Dodaj do ulubionych

SMB Natolin

IP: *.u.mcnet.pl 09.03.05, 08:58
Witam,

Czy ktoś z Forumowiczów ma jakieś doświadczenia z tą spółdzielnią i może się
nimi podzielić ?
Czy ktoś wie coś o inwestycji Natolin 2000?.

Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
        • Gość: Koni Re: SMB Natolin IP: *.man.polbox.pl 31.03.05, 10:12
          ja wlasnie kupuje mieszkanie od nich
          a sklonil mnie do tego fakt, ze znajomy (bardzo dobry) tez tam kupil mieszkanie
          tylko w poprzedniej ich inwestycji
          odebral i juz mieszka
          jest zadowolony
          czyns jest jednym z nizsych w tych okolicy
          a z administracja mozna sie dogadac (calkiem sympatyczne babki tam siedza)
          • emokrz Re: SMB Natolin 01.04.05, 22:41
            Gość portalu: Koni napisał(a):

> ja wlasnie kupuje mieszkanie od nich
            > a sklonil mnie do tego fakt, ze znajomy (bardzo dobry) tez tam kupil
            mieszkanie
            >
            > tylko w poprzedniej ich inwestycji
            > odebral i juz mieszka
            > jest zadowolony
            > czyns jest jednym z nizsych w tych okolicy
            > a z administracja mozna sie dogadac (calkiem sympatyczne babki tam siedza)

Hej Koni,
            Podobnie ja Ty, kupiłam tam mieszkanie.
            Niestety nie mam żadnych informacji, opócz tych oficjalnych zamieszczonych na
            stronie sbm Natolin. Niepokoi mnie fakt, że nadal prawie połowa mieszkań nie
            jest sprzedanych. Z drugiej zaś strony jestem pozytwnie zaskoczona tym, jak
            szybko posuwa się budowa:-)Można prosić o kontakt?
            Pozdrawiam/Edith
              • kulka85 Re: SMB Natolin 07.05.05, 17:47
                Gość portalu: ania napisał(a):

> Cześć, jestem zainteresowana kupnem mieszkania (na rynku wtórnym) w
                spółdzielni
                >
                > Przy Metrze, prosze o wszelkie info o niej
                cześć
                moja rodzina kupiła od nich mieszkanie w galerii ursynów- procesują sie ze
                spóldzielnią już od poonad dwóch lat, spóldzielnia próbowała naciągać ich na
                kolejne nowe koszty typu dodatkowe opłaty za garaże(a wpłacali całą kwote na
                dwa lata przed odbiorem mieszkania), tarasy, piwnice, zieleń i Bóg wie co
                jeszcze nie zatwierdzając przez długi czas rozliczenia budowy. Spółdzielnia
                procesowała sie też z developerem, któremu w ramach rozliczeń musiała oddać
                część mieszkań i te mieszkania miały inną (niższą)cenę i chyba nie było ze
                strony spółdzielni możliwości dalszych żądań dopłat. Generalnie niezła afera, a
                opłaty czynszowe rzeczywiście bardzo wysokie.
                Pozdrawiam
        • Gość: animka Re: SMB Natolin IP: *.chello.pl 06.05.05, 15:30
          Podobno ma byc tunel podziemny, tzn mam nadzieje ze na tym poprzestana...
          My sie mimo wszystko decydujemy, cena atrakcyjna jak na Ursynow, inwestycja
          pewna, spoldzielnia ma dobra opinie, widac ze caly czas cos sie dzieje na
          budowie. Oddadza w tym roku wiec jeszcze na ulge remontowa sie czlek zalapie :-)
          Pozdrawiam przyszlych sasiadow :-)
          • panart Re: SMB Natolin 07.05.05, 16:44
            Witam,
            jak milo, ze tworzy sie juz grupka przyszlych mieszkancow. Ja kupilam
            mieszkanie w styczniu, zdazylam troche poprzestawiac sciany i zrobic nowa
            elektryke. Rzeczywiscie budynek rosnie jak na drozdzach. Juz tynkuja nizsze
            czesci. Codziennie sprawdzam ile jeszcze zostalo wolnych lokali. Moja klatka
            powoli zapelnia sie. Super. Pozdrawiam wszystkich :-)
            • Gość: kasia Re: SMB Natolin IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.05.05, 23:00
              cenowo rzeczywiście wygląda rewelacyjnie, rozkłady też nie głupie, Martwi mnie
              jedynie możliwość trasy, choć jeśli będzie to tunel to właściwie ok - uciążliwa
              może być tylko budowa... A jak z hałasem w tej inwestycji - w koncu KEn i
              Płaskowickiej to duże ulice (KEN zdaje sie bedzie jeszcze poszerzany?)Która
              klatka to najcichsze mieszkania? I jeszcze jedno, czy garaz jest obowiązkowy? Z
              góry dziekuje!
              • Gość: animka Re: SMB Natolin IP: *.chello.pl 08.05.05, 00:21
                Co do hałasu to jest w miarę cicho, co prawda KEN i Płaskowicka to duże ulice,
                ale nie są bardzo hałaśliwe.
                Garaż nie jest obowiązkowy, ale jeśli się nie decydujesz to doliczają bodajże
                200zł do ceny m2 - ale nie jestem pewna więc lepiej zadzwoń tam i dowiedz się u
                źródła.
              • panart Re: SMB Natolin 09.05.05, 19:01
                Garaz nie jest obowiazkowy. Kosztuje 20000,- plus 22% VAT. Nie ma wplywu na
                cene mieszkania. Od V pietra cena 3900,- plus 7% VAT, nizej 3800,-.
                Budowa tunelu 20m pod poziomem jezdni musi byc koszmarna, cala nadzieja w tym,
                ze wszyscy oprotestuja te inwestycje, a miasto nie bedzie mialo wystarczajacych
                funduszy ;-). Ale za to pas zieleni przed oknami i zadnego nowego bloczyska.
                Jestem na 5 pietrze i juz sie ciesze.
                Dzisiaj ogladalam juz gruba warstwe styropianu na elewacji. Naprawde ida w
                dobrym tempie. Oby tak dalej. :-)
        • panart Re: SMB Natolin 13.05.05, 23:17
          Jesli jest juz nas taka gromadka, czy wiecie cos o mozliwosci ogrodzenia
          budynku? Wiem, ze sklepy/uslugi beda z jednej strony, a wejscia do klatek z
          drugiej, tej od Plaskowickiej. Bedzie tez ochrona. To moze jeszcze plotek
          dookola? Marze o bezpiecznym domu. Czy ktos mnie poprze??? :-]
          • Gość: Dorota Re: SMB Natolin IP: *.nestle.pl 16.05.05, 15:42
            Cześć wszystkim sympatycznym przyszłym sąsiadom,
            ja z mężem też jesteśmy nowymi właścicielami mieszkania na I piętrze tej
            inwestycji. Mnie osobiście przeraża, że akty notarialne mogą być dopiero pod
            koniec następnego roku. Czy ktoś wie, dlaczego?
            Pozdrawiam
            Dorota
            • Gość: David Re: SMB Natolin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.05, 15:53
              Nie martwcie się. To termin instrukcyjny, myślę że w rzeczywistości
              wyodrębnienie lokali oraz przeniesienie ich odrębnej własności nastąpi znacznie
              wcześniej. NIe sądze żeby udało się na raz zebrać ponad 100 osób i zrobić to
              jednym aktem notarialnym. Ważne jest żebyśmy wszyscy razem przycisneli
              spółdzielnie żeby było jak najwcześniej - odpada wtedy ubezpieczenie kredytu
              • Gość: pp2048 Re: SMB Natolin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.05, 23:47
                Witam,
                Zauważyłem, że jest już sporo sąsiadów na forum. Pomyślałem, że łatwiej nam
                będzie się komunikować na liście dyskusyjnej yahoo. Zapraszam na strone
                groups.yahoo.com/group/natolin2000 lub po prostu wyślij maila na adres
                natolin2000-subscribe@yahoogroups.com w celu zapisania się na liste.

Z tego co mi wiadomo budowa posuwa się nieźle. Ponoć są już wszystkie
                mieszkania otynkowane i teraz wylewają posadzki. Niestety nie można osobiście
                obejrzeć swojego mieszkania (choć wcześniej można było). Spółdzielnia twierdzi,
                że za dużo było z tym zamieszania.

Czy ktoś się orientuje z przyszłych sąsiadów, kiedy możemy dostać klucze?

Raz jeszcze zapraszam przyszłych sąsiadów na grupe dyskusyjna natolin2000,
                Piotrek
        • Gość: E. Re: SMB Natolin IP: 212.185.62.* 09.09.05, 17:33
          Witam,
          A u mnie wylewka jest popekana na calej powierzchni mieszkania:-( Do tego jej
          grubosc to jedynie 1 cm? Czy to nie za cienko, jak na wylewke na styropianie?
          Ciekawa jestem, czy u innych sasiadow wszystko w porzadku z podlogami???
          pozdrawiam,
          E.
    • alejandra1 Re: SMB Natolin 13.11.05, 09:16
      witam serdecznie, roboty wykończeniowe ruszyły, pierwszy tydzień prac za nami.
      Chciałbym już sie wprowadzic, ale to chyba jeszcze potrwa :)
      Mamy nadzieję zasiedliś nasze mieszkanko do końca roku, zobaczymy jak nam
      pójdzie :)
      Pozdrawiam sąsiadów
      --
      Lanciego 19 m. 93
    • Gość: dziesiątka Re: SMB Natolin IP: *.chello.pl 17.11.05, 20:50
      My zaczynamy "remont" w poniedziałek i nie ma szans na przeprowadzkę w tym roku.
      Myślę że będzie nam się przyjemnie mieszkało na Lanciego. Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z "obsługi" spółdzielni, starają się myśleć o wszystkim np. toi-toi dla pracowników ekip czy wózek do przewożenia ciężkich materiałów.
      Jedyne co burzy mój spokój to panowie architekci którzy łaskawie zaprojektowali ten budynek, mam tu na myśli hmmm jakby to nazwać to "coś" co odstaje od bryły budynku powyżej ósmego piętra, bardzo upodobało sobie to miejsce rozmaite ptactwo dzięki czemu chodnik jest cały zafajdany, pewnie sami nie wiedzą (architekci) po co to "coś" wymyślili.Zapewne są jakieś sposoby na zniechęcenie ptactwa żeby tam nie siadało.
      Co do wykończenia to nie dawaliśmy wiary że budynek zostanie oddany przed terminem wskazanym w umowie i stąd ten poślizg.
      Pozdrawiamy
      Beata i Robert

• alejandra1 Re: SMB Natolin 18.11.05, 20:19
        no to udanego remontu :)
        jest co robić hi hi
        u nas właśnie zaczęli kłaść glazurę, powiem szczerze, że już nie mogę się
        doczekać :)
        Miłego weekendu
        --
        m.93
        • Gość: Ania Re: SMB Natolin IP: *.crowley.pl 20.11.05, 10:24
          a ja pewno wprowadzę się w lutym dopiero. pierwsza ekipa wchodzi mi na początku
          grudnia. w każdym razie - generalnie jest ok. z niedociągnięć - to ściany były
          pomalowane byle jak, i teraz przed prawdziwym malowaniem trzeba to naprawić -
          zeszlifować, itp. użyli jakiegoś gipsu i sklejonego wałka, chyba. ja przy
          odbiorze nie zwróciłam na to uwagi. i jeszcze okazalo sie ze drzwi do jednego
          pokoju są o 2 cm za wąskie, i typowe drzwi nie wejdą, a wogole nie ma jak
          podkuc. wiec czeka mnie robienie drzwi na wymiar.
          ale generalnie - strasznei sie ciesze.
          mam tylko nadzieje, ze to nie bedzie jakis dramatycznie imprezowy blok, co się
          czesto zdarza niestety na nowych osiedlach.
          pozdrawiam sasiadow,
          m. 66 (klatka III)
          • Gość: pio Re: SMB Natolin - Lanciego 19 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.05, 13:31
            Witajcie. Mieszkam na Lanciego 13 - blok na przeciwko tej samej spoldzielni. Widze wasz blok z okien.
            Martwi mnie brak wykonczenia podlog na balkonach. Juz widac, ze przyklejacie sobie rozne plytki, co
            psuje spojnosc elewacji. No i ten kolor szyb w balustradach - wsciekle blekitny. Jak zaswieci slonce pod
            odpowiednim katem to widok jest landrynkowy. W trakcie budowy bylem przekonany, ze to folia
            ochronna, ktora nalezy odkleic od szyby po odebraniu mieszkania... Nastepny niepokoj dotyczy lokali
            uslugowych. Ktos wczesniej napisal, ze przeniesie sie tam spoldzielnia SBM Natolin. To dobrze, mam
            nadzieje, ze nie bedzie tam tez nocnego czy knajpy. Ogolnie sie ciesze z waszego bloku. Zaslonil mi
            petle autobusowa a przede wszystkim knajpe 'zbojnica', ktora urzadza noce z karaoke, wesela itp.
            Zwlaszcza latem byl problem. Maja ogrodek i mocne glosniki. Jakis rok temu skasowali disco -
            mordownie 'pub ultra', ktory byl na Lanciego 12. Kazdy weekend do poznych godzin nocnych glosna
            muzyka, darcie ryja przez pijane dresy, popisy samochodowe, bijatyki. Nie bylo wesolo. Pozozstaje
            jeszcze droga ekspresowa. Bedzie na pewno. Sprawdzcie www.autostrady.com Pozostaje sie modlic, ze
            starczy im kasy na tunel... 4 pasy w jedna strone, 4 pasy w druga strone + po jednym awaryjnym z
            kazdej strony = razem 10. Droga jest bardzo potrzebna i jestem za. Tylko musi byc w tunelu. Na
            koniec polecam wam sklep 'u grubego' na Lanciego 11a. Taki maly domek. Maja tam piwo
            niepasteryzowane np. Slaskie, lody Grycana i wiele dobrej jakosci produktow. A na ptaki srajace z
            okapu wstawia sie sterczace w pionie igly. pozdrawiam pio.
    • alejandra1 Majster 08.12.05, 15:00
      mam fajnego majstra z pomocnikiem gdybyście szukali ekipy do wykończenia
      mieszkania
      u nas własnie skończyli i sa chwilowo wolnia :)
      --
      Lanciego 19 m. 93
    • Gość: kaszka Re: SMB Natolin IP: *.chello.pl 15.12.05, 20:48
      " Na koniec polecam wam sklep 'u grubego' na Lanciego 11a. Taki maly domek. Maja tam piwo niepasteryzowane np. Slaskie, lody Grycana i wiele dobrej jakosci produktow."
      Nie zapomnijcie wziąć lupy bo ceny są tak małe że trudno je dostrzec, albo ich wcale nie ma. Lubię wiedzieć ile za co płacę.
        • panart Re: SMB Natolin 22.12.05, 02:10
          Witam wszystkich przyszłych sąsiadów -
          czy ogrodzimy nasz dom płotkiem? Już w naszej klatce wyrwano zamek, a "park"
          integruje różnych piwnych ludków ;-)
          Moja przeprowadzka - koniec stycznie, na pewno bez drzwi ... Wariactwo z tymi
          drzwiami - terminy prawie 3-miesięczne, trzeba wieszać zasłonki ;-))
          Kto mieszka w drugiej klatce?
          pozdro.
          a.
            • Gość: & Re: SMB Natolin IP: *.aster.pl / *.aster.pl 22.12.05, 13:07
              Czy budynek "otrzymał" już pozwolenie na zasiedlenie? i o jakim remoncie
              piszecie, tu chyba chodzi o tzw. wykańczanie mieszkań. Właściwie skoro
              piszecie, że mieszkacie, to znaczy, że administracyjnie budynek został odebrany
              przez dzielnicowy nadzór budowlany; czy tak jest?
          • Gość: Ania Re: SMB Natolin IP: *.crowley.pl 01.01.06, 13:58
            ja będę mieszkać w klatce trzeciej. jesli chodzi o bezpieczenstw0 - musimy sie
            za to wziac. nie wiem czy uda sie ogrodzic, ale powinnismy wymoc na spoldzielni
            zeby domofony naprawde dzialaly - teraz drzwi po obu stronach są notorycznie
            otwarte. poza tym - miejsca parkingowe przed blokiem- jestetem ciekawa kto tam
            naprawde parkuje. teoretycznie są to miejsca tylko dla mieszkancow bloku, ale z
            tego co widze to zasiedlonych jest jakies 20% mieszkań, a na parkingu trudno o
            wolne miejsce. na pewno wiekszosc zajmują ekiupy wykonczeniowe, ale w sylwestra
            o godz 19.30, to trudno mi w to uwierzyc. chyba ochrona powinna to jakos
            sprawdzać?
            tak czy inaczej, mysle ze mieszkancy musza sie wziać i zorganizowac, poto aby
            dobrze nam sie mieszkalo.
            i jeszcze jedno pytanie - skad mozna dostac kluczyki od skrzynki pocztowej?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka