta.
   • Gość: olek Re: Boxy garażowe. IP: *.aster.pl 03.09.12, 11:51
    Dla mnie to wieś.
    Nie po to buduje się garaże wielostanowiskowe, żeby je przerabiać na boxy.
    To trochę tak jak kraty w drzwiach albo w oknach.

    Najlepsze rozwiązania, skuteczne i jako tako estetyczne, to szlabany wjazdowe i wyjazdowe z garaży otwierane indywidualnymi kartami.
   • Gość: Patryk Re: Boxy garażowe. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.13, 20:19
    Cytat:
    " Włamać się wszędzie można,, kwestia jest tylko taka ile czasu zajmie włamywanie się do boxu lub samochodu, generalnie box z krakowa jest zabezpieczony dobrze ale wykonany z zacienkiej blachy, dlatego wybrałem warszawskiego producenta garazowybox.pl , jest solidny i tani i firma bardzo elastyczna pod katem klienta. "
    Przypuszczam, że pisząc box z Krakowa masz na myśli firmę Sabaj, co masz na myśli pisząc, że blacha jest za cienka??? A może weźmiesz pod uwagę jakość samej blachy, a przez to jakość konstrukcji? To co napisałeś bardzo przypomina mi sytuację z lat 90, gdzie znajomy ojca ostro dyskutował nad wyższością "dobrej i grubej" blachy Poloneza z "cieniutką ocynkowaną" blachą chyba Audi. Pisze chyba, bo sprawę znam jako anegdotę.Z tego co pamiętam Audi jeździło i nadawało się do sprzedaży, a Poloneza "przysłowiowe myszy zjadły" Po drugie jakie znaczenia ma grubość? Pomijam fakt czy mierzyłeś tę blachę? Chyba podstawą powinno być wytrzymałość i jakość. Sabaj ma certyfikaty. Nie przypuszczam aby dostał je na piękne oczy.
  • dankax1975 Re: Boxy garażowe. 28.12.12, 20:29
   Ja właśnie zastanawiam się nad instalacją takiego boksu. Jeden problem jaki mam, kto kwestia zgody na jego montaż. Nie chodzi mi o miejsce garażowe w miejscu zamieszkania, tylko w miejscu pracy. Mam wykupione stałe miejsce w garażu podziemnym i nie zawsze mam czas aby jechać po coś do domu, czy mam możliwość zostawienia tego w biurze (choćby głupi fotelik dla dziecka) Jadąc do klienta nie mogę go mieć w samochodzie, w biurze też nie może leżeć, nie zawsze mam tyle czasu aby jechać po niego do domu i kółko się zamyka. Nie wiem czy zgodzi mi się na taki montaż wspólnota, pomimo, że biura są wykupione a nie wynajęte a miejsca przypisane do biur. I jeszcze jedno. Osoba zakładająca wątek pisała o firmie "s" z Krakowa. przypuszczam, że chodziło mu o firmę mającą informację o boksach tę stronę. A jeszcze jedno. Znacie jakiegoś innego producenta, bo chętnie porównam oferty?
   • Gość: Mariusz Re: Boxy garażowe. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.13, 20:25
    Nie masz co szukać porównań. Sabaj chyba był pierwszy z tym na rynku Polskim (choć mogę się mylić). jego konstrukcja jest sprawdzona przez wielu użytkowników (wystarczy poszukać na forach). Do tego jakość wykonania i co ważne certyfikaty. Uważam, że to bardzo ważne. Może i znajdziesz tańszą ofertę. Ale o ile 100, 200 złotych? A co jeżeli taki box "spadnie" Ci na maskę? Przykładowo 200 zł zysku w zakupie i parę tysięcy na remont samochodu... Jaka tu kalkulacja?
    • Gość: Krzysiek Re: Boxy garażowe. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.13, 23:11
     Cytat "Doradca" : To oczywiste że powinieneś poszukać innych dostawców, a nie sugerować się tylko jednym z Krakowa. Ja znalazłem dodatkowo jeszcze dwóch z różnych części Polski i z tego co pamiętam też mają certyfikaty. Poszukaj w necie pod box i boks bo różnie się ogłaszają.

