Dolcan - Konik Polny Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    poszukuję osób, które kupiły mieszkanie w inwestycji Dolcanu Konik Polny w Warszawie na ul. Lewandów.
    Codziennie tamtędy przejeżdżam i obserwuję, że na budowie nic się nie dzieje.
    Budynki są w stanie jak przed pół rokiem.
    Czy ktoś coś wie na ten temat?
    Pozdrawiam
    Agnieszka
    • Gość: aaaaaaaaaaaa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.08.12, 09:09
      tak samo jest, bylo i bedzie na każdej inwestycji - to jest też taka piramidka i ludzie włacają na mieszkania innych którzy wczesniej się zapisali i odczekali juz swoje 15 lat
    • Gość: Ann IP: *.play-internet.pl 13.09.12, 18:33
      My tez kupiliśmy mieszkanie na tym osiedlu, kilka dni temu byliśmy w firmie zapytać o kilka spraw, pani "przy okazji" powiedziała, że jest opóźnienie i to w dodatku nie wiadomo kiedy mieszkania będą oddane, powiedziała ze "powinny" być oddane w grudniu, a przeciez POWINNY być oddane 31 października, tez nas krew zalewa że nic się tam nie dzieje, chodzi tam tylko kilku niewyraźnych budowlańców, sami też już nie wiemy co o tym myśleć
      • Gość: gość1234 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.09.12, 12:48
        My się wycofaliśmy bo po raz kolejny przesuwają termin odbioru. Teraz jest marzec 2013. Trochę szkoda bo rozkład ładny, ogródek i dla nas dobre miejsce. Ale już kupiliśmy mieszkanie które już jest od innego developera. Nie ma co ryzykować z Dolcanem.
      • Gość: abcd... IP: *.dynamic.chello.pl 16.09.12, 11:47
        Jesteśmy w podobnej sytuacji. Kupiliśmy mieszkanie na tym osiedlu już jakiś czas temu, z przykrością muszę stwierdzić, że postęp od wielu miesięcy jest znikomy. Na chwilę obecną termin oddania inwestycji to koniec grudnia 2012, jednak osobiście zaczynam szczerze w to wątpić. Jak nam powiedziano opóźnienie jest spowodowane faktem iż, cała ekipa budowlana z konika polnego została przerzucona na budowę osiedla kamyk zielony...
        • innymi słowy - ni stąd ni zowąd - Konik dał susa pod Kamyk!

pozdrawiam Jelonków "budujących z Dolcanem" !

buhahaha! :))

--
          Viva la Evolution! Przepływ gotówki od głupiego do mądrego.
        • Gość: aga0103 IP: *.dynamic.chello.pl 28.09.12, 09:25
          Najnowsza informacja na temat terminu oddania - wrzesień 2013! Masakra
          • Gość: Ann IP: *.play-internet.pl 28.09.12, 10:45
            ja sie wczoraj dowiedziałam że drugi kwartał 2013, niby maj- czerwiec, po prostu zatkało mnie, ale widzac jak "praca wre" to się nie dziwię, jak oglądaliśmy nasze mieszkanie to stały w nim butelki po piwie, widać jak "fachowcy" pracują. Ileż można czekać, po co było to gadanie, że ze względu na łagodna zimę mieszkania będą oddane przed terminem! nam babka powiedziała, że jest problem z przyłączmi, żeby takie bzdury wciakać ludziom to już szczyt bezczelności. Gdyby człowiek wiedział....
            • Gość: abcd... IP: *.dynamic.chello.pl 29.09.12, 11:22
              Kilka dni temu mój mąż kontaktował się z kierownikiem budowy osiedla konik polny, podobno rzeczywiście są problemy z przyłączem wody i gazu, ale jak sam stwierdził mieszkania powinny być oddane w pierwszym kwartale 2013. Średnio chce mi się w to wierzyć. Dodał jeszcze, że aktualnie zmieniana jest ekipa budowlana, i podobno teraz prace mają ruszyć pełną parą... Z tego co mówił ów ekipa podpisała umowę w której zakończenie planowane jest na koniec grudnia tego roku. Zapewne to wszystko kłamstwo. Naiwnie jednak wierzę, że budowa nie przeciągnie się do czerwca 2013...
              • Gość: ann IP: *.play-internet.pl 29.09.12, 14:40
                Pani w biurze powiedziała, że nie ma szans na wcześniejsze oddanie i że zostały już wysłane oficjalne pisma do wszystkich osób które kupiły mieszkania dotyczące terminu oddania, czyli v-VI 2013... też na poczatku wierzyliśmy w ten grudzień, ale etap budowy jest w czarnej d....
                • Gość: abcd... IP: *.dynamic.chello.pl 01.10.12, 18:06
                  Niestety to prawda, do nas też już doszedł ten list. Napiszę tylko tyle, że każdy z pracowników udziela sprzecznych informacji. Ze swojej strony chciałabym zaproponować wygodniejszą formą kontaktu (korespondencja mailowa). Jeśli ktoś będzie zainteresowany tym pomysłem to proszę o odzew, wówczas podam adres.
                  • Gość: agnieszka_ignaczak IP: *.itsa.net.pl 02.10.12, 10:22
                    Witam serdecznie,
                    wczoraj dostałam zawiadomienie, że z przyczyn niezawinionych (problemy z podłączeniem mediów), termin budowy zostaje przesunięty na czerwiec 2013 roku.
                    Czy ktoś z Państwa zamierza się wycofać się z umowy z Dolcanem?
                    Pozdrawiam
                    Agnieszka
                    • Gość: mk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.12, 16:48
                      my tez kupiliśmy u nich mieszkanie, jeszcze nie dostaliśmy zawiadomienia, ale Pani w biurze powiedziała że termin oddania to koniec czerwca 2013, a przyczyną jest jest fakt że mieli się podłączyć do kanalizacji JW constrution a okazało się to nie możliwe ze względów technicznych i muszą sami zrobić podłączenie,
                      ciekawa jestem czy ten termin jest realny i czy przypadkiem nie okażę się że znowu będą mieli obsuwę
                    • Gość: asdf IP: *.dynamic.chello.pl 02.10.12, 17:49
                      Te niezawinione przyczyny to wielkie osiedle krakowska ktore wcześniej nazywalo się ogrody ochota. Dolcan musi sie spieszyc aby wybudowac (a budowa idzie z kopyta) i sprzedac zanim MPO wybuduje zlewnie dla szambiarek i spalarnie smieci oraz zanim zaczna sie prace przy obwodnicy W-wy w odlelosci 20m. Kit wam wciskają i nie chca sie pchac w jakies bezczynszówki.
                      • Gość: obrazony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.13, 06:40
                        Nie polecam firmy wręcz przestrzegam wpłaciłem zaliczkę za mieszkanie na ochocie 50 tys zł mówiono mi ze mogę się wycofać pieniądze w każdej chwili i tak czekam już ponad miesiąc Firma córka FROST ma siedzibę w jakimś baraku padłem ofiara oszustwa i czuje ze pieniędzy nie odzyskam UWAZAJCIE
                    • Gość: momo IP: *.dynamic.chello.pl 02.10.12, 18:28
                      My niestety już rezygnujemy, zwłaszcza po ostatniej rozmowie z przedstawicielką dolcana. Ci ludzie już się gubią we własnych kłamstwach, w jednej chwili jest mowa o tym, że do grudnia budynki mają być postawione w stanie surowym, a do końca marca wykończone i oddane, a informacje na stronie są błędne, dzień później rozmawiając znowu z tą samą osobą dowiaduję się o końcu czerwca. Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że kiedy deweloper zaczyna coś kombinować, to automatycznie pojawiają się problemy na stronie z inwestycją. Dzisiaj w ogóle nie można wejść na stronę z informacjami o koniku polnym. W chwili podpisywana umowy, mówiono nam, że na 100% mieszkania zostaną oddane do końca października, teraz mimochodem panie z obsługi klienta "mruczą pod nosem", że może się wyrobią do czerwca ... może. Kobieta z biura sprzedaży przy ul. Lewandów z rozbrajającą szczerością mówi, żeby się nie przejmować aneksami, bo przecież podpisywanie przynajmniej kilku aneksów ze zmianą daty, jest przecież czymś normalnym. Może i to byłoby jeszcze do przełknięcia, gdyby nie fakt, że dolcan już nawet nie zadaje sobie trudu z tym aby ukrywać przed nami, że mają inne priorytety niż nieszczęsny konik polny, w związku z czym nie mogą sobie pozwolić na zostawianie tutaj robotników. Jednym słowem: żartożenada.

Liczę na Waszą opinię.
                      Pozdrawiam, Naiwniak z dolcanowym cyrografem.
                    • Gość: mk IP: *.home.aster.pl 02.10.12, 20:33
                      na daną chwilę nie rezygnujemy, ale coraz bardziej się martwię obecną sytuacją, żebym chociaż miała zagwarantowany ten czerwiec to jeszcze jakoś bym to przeżyła, ale przecież takiej gwarancji nie dostaniemy, sama nie wiem co robić.....
                    • Gość: Monster IP: *.dynamic.chello.pl 02.10.12, 22:47
                      Tez dzisiaj dostalem to powiadomienie. Przeanalizuje wszystko na spokojnie i dam znac co robie. Teraz musimy trzymac sie razem zeby kontak nie uciekl. Mozliwe, ze bedzie mozna zbiorowo procesowac sie z nimi.
                  • Gość: Hhhhhhhh IP: *.dynamic.chello.pl 02.10.12, 19:20
                    Jestem zainteresowana korespondencja mailowa dot. Dolcan konik polny-mrunio@interia.pl.
                    • Gość: ann IP: *.play-internet.pl 02.10.12, 20:15
                      My narazie nie rezygnujemy, ale az strach myśleć kiedy oddadza mieszkania, to co się tam dizeje nadaje się do mediów i jeśli nadal tak bedą kręcić, to doczekają się interwencji medialnej, ja chętnie też mogę sie z Państwem kontaktować drogą mailową: awf.rehab@wp.pl
                      • Gość: aaaaaa IP: *.dynamic.chello.pl 03.10.12, 21:03
                        to samo było, jest i będzie do końca świata na każdej ich inwestycji
                        dlaczego ludzie nie czytają (lub czytają ale nie wierzą) tego co inni piszą na forach wcześniejszych osiedli i ładują się w to samo gó... ?
                        • Gość: agnieszka_ignaczak IP: *.itsa.net.pl 04.10.12, 11:06
                          Ja również chętnie wezmę udział we wspólnych działaniach.
                          Agnieszka_ignaczak@wp.pl
                          Moje wypowiedzenie umowy już pisze prawnik ale pocztą pantoflową dowiedziałam się, że oddawanie pieniędzy przez Dolcan po wycofaniu się z umowy trwa od 4 do 8 miesięcy.
                          I co robić? Wycofać się czy nie? Nie mam pojęcia.
                          • Gość: mk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.12, 12:06
                            4-8 miesięcy? my chyba zdecydujemy się jednak poczekać, bo w tym czasie to już powinni już oddać te mieszkania....
                            poza tym takie opóźnienia nie dotyczą tylko dolcanu, mój znajomy kupił mieszkanie u innego dewelopera i termin oddania miał mieć na kwiecień, pierwsze przesunięcie było na sierpień a teraz ma kolejne na grudzień, więc jedyne wyjście to kupować gotowe mieszkania
                          • Gość: matol IP: *.dynamic.chello.pl 04.10.12, 12:32
                            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                            • Gość: ann IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.10.12, 10:50
                              czy Państwa banki przelały już dolcanowi wszystkie transze kredytu? z tego co wiem to kredyt zostaje uruchomiony jak bank wypłaci całą kwotę i wtedy spłaca się już pełne raty, jeśli nie to wówczas płaci się tylko odsetki, sami nie wiemy za bardzo co robić, czy iść do dolcana po aneks do umowy żeby bank przelał pozostałe transze np. w marcu, kwietniu...? co o tym myślicie? a może ktoś z Państwa ma podobną sytuację?
                              • Wiesci z budowy sasiedniej, Kamyk Zielony, na ktory mialy byc przeniesione ekipy z Konika Polnego sa takie, ze oprocz garstki budowlancow zza wschodniej granicy robiacej wnetrza w kilku zamknietych domach to nie dzieje sie kompletnie nic. Mily, choc mocno sfrustrowany ochroniarz twierdzi, ze firma nie ma pieniedzy na kontynuacje osiedla. Przeszedlem sie z nim po budowie i widac porzucone niezabezpieczone rury, cement czy więżbe dachowa, ktorej fachowcy nie zdazyli wciagnac na dach i przykryc. JAk juz przykryja to nie bedzie widac, ze drewno nadaje sie juz praktycznie na opal. Skonczyly sie pieniadze, to widac
                                • Gość: Aga IP: *.tktelekom.pl 10.10.12, 10:42
                                  To nieźle. Wiecie może w jaki sposób sprawdzić wypłacalność dewelopera? Żeby nie było tak, że dolcan ogłosi upadłość, a my zostaniemy z niczym.
                                  • Gość: ann IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.10.12, 12:34
                                    wyczytałam że trzeba pójść do wydziału sądu rejonowego, który odpowiada za krajowy rejestr sądowy.
                                    • Gość: ann IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.10.12, 12:37
                                      można też skontaktować się z krajowym rejestrem długów i sprawdzić, czy wobec developera nie toczy się postępowanie upadłościowe. A jeśli chodzi o wcześniej wspomniany sąd, to musi to być sąd, w którym zarejestrowana jest spółka.
                                      • Gość: Aga IP: *.nemu.com.pl 10.10.12, 14:08
                                        Witam sąsiadów, my również kupiliśmy mieszkanie na tym osiedlu, podaję maila: magata515@gmail.com.

Ile osób zdecydowało się na aneks? My na razie nie rezygnujemy, ale zostawiliśmy się co dalej robić.

• Gość: zenowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.12, 10:12
                                        Akurat jeśli chodzi o KRD (Krajowy Rejestr Dłużników) to nie jest on miarodajny. Można tam trafić za brak biletu a duże firmy i korporacje są tam prawie wszystkie. Pracowałem niegdyś w dużej korporacji, która oczywiście była w KRD jak i wszyscy jej klienci. To po prostu kolejne wyłudzanie pieniędzy.
                                  • Gość portalu: Aga napisał(a):

> To nieźle. Wiecie może w jaki sposób sprawdzić wypłacalność dewelopera? Żeby ni
                                    > e było tak, że dolcan ogłosi upadłość, a my zostaniemy z niczym.

Najpierw sprawdź, która to dokładnie spółka buduje wam te wasze lokale (samych klonów Dolcana trochę jest). Następnie wyszukaj jej numer KRS tutaj: krs.ms.gov.pl/. Już w KRS-ie masz informację o upadłości, tyle że podawaną trochę za późno. Możesz też wyszukać po numerze KRS informacje na temat spółki w Monitorze Sądowym i Gospodarczym: www.imsig.pl/.

A na drugi raz uważniej dobieraj sobie kontrahentów.

S.
                                    --
                                    Mogę przewidzieć ruch gwiazd, ale nie szaleństwo ludzi.
                                    (Isaac Newton)
                                • Gość: Aga IP: *.tktelekom.pl 10.10.12, 13:53
                                  A na stronie Konika Polnego znowu zmiana:

Termin oddania: 31.12.2012

Ciekawe czy podpisując teraz umowę (o ile w ogóle są jeszcze wolne mieszkania), dostaje się harmonogram z datą oddania: grudzień 2012 r.? Poprzednio na stronie był czerwiec 2013 r.

Oj... dolcan zaczyna się gubić we własnych kłamstwach. Szukają kolejnych jeleni.
                                  • Gość: Zbyszek IP: *.subscribers.sferia.net 10.10.12, 18:45
                                    po ile były tam kwadraty?
                                  • Gość: ann IP: *.play-internet.pl 10.10.12, 21:19
                                    to już jest szczyt bezczelności, ale myślę że oni bardzo dobrze wiedzą, co robią, zdaje mi się że od samego poczatku sciemniali z tym październikiem. a jeśli chodzi o aneksy to czy dolca kontaktował się jakoś z Panstwem żeby je podpisac? bo my o niczym nie wiemy, czego one dotyczą? choc pewnie chodzi o zmianę terminu
                                    • Gość: abcd... IP: *.dynamic.chello.pl 11.10.12, 07:58
                                      Aneksy dotyczą zmiany terminu wpłat kolejnych transz, oraz oddania inwestycji. My dostaliśmy już projekt naszego aneksu, musieliśmy się jednak o niego upomnieć a także negocjować kwestię związaną z terminami wypłat kolejnych rat.
                                      • Gość: ann IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.10.12, 09:01
                                        a czy banki wszystkich Państwa wypłaciły juz wszystkie transze do dolcana?
                                        • Gość: Agata IP: *.nemu.com.pl 11.10.12, 09:52
                                          Sprawdzałam dzisiaj spółki Dol-Pol i Dolcan - nie są w upadłości.
                                          Chcecie Państwo podpisać aneks aż na 8 miesięcy? a co jeśli później poproszą o następny?
                                          • Gość: mk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.10.12, 11:08
                                            jeszcze się zastanawiamy ale chyba podpiszemy aneks (co prawda jeszcze go nie widzieliśmy) no bo teraz innego mamy zrobić? walczyć o zwrot kasy? przecież to może potrwać kilka miesięcy.... no a samo mieszkanie bardzo nam się podoba, no i ja cały czas się łudzę że może wszystko pójdzie dobrze i zaczną oddawać mieszkania wcześniej

jeżeli chodzi o te informację o terminie oddania konika w grudniu, to moim zdaniem ściema, chcą złapać nowych klientów

czy ktoś z Państwa widział już aneksy do umów? czy są w nich uwzględnione odsetki karne?
                                            • Gość: Agata IP: *.nemu.com.pl 11.10.12, 12:40
                                              Proponuję przenieść rozmowę na maila: jeśli ktoś jest zainteresowany - magata515@gmail.com
                                            • ha ha ha! ale się dzieje!
                                              kto by się spodziewał, taki super developer!

a pisałem kilka miesięcy temu "pozdrawiam jelonków budujących z dolcanem" :)

ewolucja bezlitoście wskazuje wam drogę - nie zamieszkanie na swoim na czas i nie rozmnożycie się! zostaniecie ślepą kiszką ewolucji!

--
                                              Viva la Evolution! Przepływ gotówki od głupiego do mądrego.
                                              • Gość: Aga IP: *.tktelekom.pl 12.10.12, 09:59
                                                Mieszkaj dalej z mamą i nie zawalaj forum swoimi intelektualnymi wypocinami.
                                                • Gość: aaaaa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.12, 12:10
                                                  haha, dobre :)

zaraz się pewnie obruszy i zacznie wymyślać jakie to piękne mieszkanie/dom posiada kupione za gotówkę, a my "jelonki" kupujemy na kupujemy u dewelopera,

prawda jest taka że większość tych deweloperów stosuje takie praktyki i oddaje mieszkania z opóźnieniami
                                                • Gość: matol IP: *.dynamic.chello.pl 12.10.12, 19:33
                                                  a ty splacaj rate plac odsetki a moze dollllcan ci wybuduje :D
                                                  ja pozniej odkupie taniej a teraz mi mama herbate przynosi pod nos, zyc nieumierac :D
                                              • Gość: ann IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.12, 12:17
                                                wiesz mufffa w sprawie ewolucji nie wypowiadałabym się na twoim miejscu, gdyż trzeba jej najpierw doświadczyć, nie wypada wypowiadać się o czymś z czym nie miało się styczności.
                                                A jeszcze abstrahując od tematu rozwoju- to tak jak koleżanka wcześniej napisała, my tam zamieszkamy prędzej czy później, nie będziemy skakać po drzewach jak ty, nie będziemy też płacić tym złodziejom administracyjnym, którzy ściągają tylko haracze za czynsz na innych wspaniałych osiedlach
                  • Gość: Wiesio IP: *.dynamic.chello.pl 30.03.14, 22:14
                    Hej, poda adres, chce sie dowiedzeic wiecej bo nie wiem czy mam kupowac czy nie
                    Dzieki
    • Gość: Niko IP: *.warszawa.vectranet.pl 18.10.12, 11:58
      Ja się zastanawiam nad tą inwestycją, tylko jak czytam Wasze posty to nie wiem czy się zdecyduję?
      Na pewno skorzystam z porady prawnej...
      Co do umowy rezerwacyjnej to mam pytanie: ile im Państwo wpłaciliście?
      • Gość: dzej IP: *.centertel.pl 24.10.12, 10:32
        Jestem w podobnej sytuacji. Mam umowe rezerwacyjna na mieszkanie z drugiego etapu I zastanawiam sie czy jednak sobie nie odpuscic tych przygod. Troche szkoda bo mieszkanie samo w sobie mi sie podoba I cena rozsadna, no ale jesli maja byc z nim problemy to wole nie ryzykowac. Oplata rezerwacyjna to 5K.

Pozdrawiam
    • Gość: Aga IP: *.tktelekom.pl 19.11.12, 14:56
      Ma ktoś może jakieś nowe informacje na temat inwestycji ?
      • Gość: Doris IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.12, 13:28
        Poniżej post z forum dotyczącym inwestycji DOLpożalsięBożeCANa "Rudy Rydz". Jeśli poświęcicie trochę czasu i przejrzycie forum siostrzanej inwestycji, to dowiecie się, że inwestor oddaje osiedle bez przyłączy. Żart i trwoga. Miłej lektury!

"Witamy,
        Skierowaliśmy pismo do Dolkana (RR) wzywające ich do wydania nam lokalu (ale spełniającego wszelkie warunki z umowy czyli mającego przyłącza). Napisaliśmy też o kwocie odsetek ustawowych, które liczymy bez względu na zawarte w umowie ograniczenie do 2% wartości naszych wpłat.
        Informacja dla tych, którzy mają zapis taki w umowie. Analogiczny zapis jest na liście klauzul niedozwolonych Prez...esa UOKiK. Numer wpisu: 3299
        Data wpisu: 2012-07-03
        Data wydania wyroku: 2012-04-05
        Sygnatura akt: XVII AmC 3675/10
        Nazwa i siedziba sądu: Sąd Okręgowy w Warszawie - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
        Oznaczenie powoda: Jarosław Knieć
        Oznaczenie pozwanego: ABM INVESTMENTS sp. z o.o. sp. k z/s w Krakowie.
        Postanowienie uznane za niedozwolone: "Opóźnienie terminu realizacji budowy z przyczyn leżących po stronie Spółki ponad termin określony w pkcie 1 niniejszego ustępu powyżej spowoduje obowiązek zapłacenia przez Spółkę na rzecz strony zobowiązanej do kupna kar umownych w wysokości 0,03% za każdy dzień opóźnienia liczonych od ceny lokalu mieszkalnego określonego w ustępie V pkt 1 tego aktu, nie więcej jednak niż 5 % tej ceny"
        Branża: Nieruchomości

czy macie może pomysł by wspólnie wywierać presję na Dewelopera? Można by wspólnie:
        1. złożyć bezkosztowe zawiadomienie do prokuratury o wyłudzenie (pieniądze wzięli a lokali nie wydali),
        2. zainteresować tą sprawą media (np TVN Uwaga),
        3. założyć, ale już odpłatny, pozew zbiorowy do sądu.
        4. ????? "

forum.gazeta.pl/forum/w,106,117428678,140624669,Wezwanie.html
        • Gość: Doris IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.12, 13:33
          "Pokażemy jak bezpiecznie inwestować i zarabiać na najmie mieszkań

W weekend 17 i 18 listopada zapraszamy Państwa na dni poświęcone tematowi bezpiecznego zarabiania na nieruchomościach. Niedawno wprowadziliśmy na stołeczny rynek nowość – mieszkania w Condo Systemie, które pozwalają zyskać 8 proc. rocznie. W najbliższą sobotę, nasz analityk inwestycyjny poprowadzi seminarium związane z tą nową formą zarabiania na wynajmie mieszkań w Warszawie."

www.facebook.com/pages/Dolcan/181212021896803
          Trzeba im to przyznać.. wiedzą jak inwestować cudze pieniądze.
          • Gość: abcd... IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.12, 19:00
            Pamiętacie pierwszy projekt osiedla konik polny z folderu reklamowego, którym raczył nas dolcan? Do tej pory można go znaleźć na ich teczkach, obok innych zdjęć osiedli bezczynszowych. Po jakimś czasie na stronie pojawiło się inne zdjęcie znacząco odbiegające od pierwotnego projektu (zdjęcia), które od samego początku reklamowało osiedle Konik polny.
            Dziś znalazłam, ten projekt (zdjęcie) reklamujące zupełnie inną inwestycję u innego developera, swoją drogą bardzo ładna i już praktycznie wykończona inwestycja. Ciekawe tylko do kogo oryginalnie należał ten projekt. Przesyłam link do strony: jmdeveloper.pl/index.php?show=galeria // Zdjęcia przy inwestycji Enklawa są dosłownie wyjęte z folderu reklamowego dolcana.
            • Gość: awawa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.13, 10:21
              proponuję spotkanie grupowe na łodygowej w celu dowiedzenia się niewyjaśnionych i sprzecznych informacji słyszanych od pań obsługujących, słuchajcie w grupie siła, musimy pokazać, że nie odpuścimy! To nie jest tylko problem indywidualny, dla każdego z nas lecz dotyczy nas wszystkich. Zainteresowani piszcie awf.rehab@wp.pl
            • Gość: kasiulek IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 20:19
              Z tego co wiem to projekt nie był Dolcana i ta firma realizuje kolejne projekty i oddaje je na czas swoim klientom. Wiem, bo sama jestem ich klientką. Bardzo ładne mieszkania i z tego co rozmawiałam ze swoimi sąsiadami to też są bardzo zadowoleni ze współpracy z deweloperem i z mieszkań. Jak widać można.
          • Gość: rudynegocjator IP: *.dynamic.mm.pl 25.11.12, 23:16
            a wystarczylo tylko raz w zyciu nie byc debilem, znac wartosc pieniadza, nei kupowac obietnicy i nie byloby sie wydymanym:)

teraz frajerzy spijacie sietanke, podobnei jak frankowicze - ladnie ubrani i uwiazani do swoich dziupl, milego splacania przez nastepne ~25 lat - jestescie zaje**** :D
          • Gość: rudynegocjator IP: *.dynamic.mm.pl 25.11.12, 23:17
            to napisz im na fejsie pannico ze cie dymaja analnie z tym przeplaconym kwadraetm zamist tu biadolic, zrob strone itd
            • Gość: astor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.12, 17:55
              Czy to prawda że mieszkania na piętrze mają poddasza nad nimi ?
              Mam trójkę dzieci i takie rozwiązanie było by dla mnie idealne, ale trochę się waham
              Czy widział ktoś te poddasza na żywo, czy to też ściema ?
              • Gość: boniek IP: *.dynamic.chello.pl 04.12.12, 14:58
                Poddasze jest w każdym budynku i przynależy do mieszkania na piętrze. Z tego co wiem, ma ono powierzchnię równą powierzchni mieszkania. Poddasze jest oddawane w stanie surowym, wykończenie jest we własnym zakresie.
                • Gość: astor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.12, 12:48
                  boniek - podczas rozmowy z biurem sprzedaży potwierdzili i podobno jest już częściowo wykończone z oknami w dachu i przewody też już tam są, aż się nie chce wieżyć bo ceny segmentów tej wielokości są prawie dwa razy droższe w okoicy, a nam jednak potrzebne są te dwa pokoje więcej.
                  • Gość: xyz IP: *.abcdata.pl 10.12.12, 11:27
                    Poddasze przynależy do mieszkania na I piętrze, schody idące z parteru na piętro (do właściwego mieszakania) kończą się tam i trzeba poprowadzić we własnym zakresie dalszy ich ciąg na poddasze.
                    Na poddaszu są wyprowadzone media, okna (4-5 szt w zależności od inwestycji), rury do ogrzewania.
                    Skos przy ścianie zaczyna się na wysokości 130-150 cm (w zależności od inwestycji).
                    W najwyższym punkcie-centralnym wysokość pomieszczenia ok 220 cm.
                    Poza tym skosy w których znajduje się wata szklana są przykryte to żółtą folią.
                    Tak więc adaptując poddasze nalezy rozprowadzić przewodu od prądu, rury do ogrzewania, zamontować płyty karton-gips do skosów, zrobić schody, postawić ścianki dzielące pomieszczenia i oczywiście podłogi.
                    Oczywiście nie trzeba tego wszystkiego robić od razu, można rozłożyć to sobie w czasie.
                    • Gość: Laura IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.12, 16:26
                      Ja mogę polecić jednego kowala, który robił nam balustradę na schody i wieszak. Fantastyczny człowiek z duszą artysty, jego email to szymon@kowalstwo-tradycyjne.pl
                    • Fantastyczna dyskusja miedzy biurem sprzedazy a biurem sprzedazy. Az sie "wieżyć" nie chce.
                      Są schody! Cudownie! I 4 okna! Powodzenia Dolcanie!
                      • Gość: astor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.12, 18:50
                        A ja bardzo dziękuję w takim razie biurom sprzedaży za informację.
                        ale widzę ramin bardzo chwali konkurencję JW construction, ciekawa sprawa ;)

Ps. Byłam na Kamyku Zielonym osobiście z miarką i na poddaszach wysokość jest miejscami ponad 250 cm, a w najniższym miejscu 150 cm :) no ale tam jest trochę drożej
    • Gość: NFservices IP: *.centertel.pl 18.12.12, 14:19
      Brakuje Ci miejsca na rowery, kartony, opony, narzędzia do majsterkowania , rzeczy dziecięce...Jeżeli więc szukasz sposobu na znalezienie dodatkowej przestrzeni na rzeczy Twojej rodziny możemy Ci pomóc.
      Pomożemy Ci sprawić ,że Twoje miejsce parkingowe lub garaż były optymalnie funkcjonalne. Oferujemy Ci koncepcję systemu mebli, którą zaadaptujemy do Twoich potrzeb. Garaż może być niezwykle funkcjonalnym miejscem.
      Pomożemy Ci go zorganizować, poukładać, łatwo się w nim odnaleźć i mieć z tego przyjemność, ponieważ nasze meble są praktyczne i piękne.
      Ośmielamy się nawet powiedzieć, że będziesz mógł stworzyć swój unikalny i niepowtarzalny projekt.
      Dzięki szerokiej gamie naszych produktów możliwa jest nieograniczona liczba kombinacji i aranżacji. Możesz więc dostosować meble do swoich potrzeb i swojego gustu, tak aby sprawiały Ci radość. Proponujemy Ci eleganckie i praktyczne zagospodarowanie Twojej przestrzeni.
      Nasza oferta jest dobrze przemyślana i najbardziej wyjątkowa na całym rynku.
      Zapraszamy nfservices.com.pl
    • Gość: NFservices IP: *.dynamic.chello.pl 22.12.12, 17:08
      Brakuje Ci miejsca na rowery, kartony, opony, narzędzia do majsterkowania , rzeczy dziecięce...Jeżeli więc szukasz sposobu na znalezienie dodatkowej przestrzeni na rzeczy Twojej rodziny możemy Ci pomóc.
      Pomożemy Ci sprawić ,że Twoje miejsce parkingowe lub garaż były optymalnie funkcjonalne. Oferujemy Ci koncepcję systemu mebli, którą zaadaptujemy do Twoich potrzeb. Garaż może być niezwykle funkcjonalnym miejscem.
      Pomożemy Ci go zorganizować, poukładać, łatwo się w nim odnaleźć i mieć z tego przyjemność, ponieważ nasze meble są praktyczne i piękne.
      Ośmielamy się nawet powiedzieć, że będziesz mógł stworzyć swój unikalny i niepowtarzalny projekt.
      Dzięki szerokiej gamie naszych produktów możliwa jest nieograniczona liczba kombinacji i aranżacji. Możesz więc dostosować meble do swoich potrzeb i swojego gustu, tak aby sprawiały Ci radość. Proponujemy Ci eleganckie i praktyczne zagospodarowanie Twojej przestrzeni.
      Nasza oferta jest dobrze przemyślana i najbardziej wyjątkowa na całym rynku.
      Zapraszamy nfservices.com.pl
      • Gość: fhjkg IP: *.play-internet.pl 08.01.13, 19:03
        Witam wszystkich, mam taką prośbę do wszystkich Państwa, żeby była jakaś szansa aby oddali nam mieszkania do czerwca, to musimy do nich nieustannie dzwonić, nie ma innego wyjścia jak narazie, znajoma która miała podobny problem (u innego developera) tak mi poradziła, żeby dzwonić tam codziennie i to po kilka osób, pytać ciągle kiedy to wreszcie będzie oddane, co z tymi przyłączami, czy mają już podpisane umowy itp, aż do znudzenia, też mi się tak wydaje, że skoro jest cisza z naszej strony, to wszystko gra, proszę Państwa bardzo abyśmy "pognębili" ich trochę telefonami, może coś ruszy. My jak dzwonimy tam praktycznie codziennie to ciągle są jakieś wymówki, wykręty, każą dzwonić "jutro", ale trzeba być stanowczym i nie cackać się z nimi. Pozdrawiam serdecznie i gorąco zachęcam do akcji:)
        • Gość: miko IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.13, 22:43
          Witamy, my również jesteśmy klientami Dolcana, jednymi z pierwszych. Podpisaliśmy umowę na zakup mieszkania w inwestycji Konik Polny, Etap I. Czekaliśmy cierpliwie licząc na to, że deweloper wywiąże się z umowy i dotrzyma terminów oddania lokalu. Każdy z naszych niedoszłych sąsiadów z końcem września 2012 roku zapewne otrzymał pismo od Dolcana z przesunięciem terminu odbioru lokalu na czerwiec 2013!!! Tak jak my. Po tej wiadomości zdecydowaliśmy się odstąpić od umowy gdyż postęp prac nie wskazywał aby również ten termin był możliwy do zrealizowania. Po przesłaniu pisma z odstąpieniem zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z dyrektorem generalnym, panem Robertem Ziółkiem, który to starał się usilnie nas przekonać do pozostania z ich firmą. Jednak nasza decyzja o odstąpieniu nie uległa zmianie. I zaczęły się schody. Zgodnie z umową (§ 8 pkt. 4) oczekiwaliśmy zwrotu środków w ciągu 30 dni. Przed zbliżającym się terminem pojechaliśmy do firmy w celu podpisania faktur korygujących. Okazało się, że Dolcan daje sobie 90 dni na zwrot środków, a ponadto wystawił nam dodatkową fakturę za wykonane przeróbki w lokalu (dostaliśmy informacje ze muszą przywrócić lokal do poprzedniego stanu). Konsultowaliśmy sprawę z prawnikiem. Potwierdził on, że w sytuacji opóźnienia wydania lokalu z winy developera muszą zwrócić pieniądze w ciągu 30 dni. Powiedział też że opóźnienie wynika właśnie z winy dolcana. Po 30 dniach nie zwrócili nam pieniędzy. Wysłaliśmy im przedsądowe wezwanie do zapłaty. Jak na razie bez odzewu. Poważnie myślimy nad pozwaniem dolcana do sądu za nieterminowy zwrot środków oraz poniesione z tego tytułu koszty (cały czas mamy zaciągnięty kredyt na tą inwestycję i płacimy same odsetki), bezpodstawne naliczenie kosztów za wprowadzone przeróbki ( bo nie dostaliśmy żadnej informacji, ustnej czy pisemnej, o takowych kosztach w przypadku rezygnacji). Załatwienie sprawy jest dla nas tym bardziej pilne i ważne, ponieważ podpisaliśmy umowę rezerwacyjną u innego developera i gonią nas terminy. W przypadku nie otrzymania środków pozostaniemy bez żadnego mieszkania.
          Jeżeli ktoś z Państwa również zrezygnował z zakupu mieszkania w dolcanie prosimy o wszelkie informacje na ten temat. Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji do nas i również myśli o wkroczeniu na drogę sądową, także prosimy o kontakt. Proszę pisać na maila: miko07@wp.pl
          pozdrawiamy
          • Gość: aaaaaaaaa IP: *.ip.netia.com.pl 22.01.13, 11:06
            poczytaj se na forum Orlej II w Ząbkach
          • Gość: face IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.13, 21:08
            O taką informację znalazłem: prnews.pl/nieruchomosci/w-2013-roku-dolcan-planuje-wprowadzic-na-rynek-blisko-800-nowych-mieszkan-2746312.html

Czyżby to kaczka dziennikarska czy gołąb niosący nadzieję?
            • Gość: Ros@ IP: 83.142.201.* 10.04.13, 16:49
              Po 2-óch miesiącach kolejny artykuł, a w nim już o 200 mieszkań mniej (zamiast wcześniejszych 800 mamy już 600...ciekawe ile będzie za kilka miesięcy):
              prnews.pl/ludzie/dolcan-z-nowym-prezesem-zarzadu-2784778.html
              • Gość: Ros@ IP: 83.142.201.* 24.04.13, 11:28
                Byłem w dniu dzisiejszym na budowie, jak zwykle widać tam "wielki" ruch :/ Po rozmowach mam niestety kiepskie informacje, nie ma szans na to, aby budowa została zakończona do końca Czerwca (a oddanie mieszkań nastąpiło do końca września), najwcześniejszy termin w jakim wyrobią się z zakończeniem budowy do koniec września lub października - ale i to nie jest pewne, ponieważ wszystko zależy od, cytuję, "...przepływu gotówki i płynności finansowej...", ponieważ muszą wybudować jeszcze wewnętrzną drogę i położyć kanalizację i z tym będzie największy problem (a raczej z wyłożeniem na to kasy przez Dolcan, bo budowlańcy dali by radę jak mieli by na wszystko kasę od razu). Oczywiście to, że cały czas ciągną od nas kasę i w dużej mierze przeznaczają ją na nowe inwestycje a nie na naszą to inna sprawa oraz to, że będziemy póki co cały czas płacić odsetki od kredytu zamiast zacząć już spłacać kapitał to dla niech to nie ma znaczenia czyli mówiąc kolokwialnie mają to w du..e.
                • Gość: Miś polarny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.13, 22:28
                  coś strasznego....
                  • Gość: miś misia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.13, 17:12
                    Byłem, widział i w sumie to mieszkania są już w stanie deweloperskim, tylko jeszcze w koło budynków musi deweloper nadrobić. Przeglądając oferty mieszkań ciężko znaleźć coś lepszego w tej cenie z własnym ogródkiem
                    • Gość: zzz IP: *.dynamic.chello.pl 19.07.13, 20:31
                      Może i nie jest łatwo znaleźć, ale jak już się poszuka to okazuje się, że jest wiele ofert mieszkań bezczynszowych z ogrodem. Większość z nich budują małe firmy, które nie inwestują w reklamę, ale budują naprawdę dobrej jakości budynki mieszkalne w zabudowie bliźniaczej - bezczynszowe segmenty podzielone na pojedyncze mieszkania z ogródkiem (czasem naprawdę sporym).
                      Najwięcej ofert znajduje się na granicy Warszawy z Markami czy Ząbkami.
                      Ceny są naprawdę korzystne, ale co najważniejsze nie jest to Dolcan. Z własnego doświadczenia wiem, że tej firmie nie można zaufać, a już na pewno nie można powierzyć im własnych pieniędzy.

• Gość: obi IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.13, 10:16
                      Może i mieszkania na osiedlu konik polny są już w "stanie deweloperskim", tylko czy dolcan uporał się już z problem przyłączy gazu, na które jeszcze niedawno nie miał w ogóle pozwolenia? Jeśli mają zamiar oddawać mieszkania z ogrzewaniem gazowym, bez podłączonego gazu, to euforia związana ze stanem prac może być zbyt wczesna. Obawiam się, że to co można zaobserwować na osiedlu, cały "postęp budowy" może być tylko po to aby banki mogły wypłacić pozostałe transze kredytu (w trakcie kontroli postępu prac, mało który przedstawiciel banku zawraca sobie głowę sprawami innymi niż sam wygląd zewnętrzny budynku) oraz pozyskaniem nowych klientów którzy zainwestują swoje oszczędności w tę bezprocentową lokatę kapitału.

Zamiast popadania w przesadną euforię najlepiej skontaktować się z odpowiednimi dostawcami mediów i samemu dowiedzieć się, czy osiedle ma zapewnione przyłącza (jak zapewne większość z Was wie, na uczciwą odpowiedź przedstawicieli dolcana, zwłaszcza z przyosiedlowego biura sprzedaży nie ma liczyć).
                      • Gość: miś misia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.13, 17:28
                        Ja już byłam na tych jak to przedmówca wskazał inwestycjach małych deweloperów, a raczej małych firm budowlanych, które budują na działkach nie będąc ich właścicielem, bez dróg i całej infrastruktury... dramat ! A w banku jak przynieśliśmy umowę od takiego nazwijmy "mini-dewelopera" to pani w banku szybko wybiła nam to z głowy, bo szansy otrzymania kredyty na takie mieszkanie są zerowe, no chyba że ktoś ma gotówkę to sam podejmuje ryzyko
                        • Gość: obi IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.13, 19:08
                          Dolcan nie jest "mini-deweloperem".
                        • Gość: zzz IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.13, 19:54
                          To bardzo ciekawe co piszesz bo z tego co wiem to na inwestycje dolcana (te w budowie), banki nie chcą przyznawać kredytów, w każdym bądź razie na pewno Bank PKO S.A. ich nie udziela od ponad roku. Znam osobiście sześć rodzin, które kupiły mieszkania bezczynszowe u innych developerów i są bardzo zadowolone. Co więcej żaden bank nie miał najmniejszych wątpliwości przy przyznawaniu kredytu. Jednym z najważniejszych plusów tych developerów jest to, że w przeciwieństwie do dolcana budują swoje inwestycje za gotówkę, a nie jak dolcan na kredycie. Poza tym terminowo oddają swoje inwestycje, które mają wszystkie przyłącza i są naprawdę dobrej jakości.
                          Z własnego doświadczenia radzę szczerze: nie kupujcie mieszkań u dolcana. Poczytajcie sobie wpisy na forach w internecie o tym "uczciwym" developerze, a konkretnie o inwestycjach: Orla, Skierniewicka, os. Tęczowe, Rudy rydz, os. Powstańców. Jedna z inwestycji (o ile dobrze pamiętam na Skierniewickiej) została wybudowana na działce, która nie była własnością dolcana, była tylko dzierżawiona bodajże na 30 lat. Na osiedlu w Ząbkach ludzie do tej pory nie otrzymali aktów notarialnych od dolcana, a mieszkają tam ok 4 lat. Wszystko to i wiele więcej można przeczytać w internecie.

• Gość: zzz IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.13, 20:03
                          Swoją drogą trochę nielogiczne jest to co piszesz, skoro byłaś na inwestycjach tych developerów i stwierdziłaś, że to dramat to po co z nimi podpisałaś umowę, którą potem zaniosłaś do banku... żenada.
                          Jak więc można kierować się Twoją opinią, skoro zaprzeczasz sama sobie... ech Ci pracownicy dolcana. Może zamiast sprzedawać trefne mieszkania, powinniście zacząć pisać bajki ? :)
    • Gość: Aga IP: *.tktelekom.pl 01.08.13, 07:40
      Czy ktoś z Was złożył już pozew o zwrot pieniędzy od dolcana? Te 3 miesiące w trakcie których, zgodnie z umową, dolcan oddaje pieniądze to jakiś żart!!!!
    • Gość: xyz IP: *.jmdi.pl 01.08.13, 18:34
      Fotki z dnia dzisiejszego(01-08-2013), praca wre :)
      Mieszkania widoczne na zdjęciach po prawej stronie mają być oddane w przyszłym roku, całe pasmo mieszkań po lewej stronie do końca roku. Biorąc pod uwagę zaawansowanie prac jest to jak najbardziej realne. Mieszkania w pierwszych budynkach (tych wielorodzinnych) są już ukończone, drobne poprawki robią oraz zaczęli ogródki.
      W mieszkaniach w dalszym paśmie jak widać na zdjęciach dachy zrobione do połowy, a w pierwszych już jest elektryka.

Zdjęcia:
      fotka1
      fotka2
      fotka3
      fotka4
      fotka5
      fotka6
      • Gość: zzz IP: *.dynamic.chello.pl 01.08.13, 19:10
        Dowiedzcie się lepiej co z gazem, bo do niedawna nie mieli jeszcze podpisanych umów.
        Osiedle "konik polny" miało być oddane w październiku zeszłego roku... jeśli rzeczywiście oddadzą pod koniec roku to oznacza to ponad roczne opóźnienie. Zważywszy na fakt, że najpierw były ocieplane ściany a dopiero potem kładzione dachy (etap zerowy) to można się tylko domyślać w jakim stanie technicznym są te budynki (oprócz pierwszego segmentu, wszystkie pozostałe stały całą zimę bez dachu, lub z ociepleniem ale oczywiście też bez dachu). Wbrew poczatkowym zapewnieniom osiedle to będzie osiedlem otartym, a to znaczy, że nie będzie ogrodzone od strony wejścia do domu, przy którym bedzie droga wjazdowa na osiedla.
        My również dostaliśmy kredyt w PKO S.A., jednak jak się potem okazało przez pomyłkę i niedoinformowanie pracownika, który nie wiedział, że Dolcan Plus, tudzież Dol-Pol to spółki córki DOLCANA. Uważajcie z kim podpisujecie umowy. Nam na szczęście udało się uwolnić od tego "uczciwego" developera. Dodatkowo należy mieć na uwadze fakt, że bardzo ciężko podpisać z nimi akt notarialny, co wiąże sie oczywiście z płaceniem większej raty kredytu przez długie miesiące... Szczerze odradzam. Poczytajcie sobie o przejściach innych ludzi z tą firmą i nie popełniajcie już ich błędów, tym bardziej że naprawdę jest duży wybór na rynku i jest w czym wybierać.
      • Gość: Aga IP: *.tktelekom.pl 02.08.13, 11:15
        Tak jak napisał zzz, to że praca wre nie ma znaczenia, o ile nie ma perspektyw do podłączenia gazu. Gaz w mieszkaniu o ogrzewaniu gazowym to moim zdaniem podstawa. Podstawa, to nie ufać deweloperom ani wpisom na forum, których autorami mogą być pracownicy dewelopera lub ich konkurencja, tylko posłużyć się własną głową i dowiedzieć samemu na czym się stoi. Przejście się do dostawców mediów nie stanowi chyba aż tak dużego problemu, a może zaoszczędzić wielu problemów.

Co do stanu budynków, to nie dziwne, że dolcan stara się, aby z zewnątrz wszystko wyglądało na "prawie gotowe". Z tego co się orientuję, ostatnimi czasy wielu moich niedoszłych sąsiadów z osiedla Konik Polny zerwało umowę z dolcanem ... a mieszkania muszą sprzedać. To co widać gołym okiem będzie gotowe, a reszta ... przy okazji.
        • Gość: Lukacz IP: *.dynamic.chello.pl 09.08.13, 01:10
          Tak czytam i czytam ale wszystkie wpisy wyglądają na konkurencję i w sumie żadnej wartościowej opinii

Jeszcze trochę sie po przyglądamy zanim podpiszemy umowę

Dla zainteresowanych Getin Alior i oba PKO pozytywnie

• Gość: zzz IP: *.dynamic.chello.pl 09.08.13, 15:31
            Darowałabym sobie te komentarze o rzekomych wpisach konkurencji. Konkurencja dolcana (jeśli chodzi o mieszkania bezczynszowe) nie ma ani czasu ani tylu ludzi żeby zaprzątać sobie głowę wpisami na forach. Co innego dolcan, zapewne jedyne pozytywne opinie o dolcanie w internecie to wytwór właśnie tych osób zatrudnionych w licznych działach wilekiej firmy developerskiej "budującej z pasją".
            Jeśli chodzi o stwierdzenie iż nie ma wartościowych opinii na tym forum, to muszę stwierdzić że po prostu nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Podpowiedź żeby udać się do gazowni i dopytać o umowy dotyczące osiedla konik polny jest wydaje mi się nawet bardzo wartościowa, zważywszy że w tych mieszkaniach jest ogrzewanie gazowe... Stwierdzenie, że osiedle otwarte jakim ma być konik polny jest raczej mało bezpieczne też chyba nie jest małowartościową opinią (swoją drogą dziwne, że tak dużego developera nie stać na bramę na pilota i domofon na osiedlu). Informacja o opóźnieniach w podpisaniu aktu wydaje mi się nawet bardzo wartościowa, chyba że ktoś ma na zbyciu ok 200zł na miesiąc i będzie dopłacać do raty kredytu.
            WYSTARCZY WPISAĆ W WYSZUKIWARCE: "DOLCAN OPINIE" i wszystko stanie się jasne.
            Jeśli mimo to nadal zdecydujecie się kupić to życzę powodzenia, zresztą im szybciej dolcan sprzeda mieszkania tym szybciej ludzie którzy z nich zrezygnowali odzyskają swoje pieniądze.
            • Gość: Lukacz IP: *.dynamic.chello.pl 09.08.13, 21:56
              jak "zzz" nie jest z konkurencji dolcana to czemu tak usilnie reklamuje sąsiednie sprzedawane mieszkania:

forum.gazeta.pl/forum/w,106,138455952,145809875,Re_Dolcan_Konik_Polny.html
              my już tam byliśmy i bardzo dziękujemy za przemiły miód na uszy
              • Gość: zzz IP: *.dynamic.chello.pl 10.08.13, 16:01
                Gdybym była z konkurencji to choć raz wymieniłabym nazwę developera bądź dokładniejszy adres inwestycji. Podanie lokalizacji: Ząbki, Marki jest raczej dość ogólne, i dotyczy inwestycji nie jednego ale kilku firm zajmujących się budową mieszkań bezczynszowych.
                Trzeba samemu przekonać się na własnej skórze jakim dolcan jest developerem, żeby każde ostrzeżenie na temat tej firmy odbierać poważnie, a nie zwalać na wpisy konkurencji.
                • Gość: aaaaaaaaaaaaa IP: *.dynamic.chello.pl 11.08.13, 23:21
                  a co sądzicie, że np. to co jest napisane o dolcanie na forum Orlej II w Ząbkach to też wszystko konkurencja napisała ?

otóż problem polega na tym, że nigdzie w całej Polsce nie ma dla dolcana takiej konkurencji która by tak jak dolcan budowała kilkanaście lat kilka bloków - oni są w tym względzie po prostu bezkonkurencyjni i żadna konkurencja im w oczy nie zajrzy
            • Gość: facet z ręcznikiem IP: *.adsl.highway.telekom.at 10.08.13, 16:29
              Stwierdzenie, że osiedle otwarte jakim ma być konik polny jest rac
              > zej mało bezpieczne też chyba nie jest małowartościową opinią (swoją drogą dziw
              > ne, że tak dużego developera nie stać na bramę na pilota i domofon na osiedlu)

widocznie ludzie z fobiami nie wystarczą jako target, do przeciętnego klienta już dawno dotarło, że płot świadczy o problemach z psychiką, a nie o prestiżu. Ciekawe że to nowczesne i otwarte lemingi tak się lubiły zamykać i żyły w przekonaniu, że cały świat im zagraża. Przecież to miała być ideologia ojca Rydzyka :)
              • Gość: zzz IP: *.dynamic.chello.pl 12.08.13, 09:15
                Doprawdy ciekawe... w takim razie radzę zainwestować w okna antywłamaniowe i alarm:) U znajomych na pobliskim osiedlu przy Głębockiej w zeszłym roku były dwa włamania. Zważywszy na fakt, że jest to osiedle strzeżone a mieszkanie znajduje się na 3 piętrze to dla przeciętnego włamywacza przejście dwóch metrów z ulicy/drogi do wejścia głównego, tudzież włamanie się przez okno od kuchni (w tych mieszkaniach na parterze) nie będzie stanowiło żadnego problemu.
                Z tego co wiem, można było zgłosić wcześniej chęć posiadania okien antywłamaniowych (przed wstawieniem tych normalnych) i wtedy za jakąś dopłatą można było sobie wybrać konkretny typ i rodzaj okien.
                • Gość: xyz IP: *.jmdi.pl 17.08.13, 23:47
                  2 razy prosiłem o wyceny z Dolcana i obie dostałem 3-4 razy drożej niż można zrobić samemu. Więc odradzam inwestycje przez dewelopera a zrobienie wg swojego uznania PO odbiorze mieszkania.
                  Inwestycja jest "otwarta" więc każdy z zewnątrz może zaglądać nam do okien ale po to jest alarm i firma ochroniarska by przyjeżdżali na każde wezwanie.
                  U siebie już zaplanowałem rolety (wzmacniane) antywłamaniowe + instalację alarmu we własnym zakresie.
                  Jeżeli ktoś z inwestorów byłby zainteresowany to proszę o kontakt, gdyż prowadzę firmę, która również zajmuje się alarmami. Wychodzi sporo taniej niż instalacja przez firmę ochroniarską.
                  Projekt pod konkretne wymagania, rozprowadzenia przewodów, sprzęt i podłączenie całego systemu wykonuję na fakturę. Tym lepiej to wygląda, że można od razu podłączyć czujki dymu, gazu, zalania wodą, otwarcia okien i dla bardziej wymagających automatyczne sterowanie roletami, manualne czy przez internet.
                  To taka drobna reklama ale w końcu na tym etapie jako inwestorzy jesteśmy ;)
                  TEL: 665 558 723
                  pozdrawiam przyszłych sąsiadów :)
                  • Gość: fifi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.13, 10:20
                    No i będzie bunkier, a nie mieszkanie.
                    Przeglądając wszystkie wpisy nasuwa się prosty wniosek - zzz ma słuszną rację, że są lepsi deweloperzy od DOLCAN-a, wystarczy poszukać. My tak zrobiliśmy i dodatkowo rozmawialiśmy z ludźmi, którzy mieszkają już na osiedlach tego dewelopera. Wszystko jest do sprawdzenia osobiście i nie trzeba się sugerować wpisami na tym anonimowym forum. Znaleźliśmy dla nas mieszkanie w Markach (bliskie Marki) na kameralnym osiedlu (mieszkania bezczynszowe, 4 mieszkania w jednym budynku, czyli to co też Dolcan stara się dokończyć) z czystą księgą wieczystą,ładniejsze, bardziej ustawne ,z gładzią, pomalowane i ma nawet m.in.okablowanie do alarmu w cenie zakupu. Nie podam nazwy tak jak zzz żeby nie było że jestem "z konkurencji". Szkoda, że tak mało jest na tym forum wpisów osób zadowolonych, ale prawdziwych klientów, ze swojego mieszkania.
przejdź do: 1-100 101-176
(101-176)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.