Dodaj do ulubionych

Osiedle Przyjaciół, Dom Development - przestrzegam

06.08.15, 21:13
Czy jest ktoś zainteresowany zakupem mieszkania na Osiedlu Przyjaciół? Czy tylko ja czuję się zbywany i olewany przez DD czy kogoś jeszcze tak potraktowano? Jestem zaskoczony podejściem do klienta, ponieważ o tym deweloperze słyszałem raczej dobre opinie. Niestety rzeczywistość zweryfikowała moje wyobrażenia.

Na spotkanie w biurze sprzedaży przygotowałem się dość dobrze, padło wiele pytań, pani z biura sprzedaży ładnie, pięknie o wszystkim opowiedziała. Otrzymałem też umowę deweloperską po przeanalizowaniu której okazało się, że zostałem wprowadzony w błąd, zapisy w umowie są sprzeczne z tym co zostało mi przekazane podczas spotkania. W dodatku sformułowania użyte w umowie wzajemnie wykluczały się w niejednym miejscu. Zostałem też poinformowany, że mieszkania w bud. B (które nie były jeszcze w sprzedaży) będą w podobnej czy wręcz w takiej samej cenie jak w bud. A. Jednak po wprowadzeniu do sprzedaży mieszkań w bud. B okazało się, że te są droższe od tych z bud. A (niektóre takie same mieszkania nawet o 600 zł za metr). Wielokrotne próby uzyskania wyjaśnień co do niezgodności w umowie oraz odpowiedzi na inne pytania zakończyły się niepowodzeniem i brakiem kontaktu ze strony dewelopera. Kolejne spotkania w biurze sprzedaży niestety nie wniosły nic nowego i chociaż od mojej ostatniej wizyty minęło kilka tygodni, do dnia dzisiejszego nie uzyskałem odpowiedzi.

Podsumowując – zakup mieszkania na Osiedlu Przyjaciół polecam osobom, które biorą pod uwagę inwestycję, gdzie średnia cena przekracza 8 tyś za metr, podczas gdy dwie ulice dalej ceny są o 1,5 tyś niższe. Ja czuję się maksymalnie zlewany, a deweloper zamiast wychodzić frontem do klienta to odwraca się tyłem.
Edytor zaawansowany
  • Proszę o podanie linków i namiarów na "dwie ulice dalej ceny są o 1,5 tyś niższe". Jestem zainteresowany, byłem tam dzisiaj.
  • 10.11.16, 15:50
    Mieszkania znajdujace sie w bloku przy ul. Powstancow Slaskich obok restauracji Arabella owszem kosztowaly okolo 6,5 tys zl/m2. Mieszkania na Osiedlu Przyjaciol usytuowane od strony poludniowej kosztowaly natomiast okolice 7tys zl/m2. Strona polnocna okolice 8tys zl/m2.
  • 24.09.15, 18:49
    maly_franek czy próbowałeś podejmować negocjacje cenowe z DD? Z jakim rezultatem - czy 3% od ceny mieszkania to maksimum, które daje DD???? Rzeczywiście ceny mają z kosmosu - zwłaszcza na Bemowie.
  • 27.09.15, 15:00
    Nie kupowac, czekac az zmiekna.
  • 20.10.15, 18:05
    Dziś do nich dzwoniłem i pytałem się o 68 metrów na parterze. Cena 530000 plus 29000 garaż. Jebło ich ostro w mózg. Mieszkam po drugiej stronie ulicy i planuje sprzedać 42 metry za około 360000 urządzone na 5 piętrze/6 pieter w bloku z 2011r. Na szczęście kupiłem 62 metry na Pełczyńskiego za 395000 +27 000 tysiecy garaż. Może w kranach będzie lecieć whisky :). Innego wytłumaczenia nie znam by aż o 100 000 było to droższe.
  • 26.10.15, 21:00
    W czerwcu br. kupiłem mieszkanie 2 pok. w bud. A na tym osiedlu. Zakup z myślą o sobie. Cena za 7900 zł/ m2 (4% rabatu od ceny nominalnej) + 29 tys. zł miejsce postojowe oraz 8 tys. zł za komórkę lokatorską. Obsługa sprzedażowa na normalnym poziomie, handlowiec kompetentny i rzeczowy. Mieszkam na Bemowie od 10 lat, okolica jest mi dobrze znana. Głównym argumentem za zakupem w tej lokalizacji była cisza i zielona okolica osiedla Przyjaźń oraz planowana po 2020 roku stacja metra Ratusz-Bemowo.
  • 11.02.16, 15:53
    dokladnie, ja tam samo do tego podchodzę. Znam okolicę i sam się dziwię że udało się DD zdobyć tam pozwolenie na budowę. Tak czy inaczej nie jest to mega osiedle blokowe. Sąd liczę że będzie spokojniej. Moze będzie kiedyś metro skonczone i wg mnie kolejny plus ziemia jest na własność. Mi wyszło 8100 za metr 70metrow, widok w kierunku parku. Garaz tak 29k standardowo a komórkę odpuściłem bo za małe.. jak już skończą to zobaczę jak wyszły ew. dokupię kiedyś...
  • 06.03.16, 21:52
    Zapraszam na forum Etapu 3 wieści z budowy : investmap.pl/watek/osiedle-przyjaciol-budynek-c-wiesci-z-budowy,749553#
  • 17.05.16, 21:14
    Nowy link Osiedle Przyjaciół Budynek C investmap.pl/profil/posty,raffii,36157.html
  • 09.01.17, 14:38
    Kolejnym forum jest www.osiedlepremium.waw.pl , dotyczy Osiedla Premium na Bemowie
  • 05.09.16, 14:13
    Zapraszam mieszkańców na forum osiedlowe www.osiedleprzyjaciol.fora.pl/
  • 03.10.16, 10:00
    Nie można się zarejestrować :(
  • 03.10.16, 17:27
    ja musiałem swoje konto na forum usunąć z powodów technicznych (a raczej poprosić o usunięcie:), a nowa rejestracja bez odpowiedzi:(
  • 05.10.16, 04:39
    w skrzynkach w budynkach A i B mamy zaproszenia na powstale forum, sa tez loginy na start: osiedleprzyjaciol.waw.pl
    ja znalalem to wczoraj w swojej skrzynce
  • 19.11.16, 13:03
    jest jakiś kontakt do admina tego forum? mam mieszkanie w bloku C ale jeszcze z oczywistych powodów nie mam skrzynki na listy i żadnego w niej loginu czy kodu weryfikacyjnego...
  • 19.11.16, 13:09
    osiedleprzyjaciol.waw.pl/index
  • 19.11.16, 13:13
    nie wiem czy admin forum tu bywa, napisze mu na priv, ze jest taka prosba, ok?
  • 19.11.16, 13:33
    chętnie ale tan nie ma żadnego namiaru na admina :(( chyba że coś przegapiłem...
  • 19.11.16, 13:49
    napisalem na priv do admina forum, ktorego link wkleilem
  • 19.11.16, 14:00
    przepraszam za kłopot ale mogę prosić o jego adres?
  • 17.01.17, 14:45
    to sprobuj inne fora mieszkańców osiedli budowanych przez Dom Development
    osiedlepremium.waw.pl
    przyratuszu.waw.pl
  • 19.09.16, 13:51
    Cieszymy się, że mogą już Państwo powoli odbierać i urządzać swoje mieszkania:)

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą Meble360.
    Projektujemy i tworzymy dla Państwa meble na wymiar dbając o profesjonalną współpracę i wysoką jakość usług.

www.meble360.com
    biuro@meble360.com
    kom. 884 892 257
  • 27.09.16, 12:33
    Witam. Chętnie pomogę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru, posiadam uprawnienia budowlane ). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: jakość wykonania tynków, wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
    Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu: Piotr 889 228 440
  • 03.10.16, 12:09
    również długo się zastaniawiałam nad tą inwestycją ale z mężem wybraliśmy tańsze rozwiązanie na osiedlu Leśny Kwiat
  • 26.10.16, 10:53
    my też się wprowadzamy na osiedle LK IV , tutaj jest grupa dla nowych i przyszlych mieszkańców

www.facebook.com/groups/548583751979849/
  • 29.11.16, 12:13
    na osiedlu LK są bardzo dobre ceny , przekonałam się gdy zobaczyłam te ogromne kolejki na dniach otwartych
  • 04.01.17, 11:26
    są jeszcze na osiedlu LK jakieś mieszkania ? jestem zainteresowany inwestycją MDM
  • 04.01.17, 16:12
    www.lesnykwiat.pl/
  • 09.01.17, 08:40
    bardzo fajne te mieszkania , prawie jak domy i super cena
  • 17.01.17, 14:44
    w temacie można się dowiedzieć więcej odwiedzając fora mieszkańców osiedli budowanych przez Dom Development
    osiedlepremium.waw.pl
    przyratuszu.waw.pl
  • 28.01.17, 13:40
    średnie opinię krążą o tej inwestycji , wie ktoś coś więcej z obecnych tu ?
  • 29.01.17, 20:50
    Mój znajomy miał problemy z tym deweloperem - nie jest typem forumowicza więc na nic moja namowa aby coś napisał :(.
  • 07.02.17, 12:51
    mój znajomy też odradzał mi tego developera więc teraz prowadzimy rozmowy na osiedlu leśnykwiat

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.