Dodaj do ulubionych

Arche - możliwa likwidacja Spółki?

21.07.19, 18:51
Miałem plany zainwestować w hotele budowane przez Arche. Doszukałem się jednak za pośrednictwem zaprzyjaźnionej radczyni informacji, że w sądzie gospodarczym jest sprawa o rozwiązanie spółki Arche. Zadzwoniłem więc do Spółki, żeby informację sprawdzić. Jakaś Pani z działu prawnego najpierw powiedziała, że absolutnie bzdura, ale po podaniu przeze mnie akt sprawy (16gc614/09) okazało się, że jednak taka sprawa w sądzie jest. Ponoć założona przez mniejszościowego i skłóconego wspólnika. Pani z Arche, która najpierw twierdziła, że sprawy nie ma, po chwili już mówiła, że szanse na wygranie jej przez drugą stronę są zerowe. Zapytałem o banki, czy wiedzą, bo skoro Spółka się kredytuje, co Pani potwierdziła, a banki np. nie wiedzą o tym, że w sądzie jest założona sprawa o rozwiązanie Spółki, to czy nie ma niebezpieczeństwa, że jak się dowiedzą wypowiedzą umowę kredytową i wyniki finansowe nagle nie będą takie dobre. W sumie się nie dowiedziałem, czy banki wiedzą o temacie czy nie. Podobno toczą się mediacje z tym skłóconym wspólnikiem, ale na pytanie kiedy mogą dobiec końca też odpowiedzi nie uzyskałem. Osobiście wolałbym jednak inwestować wiedząc, że sprawa jest zamknięta, a nie kiedy cały czas istnieje ryzyko, że Sąd Spółkę rozwiąże. Tym bardziej, że sam chciałem skorzystać z kredytu pod tą inwestycję. Także ja się wstrzymam albo będę szukał czegoś innego. Ponieważ na stronach Spółki nie ma o tym wszystkim informacji, pomyślałem, że napiszę tutaj, chyba lepiej jeśli potencjalni klienci będą takich zagrożeń świadomi.
Edytor zaawansowany
  • grosza 24.07.19, 12:53
    Rzeczywiście dzieje się coś dziwnego z Arche.Na przełomie 2018/2019 Arche sp.zo.o. przejęła Arche S.A.Taki kierunek przejęcia skutkuje przejście firmy w obszar mniejszej przejrzystości działalności gospodarczej i może ten ruch był potrzebny żeby nie ujawniać sprawy o rozwiązanie Spółki?

--
    <grosza>
    <jarek>
    <anna>
    <klient>
  • z.ewelina 24.07.19, 14:11
    Witam,
    Też zainteresował mnie ten temet. Zadałam pytanie na stronie Arche . Czekam na jakiś konkretnty feedback od nich.
  • alexluca 24.07.19, 18:51
    W takim razie prosba o udostepnienie tutaj ich odpowiedzi, najwyrazniej cos jest na rzeczy, ale nie ma nic na ten temat w zadnych oficjalnych materialach Spolki niestety.
  • stachu001 25.07.19, 23:37
    Jak to likwidacja? A co będzie np. z obligacjami, których termin wykupu przypada na koniec tego i początek przyszłego roku???
  • z.ewelina 31.07.19, 18:47
    dostałam info na priv od Spółki,
    cytuje:
    Dzień dobry.
    Proszę się nie martwić.
    Działamy na rynku deweloperskim w Warszawie już od 1991 roku. Sprawa została założona przez naszego mniejszościowego wspólnika, jest na razie zawieszona ponieważ sprawa jest w mediacji.
    Odpisalam:
    ze to nie jest odpowiedz na moje watpliwosci, bo jesli mediacje skoncza sie fiaskiem, to sprawa wroci do sadu i trzeba sie liczyc z kazdym wyrokiem, takze tym rozwiazujacym Spolke. Ale nie dostalam odpowiedzi na pytanie, co wtedy z moimi srodkami. Wyglada, ze nie ma scenariusza na ta okolicznosc, a jedyne co Spolka potrafi z siebie wydusic, to ze mam sie nie martwic, bo sa deweloperem od 1991 roku. Serio? Cos tam jest zdecydowanie nie tak, polecam chetnym sprawdzac ten aspekt ich dzialalnosci i poczekac na rozwiazanie sprawy, bo od Spolki nie mozna sie nic konkretnego dowiedziec w tej kwestii, co nie wrozy dobrze.
    Jestem ciekawa co dalej...
  • stanislaw_waw 31.07.19, 18:33
    Z tego co mi wiadomo, to Arche nie ma jakiś tam problemów które musiały by skutkować rozwiązaniem spółki. Byłem w Janowie Podlaski i w Łochowie i na podstawie rozmów oficjalnych i tych mniej oficjalnych i odniosłem wrażenie, że sprawy mają się całkiem nieźle
  • alexluca 31.07.19, 23:05
    Odnioslem wrazenie odrotne. W rozmowie Pani z dzialu prawnego przyznala, ze sprawa jest w sądzie, zalozona przez jednego ze wspolnikow. A jak jest w sądzie, to i wyrok nie wiadomo jaki będzie, nie wiemy w koncu co jest w pozwie, jak przebiegaja mediacje, co wiedza wierzyciele Spolki, a czego im nie powiedziano. Nic nie wiemy.
  • stanislaw_waw 18.08.19, 10:52
    Z tego co wiem, to jest to wspólnik o niewielkim procencie udziałów, który ma zamiar opuścić spółkę. Tylko oczekuje zdecydowanie więcej, niż mu przysługuje. Większość działań jest bezprawnych, podyktowanych zwyczajną złośliwością i działaniem na szkodę spółki. By zaszkodzić firmie i w ten brzydki sposób zmusić innych, by spełnili jego oczekiwania
  • zarzad_arche 23.08.19, 09:16
    W imieniu „ARCHE” sp. z o.o. informuję, że tytuł powyższej konwersacji jest mylący, ponieważ nie widzimy obecnie, ani w przewidywalnej przyszłości możliwości likwidacji spółki. Odnosząc się do informacji udzielanych telefonicznie przez pracownika naszej spółki nadmieniam, że osoba z działu prawnego, która rozmawiała z autorem komentarza pracuje w spółce od roku i nie miała wiedzy o niniejszej sprawie. Ponadto myślała, że chodzi o upadłość, dlatego początkowo zapewniała, że nie mam żadnej sprawy. Po podaniu sygnatury przez autora komentarza Pani skonsultowała się z inną osobą, która miała wiedzę na ten temat i przekazała informacje. Prawdą jest, że przed Sądem Okręgowym w Warszawie od 10 lat toczy się sprawa o rozwiązanie spółki. „ARCHE” sp. z o.o. została w lipcu 2009 roku pozwana przez mniejszościowego wspólnika, który wniósł o rozwiązanie spółki, motywując to swoim konfliktem z Zarządem i pozostałymi wspólnikami. Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Warszawie pod sygn. akt XVI GC 614/09. W 2017 roku z interwencją uboczną do sprawy przystąpiła była żona wspólnika – jako współuprawniona z udziałów. W związku z powyższym oraz przeciągającym się podziałem majątku wspólnego byłych małżonków Sąd przekazał sprawę do mediacji, która obecnie jest w toku. Oczekiwanym efektem mediacji powinno być ostateczne rozwiązanie konfliktu i wystąpienie ze spółki mniejszościowego wspólnika. Równocześnie Zarząd nie widzi ryzyka, by Sąd miał orzec o rozwiązaniu spółki z przyczyn podnoszonych przez mniejszościowego wspólnika. Spółka działa, czego dowodem jest ponad 3 – krotny zwrot wartości spółki przez ostatnie 10 lat. Zysk netto „ARCHE” sp. z o.o. za pierwsze półrocze 2019 r. wyniósł 20.854.856,21 PLN, sprzedaż wyniosła 191.334.463,38 PLN. Przewidujemy, że zysk za cały 2019 r. wyniesie ok. 50.000.000 PLN, zaś sprzedaż będzie na poziomie 500.000.000 PLN.

Zarząd „ARCHE” sp. z o.o.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka