drzwi balkonowe

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
                        • IP: *.waw.cdp.pl / *.waw.cdp.pl

Gość: SAINT 27.10.03, 15:00 Odpowiedz
                          Witam wszystkich

Też jestem ciekaw jak bedzie wyglądało moje mieszkanie podczas odbioru.
                          Ostatnio jak je oglądałem nie miało paru ścian które miały być. Ale co jest
                          najważniejsze nie było jeszcze ocieplone i otynkowane z zewnątrz. Mam nadzieję,
                          że MI wie co to znaczy odbiór techniczny i przygotuje się do niego jak należy.
                          Wszystko się wyjaśni jak dla mnie 29 października wiec obiecuję zdać relację z
                          mojego odbioru :-)

Pozdrawiam wszystkich
                          Przemek
                          • IP: *.sgh.waw.pl

Gość: #ja# 27.10.03, 18:02 Odpowiedz

> Wszystko się wyjaśni jak dla mnie 29 października wiec obiecuję zdać relację
                            z
                            > mojego odbioru :-)

O, trzymam za slowo! Ja mam odbior dzien po Tobie, wiec na pewno Twoje opinie
                            beda mi b.pomocne.
                            Dziekuje z gory za wszelkie porady, na co zwracac uwage.
                            Mam przy okazji pytanie: jesli nie zauwazymy przy odbiorze jakichs bledow
                            jakosciowych a nie ilosciowych (nie mowie o niedopatrzeniu sie braku
                            kaloryfera) to czy po podpisaniu protokolu odbioru nie mozemy juz domagac sie
                            naprawienia usterki?
                            Kolejne pytanie: co dostajemy przy odbiorze (tzn.jakie dokumenty)? Czy one
                            mowia, ze jestesmy juz wlascicielami mieszkania?
                            I wreszcie, jakie sa teraz kolejne etapy do zalatwienia?
                            Dzieki za wszystkie ewentualne odpowiedzi.
                            pozdrawiam,
                            e.
                            • IP: 217.8.161.*

Gość: ania 28.10.03, 09:10 Odpowiedz
                              Witam przyszłych sąsiadów.
                              Ja jestem już po odbiorze technicznym - termin miałam na 27.
                              Odbiór polega na sprawdzeniu wgodności ścian, elektryki, itd. z palnami
                              umieszczonymi w umowie. Ja trochę mam poprawek, włacznie z tym, że muszą mi
                              dobudować ściankę. Mieszkanie nie było też pomalowane. Generalnie jest tak, że
                              wszystkie uwagi, które przekazywałam do MI podczas wcześniejszych oględzin
                              zostały albo nie przekazane, albo je olano na budowie. Termin poprawek na
                              połowę listopada.
                              ZAPOMNIJCIE O ODBIORZE MIESZKANIA PRZEZ NAJBLIŻSZY MIESIĄC.
                              Realnie twierdzą, że klucze mogą przekazać na przełomie listopada/ grudnia
                              (czytaj grudzień). I na to się zanosi. Jak wchodziłam do mieszkania (sekcja D),
                              to klatka nie jest jeszcze zrobiona, nie jest pomalowana, brakuje windy, nie ma
                              oświetlewnia, klatka do sekcji D jest czymś zawalona i trzeba było wchodzić od
                              podwórka . Generalnie wygląda, że jeszcze mają bardzo dużo do zrobienia. W
                              rodku robotników było na dwóch piętrach ze 20, więc i tak nie ma szans na
                              wcześniejsze zamieszkanie.
                              pozdr.,
                              ania
                              • IP: 172.10.11.*

Gość: Joanna 28.10.03, 09:38 Odpowiedz
                                Witam,
                                Juz o tym pisałam, ale te odbiory teraz polegaja własnie na tym żeby
                                posprawdzac czy mieszkanie zostało zaaranzowane zgodnie z Waszymi propozycjami.

Pan który sie zajmował tzw aranżacjami juz tam nie pracuje (wiemy o kogo
                                chodzi) i zostawił po sobie bardzo duzy delikatnie mówiąc bałagan.

Dlatego Mi wpadło na pomysł, żeby sprawdzić co tak naprawdę maja jeszcze do
                                poprawy.

Budynek i jego otoczenie wymagaja jeszcze dużego nakłądu pracy i myslę, że w
                                czasie doprowadzania budynku do porządku będą poprawiać błędy w aranżacjach a
                                tych jest podobno niemało.

Myslę że takich odbiorów przed Wami jeszcze kilka.

Pozdrawiam asia

Ps. cieszy mnie mimo wszystko bo juz tylko jeden nieduzy kroczek dla Was do
                                zamieszkanie we własnych 4 ścianach. ja niestey musze jeszcze troszkę poczekać.
                                • IP: PROXY:* / 192.168.100.*

Gość: Agnieszka 28.10.03, 15:41 Odpowiedz
                                  Jeszcze jedno ostateczny odbiór nie odbywa się oko w oko z MI. Musi być róniez
                                  niezalezny inspektor, który wszystko sprawdza. Do nas nalezy aranzacja a samo
                                  zdawanie mieszkania z protokołem to rzecz na tyle skomplikowana ze zawsze do
                                  tego jest dokoptowany fachowiec.
                                  ściskam
                                  • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: Petent 02.11.03, 22:42 Odpowiedz
                                    Absolutnie nie odbierajcie mieszkania przed zakończeniem wszystkich robót i
                                    usunięcia wszystkich wad! Po podpisaniu protokołu przejdziecie na pozycję
                                    petenta, któremu przysługuje długa, niepewna i kosztowna droga sądowa. Firmę
                                    stać na dobrych prawników, was - (chyba)nie. Ja od pięciu lat walczę o
                                    usunięcie wad. A inspektora radzę mieć swojego.
                                    Zyczę wytrwałości. Firma musi uzyskać pozwolenie na użytkowanie budynku.Do tego
                                    momentu musi się z Wami liczyć!
                              • IP: 157.25.31.*

Gość: maciek 28.10.03, 17:34 Odpowiedz
                                witam
                                ja wczoraj mialem odbior w sekcji A1
                                sprawa wyglada tak ze sporo rzeczy bylo jeszcze nie przygotowanych (nie tyle
                                zle wykonanie ale jego brak)
                                wiec zglosilem troche poprawek.

tak naprawde maja chyba jakies opoznienie wiec odbieralem mieszkanie w ktorym
                                jeszcze byli elektrycy

usterki maja usunac do polowy listopada

problem moze byc z balkonem jesli bedzie mrozno - musza polozyc wartswy
                                izolacyjne i gres

mam nadzieje ze bedzie ok
                                ale zanim oddadza budek pewnie jeszcze chwila bo klatki schodowe sa w trakcie
                                wykanczania i brakuje jednej windy

to tyle tej malo spojnej relacji:-)
                                pozdrawiam sasiadow z bloku i osiedla

m

• IP: *.bauholding.pl

Gość: Ania 28.10.03, 18:23 Odpowiedz
              Witaj Asiu,
              ja z kolei dowiedzialam sie od p. Ksiazka z MI, ze nie dostane kluczy do mojego
              M, zanim nie zostane przyjeta w poczet czlonkow SM GL (?!).
              Poza tym MI przewiduje otrzymanie pozw. na uzytkowanie dla sekcji C,D na marzec
              2004 (wtedy bedziemy sie mogli zameldowac), a akty notarialne najwczesniej w
              czerwcu 2004... Ale mieszkac mozna wczesniej. Klucze maja byc przekazywane
              tydzien po odbiorze techn.
              Z niecierpliwoscia czekam na odbior (koniec list.)
              i pozdrawiam serdecznie
              Ania

Gość: SAINT 29.10.03, 17:03 Odpowiedz
                Witam,

Oto moje wrażenia po odbiorach technicznych.

Beznadzieja !!!
                Zobaczyłem że MI nie umie czytać. Nie zostały wprowadzone zmiany o których
                pisamem i mówiłem po każdej mojej wizycie na budowie.
                Co ciekawsze mamy w mieszkaniach beznadziejne parapety , a miał byc konglomerat.
                Drzwi też nie rzuciły mnie na kolana. Ładnie wygladają bo są drewniane ale
                antywłamaniowość dość kiepska.
                Ogólnie na klatkach kłada gress, montują windy, tynkują i robią elewację i
                wykanczają balkony.

Do wiedziałem się jeszcz że poprawki zostaną wprowadzone do 25 listopada co
                oznacza, że na początku grudnia będę mógł się prowadzić.

Dla mnie to jest dość odległy termin biorąc pod uwagę, że w umowie mam koniec
                października. Ale jak wywnioskowałem z rozmowy z przedstawicielami MI dla nich
                to jest normalne i nie stanowi żadengo problemu. Ciekaw jestem czy tak samo
                beztrosko będą płacić kary które zapisało sobie w umowie.

Pozdrawim
                Przemek

Gość: ania 30.10.03, 08:57 Odpowiedz
                  Gość portalu: SAINT napisał(a):

> Witam,
                  >
                  > Oto moje wrażenia po odbiorach technicznych.
                  >
                  > Beznadzieja !!!
                  > Zobaczyłem że MI nie umie czytać. Nie zostały wprowadzone zmiany o których
                  > pisamem i mówiłem po każdej mojej wizycie na budowie.
                  > Co ciekawsze mamy w mieszkaniach beznadziejne parapety , a miał byc
                  konglomerat
                  > .
                  > Drzwi też nie rzuciły mnie na kolana. Ładnie wygladają bo są drewniane ale
                  > antywłamaniowość dość kiepska.
                  > Ogólnie na klatkach kłada gress, montują windy, tynkują i robią elewację i
                  > wykanczają balkony.
                  >
                  > Do wiedziałem się jeszcz że poprawki zostaną wprowadzone do 25 listopada co
                  > oznacza, że na początku grudnia będę mógł się prowadzić.
                  >
                  > Dla mnie to jest dość odległy termin biorąc pod uwagę, że w umowie mam koniec
                  > października. Ale jak wywnioskowałem z rozmowy z przedstawicielami MI dla
                  nich
                  > to jest normalne i nie stanowi żadengo problemu. Ciekaw jestem czy tak samo
                  > beztrosko będą płacić kary które zapisało sobie w umowie.
                  >
                  > Pozdrawim
                  > Przemek

Przemku,
                  o karach umownych zapomnij, bo przecież odbiór techniczny miałeś w październiku
                  (ha, ha - czyli zgodnie z umową).
                  Z drugiej strony myślę, i tak możemy się cieszyć, że dostaniemy mieszkania już
                  niebawem. Inni płacą "grubą kasę" za mieszkania, a potem sami kończą budowę.
                  My Przemku (jakby na to nie patrzeć) jesteśmy szczęśliwcami - i tym
                  optymistycznym akcentem pozdrawiam sąsiadów.
                  ania

Gość: SAINT 30.10.03, 11:13 Odpowiedz
                    Aniu,

Nie do końca tak jest. Pierwszy odbiór techniczny w żaden sposób nie jest
                    związany z odbiorem mieszkania. Wiec zgodnie z umową narazie MI nie zakończyło
                    budowy i nie przekazało mieszkania a co za tym idzie zaczynają się opóźniać.
                    Wieć zgodnie z umową możemy domagać się kar od MI. Czym innym jest to czy je
                    ściagniemy ale mamy prawo ich się domagać.
                    I jeszcze jedno Aniu to, że rynek budownictwa mieszkaniowego w Polsce jest nie
                    normalny każdy wie ale jeśli nie bedziemy domagali się od Developerów kar i itp
                    ten rynek nigdy nie znormalnieje. Developer to nie jest swieta krowa i jeśli
                    podpisał umowę to powinien mieć świadomość, iż druga strona będzie egzekfowała
                    jej postanowienia.

Pozdrawiam
                    Przemek

Gość: Joanna 30.10.03, 13:51 Odpowiedz
                      Witam

Buduje wprawdzie na sekcji E ale troche przeraża mnie to co zostało napisane na
                      temat CD, że odbiory końcowe czerwiec 2004.

Sekcja E ma wg umowy być oddana własnie w czerwcu. Myslalam ze czerwiec to
                      termin kiedy juz dostane klucze po wszystkich odbiorach i pozostanie tylko
                      gmina.

Przyznam ze macie trudna sytuacje, bo odbierzecie klucze moze wczesniej a jak
                      gmina sie do czegos czepnie to co wtedy.
                      (
                      Wogole prawde mowiac to dziwi mnie taka jakas opieszalosc MI np na czesci
                      balkonow w CD nie ma jeszcze barierek. Klatki tak jak widac z zewnatrz wogole
                      nie skonczone, o terenie wokol budynku wogole nie wspominam.

Pozatym wydaje mi sie ze przciez ktos musi zaplacic za te wszystkie niedorobki
                      poprawki na waszych mieszkaniach. Widac tutaj brak gospodarnosci.

A jak tak ogolnie mieszkanka, rozklad doswietlenie, czy otwarte drzwi balkonowe
                      w mieszkaniach z 3 duzymi skrzydlami) bardzo zachodzą na pokoj, czy ktos z was
                      to sprawdzał.

jak sa podłączane kaloryfery w łazience i jakie to sa kaloryfery i jak jest
                      wyprowadzona instalacja wodno kanalizacyjna, czy gruba rura od kibelka jest
                      pociagnieta po scianie, generalnie czy sa jakies rurki na zewnatrz na scinach.
                      jakie sa kaloryfery w pokojach.

Nie udalo mi sie obejrzec zadnego mieszkanka na CD.

Pozdrawiam Asia

• IP: 195.92.39.*

Gość: Anka 30.10.03, 15:07 Odpowiedz
                      a czy przypadkiem w umowie nie jest tak że oni mogą się spóźnić 3 miesiące bez
                      zadnych konsekwencji? o ile pamiętam ja mam taki zapis

Gość: SAINT 30.10.03, 15:49 Odpowiedz
                        Ja mam zapisane, że po 3 miesiącach opóźnienia moge rozwiązać umowę i rządać
                        kary od MI. Ty pewnie też, przeczytaj tylko dokładnie.

Pozdrawiam
                        Przemek
                • IP: *.sasiedzi.pl

Gość: olek 07.12.03, 10:35 Odpowiedz
                  Witajcie!

Trafilem tu bardzo niedawno i z zainteresowaniem przeczytalem ostatnie watki
                  Bardzo się cieszę, że spotkalem przyszlych sasiadow!
                  A przechodzac do meritum:
                  Mam mieszkanie w sekcji C. Pomijam chwilowo problemy ze zmianami aranzacji
                  mieszkania (wprowadzony przez architekta juz po podpisaniu umowy slup nosny,
                  piony wentylacyjne w duzym pokoju, bledne informacje udzielane w biurze na ten
                  temat itp.), ale ostatnia zmiana po prostu mnie... zamurowala. Z klatki
                  usunieto jedną windę. Pozostała jedna na 64 mieszkania! szyb przerobiono na
                  komórki.
                  Powód zapewne prosty - MI z jakichs powodow tnie po kosztach. A winda to
                  wydatek liczony w mln....
                  Wydaje mi sie, w tym miejscu poszli troche za daleko i nie powinnismy
                  pozostawic tej sprawy samej sobie. Co o tym myslicie?
                  pozdrawiam
                  olek

Gość: Petent 02.11.03, 23:41 Odpowiedz
                Aniu, nie daj się wpuścić w maliny. Odbiory techniczne (pierwsze, drugie,
                trzecie ...) to sprawa Inwestora, Wykonawcy i Właściciela (budynku). I tylko
                oni uczestniczą w odbiorze budynku. Regulują te sprawy art. 57, 58, 59 Prawa
                Budowlanego. Pozostali uczestniczą tylko w czysto cywilnoprawnej czynności
                przekazania mieszkania (k.c. określa to "wydaniem rzeczy"). Tylko to się
                liczy! Nie radzę podpisywać protokołu odbioru mieszkania - "wydania rzeczy"
                przed zakończeniem WSZYSTKICH robót i usunięciu WSZYSTKICH wad. Trzeba uważać
                na nazwy - dokument przekazania można nazwać dowolnie. W Polskich Normach nie
                ma słowa usterka, jest tylko WADA. A wady są NIEDOPUSZCZALNE! Patrz również dwa
                wpisy wyżej. Powodzenia.

Gość: Agnieszka 31.10.03, 14:09 Odpowiedz
      z tego co pamietam to juz na forum ktos wyjaśniał dlaczego wszyscy zostali
      wezwani - przez pierdolnik, który zostawił Pan D. Spokojnie, przeciez po to
      wzywają zeby ustalić co trzeba jeszcze zrobić.
      Owszem odszkodowania naleza sie w sytuacji kiedy MI się opoźnia, ale jest to
      kwota dziennie tak symboliczna, ze pewnie starczy na dodatkowy kontakt w pokoju
      na nic więcej - nie liczyłabym na kokosy.
      A.

Gość: SAINT 31.10.03, 16:55 Odpowiedz
        WItam,

Nie do końca jest to kwota symboliczna. Dla mnie jest to równowartość kwoty
        jaką płacę za wynajem mieszkania. Więc jeśli MI zapłaci mi ta kwotę wychodzę na
        zero.

Pozdrawiam
        Przemek

Gość: ebernburg 02.11.03, 18:08 Odpowiedz
        klucze do mieszkań powinny być przekazane w dniu odbioru technicznego, a nie po
        tygodniu - uważajcie
        głownie trzeba sprawdzić czy ściany trzymaja kąty oraz pion
        nara
        • IP: *.sgh.waw.pl / *.sgh.waw.pl

Gość: #ja# 13.11.03, 09:44 Odpowiedz
          Witam,
          mam pytanie do wszystkich, ktorzy zostali 'uszczesliwieni' przez MI potrojnymi
          drzwiami balkonowymi. Czy Wam odpowiada takie rozwiazanie? Fakt, w planach
          mieszkan bylo to dosc enigmatycznie zaznaczone, ze to sa drzwi (byla podana
          wysokosc), ale przeciez mozna bylo to tez powiedziec! Nie kazdy przeciez musi
          sie znac tak dobrze na planach (ja myslalam, ze sa to jedne drzwi i dwa okna)!
          Teraz MI zaznacza w planach, ze montuje trzy (!) pary drzwi! Wytlumaczono mi
          wczoraj, ze skoro sa to drzwi nieotwierajace sie (takie kuriozum!) to
          zaznaczyli tak jak zaznaczyli. I oczywiscie nie ma mowy o zabudowaniu ich, tak
          by staly sie oknami. Poradzono, ze juz po odbiorze moge starac sie o to w
          spoldzielni. A wiadomo jak na takie sprawy zapatruje sie spoldzielnia!
          Pomocy, co robic?
          Pozdrawiam, mocno zdegustowana,
          e.

Gość: SAINT 13.11.03, 10:02 Odpowiedz
            Witam,

Mi akurat podoba się to rozwiązanie ale mam pytanie. Dlaczego twierdzisz że te
            drzwi są nieotwierlane ?? Ja u siebie w mieszkaniu mam trzy skrzydła drzwiowe i
            każde się otwiera. Może się mylę ale w każdym było miejsce na klamkę. W kórej
            sekcji masz mieszkanie. Ja mam w C wieć moje uwagi tyczą się tylko tej sekcji.