     Chyba nie rozumiesz tematu... producentów można znaleźć kilku. I co z tego? Certyfikaty? Jakie? Ważne jest to co i jak jest zrobione jakościowo. A tak twój post jest na zasadzie, dzwonią w kościele tylko nie wiadomo jakim...Aby dyskutować na takie tematy podpisując się "doradca" to powinieneś być użytkownikiem takowego boksu, a z tego co widać twoja wiedza opiera się na wyszukiwarce Google. Ja mając "sabaja" grubo ponad pół roku mogę rozmawiać o konkretach użytkowania a ty? Jaki z ciebie doradca?
  • Gość: NFservices Re: Boxy garażowe. IP: *.dynamic.chello.pl 29.12.12, 02:05
   Brakuje Ci miejsca na rowery, kartony, opony, narzędzia do majsterkowania , rzeczy dziecięce...Jeżeli więc szukasz sposobu na znalezienie dodatkowej przestrzeni na rzeczy Twojej rodziny możemy Ci pomóc.
   Pomożemy Ci sprawić ,że Twoje miejsce parkingowe lub garaż były optymalnie funkcjonalne. Oferujemy Ci koncepcję systemu mebli, którą zaadaptujemy do Twoich potrzeb. Garaż może być niezwykle funkcjonalnym miejscem.
   Pomożemy Ci go zorganizować, poukładać, łatwo się w nim odnaleźć i mieć z tego przyjemność, ponieważ nBasze meble są praktyczne i piękne.
   Ośmielamy się nawet powiedzieć, że będziesz mógł stworzyć swój unikalny i niepowtarzalny projekt.
   Dzięki szerokiej gamie naszych produktów możliwa jest nieograniczona liczba kombinacji i aranżacji. Możesz więc dostosować meble do swoich potrzeb i swojego gustu, tak aby sprawiały Ci radość. Proponujemy Ci eleganckie i praktyczne zagospodarowanie Twojej przestrzeni.
   Nasza oferta jest dobrze przemyślana i najbardziej wyjątkowa na całym rynku.
   Zapraszamy nfservices.com.pl
   • lesher Re: Boxy garażowe. 29.12.12, 13:21
    Całość garażu podziemnego stanowi na ogół jedno pomieszczenie, a na dodatek jest to strefa pożarowa podwyższonych wymaganiach.

    Nie można sobie bez zgody pozostałych współwłaścicieli garażu zabudować miejsca postojowego, bo (w odróżnieniu np. od mieszkania) w przypadku tego typu powierzchni w księdze wieczystej zapisane jest wyłączne prawo do jej użytkowania, ale nie jest to odrębna własność. Potrzebna jest zatem zgoda pozostałych współwłaścicieli i/lub spółdzielni/wspólnoty.

    Druga sprawa to strefa pożarowa. W garażu nie mogą znajdować się materiały palne (np. jakiekolwiek meble, czy opony), bez znaczenia jest czy znajdują się one "wewnątrz" boxu czy "na zewnątrz". Jeżeli przyjdzie kontrola z PSP to spółdzielnia/wspólnota może dostać nawet 5 tys. zł kary, a jak strażak będzie nie w sosie to nawet może wyłączyć cały garaż z użytkowania.

    U mnie we wspólnocie (jestem członkiem zarządu) po samowolnym zrobieniu takiego boxu właściciel od razu dostałby pismo z wezwaniem do jego usunięcia, a w przypadku niezastosowania się do niego zostałoby to zdemontowane na jego koszt.
    • Gość: spec Re: Boxy garażowe. IP: *.dynamic.chello.pl 29.12.12, 13:31
     a samochód może stać? ma opony, cztery na wierzchu a piątą schowaną przed strażakiem w bagażniku, a do tego - o zgrozo - cały zbiornik beznzyny czy ropy...
     nie pisz głupot, jak nie wiesz, boks z atestem ppoż (a takie mają wszystkie boksy oferowane na rynku) może zupełnie legalnie stać w garażu wielostanowiskowym, o ile oczywiście nie utrudnia życia innym użytkownikom i nie blokuje dostępu do instalacji znajdujących się w garażu
     • lesher Re: Boxy garażowe. 30.12.12, 15:03
      > a samochód może stać? ma opony, cztery na wierzchu a piątą schowaną przed straż
      > akiem w bagażniku, a do tego - o zgrozo - cały zbiornik beznzyny czy ropy...

      Powiedz to strażakowi jak przyjdzie na kontrolę...

      A z benzyną czy ropą to nie masz racji - one są odpowiednio zabezpieczone (oczywiście jak jest duży pożar to nic nie pomoże...). Palnych rzeczy nie można ustawiać ze względu na rozprzestrzenianie się ognia - w takim przypadku idzie to dużo szybciej.
      Dla wyobrażenia - obejrzyj sobie ten filmik:
      www.youtube.com/watch?v=fmpCMH3s7pI
      > nie pisz głupot, jak nie wiesz, boks z atestem ppoż (a takie mają wszystkie bok
      > sy oferowane na rynku)

      To nie chodzi o atest boxu, tylko o to że wewnątrz tego boxu nie mogą znajdować się palne przedmioty, bo on nie tworzy odrębnej strefy pożarowej.

      > może zupełnie legalnie stać w garażu wielostanowiskowym,
      > o ile oczywiście nie utrudnia życia innym użytkownikom i nie blokuje dostępu d
      > o instalacji znajdujących się w garażu

      Jeżeli zgodzą się na to WSZYSCY współwłaściciele garażu. A może ich być kilkudziesięciu i każdy musi wyrazić zgodę. Inaczej to jest samowolka i każdy z współwłaścicieli może zażądać usunięcia takiego boxu, a jeżeli jego właściciel nie zareaguje - usunąć go na jego koszt.
      • Gość: spec Re: Boxy garażowe. IP: *.dynamic.chello.pl 30.12.12, 17:37
       > To nie chodzi o atest boxu, tylko o to że wewnątrz tego boxu nie mogą znajdować
       > się palne przedmioty, bo on nie tworzy odrębnej strefy pożarowej.
       zgoda - a zatem chodzi boks ale generalnie o to jakie przedmioty będę przechowywać w garażu - niezależnie czy będą w boksie, czy poza nim, czy może będę je trzymać w bagażniku samochodu

       > Jeżeli zgodzą się na to WSZYSCY współwłaściciele garażu. A może ich być kilkudz
       > iesięciu i każdy musi wyrazić zgodę. Inaczej to jest samowolka
       Nieprawda! jaka samowolka??? - boks nie jest konstrukcją budowlaną i na jego ustawienie nie jest wymagana zgoda żadnego urzędu ani wspólnoty, pod warunkiem oczywiście, że nadal można tam zaparkować samochód (chodzi tu o wymóg zachowania określonej proporcji miejsc postojowych do lokali mieszkalnych) ani nie utrudnia korzystania innym z garażu. Podaj podstawę prawną wezwania kogolwiek do usunięcia boksa z jego miejsca.
       • lesher Re: Boxy garażowe. 30.12.12, 21:20
        > zgoda - a zatem chodzi boks ale generalnie o to jakie przedmioty będę przechowy
        > wać w garażu - niezależnie czy będą w boksie, czy poza nim, czy może będę je tr
        > zymać w bagażniku samochodu

        Niezupełnie. W garażu nie możesz wogóle przechowywać niektórych rzeczy, bez względu na to czy znajdują się w bagażniku, czy też nie (np. materiałów samopalnych, czy LPG jeżeli garaż nie jest do tego przystosowany).
        Natomiast materiałów palnych (np. meble) nie możesz przechowywać "luzem", natomiast w bagażniku już owszem. Chodzi o spowolnienie rozprzestrzeniania się ognia w przypadku ewentualnego pożaru (meble w bagażniku, wobec ograniczonego dopływu powietrza nie będą się tak żywiołowo palić jak w przypadku gdy będą postawione w garażu).

        > Nieprawda! jaka samowolka??? - boks nie jest konstrukcją budowlaną i na jego us
        > tawienie nie jest wymagana zgoda żadnego urzędu ani wspólnoty, pod warunkiem oc
        > zywiście, że nadal można tam zaparkować samochód (chodzi tu o wymóg zachowania
        > określonej proporcji miejsc postojowych do lokali mieszkalnych) ani nie utrudni
        > a korzystania innym z garażu. Podaj podstawę prawną wezwania kogolwiek do usuni
        > ęcia boksa z jego miejsca.

        O ile wiem, to samo postawienie boxu nie wymaga zezwolenia PINBu. Natomiast inną sprawą jest zmiana przeznaczenia lokalu (garażowego). Tu nie chodzi o proporcję miejsc postojowych do lokali mieszkalnych, tylko o zmianę przeznaczenia lokalu garażowego. Lokal garażowy jest przeznaczony do parkowania samochodów, a zmiana jego przeznaczenia (w celu wykorzystywania go jako komórki lokatorskiej) wymaga zgody m.in. PINBu. Jeżeli zatem w boxie będziesz nadal tylko i wyłącznie stawiał samochód, to nie ma problemu, natomiast jeżeli chcesz zrobić tam np. schowek, to już zezwolenie jest potrzebne.

