Dodaj do ulubionych

podatki nieruchomości 2007r.,spadki, darowizny,[

  • Gość: oskubana IP: *.kat.3s.pl 25.04.06, 20:46
    Bierzesz kredyt,kupujesz meszkanie, odliczasz odsetki(uwaga! tylko mieszkanko,
    nie grunt pod nim), sprzedajesz stare lokum, które nabyłeś mniej niż 5 lat temu
    i upssssssssssss płacisz podatek od sprzedaży(gruntu też?). Podstawa
    prawna:art.21 ust. 1 pkt 32 lit.e updf z zastrzeżeniem zapisanym w art.21 ust.2a
    updf. T. j. zwolnienie z podatku od sprzedaży nie ma zastosowania do podatników,
    któży odsetki od kredytu lub pożyczki odliczali lub odliczają na podstawie
    art.26b updf.Przykład: kredyt na lokal - 189000zł, oprocentowanie 5% , ulga
    roczna - 9450 co w drugim przedziale podatkowym daje 2835zł do kieszeni.
    Sprzedajesz stare mieszkanie za 189000 i płacisz 18900zł podatku z
    kieszeni.Jesteś do tyłu 16065zł. Fiskus zarobił.Jak trzymasz mieszkanie przez
    5(6) lat, to na odsetkach zarabia bank.Viva Polska!
  • Gość: les IP: 217.153.132.* 26.04.06, 12:07
    O co chodzi z tym brakiem zastosowania zwolnienia z podatku od sprzedaży dla
    podatników którzy odsetki od kredytu odliczali od podatku?
    Jak sprzedaje mieszkanie przed uplywem 5 lat to place 10% podatku jezeli nie
    wydaje pieniedzy ze sprzedazy na kupno koljengo mieskzania/domu w ciagu 2 lat.
    Czy odliczanie odsetek kredytu od podatku tutaj cokolwiek zmienia?
  • Gość: oskubana IP: *.kat.3s.pl 26.04.06, 15:48
    Tak.Jak już korzystasz z ulgi odsetkowej, to nie możesz korzystać ze zwolnienia
    w podatku od sprzedaży nieruchomości zbytej przed upływem 5-u lat od nabycia,
    nawet jak ponownie zainwiestujesz w nieruchomość albo spłacisz kredyt.To
    zapisane w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jeśli najperw
    sprzedasz i zainwiestujesz ( masz na to 2 lata), a potem zaczniesz korzystać z
    ulgi odsetkowej, to wszystko gra.
    Myśle że US będzie zbierał niezłe żniwa, bo podatnicy są zbyt ufni.
  • Gość: zainteresowany IP: *.chello.pl 26.04.06, 21:40
    Czy nowe przepisy obowiazujace od 2007 w sprawie wyzszego podatku od sprzedazy
    mieszkania zakupionego w 2007 beda mnie obowiazywaly?
    Kupuje mieszkanie od developera w formie umowy miedzy nim a mna (bez zapisu
    notarialnego)Koncowa kwote zaplace jeszcze w tym roku, ale wpis do ksiegi
    wieczystej dokonany zostanie juz w 2007 roku.
  • Gość: les IP: 217.153.132.* 27.04.06, 14:32
    Beda. Umowa przedwstepna z developerem nie jest umowa kupna nieruchomosci lecz
    jego przeyrzeczenia. Liczy sie data podpisania aktu notarialnego.
  • jater 26.04.06, 22:18
    A jak określić cenę nabycia mieszkania otrzymanego /wtedy jeszcze się raczej
    otrzymywało, niż kupowało/ w 1980 roku? Według nowych, proponowanych zasad,
    przy zbywaniu takiego mieszkania też będzie obowiązywał podatek.
  • Gość: les IP: 217.153.132.* 27.04.06, 14:33
    Wlasnie nie bedzie. Bedzie obowiazywal tylko dla mieszkan kupionych juz po
    2007.01.01.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka