Trio Apartamenty - czy ktoś ...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.pzuci.pl

Witam,

rozważam nabycie mieszkania w inwestycji Trio przy Stawki.
    Zastanawiam się, czemu ta inwestycja tak słabo się sprzedaje... więc prośba o opienie ludzi którzy tam mieszkają!
    Moje wątpliwości
    1. Wykładzina na korytarzach - przecież na jesienie to musi być niezły syf
    2. brak przestrzeni wspólnych
    3. towarzystwo, kto tam mieszka (sic!)
    4. brak przestrzeni wspólnej - czy w praktyce bardzo to przeszkadza? pytanie do rodziców z małymi dziećmi (wózek etc.).
    5. techniczne sprawy (przecieki, hałas, odpadający tynk etc.)
    Każdy komentarz dt innyc ważnych aspektów także mile widziany.

Pozdrawiam,
    em
    • IP: *.play-internet.pl

Gość: Ktoś 01.08.11, 16:30 Odpowiedz
      Sprzedaje się bardzo dobrze, wielu mieszkańców już mieszka. W inwestycji są bardzo ciekawe lokale, np. z ogródkami na patio. Części wspólne są na bardzo wysokim poziomie - wyglądają hotelowo. Część wspólna to patio - do wyglądania na nie. Są duże wózkownie. Klatki inne niż w wieży mała, kameralne. Wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Na miejscu supermarket, apteka, bank, drogeria, w Intraco, 10 m od budynku restauracja i poczta. Od 11 piętra - klimatyzacja. Blisko kawiarnia (budynek biurowy przy Andersa).
      Jaki to ma być lokal? (strona, powierzchnia).
    • 01.08.11, 16:31 Odpowiedz
      > Zastanawiam się, czemu ta inwestycja tak słabo się sprzedaje...
      Bo mieszkania tam nie dość, że mają idotyczne kształty i rozkłady, to jeszcze ceny z kosmosu.
      Sąsiednie Murano w porównaniu z Trio jest dużo ciekawsze.
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: Karolina 02.08.11, 02:10 Odpowiedz
      Dla mnie cała ściana wychodząca na Stawki odpada, bo jest linia tramwajowa. Może tylko i wyłącznie za darmo wzięłabym mieszkanie z oknami na tramwaj. W sumie w życiu mieszkałam w kilkunastu miejscach, w tym miałam okna wychodzące na pociąg, na obwodnicę ogromnej aglomeracji (przy kanale), na metro w części naziemnej - nie chcę nigdy więcej mieć do czynienia z żadnymi pojazdami szynowymi za oknem. To jest huk, łomot, drgania, hałas ogromny. I tak naprawdę nie ma żadnych takich okien, które to wyciszą. Owszem, jest lepiej przy bardzo szczelnych, bardzo dobrych oknach, ale pod warunkiem, że są zamknięte. I lepiej nie znaczy cicho.
      Poza tym to jest apartamentowiec - masz dużo powierzchni na hall, łazienki, schowki, jadalnię etc. Nie ma typowych rozkładów. Są kąty ostre, wiele mieszkań jest bez balkonów. "Apartment" 46 m. to pomieszczenie spełniajace rolę przedpokoju, kuchni (ślepej), pokoju dziennego, pokoju przechodniego do sypialni + owa sypialnia za drzwiami. Dla mnie to takie trochę lokum dla dziewczyn z "Sexu w wielkim mieście".
      Tak naprawdę, by mieszkanie było funkcjonalne, MUSI być na przestrzał, musi mieć odpowiednią ilość okien. A Trio, jak wiele współczesnych, nowoczesnych blokowisk, gdzie usiłowano wycisnąć metry 5 cm poza działkę, ma z tym problem.
      Kupiłabym tam mieszkanie, gdybym miała dzieci, które wyszły już z domu. W innym wypadku mieszkanie tylko i wyłącznie typu 130 m. kw.:)

Gość: Ktoś 02.08.11, 07:49 Odpowiedz
        3 pokoje, Trio, własny ogródek, 82 m. B1-O5, duża łazienka, niemałe sypialnie, widok nie na tory.

ofertymieszkan.pl/nieruchomosci/304929-rynek-pierwotny-eco-classic-sp-z-o-o-trio-apartamenty-warszawa/oferty/15257
      • IP: *.pzuci.pl

Gość: emdżi 02.08.11, 09:10 Odpowiedz
        Ja rozważam narożny lokal od strony "Murano," oraz jeden od strony "studni". Czy "dudnienie" tramwajów może mieć praktyczny wpływ na komfort życia tam wg Ciebie?
        Z Twojego postu wnioskuję, że przyglądałeś się tej inwestycji. Czy masz jeszcze inne zastrzeżenia lub odwrotnie, widzisz inne zalety? wszystkie opinie bardzo cenne, z góry dziękuję!

Em

Gość: Ktoś 02.08.11, 10:52 Odpowiedz
          Zastrzeżenia: tramwaje - nie, ale jednostajny widok na Murano na niskim piętrze, "wgląd" z biura ma 1 piętrze przez "trójkąt" w patio w okna mieszkań (w mojej ocenie to pewne ograniczenie prywatności; pomogą dobre zasłony) i market spożywczy pod mieszkaniem. Poza tymi wadami same zalety. Jaka cena za m (2) wchodzi w grę?

Gość: Karolina 02.08.11, 15:41 Odpowiedz
          Na narożny tak. Poza tym weź pod uwagę, że tam jest ślepa ulica wlotowa, która jest drogą dojazdową do wieżowców SM Miła oraz do dwóch bloków naprzeciw Arkadii (jeden jest bardzo duży) - tylko tą drogą wiele osób może dojechać do miejsc garażowych.
          Zalety - ładne okna, wysokie, jasne mieszkania, wysoki standard budynku.
          Blok stoi.

Gość: Gość 02.08.11, 18:55 Odpowiedz
            10, 5 to, według mojej oceny za dużo. W Murano 3-ki są po 8500 PLN/metr. Plus Murano - własność gruntu. W Murano garaż może być na poziomie 0, w Trio, chyba - 2.
            Są zatem argumenty za negocjacją ceny do ca. 8500/metr (jak w Murano).

W Trio trzeba dokładnie przeczytać i negocjować umowę. W proponowanym wzorcu jest chyba zadatek, który przepada w razie odstąpienia. W Murano, kara umowna 5000 PLN. Zawsze jest ryzyko, że nie dostanie się kredytu. Warto zatem wynegocjować karę umowną, ca. 5000 PLN w miejsce zadatku.

Gość: tmm 02.08.11, 18:52 Odpowiedz
      Ale sie nagle nazbieralo ludzi "zainteresowanych" Trio, ktore od trzech lat w ogole sie NIE sprzedaje :D Cuda! Cuda! ;DDD

To jest masakrycznie drogi mrowiskowiec wetkniety miedzy halasliwe ulice. Kawalek wykladziny na klatce schodowej nic nie zmienia, zreszta i tak najdalej za piec lat trzeba bedzie go bedzie wymienic na koszt mieszkancow, bo sie zamieni w szmate.

Ciekawe kiedy deweoper pojdzie po rozum do glowy i zrobi ceny takie jak Murano, czyli nie "okazyjne" 10 500zl /m² tylko 8000. Wtedy MOZE sprzedaz ruszy, chociaz takich metrazy to nawet za 8000 Murano NIE moze uplynnic.
    • 22.10.11, 17:28 Odpowiedz
      witam,
      mieszkam tu od 5 miesiecy...
      wszystkim polecam pod kazdym wzgledem,
      naprawdę jest super
      nie dziwię sie, ze dostal nagrode w 2010,
      sciany nie przenoszą halasów, więc jest mega cicho
      na zewnątrz 8 stopni, a wewnatrz 25 ( bez grzania),
      mam piekny balkon i wozkownię na rowery na dole,
      specjalne sysytemy wentylacyjne i klimatyzację
      ludzie na poziomie,
      nie mam interesu, zeby zachwalać,
      po prostu piszę jak jest

Gość: jacek 26.10.11, 19:11 Odpowiedz
      Oglądałem dokładnie i kilka razy mieszkania w tej inwestycji w sierpniu b.r. Rozważałem zakup mieszkania narożnego 4-pokojowego w wieży z widokiem na centrum, uważam że było rewelacyjne, takich okien i widoków gdzie indziej nie ma (no może na Słomińskiego w mrówkowcu DD). Ale przeważyła praktyczność - kupiłem na Grzybowskiej bo bliżej wąsko rozumianego centrum, obu nitek metra i mojej pracy.

Gość: Gość 26.10.11, 21:46 Odpowiedz
        Do metra jest rewelacyjnie blisko.
        • IP: *.28.195.104.threembb.co.uk

Gość: daria 28.10.11, 22:12 Odpowiedz
          my z mezem kupujemy apartament 98,3 m2, udalo nam sie wynegocjowac cene 9,5 tys za metr. konczymy zalatwiac kredyt. sadze ze za ok 2 lata mozna spodziewac sie wzrostu ceny do okolo 12- 15 tys, jesli ladnie wykonczymy, takze nawet jesli nie uda nam sie znalezc najemcy to nie stracimy na tej inwestycji.

pod blokiem spotkalam dziewczyne ktora mieszka tam z mezem i dzieckiem, mowila ze mieszka sie dobrze, mieszkania nie sa akustyczne i nie slychac halasu zza okna. no i ta komunikacja...

pozdrawiam

Gość: Gość 31.10.11, 21:54 Odpowiedz
            Adres mailowy z UK. Skoro inwestycję wybierają "powracający", to warto rozważyć inwestycje. Cena 9500 PLN za metr jest atrakcyjna.

Gość: P. 12.04.12, 21:31 Odpowiedz
              Również poważnie rozwazam kupno mieszkanka w Trio, jedyne co mnie martwi i zastanawia to to, ile mieszkań jest wykupionych i czemu wieczorami tak mało świateł w oknach jest zapalonych. Zupełnie inaczej niz w Murano. Czy jest jakis haczyk?
            • IP: *.static.cablecom.ch

Gość: obywatel 13.06.12, 21:44 Odpowiedz
              Nie mailowy a IP. Ja na przykład mam ze Szwajcarii a piszę teraz z Grenoble, jak się to robi? :) Ale jedno, czego dowiedzieliśmy się o biurze sprzedaży to to, że nie mają tam internetu stacjonarnego i korzystają z mobilnego Play.

Większość ludzi poszła już po rozum do głowy i nic ich nie obchodzi wasze naganianie. Mam natomiast radę - jak chcecie upolować resztę jelonków to zacznijcie jakiś dyskretnieszy pijar, bo póki co robicie sobie czarny i wcale nie szeptany.
              • IP: *.opera-mini.net

Gość: polo-molo 14.08.12, 18:03 Odpowiedz
                Ja to bym uważał na tych naganiaczy co to im się ten Oxygen tak podoba i tak tanio. Wiem swoje... Era cwaniaczków jak na razie jest w sferze schyłkowej, ludzie zmądrzeli. Reszte dopowiedzcie sobie sami... A uważać trzeba zawsze! Pamiętajcie...
          • IP: *.nameserverus2.com

Gość: Gość 13.04.12, 10:44 Odpowiedz
            > my z mezem kupujemy apartament 98,3 m2, udalo nam sie wynegocjowac cene 9,5 tys
            > za metr. konczymy zalatwiac kredyt. sadze ze za ok 2 lata mozna spodziewac sie
            > wzrostu ceny do okolo 12- 15 tys, jesli ladnie wykonczymy, takze nawet jesli n
            > ie uda nam sie znalezc najemcy to nie stracimy na tej inwestycji.

I jak, wzrosło do 15? Można już sprzedawać?

Gość: Gość 13.04.12, 21:18 Odpowiedz
              Warto kupić. Osiedle dobrze wykonane, ładne części wspólne, np. dywany na korytarzach. Eleganckie wnętrza. Warto kupić miejsce postojowe na poziomie -1 a nie -2.
              Zalety:supermarket, drogeria, apteka, bank w budynku. Blisko stacja metra, tramwaje, autobusy.

Gość: marek 15.04.12, 11:30 Odpowiedz
                Oglądałem tam mieszkania - ładne, z ładnym widokiem, choć okolica mnie osobiście nie powala (dlatego w końcu kupiłem gdzie indziej). Przed zakupem radzę zainteresować się opłatami - mi powiedziano, że czynsz (czynsz, nie opłata wieczysta) za jedno miejsce postojowe wynosi 200 zł miesięcznie. Cena z kosmosu, bo w innych inwestycjach w Śródmieściu jest to kwota rzędu 80 zł.
              • IP: *.free.aero2.net.pl

Gość: rot 18.04.12, 13:33 Odpowiedz
                Tak, tak. Supermarket na parterze to prawdziwa "zaleta". Robaki w pakiecie ze 100% gwarancja, ze beda stale.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.