Dodaj do ulubionych

City Villa = Poland Land Development

29.11.12, 19:50
Witam,
kiedyś już był poruszany temat tego nieszczęsnego developera ale został zamknięty. Odświeżę i podam kilka nowych szczegółów. Otóż ta firma chcąc wymazać swoje grzeszki i aby być bardziej anonimowa w sieci cudownym zbiegiem okoliczności znowu sobie zmieniła nazwę (nie trzeba tłumaczyć dlaczego). Inwestycję z broszur i pierwszych chwil są wręcz idealne niestety z dalszą znajomością sprawa bardziej się komplikują. Koniecznością jest oglądanie mieszkania z rzeczoznawcą (ale protokół odbioru nie gwarantuje rozwiązania sprawy), koniecznością jest też rozmowa już z osobami mieszkającymi w danej inwestycji. Oni już na pewno swoje przeżyli ze świtą tego developera.
Edytor zaawansowany
  • Gość: George IP: *.play-internet.pl 27.02.13, 09:54
    Tak . Ja miałem wątpliwą "przyjemność" z panem z Cityvilla . I stwierdzam że nie jest to człowiek z którym można robić bezpieczne interesy . Prawdę powie - jak się pomyli . A jeśli coś wychodzi na jaw , to wciska takie kity że uszy więdną! Nie doprowadza dokumentacji do właściwego porządku tylko tak na chrrraaaa. A potem, jakby co! (jak sam stwierdził ) obetnie blok piłą ! Jego umowy są do zerwania - wystarczy poszukać w pozwoleniach na budowę oraz własności gruntów na których budują . Nie polecam !!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: rrr IP: 212.160.172.* 13.03.13, 11:57
    może byś napisał coś więcej, wiesz, że takie pomówienia mogą się skończyć w sądzie?
  • Gość: tralalal IP: *.ip.netia.com.pl 05.04.13, 09:16
    hehe, Nowak, Klujew czy inny pucybut Dobrowolskiego?
  • Gość: wot IP: *.opera-mini.net 05.04.13, 11:32
    Wystarczy, ze napisal pod jaka nazwa wczesniej dzialal deweloper. Mozna znalezc opinie 'zadowolonych' klientow i zapytac osobiscie w poprzednich inwestycjach.

Mielismy juz Robyga pozywajacego swojego klienta za upublicznienie ZDJEC rozpadajacego sie bloku do ktorego jeszcze nie wszyscy zdazyli sie wprowadzic. Zrobil takze zdjecia kilku strasznych fuszerek ktorych naprawa moze byc nawet niemozliwa.

Kolejny obrazony to GANT. Postraszyl blogera po tym jak on bezczelnie upublicznil wyniki finansowe dewelopera i je skomentowal. Kto nie dal sie zlapac na obligacje tego dewelopera, a mial taki pomysl, powinien tego blogera po nogach calowac. W przyszlym roku jak przyjdzie termin wykupu to nie bedzie dawno z czego.
  • lagrande77 28.08.13, 10:29
    podpisuję się pod tym, minęło półtora roku a administrator nie może odzyskać od dewelopera dokumentacji budynku!!!!!! i mogłabym tak długo.....
  • kuleczke 25.11.14, 00:59
    up
  • Gość: bazyliszek IP: *.dynamic.chello.pl 17.03.13, 11:16
    Co masz na mysli konkretnie? Dopoki budynek nie jest ukonczony, trudna znalezc jakies niedorobki, ktore wychodza po jakim czasie uzytkowania, np. po 1 , 2 latach. Maja fajne projekty, widac, ze wspolpracuja z dobrymi architektami.
  • lagrande77 28.08.13, 16:38
    projektantów mają fajnych ale wykonanie poniżej jakichkolwiek standardów....budowlańcy kradną co się da a w to miejsce wstawiają najtańsze możliwe zamienniki
  • lagrande77 28.08.13, 10:21
    Nie polecam. Deweloper to delikatnie mówiąc człowiek niestabilny emocjonalnie. A rozmowa z nim przypomina mówienie do ściany. Jedyne co potrafi to zastraszać krzykiem. Mieszkam w jego budynku - tak mu się przynajmniej wydaje :), jesteśmy mała wspólnotą i z tym człowiekiem nie można się porozumieć w żaden sposób, chyba jedynie przez prawnika.
    Ma pretensje ze sporządziliśmy protokół przegladu budynku, ze śmiemy go prosić o jakiekolwiek naprawy, instaluje kamery bez pozwolenia wspólnoty, nie płaci rachunków etc.
  • Gość: dd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.13, 20:20
    O jakim budynku piszesz?
  • lagrande77 30.08.13, 15:39
    jedynym w pełni oddanym do uzytku :)
  • klientcityvilla 21.07.15, 09:57
    Mieszkam w kolejnej zrealizowanej inwestycji tego dewelopera i mogę powiedzieć jedno: są to niepoważni ludzie.
    Zacznijmy od usterek - nie są naprawiane w prawidłowy sposób, raczej byle jak i bez wiedzy wspólnoty. W przypadku usterek w lokalach jest cisza. Koło naszej nieruchomości rozpoczęła się kolejna budowa CV i już sam sposób realizacji budzi duże zastrzeżenia.
    Druga sprawa to podejście osób zarządzających CV - zorganizowaliśmy już kilka spotkań na które były zaproszone te osoby i nie pojawiły się ani razu. Ostatnio zamiast nich przyszedł w ich imieniu niedecyzyjny (często to podkreślał na spotkaniu) inwestor. Wykonawca Stach również nie raczył się pojawić.
    Więcej można zobaczyć na Grochowie, zamierzamy również rozwiesić na balkonach zdjęcia usterek więc będzie co oglądać.
  • henios4 23.11.15, 21:25
    a cos wiecej na temat usterek? co jest nietak z kolejna budowa?
  • krystyna.12 05.02.16, 19:17
    Ogólnie jeżeli chodzi o moją opinie na temat developera City Villa, to po kilku latach użytkowania mieszkania - szczerze polecam. Posiadam mieszkanie w jedynym z jego inwestycji na Pradze i nie ma co narzekać. bywały drobne sprzeczki i nieporozumienia, ale.. po tym tym jak obserwuje sytuacje na rynku po swoich znajomych, to jeżeli chodzi o CityVilla to tylko się piętami stukać. Wpiszcie sobie w google nazwę jakiegokolwiek dewelopera. na temat absolutnie każdego znajdą się głosy nie zadowolenia (bo przecież dobrych nikt nie pisze, a polak jak to polak, jedynie swoje żale wylać musi ;) ) W każdym razie., słuchajcie moi drodzy mili. Jak ktoś chce posłuchać moich osobistych wywodów - zapraszam na priv. Oficjalnie jednak powiem - nie jest źle jeżeli chodzi o CityVille. (poczytajcie sobie opinie np. o Dom Development....sroga lektura ;) )
    pozdrawiam przyszłych sąsiadów :)
    pozdrawiam
  • typowywarszawiak 23.02.16, 17:00
    Nie mogę złego słowa powiedzieć o deweloperze gdyż uważam że uczciwie podchodzi do tematu. Przede wszystkim cena jest niezmienna od ustaleń początkowych , nie ma żadnych kruczków prawnych itp
  • typowywarszawiak 23.02.16, 17:06
    Krystyna, fajnie że wyraźiłaś znowu swoje zdanie po 4 latach. Masz tu chyba z nas największe doświadczenie. Fajnie że jest wszystko ok. Ogólnie czytałem po twoim poście opinie o dom development czy o innych i włos się jeży na głowie. Robią teraz osiedle wilno bodajże i ludzie uciekają stamtąd na pobliskie inwestycje i z tego co wiem to chyba własnie też do City Villi, na Ville Neptun. Widać, że cieszy się niezłym zainteresowaniem. Jakoś niedługo mają być dni otwarte, bodajże 27 lutego, także chyba sam się przejadę z ciekawości i obadam temat.
  • tomasz1771 23.02.16, 17:10
    Noo jak się porówna City Ville z dom Developement, to niebo a ziemia. TO jak ludzie narzekają na dom dowelopment, to podchodzi o paragraf ogólnie :)

Ej a te dni otwarte to w biurze na klukowskiej czy międzyborskiej ? Bo wiem że mają kilka biur w Warszawie, bo kilka inwestycji jest
  • typowywarszawiak 05.02.16, 19:23
    Ja mam kupione mieszkanie na Międzyborskiej i do tej pory wszystko ok. Na początku trochę się wystraszyłem jak czytałem narzekania w tym temacie, ale kurcze. mieszkań tyle a głosów niezadowolenia kilka. nie ma co narzekać. Jak na razie dzielnie się spisują i budynek pnie się w górę. Przejeżdżam co weekend i co weekend widać niezły postęp. Słyszałem że mają teraz mieszkania w programie mdm na targówku czy bródnie, także widać że się rozwijają nie tylko w jednej dzielnicy.
  • tomasz1771 23.02.16, 16:54
    tak, pewnie że tak. nie ma co generalizować. Budynki są całkiem spoko i ogólnie współpraca też tak wygląda
  • aszmelter 23.02.16, 16:57
    Ja zakupiłam mieszkanie od City Villi i wg. mojego zdania lepiej trafić nie mogłam.
  • aszmelter 20.02.16, 14:25
    Posiadam od 2 lat mieszkanie od dewelopera City Villa. U mnie mają bardzo dobrą opinie. Sama budowa przebiegała bez żadnych zakłóceń, wszystko było oddane w terminie. Mieszkam już te 2 lata i powiem szczerze - najwięcej to mam problemów z sąsiadami z gór, którzy piątek w piątek - balet, impreza. No ale też byłam w ich wieku, także wiem, że to minie :)
  • tomasz1771 23.02.16, 16:55
    a Pani w której inwestycji zamieszkuje ?
  • typowywarszawiak 23.02.16, 17:01
    ciężko znaleźć dobre opinie o jakimś deweloperze bo w necie ludzie lubią wylewać swoje żale, najlepiej popytać po znajomych, zorientować się w rynku nieruchomości, zawsze się czegoś można dowiedzieć, ja miałem styczność z cityvilla.pl i bardzo sobie chwalę. Mieszkania u nich naprawdę w dobrej cenie można kupić a i coś zawsze można wytargować
  • tomasz1771 23.02.16, 15:18
    Na zakup mieszkania na Targówku zdecydowałem się po organizowanym dniu otwartym na terenie inwestycji. Od urodzenia mieszkam w tej dzielnicy, dlatego zdecydowałam się zobaczyć, jak cała budowa wygląda w realu. Podczas tego dnia, zostałam obsłużony całkiem dobrze, pisze całkiem, bo było sporo klientów (ku mojemu zaskoczeniu). Po kilku dniach namysłu, wybrałem się do biura sprzedaży przy Klukowskiej, żeby dowiedzieć się już wszystkich szczegółów. Spędziłem tam chyba godzinę i wyszedłem z draftem umowy, do przeczytania w domu. Zdecydowałam się na zakup i jak na razie nie żałuję. Proste ściany, pomieszczenia zgodne z planem, dobra lokalizacja, dobra cena, wykonanie budynku i mieszkania pod klucz. Szybkie załatwianie papierologii. Słowem: polecam.
  • aszmelter 23.02.16, 16:58
    Życie w mieście ma swoje uroki, ale z biegiem czasu człowiek w moim wieku szuka spokoju. Zainteresowała mnie oferta City Villi i nie żałuję podjętej decyzji. Mieszkam tu już od 2 lat, a mam wrażenie jakbym mieszkał tu od zawsze. To wspaniałe uczucie, kiedy każdego poranka mogę budzić się i cieszyć otaczającą mnie przyrodą :)
  • typowywarszawiak 23.02.16, 17:03
    Nie no pewnie że tak. Jeśli chodzi o dewelopera, to przede wszystkim powinna liczyć się cena i opinie. Widziałam dużo rankingów robionych nawet przez instytucje państwowe, pokazujących, które firmy są rzetelne, jakie są oceny klientów itp. itd. Nie da się ukryć, że opinie innych też są ważne. Warto brać pod uwagę opinie na sprawdzonych, tematycznych forach. Dobrze jest także porównać samodzielnie firmy i realizacje szczególnie, jeśli szukasz dewelopera z określonego regionu. Już samo pojechanie w kilka miejsc budowy i sprawdzenie, jak wyglądają jakościowo stawiane budynki i praca robotników powinno Ci dać do myślenia..

Tutaj akurat do CityVilli nie można się przyczepić. A i kamery on-line na każdej inwestycji też dobrze świadczą o deweloperze.

Pozdrawiam
  • mareksy1987 19.01.17, 20:28
    Pitu Pitu Panowie:)
    może budynki robią kameralne i ładne, ale poziom obsługi to 30 lat wstecz. Spychologia, dezorientacja, dezinformacja, chaos, bałagan, przesuwanie terminów i pewnie tak jeszcze długo mógłbym pisać
  • mare-ksy 12.02.17, 19:29
    Musze tutaj dodać żeby nie było - ładne z zewnątrz :) w środku tu już nie koniecznie.
  • malgorzataaaaaaaaaa 22.01.17, 14:35
    witam, czy ktoś z Państwa kupił/kupuje mieszkanie na klukowskiej 52? jakie maja Państwo zdanie na temat tej inwestycji warto?
  • forumowekonto 14.03.17, 07:35
    Jak mozna kupic mieszkanie na takim wygwizdowie Okno w okno z innym mieszkaniem w blokach konkurencji przy zabudowie jak w ścisłym centrumym? Trzeba byc nieskym desperatem... oczywuscie na prospektach bez sasiadow w bujnej zieleni i blok nawet ladny, a po wybudowaniu i oszczedzaniu na materialach wyszlo jak niskobudzetowy blok z ostroleki za 2,5 k/m2 (nie obrazajac ostroleki) NIE POLECAM
  • tgkmoimdomem 16.03.17, 15:59
    Zdecydowanie nie warto. Nawet babka w biurze sprzedaży mówi że ma lepsze oferty w okolicy u innego dewelopera. Nie wiem na jakiej to działa zasadzie, ale jak sama pracownica mówi że gdzieś jest lepiej, to czemu jej nie posłuchać.
  • odbiory_mieszkan 15.05.17, 12:10
    Witam, chciałbym zaproponować swoją pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.
    Profesjonalnie, rzetelnie. Wiele osób już skorzystało.

Oczywiście posiadam profesjonalne i fachowe narzędzia niezbędne do odbioru mieszkania/lokalu, oraz uprawnienia budowlane i ponad 10 letnie doświadczenie w budownictwie (Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru).

Chętnych zapraszam do kontaktu nr 513-283-999.
    Wystawiam fakturę VAT na życzenie.
  • cisowianka_1111 19.05.17, 11:23
    Czy ktoś wie dlaczego zamknięto biuro sprzedaży na inwestycji villa piano ? Byłam tam 3 razy w godzinach jakie są podane na drzwiach i było zamknięte. Dzwoniłam też na podany numer i nikt nie odbiera.
  • miszkanka0101 12.07.17, 15:08
    Planuje zakupic mieszkanie w inwestycji Villa Piano na Zawadach, czy ktos z Panstwa posiada tam mieszkanie i moze orientuje sie ja wyglada sprawa pozwolen na budowe czteropasmowej drogi 90 m2 od inwestycji? Pani w biurze twierdzi ze zdarzyłby sie cud gdyby taka droge wybudowano ale po sprawdzeniu dokumentacji jest taka mozliwosc.
  • kitty_kocilapka 17.08.17, 15:51
    droga blisko inwestycji przy Wale Zawadowskim kiedyś wygladala zupełnie inaczej, tir za tirem z tonami piachu, nie dalo się przejść spokojnie z wozkiem; glosno, po kilku latach ktoś zrobil ruch wahadłowy, progi zwalaniajace - trasa obecnie idealna na wypady rowerowe z dzieckiem, poniżej link dotyczący przebudowy drogi, za kilka lat droga ma wygladac tak:
    www.wilanow.pl/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=3476
  • inspex2 20.07.17, 11:12
    Plabujesz zakup mieszkania? Koniecznie sprawdź jak możemy pomóc: www.inspex.pl
  • inspex2 22.08.17, 12:51
    Planujesz zakup nieruchomości? Sprawdź jak możemy pomóc:

✓ Analiza prawna umów
    ✓ Techniczne odbiory mieszkań i domów
    ✓ Ocena sytuacji prawnej nieruchomości
    ✓ Negocjacje cenowe ze sprzedającym

☎ Skontaktuj się z nami: +48 792 611 577

www.inspex.pl
  • tanitazaitceva 31.12.18, 14:49
    Projektowanie wnętrz, projekty pod klucz, profesjonalne biuro projektowe, architekci z pasją!tz-interior.com/
  • tanitazaitceva 27.03.19, 08:53
    Projektowanie wnętrz, projekty pod klucz, profesjonalne biuro projektowe, architekci z pasją!tz-interior.com/
  • tanitazaitceva 20.05.19, 12:53
    Dzień dobry, nazywam się Tatiana, jestem projektantem wnętrz.
    Moja strona internetowa:
    wspanialaarchitektura.pl/main
    wspanialaarchitektura.pl

Chciałabym zaprosić Państwo do współpracy. Moge zaproponować wizualizacji 3D i rysunki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.