Pozdrawiam
            Przemek

Gość: #ja# 13.11.03, 16:38 Odpowiedz
              Hej,
              mnie sie nie bardzo ono podoba, uwazam, ze zmniejszy mi pokoj.
              Tez jestem z C.
              Skad wiem, ze drzwi sa nieotwieralne? Ano, powiedziala mi o tym p. Biernacka,
              p. Dyrektor Biernacka z MI. Tzn. powiedziala, ze srodkowe skrzydlo ma sie
              otwierac a boczne nie.
              O ile pamietam podczas wstepnego odbioru widzialam otwory na klamki w dwoch
              skrzydlach. A moze to przedstawiciel z MI powiedzial, ze dwoje skrzydel bedzie
              sie otwierac? Nie pamietam juz.
              Ha, wiec widze, ze nie bede miala w Tobie sprzymierzenca w tej walce? ;)

Pozdrawiam,
              Ewa.
              • IP: *.kpwig.gov.pl

Gość: Joanna 14.11.03, 08:45 Odpowiedz
                Witam,
                Nie wiem czy dobrze rozumiem, drzwi balkonowe mają otwory na klamki ale nie
                mają klamek?????
                Czy klamki każdy dorabia sobie sam, tzn trzeba przyjśc z klamką na odbiór bo
                jak sprawdzić okna???

Myślałam że okna tez sprawdzaliście, bo mnie interesuje jak duzo miejśca w
                pokoju zajmuje otwarte skrzydło balkonowe, juz kiedyś zadałąm to pytanie,
                pozostało bez odpowiedzi, pewnie dlatego że nikt z Was nie otwierał okien bo
                nie ma klamek!!!

Pozdrawiam Asia

Gość: Piotrek 02.11.03, 21:42 Odpowiedz
      Witam wszytkich.
      Czy orientuje się ktoś może z was jak będzie wyglądała sytuacja z planowanymi
      sekcjami A i B. Czy są może jakieś informacje jak będzie wyglądała ta część
      inwestycji czy to ma być ten blok 16 piętrowy. Na stronie MI jest informacja że
      sprzedaż rusza od grudnia 2003 (i wtedy mają mieć dostępne plany) , a początek
      prac styczeń 2004. Interesuje mnie ta inwestycja szukam mieszkania właśnie w
      tej okolicy gdyż mieszkam na Gocławi a dokładnie Fieldorfa wiza wi właśnie tej
      budowy. Cały czas śledze poczynania i postęp prac. Jak zaczołem poważnie myśleć
      o zakupie mieszkania to w obecnie budowanej części niebyło już takich mieszkań
      jakie mnie interesują (nieduże 2 pokojowe). Więc może w tych nowych sekcjach A
      i B. MI zapewnia że takowe będą ale trzeba czekać do grudnia na plany. Może coś
      ktoś wie więcej na ten temat. Czekam z niecierpliwieniem na odpowiedzi.
      Piotrek
      • IP: *.jwt.com.pl

Gość: Alicja 05.11.03, 16:43 Odpowiedz
        Co do budynków A i B (budynki z 17 kondygnacjami) to w trakcie odbioru tech.
        dowiedzialam sie ze prace maja ruszyć w marcu 2004.

Pozdrawiam,
        Alicja
        • IP: *.aster.pl / *.acn.pl

Gość: Agnieszka 10.11.03, 11:40 Odpowiedz
          Moze ktos z was się orientuje? - Czy podpisana umowa na mieszkanie (bez aktu
          notarialnego oczywiscie)upowaznia do skorzystania z ulgi budowlanej? Trzeba
          przeciez dokonac zakupów w tym roku jeśli chcemy sobie odliczac przez kolejne 3
          lata, ale nie wiem czy wszystko, a na wet czy wogole mozna coś takiego zrobic?
          Moj mąż twierdzi ze wystarczy miec umowę i ona jako akt prawny da nam szanse na
          skorzystanie z ulgi.
          Moze bedzie ktoś wiedział cos na ten temat? zawsze jesteście skarbnica wiedzy!
          Ściskam
          A.

Gość: Agnieszka 10.11.03, 12:11 Odpowiedz
            znalazłam już wszystko co mi było potrzebne...
            trzeba zacząć gromadzić rachunki ;-))
            pozdrawiam
            Aga
            • IP: *.pepsico.plusnet.pl

Gość: ron 13.11.03, 09:15 Odpowiedz

Nie, nie tak szybko Cie nie puscimy. Pytanie zostało zadane na interesujacy
              temat. Mnie też interesuje ta kwestja, więc jeśli byś zechciała poświęcić
              chwile czasu na forum i opisac nam jak to jest z tymi ulgami remontowymi?

pozdrawiam

Gość: Alicja 14.11.03, 09:24 Odpowiedz
                No wlasnie nie damy Ci spokoju :)) Podziel sie cenna wiedza kiedy mozna
                korzytsac z ulgi remontowej....czy jest to mozliwe przed podpisaniem aktu
                notarialnego?
                • IP: *.gpw.com.pl

Gość: tomi 14.11.03, 12:50 Odpowiedz
                  www2.gazeta.pl/dom/1,48480,1685955.html
                  Ciekawy artykuł na temat ulg i zakupów, polecam przeczytać całość
                  A co do wątku to jest tam na stronie 6 i 7:
                  Kto może odliczać
                  ...Teoretycznie przepisy są tu jasne. Ten, kto ma tzw. tytuł prawny do lokalu.
                  Według interpretacji Ministerstwa Finansów tym tytułem prawnym jest:
                  akt własności;
                  umowa najmu, dzierżawy, użyczenia lub dożywocia itp.;
                  przydział z kwaterunku lub zakładu pracy;
                  przydział ze spółdzielni;
                  dowód potwierdzający nabycie domu lub mieszkania w drodze kupna, spadku bądź
                  darowizny.
                  oraz:
                  UWAGA! inny "stosunek zobowiązaniowy", z którego wynika twoje prawo do
                  korzystania z lokalu mieszkalnego. Urzędnicy ministerstwa twierdzą: "W sytuacji
                  gdy podatnik nie posiada jeszcze umowy o ustanowieniu na jego rzecz odrębnej
                  własności lokali, ale posiada już umowę zawartą ze spółdzielnią mieszkaniową
                  (developerem), na podstawie której nabywa prawo do zajęcia lokalu mieszkalnego
                  przed ustanowieniem na jego rzecz odrębnej własności tego lokalu - to umowa ta
                  stanowi tytuł prawny do lokalu mieszkalnego".
                  WNIOSEK - zdaniem resortu finansów tytułem prawnym do lokalu jest także umowa
                  przedwstępna podpisana z developerem albo spółdzielnią. Znaczyłoby to, że z
                  ulgi remontowej mogą bez żadnego problemu skorzystać kupujący nowe mieszkania
                  (ci na akt notarialny własności czekają przeważnie kilka, a nawet kilkanaście
                  miesięcy, zaś mieszkanie wykańczają przed jego otrzymaniem).
                  UWAGA! Ostatnio czytelnicy alarmują, że zdarza się, iż urzędy skarbowe są
                  innego zdania niż ministerstwo i w takiej sytuacji odmawiają uwzględnienia
                  odpisów...

Gość: Alicja 17.11.03, 11:33 Odpowiedz
                    Dzieki za wyczerpującą odpowiedź :))

Gość: ania 18.11.03, 11:49 Odpowiedz
                      Czy czytaliście Rzeczpospolitą? Firma Moduł 2000 (to firma, która jako pierwsza
                      rozpoczęła budowę naszego osiedla) złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości MI.
                      Czy ktoś wie dokładnie, co to oznacza dla nas. Jeżeli sąd rozpatrzy wniosek
                      pozytywnie, to czy nasze mieszkania są nasze, czy własnością MI i zostaną
                      przechwycone np. przez syndyka?
                      ania
                      • IP: *.energis.pl

Gość: Konrad 18.11.03, 12:33 Odpowiedz
                        > Czy czytaliście Rzeczpospolitą?

No ładnie...

Żeby Wam ułatwić, oto link do ww. artykułu: glinki.com/?l=GEdI

Konrad
                      • IP: *.acn.waw.pl

Gość: MI 18.11.03, 13:02 Odpowiedz
                        Szanowni Państwo
                        dzisiaj sąd rozpatrzy wniosek firmy Moduł. Na początku tego roku zarząd
                        Mostostal Invest stwierdził, że Moduł nie wywiązuje się z uzgodninej w umowie
                        terminowości robót budowlanych. Mając na uwadze dobro Klientow, którzy zakupili
                        mieszkania na Osiedlu Iskra, Mostostal Invest postanowił rozwiązać z Modułem
                        umowę. A wniosek o upadłość jest naszym zdaniem formą wywierania nacisku.
                        Mostostal Invest jest w dobrej kondycji finansowej i nie ma problemów z
                        regulowaniem swoich zobowiązań. Obecnie budowa Osiedla Iskra postępuje.
                        Odbywają się odbiory mieszkań.
                        W razie pytań prosimy o kontakt z działem sprzedaży przy ul.Gen.R.Abrahama
                        Mostostal Invest

Gość: Joanna 18.11.03, 14:34 Odpowiedz
                          Witam,
                          Czy mogę się dwiedzieć kiedy ten wniosek został złożony i kiedy się Państwo o
                          tym fakcie dowiedzieliście?
                          pozdrawiam
                          Asia

Gość: Mostostal Invest 18.11.03, 15:55 Odpowiedz
                            Zarząd Mostostal Invest Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oświadcza, iż Sąd
                            Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XVII Wydział Gospodarczy dla spraw
                            upadłościowych i naprawczych, po rozpoznaniu w dniu dzisiejszym, tj. 18.11.2003
                            r. sprawy z wniosku „Moduł 2000” Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie o ogłoszenie
                            upadłości Mostostal Invest Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie postanowił oddalić
                            wniosek. W uzasadnieniu stwierdzono, iż przedmiotowy wniosek jest bezzasadny.

• IP: 213.241.64.*

Gość: sąsiad 18.11.03, 13:52 Odpowiedz
                        jeśli MI twierdzi,że ma kasę to może nie będzie tak źle. poza tym grunt, na
                        którym stoją budynki ISKRA nalezy do spółdzielni (uzytkowanie wieczyste, a nie
                        do MI. jesli dobrze jarzę prawo to MI nie może być włascicielem czegoś co nie
                        stoi na jego gruncie. ale może zgłosi sie ktoś lepiej zorientowany
                        • IP: *.crowley.pl

Gość: SAINT 18.11.03, 14:35 Odpowiedz
                          Nie ma czym się martfić. Firma moduł 2000 już robiła podobne rzeczy w stosunku
                          do MI. Pamiętacie zapewne informacje wywieszone na placu budowy.

• IP: *.gov.pl

Gość: justi 18.11.03, 15:09 Odpowiedz
                            mam nadzieje, że to nie wpłynie w żaden sposób na odbiór naszych mieszkań,a
                            później na uzyskanie aktu własności!!

Gość: Mostostal Invest 18.11.03, 15:57 Odpowiedz
                              Zarząd Mostostal Invest Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oświadcza, iż Sąd
                              Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XVII Wydział Gospodarczy dla spraw
                              upadłościowych i naprawczych, po rozpoznaniu w dniu dzisiejszym, tj. 18.11.2003
                              r. sprawy z wniosku „Moduł 2000” Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie o ogłoszenie
                              upadłości Mostostal Invest Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie postanowił oddalić
                              wniosek. W uzasadnieniu stwierdzono, iż przedmiotowy wniosek jest bezzasadny.

Gość: Agnieszka 20.11.03, 10:44 Odpowiedz
                                Przepraszam przede wszystkim, ze nie odpowiedzialam na temat ulgi remontowej,
                                ale latałam właśnie za zlewami, bateriami i roznymi innymi pierdolami własnie
                                zeby na ulgę się załapać.
                                Dodam jeszcze ze to co mozna odpisywac jest w dzienniku ustaw.
                                Jak znajde link to go podam jutro - jest tam dokładnie wszystko opisane.

Wystraszyłam się tym wnioskiem jak nie wiem. Wierze Mostostalowi, bo w zasadzie
                                nie mam podstaw zeby im nie ufać.
                                Będę śledzic na bierzaco to co się dzieje.
                                Pozdrawiam
                                Agniecha

Gość: Joanna 20.11.03, 13:25 Odpowiedz
                                  Witaj,
                                  to jak to właściwie jest trzeba coś kupić w tym roku, żeby się na ulgę załapać
                                  czy też nie jakoś tak do wakacje śledziłam te sprawy potem zaprzestałam.

Pewnie na wszelki wypadek kupię baterie bo sa małe i będę miała je gdzie
                                  przechować. jakieś inne zakpupy odpadają
                                  Pozdrawiam Asia

Gość: Joanna 20.11.03, 13:30 Odpowiedz
                                    witam,
                                    dzisiaj rano widziałam naszą budowe i sekcję E, czy nie wydaje Ci się że w
                                    częsci która ma być jakby na środku już nie będą dostawiać pięter. Od strony
                                    ulicy Fieldorfa postawiona jest na 5 pietrze betonowa ścianka tak na oko od 0,5
                                    do 1 m wysokości z daleka trudno ocenić wysokość. W części sąsiadującej
                                    bezpośrednio z D ciągną w górę.

Czy nad Tobą będą jeszcze jakieś mieszkania?

Cieszy mnie to że już wypełniają ściany, i widać otwory okienne na 1 piętrze

pozdrawiam Asia
                                    • IP: *.pepsico.plusnet.pl

Gość: ron 20.11.03, 14:19 Odpowiedz
                                      Witam,

Istotnie sekcja G,I (czyli ta środkowa i równoległa do środkowej) mają być
                                      nizsze, prawdopodobnie o jedno pietro czyli chyba bedzie miała 6 pieter.
                                      W sekcji E, mieszkania od strony podwórka od I piętra do V sa w tych samych
                                      metrarzach. Ja chciałem mieszkanie jak najwyżej ale nie na ostatnim pietrze, i
                                      wtedy powiedziano mi,że moje jest ostatnie mieszkanie o tych wymiarach jakie
                                      chciałem. Jesli by sugerować sie planami rozmieszczenia pięter według strony z
                                      internetu to sekcja E w połowie swej szerokości do załamania miała mieć 7
                                      pieter,a od załamania 5 pieter. Zapytałem Panią architekt o tą zroznicowana
                                      zabudowe, a ono powiedziała, ze jest to błąd osoby ktora obsługuje stronę WWW.
                                      W dziele sprzedazy powiedziano mi, ze nademną beda jeszcze 2 pietra z
                                      mieszkaniami dwu-poziomowymi.
                                      Oby pogoda w listopadzie dopisywała to do połowy Grudnia postawia 7 pietro.
                                      Tempo pracy maja dobre i długo każdego dnia pracuja, czasami do 21.00
                                      pozdrawiam

Gość: Joanna 20.11.03, 15:04 Odpowiedz
                                        Dzięki za info. jak tam mają być mieszkania dwupoziomowe to może będą miały
                                        taras i to jest barierka od tarasu.

Tak pytałam bo trochę się zdziwiłam tym co dzisiaj zobaczyłam.
                                        tak tempo mi sie podoba i oby nie było żadnego zastoju to może jak w naszej
                                        sekcji jest juz porządek w aranżacjach to termin czerwiec 2004 na oddanie
                                        będzie dotrzymany.

Pozdrawiam Asia

Gość: sąsiad z C 20.11.03, 14:46 Odpowiedz
                                    sporo pisali ostatnio w gazetach na temat ulgi remontowej. oficjalnie
                                    ministerstwo finansów stwierdziło, że aby skorzystać z odpisów od podatku w
                                    latach 2004-5 nie ma obowiązku odliczania już w tym roku. mam nadzieję, że
                                    wykładnia ta będzie wiążąca również dla urzędów skarbowych i nie będzie tu
                                    miejsca na ich widzimisię. pamiętaj ponadto, że nie masz szans na uzyskanie
                                    tytułu prawnego do lokalu na Iskrze jeszcze w tym roku, najwcześniej uzyskasz
                                    go jeśli zdecydujesz się na własnościowe prawo do lokalu, a dopiero potem
                                    wystąpisz o ustawienie prawa odrębnej własności, bo to będzie długo trwało ( MI
                                    coś skopsał w sprawach geodezyjnych).

Gość: SAINT 21.11.03, 11:24 Odpowiedz
                                      Witam,

Czy dostaliscie może jakąś konkretną informację od MI o tym kiedy dostaniemy
                                      klucze do mieszkań?
                                      Mi już obiecywali na połowę listopada, potem na początek grudnia, a ostatnio
                                      usłysząłem termin 20 grudnia. Wiec już nie wiem co o tym mysleć.Tym bardziej że
                                      w umowie mam wpisany przełom pazdziernika i listopada.

Pozdrawiam
                                      Przemek

Gość: sąsiad z C 21.11.03, 12:39 Odpowiedz
                                        na temat kluczy rozmawiałem w spóldzielni Gocław Lotnisko. Powiedzieli, że to
                                        od nich dostanę klucze a nie od MI. Nastąpi to wtedy gdy MI przekaże budynek
                                        spółdzielni, a ta uzyska od nadzoru budowlanego zgodę na zasiedlenie. Po tej
                                        zgodzie mam dostać klucze wraz z decyzją o przydzieleniu mi spóldzielczego praw
                                        własnościowego do lokalu. wtedy będę mógł wykańczać mieszkanie nie tracąc prawa
                                        do odliczeń od podatku.
                                        Nie wiem nic o kluczach od MI, może Zarząd MI włączy się i wyjaśni ludziom jak
                                        to będzie naprawdę.

Gość: SAINT 21.11.03, 14:01 Odpowiedz
                                          Masz rację. Klucze dostaniemy od spółdzielni mój błąd.
                                          Tylko kiedy? Bo to już się przeciąga za długo jak na mój gust.
                                          • IP: *.gov.pl

Gość: justi 21.11.03, 14:18 Odpowiedz
                                            Przemku czy ty odbierałeś mieszkanie 27 X? Jeśli tak czy przy tym tzw. odbiorze
                                            technicznym podpisywałeś jakieś dokumenty?
                                            I czy wiadomo kiedy będzie wydana decyzja o zasiedleniu budynku?
                                            Niepokoi mnie że osoby takie jak Ty które miały termin na październik jeszcze
                                            nie dostały kluczy!!! Ja mam odbiór dopiero w grudniu ale chciałam juz w
                                            styczniu zacząć jakies prace w tym mieszkaniu żeby jak najszybciej się
                                            wprowadzić. Wiadomo chyba że każdemu z mieszkańców zależy na czasie, a tu
                                            jeszcze wszystko sie przeciąga...
                                            pozdrawiam sąsiadów!
                                            Justi

Gość: SAINT 21.11.03, 17:01 Odpowiedz
                                              Justi,

Tak miałem odbiór 27.X. Tak podpisywałem wtedy protokół z mnóstwem uwag.
                                              Niestety nie moge wydobyć żadnej informacji z MI kiedy bedzie decyzja o
                                              zasiedleniu. Wiem tylko tyle, że klucze dostanę napewno w grudniu. (wczesniej
                                              mi mówiono że w połowie listopada). Ja 4.X mam kolejny odbiór techniczny na
                                              którym ma być już wszystko ok z moim mieszkaniem. Powiedziano mi że jak
                                              wszystko bedzie w pożądku to dostanę klucze około 20 grudnia ale konkretów
                                              dowiem się 4.X. Moim zdaniem MI zachowuje się tak jakby nie miało świadomości o
                                              karach zapisanych w umowach. Mi się wydaje, że Ty podobnie jak ja dostaniesz
                                              klucze w grudniu bo jak bedą sasiedlali to jednocześnie cała sekcje C I D

Pozdrawiam
                                              Przemek

Gość: Agnieszka 21.11.03, 18:42 Odpowiedz
                                                Zgodnie z obietnicą przesyłam link do strony Ministerstwa Finansów ze spisem
                                                tego co mozna odliczyc sobie.
                                                Ważną informacją jest to, ze zeby skorzystac z ulgi remontowej trzeba zrobic
                                                zakupy za 600 zł, ale nie wiece niz 4 000 w tym roku.
                                                Umowa, ktora podpisaliśmy uprawnia nas do odliczen jak się dowiadywalam, nie
                                                trzeba mieć aktu własności i innych takich.

www.mf.gov.pl/dokument.php?dzial=114&id=24369
                                                W razie czego służę wiedzą - swiezutko nabytą na stronach net i bezposrednio w
                                                Ministerstwie.
                                                CU
                                                Agnieszka
                                                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=106&w=7507049&a=7507049 - tu tez jest
                                                o uldze
                                                Kompletujcie wszelkie faktury, można odliczac nawet transport np. płytek czy
                                                sprzętu.
                                                Poczytajcie - wiedza ktora obroci się w pieniądz ;-))

Gość: Agnieszka 21.11.03, 18:47 Odpowiedz
                                                  oczywiście link do Ustwy w ktorej jest spis ponizej
                                                  ..to z emocji ;-))

www.abc.com.pl/serwis/du/1996/0788.htm - oto klucz do wiedzy!
                                                  paaaaaaaaaa

Gość: joanna 22.11.03, 11:14 Odpowiedz
                                                    Agnieszko,
                                                    ale dlaczego nie więcej niz 4000 zł mogę wydać w tym roku, nie bardzo to
                                                    rozumiem. Ulga jest 3 letnia i moim zdaniem nie ma znaczenia czy wykorzystam
                                                    ulge w 1 miesiac czy rozloze ja sobie na 3 lata.
                                                    Moze mi to jakoś wytłumaczyć.
                                                    Pozdrawiam Asia

Gość: sąsiad C 24.11.03, 09:29 Odpowiedz
                                                  do Agnieszki
                                                  wydaje mi się, że jesteś zbyt dużą optymistką co do prawa odliczania. Mostostal
                                                  Invest nie jest właścicielem a tylko wykonawcą naszych mieszkań, umowa z nim
                                                  nie może być więc tytułem dającym prawo do lokalu. nie jest to ani umowa
                                                  przenosząca własność mieszkania, ani umowa użyczenia, najmu lub dzierżawy, ani
                                                  też żaden "inny stosunek zobowiązaniowy, z którego wynikałoby Twoje prawo do
                                                  korzystania z lokalu". MF wymieniając to używa określenia "między innymi" co
                                                  sugeruje, że są również inne możliwość uzyskania tytułu prawnego, ale nie
                                                  podaje o co tu konkretnie chodzi ( być może spadek, darowizna itp).
                                                  Rację na Joasia, że nie ma obowiązku wydawania pieniędzy już w tym roku, bo
                                                  ulga dotyczy lat 2003-2005. Tu stanowisko MF jest już jasne i myślę, że żaden
                                                  urząd skarbowy nie będzie tego podważał. Ja odbieram mieszkanie w grudniu i
                                                  biorąc pod uwagę poprawki nie zakładam, że tytuł prawny ( na razie w formie
                                                  własnościowego prawa spółdzielczego do lokalu) uzyskam od spółdzielni już w tym
                                                  roku. Termin ten zależy tak naprawdę od tego kiedy:
                                                  -MI usunie nieprawidłowości stwierdzone przez STOEN i kanalizację,
                                                  -Spółdzielnia GL odbierze budynek od MI,
                                                  -nadzór budowlany wyda zgodę na zasiedlenie budynku jako całości
                                                  -spółdzielnia po uzyskaniu tej zgody ustanowi prawo własnościowe do lokalu.
                                                  Wszystkie te warunki muszą być spełnione w podanej kolejniości.

PS. Jeśli kogoś interesuje jeszcze spraw drzwi okienne w pokoju, to otwierają
                                                  się wszystkie trzy skrzydła, a uchylne jest tylko jedno z nich.

Gość: SAINT 24.11.03, 12:15 Odpowiedz
                                                    Z Twojego listu wynika, że możemy nie mieć tytułu prawnego do lokalu w tym
                                                    roku. Ja natomiast odstałem info od MI, że dostaniemy klucze napewno w grudniu
                                                    co by oznaczało, że spółdzielnia odbierze budowę od MI i ustanowi prawo
                                                    własnościowe. Jeśli by się jednak tak stało jak mówsz co wtedy z zakupami
                                                    zrobionymi w tym roku?? Można bedzie je odliczyć w ramach ulgi remontowej w
                                                    przyszłym ??

Pozdrawiam
                                                    Przemek

Gość: sąsiad C 24.11.03, 12:53 Odpowiedz
                                                    do Przemka
                                                    MI miał usunąć nieprawidłowości do końca listopada, zobaczymy. Spółdzielnia nie
                                                    odbiera każdego mieszkania z osobna, dlatego przekazanie budynku nie jest chyba
                                                    bezpośrednio związane z odbiorami mieszkań przez nas i może się odbywać
                                                    równolegle. Nie wiem co sprawdza nadzór budowlany i jak długo to trwa. Nie wiem
                                                    też, kto dysponuje kluczami od czasu odbioru lokalu przez nas do chwili
                                                    ustanowienia prawa własności (o ile to drugie nastąpi później) i kto w tym
                                                    czasie ma dostęp do mieszkania. Zapomniałem o to zapytać w społdzielni GL
                                                    (dział członkowski).
                                                    Jeśli jeszcze nic nie kupiłeś do odliczenia to radzę zaczekać na tytuł prawny
                                                    do lokalu, tak aby faktury nie miały wcześniejszej daty. Jeśli już kupiłeś, to
                                                    rób jak uważasz, ale moim zdaniem US Ci to zakwestionuje ( na podobnej zasadzie
                                                    każdy mógłby już teraz odliczać od podatku na poczet mieszkania które kiedyś
                                                    tam kupi). Nie zapomnijmy, że US w związku z kupnem mieszkania i zwiększonymi
                                                    odliczeniami remontowymi może nam dokładnie przetrzepać dokumentację.

Gość: Joanna 24.11.03, 15:26 Odpowiedz
                                                    Witam,
                                                    mam prośbe jak już odbierzecie mieszkania (mam nadzieję, że nastapi to
                                                    niebawem) podzielcie się z sąsiadami z dalszych sekcji informacjami jak
                                                    wyglądaja mieszkania, jak są poprowadzone instalacje?
                                                    Co z przewodoami telefonicznymi, czy wam zakładają gniazdka w określonych
                                                    miejscach czy tylko macie wyprowadzenie do lokalu.

Mnie Pani architekt powiedziala, że to juz muszę zrobić we własnym zakresie
                                                    (wyprowadzenie mam na przedpokoju) to czy mam złobić rowki w szlichcie lub
                                                    tynku żeby te przwody jakoś pochować.

Jak są umiejscowione punkty hydrauliczne np odpływy, podłączenia do baterii,
                                                    pewnie jakiś hydraulik by mi to w razie czego pozmieniał ale to dodatkowe
                                                    koszty.

Czy ściany trzymją pion a posadzka poziom.

Wszelkie takie uwagi wydaję mi się przydatne dla przyszłych mieszkańców.

Pozatym jak załatwiacie sprawy z MI i spóldzielnią.

Przemku
                                                    moim zdaniem jak wynajmujesz teraz mieszkanie to masz tytuł prawny do tego
                                                    wynajmowanego mieszkania (jeżeli masz jakąś umowę najmu lub uzyczenia)i jakieś
                                                    materiały możesz teraz kupowac i odliczyc, kto będzie sprawdzał, czy faktycznie
                                                    zuzyłeś je do tego wynajmowanego mieszkania. No cóz takie jest moje zdanie ale
                                                    może się mylę.
                                                    Może może kupować te materiały ktoś z Twojej rodziny, (rachunki na tę osobę np
                                                    mamę barat wujka) w gruncie rzeczy można się remontowac i modernizować na
                                                    okrągło więc i glazurę mozna zrywać zaraz po założeniu i kłaść nową.
                                                    to tylko taka moja podpowiedź.

Ps. W weekend zrobiłam rundke po sklepach i ciągle miałam jakies watpliowści,
                                                    chyba dobrze jednak obejrzec mieszkanie zanim sie cokolwiek kupi.
                                                    Pozdrawiam Asia

• IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: CVp. 25.11.03, 09:58 Odpowiedz
                                                    Nie zdążyłam sie jeszcze wczytać dokładnie w przepisy o uldze, ale na stronie
                                                    MF rzuciło mi się w oczy, że aby skorzystać z ulgi, prawo do niej należało
                                                    nabyć w latach bodajże 97-01 (nabyć prawo, czyli spełnić wszystkie warunki, a
                                                    zatem m.in. mieć tytuł prawny do lokalu?).
                                                    Uważam, że należy być ostrożnym i najlepiej wysłać zapytanie do US, w którym
                                                    się ktoś rozlicza, opisując dokładnie swój stan faktyczny. Od czasu zmiany
                                                    ordynacji podatkowej US są związane udzielanymi przez siebie odpowiedziami na
                                                    zapytania podatników.
                                                    Poza tym, z tego co się orientuję, każdy kto korzysta z dużych ulg niemalże
                                                    obowiązkowo odwiedza US po złożeniu zeznania podatkowego za dany rok, żeby
                                                    urzędnicy mogli dokładnie pooglądać sobie dowody. Dlatego nie radzę podchodzić
                                                    do kwestii na zasadzie, a może się uda.
                                                    Pozdrawiam wszystkich,
                                                    Chilowo mam trochę więcej czasu i zamierzam rozpocząć swoje prywatne śledztwo
                                                    w sprawie tej ulgi. Jak dowiem się czegoś ciekawego natychmiast was poinformuję

Gość: Agnieszka 25.11.03, 10:57 Odpowiedz
                                                    No cóż ja spełniłam swój obywatelski obowiązek ;-))
                                                    Mam zamiar jednak zgodnie z tym co mi powiedziało Ministerstwo Finansów dokonac
                                                    zakupu na w.w. kwotę.
                                                    Do sąsiada C - przypominam że umowa ktora podpisałes jest aktem prawnym.
                                                    Do Joanny - to wyczytałam w jakiejs gazecine ale w MF powiedzieli mi ze to bez
                                                    zanczenia - mozna jednorazowo wydac.
                                                    Decyzję każdy musi podjąc sam. Ja wole sobie zostawic jednak furkę za 600 zł.
                                                    Sciskam
                                                    Agnieszka

Gość: Agnieszka 25.11.03, 11:15 Odpowiedz
                                                    Najwyraźniej każdy miał rację oto najnowsze z wyszperanych:
                                                    www2.gazeta.pl/podatki/1,42545,1190103.html

Gość: sąsiad C 25.11.03, 12:03 Odpowiedz
                                                    Agnieszko,
                                                    jasne, że forum służy wymianie poglądów na tematy nas interesujące. Nie
                                                    wychodzę z założenia, że ktoś chce tu kogoś wpuścić w maliny i sam tego nie
                                                    robię. Masz rację, że każdy sam wybierze i sam będzie za swój wybór odpowiadał
                                                    przed US.
                                                    Twój następny post nie musi nas godzić bo w mojej ocenie nie ma mowy o kłótni,a
                                                    jedynie o wymianie zdań. Artykuł, który polecasz pochodzi z zeszłego roku,a
                                                    autor radzi zakupy do końca grudnia ale 2002 roku ( bo kończył się trzyletni
                                                    limit poprzedniej ulgi). Umowa jest aktem prawnym w tym sensie, że ustala
                                                    prawa i obowiązki stron związane z budową mieszkania ( moja nazywa się umową
                                                    realizacyjną), ale nie daje mi prawa własności. Jedynie jednostronne
                                                    oświadczenie spóldzielni będące załącznikiem do umowy można uznać za
                                                    przyrzeczenie ustanowienia prawa własności na naszą rzecz. Ale czy
                                                    przyrzeczenie można uznać za tytuł prawny i jak do tego podejdzie US tego nie
                                                    wiem. stąd radzę ostrożność aby nie obudzić z przysłowiową ręką w nocniku. Ja
                                                    niestety nie jestem prawnikiem i oczywiście swojego zdania nikomu nie narzucam.
                                                    pozdr.

Gość: sąsiad C 25.11.03, 11:34 Odpowiedz
                                                    ja też czytałem stronę MF. Nabycie praw do ulgi w latach 1997-2001 dotyczy
                                                    dużej ulgi budowlanej, która pozwalała odliczyć od podatku wydatki poniesione
                                                    na zakup mieszkania a nie ulgi remontowej, z której my chemy skorzystać. 3-
                                                    letnie limity ulg na remont mieszkania wyznaczone były dla lat 2000-2002 i
                                                    obecnie dla lat 2003-2005. Ja też zalecam ostrożność, ale ten wątek wydaje się
                                                    nie budzić wątpliwości. Nie ma obowiązku rozpoczynania wydatków w roku 2003
                                                    aby móc skorzystać z odpisu w roku 2004 lub 2005.To oficjalne stanowisko MF.
                                                    Ważne jest aby w momencie ponoszenia wydatków mieć tytuł prawny do lokalu ( i
                                                    nie chodzi tu o wynajmowanie mieszkania).
                                                    Nie mam jasności czy można odliczyć wydatek na zakup kuchni elektrycznej.
                                                    Wydaje się, że raczej nie ponieważ rozporządzenie mówi jedynie o wydatkach na
                                                    instalację elektryczną a nie na urządzenia elektryczne (tak jak mówi jasno o
                                                    instalacji i urządzeniach gazowych), co jest poniekąd zrozumiałe biorąc pod
                                                    uwagę zakres pojęcia "urządzenie elektryczne". Mam prośbę, abyś podczas
                                                    śledztwa spróbowała rozwikłać tę sprawę.
                                                    sąsiad z C (a nawet z piętra)

Gość: Joanna 25.11.03, 12:28 Odpowiedz
                                                    Witajcie,
                                                    Co do wynajmowanego mieszkania po prostu podpowiedziałam jakieś wyjście dla
                                                    osób, które chciałayby coś kupić w tym roku i móc sobie odliczyć a mieszkają
                                                    teraz w wynajmowanych mieszkaniach.
                                                    Na podstawie Waszych postów wyciągam wnioski, że raczej trudno będzie lokatorom
                                                    sekcji CD dostać jakikolwiek dokument, który mógły świadczyć o tym, że macie
                                                    prawo do Waszych lokali.

Oglądam budowę i widzę, żę się dużo dzieje nawet w niedzielę w późnyxh
                                                    godzinach wieczornych, w pojedyńczych mieszkaniach palą się światła więc
                                                    prawdopodobnie trwają tam prace związane z naprawianiem wad, robotnicy dłubia
                                                    tez coś przy balkonach.

Ale teraz tak się zastanawiam, czy budynek zostanie oddany do użytku (czy
                                                    odpoiwednie urzędy wydadzą zgodę na jego zasiedlenia) bo moim zdaniem oprócz
                                                    budynku brany jest chyba pod uwagę teren wokól niego, chociazby ze względu na
                                                    bezpieczeństwa a na terenie od strony podwórka jest jeśzcze duzo do zrobienia.

Byc może MI zrobi chodniki i ogrodzi teren zaraz za chodnikiem, tak żeby nie
                                                    było dostępu do placu budowy.

Pozdrawiam Was serdecznie izyczę z całego serca, żeby zasiedlenie nastąpiło jak
                                                    najszybciej.
                                                    ASia
                                                    ps dowiem się jak jest z kuchenką elektryczną(jeszcze niedawno na forum remonty
                                                    był link do rozporzazenia na temat tego co można odliczać i tam była wymieniona
                                                    kuchenka elektryczna, ale rozporządzenie z 1994 roku więc podejrzewam, że juz
                                                    nieaktualne.
                                                    Uwaga,
                                                    Nie wiem jak wy macie zapisane w umowach, ale ja mam zapis że jak dokonam
                                                    przeróbek w mieszkaniu przed otrzymaniem przez MI i SG wszelkich zgód, a
                                                    odpowiedni inspektorzy tych zgód nie wydadzą ze względu na przeróbki, to będę
                                                    musiała przeróbki zlikwidowac i doprowadzić mieszkanie do stanu zgodnego z
                                                    planami na mój własny koszt.
                                                    Ta uwaga jest dla tych osób, które być możę odbiorą klucze wcześniej i zaczną
                                                    coś robić w mieszkaniu i np dojdą do wniosku, że wyburzają 2 ściany bo im nie
                                                    pasują to tak dla przestrogi.

Gość: Ania 01.12.03, 11:17 Odpowiedz
                                                Witam!
                                                Ja mialam odbior 29.11. (w sekcji D). Mam dluga liste usterek, termin
                                                nastepnego odbioru za 2 tygodnie. Pan Ciecierski z MI, ktory byl na odbiorze,
                                                twierdzil, ze klucze dostaniemy z MI (a nie ze spoldzielni) po 12.12., po
                                                ostatecznym odbiorze i po ostatecznym rozliczeniu z MI. Wspomnial jednak,
                                                ze "hipotetycznie" spoldzielnia moze sie nie zgodzic na przekazanie kluczy
                                                przed odebraniem inwestycji przez spoldzielnie. Ktos juz na forum pisal, ze
                                                klucze przekazuje spoldzielnia, wiec cos tu sie nie zgadza. W spoldzielni bylam
                                                3 tygodnie temu i tam wtedy nic nie slyszeli na temat odebrania tej inwestycji
                                                jeszcze w tym roku... Czy ktos wie, kiedy rzeczywiscie i od kogo otrzymamy
                                                klucze??? Poza tym, tam ciagle trwa budowa. Nawet, gdyby juz przekazano klucze,
                                                to jak wnosic materialy i wykanczac, jezeli nie zostala uruchomiona ani
                                                instalacja elektryczna (a w zwiazku z tym nie dzialaja windy) ani wod-kan ani
                                                c.o.???
                                                Czy ktos wie, co z karami umownymi za opoznienia dla MI?
                                                Dla mnie, i pewnie tez dla wielu z Was, takie opoznienie MI ponosi za soba
                                                powazne konsekwencje finansowe, poniewaz nadal musze placic za wynajmowane
                                                mieszkanie i splacac kredyt, a nawet nie wiem, kiedy bede mogla sie wprowadzic.

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Gość: SAINT4 01.12.03, 11:46 Odpowiedz
                                                  Witam,

JA dzwoniłem do spółdzielni tydzeiń temu i dostąłem info że MI nie zgłosił
                                                  jeszcze tej budowy do odbioru. W MI nikt nie wie kiedy to nastąpi, powiedzieli
                                                  mi, że dokładne informacje uzyskam na odbiorze technicznym tj 4.12.2003.
                                                  Moim zdaniem MI nie przekaże kluczy dopóki nie bedzie wszystkich mediów w
                                                  budynku. Ja przynajmniej nie mam zamiaru odbierać mieszkania bez wody, co, czy
                                                  światła.
                                                  Co do kar to w MI powiedzieli mi że mam napisać pismo do zarządu. Ja narazie
                                                  się wstrzymuję poczekam, aż okaże się ile mają mi zapłacić za opóźnienia.

Pozdrawiam
                                                  Przemek

Gość: Ania 01.12.03, 19:53 Odpowiedz
                                                    Dzieki za info!
                                                    ja z kolei dowiedzialam sie w spoldzielni, ze spoldzielnia odbiera zakonczona
                                                    inwestycje, z zagospodarowanym terenem wokol budynku... a u nas to wciaz budowa.
                                                    obawiam sie, ze spoldzielnia moze nie odebrac naszego bloku w tym roku...
                                                    pozdrawiam
                                                    Ania

Gość: SAINT 02.12.03, 10:22 Odpowiedz
                                                    Witam,

Nie zapominajmy że spóldzielnia jest też stroną w naszej umowie i ona także
                                                    ponosi odpowiedzialnośc za niedotrzymanie terminów. Ja mam zamiar walczyć o to
                                                    aby odebrac mieszkanie w tym roku i dzieki temu skorzystac z uligi remontowej.

Pozdrawiam
                                                    Przemek

Gość: sąsiad C 02.12.03, 11:40 Odpowiedz
                                                  Aniu
                                                  bądź tak łaskawa i uchyl rąbka tajemnicy jakiego typu usterki stwierdziłaś przy
                                                  odbiorze Twojego M. Myślę, że może byc to cenna wskazówka dla tych, którzy
                                                  odbiór mają przed sobą.
                                                  O kluczach od spółdzielni pisałem wcześniej ja. Usłyszałem taką wersję w
                                                  spółdzielni Gocław Lotnisko w dniu 17 listopada. Ostatnio zaś w MI słyszałem,że
                                                  klucze otrzymamy od nich "po zamknięciu budowy".
                                                  pozdr.

Gość: Ania 02.12.03, 17:27 Odpowiedz
                                                    Witam wszystkich przyszlych Sasiadow,

po pierwsze na odbior udalam sie z dwoma znajomymi inzynierami. W moim
                                                    mieszkaniu np. zrobiono w zlym miejscu wejscie do sypialni, poza tym w lazience
                                                    zle podlaczono rure kanalizacyjna (w ten sposob, ze bedzie smierdzialo, jesli
                                                    by tego nie zmienili), generalnie wszystkie kontakty sa za nisko w stosunku do
                                                    projektu, niektore w innym miejscu, jednego w ogole brakuje, rury w aneksie
                                                    kuchennym panowie zrobili na wierzchu i kilka cm od sciany, w lazience odplyw z
                                                    wanny tez wystaje 4 cm nad podloge (wystarczy maks. 2% spadku a jest ponad 4%),
                                                    brak przegrody pomiedzy balkonami, nie uruchomiona instalacja c.o., elektryczna
                                                    i wod-kan itd. Generalnie dobrze jest miec ze soba na odbiorze znajomego
                                                    fachowca, ktory wychwyci wady.

A co oznacza "zamkniecie budowy"?

pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia na odbiorach

Ania

Gość: sąsiad C - do Ani 03.12.03, 09:38 Odpowiedz
                                                    Aniu
                                                    dzięki za informacje o odbiorze. ja niestety nie mam zaprzyjaźnionych
                                                    inżynierów dlatego chętnie korzystam z uwag innych odbiorców. jeszcze raz
                                                    dziękuję.
                                                    ukazała się zmiana ustawy o podatku dochod. od osób fizycznych. pracuję teraz
                                                    nad tym aby mieć jasność w sprawach ulg.
                                                    Termin "zamknięcie budowy" dla mnie też nie jest do końca jasny. Ja np. nie
                                                    wyobrażam sobie aby można było "zamknąć budowę" (sekcji C i D) przed dokonaniem
                                                    wszystkich poprawek w mieszkaniach, również tych które dopiero będą odbierane.
                                                    Na temat przekazania kluczy krąży już tyle rozbieżnych opinii, że nie wiem w co
                                                    wierzyć. Dla mnie akurat ma to mniejsze znaczenie bo mogę poczekać na decyzję o
                                                    zasiedleniu budynku i ustanowienie przez spółdz. GL tytułu prawnego do lokalu.
                                                    Obawiam się natomiast (może na wyrost i oby niesłusznie), że MI po rozliczeniu
                                                    się z klientami (czym podobno warunkuje danie kluczy) może odpuścić starania o
                                                    szybkie przekazanie budynków spółdzielni. Nie wiemy jaka jest umowa między nimi
                                                    w tym zakresie i czy spółdzielnia ma jakiś "bat" na wypadek zwłoki wykonawcy.
                                                    Bądźmy dobrej myśli, że zwłoka nie będzie zbyt duża.
                                                    pozdr.

Gość: Ania 05.12.03, 17:38 Odpowiedz
                                                    Witam wszystkich!

Dowiedzialam sie dzis od MI, ze SM GL zabronila MI przekazywania kluczy. SM GL
                                                    bedzie przekazywac klucze po odbiorze inwestycji (ktora jeszcze nie zostala
                                                    zgloszona do odbioru!! - informacja od SM GL), po uzyskaniu pozwolenia na
                                                    uzytkowanie i wydaniu decyzji o zasiedleniu. Jest to sytuacja dla mnie dziwna i
                                                    niebezpieczna, poniewaz mamy zaplacic MI 100% ceny a wyglada na to, ze nie
                                                    dostaniemy nic w zamian - bo tytul do mieszkania nadaje SM, z ktora nawet nie
                                                    mamy umowy, tylko jakies oswiadczenie... Czy macie moze jakies dokladniejsze
                                                    informacje na ten temat? Moze jest wsrod nas prawnik?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi
                                      • 25.11.03, 11:33 Odpowiedz
                                        Witam,
                                        czy ktos cos wie o sekcji H. Czy wiadomo czy sa tam jeszcze wolne mieszkania
                                        30m. Wg ich stronki www sa, ale czytajac wasze rozwazania zauwazylam ze
                                        informacje na stronce i stan faktyczny to dwie rozne sprawy. Bede wdzieczna za
                                        wszelkie info.

Gość: Joanna 25.11.03, 12:07 Odpowiedz
                                          Witaj,
                                          Proponuję kontaktować się bezpośrednio z MI.
                                          pozdrawiam Asia
                                          • IP: 195.94.206.*

Gość: Agnieszka 25.11.03, 13:46 Odpowiedz
                                            Juz mam dośc tej ulgi! Mam nadzieję zo dowiem się czegoś konretnego i co
                                            pozwoli mi zasnac spokojnie z rachunkami pod poduszką albo w koszu na smieci
                                            ;-))
                                            ściskam
                                            Ps. do sąsiada C - "pogodzi" w sensie pogodzi nasze podlądy do głowy mi nie
                                            przyszło zeby sie kłocić. Źle odebrałes moje intencje.

Gość: Agnieszka 25.11.03, 14:02 Odpowiedz
                                              Żeby skorzystać z ulgi remontowo-modernizacyjnej, trzeba - zgodnie z ustawą -
                                              mieć "tytuł prawny do zajmowanego lokalu". Co jest tytułem prawnym?
                                              Ministerstwo Finansów do niedawna wyjaśniało, że może nim być umowa z
                                              developerem lub spółdzielnią mieszkaniową. Przy okazji przypomniało na swoich
                                              stronach, że wydatków poniesionych na wykończenie nowego mieszkania w stanie
                                              surowym nie można zakwalifikować do ulgi remontowo-modernizacyjnej. Tymczasem
                                              wielu podatników utożsamiało ulgę remontową z pracami wykończeniowymi.

Gość: Agnieszka 25.11.03, 14:06 Odpowiedz
                                                poniewaz urwałam, teraz koncze zdanie:
                                                Nieoczekiwanie ministerstwo zmieniło zdanie w sprawie ulgi (pisała o tym
                                                wczorajsza "Gazeta Prawna"). Zgodnie z nową interpretacją "poniesione przez
                                                podatnika wydatki - w tym również związane z nowo wybudowanym budynkiem
                                                mieszkalnym lub lokalem mieszkalnym w takim budynku zajmowanymi przez podatnika
                                                na podstawie tytułu prawnego - mogą być odliczone w ramach ulgi remontowo-
                                                modernizacyjnej".

Gość: sąsiad C 25.11.03, 15:59 Odpowiedz
                                                  Agnieszko
                                                  zgadzam się z Twoim ostatnim postem. Ministerstwo rzeczywiście zmieniło
                                                  stanowisko w sprawie odliczeń waydatków na wykończenie mieszkania. Nastapiło to
                                                  mniej więcej latem tego roku i obszernie pisały o tym gazety w dodatkach
                                                  poświęconych budownictwu. Przepis ustawy mówi o możliwości odliczenia wydatków
                                                  na remont lub modernizację lokalu mieszkaniowego. Cytując słownikową definicję
                                                  terminu "remont" ministerstwo uważało ( i słusznie), że trudno mówić o remoncie
                                                  nowego mieszkania. Dało się natomiast przekonać, że można skorzystać z
                                                  definicji "modernizacja" jako podniesienie standardu lokalu. Wcześniej długo
                                                  uważało, że tego co kupujemy od developera nie można uznać za lokal mieszkalny
                                                  (bez podłóg, kibelka itp) i dlatego nie można odliczać wydatków na modernizację
                                                  czegoś co się do mieszkania nie nadaje.
                                                  Co do tytułu prawnego - wczytaj się w tekst na podawnej wcześniej stronie MF,
                                                  co wedlug ministerstwa może być uznane za taki tytuł (cztery punkty). W
                                                  przypadku nowego mieszkania w grę wchodzą dwa z nich: własność - tę uzyskamy
                                                  od spółdzielni, gdy ustanowi ona dla nabywcy prawo spółdzielcze własnościowe do
                                                  lokalu ( podobno szybko i bez problemu) lub wyodrębni notarialnie własność
                                                  naszego mieszkania wraz z działką gruntu ( trwa to znacznie dłużej).
                                                  Może to być również "inny stosunek zobowiązaniowy", którego przykład podaje
                                                  ministerstwo. Moim zdaniem chodzi tu o sytuację, gdy ktoś czeka na sporządzenie
                                                  aktu wyodrębnienia własności ale już mieszka w nowym mieszkaniu i płaci za jego
                                                  eksploatację.
                                                  Zyczę ci kolorowych snów bez rachunków pod poduszką. A kasę jeszcze zdążysz
                                                  wydać.

Gość: CVp. 25.11.03, 19:11 Odpowiedz
                                                    W kwestii formalnej: spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu nie jest
                                                    własnością, a tzw. ograniczonym prawem rzeczowym. Odrębna własność lokalu wraz
                                                    z udziałem w gruncie oraz w częściach wspólnych budynku mieszkalnego, o którym
                                                    wspominałeś, jest właśnie pełna formą własności z punktu widzenia
                                                    cywilnoprawnego. Praktycznie różnica jest niewielka, aczkolwiek ta druga forma
                                                    daje teoretycznie większe możliwości korzystania z przysługującego nam prawa.
                                                    Kiedyś kończyłam studia prawnicze i tak mi się przypomniało.
                                                    Tak naprawdę bardziej interesuje mnie jeszcze inna kwestia: dowiedziałam się w
                                                    spółdzielni, że mam obowiązek do niej przystąpić bez względu na formę tytułu
                                                    prawnego do lokalu, jaką wybiorę (spółdzielcze własnościowe lub odrębna
                                                    własność). Szczerze mówiąc mnie interesuje ta druga forma i nie jestem
                                                    zainteresowana przystapieniem do spółdzielni. Interesuje mnie zarząd
                                                    nieruchomością przez spółdzielnie, ale na zasadzie umowy cywilnoprawnej, a
                                                    niekoniecznie członkowstwa. Czy ktoś z was może interesował się tym aspektem
                                                    sprawy? Nie mogłam tego znaleźć w nowym prawie spółdzielczym.
                                                    Pozdr.
                                                    P.S. Jutro rozpoczynam prywatne śledztwo w sprawie słynnej ulgi, bo
                                                    namieszaliście mi strasznie w głowie.

Gość: Joanna 26.11.03, 09:10 Odpowiedz
                                                    Witajcie,
                                                    Zasięgałam języka w urzędzie Praga a więc właściwym przynajmniej dla mnie.
                                                    Kuchenkę elektryczną można odliczyć ale nie powiększa ona ulgi remontowej tak
                                                    jakby było to w przypadku kuchenki gazowej.
                                                    Można również odliczyc okap.

Nie można odliczać:
                                                    karniszy,
                                                    żaluzji poniewaz nie są montowane między szybami mamy okna plastikowe
                                                    opraw halogenowych, bo sa przez urząd traktowane jak żarówki
                                                    Szafek pod umywalkę
                                                    sprzętu AGD (poza kuchenką elektryczną i okapem)
                                                    szafek kuchennych nawet zbudowanych w trwałej zabudowie (ale można odliczyc
                                                    szafkę zlewozmywakową) ( moja uwaga jak stolarz wpisze trwała zabudowa wneki i
                                                    da fakture Vat to mozna odliczyć)

Co do transportu materiałów to musi być na tę usługe też faktura Vat, a
                                                    dowiedziałąm się że taxi nawet bagażowe nie jest płatnikiem VAt.

Tytułem prawny może być informacja ze spóldzielni o oddaniu mieszkania do
                                                    uzytkowania i rachunki muszą być wystawione po dacie tego pisma aby mozna je
                                                    było legalnie odliczyć

Pozdrawiam
                                                    Asia

Gość: sąsiad C 26.11.03, 09:52 Odpowiedz
                                                    Asiu
                                                    dziękuje za konkretną i pomyślną info. To naprawdę działa jak balsam.
                                                    Nie wiedziałem np. że taxi nie jest płatnikiem VAT, widać towar trzeba kupwać
                                                    wraz z transportem, nawet gdy sprzedawca każe dopłacić za dowóz.
                                                    pozdr.

Gość: Alicja 26.11.03, 16:49 Odpowiedz
                                                    Moi drodzy sasiedzi w kwestii ulgi remontowej polecam art. z Gazety Prawnej
                                                    www.gazetaprawna.pl/dzialy/6.html?numer=1086&dok=1086.6.3.2.7.4.0.1.htm
                                                    wynijka zniego ze nie trzeba ponosic wydatkow na remon-modernizacje w tym roku
                                                    zeby nabyc prawa do ulgi na okre 2033-2005..Spijcie wiec spokojnie i
                                                    wstrzymajcie sie z zakupami - jak tak zrobie:))

Gość: Agnieszka 27.11.03, 09:01 Odpowiedz
                                                  • IP: *.energis.pl

Gość: Konrad 28.11.03, 16:09 Odpowiedz

A VAT?

Nie wiadomo, czy wzrosnie od maja. Wszystko wskazuje na to, ze raczej od
                                                    stycznia.

Czyli chyba lepiej kupowac teraz...

Konrad

Gość: Ania 01.12.03, 08:38 Odpowiedz
                                                    Witam!
                                                    VAT rzeczywiscie wzrosnie od stycznia na 22%, ale za to od maja bedzie juz 7%,
                                                    poniewaz obowiazuje okres przejsciowy...
                                                    pozdrawiam
                                                    Ania

Gość: ewa 02.12.03, 16:20 Odpowiedz
                                                    Hej Wszystkim!
                                                    Aniu, czy mozesz napisac, skad wiesz o wzroscie VATu od stycznia i o tym, ze
                                                    pozniej zmniejszy sie?
                                                    Dzieki.
                                                    Pozdrawiam,
                                                    E.

Gość: Ania 02.12.03, 17:33 Odpowiedz
                                                    jakis czas temu byl artykul w Rzeczpospolitej lub w Gazecie Wyborczej na ten
                                                    temat. Poza tym moj znajomy byl na szkoleniu z VAT - jak zmieni sie po wejsciu
                                                    do Unii. Generalnie chodzi o to, ze poczatkowo VAT mial wzrosnac od 01.01.04 w
                                                    zwiazku z wejsciem do Unii, pozniej ustanowiono okres przejsciowy - tzn. od
                                                    maja VAT bedzie 7%, ale nasi ustawodawcy nie zdazyli zmienic ustaw i na dzien
                                                    dzisiejszy z poczatkiem nowego roku bedziemy mieli 22% na materialy budowlane a
                                                    w maju znowu 7%...
                                                    pozdrawiam

Gość: Joanna 03.12.03, 08:26 Odpowiedz
                                                    witajcie,
                                                    pare dni temu czytałam, że mają to poprawić, ale posłowie nie mają czasu i
                                                    zajmą się tym po 6 grudnia.
                                                    Pozdrawiam Asia

Gość: ewa 03.12.03, 17:21 Odpowiedz
                                                    Aniu, bardzo dziekuje za odpowiedz.
                                                    pozdrawiam,
                                                    e.

Gość: Ania 01.12.03, 09:52 Odpowiedz
                                                    Witam,

spoldzielnia bedzie mogla oddac mieszkania dopiero po uzyskaniu pozwolenia na
                                                    uzytkowanie. jakis czas temu informowano mnie, ze MI liczy na uzyskanie
                                                    pozwolenia na uzytkowanie najwczesniej w marcu 2004.

pozdrawiam

Ania

Gość: sąsiad C 26.11.03, 09:21 Odpowiedz
                                                    do sąsiadki z C Vp,
                                                    oczywiście oba prawa własności się różnią , ale z punktu widzenia tytułu
                                                    prawnego jako prawa do korzystania z ulg na modernizację lokalu różnice te nie
                                                    mają znaczenia.
                                                    Sprawą członkostwa w spółdzielni GL nie zajmuję się, bo jestem w niej od dawna.
                                                    Domyślam się, że jest to teraz spory wydatek.

Ciekawe czy zgłosi się ktoś, kto odbiera w tym tygodniu mieszkania na C lub D?

A może nasz kochany MI dalej śledzi dyskusję na forum i włączy się tak aktywnie
                                                    jak w dniu sprawy sądowej o upadłość. Chętnie dowiedziałbym się ( i chyba nie
                                                    tylko ja ) czegoś więcej na temat procedury odbioru i zasiedlania mieszkań,
                                                    głównie w aspekcie realnych terminów. Ogólny zapis w paragrafie V pkt 4 umowy
                                                    był wystarczający w momencie jej podpisywania, teraz przydałaby jakaś dodatkowa
                                                    informacja wedlug stanu na dziś np. kto będzie dysponował kluczami do lokalu po
                                                    szczęśliwym odbiorze przez nabywcę.
                                                    Szanowny Zarządzie, czy możesz bezinteresownie i niezobowiązująco pomóc
                                                    klientowi (-om) ?
    • IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

Gość: Marcel 27.11.03, 00:05 Odpowiedz
      I co dalej z tą upadłością, zastanawiam sie nad zakupem mieszkania w sekcji I,
      szukam sąsiadów....

Gość: Joanna 27.11.03, 08:21 Odpowiedz
        Witaj,
        Jak na razie nie ma upadłości, budowa postępuje a sąsiedzi sa własnie tutaj.
        Pozdrawiam
        Asia

Gość: Agnieszka 27.11.03, 09:05 Odpowiedz
          Ja jestem z I 3 pietro ;-)

Gość: CVp. 27.11.03, 13:20 Odpowiedz
            Byłam wczoraj na budowie i dowiedziałam się, że podobno jedna pani odebrała
            już klucze od swojego m! (tak mnie zapewnił pan, który jest od odbiorów).
            Jeżeli ta pani śledzi wątek to może by się odezwała?
            Ja mam odbiór wyznaczony w połowie grudnia.
            Ponadto podobno od 10 grudnia rozocznie sie odbiór budynku przez spółdzielnię
            (ale co do tego to nie mam pewności).
            Klucze sa wydawane przez MI po odbiorze technicznym i rozliczeniu umowy
            (wpłata ostatniej raty, rozliczenia związane z aranzacjami).
            Pozdr.
      • IP: 5.5R1D* / *.statoil.com

Gość: iwonat 27.11.03, 15:13 Odpowiedz
        Czy orientujecie sie jak sie ksztaltuja czynsze na Iskrze i czy spoldzielnia
        wlicza w czynsz powierzchnie balkonow, loggi lub tarasow?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.