• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

osiedle derby 6 Dodaj do ulubionych

• IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 07.08.04, 11:06
    Czy ktoś moze poweiedziec coś o tej inwestycji?Mam zamiar w tym tygodniu
    podpisac umowę.Kto jeszcze się się zdecydowal? Pozdrawiam Serdecznie!!
    Zaawansowany formularz
    • Gość: ga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.04, 09:48
      Jeśli chcesz wiedzieć ogólnie, jak jest na derbach, to polecam lekturę:
      www.derby.waw.pl/forum/
      Natomiast co do samej szóstki, to nie pomogę, ale ona jeszcze nawet z ziemii nie
      wystaje (no, tydzień temu nie wystawała).
      • Gość: 3Derbowicz IP: *.lot.pl 27.09.04, 15:44
        ...już wystaje!!! Są już fundameny - widziałem dziś na własne oczy, a między
        przedszkolem a dziwnym dużym budynkiem z luksferami jest już ogrodzony teren DerbówV
    • Gość: marcin IP: *.abcdata.pl 24.09.04, 16:37
      Witam. My z żoną właśnie w zasadzie kupiliśmy mieszkanie na Derby 6, dlatego
      również chętnie skontaktujemy się z innymi osobami, które zdecydowały się na tą
      inwestycję.

Pozdrawiam
      Marcin
      • Gość: Mirek IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 28.09.04, 16:54
        Ja z żoną i córką kupiliśmy na Derby 6 mieszkanie w bloku C.Umowe podpisaliśmy
        31.08.2004r.Jako pierwszy napisałm i dopiero ty jesteś Marcinie pierszą osobą
        ktora się odezwała!Może to tylko my kupiliśmy?Byłem na budowie w niedziele w
        budynkach A ,B i C są już fundamęty i ścianki z bloczków betonowych na D jest
        wylana poduszka fundametowa na miejscu budynku E pracowała pompa odwadniająca
        (problem z wodą) i nie jest nic zaczęte.A przed nami widmo spaty kredytu i
        przeprowadzki.Zapraszam wszystkich z "szóstki" aby pisali o swoich
        spostrzeżeniach . Witam przszłych sąsiadów i pozdrawiam Mirek z zoną i córką
        • Gość: marcin IP: *.abcdata.pl 28.09.04, 17:18
          Witam. No właśnie mało osób tutaj jak na razie pisze, ale może to się zmieni.
          My jesteśmy w tej chwili na etapie załatwiania formalności kredytowych. Na
          budowie byliśmy w sobotę, faktycznie wygląda to obiecująco, myślę że bez
          żadnego problemu wyrobią się w obiecanym terminie (sierpień 2005). Co parę
          tygodni trzeba będzie teraz tam wpadać i patrzeć co i jak. A które mieszkanie
          wybraliście?

Pozdrawiamy - Marcin, Agnieszka i Zuzia
          • Gość: Mirek IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 28.09.04, 17:41
            Ostatnie piętro ze skosami 2 pokoje, na tyle bylo nas stać. W umowie termin
            oddania mamy 30. wrzesnia pozdrawiam Mirek
            • Gość: marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.04, 21:20
              My braliśmy pod uwagę dwa warianty - albo takie mieszkanie jak piszesz w wersji
              z wykończeniem "pod klucz", albo mieszkanie nie na poddaszu bez wykończenia
              (cenowo wychodzi to podobnie). W ostateczności zdecydowaliśmy się jednak na 2
              piętro bez wykończenia, trochę przestraszylismy się tych skosów, a zwłaszcza
              tego w kuchni - sprawia on, że na pewno trochę trudniej dopasować np. meble.
              Natomiast co do umowy, to człowiek w DD powiedział, że zawsze w umowie dawany
              jest termin o miesiąc późniejszy - tak na wszelki wypadek. Ale z rozmów z nim,
              kierownikiem budowy i z widocznych postępów można wywnioskować, że opóźnień nie
              powinno być.
    • Gość: Mirek IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 29.09.04, 12:14
      Czy tylko dwie rodziny kupily mieszkania na Derby 6?Jak myślisz Marcinie.Nikt
      się nie odzywa!Pozdrawiam Mirek
      • 29.09.04, 13:42
        Zakładasz Mirku że wszyscy kupujący mieszkania na derbach:
        1. mają dostęp do internetu
        2. znają portal gazeta.pl
        3. biorą aktywny udział w dyskusjach na forum...
        ..............????????????????????...............
        • Gość: marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 08:04
          Może nie "wszyscy", ale przyznam się, że mnie też zaskoczyła mała ilość postów
          w tym wątku. Myślę jednak, że za pewien czas, gdy termin oddania mieszkań
          będzie się zbliżał może się to zmienić.

Pozdrawiam
          M
          • Gość: Marta IP: *.crowley.pl 02.10.04, 13:17
            Raczej spróbujcie na: derby.waw.pl. To prywatna strona mieszkańców DERBY. To
            tam się dyskutuje, nie na forum gazety.
            A co do kupionych mieszkań na DERBY 6 - to słyszałam, że nie ma już mieszkań 2
            i 3 -pokojowych.

Pozdrawiam
            Derbianka
      • Gość: qbaas IP: *.smgr.pl / 195.136.126.* 02.10.04, 22:37
        Nie wszyscy maja czas zeby tu zagladac, dopiero od kolegi dowiedzialem sie ze
        jest cos takiego jak dyskusja o moim przyszlym mieskzaniu na derby6. Kupilem
        mieszkanie E 20, 3 pokoje ze skosami i troche sie przestraszylem tego "o
        wodzie" co bylo powiedziane wczesniej. Ja jestem z narzeczona na etapie
        zalatwiania kredytu, mieskzanie natomiast kupione. Pozdrawiam przyszlych
        bizszych i dalszych sasiadow i do zgadania pozniej. Serdecznie zapraszam do
        kontaktu na prv: qbaas01[at]wp.pl
        • Gość: Mirek IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 03.10.04, 17:38
          Nie martw się tą wodą to normalne w tym terenie .Ja tylko napisałem o postęmpie
          prac na budowie a nie że są jakieś poważne problemy.Najważmiejsze że nas
          przybywa i budowa idzie całą parą!!!Witamy w naszym gronie następnego
          sąsiada.Pozdrowienia dla wszystkich i czekam na relację z placu budowy.Mirek
          • Gość: Mrek IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.10.04, 15:51
            Czy ktos byl na budowie Derby 6 ??? Jaki jest postęp prac ? Nie mam czasu
            pojechać a jestem ciekaw czy dużo juz zrobiono.Czy sąsiad Marcin nie zagąda na
            forum? Pozdrawiam Serdecznie . Mirek
            • Gość: marcin IP: *.abcdata.pl 13.10.04, 16:04

Witam

Na forum ostatnio zaglądam niestety rzadko z braku czasu. Właśnie załatwiamy
              ostatnie formalności związane z kredytem, w piątek będziemy mieli już wszystko
              podpisane. Na budowę planowałem się wybrać w tym tygodniu, ale raczej nie dam
              rady, także pewnie dopiero w poniedziałek tam pojadę. W każdym razie zdam
              relację. Ale tak jak mówię - dopiero w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
              M
              • Gość: Marta IP: 213.17.165.* 13.10.04, 16:59
                Derby 6 rośnie, rosnie w oszałamiającycm tempie.!~!!!!!!

• Gość: marcin IP: *.abcdata.pl 13.10.04, 17:37
                  A może tak więcej szczegółów ;) ?

> Gość portalu: Marta napisał(a):

> Derby 6 rośnie, rosnie w oszałamiającycm tempie.!~!!!!!!
                  >
                  >
              • Gość: qbaas IP: *.smgr.pl / 195.136.126.* 17.10.04, 10:48
                No hejka!!
                No po wielu bojach i przebojach , mam nadzieje ze sie udalo, kredyt zalatwiony,
                umowa zalatwiona teraz tylko czekac i placic odsetki za kredyt :(.
                Ahh, przejade sie niedlugo na budowe z aparatem, porobie fotki, wrzuce gdzies
                na stronke - > bede dokumentowal przebieg prac nad budowa dla wszystkich
                ciekawskich ( znajde troche czasu). Pozdrawiam Sasiadow.
                Kuba
                • Gość: Paulina i Łukasz IP: *.acn.waw.pl 17.10.04, 15:50
                  No to będziemy się wymieniali zdjęciami i może powstać porządne archiwum z
                  budowy. Gratulujemy załatwionego kredytu!!!!!
                  Też niestety nie mamy za bardzo czasu na odwiedzanie przyszłego podwórka, ale w
                  każdej wolnej chwili postaramy się tam zaglądać.
                  Pozdrawiamy:)
                  P&Ł
                  • Gość: qbaas IP: 5.5R2D* / *.pg.com 01.11.04, 22:02
                    Hehe!!

Witajcie bliscy sasiedzi :)

My z moją Karolinka kupilismy E20 albo E23, nie pamietam, ostatnie pietro
                    ogolnie na rogu.

Pozdrawiam i do uslyszenia pozniej!

pa!
                    • Gość: Mirek IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 02.11.04, 08:17
                      To witam sąsiada który kupił mieszkanie ze skosami.Przed nami cieżkie zadanie
                      ustawienia mebli przy tych skosach.Jak ktoś ma jakeś pomysły [szczególnie chodzi
                      o kuchnie]to niech napiszę.Czy nikt nie był na budowie osiedla???Ja postępują
                      prace przy naszych mieszkaniach? Ja dopiero za tydzień przejadę się na budowę
                      .Pozdrawiam Wszystkich Sąsiadów MIREK
        • Gość: Paulina i Łukasz IP: *.acn.waw.pl 17.10.04, 15:41
          Witajcie sąsiedzi:))
          Niestety dopiero teraz trafiliśmy na to forum, ale jak to się mówi,lepiej późno
          niż wcale:)))
          12.10.2004 podpisaliśmy umowę na zakup mieszkanka E18:))tak więc jesteśmy tymi
          bliższymi sąsiadami (przynajmniej niedługo już będziemy:)). Ostatnio byliśmy na
          budowie i nasz budyneczek nabiera już rozpędu:)postanowiliśmy robić archiwum
          zdjęciowe no i zobaczymy jak to się będzie rozwijać.
          Pozdrawiamy serdecznie i do......:)
          Sąsiedzi z Derby6.
          Kontakty prv: p.wolska@wp.pl; luki.za@wp.pl
          • Gość: marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.04, 20:30
            Witam

Wybrałem się wreszcie dzisiaj na budowę żeby zobaczyć co i jak. No i muszę
            przyznać, że robota wre, budynki A i B mają już parter nad ziemią (łącznie z
            otworami okiennymi), w pozostałych budynkach są kończone prace przy
            fundamentach (pytałem się głównie o budynek C, bo ten mnie najbardziej
            interesuje). Zajrzałem też do baraku, na drzwiach którego było
            napisane "Dyrekcja Henpol" i porozmawiałem sobie z przemiłą panią, która
            zapewniła mnie, że na 100% wyrobią się w planowanym terminie (czyli do sierpnia
            przyszłego roku), że niestraszna im zima, ani inne przeciwności losu i żeby
            wpaść na wiosnę, wtedy będzie już naprawdę coś widać :) W każdym razie wygląda
            to obiecująco. Zdjęć niestety nie porobiłem, bo nie dysponuję cyfrakiem. I to
            na razie tyle, gdzieś tak za miesiąc następna kontrola.

Pzdr
            M
            • Gość: Justyna IP: 213.25.91.* 20.10.04, 10:23
              Hej! Dzięki za informacje o trwających pracach budowlanych na osiedlu. Mnie
              również najbardziej interesuje budynek C (tam właśnie z mężem zarezerwowaliśmy
              nasze mieszkanko). Byliśmy na terenie budowy jakieś 3 tyg. temu i teraz
              czytając Twoją wypowiedź z radością stwierdzam, że są postępy! Jak będziesz
              wiedział coś więcej to daj znać proszę! Pozdrawiam!!!
              • Gość: marcink IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.04, 17:02
                Witam

Wpadłem dziś na moment na budowę, żeby zobaczyć co i jak i muszę przyznać, że
                przeżyłem mały szok. Budynki A i B mają już parter, pierwsze i drugie piętro,
                bud. C - parter i pierwsze. Czyli w przeciągu niecałych czterech tygodni
                budynki urosły o 2 kondygnacje. Mam nadzieję, że oni kładą te cegły (porotherm)
                na zaprawę, a nie tylko tak na sucho jedna na drugą :) W każdym razie robota
                nie ustaje.

Pozdrawiam
                M
                • Gość: Magda IP: *.egis.pl 25.11.04, 16:25
                  Ile na tym osiedlu - ma być razem bloków???
                  • Gość: marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.04, 20:01
                    Gość portalu: Magda napisał(a):

> Ile na tym osiedlu - ma być razem bloków???

Pięć. Od A do E.

• 25.11.04, 23:07
      Witam (najprawdopodobniej) przyszlych sasiadow

Mam zarezerwowane mieszkanoko 3 pokojowe ze skosami ale mi tam skosy nie
      straszne :-). Moze sluzycie jeszcze jakas rada co do umowy, bo ja na dniach mam
      zamiar podpisac? Na co zwrocic szczegolna uwage?

czytalem forum osiedla Derby i bylo tam cos napisane o problemach z firma
      dostarczajaca uslugi telefoniczne (internetowe) rowniez? Czy cos pisaliscie o
      tym w umowie?
      szkoda ze drzwi nie sa z homologacja - oszczedziloby sie na ubezpieczeniu :-(

Poza tym mam szczescie bo mam kumpla ktory na budowie mieszkan zna sie jak malo
      kto i mi pomaga i na pewno pomorze przy odbiorze :-)) Tylko sie zastanawiam
      skoro chce mieszkanie pod klucz to kiedy bedzie odbior mieszkania po
      wykonczeniu czy przed?

Pozdrawiam
      Rich
      • 25.11.04, 23:10
        a i zapominalem dodac ze niepokoji mnie fakt ze DD ma brak pomyslu gdzie maja
        byc kotlownie w (lub przy) budynkach.

Richb
        • Gość: Marta IP: *.egis.pl 26.11.04, 11:53
          Ja mam mieszkanko na Derby 4. Kotłownie są w piwnicy, ale za to nie mamy
          komórek lokatorskich.
          A na Derby 6 będą parkingi i komórki lokatorskie?
          A tak swoją drogą, myślę, że Derby 6 to najfajniejszy etap. Wydaje mi się, że
          bloki są od siebie oddalone bardziej, niż w poprzednich etapach??? A dla mnie
          to straszna bolączka. Tak więc gdybym wiedziała, że ten etap będzie
          najfajniejszy, to bym pewnie zaczekała.
          • Gość: marcin IP: *.abcdata.pl 26.11.04, 12:58
            > Gość portalu: Marta napisał(a):

> A na Derby 6 będą parkingi i komórki lokatorskie?

Parkingi będą, komórek niestety nie.

M
            • Gość: Marta IP: *.egis.pl 26.11.04, 13:43
              Ale parkingi podziemne, czy miejsca parkingowe??
              • Gość: marcin IP: *.abcdata.pl 26.11.04, 14:25
                Tylko miejsca parkingowe.
                • 27.11.04, 01:21
                  Budynkow podpiwniczonych nie bedzie bo ten teren to byle bagna i pare metrow
                  pod ziemia jest niezle torfowisko :-)
                  Masz Racie ze w Derby 6 beda dos oddalone od Derby 7 ale nalezy pamietaz ze za
                  D6 buduje sie Mripol ze swoim osiedlem

Pozdrawiam
                  Rych
    • 28.11.04, 21:54
      Witam

Tak wiec zdecydowalem sie i bede sasiadem tych co zdecydowali sie na mieszkanko
      w Derby 6.
      Mam pytanko czy ktos wzial wersje do wykonczenia pod klucz? Bo DD zapomnial o
      pokryciu gresem balkonu. Przy koszcie mieszkania ponad 200tys zaluja 100PLN na
      gres porazka. Moze jak bedzie naciskalo kilka osob to uda sie wywalczyc ten
      gres od DD?

Pozdrawiam
      Richard
      • Gość: Marta IP: *.egis.pl 29.11.04, 09:13
        Nie chodziło mi o to, że D6 będzie oddaleone od D7, tylko że bloki na D6 są
        chyba trochę dalej oddalone od siebie nawzajem. I nie wiem, co rozumiesz przez
        D7?? Czy ten teren dalej zagrodzony?? Jeśli tak, to jest to D5, a D7 będzie
        zaraz obok D6.
        A pytałam się o te garaże podziemne, gdyż Maripol, jak też Agroman - mimo
        takich terenów - buduje podziemne parkingi.

Pozdrawiam
        • 29.11.04, 11:18
          Teren ogrodzony za D6 to jest teren Maripolu i buduje sie tam osiedle Cztery
          pory roku.D6 i D7 beda mialy wspolna droge wjazdowa (taki jest zapis w umowie).

Amripol owszem jest to podziemny parten, natomiast Agroman to garaz wg mnie
          jest na poziomie 0, tzn budynki beda posiadaly wysoki parter.

Pozdrawiam
    • 29.11.04, 11:19
      Sasiedzi powiedzcie mi czy wy rowniez w umowie nie posiadacie wymiarow
      mieszkania? Dziwna sprawa ale podobno jest taka praktyka DD?

Pozdrawiam
      • Gość: Marta IP: *.egis.pl 29.11.04, 12:12
        Jak ja kupowałam na D4 - to miałam - mieszkanie o wymiarze ..... i dodatkowo
        załącznik, ile ma każde pomieszczenie metrów.
      • Gość: Justyna IP: 213.25.91.* 29.11.04, 12:12
        Wymiary mieszkania mam podane i to nawet wytłuszczonym drukiem.
        Pozdrawiam
        • 01.12.04, 12:20
          NO tak powierznia jest oczywiscie podana, co jednak z wymiarami scian? W umowie
          jaka mi pokazano takich wymiarow nie ma.

Pozdrowienia
          Richard
    • Gość: marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.04, 20:03
      Dziś byłem na budowie, budynki A i B będą miały dach lada moment, pozostałe
      pewnie parę dni później. Ogólnie robota wre...
      • Gość: Mirek IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 09.12.04, 20:46
        Dzięki za informacje .Ja nie mam czasu tam pojechać.Na derby 6 ma być 5 bloków a
        na forum tylko kilka osób się odzywa.Czy Dom Development proponował ci zakup
        piwnicy ? Pozdrowienia Mirek
        • Gość: marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.04, 06:30
          > Czy Dom Development proponował ci zakup piwnicy ?

Tak, okazuje się, że będą niewielkie komórki, z tym że ja niestety
          zrezygnowałem ze względów finansowych. W każdym razie komórka o powierzchni 2.5
          m2 kosztuje 3 tys. zl brutto, do wyboru są również większe, ale szczegółów nie
          znam.

Pozdrawiam
          M
          • Gość: Paulina i Łukasz IP: *.acn.waw.pl 11.12.04, 21:47
            Witajcie.
            Niestety z braku czasu nie mamy możliwości pojawiać się na forum i co gorsze
            odwiedzać budowę. W ostani weekend jednak nam się to udało i miło się
            zaskoczyliśmy tym co zobaczyliśmy. Budynki A i B, taka jak mówicie, są już
            prawie wybudowane. Reszta budynków też jest bardzo zaawansowana i co nas
            najbardziej cieszy, w budynku E powstaje już 2 piętro:)).
            Co do komórek to również otrzymaliśmy ofertę ale jak za taki metraż to jest za
            dużo. Nie wiem czy ma znaczenie w jakim jest budynku ale nam zaproponowano cenę
            4250 za 2,5m (1700m2). Ale nie ukrywam, że dodatkowe pomieszczenie przydałoby
            się. Może jak nie zostaną wykupione to z czasem cena zmaleje.
            Pozdrowienia dla wszystkich przyszłych Derbowiczów.
            Paulina i Łukasz.
            • Gość: Justyna IP: 213.25.91.* 13.12.04, 09:41
              My z mężem również nie dysponujemy czasem nad czym bardzo ubolewam. Wracając z
              pracy całkiem nam nie podrodze dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą
              informację o pracach na budowie. A tak na marginesie to jak Wy wchodzicie na
              teren budowy? My z mężem byliśmy tylko raz i facet nie chciał nas wpuścić po 10
              minutach negocjacji dał się jednak przekonać ale bardzo niechętnie.
              Piwnice też nam proponowali. Przyznam, że strasznie sobie cenią te komórki, ale
              cóż wiadomo, że będą chcieli wyciągnąć z ludzi jak najwiecej pieniędzy.
              Pozdrawiam
              • Gość: Paulina i Łukasz IP: *.acn.waw.pl 13.12.04, 19:52
                Cześć.
                No my wchodzimy tak jakoś.....normalnie:). Jeżeli uda nam się pojawić na
                budowie to zazwyczaj jest to niedziela i wtedy nie ma problemu. Na budowie
                nikogo nie ma a Pan z ochrony przestrzega nas tylko co byśmy uważali i się
                spieszyli...bo zawsze jak jesteśmy to nas straszy, że w niedzielę o 16.30
                przyjedzie kierownik budowy...hihi. Tak czy inaczej to nie mieliśmy nigdy
                jakiegoś specjalnego problemu żeby wejść. Jak chcesz to mamy sporo zdjęć z
                budowy i możemy Ci je przesłać. Ostatnie udane zdjęcia mamy z 14.11.2004, ale
                jeżeli interesują Cię budynki A i B to mamy jeszcze z 05.12.2004,mniej udane
                ale coś na nich widać:).
                Pozdrawiamy serdecznie.
                mail: p.wolska@wp.pl, luki.za@wp.pl
            • Gość: Grześ IP: *.computerland.pl / *.computerland.pl 14.12.04, 15:36
              Witam wszystkich!
              Własnie planuję w najbliższych dniach kupić mieszkanie w budynku D na Derby6.
              Co do komórek to bym nie liczył na to że zostaną bo w całym budynku D jest ich
              podobno 6 szt. na 24 mieszkania. Ja się zdecydowałem jedną kupić mimo że nie
              jest tania ale uważam że taki schowek jest potrzebny choćby na rower, opony
              itp. cena za komórkę 1700 zł brutto za m2, metraż najmniejszej to 2,8 m2.
              Komórki są tylko pod jedną klatką schodową.
              pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów.
              Grześ
              • Gość: Łukasz IP: *.acn.waw.pl 14.12.04, 19:02
                Co do przydatności takiego dodatkowego pomieszczenia to nie ma wątpliwości.
                Gdyby została nam zaproponowana taka komórka przy zakupie i jej koszt
                wliczylibyśmy sobie w kretyt to pewnie nie zsstanawialibyśmy się z narzeczoną
                nad jej zakupem bo i tak to nie zrobiłoby nam większej różnicy. Teraz jednak
                jest to wymierny wydatek....
                Gratuluję decyzji co do zakupu mieszkanka na D6:). A tak z ciekawości to za
                ile teraz DD sprzedaje metr mieszkania? Ciekaw jestem jak zmienia się, czy w
                ogóle się zmienia, cena mieszkania wraz z postępami na budowie.
                Pozdrawiam i powodzenia w załatwianiu formalności:)
                Łukasz
                • Gość: Grześ IP: *.computerland.pl / *.computerland.pl 15.12.04, 09:43
                  to prawda że wydać z własnej kieszeni prawie 5 tysięcy to spory wydatek.
                  Mieszkania sprzedają po 2760 za parter i 2960 za 1 lub 2 piętro. Podobno za 3
                  piętro było 2910 ale tych mieszkań już nie ma. Wszystkie ceny brutto. Piwnica
                  po 1700 za m2 a parking za 6500zł za miejsce. Pozdrawiam i za 2 dni idę
                  podpisać umowę.
                  Pozdrawiam
                  Grześ
                  • Gość: Łukasz IP: *.acn.waw.pl 15.12.04, 22:20
                    No to widzę, że mieszkanka zdrożały o 60zl za m2 do momentu kiedy my
                    rezerwowaliśmy mieszkanie (2900 było do końca września), reszta cen jest bez
                    zmian.
                    Pozdrawiam i powodzenia.
                    Łukasz.
                    • Gość: Paulina i Łukasz IP: *.acn.waw.pl 19.12.04, 21:39
                      Witajcie.
                      Dziś kolejny raz udało nam się pojawić na chwilkę na budowie. Ku naszemu
                      zdziwieniu rzeczywiście nie mogliśmy na nią wejść. Jest zrobiona brama i nie
                      wpuszczają. Ale to co zobaczyliśmy obchodząc budowę z lewej strony było warte
                      pojawienia się tam. W budynkach A i B są już wstawiane okna na parterze i 1
                      piętrze do połowy budynku. Natomiast budynki C,D i E są mniej więcej na
                      podobnym etapie. Powstaje w nich już trzecie piętro. Oczywiście nie mogliśmy
                      podarować sobie zrobienia kilku zdjęć tak więc wszystkich zainteresowanych
                      proszę o kontakt mailowy. Nasze adresy są podane w postach wcześniej. Niestety
                      z braku czasu może zdarzyć się tak, że zdjęcia prześlemy dopiero za jakiś czas.
                      Pozdrawiamy wszystkich.
                      • Gość: derbunia IP: *.aster.pl 02.01.05, 22:18
                        w ktorym budynku kupiliscie mieszkanie?i jakie pietra wybraliscie?
                        my zastanawiamy sie nad kupnem mieszkania tam
                        • Gość: Łukasz IP: *.acn.waw.pl 03.01.05, 20:14
                          Witaj.
                          My wybraliśmy mieszkanie w budynku E.
                          NIe wiem ile jeszcze zostało mieszkań ale z tego co słyszałem to wybór nie jest
                          największy (ale mogę się mylić). Najlepiej będzie jak zadzwonisz do DD.
                          Pozdrawiam i mam nadzieje, że dołączysz do Derbowiczów:).
    • 04.01.05, 13:54
      Koniecznie postarajcie się o wymiary mieszkania- na D1 była kicha ze skosami na
      poddaszach.
      • Gość: derbunia IP: *.aster.pl 04.01.05, 20:38
        Dzieki bardzo.
      • Gość: Richb IP: *.alcatel.pl 06.01.05, 12:24
        Tak prawde mowiac to przedmiotem umowy jest powierzchnia mieszkania a nie
        wymiary scian. Juz to sprawdzalem bo wlasnie kupilem mieszkanie ze skosami na
        D6. I mimo tego ze w aneksie mialbys wymiary scian to przedmiotem jest
        mieszkanie o powierzchni X m2 i z tego developer sie rozlicza. No chyba ze
        zapisze sie w umowie zapis ktory by to uszczegolawial. Ale po lekturze co
        najmniej 10 umow nie widzialem w ZADNEJ takiego zapisu ktory uszczegolawialby
        wymiary scian. Zreszta nie sadze aby jakis developer sie na to godzil poniewaz
        niech sie sciana przesunie o 1cm i juz masz prawo sie sadzic lub domagac
        odszkodowan.

W przypadku skosow to jest tak ze te skosy reguluja powierzchnie mieszkania
        wiec jezeli DD zle wykona skos to powierzchnia mieszkania bedzie inna niz to
        przewiduje umowa i rowniez w tym przypadku masz prawo sie domagac odszkodowania
        za nie zetelne wykonanie roboty.

Pozdrawiam
        Rich
        • Gość: derbunia IP: *.aster.pl 06.01.05, 21:34
          A w ktorym budynku kupiles mieszkanie?
          Zastanawiam sie czy te dwa pierwsze A i B sa dobrym wyborem bo sa bardzo blisko
          tych budynkow obok "cztery poru roku" czy jakos tak.
          • 11.01.05, 00:48
            W budynku A, wiem ze sa blisko ale wszystko zgodnie z przepisami, jak
            rusztowania zdejma bedzie troche wiecej ale szczerze mi to nie przeszkadza :-)

A jaki jest Twoj wybor?

Pozdrawiam
            Richard
    • Gość: grzenek IP: 212.160.138.* 11.01.05, 12:20
      Witam Wszystkich.
      Mam zamiar kupić mieszkanko na Derby 6 i mam w związku z tym kilka pytań i
      wątpliwości.

Czy ktoś z Was, którzy już kupili mieszkanie na Derby 6 podpisywał
      umowę „przyrzeczenia sprzedaży” w obecności notariusza?
      Czy nie martwi was fakt braku szczegółowych zapisów dotyczących infrastruktury
      osiedla? Co jeśli zamiast jednego z placu zabaw powstaną np. miejsca
      parkingowe? Czy DD może tak zrobić?
      Zastanawia mnie także zapis dotyczący Derby 7. W praktyce oznacza to, że
      osiedle D6 w przyszłości może zostać poszerzone o nieznaną liczbę budynków i
      straci charakter „małego zamkniętego osiedla”.
      Czy w waszych umowach są zapisane konkretne daty podpisania aktów notarialnych?
      Czy są zapisy ograniczające wysokość czynszu po odbiorze mieszkania?

Mieszkanie bardzo mi się podoba i mam zamiar je kupić, ale nie chciałbym żeby
      coś się potem okazało, co popsuje mi humor, dlatego dzięki za wszystkie uwagi.

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
      Grzenek
      • 24.01.05, 09:58
        Witam wszystkich przyszlych sasiadow.

W ostatnia sobote udalo mi sie (wreszcie) dotrzec za dnia i popatrzec na budowe
        w dziennym swietle. Zajezdzajac bylem lekko zaskoczony (in plus) postepami
        robot od ostatniej wizyty. A wiec co zobaczylem:
        - polozone dachy na wszytskich budynkach
        - dach w bud A jest ocieplany welna mineralna (ekipy pracuja do 18)
        - instalacja kanalizacyjna i wodociagowa polozona
        - w czesci budynku stawiana juz sa sciany dzialowe
        - we wszystkich budynkach zainstalowane sa juz okna

To tyle co udalo mi sie zaobserwoawac, nastepnym razem wybiore sie z aparatem
        to dla chetnych udostepnie zdjecia.

Pozdrawiam wszystkich przyszlych sasiadow
        Richard
        • Gość: marcink IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.05, 20:57
          Byłem, widziałem i potwierdzam to co napisał Rycho :-) Dziś montowali
          konstrukcje balkonów (nie wiem niestety jak to się fachowo nazywa)...
          • 28.01.05, 10:26
            Czy nie odniosles wrazenia ze moze uda sie im oddac osiedle wczesniej niz
            planowali? Podobno wczesniejsze Derby oddali kilka miesiecy wczesniej. Teraz
            jak jest dach mozna pelna para ruszyc z polozeniem roznych instalacji (niektore
            juz sa) no i tynk i wykonczenie wnetrz i po robocie.

Chyba DD nie oplaca sie pozno konczyc budowy, jak skoncza wczesniej to oplaty
            za uzytkowanie nieruchomosci od razu spadaja na lokatorow.

Pozdrawiam
            Rych
            • Gość: marcink IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.05, 19:24
              richb napisał:

> Czy nie odniosles wrazenia ze moze uda sie im oddac osiedle wczesniej niz
              > planowali?

No cóż, ciężko mi jako niefachowcowi ocenić ile czasu potrzeba na te wszystkie
              prace wykończeniowe - instalacje, wykończenie budynków z zewnątrz i w środku,
              uporządkowanie terenu dookoła budynków. Ja w każdym razie wolałbym, żeby się
              zbytnio nie spieszyli, tzn. niech oddadzą w planowanym terminie (sierpień,
              wrzesień) niż mają np. tynkować podczas mrozów. Poza tym gdyby oddawali w tej
              chwili, to nie wiem czy byłbym w stanie wykończyć mieszkanie (niedobór kasy :)
              Ale jak będzie to się okaże za kilka miesięcy.

Pzdr
              Marcin
              • 20.02.05, 22:45
                Byles moze na budowie? Ostatnimi czasami, czy prace ida do przodu?

Pozdro
                Rich
    • Gość: gość Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.01.05, 10:55
      ...i zrezygnowałam, bo trzeba czekac do przyszłego roku.

Bardzo ładne osiedle - ale tylko wirtualnie.
      Mam pytanie do wszystkich z forum którzy mieszkają na derbach: jak sie wam
      mieszka na takim odludziu??:-)
      Pozdrawiam
      • 28.01.05, 10:23
        Dlaczego wirtualnie? Jak bylem na budowie to te domy nie wygladaly na
        wirtualnie?

Co do odludzia to powiem tak kiedy w latach 80-tych budowano bloki na
        Ursynowie - okolica wygladala podobnie, szczere pola na okolo, a teraz?

Mysle ze jak powstanie Most Polnocny wraz z Trasa Polnocna to bedzie calkiem
        niezle z dojazdem, mam nadzieje ze do czasu kiedy moje dzieciaki beda w wieku
        szkolnym powstanie jakas komunikacja miejska z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam
        Rych
        • Gość: Gość Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.01.05, 11:55
          a to dlatego wirtualnie gdyż derby 5 jeszcze nie ma nawet fundamentów:-)
          • 20.02.05, 22:44
            NO tak ja widzialem Derby 6 :-)

Pozdro
            Rich
        • Gość: Justyna IP: 213.25.91.* 28.01.05, 12:01
          Jestem tego samego zdania.Uważam nawet, że mieszkanie w Centrum jest bardzo
          męczące (ciągły hałas)a z komunikacją w Warszawie nigdzie nie jest idealnie.
          Mam koleżankę w pracy, która mieszka na Derbach 4 i bardzo sobie chwali !!!
          Pozdrawiam
          • Gość: GRZES IP: *.aster.pl / *.aster.pl 03.02.05, 21:08
            zobaczcie link dom.gazeta.pl/dom/1,50848,2523200.html

co powinno byc w umowie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            • Gość: marcink IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.05, 09:18
              W piątek (11.02) byłem na budowie, w budynkach A i B są chyba wykonywane tynki
              w środku, bo stoją przed nimi silosy z napisem "tynki gipsowe". Poza tym
              wykańczane są te murowane wejścia do budynków...
              • Gość: gość IP: 217.153.63.* 14.02.05, 14:20
                nie wiecie kiedy będzie można obejrzeć mieszkania w środku?
    • Gość: mieszkaniec IP: *.acn.waw.pl 12.03.05, 22:42
      Sasiedzi Maripol tzn budowa sasiadujaca z Derby 6 zafunduje niedlugo swoim
      mieszkanco big szambo, poniewaz nie ma zezwolenia na podlaczenia do kanalizacji.

Posrednio doswiadczymy urokow tego ze osiedle obok bedzie mialo takie szambo
      (zapachy i takie tam inne szambowozy), nie uwazacie ze nalezy DD zwrocic uwage
      aby Maripol jak najdalej naszego osiedla wybudowal to szambo, albo wybudowal w
      taki sposob zeby aby pozwalalo mieszkac w naszych mieszkankach bez dodatkowych
      atrakcji zapachowych!

Pozdawiam
      mieszkaniec
      • Gość: sal IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.05, 21:49
        niestety, wybudują szambedko aż palce lizać... dadzą w łapę i nadzór nawet się
        nie zająknie wydając zgodę na zasiedlenie :(((

• 21.03.05, 20:23
          Witam, sorki, ze pisze teraz, ale dzisiaj tak chodząc sobie po necie znalazlam
          ta stronkę. Razem z męzem mieszkanko (na 3 pietrze budynek B) kupiliśmy w
          październiku .... i od tego momentu jeździmy .....co tydzień... na dzień
          dzisiejszy mozemy pochawalić się, ze byliśmy już w srodku w naszym przeszlym
          mieszkanku. Uważamy, ze jest super .... (no oki dla mnie za mala kuchnia, bo
          lubie gotować :)) - wiec w przyszlosci zapraszam ..:)) - mam nadzieje, ze juz
          niedlugo !!!
          Jakby co ...merka_23@poczta.fm

Pozdrawiam wszystkich .....
          • Gość: Łukasz IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.03.05, 21:02
            Witaj.
            My wraz z narzeczoną mamy mieszkanie w budynku E i niestety zawsze było tak, że
            w naszym budynku było najmniej zrobione (taki mały ostatni i na końcu....)
            Ale jakoś tak się złożyło, że przez ostatnie półtora miesiąca nie było czasu
            pojawić się na budowie i .....zaskoczyliśmy się baaardzo miło odwiedzając ją w
            ostatni weekend..:). Już mamy ścianki działowe i wreszcie widać jak to
            dokładnie będzie wyglądało. Jest wspaniale:). A jak tam prace w waszym budynku?
            Nie zdziwię się wcale jak Wasze mieszkanko niedługo skończą (czego oczywiście
            Wam serdecznie życzę:)). Pozdrawiam serdecznie i do... (może zobaczenia na
            budowie....)Jak zrobi się już taka prawdziwa wiosna proponuję wszystkim jakieś
            grupowe spotkanie sąsiadów z derby6. W końcu trzeba się poznać i przy okazji
            zapoznać jakieś miłe miejsce w okolicy naszego osiedla...:)
            luki.za@wp.pl
            • Gość: renata IP: *.bremultibank.com.pl 22.03.05, 12:38
              czesć, ja zmężem kupiłam mieszkanie na osiedlu derby 6. jeździmy na budowęp
              prawie co tydzień, ale do tej pory nie było mowy o wejściu do środka...
              jak Wam to się udało, czy trzeba się z kimś wcześniej umówić (podejrzewam że z
              kierownikiem budowy?)
              • Gość: Łukasz IP: *.aster.pl / *.aster.pl 22.03.05, 19:45
                Cześć.
                Nie umawiamy się z nikim z budowy (pewnie też dlatego chyba dwa razy nie udało
                nam się wejść) ale generalnie staramy się przyjeżdzać w weekend kiedy na
                budowie jest tylko ochrona. No i trzeba się z nimi jakoś dogadywać. Ostatnio
                jeden z nich był właśnie tak miły i poszedł z nami do naszego budynku, otworzył
                go i mogliśmy tam wejść. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się to Wam
                bo przyjemnośc obejrzenia ptzyszłego mieszkania jest.....wielka:).
                Powodzenia i pozdrawiam.
                • Gość: marcink IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.05, 21:19
                  Ja również miałem okazję zobaczyć już swoje mieszkanie w środku parę tygodni
                  temu. Moje mieszkanie podczas "wizytacji" nie było jeszcze otynkowane wewnątrz,
                  ale były już wszystkie instalacje oprócz gazu. I tynkowanie miało się zacząć w
                  przeciągu kilku(nastu) najbliższych dni. Dowiedziałem się też, że bloki na
                  Derby 6 mają być ocieplane styropianem, co jest niewątpliwie dobrą wiadomością.

Pozdrawiam
                  M
                  • Gość: Mirek IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 28.03.05, 11:48
                    Byłem na budowie osiedla i jestem zadowolony z tempa wykonywanych prac ,jest
                    jeden miesiąc wprzedzenia.Byliśmy z żoną i córką w dwóch budynkach A i C .W
                    budynku A jest już wszędzie szlichta na podłogach i tynki na ścianach w bloku C.
                    Większość mieszkań jest otynkowana, biorą się za podłogi.Jakość wykonanych prac
                    mile nas zaskoczyła,jest wyjątkowo równo i gładko na ścianach i na podłogach.W
                    naszym mieszkaniu w bud. C na ostatnim piętrze ze skosami będze problem z
                    kuchnią, jak ją zaprojektować ten skos bardzo przeszkadza a w pokojach nie ma
                    problemu . Pozdrawiam wszystkich Sąsiadów osiedla Derby 6
                    • 29.03.05, 23:11
                      Witam Sasiadow

Na osiedle bez problemow wchodzi sie w sobote lub niedziele, no moze po
                      drobnych negocjacjach z Panem pilnujacym tego osiedla.

Ja jak ostatnio bylem (2-3 tyg temu) to widzialem styropian na podlogi no i
                      rowniez bylem w swoim mieszkanku. Ale widze ze DD dziala blyskawicznie skoro
                      piszecie ze podlogi wylane, no no. Musze sie koniecznie wybrac na budowe, chce
                      podpisac aneks aby mi DD wykonczylo mieszkanie ale najpierw musze zobaczyc
                      jakosc wykonania tego co ma byc pod panelami i pod farba.

Moze uda mi sie kogos spotkac w sobote na budowie wiec do zobaczenia
                      Richard
                      • Gość: Merka_23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.05, 00:36
                        Hej,

Nie chce Cię negatywnie nastawiac, ale pracuje w bardzo podobnej firmie i
                        wziełam pod uwage wykończenie mieszkanie przez DD - powiem Ci, że serio
                        bardziej opłaca sie wziąć kogoś z zewnątrz !! Jest o wiele taniej !!! Wiec
                        przemyśl to !!! Pozdrawiam
                        • Gość: marcink IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.05, 21:36
                          Dziś byłem z wizytacją na naszym osiedlu, robota wre, zaczynają się pomału
                          prace przy wykańczaniu budynków z zewnątrz (na razie bud. A). Oglądałem tez
                          swoje mieszkanie (blok C), tynki już są, podłóg jeszcze nie ma. Podobno ekipa
                          ma miesięczne wyprzedzenie w stosunku do planów i nie ma takiej opcji, żeby nie
                          wyrobili się na czas (czyli sierpień). Ogólne wrażenie pozytywne.

Pzdr
                          M
                          • Gość: Justyna IP: 213.25.91.* 22.04.05, 08:38
                            Hej! Ja też byłam w swoim mieszkaniu (blok C). Wszystko ok. oprócz okna w
                            kuchni. Wiedziałam, że będzie mniejsze ale nie wiedziałam, że będzie wyżej niż
                            pozostałe okna w mieszkaniu. Na dzień dzisiejszy bardzo mi się to nie podoba.
                            Niestety nic już nie można zrobić.
                            Pozdrawiam
                            Justyna
                            • 25.04.05, 20:18
                              Hej,

Przypadkowo zajechałam w niedzielę na osiedle ....uff udało się wejść do
                              mieszkanka (cięzko było, bo już ukladają płytki na schodach (blok B) i również
                              jestem troche wku.... oknem w kuchni (ale mówią, ze to specjalnie, aby szafki
                              kuchenne weszły), ale najbardziej wkur.... jestem oknem przy oknie balkonowym.
                              Mam mieszkanie na 3 pietrze i w salonie mam okno banlkonowe + coś co
                              przypomina :) polowę okna w sypialni !!! Wygląda to ...ahhh lepiej nie mówić:
                              (( - nie wiem tylko dlaczego, ale nie wszystkie mieszkania tego typu mają
                              takie okna! Niektóre mają normalne okna (dwuskrzydłowe) koło okna
                              balkonowego ! Czy mi ktoś powie dlaczego tak jest ?? moze można było to
                              zmienić na etapie budowy ??? Tylko jak robiłam zmiany pozwolili mi tylko zrobić
                              zmiany wew. lokalu o elewacji nie było mowy .... - tak na marginesie nie wiem
                              czy to wygląda OKI - inne okna na 3 - cich pietrach...?? - no ale to drobnostka

P.S. nawet nie wiecie jakie "ładne" kolory!! (pragnę zauważyć, że kolory a nie
                              KOLOR) robią nam na ewelawcji !!!

Pozdrawiam
                              • Gość: Justyna IP: 213.25.91.* 26.04.05, 09:30
                                Hej!
                                Mam rozumieć, że foldery przedstawiające bloki osiedla Derby 6, które nam
                                pokazywano przy sprzedaży już nie obowiązują? Kolor dachu jest już inny
                                (brązowy a nie czerwony jak nam mówiono) a teraz jeszcze te "piękne" kolory, o
                                których wspominasz.Możesz powiedzieć co to za kolory?? Pragne zauważyć, że im
                                bliżej końca tej inwestycji tym bardziej nas zaskakują - niestety nie mile nad
                                czym ubolewam.
                                Pozdrawiam
                                • Gość: salza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.05, 23:20
                                  kanarkowy :)))

i to nie jest żart :)))
                                  • Gość: marcink IP: *.abcdata.pl 29.04.05, 16:16
                                    Co do tej elewacji - zrobiłem parę fotek, mogę wysłać mailem. Będzie dość
                                    kolorowo :)
                                    • Gość: salza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.05, 22:16
                                      poproszę salza@o2.pl

dzięki!
                                    • Gość: Paulina IP: *.chello.pl 30.04.05, 08:37
                                      Ja też bardzo proszę, jeśli można, o te fotki.
                                      Pozdrawiam Wszystkich.

p.wolska@wp.pl
                                      • Gość: merka__23 IP: *.chello.pl 30.04.05, 11:48
                                        ja też poprosze te fotki :)) merka_23@poczta.fm.......
                                        reasumując nasze kolory - będziemy mieć ciągle wiosnę na naszym osiedlu :)))
                                        Pozdrawiam
                                        • Gość: salza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.05.05, 21:29
                                          coś się nie możemy doczekać na te foty :)
                                          ja nie mogłem - byłem dziś i sam kilka zrobiłem

www.prosiak.pl/foto/derby/
                                          pozdrawiam
                                          • Gość: marcink IP: *.abcdata.pl 02.05.05, 13:35
                                            Nie możecie się doczekać bo nie mam chwilowo dostępu do poczty. Wyślę po długim
                                            weekendzie.

Pzdr
                                            M
                                    • Gość: Richb IP: *.acn.waw.pl 03.05.05, 23:47
                                      Czesc

Jaezeli mozna to ja rowniez prosze moj adres richb@o2.pl

Pozdrawiam
                                      Rych
                                      • 04.05.05, 18:44
                                        Witamy przyszłych sąsiadów :), kilka fotek z postępu prac w budynku A na Derby
                                        VI mogę podesłać zainteresowanym na e-mail.
                                        Pozdrawiamy
                                        Adam&Monika
                                        • 04.05.05, 19:35
                                          Wszystkie zdjęcia mile widziane. Wyślij jeśli możesz na adres aaa961@gazeta.pl

Pozdrawiam
                                          M
                                        • Gość: Mirek IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 06.05.05, 13:27
                                          Proszę o zdjęcia ja nie mam czasu pojechac i zobaczyć jak wyglądają nasze
                                          bloki.Jestem ciekaw kiedy zostanie zakończona budowa. Serdecznie Pozdrawiam.
                                          mirekibasia@poczta.onet.pl
                                          • Gość: richb IP: *.acn.waw.pl 07.05.05, 01:37
                                            Z tymi kolorami przesadzacie nie jest tak zle!

Z opisow wynika ze to jest jakies straszne cudo, a tu zadnej sensacji

Pozdrawiam
                                            Richard
            • 10.05.05, 13:57
              Witamy wszystkich

kupiliśmy (ja + mąż + córcia która dziś kończy rok) mieszkanie na Derby 6 w
              bloku D na I pietrze.

Czy wiecie kiedy będą oddawać?

Pozdrowienia
              • Gość: Łukasz i Paulina IP: *.chello.pl 10.05.05, 23:06
                Cześć:)
                Zgodnie z naszą umową (mamy mieszkanie w budynku E pod klucz) odbiór mieszkań
                przewidziany jest na październik ale jak tak sobie obserwujemy prace na budowie
                to mamy nadzieję, że stanie się to wcześniej:)). Zresztą podczas ostatniej
                wizyty na budowie Pan z ochrony potwierdził,że zatudnionych zostało wielu
                nowych pracowników i rzeczywiście odbiór może być nawet miesiąc wcześniej. Tak
                więc nie pozostane nam nic innego jak tylko czekać i trzymać kciuki, żeby nasze
                mieszkania zostały oddane wcześniej. Mamy tylko nadzieję, że ta prędkość nie
                odbije się na jakości.
                Pozdrawiamy serdecznie.
                • 26.05.05, 22:49
                  Cześć
                  Powiem wam jedno
                  Ja z żoną dość szybko zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania. Za tą cenę
                  wykonanie jest super metraż zgadza się co do centymetra, poprawki jakie
                  wnieśliśmy wykonane w porządku,natomiast kolory nie są takie tragiczne
                  porównując z poprzednimi produktami typu derby 4 i 3. Powiem jeszcze jedno na
                  bemowie są osiedla robione przez JW construction za jedyne 4200 zl za metr
                  kwadratowy. Jeżeli chcecie popatzreć na karnawałową kolorystykę a la fiolet i
                  żółty zapraszam na obrońców tobruku. Dopiero się przerazicie.
                  Nasze osiedle wyglądsa ok byleby nam tego szamba nie zafundowaly cztery pory
                  roku
                  My kupiliśmy mieszkanko w bloku C1 nasz mail pierreb@go2.pl
                  Czekamy na wazse info no i może jakieś wspólne spotkanie lokatorów:))
                  odnośnie wejść na budowę to nie ma problemu wystarczy zadzwonić do kierownika
                  budowy trochę koleś jest przybity ale nie ma problemu.
                  • Gość: Mirek IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 27.05.05, 15:32
                    Ja z żoną i córką też kupiliśmy w budynku C i nawet w tej samej klatce tylko na
                    ostatnim piętrze.Nie ma co narzekać mieszkania wciąż drożeją.Jak wygląda budynek
                    w środku czy klatkę schodową już zaczeli wykańczać? A szambem niech się martwią
                    mieszkańcy Maripolu . Serdecznie pozdrawiam i czekam na najnowsze wieści z
                    budowy Mirek
                    • Gość: pierreb IP: *.aster.pl / *.aster.pl 28.05.05, 20:54
                      Cześć
                      My byliśmy dzisiaj na budowie.
                      Blok C jest w połowie już otynkowany i co gorsza zaczynają im wychodzić te
                      bloki coraz bardziej kolorowe. Poza tym na klatce jest już gres położony
                      całkiem całkiem, podłogi są już wylane i parapety gotowe do osadzenia. Znaczy
                      sie że pozostają jeszcze media do zainstalowania kaloryfery oraz drzwi.
                      Mamy aktualne zdjęcia z budowy blok C
                      Ps Mirek My jesteśmy z parteru a nasi znajomi z ostatniego piętra czyli u was
                      na piętrze Vis a Vis
                      • Gość: marcink IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.05, 08:24
                        Witam

My z żoną również kupiliśmy w bloku C, także jeśli możesz to podeślij zdjęcia
                        na marcink@pclink.pl

Wielkie dzięki
                        M
                  • Gość: Norek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.05, 23:31
                    a jakże, będzie! Zapraszam na eksplorację. Nie zapomnieć proszę o kostiumie
                    szambonurka. :D
    • 30.05.05, 08:48
      a co powiecie o dojeżdzie do centrum (chodzi mi o środki komunikacji
      miejskiej). nie przeraża was fakt że to jest pustkowie. żeby sie dostac do
      pracy (centrum)trzeba jechac godzine.
      moze macie jakies lepsze doświadczenia. poradzcie.
      • Gość: marcink IP: *.abcdata.pl 30.05.05, 10:35
        Dlaczego zakładasz, że wszyscy pracują w centrum? Dla mnie np. dojazd do
        centrum to jedna z najmniej ważnych kwestii. Poza tym każdy musi sobie
        odpowiedzieć na pytanie, czy woli mniejsze mieszkanie bliżej centrum czy
        większe (taniej za m2) w tzw. "gorszej" lokalizacji.
        • 30.05.05, 10:48
          a dla mnie jest ważan. pytam się tych co dojeżdzają , a jeśli ty nie musisz tam
          jeżdzić to po co odpowiadasz na takie pytania?
          • 30.05.05, 15:35
            anbed najpierw odpowiedź dla Ciebie. Za mieszkanie na derby 6 zaplacisz średnio
            ok 155 tyś PLN za 54 metry kwadratowe ja takie przynajmniej kupiłem, tej samej
            wielkości mieszkanie np na bemowie czy zaraz niedaleko na targówku kosztuje
            średnio 220 Tyś PLN. Różnica jest ok 50 tyś zl. Ja z żoną pracujemy w centrum
            Ja mam łatwiej bo mam samochód slużbowy natomiast żonie kupuję samochód żeby
            miała jak dojeżdżac cena samochodu 15 tyś PLN zostaje mi jeszcze ok 30 tyś PLN
            więc raczej mnie nie przeraża odległość od centrum:)))) trzeba tylko przeliczyć
            a i przy okazji samochód jest:)))
            A teraz odpowiedź dla drugiego kolegi
            Zdjęcia mam na domowym komputerze więc prześlę je dzisiaj wieczorem
            Pozdrawiam
            Sąsiad:))
            ps na którym piętrze masz mieszkanie?
            • 30.05.05, 15:37
              marcink a tak przy okazji widzę że pracujesz w pclink:))) może pomyślimy przy
              okazji o sieci internetowej:))) na osiedlu
            • Gość: marcink IP: *.abcdata.pl 31.05.05, 14:40
              pierreb napisał:
              > ps na którym piętrze masz mieszkanie?

Piętro drugie. Na forum Derby pojawiły się rewelacje dotyczące elewacji w bud.
              C: www.derby.waw.pl/forum/read.php?24,143821,page=2. Dlatego nieśmiało
              przypominam się z tymi zdjęciami, jesteśmy z żoną ciekawi, czy faktycznie
              wygląda to aż tak źle :)

Pozdrawiam
              M
      • 09.07.05, 03:10
        Z zona kupilismy mieszkanie w budynku A. Sprawdzalismy polaczenie w niedziele i
        dni powszednie. W rzeczywistosci nie jest jeszcze tak tragicznie. Tylko aby
        dojechac do Kondratowicza i dalej jakos sie jedzie np do centrum 500. Mam tylko
        nadzieje ze czestotliwosc autobusow z glebockiej zostanie zwiekszona
        PZDR
    • Gość: Hubi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.05, 12:57
      Czołem
      Ja i moja już niedługo małżonka kupiliśmy na derbach 6 mieszkanko w bloku B
      numer 37.
      Pozdrawiam :)
      • Gość: Merka_23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 22:10
        Witam :))

Nio w końcu doczekałam sie sąsiada z Bloku B :)) ja z mężem mamy mieszkanko nr
        31 ....wiec witam sąsiada z klatki obok :)))

Pozdrawiam
    • 31.05.05, 23:26
      może dokonywaliście juz jakies zmiany w umowie. jakie sa wasze sugestie co do
      zapisów i sformułowań uzytych w umowie. A może komuś coś się udało juz
      wywalczyc z DD?
      • Gość: pierreb IP: *.aster.pl / *.aster.pl 31.05.05, 23:34
        ja jutro będę dzwonił w sprawie elewacji bo mnie wkur......
        Ps Jak podpisałeś umowę no to UPS:))))
        Jest to umowa sprzedaży przeważnie nie zmieniają deweloperzy umów gdy już
        podpisali bo wiadomo że zmiany chcą kupujący na niekorzyść dewelopera więc
        jeżeli czegoś będą pewni że i tak zrobią to wtedy zmienią:((
        Patrząc na to z innej strony . Ty jakbyś coś sprzedawał jednorazowo bo
        przeważnie mieszkanie kupujesz raz w życiu zmieniał bys umowę po podpisaniu na
        swoją niekorzyść????? Wątpię
        Ja podpisałem ale mam nadzieję że elewację zmienią
        • Gość: PS IP: 193.108.206.* 01.06.05, 10:46
          Witam, szczególnie przyszłych mieszkańców z budynku C. Pozwoliłem sobie
          wystawić zdjęcia z 28.05 które dostałem pocztą:

www.prosiak.pl/foto/derby2/zdjecie1.jpg
          www.prosiak.pl/foto/derby2/zdjecie2.jpg
          www.prosiak.pl/foto/derby2/zdjecie3.jpg
          www.prosiak.pl/foto/derby2/zdjecie6.jpg

Jeśli podobnie jak my (jest już nas kilkoro) uważacie że to z lekka ochydnie
          wygląda (te zdjęcia i tak nie oddają w pełni "uroku") zasygnalizujcie proszę to
          DD tak jak my. Przemalowanie tego syfu to nie jest wielki koszt, myślę że
          zdecydują sie go ponieść jeśli głosów niezadowolenia będzie odpowiednio dużo.

Drugi etap to napisanie wspólnego pisma do DD, może najpierw zbieżmy adresy @,
          przyda się na przyszłość. Odezwijcie się do mnie na salza@o2.pl, a ja potem
          wyślę do wszystkich maila, i będziemy mieć swoje adresy.
          • Gość: pierreb IP: *.aster.pl / *.aster.pl 01.06.05, 21:05
            Czesć marcin widzę że całkiem fajnie wyszło zamieszczenie zdjęć:))))
            przynajmniej się prztdały:)
            Ja już jestem po telefonie i mile mnie zaskoczono bo osobiście moja ulubiona
            Pani z DD zajęła się sprawą (zasługuje na medal)
            Rzeczywiście muszę przyznać że mimo dobrego sprzętu na którym wykonywałem
            zdjęcia to rzeczywistość jest jeszcze gorsza a tak naprawdę to musiałem
            zmniejszyć rozdielczość zdjęć bo nie przechodziły pocztą:)))
            Pozdrawiam
            • Gość: Merka_23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.05, 22:36

Nie chce Was negatywnie nastawiac, ale wierzcie mi (pracuję w podobnej firmie),
              ze jesli coś już jest ustalone i zrobione ....NIE ZMIENIĄ TEGO .... ! Powiedza
              Nam, ze w umowie nie jest zapisane jakie będa kolory elewacji .... a folder nie
              jest podstawą reklamacji (ponieważ nie jest zalącznikiem do umowy !). Nie
              zmienią tego, bo Nam (mieszkańcą) się to nie podoba ....!! Podpisaliśmy i tyle!
              Szkoda Naszego zdrowia .... zostaje Nam to zaakceptować - ewentualnie później
              na koszt Wspólnoty zmienić je - bo taką odpowiedź otrzymamy ...nawet
              jeśli "ulubiona Pani w DD" zajmie sie sprawą osobiście i napiszemy pismo!.
              Dodatkowo otrzymamy informację, ze takie kolory zostały zamieszczone w
              decyzjach o pozwoleniu na budowę (lub w innych podobnych decyzjach) i nie mogą
              tego zmienić!

Cieszmy się, bo widzialam inne gorzej pomalowane osiedla....

Nie wiem czy ktoś z Was zapytal jakie będą drzwi zewnętrzne ???? (umowa
              jednoznacznie tego nie określa) - jak znam tą branżę - dopiero się
              zdziwimy !!!! nie wspominając o Naszej drodze wewnętrznej, która zgodnie z
              umową moze być wspólną drogą kolejnego Derby powstającego w niedługim czasie
              obok Nas.......

Zamiast się zamartwiać - cieszmy się, bo niedługo odbierzemy Nasze wymarzone
              mieszkanka .... i jak cos będzie nie tak ..zaczniemy spotykac się na piwku
              szukając rozwiązania :))))

Pozdrawiam
              • Gość: pierreb IP: *.aster.pl / *.aster.pl 01.06.05, 23:04
                spoko ja się nie poddaję
                będę walczył o każdy grosz wydany przeze mnie
                Myślę, że DD jednak jest zbyt dużą firmą i dba o własne imię:))))
                • Gość: renata IP: *.bremultibank.com.pl 02.06.05, 10:36
                  w załączniku do umwowy jest napisane, iż kolor elewacji będzie zgodny z tym co
                  jest w projekcie-osobiście nie wierzę. Mnie osobiście nie chodzi już o sam
                  kolor (który jest beznadziejny) ale o sens pomalowania tego budynku- nie
                  wierzę, że tak zakładał projekt.Pan z DD miał do mnie oddzwonić kiedy będę
                  mogła zobaczyć projekt no i coś nie dzwoni...?
                  A jeżeli coś jest niezgodne z tym co jest w projekcie to mają obowiązek to
                  zmienić!
                  • Gość: renata IP: *.bremultibank.com.pl 02.06.05, 10:43
                    uważam, iż nie może tak być, iż poddamy się na samym początku i będziemy
                    cieszyć się z tego co nam dadzą- tu chodzi o naszą kasę!A tak w ogóle dlaczego
                    blok A mógł zostać pomalowany normalnie ( dlaczego nie ma tam np. błękitnego
                    pasa na ostatniej klatce?)
                    • Gość: pierreb IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.05, 17:06
                      Dobrze Renia mówisz właśnie o to samo chodzi mi i mojej żonie o sens
                      pomalowania . Powtórzę to co powiedzialem w DD pomalowali to tak jakby im się
                      nie chciało albo jakby im farby zabrakło:)))
                      JA SIE NIE PODDAM
                      • Gość: Merka_23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 19:34

1. jeśli kolor elewacji ma byc zgodny z projektem....to czy ktoś widział przed
                        podpisaniem umowy ten projekt ??? - bo założe się, ze teraz projekt jest taki
                        jak wyglądają bydynki ...
                        2. dla ciekawości powiem, ze każdy budynek malowany jest przez inną firmę ....,
                        dziwi mnie dlaczego A jest pomalowane C pomalowane (tak było ok 1,5 tyg temu) a
                        B nie ???
                        3. mnie denerwuje fakt innych okien (kuchennych) na 3 piętrach..... (budynki
                        sie różnią)- nie wspomnę o balustradach :((( wew. klatek

Pozdrawiam

• Gość: pierreb IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.06.05, 21:53
                          trzeba coś zrobić bo zaczynają fuszerkę odwalać
                          Z tego co wiem to ten sam wykonawca robi derby 5 być może zaczynają sie
                          spieszyć ,żeby tamto zdażyc zrobić
                          • Gość: merka_23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.05, 21:22
                            ja obawiam się tylko 1 rzeczy: ze DD zacznie iśc na ilośc na nie na jakość !!!
                            Wiem że ich mieszkania sa w miarę tanie ..... i nie mozemy za dużo oczekiwac,
                            ale to dla niektórych jest to kredyt na np 30 lat ..... i chcą mieć dobrze
                            wykonane mieszkanie ..... - wiec niech nas zrozumią !!!

pozdrawiam
    • Gość: pierreb IP: *.aster.pl / *.aster.pl 13.06.05, 22:13
      Niestety muszę wszystkich ostrzedz przed DOM DEVELOPMENT na derby 6 osiedlu
      które teraz pięknie powstaje.
      Wspaniała obsługa prezenty przy zakupie mieszkania wspaniałe opowieśći
      natomiast teraz gdy co chwila oczy się otwierają nam z szoku jaką fuszerkę
      zaczynają odwalać nikt nie umie pomóc. Do wszystkiego jest jeden Pan nazwiska
      nie podam ale jest jedyny do obsługi klienta po sprzedaży.
      Krótko go określę cham , ignorant i gbur.
      I TO ZA MOJE PIENIĄDZE . TRAGEDIA
      • Gość: Arek IP: 213.25.91.* 14.06.05, 09:02
        Ja też rozmawiałem wczoraj z DD i mam podobne odczucia.
        Zapraszam mieszkańców Budynku C ( innych też) na stronę osiedli DERBY
        www.derby.waw.pl Założyłem tam wątek na temat naszych kolorów elewacji,
        zobaczmy ilu nas jest niezadowolonych. Są teoretyczne szanse na zmianę kolorów,
        mogą jednak wtedy być zagrożone terminy odbiorów bo trzeba wystąpić z tym do
        Wydziału Archtektury Urzędu Gminy. Mam takie info od gościa z DD
      • 14.06.05, 10:26
        Jakie prezenty?
        • Gość: pierreb IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.05, 14:36
          ekspres do kawy telewizor, dvd, i tam takie:))
          • 14.06.05, 15:05
            telewizor? Chyba rubin ;-)
    • Gość: Karolina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 11:53
      czy wiecie |e szkola na ul. berensona bedzie rozbudowywana w wakacje w 2006
      roku, zapisaBam dziecko do zerowki na ul. juranda ze spychowa ale chyba
      przepisze na berensona tam maj stwozyc dwie zerowki mniej liczne.
      • 09.07.05, 03:21
        Ja z zona i dwuletnim sytnkiem kupilismy mieszkanko z wykonczeniem pod klucz w
        budynku A. Ostatni raz wstapilismy na pral budowy w kwietniu i juz nasze
        mieszkanko bylo calkiem calkiem. Jednyny mankament to male okna w kuchni
        (niestety jak na powiedziano w DD prawdopodobnie taki wybor spowodowany byl
        przez oszczednosci). Ciekawe co jeszcze okaze sie mankamentem.
        Podczas wyboru wyposazenia pod klucz - to byla totalna porazka. Odbywa sie to w
        malitkim pokoiku gdzie wszystko lezy jedno na drugim. Okazalo sie ze np duzym
        problemem jest dolozenie (nawet za doplata)kilku glazury pod okapem, lub tez
        wylozenie (*takze za doplata) glazury do sufitu w toalecie. Ale po 1,5 godziny
        pokonalismy temat.
        Jesli ktos dysponuje aktualnymi zdjeciami serdecznie bedziemy wdzieczni
        PZDR
      • Gość: Dorota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 10:09
        Malo tego ze mniej liczne na berensona ,ale i panie w zerowkach zdrowe. sale na
        berensona sa wieksze jak na juranda ze spychowa. na juranda pani ktora tam
        uczyla odeszla na berensona a byla super. te co zostaly jedna w zerowce jest
        po polamaniu nogi i reki ( miala wypadek) i wruci dopiero w listopadzie a druga
        ma niedosluch. tak wiec niema co zapisywac dzieci na juranda do
        zerowki,pozatym slyszalam ze tam na juranda wszkole pobili nauczycielke
        uczniowie i nic za to nie dostali zadnej kary. jak na berensona rozbuduja
        szkole to beda jeszcze lepsze warunki za rok jak na juranda.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.