        Odmienną sprawą jest uzyskanie zgody od pozostałych współwłaścicieli lokalu garażowego, a jeżeli udzielili oni pełnomocnictwa do sprawowania zarządu garażem (na ogół przy okazji sprzedaży przez dewelopera) wspólnocie lub spółdzielni, to od tej spółdzielni lub wspólnoty.
        Nawet zakładając że dalej parkujesz w boxie samochód (tzn. nie zmieniasz przeznaczenia lokalu), to postawienie boxu stanowi ingerencję w lokal garażowy którego jesteś WSPÓŁwłaścicielem, co przekracza zakres zwykłego zarządu i wymaga zgody wszystkich właścicieli (art. 199 kc).
        Podstawą prawną dla wezwania do usunięcia boxu jest art. 222 § 2 kc.
        • Gość: spec Re: Boxy garażowe. IP: *.dynamic.chello.pl 30.12.12, 22:55
         ech, chyba mówimy o dwóch różnych sprawach. Ja nie mam na myśli zabudowania miejsca garażowego i przekształcenia go w komórkę, ale o postawienie takiej stalowej "szafy na nogach" zwanej potocznie boxem (z ang. skrzynia) jak np tu:
         www.boksgarazowy.pl/co-to-jest.htm
         • Gość: sed Re: Boxy garażowe. IP: *.warszawa.vectranet.pl 01.01.13, 12:31
          lesher, wyzywasz do tego żeby ktoś utarał Ci nosa z tymi przepisami.
          Jadąc od początku logicznie i pospolicie:
          1. Box to nie szafa, wykonany jest z materiału całkowicie niepalnego.
          Jak zatem możesz tłumaczyć, że jego postawienie może powodować większe niż zakładane rozprzestrzenianie ognia. Czy najpierw spali się plastikowy zbiornik samochodu (na benzynę) czy stopi box? Skoro wykonany jest z materiału całkowicie niepalnego dlaczego zakładasz, że zawartość boxu może rozprzestrzeniać pożar?
          Czy do garażu nie można wjeżdżać z bagażnikowymi boxami (na narty)?
          Czy na miejscu parkingowym nie można parkować przyczepy kampingowej?
          Czy na miejscu parkingowym nie można parkować zabudowane lekkiej przyczepki?
          Tylko wrodzone lenistwo powstrzymuje Mnie od tego żeby sięgnąć do przepisów techniczno budowlanych, kodeksu cywilnego i przepisów o wspólnotach mieszkaniowych bo bez problemu bym Ci wystosował prawnicze pisemko w odpowiedzi na twoje wezwanie do usunięcia boxu.
          Jednak na razie moim celem jest żebyś się zastanowił nad swoim myśleniem
          • lesher Re: Boxy garażowe. 03.01.13, 20:42
           Trochę muszę przyznać się do błędu, a wynika to z tego że faktycznie coś innego rozumiałem pod pojęciem "box". U mnie we wspólnocie jeden właścicieli chciał sobie "ogrodzić" swoje miejsce parkingowe "płotem" z blachy i też na to mówił "box" więc stąd nieporozumienie. Oczywiście coś takiego jest całkowicie niedopuszczalne.

           To co napisałem powyżej faktycznie nie do końca stosuje się do takiego boxu jak spec zalinkował powyżej, ale mimo wszystko mam wątpliwości.
           Z tego co pamiętam w pozwoleniu na użytkowanie garażu wyraźnie jest wskazane że pomieszczenie nie może być użytkowane w inny sposób niż parkowanie samochodów, mam wątpliwość czy postawienie boxu nie będzie sprzeczne z warunkami tam zawartymi. Poza tym (jeżeli by tak było), postawienie takiego boxu w związku ze zmianą przeznaczenia pomieszczenia wymagałoby zgody pozostałych współwłaścicieli.

           Z całą pewnością w takim boxie nie można przechowywać materiałów palnych.

           Temat ciekawy - posprawdzam to w przepisach i w pozwoleniu na użytkowanie.
           • Gość: box'er Re: Boxy garażowe. IP: *.warszawa.vectranet.pl 03.01.13, 22:47
            "pozwoleniu na użytkowanie garażu wyraźnie jest wskazane że pomieszczenie nie może być użytkowane w inny sposób niż parkowanie samochodów, mam wątpliwość czy postawienie boxu nie będzie sprzeczne z warunkami tam zawartymi"
            ooo to następne nowości
            Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie wydawana jest dla całego budynku, a nie jedynie dla garażu- chyba że budynkiem jest garaż:]. W jej treści zezwala się, albo nie zezwala i dlaczego. Nie może być tam napisane to o czym piszesz.
            W warunkach użytkowania (instrukcja P.poż itp) może podobny zapis wystąpić ale odnosi się on do ZMIANY SPOSOBU UŻYTKOWANIA. Czyli z funkcji garażu robimy np. biura itp.
            Z salonu nie zrobi się pomieszczenie gospodarcze tylko dla tego, że wstawię do niego lodówkę.
            O zgodę też nie trzeba nikogo pytać o ile taki box jest samonośny, ma znak CE itepe. Czyli jak Nie ingerujesz w konstrukcję budynku przy jego montażu (nie wiercisz, mocujesz) to nikomu nic do tego. Trzeba też myśleć o tym w jaki sposób się go ustawia ponieważ prawo drogowe nie bez powodu wyznaczyło szerokość miejsca parkingowego, zwykłego na 2,3m. Czyli w założeniu drzwi parkującego obok samochodu będą przy otwieraniu zachodzić na nasze miejsce parkingowe - dlatego nie można zabudowywać miejsc parkingowych siatkami tudzież podobnymi roletami.
            Warunki techniczne określają też, że dla parkingów ze słupami. Nic pomiędzy niemi nie powinno się znajdować-czyli logicznie: ktoś się zagapi i pier*lnie w taki box przy parkowaniu. Box się przewróci na 2 samochody.... i znajdź tu winnego? Ten co postawił box, czy ten co parkował??
            Dlatego stawianie ich przy ścianach wydaje Mi się najlepszym rozwiązaniem.

            • Gość: PAWEŁ Re: Boxy garażowe. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.13, 19:01
             A jak ty sobie wyobrazisz taką konstrukcję- jako samonośną? U mnie nie było problemów z wywierceniem 4 dziurek.... więc nic nie przewali się na żaden samochód. Dalej, wejdź na boksy sabaj i zobacz duże zdjęcie. Widać na nim dokładnie jak one są przymocowane. Co do wymiarów, to jak dokładnie widać na zdjęciu i jak jest w rzeczywistości to boks jest montowany wewnątrz linii określającej twoje miejsce parkingowe. Więc w żaden sposób zewnętrznie nie ingerujesz w wielkość miejsca. Podpieram się stroną sabaja, bo masz tam dokładne zdjęcie na którym widać wszystko dokładnie
  • Gość: Pukiel Re: Boxy garażowe. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.13, 19:06
   Możesz spokojnie kupić taki boks u Sabaja, bo pewnie jego masz na myśli (nie rozumiem pisania na zasadzie, że mogę kupić boks w firmie s, a przepraszam co to firma s, jak Ci odpowiedzieć konkretnie???) Boksy mają wszelkie certyfikaty, są stabilne, dobrze zabezpieczone i pojemne jak diabli. Ogólnie w ocenie 1-10, spokojnie daję 9 pkt
  • tomek-palka Re: Boxy garażowe. 25.10.18, 08:07
   Polecam boksy polskiego producenta, do kupienia w ich oficjalnym sklepie sklep.sabaj.pl
   Mam taki od kilku lat i nie zamieniłbym nawet na piwnicę. W końcu nie musimy się męczyć z sezonowym sprzętem sportowym w domu, albo wywozić do rodziców.
  • tomek-palka Re: Boxy garażowe. 25.10.18, 15:51
   Polecam boksy polskiego producenta, do kupienia w ich oficjalnym sklepie sklep.sabaj.pl
   Mam taki od kilku lat i nie zamieniłbym nawet na piwnicę. W końcu nie musimy się męczyć z sezonowym sprzętem sportowym w domu, albo wywozić do rodziców.
  • michalzarowny Re: Boxy garażowe. 08.11.19, 18:43
   Takie szafy garażowe to bardzo ciekawe rozwiązanie. Niestety we Wrocławiu za wiele firm nie oferuje tych szaf.
   Te z linka poniżej dobrze wyglądają, a do tego mają rozsądną cenę. Ktoś sprawdził tą firmę?

   www.vestium.eu
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka