Dodaj do ulubionych

atelier żoliborz

24.06.11, 12:33
Witam,
Ktoś coś wie? Zna dewelopera? Proszę o info jeżeli macie jakieś doświadczenia.
Planują rozpoczęcie prac we Wrześniu, lokalizacja wydaję się ok.
Proszę o opinie
Edytor zaawansowany
  • Gość: dorak IP: *.dynamic.mm.pl 24.06.11, 19:43
    Witam
    Inwestor raczej pewny.
    Lokalizacja ciekawa
    Fajne rozkłady - kompaktowe
    planuje sie wybrać do biura sprzedazy
  • kamilluk76 24.06.11, 22:21
    dzięki za informacje, skąd wiedza że pewny inwestor? poszukałem w sieci i niewiele znalazłem. Fakt każdy dev zakłada spółeczkę z.o.o. z min kapitałem zakładowym, ale zazwyczaj za plecami stoi duża grupa czy konsorcjum ,spółka akcyjna. Tutaj inwestor prywatny,mało znany...w zasadzie kilka spółek powiązanych nazwiskami....jeżeli ktoś cos wie,prosze o informacje. Mi się podoba lokalizacja i budynek,układy mieszkań udziwnione...ale można coś wybrać. Podobno ma budowac Budimex jako generalny wykonawca.
  • Gość: MaS IP: *.play-internet.pl 26.06.11, 20:34
    Co do pewności dewelopera to mnie również trudno uznac go za pewnego. Prezesem Ateliera jest niejaki p. Ołdak, który jest również prezesem spółki SRF, która wybudowała apartamentowiec przy ul. Bagno. Z pozwoleniem na budowę na Zoliborzu p. Ołdak wystapił jako prezes spółki CEE Developments, a następnie do samej inwestycji załozył spółkę Atelier Żoliborz. A na samym szczycie stoi irlandzki fundusz inwestycyjny.
  • Gość: bielik IP: *.dynamic.mm.pl 24.06.11, 20:42
    to inwestycja premium, z zaokrąglonymi kształtami bez kantów i bez balkonów i tarasów.
    powinniście polecić znajomym bo forumowiczów na to nie będzie stać!

forumowiczom polecam tą lokacje www.atelierzoliborz.pl/pdf/C1_2_2.pdf

p.s.
    gdzie tam jest najbliższy sklep? przedszkole? park? wie ktoś?
  • Gość: oleg IP: *.spray.net.pl 24.06.11, 22:18
    > forumowiczom polecam tą lokacje rel="nofollow">www.atelierzoliborz.pl/pdf/C1_2_2.pdf

co cudo!! az sie wierzyc nie chce, ze teraz premium tak dopracowane, no najwyzsza polka nie ma co!!!
  • Gość: bielik IP: *.dynamic.mm.pl 25.06.11, 18:28
    według deva ten apartament to 2 pokoje dla rodziny dostępne w programie w RNS
  • Gość: xl bolec IP: *.play-internet.pl 26.06.11, 00:59
    czy Państwo dopłaca , jeżeli zamierzam regularnie podawać sterczące pęto młodym studiującym babiszonom? Może w ramach jakiegoś 'programu regionalnego', 'aktywizacji zawodowej', 'przeciwdziałania dyskryminacji', albo innego szlachetnego celu? muhahaha! zapraszam do merytorycznej dyskusji! pozdro
  • ola 27.06.11, 21:28
    > p.s.
    > gdzie tam jest najbliższy sklep? przedszkole? park? wie ktoś?

nie ma nic.
    mieszkam niedaleko i póki tu się wreszcie za 100 lat nie ucywilizuje, najblizsze miejsce gdzie można kupic bułke i gazetę to Arkadia...
    a psa najlepiej nauczyć robic do kuwety
  • Gość: ... IP: *.merck.de 29.06.11, 09:23
    no przeciez to Zol. Przemyslowy - obok prestizu juz z/budowanego przez Turreta i Robyga.
    Od poprzednikow odrozniaja ta piekna inwestycje jeszcze mniej rozkladowe mieszkania i mglista wizja zakonczenia inwestycji.
    Poki co strach tam wyjsc wieczorem na spacer po bulki do sklepu odleglego o kilkaset metrow
  • ola 29.06.11, 09:32

>Poki co strach tam wyjsc wieczorem na spacer po bulki do sklepu odleglego o kilkaset metrow

no z tym to przesadzasz.
    chodzę co wieczór z psem. żywego ducha. nie ma się nawet kogo bać. choć rzeczywiście okolica beznadziejna. przedzieranie się przez chaszcze pomiędzy płotami i garażami...
  • Gość: go IP: *.efuzja.net.pl 14.07.11, 16:39
    Okolica znakomita, mieszkam na Żoliborzu od siedmiu lat. Miejsce kameralne, spokojne. Z dala od miejskiego zgiełku (mimo bliskości Al. Jana Pawła). Problemem może być cena. A po bułki można wyskoczyć na Pl. Grunwaldzki.
  • Gość: Roman IP: *.warszawa.mm.pl 15.07.11, 10:01
    Po bułki to chyba samochodem, bo spacerkiem - 15 minut w jedną stronę...

Żoliborz Przemysłowy to tykająca bomba. Grunty tam kupowano drogo, mieszkania się nie sprzedają, bo już za dużo ofert (w tej chwili co najmniej 4 firmy) a ceny wysokie (zważywszy na charakter rejonu - z Żoliborzem to ma tyle wspólnego, że jest w sąsiedztwie).

Prędzej czy później dojdzie tam do spektakularnego bankructwa. Lepiej być ostrożnym.
  • ola 15.07.11, 19:04

Miejsce kameralne, spokojne

:))
    uśmiałam się..
    Na przeciwko, ul. Przasnyska 6 i 6A, jest ogromny kompleks firm, gdzie co chwila wjeźdzają jakieś TIRy, dostawcze, ma tam siedzibę i magazyny kilkadziesiat firm minn Triumph i Cefarm. Obok - skład złomu razem z jego wesołymi, choc nie pachnącymi fiołkami, dostawcami. Uwaga, właścicliele psów - panowie od złomu mają w krzaczkach obok toaletę i miejsce noclegowe.
    Od poniedziałku do piatku samochody parkują nawet na latarniach.
    No kameralnie po prostu...
  • Gość: iga IP: *.mennica.com.pl 29.09.11, 10:04
    Również zastanawiam się nad tą inwestycją. Czy ktoś podpisał już umowę rezerwacyjną? Dają jakieś rabaty?
  • Gość: tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.11, 20:44
    Ja mam nienajlepsze doświadczenia z SRF i panem Ołdakiem. Chciałem w styczniu kupić mieszkanie na Bagno w inwestycji Atelier Residence, mieszkanie niby było dostępne, ale kazali miesiąc czekać na umowę przedwstępną. Wreszcie gdy ją przysłali, to była pełna błędów, prawnik nie odpowiadał, a po 2 dniach wyjaśniło się, że... mieszkanie zostało sprzedane komuś innemu minimalnie drożej. Tak więc w sumie nic się nie stało, kupiłem mieszkanie gdzie indziej. ale niesmak pozostał.
  • Gość: Fux IP: *.adsl.inetia.pl 20.07.11, 23:14
    Widzieliście rozkłady 4-5 pokojowych mieszkań - PORAŻKA.
    Gdzie tu taras?
  • Gość: kmi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.12, 22:54
    porzadny gosc
  • Gość: eee. IP: 31.178.125.* 04.05.12, 23:55
    Apartamenty od 47 m2 3 pokojowe, a na 75 już 4 pokoje! Ciekawe apartamenty, naprawdę... :) sama szukam czegoś ok. 45, ale błagam, nie trzech pokoi!!!
  • Gość: ffg IP: *.centertel.pl 05.05.12, 01:05
    bo to jest apartament polski, cena nowojorska, a jakosc slums
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 26.10.12, 18:57
    witam, kupił juz ktos jakies mieszkanie na atelier żoliborz??? jak wrazenia? wg mnie szykuje sie nam najładniejszy budynek w okolicy...
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 26.10.12, 18:58
    zapomnialem zapytac jak wasze negocjacje cenowe? da rade urwac jakis kawalek z ceny?? podzieli sie ktos, gdyz jestem zainteresowany ta inwestycja.............
  • kara13 09.12.12, 21:04
    Wyciągam ....
    Czy ktos zdecydowal sie na zakup?
  • ola 10.12.12, 16:55
    co do wad - z planów wynika, że strasznie ciasno tam będzie. 8 metrów do sąsiada...
  • Gość: seba IP: *.adsl.inetia.pl 11.12.12, 08:27
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • ola 11.12.12, 13:49
    nie wiem, moze te budynki obok pójdą do wyburzenia. Na razie stroją kilka metrów od wykopu fundamentów.
    Jak na razie widać, że ten blok jest maksymalnie wciśnięty w działkę, a sąsiedzi obok też będą na miejscu oszczędzać.
  • Gość: seba IP: *.adsl.inetia.pl 11.12.12, 21:15
  • Gość: kel IP: *.play-internet.pl 11.12.12, 23:30
    w "prawie śródmieściu" są np. takie lokalizacje jak:
    - okolice skoczni na Mokotowie, ul.Jaśminowa, olbrzymi teren inwestycyjny
    - łuk siekierkowski, Bartycka, z ogromnym potencjałem
    atutem tych miejsc jest bliskość terenów zielonych, podczas gdy w/w inwestycji na "prawie żoliborzu" najbliżej na ...Powązki;
    i te rozkłady mieszkań - 3pok na 47mkw. (apartamenty!:) i nawet jeśli ja zamieszkam obok drzwi-w-drzwi, to przecież wciąż będą w tych apartamentach mieszkać moi sąsiedzi; jacy oni będą? czy to będzie model 2+2? :) czy 2+3 :)) ...
  • Gość: seba IP: *.adsl.inetia.pl 12.12.12, 09:39
  • Gość: kel IP: *.play-internet.pl 12.12.12, 23:27
    faktycznie, mieszkań 3pok 47m2 nie ma wiele ( zwracam honor), są za to inne, całkiem słabe rozkłady; tzn. mógłbym wklejać odnośniki, pisać dlaczego tak uważam itp., będzie Twoja Wola to OK - masz moje słowo;
    co do "śródmiejskiej" lokalizacji - jest jeszcze 19dzielnica - świetnie zaprojektowana no i "raczej bliżej śródmieścia"; urbanistyka i rozkłady mieszkań to miód na każde oczy -
    www.19dzielnica.pl/public/data/apartments/abfdcafb0f6e632ce6c497fd1eed640d-e2bc6348a1ceacb537b8fdf9392c8ced99802c61.pdf
    proszę zwrócić uwagę na wielkie możliwości indywidualnej aranżacji;
    niestety nie znam cen, choć tutaj mają prawo być wyższe...
    pozdrawiam
  • Gość: aaa IP: *.play-internet.pl 13.12.12, 00:55
    19 dzielnica to jedna wielka ch...nia ... jezeli dla ciebie to luksus to szczeka mi opadla ... beton, gowniane okna na cala sciane, elewacje jakby ktos nasral i te meeeeeeeeeetraze ... srednia chyba cos 40-50 m ... to znaczy mieszkania na wynajem a nie do mieszkania
  • Gość: seba IP: *.adsl.inetia.pl 13.12.12, 07:06
  • Gość: seba IP: *.adsl.inetia.pl 13.12.12, 07:11
  • Gość: weer IP: *.adsl.inetia.pl 13.12.12, 08:36
    a pranie zmieści się na tej loggi?
  • Gość: kkk IP: *.free.aero2.net.pl 13.12.12, 12:03
    Przestan juz naganiaczu reklamowac te inwestycje
  • Gość: seba IP: *.adsl.inetia.pl 13.12.12, 15:54
  • Gość: Miodek IP: *.sta.asta-net.com.pl 14.12.12, 18:42
    > jestem osobą która kupiła tam mieszkanie, a nie zadnym naganiaczem....

więc co, redukujesz dysonans?
  • Gość: seba IP: *.adsl.inetia.pl 13.12.12, 15:56
  • Gość: kel IP: *.play-internet.pl 25.12.12, 00:07
    mieszkanie na planie kwadratu nie jest wcale kanonem genialnej funkcji; zaprezentowane mieszkanie (3-pokojowe wg inwestora) jest niestety jednostronne/nieprzewiewne i posiada ciemną kuchnię tzn. w okolicy blatu roboczego nie ma okna; bo kuchni praktycznie również nie ma; jest za to wnęka tzw. "frankfurcka" i konia z rzędem temu kto znajdzie miejsce na szafkę podblatową z szufladami; płyta grzewcza przy ścianie (niewygodne gotowanie + brak miejsca na odstawienie garnka); narysowano jednokomorowy zlewozmywak bez ociekacza bo na większy brak miejsca; do salonu wchodzi się przez ową "kuchnię" i ciężko to (niestety) przeprojektować; w "salonie" narysowano 3-osobową sofę vis a vis tv, problem polega na tym, że owa sofa ma głębokość 60cm (porównuję do wym. blatu kuchennego, bo wymiarów oraz skali na rysunku brak) - niestety taka sofa w naturze nie istnieje, ale co z tego skoro "salon" ma wyglądać przestronnie?; pomiędzy zlewem a szachtem inst. stoi lodówka, a to oznacza, że w ścianie za lodówką zostanie wykuta pozioma bruzda na rurę kanalizacyjną o średn. 5 cm; to niestety standard na kiepskich budowach; łazienka zaprojektowana poprawnie, choć brak miejsca na kosz z brudnymi ubraniami ( a wg prawa budowlanego, miejsce na takowy kosz projektant ma obowiązek zapewnić), ciekawe gdzie będą wisieć ręczniki, bo na szlafroki raczej brak miejsca; zaskakuje mnie wysokość drzwi balkonowych: 249cm, nie mówię że to źle, ale niespotykane, skoro wychodzą na loggię więc chyba nie po to aby doświetlić pomieszczenia; niski parapet okna w małym pokoju czyni to maleństwo jeszcze mniej ustawnym; a propos - jeśli to pokój dziecka to szkoda że tuż obok salonu; biureczko w pokoju oczywiście 60cm głęb. - po co komu większe? pozdrawiam
  • Gość: Miodek IP: *.sta.asta-net.com.pl 14.12.12, 18:39
    > prosze pamietac o jednym, blok nie moze miec takze za mał
    > o mieszkan nawet z tego wzgledu, ze wowczas ceny czynszu sa bardzo wysokie...

a taka "wysoka cena czynszu" później może jeszcze podrożeć ;)
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 13.12.12, 16:20
  • Gość: seba IP: *.adsl.inetia.pl 13.12.12, 21:16
  • Gość: gość IP: 80.50.231.* 14.12.12, 09:16
    przestań stawiać po trzy kropki po kilku słowach. Wtedy może więcej osób uwierzy, że nie gadasz sam ze sobą.
  • Gość: gosc IP: *.ip.netia.com.pl 14.12.12, 09:20
    Seba ciekawe ... Piszesz, ze kupiłeś mieszkanie a to które pokazałeś jest caly czas dostępne ;)
  • 15zosienka 14.12.12, 13:43
    Witam!

My podpisalismy umowę.Czekamy na podpisanie umowy kredytowej
    Osiedle ma swoje plusy i minusy.Każdy musi zastanowic sie co jest dla niego ważne.

Plusy:
    miejsce-jak dla nas przynajmniej,blisko centrum,daleko od ruchliwej ulicy
    teren jest własnoscią dewelopera
    komunikacja-3 min do przystanku autobusowego-122,który 7 min jedzie do metra.7 min piechotą do tramwaju
    mieszkanie-rozkład,prostokat bez żadnych udziwnień,duże okna
    szkoła podstawowa-15 min piechotą
    przedszkole-15 min piechotą
    2 place zabaw na osiedlu-1 otwarty dla wszystkich,1 tylko dla mieszkańców budynkuA

Minusy
    Ciasno na osiedlu-małe odleglości budynków od siebie,co prowadzi do tego,że sąsiedzi bedą zagladać sobie do okien
    brak sklepu w okolicy-mam nadzieje,że jak wybuduje sie osiedle coś powstanie w lokalach użytkowych
    mało zany deweloper-przynajmniej jak dla nas i mało opinii na jego temat

pozdrawiam
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 14.12.12, 13:55
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 14.12.12, 14:00
  • 15zosienka 14.12.12, 14:12
    My kupilismy w budynku A.Niestety budżet mielismy mały i wszystkiego nie można mieć:).Co do negocjacji,jednoczesnie prowadzilismy w 3 inwestycjach i w Atelier dali najwiekszy rabat.Mam nadzieje,że wybudują;)cieszę się,że poznalam pierwszego sąsiada.Co do budowy to budynek A jeszce nie stoi,ale C to juz calkiem niezle.
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 14.12.12, 14:35
  • 15zosienka 14.12.12, 14:06
    my kupilismy 4 pokoje 90m i z tego co piszesz sytuacja z garażami wyglada podobnie(2 garaże + boks przy garażu 10 tys)..wyglada na to,że mozna było się jeszcze targować.wiem,że budował atelier residence,szkoda,że tylko to.
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 14.12.12, 14:31
    a czy z ceny mieszkania udało wam się cos wynegocjowac?czy została sztywna? chyba to zadna tajemnica a na przyszłosc człowiek bedzie wiedzial;p przy 90m2 pewnie mozna bylo i cos z metra wytargowac? mozna wiedziec ile zaplaciliscie za metr? u mnie wynioslo to 7700...za metr
  • 15zosienka 17.12.12, 10:27
    my za parter płacilismy 6600 z metra
    pozdrawiam
  • ola 14.12.12, 17:34
    >brak sklepu w okolicy

najblizszy sklep teraz jest w budynku Robyga. Troszkę dalej, ale też bez przesady, jest sklep na Przasnyskiej, w jednym z 4-pietrowych bloków koło Instytutu Medycyny Lotniczej.
    Zanim "Was" oddadzą do użytku, na pewno bedzie też sklep w budynku "Przy Krasińskiego"
  • Gość: zasnanawiacz IP: *.warszawa.vectranet.pl 14.12.12, 22:38
    Czy harmonogram wplat tez da rade negocjowac? Cos wam sie udalo?
  • Gość: macono IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.12, 13:05
    tak jak pisałem wczesniej da rdę negocjowac....np teraz 20% a po roku dopiero nastepna transza, a np 10% po odbiorze
  • Gość: zastanawiacz IP: *.ip.netia.com.pl 17.12.12, 08:30
    Co rozumiesz po roku? Inwestycja ma planowo zakonczenie za rok .... Mi zaproponowali przy podpisaniu umowy 20% , potem po 20% w styczniu, maju, wrzesniu i pożniej chyba po 10%.
  • 15zosienka 17.12.12, 10:22
    zakonczenie budowy to maj 2014,spróbuj negocjowac harmonogram spłat,my też zmieniliśmy choć nie aż tak jak kolega.
  • kara13 17.12.12, 10:36
    Wszędzie podają, że zakończenie to IQ 2014.

15zosienka napisał(a):

> zakonczenie budowy to maj 2014,spróbuj negocjowac harmonogram spłat,my też zmie
    > niliśmy choć nie aż tak jak kolega.

--
    Mama Natalki z maja'2005
    moje miejsce - inne miejsce
  • 15zosienka 17.12.12, 11:04
    też tak mysleliśmy,bo taka data widnieje w internecie,u dewelopera i w prospekcie informacyjnym to maj 2014
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 17.12.12, 15:01
    Witam, tak jak Zosia napisala, zakonczenie prac to maj 2014.nawet na stronie generalnego wykonawcy widnieje ta data, choc jest szansa ze moze byc szybciej....ps. Zosiu a wam udalo sie wynegocjowac cos z ceny za metr mieszkania? mozna wiedziec ile zaplaciliscie za metr? pozdrawiam
  • Gość: 15zosienka IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.12, 15:40
    6600 z metra za parter,z mieszkania nie bardzo chcieli schodzić z ceny
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 17.12.12, 15:48
    u mnie tez nie za bardzo, zeszli mi jedynie 100zł z metra no i te garaze i komorka lokatorska (tak jak rozmawialismy) widze ze identycznie jak u Panstwa -Sasiadow;pp a dawno temu akt podpisywaliscie Panstwo?
  • karolinek 17.12.12, 18:26
    Mam OT pytanie.
    Skad wzial sie ten koszmarek "z metra"?

Cena jest za metr, z metra to można sobie co najwyżej wyjść.
  • Gość: kkk IP: *.free.aero2.net.pl 17.12.12, 19:19
    Zakonczenie budowy za 1,5 roku a jelenie biegna podniecone i wplacaja z dziure w ziemi.
    W tym kraju nigdy nie bedzie normalnie bo jak mawial Pilsudski "kraj wspanialy tylko ludzie qrwy".Ilosc glupkow jest porazajaca.
  • kara13 18.12.12, 12:09
    Tak kupujemy dziure w ziemi bo z tych gotowych nie ma juz co wybierac.
    Ja zastanawiam sie nad mieszkaniem od strony ulicy Przasnyskiej ale martwi mnie jednak to czy nie bedzie za glosno no ale coz nie mozna miec wszystkiego ;)

--
    Mama Natalki z maja'2005
  • Gość: Kasia IP: *.play-internet.pl 27.12.12, 12:38
    Na organizację życia społecznego Wspólnoty, polecam dobrego Zarządcę nieruchomości.
    Firma Home Manager s.c. powstała w Nowym Dworze Mazowieckim, tam zdobywali swoje pierwsze doświadczenie, stworzyli zgrany zespół fachowców, dzisiaj oferują dobre ceny (bo niekoniecznie warszawskie). Pracują również na terenie stolicy.
    biuro@homemanager.pl
  • Gość: Emka IP: *.30.118.187.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.02.14, 09:59
    Szczerze odradzam. Za administrowanie biorą najwięcej w Nowym Dworze Mazowieckim. Ponadto nie mają dużego doświadczenia. Administrują blokiem w którym mieszkają, zapytajcie innych mieszkańców i przedsiębiorców czy polecają.
  • Gość: Bartek 38 IP: *.dynamic.chello.pl 02.01.13, 11:26
    Część przydatnych informacji można zasięgnąć na forum mieszkańców

atelier-zoliborz.warszawa.pl
  • Gość: NFservices IP: *.centertel.pl 18.12.12, 14:07
    Brakuje Ci miejsca na rowery, kartony, opony, narzędzia do majsterkowania , rzeczy dziecięce...Jeżeli więc szukasz sposobu na znalezienie dodatkowej przestrzeni na rzeczy Twojej rodziny możemy Ci pomóc.
    Pomożemy Ci sprawić ,że Twoje miejsce parkingowe lub garaż były optymalnie funkcjonalne. Oferujemy Ci koncepcję systemu mebli, którą zaadaptujemy do Twoich potrzeb. Garaż może być niezwykle funkcjonalnym miejscem.
    Pomożemy Ci go zorganizować, poukładać, łatwo się w nim odnaleźć i mieć z tego przyjemność, ponieważ nasze meble są praktyczne i piękne.
    Ośmielamy się nawet powiedzieć, że będziesz mógł stworzyć swój unikalny i niepowtarzalny projekt.
    Dzięki szerokiej gamie naszych produktów możliwa jest nieograniczona liczba kombinacji i aranżacji. Możesz więc dostosować meble do swoich potrzeb i swojego gustu, tak aby sprawiały Ci radość. Proponujemy Ci eleganckie i praktyczne zagospodarowanie Twojej przestrzeni.
    Nasza oferta jest dobrze przemyślana i najbardziej wyjątkowa na całym rynku.
    Zapraszamy nfservices.com.pl
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.12, 15:24
    jezeli kogos stac to niech kupuje i dziure w ziemi...nikt mu nie zabroni...poza tym pozniej co lepszy uklad mieszkan itp jest juz sprzedany wiec i mniejszy wybor....co do ulicy przasnyskiej to faktycznie w pozniejszym etapie moze ona byc czesiciej uzywana i bedzie glosniej...choc to nie Marszalkowska...
  • Gość: nfservices IP: *.dynamic.chello.pl 22.12.12, 17:03
    Brakuje Ci miejsca na rowery, kartony, opony, narzędzia do majsterkowania , rzeczy dziecięce...Jeżeli więc szukasz sposobu na znalezienie dodatkowej przestrzeni na rzeczy Twojej rodziny możemy Ci pomóc.
    Pomożemy Ci sprawić ,że Twoje miejsce parkingowe lub garaż były optymalnie funkcjonalne. Oferujemy Ci koncepcję systemu mebli, którą zaadaptujemy do Twoich potrzeb. Garaż może być niezwykle funkcjonalnym miejscem.
    Pomożemy Ci go zorganizować, poukładać, łatwo się w nim odnaleźć i mieć z tego przyjemność, ponieważ nasze meble są praktyczne i piękne.
    Ośmielamy się nawet powiedzieć, że będziesz mógł stworzyć swój unikalny i niepowtarzalny projekt.
    Dzięki szerokiej gamie naszych produktów możliwa jest nieograniczona liczba kombinacji i aranżacji. Możesz więc dostosować meble do swoich potrzeb i swojego gustu, tak aby sprawiały Ci radość. Proponujemy Ci eleganckie i praktyczne zagospodarowanie Twojej przestrzeni.
    Nasza oferta jest dobrze przemyślana i najbardziej wyjątkowa na całym rynku.
    Zapraszamy nfservices.com.pl
  • Gość: uwazac IP: *.play-internet.pl 02.01.13, 15:35
    Cześć,
    Dobra rada na nowy rok, radze osobom chcącym dokonać zakupu w tej inwestycji dobrze wszystko sprawdzić przed dokonaniem zakupu. Przeszedłem się dzisiaj zobaczyć jak to wygląda i praktycznie nic tam się nie dzieje stoi część szkieletu budynku i tyle. Być może prace są wstrzymane na jakiś czas ale lepiej dmuchać na zimne jak to mówią.
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 04.01.13, 20:09
    my właśnie dziś podpisaliśmy umowę na mieszkanie w budynku B :) tak tylko dzielę się radością :) Czy jest tu ktoś, kto kupił w tym budynku mieszkanie?
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 06.01.13, 15:04
    witam, gratuluje...bo budowa idzie im całkiem sprawnie....ja kupilem w budynku C....a jaka powierzchnie?? jak poslzy negocjacje cenowe? mozna wiedziec ile z metra??? jak z garazem?? pozdrawiam
  • Gość: asde IP: *.play-internet.pl 06.01.13, 15:27
    Całkiem sprawnie, to dobre. Może zajedź kolego w tygodniu czy też w weekend i sobie popatrz na to sprawnie, wszystko w okolicy się buduje, ruch na potęgę tylko na atelierzoliborz jest tylko stróż.
  • ola 06.01.13, 15:53
    ciekawe, mieszkam obok, przechodzę codziennie, budowę widzę z okna i widzę, że robotnicy pracują codziennie, oprócz świąt.
    Może ci się budowy pomyliły?
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 06.01.13, 20:08
    bylem przed swietami tam oraz wczoraj.....roznica w fundamentach jest bardzo duza oraz dostawili juz prawie 6 pietro...wiec chyba koledze faktycznie budowy sie pomylily....albo wymaga by pracowali w swieta;ppp
  • Gość: AM IP: 217.153.152.* 10.01.13, 11:30
    Ja też kupiłam w budynku B mieszkanie:)...inwestycja od samego poczatku wpadła mi w oko. mam tylko nadzieję, że wszystko pójdzie pomyślnie i jak najszybciej bedziemy mogli się wprowadzić:).
    Pozdrawiam
  • Gość: KP IP: *.ip.netia.com.pl 10.01.13, 14:07
    Witam, ja również zakupiłam mieszkanie w budynku B :)
  • Gość: ciekawy_1 IP: 193.201.36.* 10.01.13, 18:09
    I ile placilisci za metr mniej wiecej ?
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 20:11
    7700 za 4 pietro , w tym dwa garaze (jeden z komorka lokatorską) za 10 tys.
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.13, 20:28
    U nas podobnie :)
    I my też na 4 piętrze :) Mamy nadzieję też, że w miarę niedługo wrzucą na stronkę pakiety wykończeniowe. Myślicie, że będzie warto? Wiecie jak to zazwyczaj wygląda?
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 20:33
    po pierwsze zalezy jaka bedzie cena- dziwne ze jeszcze nie maja tych pakietow, po drugie wazne czy wykonawcą na papierze bedzie atelier zoliborz jako firma czy podywkonawca....lepiej jak atelier wowczas łatwiej o gwarancje itp...po trzecie ciekawe czy przed odbiorem lokali bedą chcieli wykonczyc dane mieszkanie....ja raczej wezme sobie prywatnie kogos...taniej i mysle ze bardziej konkretnie....

co do cen mieszkania mysle ze beda one spadac a deweloperom bedzie gorzej sprzedac niz dotychczas...jak sadzicie??

a co przemowila in plus ze kupiliscie tu mieszkanie?
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.13, 20:45
    My się dość mocno nastawiamy na pakiet wykończeniowy, właśnie z tą myślą, że co do gwarancji etc. będzie można się kontaktować z jedną osobą, która tym zarządza (tak przynajmniej sobie to wyobrażam...), ale zobaczymy. Nie chce nam się użerać osobno z ekipami od toalety, osobno od kafli, od malowania, drzwi, podłóg etc. Jedni coś zrobią, to inni zniszczą... Oni też w teorii powinni być tańsi, bo kupują materiały hurtowo i po niższym podatku vat, no i fajnie by było gdyby na odbiorze technicznym odbierało się już mieszkanie gotowe pod klucz. Sprzedawca z AŻ mówił mi, że jakoś w styczniu powinni mieć te pakiety, ale na razie nic nie widać.

Myślę, że ceny już dużo nie spadną, a póki co chyba nie mają problemów ze sprzedażą, ale nigdy nie da się tego do końca przewidzieć. Z resztą już nie będę tego śledzić, po co się denerwować, my już swoją umowę mamy ;)

Nam spodobała się lokalizacja no i standard samego budynku, jego wygląd. Mamy nadzieję, że osiedle będzie tak piękne jak na wizualizacjach i że sąsiedzi również będą sympatyczni :) A na razie zapowiada się nieźle :)
  • Gość: rozes IP: *.play-internet.pl 10.01.13, 20:39
    Mam pytanie, nie boicie się ze padnie ten developer, raptem istnieje od 2008 roku. Macie jakaś widze, jak z finansowaniem bo jak zerknąłem na raport finansowy jaki złożyli to zysk roczny 43 tys. pln to trochę słabo jak na grupę developerską (co prawda nie wiem jaki to rok ale tak czy siak).
    www.infoveriti.pl/firma-krs/212922.html
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 20:51
    ja na razie wplacilem 20%, kolejna rate wplacam dopiero za 8 miesiecy, wiec jesli do tego czasu nie bedzie dalszych efektow to nie bede wplacal;pp

ustalilem sobie taki harmonogram, by wlasnie w ten sposob sie zabezpieczyc. rowniez czesc zostawilem by zaplacic dopiero po odbiorze technicznym...

dzis strach to nawet pieniadze w banku trzymac zatem jakas obawa jest, ale bez przesady...dla mnie wlasnie argumentem byl fakt, ze nie buduja budynek za budynkiem, zatem moze bedzie zalezec im na dobrej jakosci i sledzeniu budowy...

co do sasiadow tez mam taka nadzieje ze beda mili, choc nastawiam sie bardziej na negatywnie gdyz wiadomo bedzie to zlepek ludzi z roznych rejonow, jedni bardziej drudzy mniej kulturalni...tak jak na codzien z ludzmi bywa..nie da sie wyrzucic za burte tych zlych, zostawic jedynie dobrych...bardziej mam nadzieje, ze administrator bedzie sensowny wybrany przez nas tak by dobrze zarzadzal i dbal...ale to jeszcze troszke czasu;p
  • Gość: rozes IP: *.play-internet.pl 10.01.13, 20:58
    Napiszcie jeszcze proszę jaki metraż wzięliście mniej więcej, kiedy jest termin oddania i właśnie jak wygląda sprawa wpłat. Rozumiem, że wpłacasz 20 % a resztę praktycznie prawie przy odbiorze ?.

A z tymi bankami to fakt :)
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 21:02
    budynek ma byc skonczony do wiosny 2014. co do harmonogramu to wlasnie raczej nie chca ze sowjego nic zmieniac gdyz wiadomo bank ich kontroluje i tez narzuca pewne wymagania....na poczatek na bank zechca 20% a potem walcz ile sie da by zaplacic jak najwieksza kwote w pozniejszym terminie....
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 21:04
    ja wzialem 3 pokoje 60m2 (nieduzo , ale jest sypialnia , salon i pokoik dla ewentualnie dziecka) a wiadomo czynsz uzalezniony tez jest od metrazu wiec nie chcialem w bloku brac wiecej, choc na poczatku mialem wziasc 2 pokoje, jednak 3 pokoje bardziej rozwojowe i perspektywiczne...
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.13, 21:05
    My mamy 87 m2 i nie wpadliśmy na to, żeby ostatnia transzę wpłacić po odbiorze i wpłacamy przed odbiorem... ale za to teraz wynegocjowaliśmy na początek tylko 10% i potem jakoś tam po 10-20% kapiemy w drugiej połowie roku i początek 2014.
    Oddanie oficjalnie-maj 2014, ale mamy nadzieję, że wcześniej.
  • Gość: rozes IP: *.play-internet.pl 10.01.13, 21:09
    Dzieki wielkie za info. Czemu nie wybraliście przykrasinskiego (oddają w czerwcu zdaje sie), albo zielonego zoliborza ?

• Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.13, 21:17
    My mieliśmy nawet rezerwację mieszkania przy Krasińskiego, ale zrezygnowaliśmy. Ul. Krasińskiego w planach ma być poszerzana (z tramwajami), więc będzie tam głośno, poza tym bryła budynku i standard mniej ciekawy i mniejszy był już wybór fajnych rozkładów, jak my oglądaliśmy. Zielonego Żoliborza nie braliśmy pod uwagę, bo za blisko torów, albo patrzy się w okna sąsiadom...
  • Gość: marcin IP: *.tvn.pl 29.01.13, 11:14
    po co wypisujesz rzeczy o których nie masz pojęcia? Znalazłeś coś tam w necie a potem powielasz bzdury. Po pierwsze nie będzie w pobliżu wybudowanych torów tramwajowych - ten pomysł upadł definitywnie już w zeszłym roku. Tory zostaną poprowadzone od Pl.Wilsona wzdłuż Krasińskiego ale TYLKO do ul.Broniewskiego. Druga sprawa poszerzenie Krasińskiego od ul.Powązkowskiej. Tutaj sytuacja wygląda tak, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ nie będzie konieczności poszerzenia tej ulicy. Przedłużona będzie za to Rydygiera aż do Powązkowskiej. Ul. Rydygiera będzie centralną ulicą nowego Żoliborza Południowego
  • Gość: ania IP: *.dynamic.chello.pl 26.08.13, 23:18
    zastanawiam się gdzie mogę znaleźć potwierdzenie "upadłości" planu poprowadzenia tramwajów od ul. Broniewskiego do ul.Powązkowskiej? na jakiej podstawie to wykluczyłeś? nawet podczas spotkania z burmistrzem Żoliborza padła informacja dotycząca poszerzenia ul. Krasińskiego...
    z góry dziękuję za pomoc
  • Gość: uvw IP: 192.157.245.* 27.08.13, 18:28
    Boże, czy ty naprawdę jesteś tak naiwna, że bierzesz obietnice dzielnicy na poważnie?
    Oświecę cię - to nawet nie był burmistrz Żoliborza a jeden z jego zastępców, on nie należy do PO która rządzi Żoliborzem, tylko ma własną partię Projekt Żoliborz znaną z tego, że ogrom polityków wszelkich partii i mieszkańców chce odsunięcia Sielewicza. On nawet nie jest z Żoliborza, a z Raszyna, robi szopkę, obiecuje a głosy ma głównie od zatrudnianych oraz tym którym z ramienia dzielnicy finansuje zajęcia sportowe czy edukacyjne.... On jest nieruszalny i każdy normalny żoliborzanin wie, że nie jest to pierwszy, drugi, nie piąty rok obietnic sielewicza BEZ POKRYCIA... nie ośmieszaj się - Sielewicza chcą wywalić nawet sąsiedzi z Przasnyskiej, bo od lat dzielnica obiecuje im autobus z Marymontu do Gdańskiego przez Przasnyską i Rydygiera, oczywiście NIC z tych obietnic nie będzie zrealizowane, Sielewicz nawet pod koniec kadencji chodzi po osiedlach i pyta 'czego potrzeba' bo nic nie zrobił, ale taki sobie PR-robi że durnie go wybierają. Teraz już nikt na niego nie głosuje to wciska kity nowym mieszkańcom którzy nie mają pojęcia co się dzieje na dzielnicy, jakie tu są przekręty (reklama Sielewicza osiedla DD na Powązkowskiej, nie było uchwały a deweloper ma już nazwy ulic od prestiżowych artystów itd itd.), że już o wsadzeniu do aresztu dyrektorki MOPS nie piszę za co itd bo afer na Żoliborzu w urzędzie dzielnicy pod dostatkiem...
    Dziwię się, że najzwyklej patrząc w oczy tego człowieka bierzecie go w ogóle za osobę wiarygodną.

A co do samych tramwajów - ZTM wydał właśnie 180 tys. zł dla prywatnej firmy która ma ocenić, czy ta trasa ma sens. Ludzie nie protestowali, że chcą mostu Krasińskiego (a protestowali, że nie chcą!) to miasto wyrzuciło plany i decyzję środowiskową za parę milionów w błoto.
    Rejon Przasnyskiej, Włościańskiej i Rydygiera to nieliczne w mieście tak duże rejony bez autobusów - to dlatego, że ludzie do ZTM nie piszą formalnych próśb (można taką złożyć przez stronę ztm.waw.pl ale trzeba podać adres choć z oszczędności i tak odpisują na maila....) o reformę komunikacji Żoliborza.
    Nie mieszkaliście tu wcześniej to nie wiecie, że przy Atelierze jeździło 122 (jest jeszcze stary przystanek) - ZTM skasował, bo ludzie nie protestowali, nie domagali się. Nowi mieszkańcy niech walczą o oddanie linii 122 przez Przasnyską.
    Tak samo nie było prostestów i skasowano 520 na Broniewskiego do centrum i na Pragę Płd.
    Tak samo wycofano 103 z Krasińskiego umożliwiające dojazd na Bielany i do Zachodniego.
    Tak samo skasowano 406 z Elbląskiej/Powązkowskiej i nie ma dojazdu na Targówek i Bemowo.
    Tak samo skasowano linię 170 z Powązkowskiej która jeździła do metra Dw.Gdański, na Ząbkowską, Wileński, Pl.Hallera i Elsnerów.

Na Żoliborzu mieszkają najmniej zaangażowani ludzie. Na Włodarzewskiej mieszkańcy robili tyle czarnego PR-u ZTM-owi, tyle skarg składali do prezydent miasta i ZTM bezpośrednio przez stronę, że wywalczyli mikrobusy co 8 minut po małej uliczce, podwożące do tramwajów z przystankami co 300 metrów.

A u nas? Będziecie zasuwać do tramwajów na Broniewskiego albo mieć tylko 122 bo ZTM wszystko zabrał - skoro nie protestowano, to się wydoiło Żoliborz.
    Po części to problem tego, że cała Przasnyska od Krasińskiego na północ to sami samochodziarze oraz ogrom starszych osób, które żądały... autobusu z Przasnyskiej do przychodni na Elbląskiej - ZTM te protesty traktował niepoważnie i wykorzystywał fakt, że starsi ludzie listy mogą pisać, ale szumu w sieci czy gazetach robić nie potrafią.
    Wystarczy popatrzeć na mapy ztm.waw.pl jak gęsta jest sieć i ile linii na północnym-wschodzie Żoliborza, a jak słaba, rzadka i z rzadkimi przystankami sieć na Żoliborzu w rejonie Ateliera.
    Gdyby to było jak na roszczeniowej Ochocie gdzie wywalczono autobus na każdej przejezdnej uliczce, to byśmy mieli 180 objeżdżające Przasnyską z centrum na Chomiczówkę oraz wydłużoną 500 z Gdańskiego przez Radosława, Broniewskiego, Krasińskiego na Powązki. Ale ludzie nie widzieli takiej potrzeby jak ZTM pytał w konsultacjach...
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 21:20
    przy krasinskiego lezy przy ulicy krasinskiego ktora ma byc rozbudowywana w przyszlosci na droge dwupasmowa wiec wpsolczuje mieszkancom przy krasisnkiego...poza tym jest tam chyba kapitał izraelski zatem tym bardziej dziekuje...no i standard budynku nic specjalnego w porownaniu do tego co oferuje atelier...

a zielony zoliborz za polozenie- przy torach ktore w przyszlosci maja tetnic zyciem...no i standard nizszy i brzydszy wg mnie oczywiscie
  • Gość: rozes IP: *.play-internet.pl 10.01.13, 21:29
    Jeszcze raz dzieki za info, przyznam, że nie wiedziałem o tej rozbudowie Krasińskiego. Fakt widok na tramwaje i ten hałas trochę słabo.
  • Gość: marcin IP: *.tvn.pl 29.01.13, 11:19
    nie współczuj, tylko idź człowieku do wydziału geodezji urzędu miasta i dowiedz się czy rzeczywiście taka droga dwupasmowa powstanie :) a te tętniące życiem tory kolejowe - bezcenne!!!! :)))
  • Gość: rozes IP: *.play-internet.pl 10.01.13, 23:36
    To jeszcze uzupełnię jak już zacząłem. Właścicielem spółki Atelier Żoliborz Sp. z o.o. (100 % udziałowcem) jest spółka CEE Development Sp. z o.o. o kapitale 60 tys. zl. Właścicielem tej spółki jest prezes Sylwester Ołdak + Teresa Furst. Dziwi mnie trochę, że nie ma tu udziałów fundusz, irlandzki CEE Real Estate Assets Limited, który zdaje się, że w poprzedniej inwestycji Atelier Residence był udziałowcem w spółce SRF Polska. Niby K. Struś buduje podobno jako jednososobowa działalność gospodarcza ale .... Może przewrażliwiony jestem, ale to te czasy kryzysu.
  • Gość: maro IP: *.ip.netia.com.pl 22.01.13, 08:18
    No cóż w tych czasach to i mała i duża firma może zabankrutować. Na chwile obecną prace postępują więc miejmy nadzieje, że wszelkie obawy i podejrzenia są nieuzasadnione.
  • Gość: marc IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.13, 10:56
    jeśli chodzi o dewelopera to miejmy nadzieję, że PKO BP go dobrze prześwietliło dając kredyt na zakup działki :)
    w prospekcie jest info, że w 40% inwestycja finansowana ze środków własnych, a tylko 16% to wpłaty kupujących, sprzedaż chyba nieźle idzie więc raczej nie ma powodów do obaw
    Atelier Żoliborz to spółka celowa CEE DEVELOPMENTS Sp. z o.o., sprawozdanie finansowe atelier jest do wglądu w biurze sprzedaży, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś obawy to zawsze może przejechać się do KRS na Czerniakowską i prześwietlić całą strukturę :)
  • Gość: Krzychu IP: *.dynamic.chello.pl 29.03.14, 10:03
    Czy wiecie ze Podobno deweloper splacil kredyt:-)?
  • Gość: sylko IP: *.dynamic.chello.pl 08.01.13, 18:35
    Może parę osób zainteresuje wspólna dyskusja na forum mieszkańców. Zapraszam

atelier-zoliborz.warszawa.pl
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 24.01.13, 08:04
    wczoraj przejezdzalem, robia na budowie pełną parą
  • kara13 24.01.13, 19:15
    Gość portalu: macono napisał(a):

> wczoraj przejezdzalem, robia na budowie pełną parą

I niech tak będzie do samego końca ;)

--
    Mama Natalki z maja'2005
  • emilia_33 25.02.13, 17:18
    który budynek waszym zdaniem jest najlepiej zlokalizowany? czy możecie napisać coś na temat rozkładu tego mieszkania? jest on sensowny? www.atelierzoliborz.pl/sites/default/files/pdf/A3_5_1.pdf

czy ja dobrze zrozumiałam, że niektórzy z was kupili garaże w parkingu podziemnym za 10k? ja w biurze sprzedaży usłyszałam dużo wyższą kwotę...
  • Gość: abc IP: *.tvn.pl 26.02.13, 12:24
    mieszkanie ma bardzo ciekawy rozkład, salon na stronę północno-zachodnią, czyli nie będzie słońce prażyć w czasie letnich upałów (bardzo nieprzyjemnie przy salonach z oknami na stronę południową). Spore pole manewrów jeżeli chodzi o część komunikacyjną przy łazience. Można trochę zaszaleć ze ściankami :) Zwróć jeszcze uwagę na plac zabaw na dole, mimo że mieszkanie jest na 5-tym piętrze może być latem dość głośno.
    10k było jakiś czas temu, najwidoczniej promocja już się skończyła :)
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 27.02.13, 10:05
    Rozkład mieszkania jest ok.Jedyne co, to może być ciemno w mieszkaniu.Salon na płn/zach a w odległości 15 m kolejny budynek.Sypialnie niby poł/wsch ale reszta częśc budynku A bedzie przysłaniać.
    Jak dla mnie najlepszy jest budynek C.
    Co do ceny garażu,obniżka mieszkania polega na tym ,że płacisz mniej za garaż.
    m.
  • Gość: abc IP: *.tvn.pl 27.02.13, 10:46
    nie, ciemno w salonie a tym bardziej w sypialniach nie będzie na pewno (5-te piętro). Zaś co do budynku C to nie byłbym pewny czy on jest najlepszy... lada moment ruszy z budową acciona i wyrosną na wprost bud.C wysokie piętra (tak jest w planach zagosp.przestrzennego). Poza tym, okna w bud.C z jedenej strony wychodzą na pd-zach. w czasie upałów w lecie nie da się tam mieszkać, nic tylko okna zasłaniać żaluzjami, albo uciekać z domu - wiem bo sam mam teraz okna w pokoju na tę stronę a pokój tylko jeden :)
  • Gość: zed IP: *.free.aero2.net.pl 27.02.13, 15:00
    Skad info ze Acciona zacznie budowac?Oni juz tam mieli budowac 4 lata temu i nigdzie nie ma zadnych informacji ze wreszcie zaczna.
  • Gość: ma_an IP: *.dynamic.chello.pl 28.02.13, 21:18
    Zapewne Acciona zrezygnuje z budowy na swojej działce i zrobi tam park :) Podobnie jak Layetana...
    My kupiliśmy w budynku C, liczymy się z tym, że jest to gęsto zabudowany rejon i niestety prawie zawsze gdzieś komuś w okna będzie się zaglądać.

Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów
    ma_an
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 28.02.13, 21:31
    park... masz na myśli pole samosiejek chyba? ;)
    my kupiliśmy w budynku B, widok z balkonu dokładnie na tymczasowy "park acciony" :)
  • Gość: abc IP: *.tvn.pl 01.03.13, 11:16
    oj park mógłby tam być, fajnie by było :))
    a tak na poważnie, to albo deweloper ma problemy finansowe, albo czeka aż konkurencja wybuduje swoje budynki, wtedy wzrosną ceny nieruchomości w tej okolicy i można będzie drożej sprzedać mieszkania. A tak swoją drogą, za 2-4 lata jak już dokończone zostaną wszystkie inwestycje w okolicy to będzie tutaj naprawdę ładnie. Taki zielony, elegancki zakątek żoliborza... Trochę niestety szkoda, ze wizytówką tej części żoliborza południowego, jadąc od strony centrum, jest wysoki na 14 pięter wieżowiec-koszmarek turreta - 'Zielony Żoliborz'. Według mnie DUŻO lepiej by było gdyby on był o połowę niższy, ale cóż...ktoś dał pozwolenie na budowę tak wysokiego budynku to postawili...
  • Gość: kkk IP: *.free.aero2.net.pl 01.03.13, 15:48
    Wzrosna ceny nieruchomosci....buahahahahhaha przedni zart na rozpoczecie weekendu. Na pewno wzrosna,w koncu wszedzie wzrasta,zwlaszcza jak coraz mniej chetnych na kupno a coraz wiecej mieszkan w ofercie,buahahaha
  • Gość: abc IP: *.tvn.pl 01.03.13, 16:15
    a jesteś pewny ze za jakis rok będą jeszcze nizsze? bo ja wcale tego pewny nie jestem :)
  • Gość: seg IP: *.free.aero2.net.pl 02.03.13, 09:34
    w wilanowe acciona też czeka na wzrost cen można zobaczyć w jakim stylu
    jeśli coś takiego zafunduje w sąsiedztwie to będzie przyjemnie.
    ciekawe ile jedni i drudzy od parków za glebe zapłacili...?
  • Gość: Dżoana IP: *.pzu.pl 23.05.13, 12:08
    Mam pytanie, może któś z Was się pochwalić, jaki harmonogram spłat udało Wam się wynegocjować - dziś powiedziano mi, że pierwsza wpłata po podpisaniu umowy to aż 60%, kolejne 20% we wrześniu, potem 10% w styczniu i 10% po odbiorze technicznym. Wydaje mi się, że ta pierwsza wpłata jest trochę wysoka, jak na budynek, który będzie gotowy w stanie surowym dopiero we wrześniu (stan surowy to tak naprawdę dopiero początek...) Mam tez wątpliwości co do deklarowanych odległości do sąsiadujących budynków, które najprawdopodobniej powstaną w przyszłości- zgodnie z prawem budynek sąsiadujący może być usytuowałny 4m od krawędzi działki, więc tak naprawdę odleglość między budynkami może być znacznie mniejsza niż deklarowane 22-28m...
  • ozzi17 01.07.13, 18:04
    Ja nie wiem jak tam można kupić mieszkanie. Najpierw wysłałem ogólnego maila, ale na następny dzień byłem w okolicy, więc wszedłem. Popytałem o parę rzeczy i później wysłałem maila już o konkretne mieszkania. Zero odzewu.
  • Gość: abc IP: *.tvn.pl 26.02.13, 13:17
    czy wiecie może co może będzie wybudowane na terenie gdzie mieszczą się teraz jakieś stare rudery, jest tam też chyba dyskoteka która nazywa się 'LOFT 44'?
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.13, 15:21
    jesli chodzi o mieszkania to w budynku C na pewno zaleta jest to ze sa one dobrze naslonecznione...ile mamy upałów w Polsce? miesiac?? a reszta roku to raczej juz chlodniejsze dni...a zima, jesienia, wiosna o ile przyjemniej w mieszkaniu gdy ma sie duzo widnego..wiem cos z autopsji...wiec wole miesiac "pomeczyc " sie w upale a przez reszte roku miec fajnie widono w mieszkaniu...co do cen to na pewno nie zmaleja , ten rok moze byc niemarwy, ale spadek stop procentowych i brak programu "rodzina na swoim" itp spowoduje ze w przyslzych latach ruch na mieszkania wzrosnie..a jesli ktos chce kupic mieszkanie w miejscu gdzie dookola juz nie bedzie zadnych budów to polecam np mokotów, sa łądne kameralne budynki dookola jest juz zobaudwa, a metr mieszkania kosztuje 13 tysiecy ...wiec o czym my mowimy....
  • Gość: tito IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.13, 22:17
    Hej, prawdopodobnie będę w najbliższym czasie podpisywał umowę na mieszkanie w Atelier. Nie zdążyłem jej jeszcze przeczytać. Znaleźliście tam jakieś zapisy, które od razu nadają się do zmiany? Co według was warto w niej dopisać, zmienić, usunąć?
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 14.03.13, 22:31
    hej, generalnie nic takiego nie znalazlem...ale wiadomo ze akt tworza ludzie i jak sie chce wszystko mozna pozmieniac, zalezy to od tego na czym Ci zalezy itp....
  • Gość: Zenek IP: 88.220.52.* 15.03.13, 11:56
    Chyba pustki w tym Waszym biurze sprzedaży
  • Gość: nowyzoliborz.pl IP: *.play-internet.pl 20.03.13, 22:23
    Zapraszam, na forum nowego zoliborza, jak checie jakies zdjecia lub informacje na temat inestycji Atelierzoliborz lub innych w okolicy: www.nowyzoliborz.pl
  • Gość: Mickey IP: 109.232.247.* 11.07.13, 12:00
    Ile zapłaciliście za wykonanie projektu a ile za wykonanie zmian lokatorskich w lokalu?
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 13.04.13, 14:27
    Byłam dziś w okolicy, więc podjechałam zobaczyć jak wygląda budowa. Praca wre aż miło patrzeć :) Widać już mniej więcej kształt budynku, a w części C już montują okna w niektórych miejscach! Mam nadzieję, że do samego końca będą mieli takie tempo, ale przy zachowaniu jakości wykonania :)
    Czy ktoś z Was myśli o skorzystaniu z oferty wykończenia wnętrz? My się zastanawiamy, niestety ciągle oferta nie jest dopracowana (tzn. tak mówił sprzedawca). Jesteśmy tego bardzo ciekawi... Może ma ktoś jakieś przecieki? ;)
    Dodatkowo z nowinek, nie chcę wprowadzać nikogo w błąd, ale jakiś mały ruch zauważyłam na działce sPlace Layetana. Nie wiem czy to chwilowe, ale być może zdecydowali się wreszcie zacząć budowę. Wtedy jest szansa, że jeszcze tylko Acciona w najbliższej okolicy i być może w niedalekiej przyszłości, będziemy mieszkać na pięknym osiedlu, a nie na wiecznym placu budowy :)
  • Gość: nick IP: *.31-186-85-108.net.eco.atman.pl 13.04.13, 18:07
    To się zdziwisz:)
  • Gość: forumowiczka88 IP: *.dynamic.chello.pl 14.04.13, 14:46
    Też przyglądam się mieszkaniom w Atelier Żoliborz i zastanawiam się ile płaciliście za metr np. ok. 60 m mieszkania? Na ile firma jest skłonna zejść z ceny mieszkania? Czy jest szansa żeby przekonać ich by nie kupować m-sca w garażu?

Dajcie proszę znać.

Dziekuję.
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.13, 17:47
    Negocjować oczywiście możesz, ale jedną z kart przetargowych jest kupno czegoś jeszcze. Z tego, co wiem, miejsce postojowe, jest obowiązkowe, ale próbuj. Nam się udało trochę wytargować, bo kupiliśmy dwa miejsca postojowe plus mamy sporo większe mieszkanie, więc nie wiem jak to wygląda przy 60 metrach bez garażu. Ale powodzenia!
  • Gość: forumowiczka88 IP: *.itsa.net.pl 16.04.13, 08:44
    Dzięki. Faktycznie przy takich zakupach mieliście inną siłę "przetargową" :)

Może ktoś kupował mniejsze mieszkanie - dajcie znać jak tu wygląda sytuacja cenowa? Wolałabym wiedzieć na co się szykować zanim pierwszy raz skontaktuję się z deweloperem :)
  • Gość: vicu IP: 62.29.133.* 16.04.13, 14:00
    Deweloper jest całkiem elastyczny, więc rozmawiać z całą pewnością warto. Sugeruję już przy pierwszym kontakcie postawić sprawę jasno i zorientować się jakie jest ich podejście do sprawy.
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 27.04.13, 21:51
    ciekawe jak bedzie z jakoscią budowania tego bloku itp., gdyz patrzac na profesjonalizm robienia zdjec z budowy w ich galerii itp, to poprostu zenada....boje sie jednak ze ktos bedzie chcial zarobic na tych mieszkaniach jak najwiecej kosztem jakosci budowy itp.
  • Gość: Zdecydowany IP: *.dynamic.chello.pl 30.04.13, 19:00
    Analizując wszystkie tak i nie podjeliśmy decyzję o zakupie mieszkania 92 m2 . Jakieś uwagi do aktu? Byliśmy koło budowy ostatnio i ładnie idą z budynkiem... oby nie przestawali :)
  • Gość: mat1 IP: *.centertel.pl 01.05.13, 11:02
    a tak z ciekawości zapytam, w którym bloku wybraliście mieszkanie, w A czy C? czy udało się wynegocjować jakąś zniżke na tak duże mieszkanie?
  • Gość: Zdecydowany IP: *.dynamic.chello.pl 01.05.13, 19:06
    Blok A . Czytając wpisy można się domyśleć, że w zależności od negocjacji można coś dla siebie ugrać. Nam również się udało ale wartość zgodnie z etyką handlową zostawię dla siebie. Walka była i cenę nominalną, miejsce postojowe i harmonogram zapłaty.
    Patrząc na robyga i atlas rozmowa łatwiejsza i deweloper bardziej elastyczny. Mocno spuszcza marvipol ale przy cenie nominalnej było to pewnikiem. Hochtief utrzymuje poziom na niebotycznej wartości, krasińskiego za 2 lata oddane, a Zielony to jakiś moloch straszny. Wardom też niczym nie zachwyca a cenę też krzykneli - nieskorzy do negocjacji z innych lokalizacji ich mam doświadczenie. Jest to moja opinia, ale AŻ wydaje mi się być najlepszym rozwiązaniem na tą chwilę. Czekam już tylko z ciekawości na Accione, Spoint i DomDevelopment.

Pzdr
  • Gość: mat1 IP: *.centertel.pl 01.05.13, 22:08
    tez sie mocno zastanawiam nad mieszkaniem w bloku A, glownie ze względu na lepszą cene niz w bud. C. Atelier jest na ten moment dla mnie tez najciekawszą lokalizacją. Wardom też mi sie podobał, tylko rzeczywiscie ceny tam nienegocjowalne. Czy wiesz moze, co bedzie w przyszłości wybudowane na terenie pomiedzy AŻ i apartamentami przy Krasińskiego? teraz znajdują sie tam jakies stare, niskie budynki a przeciez za niedługi czas moze cos wyrosnąc dokładnie przed naszymi oknami...
  • bossterluk 01.05.13, 22:14
    W mojej opinii nie tyle negocjacje maja duże znaczenie ile położenie danego mieszkania. Mieszkania od Przasnyskiej wyceniane są niżej w stosunku do mieszkań z budynku B i C. Należy wziąć pod uwagę że Przasnyska będzie przez dobrych kilka lat rozjeżdżana przez ciężarówki z okolicznych placów budowy. Mieszkańcy budynku B będą mieli widok na plac budowy Acciony a budynku C na ulicę łączącą Powązkowską z Rydygiera, co biorąc pod uwagę plany budowy Dom Develepment może być uciążliwe.
  • Gość: mat1 IP: *.centertel.pl 01.05.13, 22:33
    polozenie ok, wazna sprawa, ale w negocjacjach ustalasz przeciez ostateczną cene mieszkania, co dla mnie ma akurat kluczowe znaczenie. co do Przasnyskiej i cięzarówek to raczej bym sie tym zbytnio nie przejmował, tym bardziej, że w planach jest przecież przedłuzenie ul.Rydygiera do Powązkowskiej
  • bossterluk 01.05.13, 23:04
    Chodzi mi o to że właśnie ze względu na położenie mieszkań wychodzących na Przasnyską AŻ jest bardziej skłonne obniżać ceny w budynku A niż w pozostałych budynkach.
    Co do ciężarówek i okolicznych inwestycji polecam Szanownym Mieszkańcom AŻ ten link: www.youtube.com/watch?v=NRKG6R9WgNc
  • Gość: Zdecydowany IP: *.dynamic.chello.pl 01.05.13, 23:46
    Przeglądając dokumenty do aktu zapoznawałem się z planem zagospodarowania przestrzennego powierzchni o średnicy 1 km od inwestycji. To że powstaną ulice wiedziałem i się cieszę. Co będzie w miejsce małego budynku i wielkiego budynku po drugiej strony ulicy nie wiem ale nie wierzę by się ostały zbyt długo jak sektor cały przeszedł w ręce deweloperów. Firmom będzie się bardziej opłacało sprzedać teren pod inwestycje niż zajmować lokalizacje pod małe firmy.
    Plac budowy tam będzie jeszcze przez pewnie około 2-3 lata. Patrząc jednak na inne sektory, w których buduje się obecnie w Warszawie sytuacja wygląda podobnie lub gorzej.

Pzdr
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 02.05.13, 07:34
    witam, zarówno obecnie od połnocy, wschodu i południa będą prowadzone jakies budowy..to jest nie do uniknienia zatem patrzmy lepiej na polozenie mieszkan wzgledem slonca...dziwie sie ludziom ze kupuja mieszkania od totalnej połnocy...(ulica przasnyska)- bedzie tam bardzo ponuro w ciagu calego dnia, a sztuczne swiatlo nie zastapi nigdy naturalnego...rozumiem ze cena mieszkan od przasnyskiej jest bardziej atrakcyjna...no coz kwestia wszystko kasy...wiaodmo ze budynek c jest najlepiej polozony wzgledem slonca....a jak ktos twierdzi ze w lato bedzie tam za goraco to pytam sie jakie u nas jest lato i ile on tak praktycznie trwa;p
  • Gość: Koh IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.13, 22:27
    Budynek B to raczej wschód niż północ?
  • Gość: Pawelw IP: 217.153.131.* 02.05.13, 12:21
    dzięki bossterluk za tego linka! bardzo interesujące rzeczy dotyczące naszego otoczenia. szkoda tylko ze nie są przewidziane, przynajmniej na razie, żadne nowe obiekty sportowe typu boiska, basen czy też skwery/parczki z ławkami. ciekawe info w sprawie Acciony i Layetany, zakupili grunty za bardzo duże pieniądze i za równie duże, chcieli potem sprzedawac mieszkania... ech ta pazerność
  • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 06.05.13, 23:42
    Witam , też zastanawiamy się nad kupnem mieszkania w AŻ.W grę wchodzi u nas budynek c oraz wewnętrzny budynek a od strony budynku c , z widokiem na plac zabaw.Macie jakieś info odnośnie tego jak ma przebiegać przedłużenie ul Powązkowskiej do Rydygiera? Czy ulica ta będzie szeroka , potencjalnie uczęszczana i w jakiej odleglości od budynku c? Jeżeli chodzi o budynek a od strony wewnętrznego dziedzińca i przy zalożeniu nisko polożonych mieszkań czy myślicie że będzie tam odpowiedni dostęp światła? skrzydła budynku są położone dość blisko siebie. Pozdrawiam mysz
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 12.05.13, 11:00
    witam, przedluzenie rydgiera do powązkowskiej bedzie przebiegac za terenem ogrodzonym przez accione, zatem odleglosc duza...co do mieszkan to ja zdecydowanie wybralbym budynek c...pozdrawiam
  • Gość: mati IP: *.dynamic.chello.pl 12.05.13, 12:09
    dokładnie, między atelier a rydygiera będą jeszcze budynki acciony więc na pewno nie będzie to problem
  • Gość: Zdecydowany IP: *.dynamic.chello.pl 12.05.13, 19:46
    Dzisiejszy spacer w celu kontroli budowy przyniósł pozytywne odczucia. Budynek A rośnie w oczach - parking podziemny zakończony już w całości, a budynek rośnie w oczach. Wasz budynek C wygląda już naprawdę dobrze :)
  • Gość: abc IP: *.tvn.pl 13.05.13, 13:54
    myszo bierz bardziej pod uwagę plac zabaw niż ulicę Rydygiera. Plac zabaw pod oknami może tak dokuczyć, szczególnie latem, że będziesz się zastanawiać nad innym mieszkaniem. Ja już to przerabiałem i nigdy w życiu nie wybiorę mieszkania z oknami na plac zabaw...
  • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 13.05.13, 20:22
    dzięki za wpisy , skłaniamy się bardziej ku budynkowi c .O planowanym przedłużeniu Rydygiera wiem i się nie obawiam natężenia hałasu , moje wątpliwości budzi ulica Projektowana , która ma łączyć Krasińskiego z Rydygiera i przebiegać pod skrzydłem c - nie wiecie jak duża ma być ta ulica?
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 13.05.13, 21:40
    Wydaje się, że to ma być ulica bardziej osiedlowa, jednak właśnie z jej powodu my zdecydowaliśmy się na budynek B. To będzie niezły skrót dla wielu osób i nigdy nie wiadomo, czy nie będzie na niej spory ruch, zobaczymy...
    Z drugiej strony przy budynku B będzie budowała Acciona, miejmy nadzieję, że nieprędko, a jeśli już się za to zabiorą, to że będzie to ładny budynek w sensownej odległości :)
  • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.13, 14:33
    hmm...tam z kolei widok na dachy garaży i stare opony ,nasłonecznienie też nieco inne
  • Gość: mi IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.13, 16:30
    Nam akurat to nasłonecznienie pasuje :) nie chcemy mieć lampy latem w salonie, już raz tak mieliśmy i nie dało się tego skwaru znieść, ale znam ludzi, którym to nie przeszkadza, a nawet pasuje :)
    Co do garaży, to z 4 piętra mamy nadzieję nie będzie ich za bardzo widać, bo przysłaniają je korony drzew, a poza tym podobno w przyszłości (ciekawe tylko jak bliskiej lub jak dalekiej....) mają one zostać usunięte i ma być ten teren oczyszczony między Accioną a AŻ, także mam nadzieję, że nie będzie tak źle ;)
  • Gość: Zdecydowany IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.13, 18:22
    Ponoć Acciona wykreśliła informacje o posiadaniu tego terenu i pojawiły się spekulacje na rynku nieruchomości o tym, że chcą wystawić teren na sprzedaż. Czy ktoś ma potwierdzone wiadomości?
  • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.13, 19:14
    na pewno sprzedadzą teren ,wszakże firma ta boryka się z problemami finansowymi nie od dziś lepiej żeby teren sprzedali bo gdyby zaczęli budowę , splajtowali i nie dokończyli zostawiając plac widmo popsułoby to znacząco otoczenie.W Hiszpanii pełno takich rozgrzebanych , niedokończonych budów widziałam na własne oczy.Plan zagospodarowania wyklucza powstanie tam supermarketu na szczęście.
  • Gość: Zdecydowany IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.13, 20:15
    Supermarket to nie byłoby najlepsze rozwiązanie ale coś większego od fresh Market czy Żabki byłoby mile widziane np Bomi lub Alma. Patrząc na działkach przyległych do powązkowskiej mogłoby powstać nawet coś lekko masowego jeśli docelowo nie będziemy z tym sąsiadować to czemu nie. Bliskość też ma swoje plusy :)
  • Gość: mysz IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.13, 22:34
    mnie lokale usługowe na parterach zdecydowanie wystarczą.Większy sklep wzmożyłby ruch samochodów a na tym nam nie zależy , dom dev -sąsiad buduje osiedle na kilka tysięcy mieszkańców
  • Gość: nowyzoliborz.pl IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.13, 20:26
    Dla zainteresowanych jak obecnie wygląda budowa, właśnie dodaliśmy kolejną fotorelację z budowy AtelierZoliborz i kilku sąsiadujących budowli, Splace, Artystyczny Żoliborz, CityApartments IV etap.
    Zapraszam szczególnie sąsiadów
    nowyzoliborz.pl
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.13, 06:43
    Zgadzam się, mam nadzieję, że nawet jak działka zostanie sprzedana, to zostanie zachowany jej charakter pod budynki mieszkalne...
  • Gość: Buyer. IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.05.13, 20:38
    W Atelier kupiliśmy mieszkanie w segmencie A - sprzedaż idzie im mega sprawnie. Wszystkie mieszkania w naszym pionie są sprzedane poza pierwszym piętrem. Z ceny samego mieszkania nie chcieli zejść - natomiast miejsce parkingowe plus komórkę uzgodniliśmy w skandalicznie niskiej cenie ;) Budowa idzie pełną parą i wygląda na to ,że faktycznie stan surowy zamknięty na wrzesień powinien być gotowy zgodnie z harmonogramem.
    Ciekawy ruch jest też u sąsiadów w Layetanie. Robią wykopy i stoi już dźwig wraz z całą ekipą. Zgodnie z planem mają skończyć na grudzień 2014. Wygląda na to ,że do końca przyszłego roku wszystko w tym rejonie poza Accioną ma byc już zbudowane.
  • Gość: Buyer. IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.05.13, 22:23
    Aha gdyby kogoś interesowało jak może wyglądać w przyszłości budynek na działce Acciony to widać go tutaj : img97.imageshack.us/img97/900/rydygierawawaivazikov.jpg
    Widać tam też mniej więcej planowaną zabudowę i rondo, jak mniemam skrzyżowanie ulic przasnyskiej z Rydygiera.
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 22.05.13, 16:42
    witam, Buyer a mozna wiedziec za ile wynegocjowaliscie cene garazu wraz z przyległą komórką? duze mieszkanie kupowaliscie? mysle ze to nie tajemnica wiec z gory dziekuje...kupiliscie w budynku A od strony pszasnyskiej?
  • Gość: abc IP: *.tvn.pl 23.05.13, 11:39
    ten plan z 2010 roku to juz prehistoria. Acciona mocno zmodyfikowała plany swoich budynków... Miejmy nadzieję ze ruszą z budową jak najszybciej, bo plac budowy przed oknami to słaba perspektywa
  • Gość: Dżoana IP: *.pzu.pl 23.05.13, 12:11
    Mam pytanie, może któś z Was się pochwalić, jaki harmonogram spłat udało Wam się wynegocjować - dziś powiedziano mi, że pierwsza wpłata po podpisaniu umowy to aż 60%, kolejne 20% we wrześniu, potem 10% w styczniu i 10% po odbiorze technicznym. Wydaje mi się, że ta pierwsza wpłata jest trochę wysoka, jak na budynek, który będzie gotowy w stanie surowym dopiero we wrześniu (stan surowy to tak naprawdę dopiero początek...) Mam tez wątpliwości co do deklarowanych odległości do sąsiadujących budynków, które najprawdopodobniej powstaną w przyszłości- zgodnie z prawem budynek sąsiadujący może być usytuowałny 4m od krawędzi działki, więc tak naprawdę odleglość między budynkami może być znacznie mniejsza niż deklarowane 22-28m...
  • Gość: Buyer. IP: *.warszawa.vectranet.pl 23.05.13, 12:17
    Harmonogram wpłaty negocjuj z nimi śmiało. W moim przypadku byli bardzo elastyczni. Ja mam np. 10% pierwszej wpłaty.
  • Gość: Buyer. IP: *.warszawa.vectranet.pl 23.05.13, 12:19
    Co do Acciony to faktycznie byłoby dobrze gdyby ruszyli jak najszybciej bo już tylko oni zostali w okolicy. Krasinskiego już jest wybudowany. Robyg od Rydygiera w przyszłym roku będzie oddany. Atelier w czerwcu, i Splace grudzien przyszłego roku...wiec jest i tak dobrze. W sumie to bedzie ładna okolica.
  • Gość: milo IP: *.ip.netia.com.pl 23.05.13, 12:40
    Harmonogram negocjuj jak najbardziej.

Co do Acciony to mam nadzieje, ze plany sa juz nieaktualne i postawia cos nizszego. I niech zaczna budowac bo tak to wszystko powstanie w jednym czasie i ulica nie bedzie tak rozkopywana.
  • Gość: abc IP: *.tvn.pl 23.05.13, 13:22
    Krasinskiego już jest wybudowany???? No nie do końca. Latem rusza budowa nowego, trzeciego budynku Wardomu, a wczoraj był przetarg na działkę sąsiadującą z Apartamentami przy Krasińskiego, właśnie biegnącą wzdłuż ul.Krasińskiego. Niedługo będzie już wiadomo czy przetarg (już 3-ci z kolei) doszedł do skutku i kto został właścicielem tego terenu
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.13, 13:12
    jak wam sie podoba postep budowy? jakie wrazenia? gdyz juz widac coraz wiecej?
  • Gość: Zdecydowany IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.13, 17:53
    ja bylem wczoraj wraz z żoną i dziećmi na co 2-tygodniowym spacerze kontrolnym. Robiąc zdjęcia z tego samego punktu widać, że inwestycja pnie się do góry. Budynek A już nabiera kształtu i zaraz pojawią się ściany naszego mieszkania.

Oby tak dalej:) Szkoda tylko że w sobotę nie widziałem robotników tak jak na innych placach budowy. Co ciekawe kilka innych inwestycji w okolicy realizuje równiez Unibep
  • kara13 09.06.13, 21:02
    W sobote z samego rana napewno byli :) A prace bardzo ładnie posuwają się do przodu.
    --
    Mama Natalki z maja'2005
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 10.06.13, 06:50
    My tez czesto tam bywamy i budowa idzie swietnie. Sprzedawca powiedzial mi, ze juz jest ponad 50% wykonanego zadania. Powoli juz widac bryle i skale budynku. Nie mozemy doczekac sie jak zrobia juz te budynki z zewnatrz, bedzie mozna zobaczyc jak to bedzie w calosci wygladalo, bo potem wykonczeniowka to wiadomo ile roboty...
    Ja widzialam robotnikow na budowie nawet w swieta albo niedziele, wiec podejrzewam, ze wtedy w sobote mieli albo przerwe albo jakies inne wytlumaczenie. W kazdym razie mam taka nadzieje ;) pozdrawiam
  • Gość: Buyer. IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.06.13, 08:47
    Byłem w piątek o 20.00 na budowie i było sporo robotników jeszcze na budowie także chyba faktycznie jest szansa ,że oddadzą przed terminem.
  • Gość: en IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.13, 22:14
    zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego teren między Atlasem i Atelier ma być przeznaczony na usługi edukacyjne
  • kamilluk76 12.06.13, 10:17
    mam pytanie do przyszłych mieszkańców...Czy ktoś już składał projekt zmian w mieszkaniu? Kupiłem w budynku C i mam w umowie, że do 30 czerwca mogę zgłosić zmiany (przede wszystkim chodzi o ścianki działowe)? A jeżeli tak, to czy deweloper robił Wam juz wycenę?
    Pozdrawiam przyszłych sąsiadów..
  • Gość: M.P IP: *.dynamic.chello.pl 12.06.13, 15:02
    Witam!
    My złozyliśmy wniosek o zmiany lokatorskie, architekt zaakceptował ale póki ci nie dostaliśmy żadnej wyceny.
    M.P
  • kara13 12.06.13, 21:50
    My dokonaliśmy zmian, dostaliśmy nowy plan z wyceną którą zaakceptowaliśmy.
    Zobaczymy czy tak wybudują ;)
  • Gość: abc IP: *.tvn.pl 13.06.13, 10:14
    skoro nowy plan został zaakceptowany to jakim cudem mogą tak nie wybudować????? chodźcie często na budowę i dokładnie sprawdzajcie czy robią tak jak zaplanowaliście
  • Gość: kara13 IP: *.ip.netia.com.pl 13.06.13, 10:44
    Mam informcje, że będzie budowane zgodnie z planem ale zawsze pozostaje ten jeden 1% niepewności ;)
  • kara13 30.06.13, 21:29
    kara13 napisała:

> My dokonaliśmy zmian, dostaliśmy nowy plan z wyceną którą zaakceptowaliśmy.
    > Zobaczymy czy tak wybudują ;)

Wybudowali :)
  • Gość: mati IP: *.dynamic.chello.pl 30.06.13, 22:15
    oo, a skąd ta pewność? Pozwolili wejść? :)
  • Gość: kara13 IP: *.ip.netia.com.pl 01.07.13, 11:11
    Zapewnienie pani plus bystre oko ;)
  • Gość: Mickey IP: 109.232.247.* 11.07.13, 12:04
    Ile zapłaciliście za wykonanie projektu a ile za wykonanie zmian lokatorskich w lokalu? Chodzi mi jakiego rzędu to były kwoty w przybliżeniu??
  • Gość: takitam IP: *.ericsson.net 11.07.13, 16:47
    wycena od atelier kosmiczna, np. przesunięcie wybudowanej już ścianki działowej (szerokość 1,2m o około 0,5m) to kwota ~5.5k pln. Zmiany w projektach to koszt rzędu kilkuset złotych w zależności od tego co zamierzamy modyfikować.

• Gość: Mickey IP: 109.232.247.* 11.07.13, 12:02
    Ile zapłaciliście za wykonanie projektu a ile za wykonanie zmian lokatorskich w lokalu? Chodzi mi jakiego rzędu to były kwoty w przybliżeniu?
  • Gość: forumowiczka88 IP: *.itsa.net.pl 13.06.13, 16:03
    A próbowaliście może prosić dewelopera o przesunięcie kaloryferów w inne miejsce?
  • Gość: M.P. IP: *.dynamic.chello.pl 13.06.13, 16:49
    Tak, my chcielismy jeden przesunąć i uzyskaliśmy zgodę architekta.
  • Gość: mieszkaniec IP: *.ip.netia.com.pl 24.06.13, 08:59
    Tempo mają ekspresowe, oby tak dalej.
    Od strony Przasnyskiej zaczynają wstawiać okna i kłaść elekryke :)
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 24.06.13, 21:26
    byle nie za szybko...bo to tez nie dobrze;p

• Gość: maciek IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.13, 21:36
    Tutaj są fotki z zeszłego tygodnia:
    nowyzoliborz.pl/viewtopic.php?f=7&t=9&start=10
    faktycznie prace idą sprawnie.

Maciek
  • Gość: loCator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.13, 19:00
    Czy jest ktoś z budynku C, kto starał się o zmiany lokatorskie w momencie, gdy miał już gotowe ściany i elektrykę?
    Postęp prac w budynku C jest na tyle zaawansowany, że niestety ściany, których nie chciałam już stoją... i obawiam się, czy przypadkiem koszt ich rozbiórki nie zostanie doliczony do mojego rachunku pomimo, iż mieliśmy czas na składanie wniosków do końca czerwca...

Czekam na wycenę, a Życzliwych Sąsiadów proszę o informacje ile kosztowały zmiany lokatorskie w ich mieszkaniach :)
  • Gość: nabywacz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.13, 19:54
    Jestem w podobnej sytuacji. Koszt rozbiórki ponosi nabywca. I nie jest to bynajmniej mały koszt. Też jestem zaskoczony i wydaje mi się, że coś tu nie zagrało. Niekoniecznie po naszej stronie. Nie chce mi się wierzyć, że ustalanie terminu zgłaszania wniosków w oderwaniu od harmonogramu prac budowlanych jest standardem. Przecież można pracować w niesprzedanych lokalach, dać krótszy termin, cokolwiek. Niestety, zapisy aktu notarialnego nie traktują o podobnej sytuacji - przynajmniej ja nie doczytałem się. W związku z tym Atelier nic nie musi, choć pewnie mogliby. Dla mnie to najlepszy test na uczciwość naszego dewelopera.
  • Gość: Lidka IP: *.warszawa.vectranet.pl 02.07.13, 23:12
    Mamy analogiczną sytuację. Zmiany lokatorskie w Atelier Żoliborz, faza C zgłosiliśmy przed wyznaczonym przez Dewelopera terminem. Deweloper po pewnym czasie raczył nas poinformować, że jednak w lokalu stoją już wszystkie ściany i wycenił demontaż ściań oraz wszystkich instalacji na gigantyczną kwotę. Prośba o kontakt osoby z podobnym problemem : mokotow@fotomedia.pro .
  • Gość: olo IP: *.ip.netia.com.pl 03.07.13, 08:14
    Ja na bieżącą kontrolowałem postęp budowy i kiedy widziałem, że prace są mocno posunięte do przodu to zgłosiłem zmiany wcześniej niż podawał deweloper.

EN a jaki to teren pomiędzy Atlasem a Atelier i co rozumiesz poprzez usługi edukacyjne?
  • Gość: Lidka IP: *.warszawa.vectranet.pl 03.07.13, 08:59
    Tzn. kiedy? Bez urazy, ale wpis brzmi jak wpis dewelopera :)
  • Gość: olo IP: *.ip.netia.com.pl 03.07.13, 09:08
    Nie jestem developerem. Kupiłem w budynku B, czas był do końca czerwca na zmiany. Widząc, że roboty idą sprawnie nie chciałem mieć właśnie takich problemów i zacząłem zgłaszać to wcześniej. Trzeba przecież jeszcze doliczyć czas na zaakceptowanie zmian.
  • Gość: Mickey IP: 109.232.247.* 11.07.13, 12:08
    Ile zapłaciliście za wykonanie projektu a ile za wykonanie zmian lokatorskich w lokalu? Chodzi mi jakiego rzędu to były kwoty w przybliżeniu? ;) Pliz info
  • Gość: zawiedziony IP: *.internetia.net.pl 03.07.13, 10:20
    U nas jest podobnie. W ostatnich dniach otrzymaliśmy wycenę na grubą kwotę. Okazało się że wycena obejmuję rozbiórkę ścian działowych i instalacji oraz postawienie nowych ścian i instalacji, a przecież w umowie mamy zapis o zmianach lokatorskich więc do 30 czerwca żadne ścianki działowe nie powinny być wybudowane przez dewelopera z własnej inicjatywy. Umowa według mnie jest luźno skonstruowana i można na jej podstawie swobodnie rościć sobie prawa do odszkodowania. My na pewno tego tak nie pozostawimy....
    Jesteśmy zawiedzeni postępowaniem dewelopera. Wszystko wskazuje na to że nie Panują ani nad harmonogramem budowy ani z drugiej strony nad umowami sprzedaży. Możliwe jest również że wykonawca pospieszył się z wykonaniem ścian działowych, i koszty jego błędów deweloper chce przerzucić na kupujących czyli nas....
  • kamilluk76 03.07.13, 10:48
    Witam,
    Jestem żywo zainteresowany tematem, w zasadzie kilka dni temu przekazałem projekt architekta. I jak widzę będzie problem, proponuję więc, informować na forum jeżeli uda się komuś zmusić dewelopera do zmiany decyzji odnośnie ponoszenia kosztów po stronie kupującego.
    Pozdrawiam sąsiadów
  • Gość: nabywacz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.13, 19:35
    Cieszę się, że udało nam się tu "spotkać". Szkoda tylko, że w tak nieprzyjemnych okolicznościach. Wydawało mi się, że zapisy umowy przedwstępnej nie dają nam większych szans, ale skoro je widzicie, również skonsultuję to ze znajomą prawniczką. Mam jednak cały czas nadzieję, że deweloper stanie na wysokości zadania i weźmie odpowiedzialność za błąd, który ktoś po ich stronie popełnił. Na tym etapie nie wnikam już w to kto, choć na początku bulwersował mnie sam fakt, że przed 1 lipca wybudowali lokal nie po mojemu. Dalszy rozwój wydarzeń był całkowicie kuriozalny. Informujcie proszę, jeśli uda Wam się coś ustalić lub w ogóle będziecie mieli jakieś nowe wieści w tej sprawie.
  • ozzi17 01.07.13, 18:05
    Ja nie wiem jak tam można kupić mieszkanie. Najpierw wysłałem ogólnego maila, ale na następny dzień byłem w okolicy, więc wszedłem. Popytałem o parę rzeczy i później wysłałem maila już o konkretne mieszkania. Zero odzewu. Może dlatego, że byłem w krótkich spodniach.
  • Gość: Buyer. IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.13, 10:05
    A z kim rozmawiales ? Polecam pania Aleksandre. Super osoba do kontaktu.
  • ozzi17 02.07.13, 20:17
    wolę bez nazwisk, jeszcze ktoś to stamtąd czyta. Dzięki, może skorzystam :)
  • Gość: nowyzoliborz.pl IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.13, 20:42
    Zapraszam na kolejną fotorelację z budowy atelier zoloborz budowa idzie całkiem sprawnie.

nowyzoliborz.pl/

• Gość: ola? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.13, 22:04
    Jak dla mnie Aleksandra jest akurat najmniej komunikatywna z całej trójki.
  • Gość: Haj IP: *.dynamic.chello.pl 13.02.14, 18:54
    mi tez nie odpisuja! Zero profesjonalizmu. Nieprzyjemna jest kobieta nie warto z nia rozmawiac. Traktuje ludzi z gory. Lepiej rozmawiac z ktoryms z panow. Strasznie olewaja klientow w tym atelier!
  • Gość: :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.13, 20:59
    Polecam strategię "na spódniczkę". Mi się udało ;)
  • Gość: Buyer. IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 07:05
    Czy zwróciliście uwagę ,że od frontu od przasnyskiej zaczęli wstawiać okna koloru czarnego ? O co chodzi ? Na wizualizacjach i w innych cześciach budynku wszystkie okna są brązowe. Jakaś zmiana w projekcie frontowej elewacji ?
  • Gość: olo IP: *.ip.netia.com.pl 08.07.13, 12:51
    Ale ja nie widze problemu.
    Od strony ulicy Przasnyskiej na wizualizacji sa koloru czarnego www.atelierzoliborz.pl/sites/default/files/startowa_new_3.jpg
  • Gość: Dżoana IP: *.pzu.pl 08.07.13, 15:45
    Okna w budynku będą w 2 kolorach - czarne i brązowe, dopasowane do elewacji w danej części budynku, jest to zgodne z projektem (makieta to uwzględnia). Też o to pytałam, bo zasugerowałam się wizualizacjami i byłam przekonana, że wszystkie okna będą brązowe. Pozdrawiam przyszlych sąsiadów:)
  • Gość: Buyer IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 18:52
    Co racja to racja ..faktycznie od zewnątrz idą czarne na brązowej elewacji a od środka na białej brązowe.
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 09.07.13, 14:40
    budowa pnie sie do góry i dopiero teraz widac jak ten budynek bedzie wygladał. straszna studnia powstala z niego.do tego te dwa wejscia duze pod budynkiem beda bodajze otwarte i kazdy z zewnatrz bedzie mogl tamtedy przechodzic...czy wiecie cos na ten temat czy to prawda? bo jesli tak to jakas masakra...i kolor okien przy tym to pikus;p
  • Gość: olo IP: *.ip.netia.com.pl 09.07.13, 15:15
    Studnia jest więc dlatego nie kupowałem od tamtej strony.
    Osiedle jest otwarte, widac to na wizualizacjach. Bedzie można swobodnie przechodzic a jedynie kawalek przed wejscie do klatki będzie furtka.
  • Gość: Hipo IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.13, 16:27
    Witam przyszłych sąsiadów. Może w przyszłości, kiedy powstanie wspólnota, te przejścia da się zamknąć.
  • Gość: mi IP: *.play-internet.pl 09.07.13, 17:57
    Niestety obawiam sie, ze moze byc problem z zamknieciem tych przejsc, bo sa takie postanowienia dzielnicy żoliborz, ze wszystkie inwestycje maja byc "otwarte" a nie jak twierdze obwarowane. Jednak wydaje mi sie, ze w inwestycji "przy krasinskiego" nie do konca sie zastosowano sie do tego zarzadzenia...
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 09.07.13, 17:16
    fakt mieszkania od wewnetrznej strony nie beda za pieknie polozone...a te przejscia pod tymi duzymi bramami kojarzą mi sie z Pragą;p wiec nie za ciekawie;p
  • Gość: Ju IP: 195.182.49.* 09.07.13, 17:21
    A moim zdaniem te od wewnętrznej srtony będą miały lepiej niż te od zewnętrznej. Po prawej strony od str Pszasnyskiej stoją jakieś baraki a po lewej działka Acciony. Wewnątrz będzie zieleń i więcej przestrzeni.
  • Gość: Hipo IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.13, 17:22
    Wyobrażacie sobie wielkie bramy z krat ? Podobnie jest na osiedlu SAKURA na Mokotwie.
    Oby to nie wyglądało na luksusowe więzienie. Jak będzie działał system ochrony ?
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.13, 17:43
    Te przejścia bedą otwarte, z tego co mi wiadomo dzielnica nie bardzo zgadza się na całkowicie zamkniete osiedla.
  • Gość: Hipo IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.13, 17:47
    Dlaczego ?
  • ozzi17 09.07.13, 18:33
    Bo grodzone osiedla to 3 świat, który może imponować co najwyżej nuworyszowi, a urbanistycznie to porażka.

"Siedem lat po wybudowaniu Mariny-Mokotów, wielkiego grodzonego osiedla, deweloper mówi: „To był błąd”. Czy kończy się epoka zamkniętych osiedli, które szokowały urbanistów i prowokowały happeningi artystów?"
    dobraulica.pl/2013/03/marina-mokotow-bez-plotow/
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 09.07.13, 17:49
    a wewnatrz bedzie piaskownica chodniki a zieleni znikoma ilosc...gdyz poprostu dzialka jest mala...i nie ma miejsca na zielen;p a do tego odglosy z piaskownicy lub chociazby ludzi chodzacych wewnetrzna strona beda odbijaly sie od scian ktore od wewnatrz tworza studnie i efekt glosnosci bedzie wzrastal...niestety praw fizyki nie da sie oszukac...
  • Gość: Hipo IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.13, 17:56
    Mimo wszystko i tak jest to lepsza inwestycja niż Robyg czy Zielony Ż. Byliście tam ?
  • Gość: Dżoana IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.13, 23:44
    Byłam i na Zielonym Żoliborzu i osiedlu Robyg - trzeba przyznać, że przestrzeni między blokami jest tam więcej, okna i balkony są imponującej wielkości, ale i tak bardziej spodobało mi się Atelier Żoliborz-jest bardziej kameralne i z klimatem, oraz co dla mnie ważne - daleko od torów i przy mniej ruchliwej ulicy (Rydygiera ma być docelowo głównym traktem komunikacyjnym osiedla, a nowe budynki w ZŻ i Robyg są albo przy torach, albo przy Rydygiera). Obiektywnie zgodzę się, że na dziedzińcu Atelier Ż. jest ciasno, ale cóż -ciężko znaleźć inwestycję idealną, w dobrej lokalizacji i w miarę rozsądnej cenie - w Zielonym Ż. podczas "dni otwartych" zaproponowano mi ponad 9tys./m2, bez jakichś szczególnych możliwości negocjacji.
    Wracając do wątku zamkniętych osiedli - w ogóle mi to nie przeszkadza, że będzie przejście przez osiedle, całe życie mieszkam na zwykłych otwartych osiedlach i nie czułam się z tego powodu szczególnie zagrożona:).
    A tak przy okazji, cieszę się z tego forum - internet to jednak błogosławieństwo:) Pozdrawiam!
  • Gość: Marek IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.07.13, 08:55
    Wie ktoś coś więcej o tym deweloperze? Bo coś mało informacji jest o nim dostępnych.
    Czy komuś w ostanim czasie udało się wynegocjować po te opisane wyżej 10 tys za garaze i komórkę czy była to tylko chwilowa promocja?:)
    Pozdrawiam,
  • Gość: Dżoana IP: *.pzu.pl 10.07.13, 10:50
    Jeśli chodzi o dewelopera, faktycznie nie ma o nim zbyt wiele informacji - na każdą inwestycję jest tworzona spółka celowa, tym co dotychczas zbudowali chwalą sie na stronie. Rozmawiałam z człowiekiem z banku PKOBP, który kredytuje inwestycję, powiedział mi, ze gdyby spółka była szemrana, nie dostaliby u nich kredytu, mój prawnik tez sprawdzał jak mógł i powiedział, że generealnie nie ma przesłanek ku temu, żeby coś miało być nie tak ( wszystkie papiery i pozwolenia są OK, włożyli w tę inwestycję ok. 40% środków własnych, więc raczej nie kalkuluje się im robić jakiegoś przekrętu). Ja się zdecydowałam.
    Jeśli chodzi o cenę - wynegocjowalam łącznie 5% od ceny katalogowej za mieszkanie i miejsce postojowe z boksem, ale kupowałam małe, dwupokojowe mieszkanie - więc najlepiej się sprzedające i developer nie bardzo miał motywację, żeby bardziej schodzić z ceny, bo za mną w kolejce kolejne 3 osoby czekały na to mieszkanie...
  • Gość: Marek IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.07.13, 11:25
    A ile metrów kupiłaś jeśli możesz powiedzieć?
    Ja myślałem o 3 pokojach i zastanawiam się wobec tego co napisałas czy mozliwe jest wynegocjowanie ok 7 proc znizki bo mniej wiecej taki mam budzet:)
    Zastanawia mnie też tak uliczka kolo budynku B. Rozumiem, że będzie bardziej używana przez mieszkańców, ale obawiam się czy wiele osób nie zacznie z niej korzystać na skróty i przez to nie zrobi się tam głosno.
  • Gość: Dżoana IP: *.pzu.pl 10.07.13, 11:41
    Kupiłam 42,5m2 i to właśnie w budynku B z oknami na tę uliczkę - tez miałam obawy, ale chcialam maksymalnie widne mieszkanie, a to południowy zachód, dodatkowo budynek, który powstanie vis-a-vis będzie najbardziej oddalony (min. 28m). W sumie potem mozna powalczyć o progi zwalniające na tej uliczce, co może nieco zniechęcić poszukiwaczy skrótów:) Rozważałam też zakup mieszkania w budynku B od strony wschodniej (planowany jest tam tylko chodnik i ścieżka rowerowa), ale rosną tam dość wysokie drzewa i mieszkanie, które mnie interesowalo byłoby przez nie mocno zacienione, dodatkowo sąsiadujący bydynek ma powstać nieco blizej (jakieś 22m).
  • Gość: Hipo IP: *.dynamic.chello.pl 10.07.13, 11:26
    Dżoana masz rację. To nie jest moloch, jak sąsiednie osiedla, lepsza komunikacja i szansa na ten klimacik, bezcenne...........
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 10.07.13, 15:58
    witam, ja we wrzesniu ubieglego roku bylem juz zdecydowany na mieszkanie w budynku B wlasnie te 42,5 metra na 3 pietrze (w tym najwyzzszym budynku)...ale jednak zdecydowalem sie w koncu na 3 pokoje...za te 42,5 metra wraz z miejscem postojowym polaczonym z komorka lokatorską mialem zaplacic 37tysiecy złotych....nie wiem czy to duzo czy malo w porownaniu do tego co trzeba zaplacic u nich teraz..chce tylko zaznaczyc ze wowczas budowa konczyla sie rowno z ziema i nie bylo widac jeszcze zbytnio budynku...
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 10.07.13, 16:17
    oczywiscie zapomnialem o zerze;p 370tys. zł
  • Gość: Marek IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.07.13, 16:24
    A w którym budynku teraz masz mieszkanie? Wtedy chyba jednak drożej z metra wychodziło niż teraz, ale mogę się mylić:)
    Mnie cały czas męczy kwestia tej ulicy i dewelopera, bo w sumie nie wiadomo jak się ta uliczka rozwinie, ale podoba mi się pomysł progów:)
    A zastanawialiście się też może nad Żoliborzem Artystycznym? I jeśli tak, dlaczego zdecydowaliście się na AŻ?
    Dzięki za pomoc!
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 10.07.13, 17:00
    c, ulica bedzie osiedlowa wiec nie bedzie pewnie tragedii, grunt ze nie ma tramwajow pod nosem i ulicy szybkiego ruchu...poza tym w naszym klimacie przemawia za mna strona poludniowo zachodnia mieszkania...bo lata u nas gora miesiac;pmnie skusila lokalizacja i standard budynku,wlasnosc gruntu...a o developera to nie ma sie co bac tym bardziej juz na tym etapie budowy kiedy praktycznie budynek stoi...a fuszerki sa zapewne wszedzie w kazdy budowanym bloku...
  • Gość: Buyer. IP: *.dynamic.chello.pl 10.07.13, 18:49
    Ulica od budynku C najprawdopodnobniej nie będzie w ogóle przejezdna. Upewnijcie się lepiej bo z tego co mówił DEV o ile dobrze pamietam to na razie w planach nie ma takiej opcji ,żeby tam jeździły auta. To znaczy nawet dojazd do osiedla będzie tylko od strony przasnyskiej. Dopiero kiedy ACCIONA wybuduje swoje osiedla to ta droga ma się stać przejezdna. ..a jak wszyscy wiemy ACCIONA w ogóle może się tam nie wybudować przez kilka ładnych następnych lat.
  • Gość: Dżoana IP: *.dynamic.chello.pl 10.07.13, 20:25
    Ja kupiłam mieszkanie w budynku B, właśnie w tej najwyższej części:)
    Jeśli chodzi o wspominaną uliczkę, widziałam jakiś plan, na którym biegła ona od Krasińskiego do Rydygiera, ale wydaje mi się, że skoro w bezpośrednim sąsiedztwie będą dwie równoległe, większe ulice (Powązkowska i Przasnyska), to może że ten "przelocik" nie będzie zbyt kuszącą alternatywą dla kierowców:)
    Jeśli chodzi o Żoliborz Artystyczny, zapowiada się fajne osiedle, ale z mojego punktu widzenia trochę gorzej skomunikowane - z Przasnyskiej jest rzut beretem do tramwajów, które wiozą mnie do pracy w 15min:), jest drożej ...i podobno w bezpośrednim sąsiedztwie jest jakaś baza MPO (nie sprawdzałam). Jedno natomiast jest pewne - Żoliborz Artystyczny ma najbardziej wypasione biuro sprzedaży w stolicy!
  • Gość: carioca IP: *.dynamic.chello.pl 10.07.13, 22:26
    Moim zdaniem akurat to, że nie osiedle nie będzie ogrodzone to duży plus. Nie rozumiem tej mody na enklawy odgrodzone od reszty miasta, gdzie trzeba przejść przez 2 bramki, żeby dostać się na osiedle. Boicie się, że menele będą się zbierali? :)
    Fajnie, żeby była jakaś kawiarnia na parterze. Najspokojniej jest niedaleko, po drugiej stronie Powązkowskiej, ale takiego spokoju nikomu nie życzę :).
    To, że jest mało przestrzeni i zieleni to niestety fakt, ale w obecnych czasach nie ma osiedli w środku miasta, gdzie na dużej działce stoi jeden kameralny budynek. Zacytuję klasyka: "nie te czasy, nie ta bajka" :D. W ścisłym centrum to już nowe budynki albo okno w okno albo przy ruchliwej ulicy. Mamy do wyboru osiedla na obrzeżach, gdzie jest więcej miejsca, ale dojazd do pracy i "kultury" gorszy. Każdy powinien się zastanowić i wybrać co mu pasuje. To w końcu poważna decyzja, bo raczej kilka/kilkanaście lat mieszka się w jednym miejscu.

• Gość: ala IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.13, 09:18
    Do końca roku będzie wiadomo co z terenem Acciony , być może wkrótce ruszy budowa , teren jest zbyt drogi by stał w nieużytku.
  • Gość: forumforum IP: *.itsa.net.pl 11.07.13, 11:50
    Kochani, szykuję się do podpisania umowy w formie aktu notarialnego. Pytanie do tych, którzy juz podpisali - wnioskowaliście o jakieś zmiany w szablonie umowy, coś wzbudziło wasze wątpliwości? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
  • Gość: Marek IP: *.warszawa.vectranet.pl 11.07.13, 14:19
    Do forumforum:
    Jaki metraż mieszkania kupujesz i jakie rabaty udało Ci się uzyskać, jeśli mogę wiedzieć? Bo też rozważam tę inwestycję :)
    Pozdrawiam,
  • Gość: forumforum IP: *.itsa.net.pl 11.07.13, 14:27
    ok. 60 m2, na poziomie standardowych 5%
  • Gość: Marek IP: *.warszawa.vectranet.pl 11.07.13, 14:50
    Z ceny mieszkania zeszli Ci jakoś garaż w dobrej cenie? Czy walczyłeś może o 2 garaże za wspominane tutaj 10 tys?
    Dzięki za pomoc!
    Pozdrawiam,
  • ozzi17 11.07.13, 18:14
    Zawsze mnie zastanawia ten pęd do podpisywania umów zanim budynek już stoi. Tam przynajmniej można wejść i pooglądać? Bo po sąsiedzku jest Robyg, bardziej zaawansowany i jak chciałem zobaczyć mieszkanie, które mi oferowali, to nie było opcji. A nie wyobrażam sobie takiej inwestycji na podstawie planu z katalogu. Zresztą jak kupowałem poprzednie mieszkania, to normalnie chodziłem po budynku i sprzedawca mi pokazywał.

Tak nawiasem mówiąc to w tym Robygu pokazywali mi 63 czy 62 m2 z miejscem garażowym za 440k. Tyle, że na 1 piętrze i z tego co zobaczyłem (zza płotu), to parę metrów od mieszkania był tunel na parking.
  • Gość: Gnome. IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.13, 19:05
    Można czekać z kupnem mieszkania aż budynek będzie stał ale jaki wtedy bedziesz miał wybór ? Najdrozsze najwieksze mieszkania te ktore im nie zeszły plus te najmniej atrakcyjne obok śmietnika :) Oferta ROBYGA mało atrykacyjna w tym przedziale cenowym.
  • ozzi17 11.07.13, 20:17
    No ale to jest skutek, a nie przyczyna, jakby nikt nie kupował dziury w ziemi, to byłby wybór. Dopiero jak budynek stoi widać czy mieszkanie jest odpowiednio nasłonecznione albo czy słychać ruch uliczny. Rynek jest w tej chwili stabilny, nie należy raczej spodziewać się gwałtownego wzrostu albo obniżenia cen, to nie ten czas, gdy rosły ceny praktycznie z miesiąca na miesiąc, ale jak kto woli.
  • Gość: Dżoana IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.13, 19:40
    Dałam umowę prawnikowi do przeczytania - nie miał większych uwag, rozmawiałam też z inną osobą, która kupiła mieszkania w AŻ i jej prawnik także nie znalazł niepokojących zapisów - ale ponieważ zakup jest poważny dla własnej spokojności na pewno watro zweryfikować umowę samodzielnie:)
  • Gość: forumforum IP: *.itsa.net.pl 12.07.13, 16:20
    Bardzo dziękuję!
  • Gość: Mickey IP: 109.232.247.* 11.07.13, 12:13
    Ile zapłaciliście za wykonanie projektu a ile za wykonanie zmian lokatorskich w lokalu? Chodzi mi jakiego rzędu to były kwoty w przybliżeniu? Będę wdzięczny za odpowiedź ;)
  • Gość: mi IP: *.adsl.inetia.pl 11.07.13, 12:25
    Jak 10 razy będziesz wpisywał to samo pytanie, wcale nie przyspieszy to odpowiedzi... Trochę spamujesz forum przez to. Ja jeszcze czekam na wycenę i projekt.
  • Gość: Mickey IP: 109.232.247.* 11.07.13, 15:16
    wiem, że spamuje, ale bardzo mi zależy na tej informacji także będę wdzięczny za info. Z góry Dzięki
  • Gość: mi IP: *.adsl.inetia.pl 11.07.13, 16:29
    Na takie zachowanie ludzie raczej reagują odwrotnie i specjalnie nie odpowiadają... z resztą jak widzisz forum poszło dalej, a odpowiedzi na Twoje pytanie brak...
    Wycena wydaje mi się różna w zależności od stopnia zaawansowania budowy. Jeśli masz szczęście i nic nie muszą burzyć, to pewnie niewiele lub nic, a jeśli muszą burzyć to pewnie więcej biorą. My jeszcze nie wiemy i czekamy.
  • Gość: Dżoana IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.13, 20:00
    Kiedy pytałam Panią odpowiedzialną w AŻ za zmiany lokatorskie powiedziała mi, że wyburzanie ścian może kosztować ok 200zł/m2. Zasięgnęłam języka u znajomej ekipy remontowej- powiedzieli mi, że to kosztuje 100-150zł/m2, więc stwierdziłam, że taniej wyburzę je sobie we własnym zakresie, tylko złożę wniosek o nie tynkowanie przeznaczonych do wyburzenia ścian (zawsze to łatwiej kuć i widać wszystkie instalacje) - niestety wniosek odrzucono, bo okazało się, że moje mieszkanie już otynkowano:(
  • Gość: Krisfor IP: *.warszawa.vectranet.pl 11.07.13, 20:52
    W moim przypadku łączny koszt za zmiany lokatorskie wyniósł 1.100 PLN. Cena uwzględnia wykonanie projektu zamiennego, wybudowanie ścianek (sporo zmian), zmiany w instalacji wod./kan. w tym przeniesienie kaloryfera w łazience, dodatkowe podejście itp. Pozostaje mi jeszcze czekać na wycenę instalacji elektr. ale z tym są jakieś opóźnienia. Myślę, że na etapie budowy gdzie nie ma jeszcze ścianek, wycena powinna zamykać się w koszcie przygotowania nowej dokumentacji i dodatkowo zużytego materiału.
  • Gość: nowyzoliborz.pl IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.13, 21:16
    Tutaj znajdziecie kilka aktualnych zdjęć z budowy. Widać wjazd do garażu, zaczyna to już całkiem dobrze wyglądać chociaż faktycznie strasznie ciasno się wydaje.
    nowyzoliborz.pl/viewtopic.php?f=7&t=9&start=10
  • cortazar11 08.08.13, 16:05
    Witam. Niedawno otrzymaliśmy wycenę zmian lokatorskich i okazuje się, że są to jakieś horrendalne sumy. Za same zmiany instalacji życzą sobie ponad 5tys netto, a za zburzenie ok. 2 metrowej ścianki działowej to prawie 1500 netto! Podobno w budynku są już wszystkie instalacje i stąd takie koszty. Nie wiem w takim razie czemu służył wyznaczony termin zgłaszania zmian lokatorskich, którego dotrzymaliśmy. Czy ktoś w Was jest może w podobnej sytuacji?
  • kamilluk76 08.08.13, 18:04
    Jesteśmy w podobnej sytuacji, nasza wycena przekroczyła kwotę 15 netto. Zrezygnowaliśmy ze zmian.
  • Gość: pompon IP: *.ip.netia.com.pl 18.09.13, 10:03
    Jakoś nie potrafie się zarejestrować
    Napisao mi: Podałeś/aś nieprawidłową odpowiedź na pytanie. Tyle że nie ma pytania. Czy da się gdzie indziej te zdjęcia obejrzeć ?
  • Gość: Hipo IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.13, 20:34
    Na etapie jeszcze nie wybudowanego lokalu dużo zmian tj przesuwanie ścian, zmiany instalacji elektrycznych i wodnych 6 tys netto.
  • Gość: assiox IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.13, 13:42
    my zrobiliśmy b. małą przeróbkę dosłownie jedną ściankę nam przesunęli wyszło 1500 a miało być najwyżej parę stów. Tylko różnica taka, że 1500 jest do przeżycia jak się nie chce samemu robić a kilka tys już nie bardzo.
    Czy wiecie kiedy będą wpuszczać na budowę. pzdr
  • Gość: mat1 IP: *.centertel.pl 11.08.13, 16:01
    na budowe mozesz wejsc w kazdej chwili, wszystko zalezy od dogadania sie z osoba wpuszczajacą ;) ja np bylem w moim mieszkaniu wczoraj... Wiecie moze cos więcej o tym placu gdzie kiedys miala zacząc budowe acciona, kiedy tam ruszą w koncu jakies prace??? szlak zaczyna trafiac z tymi hiszpańskimi aferzystami
  • Gość: pika IP: 192.157.245.* 11.08.13, 21:06
    Wg. ksiąg wieczystych teren acciony ma od lipca w użytkowaniu "Lidl Polska Sklepy Spożywcze spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa" co by wskazywało, że albo dzierżawa, albo szykowana transakcja sprzedaży po zgodzie na zmianę w planie miejscowym (o ile taki dla tego rejonu istnieje i przewiduje mieszkaniówkę?).
  • Gość: mati IP: *.dynamic.chello.pl 11.08.13, 22:35
    Bardzo ciekawa informacja. Mógłbyś podać numer tej księgi wieczystej?
  • Gość: abc2000 IP: *.dynamic.chello.pl 12.08.13, 00:05
    W KW terenu Acciona Nieruchomości Żoliborz (dawniej Tajro Sp. z o.o.) nr WA1M/00467110/9 działki 9.1 i 9.2 z obrębu 7-03-03 (vis a vis budynku B AŻ) nie ma (wg stanu na dziś) żadnego wpisu odnośnie Lidla - można sprawdzić w elektronicznej KW.
  • Gość: Dżoana IP: *.pzu.pl 12.08.13, 12:06
    Pytanie do abc2000 - a masz może info odnośnie drugiej działki Acciony, która znajduje sie między Powązkowską a budynkiem C AŻ? Bedę bardzo wdzięczna za info - przyznaję, że wiadomość o tym, ze moge mieć widok z okna na Lidla wytrącila mnie z równowagi:(
  • Gość: abc2000 IP: *.dynamic.chello.pl 12.08.13, 21:09
    Nie znam nr KW wszystkich działek Acciony w tym rejonie. Najłatwiej by było, gdyby autor "rewelacji" na temat Lidla podzielił się tą wiedzą...
  • Gość: lex IP: *.dynamic.chello.pl 13.08.13, 02:56
    Niekoniecznie musi być wpis w elektronicznej KW, może ma dostęp do umowy użytkowania/dzierżawy? To się często zdarza gdy do transakcji doszło, a z "jakichś" powodów właśnie nie chce się ujawniać w KW. Zwłaszcza, jeśli teren ostatecznie należy do miasta. Z tego co wiem, to ten rejon nie ma planu miejscowego, więc spodziewać się można wszystkiego. No, oczyszczalni ścieków może nie, bo tę zafundowano innym:-) A poza tematem - co złego jest w widoku na supermarket? Chyba lepsze to (a i praktyczne, bo blisko) niżeli okno w okno z sąsiadem - dla mnie to takie zaglądanie sobie do obiadu jest właśnie nieakceptowalne.
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 12.08.13, 23:45
    My tez mamy mieszkanie w budynku C i jakoś tak informacja o Lidlu obok nas za bardzo nie załamała, a właściwie to mamy mieszane odczucia. Bo z jednej strony owszem - widok niezbyt ciekawy na hale z parkingiem, pewnie troche wzmozony ruch i hałas, ale z drugiej strony, gdyby wybudowala tam acciona wysoki blok zaslaniajacy nam swiatlo, mielibysmy widok na sasiadow z okien i ta budowa trwalaby znacznie dluzej niz takiego sklepu, to w sumie moze nie byloby tak zle? Na pewno zalezaloby im na szybszym uporzadkowaniu tez dojazdow, wiec i porzadek na przasnyskiej i rydygiera szybciej by zrobili. Nie mowiac juz o tym ze sklep pod samym nosem na szybkie zakupy... W sumie chyba wiecej plusow...? Hmm ciezko powiedziec...
  • Gość: pika IP: 192.157.245.* 13.08.13, 13:40
    Numeru księgi nie zapisałam. Zalecam kontakt z p. Hanną Mazur z Wydziału Architektury. To dzielnica ma wpływ na to, co tam powstanie, sądząc po zabiegach najwyżej postawionych urzędników to dzielnicy bardzo zależy na jak największym dopływie pieniędzy z podatków (czytaj jak największe bloki - kosztem wyglądu okolicy, handel, usługi itp.). Wg. urzędników z UD Żoliborz zmiana w księgach elektronicznych może pojawić się nawet pół roku po wszelkich zgłoszeniach, umowach, notariuszach. To wszystko jednak nie znaczy, że na miejscu musi się pojawić LIDL, nie zdziwcie się, jak działka jeszcze całkiem pozmienia właścicieli, tam chyba nawet projekt nie był robiony.
  • Gość: mono IP: *.warszawa.vectranet.pl 25.08.13, 11:29
    Szukałem informacji o sprzedaży działki przez Accione ale niestety bez rezultatu.
    Czy komuś udało się coś ustalić?
  • Gość: er IP: *.dynamic.chello.pl 25.08.13, 22:59
    Przyłączam się do pytania, jeśli komuś udało się coś ustalić, bądź posiada informacje z kim można się skontaktować w celu zweryfikowania planów co do działki - bardzo proszę o wpis :)
  • Gość: Lloyd IP: *.play-internet.pl 11.08.13, 23:55
    Hej, a powiesz prosze z kim to uzgadniales, tj. ochrona czy biuro sprzedaży?

Thx
  • Gość: onop IP: *.adsl.inetia.pl 13.08.13, 07:08
    jesli bedzie tam market to najgorsze bedą pracujące klimatyzatory na dachach, które zwłaszcza nocą bardzo słychac...wiec ja wolałbym jednak blok mieszkalny obok...a tamten teren faktycznie na market bardzo pasuje....
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 13.08.13, 07:20
    No klimatyzatory faktycznie niezbyt przyjemne sa, pociesza nas fakt, ze sypialnie mamy od strony dziedzinca, a poza tym od ewentualnego sklepu dzieli nas jeszcze waski bo waski, ale zawsze, pas drzew, ktorych, z tego, co mi wiadomo, nie mozna wyciac... Tak czy siak, na razie ta informacja nie zostala potwierdzona, wiec moze jeszcze nie warto sie denerwowac...?
  • Gość: Hipo IP: *.dynamic.chello.pl 13.08.13, 08:35
    Nie róbmy sobie kłopotu jeśli nie wiemy czy go mamy.
  • Gość: assiox IP: *.dynamic.chello.pl 19.08.13, 21:29
    powiesz wreszcie wszystkim kim jest osoba wpuszczająca na budowę.
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 20.08.13, 18:07
    Mimo tego, ze sama jestem zainteresowana, za taki ton wypowiedzi tez bym nie odpowiedziala... Troche kultury... Poza tym sam sie zorganizuj i dowiedz, a nie wszystko na tacy...
  • Gość: kot IP: *.dynamic.chello.pl 20.08.13, 18:33
    bo co? Odezwałą się przemądrzała lafirynda, na złość sąsiadom powiercisz wiertareczką do 22?
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 20.08.13, 18:53
    Tiaa... Kolejna merytoryczna odpowiedz na poziomie... I wyzwiska, gratulacje :) O takie wiercenie akurat podejrzewalabym wlasnie mojego przedmowce... I sporo agresji bez powodu. Ja jestem akurat najdalsza od awantur z sasiadami, zwlaszcza, ze jeszcze tam nie mieszkamy, ale widze tutaj jakies spore frustracje... Milego wieczoru :*
  • Gość: assiox IP: *.dynamic.chello.pl 20.08.13, 21:36
    do "mi" - który fragment mojego wpisu świadczy o braku mi kultury- Wyobraź sobie sytuację że w biurze sprzedaży informują Cię (w lipcu), że wejście na budowę będzie możliwe w sierpniu- w sierpniu informują Cię, że dopiero wejdziesz pod koniec września i nagle na moje pytanie na forum czy komuś udało się wejść już na budowę, pojawia się wpis że nie jest to żadnym problemem, wystarczy tylko dogadać się z osobą "wpuszczającą" i wchodzisz. Weryfikujesz informację w biurze sprzedaży- bo gdzie indziej szukać osoby wpuszczającej-a tam słyszysz, że to niemożliwe i że jeszcze nikt z klientów nie był na budowie.
    Wydajać prawie pół bańki na coś czego jeszcze nie widziałaś, wydaje się być naturalnym ogromna chęć zobaczenia tego czegoś. Więc użycie zwrotu "napisz wreszcie" możesz tłumaczyć jako - powiedz kto jest osobą wpuszczającą, ponieważ nie mogę się doczekać aby zobaczyć swoje mieszkanie. Po prostu zrozumiałaś jak chciałaś!!!
  • Gość: mi IP: *.dynamic.chello.pl 20.08.13, 22:27
    Po pierwsze wg mnie wykrzykniki na końcu Twojej ostatniej wypowiedzi wcale nie oznaczają, że jesteś pokojowo nastawiony. Po drugie, gdy chcesz czegoś się od kogoś dowiedzieć to wypadałoby napisać "proszę" zamiast "powiesz wreszcie", a po trzecie na końcu pytania stawia się znak zapytania a nie kropkę, bo to powoduje, że czyta się to jakby Ci się to po prostu należało i już, a ja bardzo postawy roszczeniowej nie trawię, dlatego tak zareagowałam i nie przeczytałam, jak chciałam, tylko - jak było napisane.
    Mniejsza o to, nie ma co się ciskać tutaj. W sumie masz powody, żeby się wkurzać na organizację wszystkiego. Też mnie irytuje, że niczego nie można się od źródła wyciągnąć, tylko ciągle człowiek dowiaduje się wszystkiego w jakichś plotkach i na forach. O nic nie można się doprosić, słabe to jest. Powodzenia zatem w dowiadywaniu się i więcej cierpliwości. Pozdr.
  • Gość: J. IP: 195.182.49.* 21.08.13, 10:03
    Ludzie! Myślałam, że jednak Polacy mają trochę kultury, gdy trafiłam na to forum. Po co ta agresja? Czy nie można kulturalnie porozmawiać?
  • Gość: abc2000 IP: *.147.212.231.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.08.13, 11:47
    Autor informacji o wpuszczeniu na budowę milczy, ale patrząc na treść jego posta oraz biorąc pod uwagę, ze deweloper nie wpuszcza to jest pewnie kwestia odpalenia pól litra cieciowi i wejście nielegalne :-). Trzeba sie uzbroić w butelkę albo w cierpliwość...
  • Gość: klient IP: *.dynamic.chello.pl 21.08.13, 14:01
    trzeba być niespełna rozumu by wydać 420 tys. zł na coś, czego się w życiu nie widziało. I jeszcze mieć pretensje, że nie wpuszczają.
    Spokojnie, jeszcze zdążysz się zasiedlić i upewnić, że zakredytowanie się na 30 lat i pętla pod szyję w nie widzianym wcześniej na oczy mieszkaniu, to nie był dobry pomysł.
    Jeszcze zdążysz miesiącami posłuchać remontów, stukotów, a jak ten cały pie...ik się skończy, zdążysz upewnić się, że kupienie nory z widokiem na majtki sąsiadów i słuchaniem ich bachorów pod oknem to była twoja najgorsza decyzja w życiu:-)))
  • Gość: macono IP: *.adsl.inetia.pl 23.08.13, 17:21
    dla Ciebie 420tys to moze kupe kasy , a dla innego nic specjalnego- forma zainwestowania wolnych pieniedzy...nie mierz wszystkich jedna miara Kliencie;pp choc po tym jak piszesz widze ze Ty pewnie "inwestujesz" w samochody...
  • ozzi17 25.08.13, 17:33
    A jakie to ma znaczenie? Przecież jeżeli ktoś ma to w gotówce, to też chce zainwestować sensownie te pieniądze, czyli zobaczyć co kupuje. Naprawdę nie jest w stanie pojąć, jak można wyłożyć tyle kasy na podstawie rysunku na kartce.
  • ozzi17 25.08.13, 17:34
    Co ciekawe na Zielony Żoliborz można wejść bez problemów. Dzisiaj byłem na dniach otwartych i z tego co pytałem, to generalnie w inne dni też nie ma problemów.
  • Gość: cleo IP: *.rudnickiego.warszawa.supermedia.pl 28.08.13, 22:58
    Z końcem września w AŻ będą dni otwarte.
  • Gość: Dd IP: *.warszawa.vectranet.pl 18.09.13, 21:03
    Dla zainteresowanych dzien otwarty 28 wrzesnia mozna po umowieniu sie wejsc obejrzec mieszkanie
  • Gość: cleo IP: *.rudnickiego.warszawa.supermedia.pl 18.09.13, 21:41
    Czy wiecie jak ogrzewane będą mieszkania? Budynek będzie miał ogrzewanie własne czy miejskie?
  • Gość: Hipo IP: *.dynamic.chello.pl 19.09.13, 13:02
    Ogrzewanie miejskie. SPEC.
  • Gość: Takitam IP: *.warszawa.vectranet.pl 19.09.13, 23:44
    Na wyngiel ;-)
  • Gość: mm IP: *.dynamic.chello.pl 08.01.14, 20:45
    na profilu facebookowym ateliera jest informacja o kolejnych dniach otwartych w styczniu. Czy ktoś zna więcej szczegółów? Próbowaliście się czegoś dowiedzieć w biurze?
  • Gość: hero IP: *.adsl.inetia.pl 21.09.13, 17:07
    i jak wam sie podoba ta inwestycja? jakie są wasze spostrzezenia? dni otwarte sa 28 wrzesnia? obserwuje ze najwiecej mieszkan sprzedaje sie w budynku A-strona północna, pewnie mieszkania sa tańsze od tej strony stad ludzie najbardziej kupuja? w budynku B tez calkiem niezle.w budynku C chyba najmniej, podejrzewam ze cena najwieksza ze wzgledu na południowo zachodnie usytuowanie...wiecie ile mieszkan juz sie sprzedalo? ogladaliscie juz swoje mieszkania? pozdrawiam
  • heheheheh 22.09.13, 00:19
    Na stronie informacje nieaktualne. Sprzedanych jest duzo wiecej mieszkan niz widac w wyszukiwarce. Np mieszkanie znajomego ktory podpisal akt wciaz wisi jako wolne.
  • Gość: ania IP: *.play-internet.pl 23.09.13, 12:10
    Czy ktoś kupił może komórkę lokatorską czy czekacie na to, aż będą stały niekupione i deweloper spuści cenę?

Pozdrawiam,

Ania
  • Gość: hero IP: *.adsl.inetia.pl 23.09.13, 17:37
    a w jakiej cenie są w ogóle komórki lokatorskie?usytuowane są przy miejscach parkingowych? trzeba kupic wraz z miejscem postojowym ?
  • heheheheh 23.09.13, 23:12
    tak ciężko zadzwonić do biura sprzedaży i się dowiedzieć ?
  • Gość: ania IP: *.centertel.pl 23.09.13, 23:55
    15 tysięcy chyba, co dla mnie jest za dużo jak za 3 m2.Są jakoś na piętrach usytuowane. Ale zastanawiam się czy dużo osób kupiło,bo jeśli nie to może zejdą z ceny w końcu.
  • Gość: kinga IP: *.ip.netia.com.pl 24.09.13, 14:37
    Ja kupilam wraz z mieszkaniem i mam komorke zaraz kolo miejsca garazowego.
  • Gość: hero IP: *.free.aero2.net.pl 24.09.13, 20:26
    Kingo a ile Ci policzyli za miejsce garażowe wraz z komórką jesli mozna wiedzieć?
  • Gość: genia IP: *.dynamic.chello.pl 24.09.13, 22:03
    A są jeszcze komórki lokatorskie? Czy komuś udało się kupić komórkę do małego mieszkania dwupokojowego (45 m2)? Czy jest w ofercie tej inwestycji garaż z boksem czy cos podobnego?
  • Gość: ania IP: *.centertel.pl 24.09.13, 23:29
    Nam nie chcieli już zejść z ceny tej komórki, dlatego się chciałam dowiedzieć czy dużo osób kupiło, bo może jednak będzie im się opłacało sprzedać taniej niż trzymać je dla siebie:)
  • Gość: aster IP: *.parkprojects.com.pl 25.09.13, 10:03
    Z tego co wiem to komórek nie ma za dużo, więc raczej mała szansa na to że zostaną i będą sprzedawane taniej.
  • Gość: kinga IP: *.ip.netia.com.pl 25.09.13, 11:39
    Komorke kupowalam razem z garazem i wyszlo na bank taniej niz 15 tys za sama komorke.

Tez bym nie liczyla na to, ze im zostana. Byc moze dlatego tez nie schodza z ceny bo wiedza ze wszytsko sie sprzeda.
  • Gość: AgataPe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.13, 17:35
    Witam,
    jestem na etapie negocjowania warunków umowy deweloperskiej z Atelier. Mam pytanie jaki termin płatności transzy przedostatniej i ostatniej udało się Państwu wynegocjować - Przedostatnia po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku a ostatnia po odbiorze technicznym lokalu? Czy może jakiś inny system płatności? Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam potencjalnych sąsiadów :-)
  • Gość: Marek IP: *.warszawa.vectranet.pl 30.09.13, 19:53
    Podobnie jak Pani:)
    A w którym budynku mieszkanie i które mieszkanie jeśli można wiedzieć? Może będziemy sąsiadami:)

Pozdrawiam,
  • Gość: AgataPe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.13, 14:54
    Budynek B, klatka 4 :-)
  • Gość: hero IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.13, 21:16
    witam, ja przedostatnią mam w styczniu a ostatnią po odbiorze technicznym lokalu.ile teraz atelier zyczy sobie za metr lokalu? czy da rade teraz z nimi cos negocjowac jesli chodzi o cenę? a moze garaz daja gratis jesli z ceny nie chca spuścic?
  • Gość: AgataPe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.13, 22:08
    dziękuję wam za szybką odpowiedź. Co do samej ceny to podobnie jak wspominał ktoś wcześniej - 5% od ceny katalogowej.
  • Gość: Marek IP: *.warszawa.vectranet.pl 30.09.13, 22:11
    A gdzie Państwo mają mieszkania?

Pozdrawiam,
  • mateo_s 01.10.13, 00:41
    Blok C, klatka 4
  • Gość: hero IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.13, 12:26
    blok c -lubie poprostu widne mieszkania. co do ceny to chca w nim bodajże 7700za metr, a za garaz nie mam pojęcia ile sobie zyczą
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 01.10.13, 15:38
    Witam!
    Czy ma ktoś informację czy prace budowlane idą zgodnie z planem? Czy jest szansa, że zakończenie budowy nastąpi przed 31 maja 2014?
    Dziękuję za informację
  • Gość: JJ IP: *.beyonddatacenter.com 01.10.13, 15:40
    Podpytywałam o to ostatnio i usłyszałam w biurze sprzedaży, że wszystko idzie zgodnie z planem.
  • Gość: mieszkaniec IP: *.tktelekom.pl 01.10.13, 17:28
    Pokusiłem się o kalkulację porównującą koszt budowy z przychodami.

Koszty:
    1. Na stronie forum.investmap.pl/post134677.html można znaleźć informację, że Unibep wybuduje cały budynek za 82 mln PLN.
    2. Nie wiem ile kosztowała działka (powierzchnia prawie 13 tys. m2). Ale przyjmując po 1000 zł/m2 (mało czy dużo?) wychodzi 13 mln PLN.
    3. Trzeba jeszcze odjąć koszty architekta, biura sprzedaży, targów, wynagrodzeń, itp.. Tutaj trochę strzelam z kwotą. Ale niech to będzie 20 mln PLN (czyli jakieś 20% kosztów).

RAZEM koszty: 115 mln PLN

Przychody:
    1. Powierzchnia wszystkich lokali mieszkalnych to ponad 25 tys. m2. Licząc średnio po 7500zł/m2 daje to 187,5 mln PLN
    2. 436 miejsc garażowych po 30 tys. za jedno (wiem, że cena katalogowa to 35 tys. ale uśredniam/urealniam) - mamy kolejne 13 mln PLN
    3. Dodajmy jeszcze lokale usługowe (prawie 500 m2 powiedzmy że również po 5000zł/m2) - co daje 2,5 mln PLN
    4. Do tego trzeba dodać jeszcze komórki lokatorskie (załóżmy że 1 mln).

RAZEM przychody: 203 mln

Czyli na czysto - 88 mln PLN

To ile powinien wychodzić średnio 1 m2 mieszkania, żeby deweloper zarobił 20% marży od kosztów (chyba uczciwy) - czyli jakieś 25 mln PLN (zamiast 88)?

88 mln - 25 mln = 63 mln zł

185 mln zł (tyle co mieszkania) - 63 mln zł = 122 mln zł

dzielone przez 25 tys. m2 powierzchni mieszkań daje...
    ...

...

...

... niecałe 5000 zł / m2

Czy gdzieś się walnąłem w obliczeniach?
  • Gość: mieszkaniec IP: *.tktelekom.pl 01.10.13, 17:31
    Poprawny link do kosztów budowy: forum.investmap.pl/post134677.html
  • mateo_s 01.10.13, 19:09
    Dzialka bardziej 2-2.5 za metr, to jest wlasnosc gruntu.....do tego na poczatku wiele garazy i komorek byla jako bonus do mieszkania wiec cena srednia mieszkania 7500 licz bez przychodow z komorek i garazy.
  • Gość: hero IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.13, 19:13
    a teraz nie dają garaży i komórek jako bonusów do lokali?
  • Gość: seg IP: *.free.aero2.net.pl 04.10.13, 23:15
    Trochę błędów masz w swojej kalkulacji moim zdaniem.

Nie doliczyłeś 8% VAT, które płacisz, do kosztów budowy czyli ok. 88,5 mln co daje ze 3500 na m2 - tak jak w całej okolicy Unibep stawia.
    Działka - ciężko powiedzieć, zdaje się że część wniesiona aportem więc trudno wycenić.
    Myślę, że księgowo ok 3500 za m2 wychodzi, bo koło 2008r kupowana więc do 1500-1600 m2 w PUM można liczyć.
    Projekt i pozostałe koszty to do 5% całości.
    Przychody to tajemnica handlowa - nie zgadniesz ile z tego mają.

Na mój szacunek ich koszty to 5800-6000 za m2, te najtańsze za 6400 z tylko 10% zyskiem sprzedawali, a resztę 15+%. Garaże w cenie oczywiście.

Byłem zainteresowany ale stwierdziłem, że po takich cenach to kupię wykończone. I takie mam 1,5km od Przasnyskiej.

Ciekawi mnie tylko ile im wyprzedaż zajmie - bo zdaje się że sporo dużych mają.

Powodzenia w wykańczaniu.
  • Gość: genia IP: *.dynamic.chello.pl 01.10.13, 18:15
    Wszystko zależy od wielkości mieszkania. A za jaki metraż życzą sobie 7700?
  • Gość: hero IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.13, 18:33
    zalezy od piętra - 4 piętro powierzchnia 60m2 cena 7700
  • Gość: mikus IP: *.play-internet.pl 13.01.14, 23:07
    dlaczego , w ogóle, ATELIER ?, co za pretensjonalna nazwa dla takiego molocha...