Dodaj do ulubionych

TBS UL.KOWALCZYKA

IP: *.dtcentrum.pl 31.05.01, 14:09
BARDZO PROSZE O JAKIEŚ INFORMACJE NA TEMAT BUDYNKU KTÓRY JEST REALIZOWANY PRZY
UL.KOWALCZYKA PRZEZ J.W.CONSTRUCTION. MOZE KTOŚ JUZ KUPOWAŁ OD NICH TBS IMA
DOŚWIADCZENIA?
Obserwuj wątek
    • Gość: magda Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 157.25.69.* 10.07.01, 12:07
      Gość portalu: DONATA napisał(a):

> BARDZO PROSZE O JAKIEŚ INFORMACJE NA TEMAT BUDYNKU KTÓRY JEST REALIZOWANY PRZY
      > UL.KOWALCZYKA PRZEZ J.W.CONSTRUCTION. MOZE KTOŚ JUZ KUPOWAŁ OD NICH TBS IMA
      > DOŚWIADCZENIA?

JA dawno temu weszłam w to . Mam takie pytanie czy już kupiłaś udział. Czy
      jeszcze Ci proponowano miejsce w "Kowalczyku". Podobno wszystko dawno juz
      opylili, no chyba że ktoś się rozmyślił.

Jak na razie się buduje i w sumie nie mam pojęcia tak do końca kiedy go
      oddadzą . Regulaminowo II kwartał 2002, Ale bądźmy realistami. Z ta firmą
      może być różnie

magda
        • Gość: magda Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 157.25.69.* 17.07.01, 09:20
          Gość portalu: piotr napisał(a):

> Podobno 1-y kwartał 2002, tak mi mówili!!!!!!!

Cześc Piotr,
          mogli mówić zobacz lepiej na umowę - jeżeli masz taką. Ja podpisywałam
          umowę w zeszłym roku w sierpniu i w sumie od początku była mowa o drugim
          kwartale 2002. Jak zrobią wcześniej bardzo bedę zadowolona, ale ja jednak
          jestem realistką - i może z nimi być różnie.

powodzenia

magda

• Gość: magda Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 157.25.69.* 18.07.01, 09:26

> Ciekawe, sprawdziłem, w umowie stoi, że 1-y kwartał. Zadzwoniłem do nich i
              > potwierdzili. Mówią, że na 100% oddadzą w terminie.
              =================================================================================

No to się w takim razie cieszę - jak dla mnie lepiej . Pewnie się
              asekurowali tym kwartałem. Ale z drugiej strony byłeś może ostatnio na
              budowie. Ja tak i jeżeli oni to skończą do marca 2002 z białym montażem (
              mam nadzieję że TY nie masz " w surowym") to będę mile zaskoczona.
              Ja jednak mam umowę na II kwartał.
              Niemniej czytając przygody ludzi którzy kupili własnościowe mieszkania w
              JW, nie jestem tak do końca nastwiona optymistycznie do "Kowalczyka", boję
              się niedoróbek, a jak się coś strzeli na swój koszt to od TBS będzie
              mało realne wytarganie kasy.
              Ale zobaczymy Panie sąsiedzie jak to będzie

magda
      • Gość: Artur Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 26.06.02, 13:25
        Mam prośbę! Dostałem ofertę odkupienia mieszkania przy Kowalczyka za prawie
        10tys.zł. Jestem biedny jak mysz kościelna i nie chciałbym źle ulokować
        oszczędności mego życia.Nie mam czasu na zastanawianie się. Możecie mi pomóc
        zdecydować czy to dobra oferta? I czy za takie pieniądze (razem ponad 50tys)w W-
        wie nie można kupić czegoś na własność?
      • Gość: magda Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 157.25.69.* 19.07.01, 15:35

> Właśnie się tam wybieram, ale chyba sporo już zrobili. Trochę mni niepokoi ten
        > termin oddania (skąd ta różnica?). Zobaczymy, ale te narzekania na forum chyba
        > są trochę przesadzone.

============================================================================

Cześć , co do jakośći naszego Kowalczyka , trzeba jeszcze poczekać aby
        móc się wypowiedzieć.
        MAm małe pytanie - czy wcisnęli Ci miejsce garażowe ?
        W sumie tą różnicą wczasie to ja nie specjalnie przejmuję. Jak na razie
        muszę się urzerać z właścicielem mieszkanka które obecnie wynajmuję , a Twoja
        wiadomośc na temat oddania Kowalczyka nadała trochę optymizmu - że już nie
        będę musiala płacić jakiś chorych sum za czynsz. ( Najśmieszniejsze jest
        to , że facet mnie straszy że mi chyba czynsz podwyższy "...no bo
        inflacja.....". Ja tylko mam obronę "... no bo rynek jest taki , że ..."
        I tak bawię się w ciuciu babkę co miesiąc.
        W sumie to jestem ciekawa tak do końca jaki wysoki będzie czynsz w TBS.
        Ale nie ma co myśleć , trzeba niestety czekać.

magda
        • Gość: piotr Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 217.153.24.* 20.07.01, 10:51
          Cześć sąsiadko. Czemu piszesz "wcisnęli"?- nie załapałem się, ale mam nadzieję,
          że coś się zwolni. Co do czynszu, to na początku rzeczywiście będzie trochę
          wyższy, ale to jedyny czynsz regulowany ustawowo (4%wartości odtworzeniowej
          mieszkania w skali roku), w przyszłości inne czynsze mają podobno bardziej
          pójść w górę. Na razie mieszkam w hotelu i mimo tych wszystkich narzekań też
          czekam na to mieszkanie jak na zbawienie.
    • Gość: piotr Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 217.153.24.* 31.07.01, 09:59
      Ostatnio wyczytałem w Pulsie Biznesu, że oddzadzą Kowalczyka we wrześniu 2002,
      trochę się załamałem. Dzwoniłem do TBS Marki. Mówią, że tak mają rozpisane
      kredyt, ale twierdzą, że oddadzą w 1-ym kwartale, chyba że jakiś kataklizm się
      wydarzy. Zobaczymy.
      • Gość: magda Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 157.25.69.* 01.08.01, 12:39
        Czesc ,
        No tak czy mozesz cos wiecej przytoczyc na temat tego artykulu, czy to
        sie jakis "ekspert "wypowiadal, na jakiej podstawie pojawila sie taka
        wiadomosc.
        Jak juz gdzies pisalam ze bede szczesliwa jak wprowadze sie przed
        Swietami (BN 2002). A Twoja uwaga nie nastraja rozweselajaco. No coz
        pozostaje nam tylko czekac . Ostatnio jak bylam na budowie to juz jakies
        ocieplenia sie pojawily i musze powiedziec ze budowa nabrala ksztaltow. Ale
        nie mam pojecia o tempie budownictwa i nie wiem czy to jest za pozno. Ja
        jednak tak do konca niewierzylabym co Panie mowia w biurze - mowia to co
        musza, tak wiec mie ma co im wierzyc.

magda

> Ostatnio wyczytałem w Pulsie Biznesu, że oddzadzą Kowalczyka we wrześniu 2002,
        > trochę się załamałem. Dzwoniłem do TBS Marki. Mówią, że tak mają rozpisane
        > kredyt, ale twierdzą, że oddadzą w 1-ym kwartale, chyba że jakiś kataklizm się
        > wydarzy. Zobaczymy.

• Gość: piotr Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 217.153.24.* 17.08.01, 22:12
          To była po prostu informacja, że oddali mieszkania w Markach i przy okazji
          wspomnieli, że we wrześniu oddadzą Kowalczyka (szumnie nazywają to Warszawską
          Wenecją). Widziałem ostatnio budowę, chyba wolno się to posuwa. Podobno właśnie
          ruszyli z budową Królewskiego Portu Żerańskiego- może jak go skończą za 3 lata
          okolica zrobi się przyjemniejsza.
          • Gość: magda Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 157.25.69.* 23.08.01, 09:27
            Ok Dzieki,
            A z tym portem to mnie zaskoczyłeś, że tak "szybko". To czyli mamy przez 3
            lata wykopki pod oknem.
            Mnie najbardziej interesuje strona Kowalczyka od ul. Modlińskiej. Jest
            tam trochę miejsca i mam nadzieję ,że tam nie wybudują stacji benzynowej lub
            innego truciciela. Ale to już gmina coś będzie wiedzieć.
            Niewiem czy jesteś na bieżąco z kontrolą NIK w organizacjach typu TBS.
            Śmiech na sali.
            No cóż żyjemy w Państwie "prawa".

pozdrawiam jeszcze raz drogi sąsiedzie i jak będziesz miał informacje prosze
            zamieszczaj je na tej stronie

magda
            • Gość: magda Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 217.67.195.* 03.09.01, 12:05
              Bylam na budowie w 01.09.01 ( sobota) kolo15.00 i jeszcze jakies
              niedobitki robotnokiw pracowalo. Ale na jakim jestesmy etapie - do 4-go
              pietra sa okna i od poczatku wakacji ocieplono dopiero ok 1/4 calości.
              Latwo jest policzyc ile im zajmie ocieplenie reszty budynku ( moze 6-8mc,
              jezeli beda trzymali sie swojego tempa). A tynkowanie, a wykonczenie kiedy?

Pytalam znojomego budowlanca - na jakim taka ( ok 610 mieszkan) bodowa
              powinna byc etapie by oddac ja w przyszlym roku w polowie. Jako dpowiedz
              dostalam , ze budowa powinna juz byc calkowicie zamknieta ( tzn , okna,
              ocieplenie,) poczatki tynkowania. Jak na razie mamy ok 6-4mcy poslizgu.
              Tzn. jak dostaniemy to w Grudniu 2002 - BEDZIE REWELACYJNIE.

pozdrawiam

magda
              • Gość: ZdroYY Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 10.1.11.* 10.09.01, 16:05
                A ja mam pytanie: co ta za spoldzielnia to robi ??
                Gdzie mozna dostac jakies namiary ??

grzesiek
                //red GL1500/6''99 1:10 w domu i Vmaax w sercu ;)))))
                --
                Grzegorz Zdrojkowski website: http://www.btsnet.com.pl/zdroj/
                e-mail: zdroj@altavista.net , GSM/SMS: +48 607202909 , #GG76829
                czuj respekt do motocykla szczegolnie gdy ma wiecej koni niz ty IQ
                P O L S K I E L I M E R Y K I

• Gość: magda Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 217.67.195.* 11.09.01, 09:52
                  Spoldzielnia - nazywa sie tbs Marki ( jeden tgs ponoc juz stoi w markach
                  drugi jak widac buduje sie) wykonawca JW

Namiar : 022 771789 lub 7717654

powodzenia

magda

Gość portalu: ZdroYY napisał(a):

> A ja mam pytanie: co ta za spoldzielnia to robi ??
                  > Gdzie mozna dostac jakies namiary ??
                  >
                  > grzesiek
                  > //red GL1500/6''''99 1:10 w domu i Vmaax w sercu ;)))))
                  > --
                  > Grzegorz Zdrojkowski website: http://www.btsnet.com.pl/zdroj/
                  > e-mail: zdroj@altavista.net , GSM/SMS: +48 607202909 , #GG76829
                  > czuj respekt do motocykla szczegolnie gdy ma wiecej koni niz ty IQ
                  > P O L S K I E L I M E R Y K I
                  >

• Gość: piotr Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 217.153.24.* 11.09.01, 15:36
                      Na Kowalczyka mieszkań też od dawna nie ma (chyba, że ktoś zrezygnuje).
                      Ostatnio prasa pisała, że TBS-y będą musiały oddać część tego co wzięły jako
                      wkład partycypacyjny- podobno miały prawo tylko do 10% od najemcy. Może coś
                      wiecie na ten temat, bo chętnie wziąłbym z powrotem część wpłaconych pieniędzy
                      (płaciliśmy przecież aż 30%).
                    • Gość: Aneta Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: *.rp.pl / 10.32.23.* 18.02.02, 09:29
                      W Markach niezle mieszkania?????
                      Dwupietrowe bloczki (dlatego takie niskie bo staja na mokradlach).
                      Kiedys interesowalam sie oferta TBS-ow, czytalam umowe w JWC i nie bardzo mi
                      sie spodobala. A potem jak zobaczylam na jakich terenach oni buduja
                      (najczesciej terenu w poblizu wody) to utwierdzilam se w przekonaniu ze w cos
                      takiego nie wejde - dlaczego? komary, osiadanie budynku, pekajace sciany.
                      Co do terminu wybudowania TBS na Kowalczyka - trzymam kciuki za lipiec, na
                      wczesniejszy termin na pewno sie nie wyrobia, czesto tamtedy przejezdzam i
                      widze "postepy" w budowie

Generalnie idea TBS-ow bardzo mi sie podoba bo jest to szansa na mieszkania dla
                      mlodych ludzi ale takie mieszkania powinny byc solidne.
    • Gość: aik Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 10.134.129.* 11.02.02, 16:23
      Nam agent, Aleksander Jusiński, wciskał kit, że wprawdzie w umowie jest termin
      I kwartał 2002, to wszystko będzie gotowe na listopad 2001, bo oni szybko
      budują i jeszcze dostają za to nagrody! Wiedział, że zależy nam na czasie.

Trochę daliśmy się podejść, ale cóż... jego to nie usprawiedliwia.

Potem dowiedzieliśmy się, że Kowalczyk ma być gotowy w lipcu 2002. Zobaczymy...

Przestrzegamy wszystkich przed korzystaniem z usług p. Jusińskiego. A propos,
      nawet jego kierownik był zaskoczony tą historią (a przecież w JWC do
      najskromniejszych i najszczerszych nie należą) i powiedział: "a o tym koledze
      miałem dobre zdanie".
          • Gość: Aga Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: *.astercity.net / 10.134.129.* 28.02.02, 20:36
            Byłam na budowie z moim narzeczonym w zeszłym tygodniu. Wygląda lepiej niż się
            spodziewaliśmy.
            Ocieplona jest już większość budynku oprócz mieszkań od strony Modlińskiej.
            Rozmawialiśmy z dozorcą, mówił, że niewiele wie, ale pracę będzie miał
            najprawdopodobniej do czerwca. Nie znam się kompletnie na budownictwie więc nie
            mam pojęcia na ile możliwa jest opcja z oddaniem mieszkań w czerwcu. Może ktoś
            jeszcze ma jakieś informacje?!
            Tak w ogóle, to zasatnawiamy się czy do odbioru nie przyjść czasem z jakimś
            znajomym specem, który nie pozwoliłby nam podpisać odbioru bubla? Co wy na to?
            I jeszcze jedno, czy ktoś może się orientuje jaka jest szansa na szybkie
            podłącznie stałego łącza w naszych mieszkaniach?
            • Gość: arturo Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: *.waw.ppp.coolnet.pl 01.03.02, 08:06
              Podczas jednej z ostatnich moich wizyt na budowie rozmawiałem z kierownikiem
              tej budowy stwierdził, że na dniach mają przeżucić ekipę z zakończonej już
              budowy i będą oddawać stopniowo mieszkania od czerwca rozpoczną od strony ul.
              Modlińskiej. Jeśli chodzi o pytanie na temat łącza stałego to jeżeli nie będzie
              możliwości podłączenia się przez Telewizję Kablową lub innego taniego dostawcę
              to możemy sami założyć Stoważyszenie (aby nadać temu formę prawną patrz
              www.trzepak.pl) o ile oczywiście zbierze się odpowiednia liczba osób.
                • Gość: magda Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: *.u.mcnet.pl 01.03.02, 13:17
                  Agnieszko , czy mogłabyś napisac w jakim stanie są " mieszkania". Tzn. co
                  jest czego nie ma /

Gość portalu: Aga napisał(a):

> To świetna wiadomość, tym bardziej, że w bloku, w którym jest ponad 600
                  > mieszkań na pewno znajdą się ludzie, którzy nie mogą żyć bez sieci (do dobrego
                  > się człowiek szybko przyzwyczaja!).
                  > Pozdrawiam

• aguncia Re: TBS UL.KOWALCZYKA 01.03.02, 19:32
                    Nie mam pojęcia co jest w środku. Widzieliśmy budynek tylko od zwenątrz. Okna
                    są w całości wstawione, większość jest już ocieplona. Ciekawą sprawą jest szyb
                    windy wystający na dachu na wysokość jednego piętra?! Nie wiem czy to normalka
                    czy może specjalność naszego kowalczyka?
                        • Gość: Aga Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: *.astercity.net / 10.134.129.* 05.03.02, 10:37
                          Zastanawiam się nad tym jak będzie wyglądało wykończenie mieszkań, konkretnie
                          chodzi mi o podłogi w pokojach. Nie wiem dlaczego ubzdurało mi się, że to mają
                          być panele (tzn. teoretycznie wiem skąd - było coś takiego na jednym z licznych
                          druków reklamowych JWC)? Może macie jakieś konkrety w tej sprawie?
                          • Gość: magda Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: *.u.mcnet.pl 05.03.02, 11:17
                            Na podlogach ma być wykladzina, tak wiec możesz polowoli rozgladac sie
                            za panelami na wlasny koszt. '

za głosem forum wlasnie bylam na stronie RZepy i mam dobra wiadomosć TBS
                            Marki złozyl 3 wnioski do KFM i wszytskie 3 dostały odpowiednią ilość
                            punktów ( pow. 80) - jednym słowem - KFM da kasę ! tylko pytanie kiedy.

(Mam tylko nadzieje ze to chodzi o KOwalczyka a nie ten TBS w Markach)
                            pozdrawiam

magda

Gość portalu: Aga napisał(a):

> Zastanawiam się nad tym jak będzie wyglądało wykończenie mieszkań, konkretnie
                            > chodzi mi o podłogi w pokojach. Nie wiem dlaczego ubzdurało mi się, że to mają
                            > być panele (tzn. teoretycznie wiem skąd - było coś takiego na jednym z licznych
                            >
                            > druków reklamowych JWC)? Może macie jakieś konkrety w tej sprawie?

• Gość: Eliza Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: 194.181.0.* 05.03.02, 13:27
                              Dzwoniłam dziś na budowę, próbowałam się umówić z kierownikiem. Zarząd TBS
                              zakazał wizyt klientów na budowie, więc ogladanie na razie jest niemozliwe.
                              Będą wpuszczać po 15 maja. Kierownik powiedział mi, że lada chwila będą kłaść
                              glazurę i terakotę i że wszystko przebiega zgodnie z planem. Na koniec sierpnia
                              maja zdążyć. Jestem za powołaniem stowarzyszenia w sprawie Internetu.
                              Pozdrawiam. Eliza
                              • Gość: magda Re: do Elizy IP: *.u.mcnet.pl 05.03.02, 14:09
                                Cześć ,
                                a Czy czasem TBS sie wypowiedział jakie to będą " kafelki" i inne
                                wykończenie. - Czy jako mieszkańcy mamy jakiś wpływ na to.

magda

Gość portalu: Eliza napisał(a):

> Dzwoniłam dziś na budowę, próbowałam się umówić z kierownikiem. Zarząd TBS
                                > zakazał wizyt klientów na budowie, więc ogladanie na razie jest niemozliwe.
                                > Będą wpuszczać po 15 maja. Kierownik powiedział mi, że lada chwila będą kłaść
                                > glazurę i terakotę i że wszystko przebiega zgodnie z planem. Na koniec sierpnia
                                >
                                > maja zdążyć. Jestem za powołaniem stowarzyszenia w sprawie Internetu.
                                > Pozdrawiam. Eliza

• Gość: Aga Kafelki do wyboru? IP: *.astercity.net / 10.134.129.* 05.03.02, 14:59
                                  Z tego co wiem to mamy wpływ jedynie na wybór koloru, z kilku zaproponowanych.
                                  W umowie zapisana była górna cena kafelków i terakoty. Być może oznacza to, że
                                  można się z nimi dogadać żeby wstawili wybraną glazurę o ile nie jest ona
                                  droższa od limitu (albo może zgodziliby się na dopłatę?!).
                                  Szczerze mówiąc - czarno to widzę!
                                  W każdym razie zaczynam polować na panele po cenach promocyjnych!

Czy może ktoś się orientuje jak odebrać mieszkanie tak, żeby nie odkryć paru
                                  bubli po podpisaniu odbioru, może macie jakieś namiary na speców z tej
                                  dziedziny?
                                  Pozdrawiam
                                  • Gość: Eliza Re: Kafelki do wyboru? IP: 194.181.0.* 06.03.02, 11:50
                                    Właśnie dzwoniłam na Radzymińską do sekretarki TBS. Nie mozna wybrać kolory
                                    kafelków. Wybrali oni - jasnokakaowy (dopasowane do siebie glazura i terakota),
                                    bardzo jasny, z marmurowymi żyłkami. Można ogladać w biurze TBS przy
                                    Radzymińskiej w dni powszednie od 8 do 16. Jeśli sie komuś nie spodobają, mozna
                                    zrezygnowac z przyklejenia. Zostawią paczkę w mieszkaniu. Pozdrawiam. Eliza
    • Gość: KRIS Re: TBS UL.KOWALCZYKA - Dochód IP: 195.94.205.* 12.03.02, 08:11
      Czy może ktoś zna szczegóły wyliczania
      dochodu na członka rodziny w TBS.
      Wiem tylko że monożymy płacę brutto przez
      1,3 a później (dla 2-ch osób) przez 1,8.
      Ale czy płaca brutto jest liczona bez ZUS'u
      oraz czy w płacę brutto wchodzą świadczenia
      socjalne np. dopłata do urlopu itp. czy może
      tylko podstawa .

Dzięki za info.
    • Gość: leila TBS KOWALCZYKA-POSTEPY W BUDOWIE IP: *.dhl.com / 10.85.101.* 25.06.02, 16:01
      W SOBOTE BYLAM NA BUDOWIE,ZWIEDZILAM NAWET JEDEN LOKAL OD STRONY
      MODLINSKIEJ-JUZ W GLAZURZE I TERAKOCIE,FACET KTORY MNIE OPROWADZAL POWIEDZIAL
      ZE DOBRZE BEDZIE JAK ODDADZA NA GWIAZDKE,BOZE ILE TO ZAJMUJE IM CZASU.AHA,A W
      SOBOTE PRAWIE WSZYSCY ROBOTNICY BYLI NAGRZANI,JEDEN TYLKO PRZEZ GODZINE
      STUKAL W CEGLE-CHYBA Z NUDOW .WIECIE CO MAM WRAZENIE ZE NIKOMU NIE ZALEZY NA TYM
      ABY SKONCZYC TE BUDOWE PRZED ZIMA.
        • Gość: leila Re: TBS KOWALCZYKA-POSTEPY W BUDOWIE IP: *.dhl.com / 10.85.101.* 26.06.02, 11:58
          Eliza,wierze ze dotrzymaja obietnicy i oddadza w terminach o ktorych piszesz ,aczkolwiek w mojej umowie ktora
          zawieralam z TBS w zeszlym tyg jest wyraznie napisane ze termin oddania to 30.10.2002 i ze moga ze wzg na
          zle warunki atmosferyczne poslizgna sie do 3-ch miesiecy.A tak wogole to Eliza w ktorej czesci bloku znajduje sie
          twoje mieszkanko,bo moje na nieszczescie od kanalu-czyli bedzie oddane w ostatniej kolejnosci,pozdr iza
        • Gość: Adas 153 Re: TBS KOWALCZYKA-POSTEPY W BUDOWIE IP: 194.196.228.* 26.06.02, 12:35
          Witam szanownych sasiadow :o)

Widze ze mojha zona, LEILA juz udziela sie na tym forum
          :o)...pozdrawiam Cie kochana.
          Co do mieszkan to widze to troszke bardziej
          optymistycznie. Mam nadzieje ze skoncza calosc do
          pazdziernika. Apropos sieci i internetu to tez jestem
          jaknajbardziej za. Moge nawet zglosic sie na ochotnika
          zeby zalatwic wszystko co z tym zwiazane...mam nadzieje
          ze uda nam sie to szybko zorganizowac. Tak czy inaczej
          jestem bardzo zadowolony z zakupu. bedzie trzeba
          pomyslec o jakiejs imprezce integracyjnej...co Wy na to?

Pozdrawiam
          Adas
          • Gość: Eliza Re: TBS KOWALCZYKA-POSTEPY W BUDOWIE IP: 194.181.0.* 26.06.02, 12:42
            Jestem ZA! Powiedz leili, jeśli to twoja żona, że za bardzo wpda w panikę.
            Takich informacji mógł jej udzielić któryś z podwykonawców - wykonanwca jest z
            nimi w konflikcie, bo najchętniej by zgarnęli kasę i zwiali z budowy. Mogą być
            złośliwi. Jeśli chodzi o październik - jest realny, bo wiadomo, że odbiór
            budowy trwa ok. miesiaca, więc III etap, oddany 31 wrzesnia, będzie faktycznie
            zasiedlany w okolicach października. To wszystko każdy usłyszy od
            komaptetntnych osób - trzeba tylko spokojnie zapytać. Pozdrawiam Miłych
            Sąsiadów! Eliza
        • Gość: Krzysiek Re: TBS KOWALCZYKA-POSTEPY W BUDOWIE IP: 195.94.205.* 26.06.02, 12:46
          Gość portalu: Eliza napisał(a):

> TO NIEPRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERMINY ODDANIA: I ETAP: 31 LIPCA, II ETAP: 31
          > SIEPNIA, III ETAP: 30 WRZEŚNIA.

Skąd te terminy. Ja jak dotąd posiadam tylko informacje że pierwsze mieszkania
          zostaną oddane około II połowy sierpnia.
          Szczegółowy plan zasiedleń miał zostać rozesłany na koniec czerwca,
          ale jeszcze go nie widziałem. Mam lokalizacje od Modlińskiej.
          A propo sieci to się zastanawiam czy będą tam jakieś pomieszczenia
          "gospodarcze", bo gdzie niby taki serwerek postawić wpięty np. do
          neostrady. I w ogóle to nasuwa się wiele pytań z jakiej formy podłączenia się
          do internetu skorzystać ???

Krzysiek
            • Gość: Artur Re: TBS KOWALCZYKA-POSTEPY W BUDOWIE IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 26.06.02, 13:29
              Mam prośbę! Dostałem ofertę odkupienia mieszkania przy Kowalczyka za prawie
              10tys.zł. Jestem biedny jak mysz kościelna i nie chciałbym źle ulokować
              oszczędności mego życia.Nie mam czasu na zastanawianie się. Możecie mi pomóc
              zdecydować czy to dobra oferta? I czy za takie pieniądze (razem ponad 50tys)
              w W-wie nie można kupić czegoś na własność?

• Gość: LEILA Re: TBS KOWALCZYKA-POSTEPY W BUDOWIE IP: *.dhl.com / 10.85.101.* 26.06.02, 13:47
                mieszkanie pewnie ma niecale 45 m2 i jest na 2-m pietrze,czyz nie tak?To druga oferta ktora nam
                przedstawiono,w zeszlym tyg kupilismy lokal taki sam tylko ze na parterze-koszt 42 tys +8 tys odstepne,wez pod
                uwage ze w momencie oddania kluczy bedziesz musiala zaplacic jeszcze ok 5 tys kaucji,ale powiem Ci szczerze
                jako rodowita warszawianka z krwi i kosci ze za ta cene nic dobrego nie kupisz.A tu masz 2 pokojowe
                mieszkanko,praktycznie gotowe do zamieszkania kosztem niewielkiego kredytu,ktory szybko splacisz.Tylko
                pomysl jesli za kilka lat bedzie Cie stac na cos wlasnego znajdujesz kogos takiego jak ty i sprzedajesz mu swoj
                udzial a jak nie to robi to za Ciebie TBS potracajac chyba ok 5 % wartosci twojego wkladu.Gwwarantuje Ci ze
                problemu ze znalezieniem osoby chetnej miec nie bezdiesz na nowe,wykonczone mieszkanie w Warszawie za
                takie pieniadze.Aha jeszcze jedno mam nadzieje ze niejestes osoba wolna bo jak tak to TBS moze nie podpisac z
                Toba umowy jesli chcesz w tych 45 m2 zamieszkac sam.Trzeba spelnic pewne warunki.pozdr Iza
                    • Gość: Tomek Termin oddania IP: 195.187.78.* 27.06.02, 10:52
                      Czy Wam też mówią że oddadza w terminie . Ja z dobrego źródła wiem że nie mają
                      pieniędzy bo BRG nie ma kasy na wypłaty a firmy nie chcą pracować za darmo. W
                      związku z tym prawie są zerowe szanse na oddanie w terminie . Sukcesem będzie
                      grudzień 2002. I to jak dobrze pójdzie!!!
                      • Gość: Eliza Re: Termin oddania IP: 194.181.0.* 27.06.02, 11:40
                        Co to za dobre źródło? Ja wiem, że pieniądze są sukcesywnie przelewane w
                        transzach; są już przelane na dwa pierwsze etapy. Też jestem rozdrazniona tym
                        czekaniem i wściekła, ale apeluje, byśmy nie siali paniki i nie wprowadzali
                        deinformacji. Wszystkie takie inbformacje sprawdzam natychmiast w TBS i banku,
                        i na budowie, bo jestem osdoba niecierpliwą l i lubie byc dobzre poniformowana.
                        W Krajowym Funduszu Mieszkaniowym powiedziano mi, że TBS Marki ma bardzo dobrą
                        sytuacje finansową. Ludzie, zrozumcie, że także w ich interesie jest, żebyśmy
                        jak najszybciej się wprowadzili, bo z nas się utrzymują. Zaufajmy im i nie
                        psujmy sobie nawzajem nerwów taklimi
                        informacjami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bądźmy dobrej mysli.
                        Pozdrawiam Was wszystkich. Eliza
        • Gość: Ania Re: TBS UL.KOWALCZYKA IP: *.MAN.atcom.net.pl 10.07.02, 12:04
          To prawda. Słyszałam te same bajki od pana Jusińskiego.
          Okazało się zupełnie inaczej.
          Muszę powiedzieć, że byłam w sobotę na budowie i oglądałam mieszkamko.
          Kierownik budowy powiedział, że I etap będzie oddany w połowie sierpnia.
          Pozdrawiam Szanownych Sąsiadów
            • Gość: Ania Re: TBS UL.KOWALCZYKA - do Ani IP: *.MAN.atcom.net.pl 10.07.02, 14:47
              Cześć Eliza,

Wygląda to w sposób następujący:
              Glazura i terakota są gotowe, nie było jednak wykładziny, kuchenki elek.
              Mieszkania są zamykane na klucz. Jeśli chodzi o drzwi wejściowe do mieszkań: są
              metalowe – antywłamaniowe. Może się na tym nie znam ale wyglądają solidnie.
              Wszystkie kabelki są wyprowadzone (m. innymi: telefon, domofon itd.). Na
              klatkach schodowych jest położony gres, windy są towarowo – osobowe, ogólnie
              otoczenie naszego bloku będzie chyba całkiem niezłe. Kierownik, który mnie
              zaprowadził do mieszkanka powiedział mi, że nawet w przypadku nie wykończenia
              budynku zewnętrznymi elewacjami i tak mieszkania będą oddawane w połowie
              sierpnia, a prace wykończeniowe będą nadal trwać (oczywiście chodzi o stronę od
              ul. Modlińskiej – I etap). Wszyscy podają różne dziwne informacje chyba
              niepotrzebnie. To strasznie stresuje ludzi, ponieważ i tak wszyscy siedzimy jak
              na szpilkach. Poczekajmy do sierpnia i wtedy się przekonamy osobiście.
              Zobaczymy tylko czy pozytywnie czy negatywnie, przecież i tak tego nie
              zmienimy.
              To tyle na razie.

Pozdrawiam
              Ania