Dodaj do ulubionych

Bud-Rim - ktos zna?

IP: *.adsl.inetia.pl 13.12.11, 16:39
Witam,
Wlasnie buduja pod Piasecznem w okolicach Mysiadla, a to moje okolice. Wkrotce zamierzam kupic drugie mieszkanie, i ogolnie nastawiam sie raczej na uzywke z drugiej reki, ale ostatnio wpadly mi w oko ich plachty, widze, ze budynek w zasadzie juz stoi, cenowo jest okolo 5k za metr surowego, i teraz pytanie, czy ktokolwiek interesowal sie ta budowa albo samym dewkiem? Na forum tylko kilka starych postow, wiec za wiele nie wniosly. Interesuje mnie, czy sa w sredniej deweloperskiej jesli chodzi o sciemniactwo i olewactwo, czy moze wyrozniaja sie w tym wzgledzie stawiajac cos typu piaseczynski Titanic od MH, jakie sa ew. kruczki, moze ktos widzial umowe? Jaki jest status gruntu, i czy sa sklonni do negocjacji w przypadku zakupu gotowkowego? Generalnie czy ktos ma jakies info o nich i o tej konkretniej budowie. Kolegom od 'yelonkow, golodupcow i pokrywania klemp' za uwagi dziekuje:)
Obserwuj wątek
      • Gość: Hmm Re: Bud-Rim - ktos zna? IP: *.play-internet.pl 14.12.11, 21:49
        To ja by był też jakiś rozsądny wpis, dopiszę, że trzeba mieć nie po kolei w głowie by w tej chwili cokolwiek kupować :-) Jaka to inwestycja, jak bańka pękła a nastepne dekady w polsce to tragedia demograficzna? Komu to odsprzedasz? To jeśli miała byc to jakaś inwestycja i lokowanie kasy. Bo jak dla przyjemności posiadania czegoś - to oczywiście można kupować wszystko, nawet drewniaki z ogrzewaniem elektrycznym po 650 tys sztuka o które to pytał któryś z forumowiczów parę dni temu ;)

• Gość: nieporadny Re: Bud-Rim - ktos zna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.11, 22:09
          Kurde, to ja pytałem! Czy naprawdę sądzisz, że to głupota (Józefosław, 650 k. , ogrzewanie elektryczne, ew.kominek)?
          Czy warto poczekać kilka miesięcy? Czy w ogóle (bez względu na cenę), zrezygnować z tego typu ofert?
          Póki co - wynajmuję 50 m2 prawie w centrum i jest mi nieźle, ale tak mi po łbie chodzi coś innego, nie w bloku (o pardon! apartamętofcu).
          Nie jeżdżę do centrum na 8.00 ani 9.00, nie mam stałego miejsca pracy, więc w zasadzie nie ma dla mnie czegoś takiego jak "optymalna lokalizacja". Choć "po prawdzie" ten Józefosław i okolice nieźle by pasował...
          W sumie - ciemnym, jak tabaka w rogu...
          • sammler Re: Bud-Rim - ktos zna? 15.12.11, 12:58
            Gość portalu: nieporadny napisał(a):

> Kurde, to ja pytałem! Czy naprawdę sądzisz, że to głupota (Józefosław, 650 k. ,
            > ogrzewanie elektryczne, ew.kominek)?

Za 650 tys. kupisz w stanie deweloperskim w Wawrze (plus okolice) lub na Białołęce, za znacznie mniej w Markach lub na linii pruszkowskiej. Nie mam osobiście nic przeciwko domom z drewna, ale ogrzewanie elektryczne w domu o tak niskiej bezwładności cieplnej będzie cię sporo kosztowało...

Niby jakoś to do siebie pasuje - włączasz kiedy chcesz mieć ciepło, a kiedy nie chcesz wyłączasz (dom ciepła nie trzyma), ale oznacza to, że będziesz musiał grzać również w nocy (czyli średnio 8-10 godzin na dobę, a jeśli spędzasz dzień w domu, to i na okrągło praktycznie). Piecyk 18 kW x 8 godz. dziennie x 0,5 zł za kWh, przy dajmy na to 40% jednocześnie ogrzewanej powierzchni domu (np. przy ogrzewaniu podłogowym), wychodzi jak nic 850 zł miesięcznie. Rocznie 2-3 x więcej niż przy ogrzewaniu gazowym. A prąd będzie drożał (limity CO2, koszty remontów starych bloków energetycznych itd.). Jeśli nie masz dwóch taryf na prąd, na ogrzewanie wydasz majątek.

S.
    • Gość: gość Re: Bud-Rim - ktos zna? IP: *.pekao-fs.com.pl 25.01.12, 10:11
      Są jak najbardziej poniżej średniej deweloperskiej jeśli chodzi o olewactwo i ściemniactwo po podpisaniu umowy. Przed podpisaniem są mili, uprzejmi, pomocni, wszystko wygląda ładnie i pięknie. Po podpisaniu, kiedy już wiedzą że złapali klienta - nie odbierają telefonów, robią problemy.
      Są skłonni do negocjacji ale co z tego? - Jeśli ktoś kupi u nich mieszkanie, niech przygotuje sobie w kieszeni dodatkowo kilkanaście tys. zł. Jak każdy deweloper podczas oddania mieszkania wykazują więcej metrów niż uprzednio było na planach.
      Kiedyś polecałem, dziś byłbym w niezgodzie z samym sobą gdybym chciał polecić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka