Dodaj do ulubionych

Widziałem światło

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.12, 13:35
W zeszły tydzień jechałem do Makro, dwa razy już po zmroku, jechałem Jerozolimskimi. Widziałem światło w chyba 2 czy 3 mieszkaniach w niejakiej 19 dzielnicy!! Kawałek dalej, na przeciwko Zachodniego stoi inna inwestycja, coś chyba vermera się nazywa, tam w tym molochu widziałem 1 światło! Hehehehehe. Jechałem w piątek koło 20:00 i w sobotę koło 19:00 :)
Obserwuj wątek
    • Gość: ajwaj Re: Widziałem światło IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.12, 11:41
      Wczoraj tak się złożyło, że zostawiłem samochód na parkingu P&R przy metrze Ursynów. Ze swojej korporacji wyszedłem do domu jak człowiek o 18:00, na parkingu byłem o 18:35. Obok niego stoi taki nowy bloczek, jeszcze niedawno "za dnia" widziałem tam z 10 płacht "Sprzedam" (wczoraj po zmroku nie widziałem). No więc o tej 18:35 naliczyłem 11 mieszkań ze światłem. Na moje oko z 10% ogólnej liczby mieszkań bo blok jest wysoki. Obok stoją wieżowce z wielkiej płyty i tam światła dużo, dużo więcej.

W drodze z parkingu do domu na Pradze jechałem obok budynku Canal+. Tam tez stoi taki nowy bloczek i nawet obok budują kolejny. W tym pierwszym światło paliło się może w 5 lokalach a z tego co kojarzę mieszkań jest tam koło 60. Była godzina około 18:50.

Jaki wniosek? Ja wiem, że młodzi i dynamiczni być może jeszcze nie wrócili do domów ze swoich korporacji w których dłubią po 12h/dziennie by zarobić na mini ratkę. Ale obok tych dwóch osiedli stoją starsze bloki i tam o było dużo więcej życia. Poza tym, jakieś matki, żony i kochanki wraz z potomstwem powinny już o tej porze być na chacie. Czyżby siedzieli przy świecach?
      • Gość: facio Re: Widziałem światło IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.12, 13:34
        Ciekawy artykulik-desperacik w dzisiejszej e-GW

Cały tekst tu: warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11344907,Warszawa_jak_Paryz__Powstaje_dziewietnasta_dzielnica.html

Patrząc na zdjęcia (numer 10, 15 i 30 konkretnie) to niezły kurnik z grzędami, okno w okno można zobaczyć co na patelni u sąsiada albo przeciągnąć sznurek i suszyć gacie latem.

"- Mieszkania dobrze się sprzedają (trzeba zapłacić od 8 do 12 tys. zł za m kw.). Kupują je osoby wrażliwe na piękno - rozmarza się Olgierd Jagiełło. - Mamy przynajmniej taką nadzieję."
        To znaczy pan prezesik ma chyba jeszcze nadzieję, że się sprzedadzą.

• Gość: facio Re: Widziałem światło IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.12, 13:45
          I jeszcze mała wyliczanka. Z tego co dobrze czytam to za działkę zapłacili 60mln a wybudować tam chcą 1700 mieszkań. Średnio i szybko licząc:

1700 mieszkań po 50m2 średnio każde = 85000 m2 na sprzedaż po średnio 10tys/m2
          Do tego 1700 miejsc parkingowych (jedno na mieszkanie) za 39tys za miejsce

Razem do wyjęcia od jelonków: 850'000'000 zł (słownie 850 mln złotych) + 66'300'000 zł (słownie 66,3 mln za garaże) = 916'000'000 zł

Koszty:
          działka: 60 mln
          koszt budowy za metr kw: 3000zł * 85000 = 255'000'000 (słownie 255 mln złotych)
          projekty: niech będzie 10% kosztów budowy = 26 mln
          inne duperele następne 10% = 26 mln
          Razem koszty: 367'000'000 zł (słownie 367 mln złotych)

Do wyjęcia na czysto: 549'000'000 zł (słownie ponad pół miliarda złotych)

Gdzieś mam błąd ?
          • Gość: facio Re: Widziałem światło IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.12, 12:31
            I znowu kolejny artykulik desperacko naganiający:
            wyborcza.biz/biznes/1,100896,11449620,Metro_winduje_ceny_warszawskich_mieszkan_i_biur__Takze.html
            Cytacik: "W pierwszym etapie inwestycji powstały tam dwa budynki z blisko 300 mieszkaniami. Prawie wszystkie są już sprzedane. - Pozostało nam tylko kilka lokali - mówi dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Pro Urba Katarzyna Kajak. Kupujących nie odstraszają wysokie ceny. Najtańsze lokale kosztują tu 9 tys. zł za m kw., a najdroższe wyceniono na 12,7 tys. zł za m kw."

Tak się zastanawiam gdzie są ci ludzie co to niby kupili?? Przecież tam nikt nie mieszka. Inwestycyjnie zagraniczni ? Ale to wypadałoby chyba wynająć, a wtedy też jakieś światło by się paliło.
            • potrupachdocelu Re: Widziałem światło 31.03.12, 13:10
              > Tak się zastanawiam gdzie są ci ludzie co to niby kupili?? Przecież tam nikt ni
              > e mieszka. Inwestycyjnie zagraniczni ?

plus zarząd firmy, plus pewnie paru piłkarzy, jakiś europoseł, może Czaro Kucharski (ma 14 mieszkań), i ci od pawulonu w łodzi i ci co solą handlowali ..nie wiem kto jeszcze? Kluza? może Komorowski, jak mu podniosą pensję z 20.000 zł, Kwaśniewski jak mu podniosą emeryturę - chociaż pewnie już cos dostał za ułaskawianie mafiozów i swoich kolesi. No i paru emerytowanych prokuratorów oraz prezes spółdzielni mieszkaniowej po "zrobieniu" paru przetargów.

Reszta Polaków raczej chyba nie......
            • Gość: zainteresowana Re: Widziałem światło IP: 31.178.125.* 19.04.12, 00:36
              Postanowiłam bliżej przyjrzeć się osiedlu i wybrałam się do biura. Małych mieszkań (30-50) zostało naprawdę niewiele! Nie warto spekulować i się domyślać, najlepiej po prostu się przejść i zapytać. Kto kupił... trudno powiedzieć, niektóre są dopiero wykańczane, inne zapewne na wynajem i właścicielom się nie śpieszy. Niestety fajnych mieszkań było bardzo mało, reszta wiadomo, wielkie okno w wielkie okno. Na dodatek z przodu powstanie kolejny duży budynek, który zasłoni większość aktualnych widoków. Myślę, że większość to inwestycje (na taką lokalizację, przy metrze, zawsze będą chętni, nie ma się co oszukiwać...) ponieważ za te pieniądze są to średnio atrakcyjne lokale. Teren wiecznej budowy, nawet nie samo osiedle, ale cała okolica do wymiany. Ale mam pytanie w takim razie, macie propozycję jakiejś ciekawej inwestycji w dzielnicach przylegających do Śródmieścia?
                • Gość: zainteresowana Re: Widziałem światło IP: 31.178.125.* 20.04.12, 00:29
                  Na Ochocie to chyba tylko przy końcu Grójeckiej/początku Krakowskiej, więcej nie kojarzę. Bardzo fajnie na Kaliskiej, ale drogo i nie ma już mieszkań. A więkość ofert z Żoliborza to teren przemysłowy przy Arkadii, który wiele nie różni się od 19 Dzielnicy, czyli tory, wygląd najbliższego otoczenia, bliskość głośnego ronda.
              • Gość: Gość Re: Widziałem światło IP: *.nameserverus2.com 19.04.12, 11:36
                Cytat "inne zapewne na wynajem i właścicielom się nie śpieszy. " - NIE ŚPIESZY SIĘ Z MIESZKANIEM NA WYNAJEM??? Jakim mędrcem "cza być" żeby to taki wniosek wyciągnąć ? Jak na wynajem to chyba powinni na wyścigi remontować i JAK NAJSZYBCIEJ wstawiać na rynek, żeby zarabiało...

Cuda panie i panowie... Nowa ekonomia... Poczekajmy z zarabianiem na czymś co traci wartość :)
                • Gość: zainteresowana Re: Widziałem światło IP: 31.178.125.* 20.04.12, 00:35
                  Może przesadziłam, ale... mieszkam tuż przy Berberysowych Ogrodach (Ochota, osiedle z 2009/2010), sytuacja była identyczna, po oddaniu zero świateł. Z czasem, jednak wciąż powoli, zaczęło ich przybywać. W tej chwili osiedle wygląda na zamieszkane w 90%, więc stąd moja myśl z opieszałością właścicieli. Dodam, że wtedy z ciekawości zadzwoniłam do biura i nie zaoferowali mi wiele mieszkań, więc przyczyną nie były masowe, wielkie obniżki po ukończeniu inwestycji. Masz zatem inne pomysły na przyczynę takiej tendencji?
                  • Gość: PPP Re: Widziałem światło IP: 80.50.231.* 20.04.12, 08:39
                    wczoraj też o 22:30 miałem okazję w tej okolicy być :))

fajnie się muszą czuć osoby zamieszkałe (paliło się w dwóch mieszkaniach w tym budynku zaraz od ronda) w tym pustostanie - troszkę z filmów grozy, a nawet można wymyśleć ciekawe scenariusze dla filmów innych kategorii :)

w tym następnym też ciemniutko
                    • Gość: zainteresowana Re: Widziałem światło IP: 31.178.125.* 20.04.12, 20:35
                      Wiem o tym. Ale w 19, podczas wizyty w biurze i doboru mieszkania dla mnie nie mieli zbyt dużo ofert, twierdząc, że większość już sprzedana (w tym cała ściana wschodnia od centrum), pisałam o tym wyżej. Tak samo było w Berberysowych, w biurze mieli mało do zaproponowania a blok dłuuugo był ciemny.
        • sammler Re: Widziałem światło 31.03.12, 12:37
          Gość portalu: facio napisał(a):

> Mieszkania dobrze się sprzedają (trzeba zapłacić od 8 do 12 tys. zł za m kw.
          > ). Kupują je osoby wrażliwe na piękno - rozmarza się Olgierd Jagiełło. - Mam
          > y przynajmniej taką nadzieję.
          "
          > To znaczy pan prezesik ma chyba jeszcze nadzieję, że się sprzedadzą.

Człowiek znajduje się niekiedy w takiej sytuacji, że nie pozostaje mu nic innego, tylko mieć nadzieję. Co za piękne słowo: Ufaj! Najpiękniejsze z trojga słów, które wznoszę człowieka ponad chaos życia: Wiara, nadzieja i miłość.

S.
          --
          Mogę przewidzieć ruch gwiazd, ale nie szaleństwo ludzi.
          (Isaac Newton)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka