Dodaj do ulubionych

DD Olimpia

IP: 217.153.60.* 07.01.03, 08:49
czy ktos sie juz tym interesował i moze mi cos powiedziec na ten temat?
Dzieki za wszelkie info,
Obserwuj wątek
    • Gość: joa Re: DD Olimpia IP: 217.11.136.* 29.01.03, 15:44
      Tez zaczynam wlasnie przygladac sie temu osiedlu.
      nie mam zielonego pojecia o kupowaniu mieszkania, kredytach, stopach
      procentowych i umowach - jak poszlam do dd to w ogole nie wiedzialam o co mam
      pytac - jakbym poszla do warzywniaka po pietruszke. czuje, ze bedzie to ciezkie
      doswiadczenie, ale chyba warto - wlasnie siedze w internecie i czytam o
      doswiadczeniach ludzi co kupuja w dd. to na poczatek.

jakby ktos wiedzial cos dobrego (a nie daj boze zlego) to tez prosze o info.
      • Gość: Mike Re: DD Olimpia IP: 213.25.153.* 29.01.03, 16:01
        Ja kupiłem mieszkanie od DD i wprawdzie jeszcze go nie odebrałem, ale mogę cos
        na ten temat powiedzieć. Na tym forum znajdziesz sporo wypowiedzi na temat DD,
        które z reguły są negatywne. Jednak jak poczytasz dokładniej, to okaże się że z
        reguły problemy są - by tak rzec - małostkowe. A to że niewszystkie okna się
        otwierają, a to że ścianka parę centymetrów za krótka.... Nie chcę
        bagatelizować ludzkich problemów (w końcu każdy płaci spore pieniądze) ale
        generalnie to nie są problemy kalibru "wybudują - niewybudują" "padną -
        niepadną". Firma jest duża, kapitał znaczny, budują ładnie i dość terminowo,
        chociaż nie tanio (ale można dostać np' meble do kuchni gratis albo upust na
        garażu). Pozatym zatrudniają do wykonawstwa duże, znane firmy np. Warbud
        (chciałem napisał PIA Piasecki, ale oni akurat zbankrutowali, bo DD
        zrealizowało ich gwarancję bankowe za opóźnienie w pracy przy "Kasztanowej
        Aleji".Musicie sami sobie wypracować zdanie na temat firmy DD i w szczególności
        porównać ich z konkurencją.

PS. Zdaję sobie sprawę, że każda pozytywna opinia na tym forum od razu rodzi
        podejrzenie że jestem z DD. Ale to już cecha forum publicznego..

Mike
        • Gość: Piotr Re: DD Olimpia IP: proxy / *.polkomtel.com.pl 29.01.03, 16:38
          Gość portalu: Mike napisał(a):

> PS. Zdaję sobie sprawę, że każda pozytywna opinia na tym forum od razu rodzi
          > podejrzenie że jestem z DD. Ale to już cecha forum publicznego..

Ja mam dobrą opinię o JWC, bo moje 40m2 zrobili OK (Buczynek 2)
          Niestety ta opinia nie miała siły przebicia na tym forum :-)
          • Gość: Andrzej Re: DD Olimpia IP: *.acn.pl 30.01.03, 20:36
            Czesc

Przejezdzam codziennie kolo tej inwestycji. Buduja naprawde imponujaco. Mam
            tylko jedno zastrzezenie. Przy siarczystych mrozach lali beton na fundamenty. Z
            tego co wiem nie powinno sie tego robic przy temp ponizej -10C.
            Zainteresowanych kupnem tam mieszkania odsylam do Dziennika budowy. Sprawdzcie
            dokladnie co robiono w grudniu i jaka byla temperatura. Sprawdzcie tez jaka
            temperature ma DD wpisana do umowy z podwykonawca.

pzdr
            Andrzej
        • Gość: k`k Re: DD Olimpia IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 30.01.03, 20:53

> Na tym forum znajdziesz sporo wypowiedzi na temat DD,
          > które z reguły są negatywne. Jednak jak poczytasz dokładniej, to okaże się że
          z
          >
          > reguły problemy są - by tak rzec - małostkowe. A to że niewszystkie okna się
          > otwierają, a to że ścianka parę centymetrów za krótka..
          =================================
          masz racje,po co mają się wszystkie okna otwierać:)-wystarczy co drugie
          ..albo równe ściany:)-fanaberia
          Taki klient jak Ty to skarb,każde g*** można takiemu wcisnąć
          • Gość: Nico Re: DD Olimpia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.03, 23:29
            Musisz sie przejechać na budowy zrealizowane przez DD. Zobaczysz jakie krzywe
            są ściany, jaki kiepski standard klatek schodowych jakie kiepskie windy.
            Oczywiście nie będę wspominał że budują bardzo terminowo ale to drobnostka.
            Jest tyle dobrych spółdzielni mieszkaniowych i innych firm które nie pokończyły
            inwestyji. nie jestem za DD ale denerwują mnie takie dewagacje. Znam kilku
            znajomych, którzy bardzo bardzo by kupili mieszkania w DD i by już mieszkali a
            nie wpłacili kasy i .... mieszkają u rodziców. Np. jedna z najlepszych
            spółdzielni mieszkaniowych PAX. Ale jeżeli masz inne zdanie to zapraszam na
            emala mój kolega z przyjemnoscią odstąpi swój udział w Super Dobrej
            Spółdzielni. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów nieruchomościowych. Ach i
            pamiętaj wpłacaj odrazu 100 % kasy. :-)
        • sir_maur Re: DD Olimpia -i malostkowe problemy 31.01.03, 11:28
          > Ja kupiłem mieszkanie od DD i wprawdzie jeszcze go nie odebrałem, ale mogę
          > cos na ten temat powiedzieć.

Mike, a na jakim osiedlu owo mieszkanie bedziesz odbieral?? No i clue
          zapytania, co bedzie ono zawierac: otwieralne co drugie okno; skosy odpowiednie
          dla krasnali, niskie wlasciwosci dzwiekoszczelne, czy moze momentami znacznie
          odbiegajace od planow dlogosci scian???

>Na tym forum znajdziesz sporo wypowiedzi na temat DD, które z reguły są
          >negatywne. Jednak jak poczytasz dokładniej, to okaże się że z reguły problemy
          >są - by tak rzec - małostkowe.

Pewnie, malostkowe problemy...w sumie co to jest wydac rownowartosc 5-10- czy
          15 letnich poborow...no nie...to przeciez nie daje nam jeszcze prawa wymagac,
          zeby nasz drogi nabytek byl funkcjonalny...

>Firma jest duża, kapitał znaczny, budują ładnie i dość terminowo,
          > chociaż nie tanio (ale można dostać np' meble do kuchni gratis albo upust na
          > garażu).

.. i to juz upowaznia ich do odwalania fuszerki??? Czy tez osiagania
          oszczednosci kosztem swoich klientow??? Przepraszam, stosowniejsze bedzie
          okreslenie petentow...Bo o obsludze klienta DD (zreszta tak jak wiekszosc
          podmiotow, zajmujacych sie budownictwem mieszkaniowym) nie ma bladego
          pojecia...

Rozumiem, ze panuje ciezka sytuacja na rynku nieruchomosci, ktora wymusza pewne
          zabiegi oszczednosciowe...ale reguly kapitalizmu, moga byc do przyjecia pod
          warunkiem ze maksymalizacja zysku firmy nie odbywa sie kosztem jej klientow...

Zagadzam sie, ze upadek firmy, ktora miala wybudowac nasze przyszle mieszkanie
          jest ogromnym i nieporownywalnym z jak to nazwales "malostkowymi" problemami.
          Ale nie zyjemy juz w Polsce lat 70/80, gdzie wystarczy postawic budynek...pewne
          standardy obowiazuja...przynajmniej tak mi sie wydaje...

> PS. Zdaję sobie sprawę, że każda pozytywna opinia na tym forum od razu rodzi
          > podejrzenie że jestem z DD. Ale to już cecha forum publicznego..

Pewnie, jezeli mowisz/piszesz jak sprzedawca, to sie nie dziw, ze uczestnicy
          forum beda cie o to posadzac...

Powiem, jeszcze jedno, bardzo smutna jest sytuacja gdy powierzajac nasze
          pieniadze, kierujemy sie kryterium, pt. "nie najgorsza firma" lub "bywaja
          gorsze"...

Pozdr,
          sir_maur
          • Gość: Mike Re: DD Olimpia -i malostkowe problemy IP: 213.25.153.* 31.01.03, 18:53
            Wiedziałem, że sprowokuję tym falę krytyki, pomyj i wyzwisk (!). Wygląda na to,
            że większość z odwiedzających to forum to frustraci, którzy juz kupili ale nie
            są zadowoleni. Problem wyboru. Zawsze można pójść do SKANSKA, zapłacić 9 tys za
            m.kw i być zadowolonym.
            Argumenty przedstawiane na nie są w zasadzie czystym populizmem. Zawsze
            efektownie brzmi hasło " to złodzieje, oszuści, przewalarze, nie ufajcie im"
            ale brzmi to idiotycznie w zestawieniu z informacją, że na jakimś osiedlu
            niewszystkie okna w mieszkaniu się otwierają. Tak to można powiedzieć o
            developerze, który wziął 100 % i się zmył.
            Jeśli moi przedmówcy nie widzą w tym różnicy, to poziom dyskusji jest
            nieadekwatny do skali problemu jakiego ona dotyczy.
            W moim odczuciu DD robi błędy, ma wpadki, ale mniej niż inni i na inną skalę.
            Ceny mieszkań w Warszawie są olbrzymie, ale rynek wygląda tak a nie inaczej w
            zasadzie jeśli ktoś chce znaleźć super developera, to niech zacznie szukać od
            5.000 zł za m.kw. A jeśli tyle nie ma, to wcale nie musi kupować nowego
            mieszkania. Rynek wtórny jest duży, a ryzyko straty kasy jakby mniejsze.
            • Gość: k`k Re: DD Olimpia -i malostkowe problemy IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 31.01.03, 21:48
              Nie chwytasz sedna sprawy:(
              Chodzi o to ,że nie kupuje sie byle jakiego chłamu,bo oni daja gwarancję,że
              dadzą Ci "mieszkanie"(jeśli oczywiście mieszkaniem mozna nazwać pomieszczenie o
              skosach jak w Kościele Mariackim).Kupuje sie mieszkanie ,które po zakupie NIE
              wymaga generalnego remontu.teraz jest tak duza podaz mieszkań,że to kupujący
              jest panem,nie sprzedający.
              Ja kupiłem mieszkanie w spółdzielni w 1998 roku i nie mogę złego słowa na tę
              spóldzielnie powiedzieć.Jakość,sposób załatwiania ewentualnych reklamacji,a
              także płacony teraz czynsz jest wzorowy.
              Trzeba tylko poszukać.
              • Gość: karl Re: DD Olimpia -i malostkowe problemy IP: *.acn.pl 01.02.03, 03:12
                No masz ci los! Czy to forum rzeczywiście jest tylko dla zawiedzionych? I czy
                zawsze gdy tu wejdę muszę się nasłuchać jacy to ci developerzy i spółdzielnie
                to złodzieje i głupki, co nawet nie potrafią nic zbudować? Przypadkiem znam
                dość dokładnie sprawę skosów na poddaszach w osiedlu DERBY firmy DD. Ciekawy
                jestem, czy znajdziecie innego developera, który umie się przyznać do nie
                swojego zresztą knota i nie chowając głowy w piasek natychmiast przyszykować
                kilka satysfakcjonujących w miarę propozycji dla klientów, których zawiódł w
                oczekiwaniach? Projekt na poddaszach był ze skosami, nigdzie nie były one
                narysowane z dokładnością centymetrową, za powierzchnię ze skosami ludzie nie
                płacili nic! (do 140 cm) i 50% (pomiędzu 140 i 180cm). Projektant i wykonawca
                (ta sama zresztą firma)dali "plamę" o 11 cm - dla jednych to dużo, dla innych
                nawet nie zauważalne (tym bardziej, że powierzchni lokali nie zmieniono). No
                tak, ale "przywalić" trzeba developerowi! Oczywiście!, bo złodziej! Albo
                sprawa okien w innym osiedlu. Że niektóre się nie otwierają? Ludzie! we
                własnym domu u zupełnie innego developera sam prosiłem o zmianę normalnych
                otwieranych na "fix-y", bo dostęp do mycia był idealny z dwóch stron - balkon,
                a piękne panoramiczne okno bez podziałów to rzecz w cywilizowanym zachodnim
                świecie bardzo dziś modna i wygodna. Przecież okno, to też ściana pokoju,
                często konieczność dostępu do niego w celu otworzenia to przy niewielkim
                pokoju ograniczenie aranżacyjne, a jeszcze, gdy wietrzyć pokój w nadmiarze
                można innym otworem - mówię o drzwiach balkonowych oczywiście, to "fix"
                okazuje się zbawienny. Ale gdzież tam - developer, który daje taką propozycję
                to głupek oczywiście, a już napewno złodziej i drań. Bo okno przez całe życie
                miałem otwierane, to teraz też muszę i już! Jezu! Ludzie! To jasne, że gdy się
                chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie. Ale obiektywizmu trochę.
                Pozdrawiam wszystkich malkontentów i zawsze niezadowolonych. Pewnie rozpętam
                tym postem burzę i sam nasłucham się czegoś o sobie, ze
                szczególnym "oskarżeniem", że zapewne jestem pracownikiem DD (czytaj:
                Złodziej, oszust, niedouk - do tylko tacy u developerów pracują) Otóż nie, nie
                pracuję w DD - a szkoda, chciałbym, obserwuję ich dość chłodnym i obiektywnym
                okiem i zazdroszczę osiągnięć, w końcu nie każda Firma jak Oni nie zachwiała
                się finansowo w obecnym kryzysie mieszkaniowym i z roku na rok osiąga coraz
                większe wyniki i nie krzywdą swoich klientów, a dość, myślę, ciężką i
                niewdzięczną pracą. ( No chociażby ta wyrażana tu "wdzięczność" oceniających).
                A "OLIMPIA" rośnie istotnie jak na drożdżach. Czołem!
                • Gość: Piotr Re: DD Olimpia -i malostkowe problemy IP: *.plusgsm.pl 01.02.03, 11:46
                  Gość portalu: karl napisał(a):

> a piękne panoramiczne okno bez podziałów to rzecz w cywilizowanym zachodnim
                  > świecie bardzo dziś modna i wygodna. Przecież okno, to też ściana pokoju,

Robisz sobie jaja.
                  Okno to kluczowy element wyposażenia mieszkania i gdyby faktycznie było to
                  takie super, to developer powinien się nim pochwalić w umowie. A tu chodzi o
                  to, że ludzie dostali to jako kinder niespodziankę, a nie jako element wyboru.
                  I co teraz, do mycia mają zamawiać aplinistów po 500zł/h?
                  A propozycji aby w celu przewietrzenia pokoju wspinać się na 2.5m drabinkę i
                  otworzyć trudno dostepny lufcik nie skomentuję.

• Gość: Mike Re: DD Olimpia IP: 213.25.153.* 01.02.03, 13:44
      Analizuję poszczegóne posty i widzę, że panuje tutaj zasada ze jak się nie ma
      zbyt mocnych argumentów własnych to nalezy ośmieszyć argumenty innych. Kolejne
      posty niezadowolonych w istocie na tym bazują, ale to nic nie wnosi do
      dyskusji. Jeżeli ktoś w Warszawie zna developera albo spółdzielnię, która
      buduje szybko, tanio, elegancko i nie robi żadnych szwindli to proszę o taką
      informację, w imeiniu swoim jak też setek ludzi odwiedzającyh te forum.
      Mój przekaz był jasny; DD ma wpadki, ale na inną skalę niż inni i z reguły je
      naprawia. Jeśli ktoś ma inne zdanie, to prosze o argumenty.
      Dla osób odwiedzającyh forum najważniejsze jest to, czy dany developer wybuduje
      mieszkanie, czy w terminie, czy cena będzie stała i czy nie stracą swojego
      majątku. Być może brakn uchylnych okien też jest ważny, ale to zostawny pod
      indywudualną ocenę. Dlatego proszę o ocenę rzetelną, opierającą się na
      porównaniu standardu DD ze średnim standardem na rynku warszawskim, z
      uwzględnieniem przedziału cenowego. Nie można wystawiać opinii typu "Złodzieje,
      oszuści" na podstawie porównania własnych oczekiwań co do developera i tego co
      się dostało. To wszystko.

• Gość: Piotr Re: DD Olimpia IP: *.plusgsm.pl 01.02.03, 14:06

> [...] Dlatego proszę o ocenę rzetelną, opierającą się na
        > porównaniu standardu DD ze średnim standardem na rynku warszawskim, z
        > uwzględnieniem przedziału cenowego. Nie można wystawiać opinii
        typu "Złodzieje,
        >
        > oszuści" na podstawie porównania własnych oczekiwań co do developera i tego
        co
        > się dostało. To wszystko.
        >

A kto tu napisał "złodzieje, oszuści"? Chyba w innych wątkach.
        Ludzi szukają tu informacji i ją znajdują, to jest kluczowe.
        Następny klient DD, JWC czy innych będzie wiedział, jakie pytania zadawać
        developerowi i to jest wartość dodana tego forum.

A developerzy lub ich handlowcy powinni zebrać się na odwagę i bronić się
        sami, a nie pod przykrywką anonimowych postów.
      • Gość: nico Re: DD Olimpia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.03, 17:08
        Popieram w całej rozciągłości Mika. Trochę logiki. Poznać temat i się
        wypowiadać. Z tego co mi wiadomo to chodziło o JEDNO okno które miało dojście
        od strony loggi. I spokajnie można umyć. Oczywićcie można do tego używać
        alpinistów do mycia okien nawet wszystkich i również wychodzić z mieszkanai po
        tejże linie ;-).
        Takimi gatkami to nie ma w Polsce i chyba na świecie developera, który mógłby
        usatysfakcjinować każdego. Ze swojego doświadczenia nauczyłem się że jest kilka
        % społeczeństwa którzy jakby otrzymali coś nawet za darmo to by powiedzieli a
        dlaczego tak mało.
        Z pozdrowieniami życzę trafnych zakupów.
        PS. Najlepiej zacząć budować dom na własnej działce i mieć do siebie tylko
        pretensję.
        • Gość: Piotr Re: DD Olimpia IP: *.plusgsm.pl 01.02.03, 18:27
          Gość portalu: nico napisał(a):

> Takimi gatkami to nie ma w Polsce i chyba na świecie developera, który
          mógłby
          > usatysfakcjinować każdego. Ze swojego doświadczenia nauczyłem się że jest
          kilka

Mógłbyś doprecyzować o jakie "gatki" Ci chodzi?
          Typu stringi? Jesli tak, to nie ta grupa :-)
      • Gość: k`k Re: DD Olimpia-Mike IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 01.02.03, 17:25
        Mike podziwiam twoje podejście do własnych pieniędzy.
        Ja przy odbiorze byłem z fachowcem,który zna sie na budownictwie,i który mnie
        pouczył,że jeśli płacisz za cos to masz prawo wymagać.Sprawdziliśmy
        piony,poziomy,instalacje,okna(wszystkie do wymiany z powodu paru rys na szybach-
        wymienione w ciągu dwóch m-cy),tynki,itp.Takie podejście jak Twoje odbija sie
        potem przy wykończeniu mieszkania czkawką-a to ściany nierówne i trzeba
        nadrabiać ,a to sufit wklęsły i drzwi szafy trą o sufit przy otwieraniu,a
        podłoga przypomina powierzchnię jeziora podczas silnego wiatru.Twoje zdanie-
        "Jednak jak poczytasz dokładniej, to okaże się że z reguły problemy są - by tak
        rzec - małostkowe. A to że niewszystkie okna się otwierają, a to że ścianka
        parę centymetrów za krótka...." świadczy albo o checi sprowokowania,albo....
        nie nie napiszę tego ,bo nie jest moim celem obrażanie kogokolwiek:)
        Pozdr:>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka