• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Nasielska 44 - Noblin Dodaj do ulubionych

• 10.06.11, 12:43
    Witam.

Czy ktoś ma informacje na temat tej inwestycji ?

www.noblindevelopment.pl/
    Nie ukrywam, że jestem mocno zainteresowana zakupem tam mieszkania. Mają wysoki standard(w tym elewacja z piaskowca, portiernia, wideodomofony, kontrolowane strefy dostępu, wysokie okna, wielkie balkony itp.) za przyzwoitą cenę 6500-8000.
    Stosunek jakość/cena zapowiada się rewelacyjnie, tylko nic nie słyszałam o tym developerze.

Może ktoś mi pomoże?
    Zaawansowany formularz
    • Gość: NEGOCJATORNIA.PL IP: *.jmdi.pl 10.06.11, 22:56
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: as IP: 178.73.49.* 15.12.11, 23:26
        Jestem mieszkańcem ogrodów piasta i wszystko co zostało napisane o Noblin wcześniej Attis jest prawdą. W czasie deszczów leje się woda do garaży przez nieszczelne dylatacje i źle położoną izolację. Niestety biała wanna nic wam nie pomoże jeżeli nie będzie solidnie wykonana, a o to u tego developera jest bardzo trudne. Faktycznie nastąpiło zapadnięcie się ścian w przynajmniej jednym lokalu ponadto dach jest nieszczelny i woda leje się po ścianach. Jak ktoś nie wierzy to mogę mu pomóc to sobie uświadonić i pokazać ich niedoróbki. ponadto mam zdjęcia z wielu przesiąków w garażach, mogę podesłać na email jak ktoś chce. Niedoróbek jest tak wiele że lepiej omijać ich z daleka

MIJAJCIE ICH Z DALEKA NIE BEZ POWODU CO BUDOWA ZMIENIAJĄ NAZWE.
        A JEŻELI KTOŚ KUPIŁ TO NIECH SIĘ MODLI ŻE MOŻE NA POPRZEDNICH BŁĘDACH SIĘ CZEGOŚ NAUCZYLI
        JAK KTOS JESZCZE SIE ZASTANAWIA TO LEPIJ ZREZYGNUJ
        JA TEŻ SIĘ ŁUDZIŁEM ŻE U NAS BĘDZIE LEPIEJ
        PODAJ EMAI A PODEŚLĘ NAOCZNE DOWODY
    • Gość: K. Kudaj IP: 91.224.144.* 14.06.11, 14:41
      Dziwne że developer istnieje na rynku od 2003 r. i nie ma na forach żadnych informacji na jego temat
      • Gość: celina IP: *.subscribers.sferia.net 14.06.11, 21:45
        Nie widzę znamion oszustwa ze strony pana od negocjacji! Pan który oskarża jest poprostu podłym człowiekiem i tyle, natomiast panie negocjatorze wiem że można wynegocjować rabat ale proszę wstępnie napisać za ile można kupić dom na osiedlu "Park Chojnów" WAN S.A. lub "Constans" Ronsona? Specyfikacje techniczne są na stronie developerów, domy już jakiś czas stoją. Jestem po kilku rozmowach w tych firmach i mam pewien pogląd, ciekawa jestem co pan by tu wynegocjował...?
    • Gość: Mariusz IP: *.232.226.78.promexim.com 16.06.11, 18:05
      Witam, kupiłem mieszkanie na Nasielskiej 44. Ten developer jest bardziej znany na rynku pod nazwą Attis Development www.attisdevelopment.pl/
      Z tego co mi wiadomo, budują dobrze, pracę na placu budowy rozpoczęły się z końcem maja. Odwiedzam plac budowy raz na dwa tygodnie i jak na razie - prace idą sprawnie. Jeżeli chodzi o negocjacje cenowe, to od ceny wyjściowej udało się wynegocjować około 6%.
      • Gość: Ogrody Piastowskie IP: *.181.31.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.08.11, 08:53
        Witam. Radzę uważać na tego developera jego poprzednie inwestycje owszem były budowane w terminie ale cóż z tego jak teraz z tego co wiem wszystkie nadają się już do poważnych remontów. Fasolowa cieknie, Ogrody piastowskie woda przy każdym większym deszczu leje się w garażach, z dachów i tarasów cieknie po sufitach, ogródki się zapadają. Proszę się wybrać na te osiedla i zapytać mieszkańców szczególnie tych z parterów, ostatnich i przedostatnich pięter ile razy ich zalewało, odpadają płytki z balkonów, chodników schodów, a podziemnym parkingu i piwnicach grasuje grzyb. Attis nie robi nic albo tylko pozory i to tak opieszale, że w końcu wspólnoty muszą naprawiać na własny koszt tzn każdy z mieszkańców za to zapłaci. Nie warto kupować od tego dewelopera
        • 08.09.11, 19:42
          Szanowni właściciele, dyrektorzy, pracownicy Attis Development obecnie Noblin Capital Group !

Postawmy sprawę jasno i spójrzmy prawdzie w oczy…

W imieniu wszystkich, którzy popełnili ten błąd i zaufali waszej f-mie.

Zwracam się do was z apelem i prośbą !

Zaprzestańcie działalności polegającej na budowaniu mieszkań.

Z bardzo prostej i trywialnej przyczyny – NIE POTRAFICIE TEGO ROBIĆ.

Jest tyle innych dziedzin gospodarki rynkowej (ogrodnictwo, fermy drobiu), które być może nie przerosną waszych możliwości i umiejętności a przyniosą wam równie okazałe profity.

Rodacy !! Zrobicie wielka przysługę społeczeństwu, przyszłym i obecnym pokoleniom zaprzestając działalności developerskiej !!
          Sceptyków i niedowiarków zapraszam do obejrzenia poprzednich dokonań tego pseudo developera przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie Pistów/Pruszków
          Re:UWAGA!!!!! Ogrody Piasta Attis DevelopmentIP
      • Gość: barabara IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.12, 10:45
        co Ty gadasz, przeciez oni maja kiepska opinie, i zmineili nazwe, bo chyba mieli zla opinie. widac, ze naciagasz.
      • Gość: ciekawy IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.12, 11:09
        Jaki jest ich kapital zakladowy?
    • Gość: Tomekkk IP: *.adsl.inetia.pl 20.06.11, 20:08
      Witam.
      Zadałem sobie troche trudu i zbadałem dotychczasowa działalnosc tego developera, bo sam szukam mieszkania na grochowie. Rzeczywiscie na początku swojej działalnosci mieli problemy z inwestycją Ogrody Piasta, ale juz w następnej, na której byłem osobiscie obyło się bez problemów. Mało tego całość wygląda całkiem przyzwoicie i co ciekawe w dobie kryzysu mieszkań tam juz nie ma. Sprzedali wszystkie, pomimo ze inwestycja nie jest skończona w 100% czyli nie taki diabeł straszny;)
      "Gosciu" przed czym ostrzegasz?, czy coś jeszcze powinienem sprawdzic/wiedzieć? Czemu mam mieć wszystko na piśmie? Przecież umowe mozna podpisać w formie aktu notarialnego?
      • Gość: romek IP: *.ip.netia.com.pl 21.06.11, 11:32
        Zadna z inwestycji hektor/attis, obecnie noblin nie była udana i wykonana dobrze, stąd co jakiś czas zmiana nazwy firmy. ogrody włoskie - spartaczone patio, którego nie naprawili w ciągu 4 lat. ogrody piastowskie - spartaczony dach, tarasy, izolacja patio i garazy oraz piwniec. Ogrody piasta - brak izolacji patio i piwnic, zapadające się mieszkania na parterze. Do tej pory mieszkaja tam chłopaki od attisa i gaszą pożary wciskając silikon gdzie sie da. Najnowsza fasolowa to samo, brak izloacji przeciwwilgociowej, problemy z projektem technicznym i zamknięciem osiedla. To, ze jakos te osiedla wyglądają to tylko zasługa wspólnot i zrzutkom mieszkańców. Ich mieszkania są tylko początkowo tanie. Po odbiorze wszystko trzeba sobie naprawiać na własną rękę - plac zabaw, zieleń, izolacje, siłowniki do bram, ogrodzenie itp
        Kto chce ryzykowac, niech kupuje w noblin. Na przestrzeni lat zmienia sie tylko nazwa tego pseudodewelopera. Obiecają a nawet podpiszą wszystko. Przy takim prawie mogą to robić praktycznie bezkarnie.
        Warto się poradzić prawnika jak wygląda dochodzenie swoich praw przed sądem, nawet z aktem notarialnym.
        • Gość: Maria IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.11, 12:55
          Nie wiem skąd masz takie informacje.
          Byłam dziś na budowie, prace idą sprawnie, jest już dziura w ziemi. Poza tym generalnym wykonawcą jest Instalbud Rzeszów, która firmą krzakiem nie jest, więc nie wiem skąd te oskarżenia o spartaczenie roboty?
          Na Fasolowej byłam i rozmawiałam z lokatorami, bo byłam zaniepokojona opiniami tu na forum. Wszyscy z którymi rozmawiałam są zadowoleni.
          Wszystkim którzy chcą kupić mieszkanie na Nasielskiej niech sami sprawdzą tą inwestycje a nie sugerują się wpisami wiecznie niezadowolonych. Poza tym proszę mi wskazać inwestycje na grochowie gdzie poniżej 300000 zł kupie 2 pokojowe mieszkanie nie na parterze z takim standardem. Ja szukałam i jakoś nie znalazłam. W każdym razie ja kupuje tam mieszkanie.
          • Gość: Mariusz IP: *.232.226.78.promexim.com 29.06.11, 14:17
            Witam sąsiadkę :-)
          • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 30.06.11, 10:27
            pani Mario dzieki za te uwagi ale pracownikom firmy attis dziekujemy,już była taka jedna osoba na forum fasolowa i została szybko zrównana z ziemią.nie ma w 100% zadowolonych klijentów wiec nie macie co sie produkowac
            • Gość: Klient IP: 193.164.157.* 07.07.11, 11:14
              Poczytajcie o Attis. Mi też wydawało się, że będzie wszystko ok.
              osiedle-fasolowa19.phorum.pl/
              ogrodypiasta.phorum.pl/index.php
              Wystarczy przyjrzeć się inwestycji na Fasolowej (z sufitu w garażu cieknie od lutego czy marca). Woda się leje w kilku miejscach, balkony źle pouszczelnianie, z lamp kapie i ciągłe obiecywanie, że teraz to już na pewno będzie wszystko ok :/
          • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.11, 13:18
            Pani Mario, chyba pomyliła Pani adresy na Fasolowej. Sam jestem mieszkańcem Fasolowej 17 i zapraszam każdego chętnego - śmiem twierdzić, że nie znajdziecie ani jednego nabywcy mieszkania od attisa (obecnie Noblinu), który byłby zadowolony. Niedoróbek jest tak wiele, że długo można wymieniać. Odprowadzenie deszczowe nie na zewnątrz, a w środku budynku (rury w łazienkach), posadzki wylane za nisko (różnica poziomów między mieszkaniem a klatką kilka centymetrów), nieszczelności praktycznie na każdym balkonie (woda przedostająca się do mieszkań), pozarywane szachty kablowe, odpadające tynki na klatkach schodowych, zalany nieustannie garaż oraz piwnice. W planach były 2 wjazdy do garażu, ale deweloper pod koniec budowy zamurował jeden z nich dorabiając 3 dodatkowe miejsca postojowe. Większość planowanych ogólnodostępnych miejsc parkingowych została zagrodzona i jest przeznaczona na sprzedaż (chętnych nie ma, miejsca stoją puste a mieszkańcy szukają miejsc po okolicy). Plac zabaw zastąpiony również parkingiem. Inwestycja oddana do użytku na wiosnę. Mamy październik osiedle jest nadal niezamknięte, klatki są otwarte. Nie ma tygodnia, żeby nie było awarii wody, prądu lub kanalizacji. Niesprawne windy. Oczywiście od czasu odbioru kluczy łatwość kontaktu z deweloperem i wyegzekwowania czegoś jest odwrotnie proporcjonalna do sytuacji sprzed podpisania umowy.
            Szanowni zastanawiający się nad zakupem u tego dewelopera - jeśli marzycie o 3 letniej nieustannej przygodzie i życiu pełnym niespodzianek (bo tyle obowiązuje rękojmia i taki okres czasu deweloper ma na poprawki) to walcie prosto z zaliczką... za wszystko inne zapłaci MasterCard.
            Pozdrawiam
            Mieszkaniec Fasolowej 17
            PS. Zapraszam też do lektury:
            osiedle-fasolowa19.phorum.pl/
      • Gość: Adam IP: *.ptim.net.pl 06.03.12, 17:07
        Tym aktem to sobie możesz później tyłek podetrzeć na otarcie łez... Nikt nie twierdzi że nie wybudują osiedla tylko że po odebraniu okaże się że mieszkasz na Tytanicu który zaczyna tonąć...
      • Gość: cienias IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.12, 10:49
        A co to za ta druga inwestycja. I skad masz takie wiadomosci?
      • Gość: sciema IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.12, 00:09
        Ale sciema, ha ha
    • Gość: Mariusz IP: *.adsl.inetia.pl 21.06.11, 00:46
      Byłem dziś na placu. Prace idą do przodu w dobrym tempo.
      • Gość: grazynka IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.12, 10:45
        Co Ty nie powiesz, to skad niby te opoznienia?
    • Gość: Mariusz IP: *.232.226.78.promexim.com 07.07.11, 11:09
      Szukam sąsiadów który tak jak ja kupili mieszkanie na Nasielskiej 44. Ja jestem na II piętrze, klatka "C", mail: kni.box@gmail.com
      • Gość: Gość IP: 160.83.30.* 12.07.11, 17:39
        Wszystkich, chętnych zapraszam na Fasolową. Bez problemu można wejść do klatek i garaży. Myślę, że nawet bez szczególnej wnikliwości można zauważyć kilka rzeczy, które powinny skłonic do głebszego zastanowienia się nad tą inwestycja
        • Gość: Klient IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.11, 16:27
          Po weryfikacji dewelopera mogę udzielić kilku informacji jakie uzyskałam w toku prowadzonego "dochodzenia". Umowa z developerem, jak poinformował mnie mój prawnik, jest OK. Prosił u wynegocjowanie kilku zmian, na co firma się zgodziła w proponowanym przeze mnie brzmieniu. Projekt inwestycji był przygotwany przez pracownię MKC Architekci prjektująca dla takich firm jak Ronson, Pekao Property, Shiraz, Spółdzielnie mieszkaniowe itp. Nie jest to firma krzak i zna się na swojej pracy (mkc.pl). Budowę realizuje też znana firma budowlana (www.instalbud.ires.pl), która zrealizowała już wiele osiedli mieszkaniowych i innych budynków przesymysłowych. Wydaje się więc że pomimo, że na forum jest kilka negatywnych wpisów można sądzić że w tym wypadku deweloper solidnie przygotował się do realizacji inwestycji. Natomiast odnosząc sie do tych negatywnych wpisów to naliczyłam ich łacznie 5. Są to notorycznie te same osoby które wpisują się na kazdą z inwestycji dewelopera. Co z pozostałymi 500 mieszkańcami dla któch deweloper wybudował mieszkania? wygląda na to że tych niezadowolonych jest 1% ! Jest to atrakcyjna perspektywa o ile nie znajdę się w tym 1%. Na razie mi to pasuje. PODPISUJE UMOWE.
          • Gość: bromba IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.12, 00:15
            nikt nie twierdzi, ze ze project czy fimra budolana jest zal, ale ze developer. To roznica. Wystarczy, ze nie placa podwykonawcom i stad sa niedorobki. Czuje sie bardzo zniechecona do tej inwestycji
            • Gość: Łukasz Nowak IP: *.nat.omega-pilzno.com.pl 13.12.13, 14:39
              Szanowny Panie
              Własnie wkładam do koperty wezwanie do usunięcia wad w nowo nabytym mieszkaniu w Ogrodach Piastowskich. Mieszkanie kupiłem z drugiej ręki. Jest jeszcze w stanie deweloperskim. Podczas ubiegłotygodniowych wichur, stojąc przy drzwiach balkonowych czuć było wpadającą do mieszkania (dla uniknięcia nieporozumień- balkony były zamknięte) wodę w postaci drobnej mgiełki. Nie ważne jest kto robił projekt, kto i w jakim terminie wykonywał, ale jak wykonał.
              • Gość: killers IP: *.ip.netia.com.pl 13.12.13, 17:47
                i najlepiej do sądu.
                to się wpakowałeś, współczuję.
    • Gość: Mariusz IP: *.232.226.78.promexim.com 19.09.11, 15:54
      Jest poślizg około 2 miesięcy w stosunku do pierwotnego haromonogramu. Poślizg był spowodowany koniecznością uzyskania pozwolenia na odprowadzanie wód gruntowych do miejskiej kanalizacji deszczowej. Prace idą cały czas w przyzwoitym tempo. Developer obiecuje, że nadrobi opóźnienie i że ostateczny termin oddania inwestycji nie ulegnie zmianie (IV kw. 2012).

Z ciekawostek: Dowiedziałem się, że fundamenty budynku będą wykonane w technice betonu wodoszczelnego, t. zw. "biała wanna" - technologia niemiecka polegająca na przeniesieniu wodoszczelności budynku na jego masę konstrukcyjną, czyli płyta fundamentowa i ściany tworzą jedną wodoszczelną konstukcję, bez konieczności stosowania dodatkowych uszczelnień. Jest wylewany specjalny beton który stosuje się w budownictwie hydrotechnicznym. Prace są prowadzone przez wyspecjalizowaną firmę. Miejsce w którym stanąć ma osiedle ma wysoki poziom wód gruntowych, dlatego takie rozwiązanie jak najbardziej ma sens.

Więcej o tej technologii: www.e-izolacje.pl/a/4552,hydroizolacja-bezpowlokowa
      • Gość: przem IP: *.adsl.inetia.pl 29.09.11, 20:25
        Ja wiem czy to taka ciekawosta z tą białą wanną? Jakby deweleper popatrzył wcześniej na inne budowy w okolicy, to by zobaczył że inny deweloprzey stosują podobną technologię i że jest wysoki poziom wód gruntowych i nie tracił dwóch miesięcy na załatwianie zezwolenia na odprowadzenie wód gruntowych. Podobnie z wodami gruntowymi było na budowie przy Nasielskiej 32.
    • Gość: groszek IP: *.home.aster.pl 19.09.11, 17:26
      Czy ktoś może mógłby mnie wyprowadzić z błedu badź potwierdzić moje obawy co do bliskości torów i hałasu jeżdzących pociągów oraz uciązliwosci jezdzacych po okolicy karetek??
      • Gość: zuza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.11, 17:33
        Szpital na Szaserów jest jeszcze przed osiedlem i jeżeli jeżdzą to nie w tą stronę. Dodatkowo Nasielska jest ulicą boczną z tzw śpiącymi policjantami więc nikt kto nie musi tamtędy nie jeździ. Ruch odbywa się ulicą Szaserów która jest około 200 m od budynku zasłonięta dodatkowo innymi 4 piętrowymi budynkami.
        Do torów jest również około 200 m i jak pytałam się mieszkających na nasielskiej ludzi nie sprawia to żadnych kłopotów. Bardziej narzekają na uciązliwość budowy bo podobno pracują od 5 rano do prawie 23.
        • Gość: zzz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.11, 20:34
          Z tymi śpiącymi policjantami to chyba coś Ci się przywidziało. Ulica jest mała ale policjantów jakichkolwiek brak. Co do uciążliwości to bardziej bym się obawiał lakiernika samochodowego którego warsztat przylega do budynku. Być może w obecnych czasach tego typu działalność za oknem nie jest uciążliwa. Po drugiej stronie ulicy nasielskiej znajduje się chyba jakaś hala produkcyjna. Czynny ten przybytek? Tory faktycznie są dość blisko ale chyba da się z tym żyć :)
    • Gość: Mariusz IP: *.232.226.78.promexim.com 20.09.11, 12:29
      Witam, właśnie otrzymałem od developera informację o postępie prac na budowie osiedla "Nasielska 44":
      Prace wykonane tydzień 37:
      ( 12.09 – 18.09.2011 r.)
      • betonowanie płyty fundamentowej w części z separatorem oraz część płyty fundamentowej segmentu "C".
      • układane zbrojenie na segmencie "A" (zbrojenie dolne, przegłębienia, zbrojenie górne).

Zdjęcia Plan prac budowy

Plan na 38 tydzień:
      ( 19.09 – 25.09.2011 r.)
      • wykonanie płyty fundamentowej C1 pod budynkiem C oraz A1 pod budynkiem A.
      • wykonanie belki dylatacyjnej pomiędzy budynkami A i B oraz wykonanie płyt fundamentowych szachów wind budynków A i B oraz separatora.

• Gość: klient IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.11, 08:51
        Też otrzymałam taką informację. Super sprawa. Widać że developer się stara.
    • Gość: groszek IP: *.home.aster.pl 23.09.11, 00:13
      Czytam, czytam i ... włosy mi się jeżą nie tylko na głowie jeżeli chodzi o ten Attis Development.
      Przeglądając ten wątek oraz drugi dotyczący fasolowej mam nieodparte wrażenie że ktoś z IP: *.internetdsl.tpnet.pl pod nickami sylwia, maria, zuza stara się bardzo mocno prostować skręconą jak kłębek drutu fatalną opinię o powyższym developerze.

Pozdrawiam
      Detektyw Groszek ;)
      • Gość: strigge IP: *.204.48.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.09.11, 21:19
        pozdrawiam wszystkich "sąsiadów" (ja mam I piętro, klatka A)
        Rozmawiałam z okolicznymi mieszkańcami i twierdzą, że pociągów nie słychać, karetki jeżdżą w okolicach szpitala, więc to daleko, śpiący policjanci są , ale na Boremlowskiej, a warsztat lakierniczy rzeczywiście jest, ale z tego co wiem to wybudowany bez pozwolenia:)
        i jeszcze prośba do "klienta", "Groszka", "Zzz" i innych ..... ujawnijcie się, które mieszkania kupujecie, może ktoś z was w klatce A - tam gdzie ja?:)
        • Gość: przem IP: *.adsl.inetia.pl 29.09.11, 20:20
          Tia, warsztat lakierniczy wybudowany bez pozwolenia, ale działa od kilku lat i jakoś nikt go nie zamknął.
          • Gość: groszek IP: *.home.aster.pl 29.09.11, 22:35
            Muszę przyznać, że byłem zainteresowany mocno mieszkaniem na Nasielskiej jednak po dwóch wizytach w okolicy stwierdzam że:
            -karetek o które się martwiłem w ogóle nie słychać
            -okolica jest bardzo spokojna, nie ma tam praktycznie ruchu, kilka małych bloków plus domki jednorodzinne
            -sam warsztat nie wydaje mi się mocno uciążliwy, w dzień coś tam się dzieje natomiast już popołudniu i wieczorem kompletna cisza
            -dojazd samochodem w inne częsi miasta jest do zaakceptowania
            -ale... pociągi, nigdy nie mieszkałem w ich pobliżu i może jestem mocno wyczulony, ale zwłaszcza wieczorem kiedy jest już cisza słychać je, w poblizu jest też przejazd i każdy pociąg tam trąbi i to słychać już naprawdę głośno

Podsumowując nie jest źle ale co z tymi pociągami? Blok naprawdę ładny, mieszkania też mają bardzo dobre rozkłady, duże balkony.
            Czy ktoś może mieszka w tamtej okolicy?
            No i jaka jest opinia tych co byli, widzieli i może nawet kupili?

Pozdrawiam
            • Gość: strigge IP: *.182.87.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.10.11, 12:47
              Ja mieszkam w tej chwili dość blisko, ale po drugiej stronie torów, więc codziennie co najmniej 2 razy przez nie przejeżdżam. Pociągi jeżdżą tam bardzo wolno, bo albo są to składy podmiejskie, albo pociągi wjeżdżające na myjnię lub warsztat. Ponieważ przejazd jest strzeżony, to pociągi tam nie trąbią. Czasami dają znać że jadą jak widzą blisko samochód tam gdzie są tory nie strzeżone, ale to jest spory kawałek dalej pod lasem - za lokomotywownią.
              A co do lakierni, to faktycznie do tej pory nikt jej nie zamknął, ale przecież w miejscu na którym budowane jest osiedle były chyba jakieś hale przemysłowe, więc do tej pory nikomu ta lakiernia nie przeszkadzała. Z tego co kojarzę to w/g przepisów budynek mieszkalny nie może stać blisko lakierni, więc gdyby była ona postawiona legalnie, to nie byłoby pozwolenia na wybudowanie tam bloku.... tak mi się przynajmniej wydaje.
    • Gość: virka IP: *.home.aster.pl 11.10.11, 15:46
      Witam,

jeśli ktoś już kupił mieszkanie na Nasielskiej to chętnie nawiąże kontakt,
      virka@op.pl

pozdrawiam
      • Gość: strigge IP: *.205.1.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.10.11, 23:25
        to jest link do grupy sąsiedzkiej na gmail
        groups.google.com/group/nasielska-44/aboutalbo
        groups.google.com/group/nasielska-44?hl=en
        polecam:)
        • Gość: strigge IP: *.205.1.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.10.11, 23:28
          przepraszam
          pierwszy z linków źle mi się wkleił już poprawiam:

groups.google.com/group/nasielska-44/about
          • 17.11.11, 20:03
            Witam,
            Czy ktoś się orientuje dokładnie jakie będą opłaty za użytkowanie wieczyste - ktoś dzwonił do Urzędu Dzielnicowego Praga Południe?
            • Gość: Fasolowa17 IP: *.pse.pl 28.11.11, 13:21
              Witam wszystkiech potencjalnych nabywców w inwestycji Noblina. Tym którzy już kupili mieszkania życzę powodzenia i żeby nie powtórzyła się historia z Fasolowaej 17. Tym którzy zastanawiają się nad zakupem ODRADZAM. Jestem mieszkańcem Fasolowej i szczerze mowiąc żałuję że dałem się nabrać. Na początku wszystko wyglądało obiecująco: fajne mieszkania, duże balkony i dobra cena. Rzeczywistość okazała się brutalna. Aż nie chce mi się pisać o dawnymm Attisie. Uważam że każdy kto chce wydać kilkaset złoty ( czesto na kredyt) powinien poświęcić tochę czasu i odwiedzić poprzednie inwestycje deweloper. Ja tego nie zrobiłem i żełuję. Tym którzy jednak znajdę czas to zapraszam na Fasolowaą 17 żeby zobaczyć całą prawdę o Noblinie (dawny Attis). Chętnie pokarze wszystkie wady niedoróbki itd.
              mój mail: zdzisio007@poczta.onet.pl
              tel. 783939463
              Pozdrawiam
              • 11.12.11, 15:22
                " Czy ktoś może mieszka w tamtej okolicy?
                No i jaka jest opinia tych co byli, widzieli i może nawet kupili? " - na miejscu gdzie buduje się teraz blok było mieszkanko moich rodziców, mieszkaliśmy tam wieeeeele lat :)
                absolutnie nie słychać żadnych pociągów, jest spokój cisza, blisko do sklepu, autobusu, tramwaju. Aż się łeska w oku kręci jak widzę jak postępuje budowa, tymbardziej, że moi rodzice również wkupili tam mieszkanko :)
                Pozdrawiam :)
                • Gość: as IP: 178.73.49.* 15.12.11, 23:28
                  Jestem mieszkańcem ogrodów piasta i wszystko co zostało napisane o Noblin wcześniej Attis jest prawdą. W czasie deszczów leje się woda do garaży przez nieszczelne dylatacje i źle położoną izolację. Niestety biała wanna nic wam nie pomoże jeżeli nie będzie solidnie wykonana, a o to u tego developera jest bardzo trudne. Faktycznie nastąpiło zapadnięcie się ścian w przynajmniej jednym lokalu ponadto dach jest nieszczelny i woda leje się po ścianach. Jak ktoś nie wierzy to mogę mu pomóc to sobie uświadonić i pokazać ich niedoróbki. ponadto mam zdjęcia z wielu przesiąków w garażach, mogę podesłać na email jak ktoś chce. Niedoróbek jest tak wiele że lepiej omijać ich z daleka

MIJAJCIE ICH Z DALEKA NIE BEZ POWODU CO BUDOWA ZMIENIAJĄ NAZWE.
                  A JEŻELI KTOŚ KUPIŁ TO NIECH SIĘ MODLI ŻE MOŻE NA POPRZEDNICH BŁĘDACH SIĘ CZEGOŚ NAUCZYLI
                  JAK KTOS JESZCZE SIE ZASTANAWIA TO LEPIJ ZREZYGNUJ
                  JA TEŻ SIĘ ŁUDZIŁEM ŻE U NAS BĘDZIE LEPIEJ
                  PODAJ EMAI A PODEŚLĘ NAOCZNE DOWODY
                  • Gość: gość IP: *.acn.waw.pl 05.02.12, 23:19
                    Kilka rzeczy które znalazłem
                    1. Księgą wieczystą nr WA6M/00152356/9

2. HIPOTEKA UMOWNA 17000000,00 (SIEDEMNAŚCIE MILIONÓW) ZŁ z 2011-09-06

3. Cena wywoławcza działki Nasielska 44 - 3 955 000,00 z 2009roku
                    Powierzchnia działki: 3 740,00 m2
                    Powierzchnia zabudowy: 1619,89 m2
                    Powierzchnia użytkowa mieszkań: 4873,81 m2
                    Powierzchnia usługowa i biur: 672,23 m2
                    razem powierznich mieszkan+usługowe/biura 5546,04 m2
                    4 000 000 / 5546,04 ~ 721pln / m2

4. Jak narazie tylko 2 nabywców ma dopisane w KW roszczenie do ustanowienia odrębnej własności lokalu - ale to pewnie wynika z tego że nikt tego nie robi

5. Czy instalbud rzeszów to taki sprawdzony wykonawca jeżeli nie ma swoich sprawdzonych podwykonawców i musi szukać ich przez ogłoszenia?
                    pulawy.olx.pl/stan-surowy-warszawa-iid-206558648
                    • Gość: zulo IP: *.182.225.69.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.02.12, 12:25
                      Witam. Czy ktoś podpisał już umowę ? Czy ma ktoś jakieś świeże informacje ? z tego co wiem, sporo mieszkań już się sprzedało.
                      • Gość: aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.12, 10:41
                        Cześć, mieszkam przy Grochowskiej i też się zastanawiałam nad tym osiedlem. Mają sprzedanych 20 mieszkań, budowa jakoś się rozrasta. Okolica osiedla dla mnie jest ciekawa bo mimo dobraj komunukacji nie słychać tam zgiełku samochodów jak przy rondzie. Zastanawiają mnie tylko pociągi czy nie są uciążliwe?
                  • Gość: wigo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.12, 14:14
                    Wydaje się że ponosi cię fantazja. Rozmawiałem z pracownikami wykonawcy - Instalbud Rzeszów. Potwierdzili słowa osoby w wpisów powyżej dotyczące poprawniści wykonania płyty fundamentowej. Co do jakości ich prac odesłali mnie do ich strony intermnetowej - www.instalbud.rzeszow.pl/index.php/inwestycje-zrealizowane gdzie zaprezentowane są ich dokonania budowlane. Z tego co widać zrealizowali jużwiele budynków i fabryk co może wskazywać na ich solodność.
    • Gość: Kwiat IP: *.180.33.180.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.02.12, 16:06
      Tyle tylko, że Instalbud prace zleca rowniez podwykonawcom
      pulawy.olx.pl/stan-surowy-warszawa-iid-206558648
      • Gość: LILI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.12, 09:07
        Z tego co czyta się w prasie i trąbią w telewizji to do każdego projektu jaki jest realizowany firma prowadząca zaprasza poswykonawców. To oni realizują cześć projektu lub jego całość (autostrady, stadion narodowy itp.). Firmy organizują też przetargi na prace wykonawcze aby zobaczyć jaki jest poziom obecnych cen na rynku. Nie jest to więc nic zdrożnego.
    • Gość: Kwiat IP: *.180.70.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.02.12, 13:16
      Tak a pozniej slyszymy, ze schody na stadionie sa krzywe a balkony w domach sie zapadaja :)
      • Gość: LILI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.12, 14:04
        No niby tak. Tylko weź pod uwagę że duże firmy budowlane mają sztab inżynierów do obsługi merytorycznej budowy. Natomiast prace wykonawcze są powierzane mniejszym firmom, tzw. podwykonawcą. To jest stała praktyka. Najlepiej było to widać przy budowie autostrady przez Chinczyków. Część pracowników mieli własnych ale pozostałe praca wykomywały mniejsze spółki polskie. Po prostu "Pan Zdzisio" ze swoimi dziesięcioma pracownikami i kapitałem 50 - 100 tys złotych nie jest w stanie obsłużyć inwestycji za 50 mln. Dlatego jest duża firma budowlana która jest w stanie udzignąć finansowo realizację jednej lub kilku budów i do tego 30 "Panów Zdzisów" do pracy.
        • Gość: Kwiat IP: *.180.70.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.02.12, 15:38
          Czyli jednym słowem, pozostaje zadać pytanie co za 'Zdziśki' wykonują prace. A tak na marginesie, jest tu ktoś kto kupił już mieszkanie i mógłby podzielić się informacjami ?
          • Gość: LILI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.12, 16:54
            Tego się nie dowiemy. Rozmawiałem dziś z kierownikiem budowy i powiedział że firmy zmieniają się w zależnosci od branży. Jedni robią instalacje lelektryczne inni wodnokoanalizacyjne. Inne formy są od murowania scian a kolejne od wylewania stropów. Gwarantem poprawności wykonania prac jest Instalbud Rzeszów.
            • Gość: Kwiat IP: *.180.70.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.02.12, 17:04
              LILI jesteś już posiadaczem nieruchomości Nasielska 44 ?
              • Gość: Kwiat IP: *.146.39.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.02.12, 10:59
                Dlatego tez uwazam, ze na tym forum nie ma sensu pisanie, poniewaz jest to nic innego jak dialog z pracownikami dewelopera.
            • Gość: bronka IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.12, 00:23
              Gwarantem to jest developer i czy czy wyplaci kase podwykonawcaom...
    • Gość: obiektywna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.12, 13:05
      Witam wszystkich powyżej.
      Czy w takim razie jeśli są same krytyczne opinie o Developerach to możecie mi podać jednego solidnego Developera którego możecie polecić?
      • Gość: Gość IP: *.nameserverus2.com 27.02.12, 15:50
        > Witam wszystkich powyżej.
        > Czy w takim razie jeśli są same krytyczne opinie o Developerach to możecie mi p
        > odać jednego solidnego Developera którego możecie polecić?

Nie. Tacy nie istnieją.
        • Gość: LILI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.12, 10:57
          Przejrzałam kilka forów innych developerów. Jest dokładnie to samo. Widocznie tylko Ci którzy są zadowoleni wogóle się nie wpisują.
          Ja się zdecydowałam, podpisuję umowę.
          • Gość: Mieszkaniec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.12, 11:22
            Hehe, Pani/Panie LILY proponuję popracować mocniej nad marketingiem szeptanym, bo póki co miernie to wychodzi!
          • Gość: Kwiat IP: *.182.106.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.02.12, 11:25
            To forum jest baardzo złudne, jest moderowane przez pracowników firmy deweloperskiej, sa non stop usuwane wazne wpisy i kompromitujace zdjecia. Dziwne, ze znalazlo sie kilka osob ktore pisza: PODPISUJE UMOWE hehe. Żenada
            • Gość: LILI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.12, 11:40
              O ile wiem w Polsce panuje ustrój demoktatyczny. Nie ma obowiązku zakupu mieszkania u tego developera. Jak ktoś chce to kupuje, a jak nie to nie. Nie rozumiem dlaczego ta decyzja jest przez innych forumowiczów krytykowana i jakie do tej krytyki mają prawo. Ja sprawdziłam to co uważałam za stosowne i podjełam decyzję, innym nic do tego.
              A z tego co widzię to pan Kwiat jest jakimś podejrzliwcem, który wszędzie wietrzy spisek i przedstawia spiskowe teorie.
              • Gość: as IP: 31.178.125.* 28.02.12, 17:27
                To Pani się wypowiada nie mając doświadczenia z tym developerem, ja miałem do czynienia z attisem więc odradzam zakupu. Jak kupowałem własne mieszkanie to też się łudziłem, że tylko niezadowoleni piszą złe opnie a większoś jest zadowolona. Teraz widzę to z inne strony i żałuję że się nie posłuchałem. Jak ktoś się chce zdecydować to niech przyjedzie na istniejące już ich budowy i porozmawia z mieszkańcami co na ich osiedlach jest żle. Jak posłuchacie to większość z was zrezygnuje.
                Osiedle w Pruszkowie Ogrody piasta notorycznie zalewa przez nieszczelną izolację a na wszystkie reklamacje attis (dziś noblin) nikt nie odpowiada. Zmienili już nazwę i zwijają sie zakładając nową spółkę po to aby nie odpowiadać za fuszerki

I co na to ty LILI
                • Gość: Mieszkaniec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.12, 10:46
                  Pani/Pan LILY ma większe doświadczenie z tym deweloperem, niż wszyscy inni wypowiadający się na tym forum razem wzięci, gdyż to nie kto inny jak pracownik Hektora/Attisa/Noblina
                  • Gość: LILI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.12, 10:58
                    Wypraszam sobie wmawianie na siłę założonej z góry tezy. To wykłe świństwo. Niestety tak już u nas jest. Jak ktoś ma odmienne zdanie to go trzeba zniszczyć. Brawo PRAWDZIWI POLACY !!
                    Wczoraj na na innym formum znalazłam ciekawy wpis. cytuję:
                    " Dlaczego na różnych forach w większości "wypowiadają się" kompletni ignoranci, albo zdegustowani całym światem malkontenci??? Przecież ten "cały świat" we wszystkich swoich odcieniach nie jest stworzony wyłącznie pod ich wątpliwe gusta, więc po co zabierać głos w znienawidzonych tematach? ".
                    • Gość: obserwatorka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.12, 11:10
                      To prawda na forach zawsze wypisują Ci sfrustrowani, zadowoleni ludzie nie mają czasu ani ochoty na pisanie. Ja z innej beczki, czy może napisać ktoś kto kupił lokal w tym osiedlu i co o nim sądzi? Też się zastanawiam nad zakupem ale chcę znać opinie innych, czy budowa idzie zgodnie z planem itd.
                    • Gość: gość IP: 62.61.45.* 29.02.12, 12:11
                      Według twojego toku rozumowania warto zatem było by zainteresować się inwestycjami o których nikt nic nie pisze.
                      Nawet dla Ciebie powinno rzucać się w oczy to ile ludzi z poprzednich inwestycji w/w inwestora poświęca swój czas na opisywanie usterek w jego budowach i problemy z nim, czy naprawdę uważasz że w tym przypadku będzie inaczej? Jeżeli tak to żyjesz na granicy obłudy i zakłamania. Firmę, ze zmienionymi nazwami prowadzi ta sama osoba, czyli ma już swój sposób na zarabianie i będzie się jego trzymać do czasu aż będzie mu to przynosić zyski.

Nie zastanawiało Ciebie dlaczego w tej inwestycji mieszkania są w przedziale cenowym 6400-7000 a u konkurencji budującej w tej samej okolicy ceny nie spadają poniżej 7000 a często nawet 7500 ? Odpowiedź masz powyżej.
                      • Gość: Kwiat IP: *.147.194.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.02.12, 12:18
                        Wystarczy wejść na forum Ogrodów Piastia bądź fasolowej i nie bedąc zarejestrowanym łatwo zobaczyć że po 800 postów czyli 6 razy więcej niz w innych działach znajduje się w temacie PROBLEMY I NIEDOGODNOŚCI.

ogrodypiasta.phorum.pl/
                        • Gość: LILI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.12, 12:47
                          To zobaczcie forum dwóch największych w Warszawie, jak nie w Polsce deweloperów - JW Construction oraz Dom Development. Jest dokładnie to samo co tu. W jaki więc sposób dokonywać weryfikacji. Jak Ci deweloperzy mogą dalej budować i sprzedawać mieszkania skoro są tacy niedobrzy i nie fachowi. Odpowiedz sama się nasuwa. W pisy są tylko tych którzy są z czegoś niezadowoleni. Pozytywne opinie nie są wpisywane bo nikomu się nie chce wchodzić na fora i dyskutować własnie z tymi niezadowolonymi.
                          Ja już kupiłam mieszkanie w Nasielskiej 44 i piszę tu tylko dla tego że poczułam się obrażona przez "tych niezadowolonych". Dokonałam wyboru i nieżyczę sobie głupich uwag od tzw. "życzliwych". Oczywiście będę przekazywała informacje na temat realizacji mojej umowy z deweloperem.
                      • Gość: obserwatorka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.12, 13:03
                        do gościa- podaj mi w takim razie jeśli jesteś tak obeznany dobrego developera o którym nie ma żadnych negatywnych opinii ?! Jeśli chodzi o cenę mieszkań to jaką masz gwarancję że jak zapłacisz więcej, możesz nawet 10 tys. za m2 to wszystko będzie ok, i że nie będziesz miał problemów. Masz gdzieś taką gwarancję? To lepiej ryzykować gdzie indziej większe pieniądze?
                        • Gość: gość IP: 62.61.45.* 29.02.12, 14:55
                          Zastanów się Sam/a jakie kalibry porównujesz, DD buduje tysiące mieszkań rocznie a w/w kilkadziesiąt przez kilka lat.
                          U dużych developerów będą inwestycje bardziej i lepiej/gorzej wykonane, lepiej wykonana np. Saska forum mieszkańców osiedlesaska.pl/forum/, gorzej np. Derby.
                          Nie znajdziesz idealnego dewelopera, bo tacy nie istnieją, każdy z nich będzie kombinował jak to zarobić najwięcej najmniejszym kosztem ale możesz ograniczyć ewentualne straty wybierając 'mniejsze zło', weryfikując jego poprzednie inwestycje i podejście do klienta w przypadku wystąpienia usterek, już po oddaniu i opłąceniu.
                          Z tego co mi wiadomo to DD nie przeciąga naprawy usterek w nieskończoność, ROBYG ma opinię dewelopera który usterki poprawi tylko w bliżej nie określonym czasie, wszyscy trzej w/w mają się ni jak do porównania inwestora z nasielskiej, który buduje relatywnie mało. JWC od dłuższego czasu nie śledziłem.
    • Gość: Kwiat IP: *.147.194.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.02.12, 13:27
      Dziwne, że po dłuższej konwersacji kiedy zapytałem LILI czy posiada mieszkanie nagle zapadła cisza a teraz nagle się okazuję, że jest posiadaczką mieszkania. Myślę, że łatwiej byłoby napisać: "nie straszcie nam klientów". Niestety jest to forum publiczne i warto przestrzec przed partaczami, którzy zamiast reklamować nowe osiedle powinni zająć się setką pism reklamacyjnych z poprzednich osiedli.
      • Gość: LILI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.12, 13:36
        Jak to powiedział B.Linda w kultowym filmie - "Kwiat nie chce mi się z tobą gadać".
        • Gość: Kwiat IP: *.147.194.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.02.12, 13:40
          Domyślam się, szkoda, że to samo słyszą Ci którzy mają jakieś ALE po otrzymaniu kluczy.
          • Gość: aaa IP: 31.178.125.* 29.02.12, 15:00
            zdjecie z ogrodów piasta pruszkow

wyciekająca woda ze ścian garaży (źle położona izolacja garaży) mam wiele takich zdjęć.

ale opadnięcie posadzek i oderwanie się scian działowych w jednym z mieszkań to dopiero tragedia jednego z mieszkańców tego osiedla

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/827d58fd339fff91.html
            Ponadto ta firma już kilka razy zmieniała nazwę pomyślcie dlaczego, podpowiem żeby odseparować się od negatywnych opini oraz brak możliwości dochodzenia gwarancji. Firmy wieloletnie i już znane tak szybko raczej nie znikną.

Pomyślcie mówią że działają od 2003 roku a ile mieszkań wybudowali pod tym logo?
            • Gość: obserwatorka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.12, 15:45
              dobra a o czym ma świadczyć to zdjęcie w garażu i co to ma do rzeczy? To jest forum Nasielska 44 a cały czas tu wypisują o jakiś innych inwestycjach. Czy może ktoś w końcu napisać coś na temat tego osiedla>? Może popiszcie na forum dobry developer? Nikt do tej pory nie odpisał mi jakiego Developera poleca tylko cały czas to samo. Czytać się nie chce.
              • Gość: Kwiat IP: *.146.193.36.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.02.12, 16:03
                Wg. rankingu deweloperów działających w Warszawie na 30 deweloperów Attis był na miejscu 29 a JW Contruction na 15. Fakt idealny nie jest ale różnica głosów to przepaść, więc proszę nawet nie probować porównywać tej machloi z poważnymi budowami gdzie dba się o starych mieszkańców.
              • Gość: aaa IP: 31.178.125.* 29.02.12, 18:33
                to jest wątek o noblin wcześniej attis i hektor więc to ma to do rzeczy. Zdjęcie pokazuje mały wycinek garażu który jest fuszerką attisu. Nie wiem jakiego developera ci polecić ale tego odradzam jako klijent tej firmy (attisa).

Sama piszesz jak pracownik tej firmy. Zmieniając temat i próbując wypowiadać się o czymś o czym nie masz pojęcia. Mam nadzieję że faktycznie kupisz tam mieszkanie to szybko zrozumiesz wszystkie odpowiedzi.
    • Gość: boruc IP: *.play-internet.pl 29.02.12, 19:24
      "Nie zastanawiało Ciebie dlaczego w tej inwestycji mieszkania są w przedziale cenowym 6400-7000 a u konkurencji budującej w tej samej okolicy ceny nie spadają poniżej 7000 a często nawet 7500 ? Odpowiedź masz powyżej. "

Co do argumentu dotyczącego ceny, to nie mogę się zgodzić. Daleko nie trzeba szukać; Budimex oferuje podobny przedział cenowy, a po negocjacjach można kupić w jeszcze lepszej cenie. Zweryfikowaliśmy ten temat dość dokładnie na Pradze południe i Nasielska nie ma bynajmniej najtańszej oferty.

My już zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania na Nasielskiej. Trzeba się teraz zmierzyć z podjętym ryzykiem.
      Ps. Też mam wrażenie, że forum nie jest wolne od wpisów pracowników dewelopera.
      • Gość: gosc IP: *.acn.waw.pl 29.02.12, 22:11
        Budimex ma dużo gorszą lokalizację pod względem sąsiedztwa, zakłady optyki plus stare kamienice z nieciekawym towarzystwem. Żeby porówanie było wiarygodne to trzeba by porównywać do mieszkań budowanych przez KT (nasielska 32), unidevelopment (santorini), grupe inwest, hetman, tryboni innych budujących w tej okolicy
        • 29.02.12, 23:44
          budynek na nasielskiej jest budowany na miejscu mojego starego mieszkania... deweloper jak każdy inny, budowa idzie szybko naprzód. Co kilka dni widze postęp budowy - wszystko idzie jak najlepiej, zgodnie z planem, więc nie ma się czym martwić. Moi rodzice mają tu kupione mieszkanie, okolica jest świetna - mieszkamy tu już parenaście ładnych lat, pociągi w niczym nie przeszkadzają, nic nie słychać, samochodów mało, nie mam żadnego ale :)
          • Gość: gosc IP: *.acn.waw.pl 01.03.12, 01:09
            To mieszkanie rodzicow to bylo w bundynku biurowo-magazynowym?

Przed wyburzeniem
            maps.google.pl/maps?q=nasielska+44+warszawa&hl=pl&ll=52.249612,21.1013&spn=0.001168,0.002411&sll=52.025459,19.204102&sspn=9.618432,19.753418&hnear=Nasielska+44,+Warszawa,+Mazowieckie&t=h&z=19
            Po wyburzeniu
            mapy.zumi.pl/,warszawa_nasielska 44,,21.1010672,52.2495386,2,1a,index.html?loc=warszawa%2C+nasielska+44
            • 01.03.12, 11:21
              nie w tym magazynie, był to dom na tym terenie, ten z czerwonym dachem :)
    • Gość: kllos IP: *.play-internet.pl 05.03.12, 01:04
      Kazdy inny developer jest lepszy anizeli noblin. TCi ludzie to szajka nieznajacych sie na i. sprawdzcie ic poprzednie inwestycje!!!popytajcie mieszkancow. Nie dajcie sie naciagac oni sami zalozyli ten watek i widac ze czesto sie tutaj udzielaja. Znajomi z ich inwestycji ogrodow piasta w pruszkowie(sic!) rowniez liczyli ze na kolejnei budowie sie juz nauczyli budowac- niestety to co zrobili to porazka. wali sie juz roczny bud a spoleczka sie zawija.
      • Gość: doc IP: *.centertel.pl 05.03.12, 23:11
        Jestem tez zainteresowany zakupem mieszkania na Nasielskiej. Rozmawiałem z Budimexem ale wbrew temu co napisał jeden z forumowiczów nie można tam negocjować ceny. W Noblinie tak i udało mi się wynegocjowac zadowalające dla mnie kwotę.
        Zaniepokojony trochę wpisami na forum pojechałem z rekonesansem na poprzednie inwestycje developera. Wyglądałały przyzwoicie. W zaden sposób nie przypominają tego co jest przytaczane w opisach powyżej. Na Fasolowej zagadnąłem dwóch mieszkańców. Nie nażekali zbytnio na developera. Opóźnienie poprzedniej inwestycji było około 2 miesięcy. Przy odbiorach było kilka żeczy do poprawy. Czynsz w okresie administracji osiedlem przez firmę wynosił 2,30 zł/m2. Sprzeczne to trochę z opinią o krwiopijstwie dewelopera.
        Rozmawiałem też z kierownikiem budowy z Instalbud Rzeszów na nasielskiej. Facet realizował inwestycje w całej Polsce i był również na różnych budowach za granicą. Wygląca na obeznanego z tematem. Jednocześnie poinformował mnie ze za cały proces inwestycyjny odpowiada jego firma z godnie z podpisaną z deweloperem umową. Noblin po zakończeniu budowy odbierze dopiero budynek. Proces budowy kontroluje również renomowana na rynku pracownia architektoniczna MKC, która dba o swój image. Z proces reklamacji odpowiadać będzie też wykonawca. Jak twierdził kierownik budowy w ich przypadku zdażają się takie przypadki żadko.
        Rezerwację mam do konca tego tygodnia. Jak się zdecyduję to napiszę.
        • Gość: qwerty IP: 31.178.125.* 05.03.12, 23:33
          panowie z Noblin proszę nie robić tutaj wpisów i reklamy.
          To co robicie totalne dno zarówno na tej stronie jak i w budownictwie.
          • Gość: podwyk IP: 31.178.125.* 05.03.12, 23:35
            byliście na budowie chyba jak ją tu robiliście
            • Gość: dno IP: 31.178.125.* 05.03.12, 23:40
              u nas wszystkie zalania tłumaczą wysokimi wodami gruntowymi
              a ja pytam co będzie jak taki stan będzie utrzymywał się przez najbliższe kilka lat co mamy sobie tą wodę wiaderkami wylewać partactwo. Pleśń i grzyb wszędzie
              Kto sprawdzał działkę przed kupnem że wybrał taką lokalizację w bagnie a ponadto nie przyjął w projekcie takie rozwiązania że wszystko przecieka. Poprostu nie potraficie wykonać dobrze robót.
              • Gość: prezes złowolski IP: *.tktelekom.pl 06.03.12, 13:52
                to, że wszystkie fuszerki attisa /jak by sie nie nazywał/ nie mają odpowiedniej izolacji ani z góry ani z dołu nie jest żadną nowością. Prezes Złowolski już dawno o tym pisał:
                Tekst linka

• Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.12, 15:53
      Czy ktoś z was kto kupił już mieszkanie w tej inwestycji lub ktoś z mieszkających w okolicy wie jak jest z dostępnością przedszkoli na Grochowie? Zastanawiamy się nad kupnem mieszkania i chcielibyśmy wiedzieć jak jest z przedszkolami, mamy 2 letnią córkę.
      • Gość: kni IP: *.232.226.78.promexim.com 08.03.12, 15:59
        Ja kupiłem dwupokojowe mieszkanie w bloku C. Najbliższe przedszkole nr 48 "Zielony Groszek" na Szaserów 119, ale moje dziecko chodzi do "Akademia Króla Stasia" na Stanisława Augusta, bo stąd mam bliżej do pracy.

Zapraszam do zapisania się na listę groups.google.com/group/nasielska-44 gdzie można omówić wszystkie tego typu tematy.

Pozdrawiam,
        KNI
        • Gość: Gtazh_ka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.03.12, 21:14
          rozważamy zakup mieszkania w tej inwestycji. podpowiedzcie proszę, jakie rabaty przy negocjacjach udało wam się uzyskać? Może jakieś wskazówki? Dzięki za pomoc
          • Gość: Kamil IP: *.unknown.vectranet.pl 11.03.12, 22:16
            Witam, wszystkich którzy kupili lub zastanawiają się nad kupnem mieszkania na Nasielskiej44 zapraszam na forum nasielska44.phorum.pl/ Razem będzie na łatwiej, poznajmy się i pomówmy o naszym miejscu:-)
            • Gość: ania IP: 94.42.87.* 14.03.12, 07:46
              A słyszeliście że tam mają jeszcze jeden budynek wybudować? kupiłam mieszkanie w klatce B i nieźle się wkurzyłam kiedy się dowiedziałam że podstawią mi pod oknami jeszcze jeden budynek.
              Może ma ktoś informacje na ten temat? jaki ma to być budynek i dokładnie w którym miejscu?
              • Gość: Klient IP: 193.164.157.* 14.03.12, 11:08
                Typowe działanie tej firmy, plany swoją drogą, budowa swoją. Na fasolowej zlikwidowali jedną bramę wyjazdową z garażu i w jej miejsce zrobili 3 dodatkowe miejsca postojowe, w miejscu gdzie miała być zieleń jest parking (którego nie było w początkowych planach). Czyli działamy wg zasady: jak najwięcej wcisnąć elementów, które nadają się do sprzedaży. A osiedle do tej pory niezamknięte (w umowie oczywiście gwarancja zamknięcia osiedla do połowy 2011).
              • Gość: Kamil IP: *.unknown.vectranet.pl 14.03.12, 13:42
                Pierwsze słyszę a też kupiłem mieszkanie w klatce B. Obawiam się że właśnie na wprost naszej klatki i dalej w prawo (w lewo ma być plac zabaw więc raczej nie)
                A gdzie o tym słyszałaś?
                • Gość: LiLi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.12, 17:21
                  Dawno nie pisałem bo byłam służbowo w delegacji. Z wiązku z tym ze nabyłam mieszkanie developer przesyła mi co tydzień informacje o postępach budowy. Będę się je starała na bierząco wkładac na forum.
                  NEWSLETTER 27/2011
                  Prace wykonane tydzień 10:
                  ( 05.03 – 11.03..2012 r.)

• strop nad 3 piętrem bud. C,

• elementy pionowe 4 piętra bud. B,

• elementy pionowe 2 piętra w bud. A.
                  Plan na 11 tydzień:
                  ( 12.03 – 18.03..2012 r.)

• strop nad 3 piętrem i elementy pionowe 4 piętra bud. C,

• elementy pionowe i strop 4 piętra bud. B,

elementy pionowe i strop 2 piętra w bud. A.

• Gość: Kamil IP: *.unknown.vectranet.pl 14.03.12, 21:21
                    Słuchajcie, założyłem forum naszego osiedla nasielska44.phorum.pl/
                    zapraszam tam wszystkich, dzielmy się swoją wiedzą, propozycjami i obawami. Razem łatwiej:-)
                    Co Wy na to?:-)
                    • Gość: xxxxx IP: *.tktelekom.pl 20.07.13, 17:48
                      W paru słowach O inwestycji na Nasielskiej 44 dla kogos kto chce tam pracowac lub zainwestowac swoje pieniądze na długie lata.

FIRMA ta nie jest wypłacalna , może kiedys wam zapłaci jak nazwy po raz kolejny nie zmieni.

Instal Rzeszów bo taką nazwe firma ta nosiła wczesniej nie wypłaca Podwykonawcom bo nie ma z czego.
                      Inwestorzy utopili tam grube pieniądze a nowych nie chcą dawać i trzeba robic tanim kosztem.

Drodzy Koledzy prowadzacy firmy NIE INWESTUJCIE NA Nasielskiej 44 bo kasy nie dostaniecie chyba ze za pare lat.
                  • Gość: Staś IP: *.dynamic.chello.pl 19.12.12, 21:40
                    Radzę zdecydować się, jakiego rodzaju używacie, szanowni pracownicy Attisa ukrywający się pod pseudonimem "Lilly". W ostatniej wypowiedzi użyliście rodzaju męskiego, zaś w poprzedniej żeńskiego:-). WSTYD I ŻENADA. Wasze partactwo wychodzi nawet na forum!
                    • Gość: gtrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.13, 18:51
                      a co tam u was się dzieje?
                      nasielska44.phorum.pl/viewtopic.php?f=7&t=10&start=100
                      Ale żenada.
                • Gość: ania IP: 94.42.87.* 15.03.12, 09:10
                  Kamil jak byłam ostatnio podpisać Umowę to się o tym dowiedziałam, ma to być niski blok 3 piętrowy - 20 mieszkań, ale wg mnie w rzucie to z 300 m2 musi być, ja mam mieszkanie w klatce B nad klatką schodową więc mam nadzieje że moich okien nie przesłoni ale jeśli Ty masz z klatki na prawo to może być różnie.
                  Pozdrawiam
                  • Gość: Kamil IP: *.unknown.vectranet.pl 15.03.12, 10:25
                    No ja mam parter na prawo od wejścia do klatki więc trochę się boję:-/
                    W ogóle to miło poznać pierwszą sąsiadkę :-) Mam nadzieję że nie będzie źle i będzie się dobrze mieszkało:-) Chociaż nie powiem że nie mam obaw po różnych wpisach itp.
                    • 15.03.12, 14:48
                      Będziecie sąsiadami moich rodziców, oni będą mieszkali na samej górze :)
                    • Gość: ania IP: 94.42.87.* 15.03.12, 15:16
                      Oj ja obaw też mam wiele, tym bardziej, że nie do końca wiadomo w którym miejscu ma być ten drugi budynek, więc bardzo bym prosiła jeśli ktoś ma dodatkowe informacje na ten temat to niech napisze bo ja mogę jeszcze zrezygnować (jestem w trakcie uzupełniania dokumentów do kredtu).
                      Pozdrawiam
                      • Gość: eryk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.12, 14:36
                        to może trzeba zadzwonić do developera i się zapytać u źródła.
            • Gość: zdziwiony IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.12, 10:43
              A po co sie poznawac? moze jeszcze wspolne grille w ogrodku? Fe.
    • Gość: EB IP: 195.160.179.* 15.03.12, 15:03
      Witam sąsiadów,
      kupiliśmy z chłopakiem mieszkanie na nasielskiej (w tamtym roku jeszcze),
      powiem szczerze ze czytaliśmy to forum dawno przed podjęciem decyzji ale mimo wszystko sie zdecydowaliśmy. Obawy zawsze jakieś są - już jedno mieszkanie kupiliśmy wcześniej w innym mieście (Lublin) i mimo ze deweloper duży to bez poprawek się nie obyło, ale to zupełnie inne ceny, standard wykończenia itd.
      Mieszkanie mamy na 2gim piętrze, na wprost placu zabaw. Mogę śmiało stwierdzic że jak na ten metraż (46) to wybraliśmy najladniejsze mieszkanie bo dogodny rozkład, mieszkanie słoneczne i z ogromnym balkonem. Decyzja była dla nas trudna - najwiekszuy ból to okolica, te pociągi, garaże, zakłady, firmy... ogolnie dziura...ale przekonalo nas mieszkanie, ktore w tej cenie bylo najladniejsze ze wszystkich w lokalizacjach ktore bralismy pod uwagę a bylo ich sporo (zaczelismy szukac przed wakacjami w tamtym roku). O dewelopera sie nei boje jak na razie, prace ida szybko. Co do wykonawcy tez nie mam obaw. Co do umowy to powiem ze warunki sa dla nas bardzo ok (wiecej moge o niej napisac na forum jak ktos chce wiedzec). nie powiem ze polecam dewelopera bo mi to wisi powiem szczerze. Nie chcecie o nie kupujcie, chcecie to kupcie i juz. ja tam sie nie martwie na razie. Potem zobaczymy. Pozdrawiam sąsiadów.
      • Gość: EB IP: 195.160.179.* 15.03.12, 15:09
        A i jeszcze jedno, propo budynku. W pazdzierniku jak negocjowalismy umowe to juz wiedzielismy o tym budynku co ma powstac. Rzeczywiscie ma byc nizszy i ma byc w stylu "schodków" zeby ludzie sobie w okna nie zagladali, ale mimo wszystko ciesze sie ze akurat mialam mozliwosc duzego wachlarzu mieszkan do wyboru wiec wybralam takie gdzie okna nie sa na wprost. Gdyby tylko takie mieszkania zostały to bysmy go nie kupili.
      • Gość: Kamil IP: *.unknown.vectranet.pl 15.03.12, 17:47
        EB - jak możesz to opisz na forum nasielska44.phorum.pl kwestię tej umowy bo mnie zaciekawiła:-)
        • Gość: Pytanie IP: *.warszawa.vectranet.pl 06.12.12, 00:10
          Ktoś coś wie nowego? Byłam ostatnio na budowie wieczorem to widziałam że od strony osiedla już tynki położone i siatki zdjęte, od ulicy pół budynku zrobione. Jest szansa że do końca lutego oddadzą?
        • Gość: zakupiłem IP: *.warszawa.vectranet.pl 16.03.13, 18:03
          Niestety opinie z poprzednich inwestycji się potwierdzają. Mieszkania jeszcze nie oddane (z kilkumiesięcznym opóźnieniem) a już kłamstwa i problemy. Trzymajcie się z daleka, my niestety nie posłuchaliśmy i już mamy problemy...
      • Gość: pikor IP: *.8-mat-sat.pl 02.04.12, 09:54
        a ja myślałem że jak wam już to lotnisko w świdniku zbudują to wszyscy se już odlecicie z tego lublina do np. dublina lub gdzieś indziej. i ceny od razu by też na dzielnicy spadły, a tak czereśniaki dalej pompują rynek.
    • 15.03.12, 17:27
      Witam sąsiadów,
      kupiliśmy z chłopakiem mieszkanie na nasielskiej (w tamtym roku jeszcze),
      powiem szczerze ze czytaliśmy to forum dawno przed podjęciem decyzji ale mimo wszystko sie zdecydowaliśmy. Obawy zawsze jakieś są - już jedno mieszkanie kupiliśmy wcześniej w innym mieście (Lublin) i mimo ze deweloper duży to bez poprawek się nie obyło, ale to zupełnie inne ceny, standard wykończenia itd.
      Mieszkanie mamy na 2gim piętrze, na wprost placu zabaw. Mogę śmiało stwierdzic że jak na ten metraż (46) to wybraliśmy najladniejsze mieszkanie bo dogodny rozkład, mieszkanie słoneczne i z ogromnym balkonem. Decyzja była dla nas trudna - najwiekszuy ból to okolica, te pociągi, garaże, zakłady, firmy... ogolnie dziura...ale przekonalo nas mieszkanie, ktore w tej cenie bylo najladniejsze ze wszystkich w lokalizacjach ktore bralismy pod uwagę a bylo ich sporo (zaczelismy szukac przed wakacjami w tamtym roku). O dewelopera sie nei boje jak na razie, prace ida szybko. Co do wykonawcy tez nie mam obaw. Co do umowy to powiem ze warunki sa dla nas bardzo ok (wiecej moge o niej napisac na forum jak ktos chce wiedzec). nie powiem ze polecam dewelopera bo mi to wisi powiem szczerze. Nie chcecie o nie kupujcie, chcecie to kupcie i juz. ja tam sie nie martwie na razie. Potem zobaczymy. Pozdrawiam sąsiadów.

Jak już pisałam: przez 18 lat mieszkałam w domku, na którym powstanie ten drugi, przylegy blok. Garaże w niczym nie przeszkadzają, pociągów absolutnie nie słychać, okolica jest bardzo dobra pod względem komunikacyjny, są blisko tramwaje ( przystanek wspólna droga ), wcześniej są autobusy ( przystanek osiedle młodych ), są sklepy większe i mniejsze ( jest również Biedronka ). Ja osobiście polecam :)
      • Gość: Kamil IP: *.unknown.vectranet.pl 20.03.12, 15:40
        Na forum jedna z uczestniczek wrzuciła ciekawe plany zagospodarowania a propo drugiego budynku nasielska44.phorum.pl/viewtopic.php?f=1&t=2&start=10
        • Gość: boruc IP: *.play-internet.pl 26.03.12, 23:18
          Na forum wrzuciliśmy Warunki Zagospodarowania działki ze skrzyżowania Boremlowska/Barwnicza - polecamy :)

nasielska44.phorum.pl/viewtopic.php?f=1&t=2&start=10#p20
          • Gość: ja IP: *.unknown.vectranet.pl 15.05.12, 22:12
            Ktoś ma jakieś nowe informacje z placu boju?:-) jak idzie budowa, nie ma opóźnień?
            • Gość: boruc IP: *.play-internet.pl 16.05.12, 22:56
              też jestem bardzo ciekawa, bo jak patrzę na gocławską to jestem pod wrażeniem postępów niestety nie na naszej inwestycji, zwłaszcza że inwestycja Budimexu ruszyła później niż nasza i już dawno wyprzedziła harmonogram prac
    • Gość: Potencjalny klient IP: *.centertel.pl 21.06.12, 20:56
      Czy ktoś wie dlaczego stoją prace na inwestycji OSIEDLE NASIELSK 44 ?
      • Gość: Kamil IP: *.unknown.vectranet.pl 25.06.12, 13:11
        Potencjalny klient - na jakiej podstawie sądzisz że prace na inwestycji stoją? Byłeś może tam ostatnio? Ja już podpisałem umowę i wg. newsletera jaki dostaje prowadzone są teraz prace wewnętrzne (murowanie ścian itp) W tym tygodniu się wybiorę obadać co i jak:-) Ktoś ma może jeszcze jakieś informacje o postępach?
        • Gość: gosc IP: *.devs.futuro.pl 11.07.12, 10:36
          wczoraj odwiedziłam budowę o godzinie 18 tej. prace trwają i to widać.
          • Gość: Kamil IP: *.unknown.vectranet.pl 12.07.12, 22:49
            Pracę trwają, ja byłem dzisiaj:-) Dodatkowo dostaje newwsletter. Powoli zaczynają się pracę na widoczne na zewnątrz (wstawianie okien)
            • Gość: Kamil IP: *.unknown.vectranet.pl 22.08.12, 14:10
              Byłem wczoraj zobaczyć co i jak. Prace na zewnątrz mocno ruszyły. Widać już sporo wstawionych okien i ocieplanie styropianem. Dodatkowo jako że byliśmy z żoną wieczorem i dłuższą chwilę staliśmy samochodem przy bramie zainteresował się nami "ochroniarz" ;-) pogadaliśmy chwilę i z tego co mówił to w dwóch pierwszych klatkach o Boremlowskiej wnętrza są prawie gotowe, są kładzione ostatnie tynki. Także chyba wszystko idzie zgodnie z planem :-)
              • Gość: Madzia IP: *.dynamic.chello.pl 24.09.12, 08:26
                Prace idą do przodu, aby tylko oddali w terminie :-)
                • Gość: JaCzyliOn IP: *.warszawa.vectranet.pl 08.10.12, 11:43
                  Czy ktoś jest zorientowany jak postępują prace, czy budowa zakończy się przed końcem roku?
    • Gość: Kazik IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.10.12, 20:01
      LUDZIE TEN NOBLIN TO PRZECIEZ ATTIS DEVELOPMENT KTORY DLA NIEPOZNAKI ZMIENIL NAZWE ABY ODCIAC SIE OD OPINII JAKIE ZA NIMI SZLY PO BUDOWIE OGRODOW PIASTA. Spartaczyli tam wiele kluczowych elementow a teraz maja ludzi zglaszajacych problemy w d... Zaraszamy na zebrania naszej wspolnoty potencjalnych klientow tej pseudofirmy aby sie w porewyleczyli z wyrzucania pieniedzy w bloto. U nas tez wszystko zapowiadalo sie dobrze a pozniej po kolei wychodzilo ich partactwo na kazdym kroku. Uczcie sie natnaszych bledach
      • Gość: JaCzyliOn IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.11.12, 21:34
        Ktoś wie jak postępy? Oddadzą w terminie czy raczej nie?
        • Gość: m IP: *.play-internet.pl 13.11.12, 20:33
          mają opóźnienie o jakieś 1,5 msc, odbiory techniczne mają być ok połowy pierwszego kwartału 2013
          • Gość: Przem IP: *.adsl.inetia.pl 17.11.12, 09:54
            Opóźnienie to oni mają jakieś pół roku. Dobrze będzie jak wydadzą wam lokale przed lipcem 2013 roku.
          • Gość: JaCzyliOn IP: *.warszawa.vectranet.pl 19.11.12, 11:13
            M - skąd wiesz jakie jest opóźnienie? bezpośrednio od Developera czy byłaś/łeś na budowie ostatnio?
            • Gość: m IP: 62.29.248.* 19.11.12, 12:20
              Informacja z pierwszej ręki , czyli od dewelopera
              • Gość: JaCzyliOn IP: *.warszawa.vectranet.pl 19.11.12, 13:18
                No to nie fajnie :-/ Dzięki za szybką odpowiedź.
      • Gość: gosc IP: *.acn.waw.pl 12.11.12, 20:58
        A moze projekt waszej inwestycji byl zly. moze to kwestia nie wykonia a projektu?
        • Gość: as IP: *.play-internet.pl 12.11.12, 22:13
          tak sobie tłumacz , to daleko znajdziesz. pewnie niedługo sprawa będzie w sądzie
          • Gość: gość IP: 62.29.248.* 21.11.12, 13:34
            Ile osób tyle opinii....
            wczoraj od osoby z dz. sprzedaży uzyskałam informację, że odbiory maja być ok luty- kwiecień
            • Gość: Przem IP: *.itsa.net.pl 23.11.12, 15:07
              Odbiór to jedno a wydanie kluczy i możliwość zamieszkania to drugie. Od odbioru czasami może minąć miesiąc półtora zanim lokal będzie wydany i będzie można w nim rozpocząć prace czy też zamieszkać.
            • Gość: gość portalu IP: *.232.226.78.promexim.com 23.11.12, 15:36
              Tynki schną, a więc odbiory tecniczne - najwcześniej druga połowa lutego (o ile zima bedzie łagodna).
    • 29.11.12, 20:02
      City Villa=CityVilla =Poland Land Development = Noblin = Attis i wiele innych to ta sama firma z tymi samymi ludźmi tylko pod różnymi nazwami aby przypadkiem za dużo ktoś na nich brudów nie wyciągnął. Niestety popełniłam ten błąd i im zaufałam bo liczyłam, że u mnie się zmienią.
      Wiadomość dla developera, który zatrudnił panią do pisania poprawnych komentarzy. ZAPRZESTAŃCIE BAWIĆ SIĘ W BUDOWLANKĘ BĄDŹCIE KIMKOLWIEK CHCECIE ALE JUŻ NIE BUDUJCIE.
      • Gość: Pytanie IP: *.warszawa.vectranet.pl 06.12.12, 00:11
        Ktoś coś wie nowego? Byłam ostatnio na budowie wieczorem to widziałam że od strony osiedla już tynki położone i siatki zdjęte, od ulicy pół budynku zrobione. Jest szansa że do końca lutego oddadzą?
      • Gość: Przem IP: *.adsl.inetia.pl 06.12.12, 08:10
        Dla mnie niepokojące jest jak deweloper dla każdej inwestycji z osobna zakłada spółkę celową (np. z o.o. z 50 tys kapitału zakładowego). To wcale nie służy uporządkowaniu i uproszeczeniu struktury kapitałowej grupy, tylko po pierwsze ciągnięciu dodatkowej kasy (musi być przecież prezes i zarząd dla każdej spółki z osobna) a po drugie deweloper w ten sposób ogranicza wielkość późniejszych roszczeń wobec siebie (bo spółka zoo która realiozwała inwestycje odpowiada tylko do wysokości kapitału (pod waruniem że zarząd nie robił wałków)). Z ciekawości czy umowy przy Nasielskiej 44 podpisujecie z Noblin Capital Group czy może z jakąś spółką zoo w stylu Nasielska 44 sp zoo z 50 tys kapitału zakładowego?
        • Gość: sprawdziłem IP: *.warszawa.vectranet.pl 06.12.12, 10:32
          Umowa z Nasielska-Noblin sp. z o.o. sp. komandytowo akcyjna. Dodatkowo z dokumentami jest wniosek o przekształcenie spółki Nasielska Attis Development na powyższą spółkę. Kapitał 50k.
          • Gość: Wangi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.12, 12:14
            Przykro mi to pisać, ale umoczyliście...
            • Gość: jak to jest IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.12.12, 19:47
              Ja naprawdę nie rozumiem o co chodzi z tymi tekstami typu umoczyliście, tragedia etc. Po pierwsze po numerach ip często widać że powtarza się garstka osób. Nie neguje tego że coś zostało spartaczone, bo zakładam że gdyby było ok nikomu nie chciało by się przeznaczać tyle energii na pisanie o tym na wszystkich mozliwych forach. Po drugie, może jestem naiwny, ale istnieje coś takiego jak rękojmia etc i w przypadkach o których piszecie (zdjęcia, jakieś popękania, podchodzenie wody etc) raczej nie jest to trudne do wyegzekwowania dla średnio rozgarniętego prawnika. Na każdym osiedlu znajdzie się ktoś zadowolony i mniej zadowolony a czasem mam wrażenie że na osiedlach wybudowanych przez Noblin/Attis mieszka 5 osób na krzyż bo więcej nic nie pisze....
              • Gość: rekojmia? IP: *.ecatel.net 12.12.12, 23:41
                Powodzenia, nawet temu bardziej rozgarnietemu prawnikowi w odzyskiwaniu czegokolwiek od spółki z.o.o./sp.k. z kapitałem 50 tys gdy 1 mieszkanie jest warte przynajmniej 4-6 razy więcej a mieszkań w inwestycji jest 40-60?

Przecież o to chodzi przy tworzeniu wszystkich tych spółek celowych aby zgarnąć kasę i zminimalizować stratę (reklamacje za które muszą zapłacić) albo najlepiej ogłosić upadłość.
                • Gość: jak to jest IP: *.warszawa.vectranet.pl 13.12.12, 14:13
                  Tutaj niestety muszę przyznać Ci rację. Bardziej chodziło mi o sytuacje gdzie będą jakieś niedoróbki etc. Pozostaje wierzyć że nie będzie tak źle :-)
                  BTW. ostatnio podczas rozmowy ze znajomym który kupił mieszkanie od DomDevelopment (osiedle Saska) również nasłuchałem się ciekawych rzeczy, więc zasntawiam się czy wogóle istnieje coś takiego jak "uczciwy" developer a bloki jakoś stoją i ludzie mieszkają :-/
                • Gość: Niedowierzam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.13, 17:01
                  Boże co za brednie wypisujecie na tym forum. Czy ktoś z was chociaż raz przeczytał ustawę deweloperską. To obecnie jest akt regulujący stosunek pomiędzy deweloperem a klientem. Radziłbym najpierw się z nim zapoznać, a dopiero później wypisywać takie bzdury.
      • Gość: zielonka IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.12, 10:52
        A Gdzie Pani kupila mieszkanie od nich i w czym jest problem?
        • Gość: Nistety klient IP: 193.164.157.* 07.03.13, 08:53
          Jaka rękojmia, jaka gwarancja? Na Fasolowej, w Piastowie balkony zostały źle zaizolowane i nacieka woda ludziom do mieszkań, krawędzie balkonów się kruszą, można sobie zgłaszać do "dewelopera", ustalać terminy naprawy i tak nikt nie przyjdzie.
    • Gość: NFservices IP: *.centertel.pl 18.12.12, 14:23
      Brakuje Ci miejsca na rowery, kartony, opony, narzędzia do majsterkowania , rzeczy dziecięce...Jeżeli więc szukasz sposobu na znalezienie dodatkowej przestrzeni na rzeczy Twojej rodziny możemy Ci pomóc.
      Pomożemy Ci sprawić ,że Twoje miejsce parkingowe lub garaż były optymalnie funkcjonalne. Oferujemy Ci koncepcję systemu mebli, którą zaadaptujemy do Twoich potrzeb. Garaż może być niezwykle funkcjonalnym miejscem.
      Pomożemy Ci go zorganizować, poukładać, łatwo się w nim odnaleźć i mieć z tego przyjemność, ponieważ nasze meble są praktyczne i piękne.
      Ośmielamy się nawet powiedzieć, że będziesz mógł stworzyć swój unikalny i niepowtarzalny projekt.
      Dzięki szerokiej gamie naszych produktów możliwa jest nieograniczona liczba kombinacji i aranżacji. Możesz więc dostosować meble do swoich potrzeb i swojego gustu, tak aby sprawiały Ci radość. Proponujemy Ci eleganckie i praktyczne zagospodarowanie Twojej przestrzeni.
      Nasza oferta jest dobrze przemyślana i najbardziej wyjątkowa na całym rynku.
      Zapraszamy nfservices.com.pl
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.