Dodaj do ulubionych

Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie

19.05.06, 09:26
Zarezerwowałam tam mieszkanie. Czy ktoś z forum-owiczów też podpisał umowę
rezerwacyjną?
Obserwuj wątek
      • vanin Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 21.05.06, 14:55
        18 miesięcy od uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę. Opłatę (z
        odsetkami)zwracają, jeśli do określonego dnia nie zdobędą pozwolenia. Ja
        generalnie wynegocjowałem sobie dłuższy okres na obowiązywanie umowy i parę
        zapisów zmieniłem. Trzeba przyznać, że bardzo dobrze się negocjowało.

--
        Czytam...
    • Gość: bartek Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.06, 08:31
      Na początku tygodnia próbawałem zarezerwować mieszkanie. Wybór pozostał nie
      wielki. Zdecydowałem się w końcu na lokal, ale do podpisania umowy nie doszło.
      Założyliśmy sobie z żoną, że musimy miec mieszkanie w 2007 roku. A tu wygląda
      na to, że wybudują najwcześniej na wiosnę 2008. Wiadomo, że od stycznia 2008
      wchodzi nowa ustawa podnosząca VAT w budownictwie do 22%. W budownictwie
      socjalnym Vat zostanie na poziomie 7%. Wstępna definicja budownictwa socjalnego
      jest już przygotowana, ale pewnie będa jakieś zmiany. Mieszkania mają bardzo
      duże tarasy i może to wpłynąć na podniesienie VATu a co za tym idzie doplat do
      mieszkań. Ale nawet jak tak się stanie to inwestycja na tym osiedlu jes bardzo
      dobra. Do końca 2016 roku pod Górczewską ma iść druga linia metra a pierwsza
      stacja powstanie w pobliżu Złotego Stawu co znacznie podniesie atrakcyjność
      mieszkań.
        • justa9910 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 01.06.06, 15:34
          Zgadzam się z opinią Roberta. Nie dość, że ceny na m balkonu szokujace, to
          jeszcze te balkony olbrzymie. Zupełnie niepotrzebnie, bo czy ktoś z nas jest
          entuzjastą przesiadywania na balkonie? Zwłaszcza otoczony ze wszystkich stron
          gęstą zabudową? Ale poza tymi balkonami to inwestycja jest chyba warta swoich
          pieniędzy - obym się nie myliła....
          • Gość: KAMIL! Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: 217.67.220.* 01.06.06, 16:08
            Macie rację ale... balkony sa fajne a takie około 12 - 14 metrów sa już jak
            tarasy... teraz mam taki około 3 metrów i bardzo mały i nie ładny. wieć sie
            cieszę... a cena rzeczywiscie nie adekwatna do rzeczy jaka jest balkon.
            przyznam sie Justyno że nei wiem jaka będzie wysokość mieszkań ale 2,70 to
            chyba minimum - lepiej około 2,85. zresztą zobaczymy!
            A co do ceny... myśłę że wpłacając rezerwację zaryzykowaliśmy i chyba sie
            opłacało... tzn że ceny jak za standart, miejsce i to co będzie pózniej w
            okolicy są co najmniej atrakcyjne!
            Pozdrawiam
            K!
            • Gość: Robert Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: 195.245.213.* 01.06.06, 16:39
              Oczywiscie ze balkony sa fajne-szczegolnie duze.Zaluje jednak, ze maja one
              wymiary duzego pokoju i tak podbija ceny mieszkan.Podoba mi sie lokalizacja i
              sam projekt osiedla, ale cena lokalu po dodaniu ceny balkonu-drastycznie
              wzrasta.W momencie gdy chcesz kupic mieszkanie 3 pokojowe, to w obecnej chwili
              musisz zaplacic (srednio) za 20 m kw balkonu!!!!
            • Gość: Basia Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: 212.160.172.* 01.06.06, 19:20
              Mi podali wysokośc 2,70 m i szczególnie zwracałam w umowie rezerwacyjnej uwage
              na odrębną własność częsci budowanej w pierwszym etapie. To ważne bo przy tak
              dużej inwestycji gdy nie ma podziału partycypacja w części wszystkich terenów
              zielonych itp wpływa na wartość opłat za gruntyi tym samym wycenę do aktu
              notarialnego. Minusem jest to, ze jak ktos napisał wcześniej na infrastrukture
              o ktorej tyle się pisze na stronach poczekamy. Warto więc zobaczyć co oferują w
              tym pierwszym etapie tzn, co na pewno będzie zrobione. Co do balkonów to
              zgadzam się w pełni ale cóż takie uroki inwestycji:-(
              • justa9910 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 01.06.06, 21:15
                Czyli pewnie będzie 2,70.
                Kamilu - o 2,85 myślę, że nie mamy co marzyć. Ale 2,70 to już naprawdę sporo.
                Dopiero teraz zaczęli takie budować i to też nie wszyscy(przeważa 2,60). Znam
                mieszkania - duże, ok. 90 m z końca lat 90-tych na Ursynowie i mają 2,48 !I są
                koszmarnie drogie i ludzie je kupują!
                Wysokość 2,70 i panoramieczne, drewniane (lub imitujace drewno)okna to
                niewątpliwe atuty naszej inwestycji.
                  • justa9910 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 02.06.06, 14:07
                    Czyli wszystko OK z wysokością(również mam na 1 pietrze). Choć znam bloki w
                    których mieszkania na poszczególnych piętrach różnią się wysokością.
                    Wedle wizualizacji okna drewniane mahoniowe,a raczej wybarwione na mahoń - bo
                    to bardzo drogi gatunek drewna. Chociaż może się mylę...Wiecie coś na ten temat?
                      • Gość: Grzesiek Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: 213.17.162.* 02.06.06, 15:58
                        Z tego co mi się zdaje to wyrównali budynek A na całej wysokości do 3 pięter...
                        tak wspominał, ktoś wcześniej i tak obecnie wygląda projekt tego bloku na
                        stronie internetowej maripolu...

... jak się domyślam to tak jak mówiłem wcześniej budynak A leży bardzo blisko
                        innych bloków dlatego pewnie musieli go zmniejszyć. Mam nadzieję że nikt tego
                        nie oprotestuje, bo zalezy mi teraz na czasie.
                        • Gość: Robert Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: *.chello.pl 02.06.06, 17:45
                          Blok A lezy dramatycznie blisko innych blokow, jedynie mieszkania z widokiem na
                          "staw" maja szanse byc atrakcyjne. natomaiast inne mieszkania narazone sa na
                          bezporedni kontak wzrokowy osob z naprzeciwka!sesciopietrowy blok zabiera cale
                          slonce, zreszta z drugiej strony tez sa bloki tylko ze nizsze!zanim cos tam
                          kupicie -pojedzcie i dokladnie obejrzyjcie, jak pojechalem to mi odechcialo
                          mieszkan w tym bloku-jest lato,a plac bylo caly zacieniony.sasiadujace bloki za
                          to bylo bardzo ladnie oswietlone.
                          • justa9910 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 02.06.06, 21:34
                            1/Spokojnie, spokojnie. Wszystko zależy z której strony jest mieszkanie. Z
                            zachodniego skrzydła budynku jest widok na te 6-pietrowe bloki. Czyli te
                            mieszkania 72,48 są dość kiepsko położone.
                            Wschodnie skrzydło już nie sąsiaduje z wysokimi blokami. Wedle moich obliczeń
                            najmniejsza odległośc między budynkami będzie wynosiła 10 metrów. No cóż -
                            Złoty Staw to nie będzie kameralna Saska Kępa.

2/Mogli zmienić projekt budowlany - ale projektu samego mieszkania już nie
                            (przeczytajcie PARAGRAF 3 UMOWY). I to się zgadza z tym co zaktualizowali na
                            stronie internetowej - zmiana wysokości budynku, mieszkania bez zmian. Dla nas
                            ta zmiana jest raczej na plus, dla Maripolu - pewnie nie, bo oznacza mniejszy
                            zysk ze sprzedaży.

Sumując to wszystko, to myślę, że nie ma mieszkań idealnych - zawsze jest coś
                            za coś ( wiem, bo przed kupieniem pierwszego mieszkania obejrzałam 35
                            mieszkań). Teraz mam piękne widoki - sama zieleń - naprawdę nie przesadzam -
                            widzę z okien tylko drzewa ( Mokotów -Wierzbno) za to metraż nie ten. Należy
                            przede wszystkim właściwie ustalić priorytety. Pozdrawiam...
                            • Gość: KAMIL! Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: 217.67.220.* 03.06.06, 15:57
                              Zgadzam siuę z Justyną - dokładnie trzeba mieć priorytety. Faktycznei ja
                              podałem na forum informację że blok A będzie tylko 3 piętrowy - i tak
                              faktycznie będzie. jednak zostana zachowane windy. to czyni ten blok - nazwę
                              to "nieco bardziej intymnym i chyba jenak lepszym". najgorsze mieszkania to
                              jednak te zachodnie - stąd miedzy innymi ich problemy ze sprzedażą. dzwoniąc do
                              Maripolu dowiedziałem się także że prawdopodobnie pod koniec czerwca wchodzi na
                              budowę sprżet wiec... ciesze sie juz zupełnie!
                              Pozdrawiam
                              K!
                              • Gość: Grzesiek Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: 213.17.162.* 05.06.06, 09:25
                                Maja część bloku (zachodnia) od początku była 3 piętrowa... i niestety miała
                                swoje wady czyli wielkość balkonu i niestety bliskość sąsiednich bloków. Mam
                                tylko nadzieję że w rzeczywistości nie bedą one, aż tak blisko. Ale musze się
                                zgodzić z przedmówcami cena/wielkość/układ mieszkania/miejsce chyba przeważa
                                nad tymi wadami. Pewnie jak zaczną budować to szybko się sprzedadzą pozostałe
                                mieszkanka.
                                • justa9910 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 05.06.06, 10:13
                                  Grzegorz - masz piękne mieszkanie!( domyślam się,że to 72,48 m. Z pięknym
                                  rozkładem, dużą kuchnią, apartamentowym układem okien w salonie. Wielkość
                                  balkonu sama w sobie nie jest wadą - wadą jest oczywiście jego koszt!!!
                                  Bliskość sąsiednich bloków jest nieunikniona - gdziekolwik byś kupował w
                                  Warszawie tak będzie.
                                  Poza tym - gdyby obok nas była pusta przestrzeń - to kto wie jaka by budowla
                                  stanęła w przeszłości( np. supermarket). A tak wszystko wiadomo - bo tereny
                                  wokół zagospodarowane.
                                  Teraz najważniejsze aby budowa ruszyła.
                                  Pozdrawiam przeszłych sąsiadów.
                                    • Gość: Basia Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: 212.160.172.* 05.06.06, 12:23
                                      oj, rozgorzała dyskusja:-)zgadzam się z kwestią priorytetów, ja nie zakładam że
                                      w Warszawie mam miec widok na pola i jeziora... Ja wolę wiedziec co jest w
                                      okolicy, że nikt nie postawijakiegos paskudnego budynku przed oknami..czy
                                      sklepu itp..
                                      Mi najbardziej zalezy na tym aby zaczęli budowę i żeby szło wszystko zgodnie z
                                      planem itp oraz na przyszłośc aby mieć fajnych sąsiadów:-)) , zżytą współnotę
                                      bo od niej dużo zależy-na to liczę.
                                      PS. ja mam mieszkanie od pld-wschodniej strony w budynku B- wyższym ale
                                      zależało mi na położeniu:-)
                                            • Gość: km Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 10:19
                                              podejrzewam ze większosc z Was nie kupuje mieszkania za gotówke. Mozecie sie
                                              podzielic gdzie bierzecie kredyt? My z męzem nadal nie mozemy sie zdecydowac na
                                              metraz, generalnie zalezy nam na 3 pokojowym, ale cena tych wspaniałych
                                              balkonów..no cóz. Tak czy inaczej pewnie wylądujemy w bloku B na 3 pietrze.
                                              Ktos pisał o oddzieleniu placu budowy od bloków stojących, dla nas to wazne,bo
                                              mamy rocznego synka, ale moze ktos wie na kiedy planowane jest ostateczne
                                              zakończenie całej inwestycji??
                                              Pozdrawiam. km
                                                • justa9910 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 08.06.06, 11:44
                                                  Bardzo dobre wiadomości! Tylko zastanawiam się dlaczego do przeszłego piatku,
                                                  skoro Ktoś z Was pisał, że czas na uprawomocnienie to 2 tygodnie od daty
                                                  wydania pozwolenia ( to by wypadało właśnie jutro)? Protestować nie powinni -
                                                  bo i w jakiej sprawie... Jeśli już to sąsiednie osiedla powinny być zadowolone,
                                                  bo nasz projekt architektonicznie jest bardzo schludny, chyba, ze jakieś inne
                                                  sprawy typu odległości, drogi dojazdowe itp. wchodzą w grę.
                                                  Sprawa kredytu - ja myślę o mBanku.
                                                  • Gość: KAMIL! Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: 217.67.220.* 08.06.06, 12:30
                                                    Proszę Bardzo. Pomyliłem się chodziło mi o ten piatek - zatem chyba w przyszłym
                                                    tygodniu będą podawali nam informacje oficjalnie - sorry Justyna.
                                                    Ja myśłałem o kredycie w mbanku - mam tam konto wiec prawdopodobnie będzie
                                                    najlepiej. Niestety nasz Developer nie wspólpracuje ż żadnym bankiem i nie ma
                                                    preferencyjnych kredytów - a może sie mylę?
                                                    a co do realizacji budowy to miałem na myśłi koniec 2009 roku - więc zapewne
                                                    budowa rozciągnie się na 2010 - max pierwsza połowa!
                                                    Jestem tylko ciekaw kiedy powstanie zagospodarowanie rerenu - czytaj jeziorko?
                                                    cziciałbym jak najwcześneij ale nasz opiekun inwestycji w Maripolu mówi że
                                                    będzie to pod koniec naszej inwestycji - szkoda!

Pozdrawiam
                                                    K!
                                                  • vanin Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 08.06.06, 13:24
                                                    Gość portalu: KAMIL! napisał(a):

> chyba już ze dwa miesiące temu słyszłąem że podpisali już umowę z tym Bemowo
                                                    > Invest - chyba inaczej nie dostaliby zresztą zgody na budowę - bez
                                                    > uregulowanych statusów prawnych gruntów... - to tak na moja logikę!
                                                    > K!

Jeśli dobrze pamiętam zapis z umowy rezerwacji i projektu umowy przedwstępnej, to tam była mowa o wrześniu 2005 r... Banku raczej umowa przedwstępna nie zaspokoi, tylko wpis do ks. wieczystej.

A pozwolenie na budowę można dostać nie będąc właścicielem nieruchomości. Wystarczy np. prawo do nieruchomości (umowa dzierżawy) i zgoda właściciela na inwestycję.

--
                                                    Czytam...
                                                  • justa9910 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 08.06.06, 15:16
                                                    Gdyby status prawny gruntów uniemożliwiał zaciągnięcie kredytu to
                                                    prawdopodobnie cała ta inwestycja nie miałaby sensu ( bo kto kupi mieszkanie za
                                                    gotówkę?).Jeżeli jest tyle haczyków to może warto wynając prawnika przy
                                                    podpisywaniu umowy przedwstępnej - a najlepiej spisać umowę u notariusza? Jak
                                                    myślicie?
                                                  • justa9910 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 08.06.06, 17:25
                                                    Kamil- spokojnie, spokojnie. Te haczyki to tylko moja hipoteza - one się po
                                                    prostu zdarzają w tego typu przedsięwzięciach, ale to nie znaczy, że tak ma być
                                                    w naszej inwestycji. Oczywiście należy być bardzo ostrożnym, czytać to co się
                                                    podpisuje,konsultować się - no w końcu po to wszyscy tutaj dyskutujemy, a
                                                    dzięki temu szanse jakieś wpadki są mniejsze.
                                                    Pozdrawiam
                                                  • Gość: Basia Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: 212.160.172.* 08.06.06, 19:18
                                                    Status prawny gruntów jest uregulowany, z tego co słyszałam.Jedne czego
                                                    brakowało do szczęścia do zgody na rozpoczęcie budowy i oby. Co do terminu
                                                    zakończenia to ja chcę żeby zaczęli;-)
                                                    Podzielam opinie innych, że po to dyskutujemy by omówić wszystkie budzące nasze
                                                    wątpliwości kruczki np. w umowie ktorą niebawem dostaniemy. Na pewno zabiorę
                                                    głos bo mam trochę praktyki w tych sprawach.
                                                  • Gość: Grzesiek Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: *.sasiedzi.pl 08.06.06, 20:01
                                                    Po pierwsze pozwolenie to będzie, ale dopiero po dwóch tygodniach od
                                                    dostarczenia poszczegolnym sąsiadom, więc pewnie jeszcze trochę poczekamy...

Po drugie z tego co się dowiedziałem, to budowę kredytuje BPH... więc ja tam
                                                    prowadzę rozmowy w sprawie kredytu, przecież i tak bank siedzi na hipotece, więc
                                                    z tym nie powinno byc dużego problemu. I mam jedną generalną zaletę, że w razie
                                                    czego jak Developer na koniec by słabo ciągnął to łatwiej jest zwolnić w tym
                                                    samym banku hipotekę.

Co do banków to chyba najlepsze oferty ma Millenium i BPH. mBank ma fajną ofertę
                                                    , tylko jedną podstawową wadę, oprocentowanie ustala Prezes banku, ma to pewne wady.
                                                  • hirek11 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 09.06.06, 09:36
                                                    Witajcie sąsiedzi! Kłania się jeszcze jeden nowy lokator. Widzę, że wszyscy
                                                    mają mniej więcej te same wątpliwosci. No i mili sąsiedzi, co się dziś okazało,
                                                    Maripol nie ma definitywnie rozstrzygniętej sprawy własności gruntu z Bemowo
                                                    Inv. Dowiedziałem się, że są umówieni z nimi na ostateczne rozmowy w przyszłym
                                                    tygodniu, ale coś mi się zdaje, że to takie sraty taty, gadanie. No a druga
                                                    sprawa, że zanim pozwolenie się uprawomocni muszą być poinformowane 63 osoby
                                                    cywilne zamieszkujące w pobliskich bloczkach. Jak znam naszą polską
                                                    rzeczywistość, to zawsze znajdzie się ktoś sfrustrowany, komu nie będą sie
                                                    podobały nowe bloki czy cuś. Pozwolenie uprawomocni się dopiero po 2 tygodniach
                                                    od czasu kiedy ostatnia osoba cywilna dostanie zawiadomienie i nie zgłosi
                                                    protestu. Przyznam szczerze, że niestety nie jestem osobą biegłą jeśli chodzi o
                                                    zawiłości prawne w umowach, także proszę dzielmy się swoimi spostrzeżeniami na
                                                    bieżąco, coby nas nikt nie zrobił w konia. A lokalizacja faktycznie cud-miód.
                                                    Jeśli nasze mieszkania wyrosną, to już w chwili odbioru będą warte 1,5x tyle co
                                                    za nie zapłaciliśmy. Przez pół swojego życia, mieszkałem na pobliskim osiedlu
                                                    Bemowo-Lotnisko i muszę wszystkim powiedzieć, że wybraliśmy sobie super miejsce
                                                    do mieszkania. W pobliżu WAT (czyt.basen, boiska, korty), Kampinos, za kilka
                                                    lat metro, poszerzoną Gróczewska do Centrum 15 autem. No i dookoła brak
                                                    chołoty, same nowe bloczki, nowa infrastruktura i sympatyczni sąsiedzi!!! Mniej
                                                    sympatyczniej jest na starych Jelonkach, ale ona sa po drugiej stronie
                                                    Górczewskiej.
                                                    Pozdrawiam
                                                  • vanin Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 09.06.06, 11:56
                                                    Kwestia własności gruntu bardziej mnie dobija niż ewentualne opóźnienie w uprawomocnieniu się pozwolenia. Prawomocne pozwolenie tydzień później to jeszcze nic złego. Gorzej gdy podpiszę umowę przedwstępną a bank odmówi mi udzielenia kredytu ze względu na to, że Maripol niby jest właścicielem gruntu, ale będzie go jeszcze zamieniał i dzielił.

--
                                                    Czytam...
                                                  • hirek11 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 09.06.06, 15:51
                                                    Oj Justa, pewnie, że jest ryzykowne, Bo jak Bank Ci na hipoteke wlezie, to sie
                                                    moze okazać, że będziesz musiała spłacać, ale swoje stare mieszkanie :). W
                                                    poniedziałek podpisuję tę umowę rezerwacyjną i kurcze mam coraz to więcej
                                                    wątpliwości. Bo faktycznie, nie wiem czy bank nam udzieli kredytu przy takim
                                                    stanie własności gruntu. A może ktoś tak by jeszcze kontrolnie do Maripolu
                                                    oprócz mnie zadzwonił i zapytał o stan prawny działki na której ma powstać
                                                    osiedle? Hmmm...??
                                                  • justa9910 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 09.06.06, 16:14
                                                    Wielkie dzięki Hirek. Ale jeśli bank nie da nam kredytu - to co mamy zrywać
                                                    umowę rezerwacyjną i tracić wpłacone 5 tysięcy?

PS. Wszystko się pomyślnie zakończy zobaczycie - to jest w końcu w interesie
                                                    Maripolu - a oni jako firma z Izraela lubią pieniądze, a bez załatwionych
                                                    formalności od nas ich nie dostaną...
                                                  • hirek11 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 09.06.06, 16:29
                                                    A proszę, jak byliśmy z żoną w ich biurze to widzieliśmy jednego takiego z
                                                    dłuuugą brodą, powaga! No cóż, ja też lubię pieniądze i tego się właśnie boję,
                                                    że zapłacę w poniedziałek 5 tys, nie dostanę kredytu, no o moje 5 tys
                                                    przepadnie. Z drugiej strony pocieszam się, że zawsze lepiej 5 tys niż 500 000
                                                    tys, jak to jeszcze kilka lat temu bywało. Potem ludziom zostawały tylko łzy i
                                                    program Jaworowicz w TV. Nie wiem, jak Wy, ale ja jestem młody i taki kredycik
                                                    to decyzja na pół życia (jeśli nie na całe). Wolałbym spłacać bankowi raty za
                                                    mieszkanie a nie kawałek placu z nieustalonym właścicielem. Boję się również,
                                                    że moze dojść do takiej sytuacji, że zapłacimy, wybudują do połowy i jeśli
                                                    będziemy chcieli mieszkać to każą dopłacać, bo muszą jeszcze grunt odkupić albo
                                                    coś. Znam się na budowie człowieka i chorobach, a na budowlach mieszkalnych nic
                                                    a nic :) (niestety). Jeszcze druga rzecz, jestem przekonany, że ktoś z Maripolu
                                                    musi czytać to forum, także bez rasizmów proszę bo nam zamkną osiedle :). Może
                                                    nawet, ktoś podstawiony z firmy wypisuje coś na forum, God only knows ;)
                                                    Pozdrawiam wszystkich.
                                                  • Gość: KAMIL! Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: 217.67.220.* 09.06.06, 17:15
                                                    Dla mnie nie ma znaczenia komu płace za zrobienei czegoś - czytaj wybudowanie
                                                    mieszkania. Tak samo myślę że oni też nie zastanawiają sie czy wpłaca i kupuje
                                                    od nich ja Polak biały, czy czarnowłosy murzyn z Afryki. mam nadzieję że tak
                                                    jak jest teraz czyli nasza współpraca ukłda sie dobrze tak będzie póżniej czyli
                                                    z Maripolem będzie ok. To mili ludzie przecież - tak jak i my! Wiec myślę że
                                                    będzie dobrze.
                                                    co do kredytu... hmmm chyba wszyscy biora je co najmniej na 20 lat. a
                                                    wprzypadku dużego mieszkania powyżej 60 - 70 metrów to już poważna decyzja... a
                                                    już jak kupuje singiel to baaardzo poważna...
                                                    SASIEDZI - jestem dobrej myśli - będzie dobrze!
                                                    i na marginesie - będzie 2:1 dla Polski - z Ekwadorem!

Pozdrawiam
                                                    K!
                                                  • Gość: km Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.06, 07:51
                                                    no cóz Kamil, optymizm kibica trochę Cię zawiódł, ale cóz zrobic jak ktos
                                                    naszym kochanym chłopcom wlał ołow za spodnie..mój mąz nie chce się obudzic,
                                                    pewnie mysli ze to był zły sen. Ja mam tylko nadzieje,ze nasz optymizm w
                                                    sprawie inwestycji nas nie zawiedzie..
                                                    Aha, Justys, kredyt na hipoteke swojego starego mieszknia mozesz wziąc jesli
                                                    wartosc stanowi przynajmniej równowartośc nowej inwestycji,ale to rzeczywiscie
                                                    ryzykowne..
                                                    A'propos współpracy z bankami,to tylko tyle,ze Maripol ma kredyt w BPH i
                                                    gdybysmy tam zaciągali kredyt,to omijają nas papierki od strony Maripolu, bo to
                                                    juz bank posiada, wiec martwimy sie tylko o swoje dokumenty.
                                                    No i w sprawach ścisłosci, hirek11 i km, to MY czyli tzw małzenstwo:)) nasz
                                                    synek jeszcze pisac nie potrafi, wiec na razie nie bedziecie mieli
                                                    przyjemnosci:)

Jest sobota, cudna pogoda, zaraz popedałujemy do Powsina na sniadanie i moze
                                                    przez chwile zapomnimy o problemach z pozwoleniami, KW itp czego sobie i
                                                    wszystkim zycze..
                                                    tak do konca jednak sie nie oderwiemy, bo po południu jedziemy sprawdzic
                                                    zacienienie placu..

jeszcze mi sie o kredytach przypomniało-wazna jest data złozenia wniosku, a nie
                                                    data rozpatrzenia, to tak na wypadek gdybysmy musieli z tym czekac do konca
                                                    czerwca.

No to sciskamy. km
                                                  • vanin Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 09.06.06, 18:38
                                                    hirek11 napisał:

> Maripol nie ma definitywnie rozstrzygniętej sprawy własności gruntu z Bemowo
                                                    > Inv. Dowiedziałem się, że są umówieni z nimi na ostateczne rozmowy w przyszłym
                                                    > tygodniu, ale coś mi się zdaje, że to takie sraty taty, gadanie.

W mojej umowie rezerwacji jest zapis, że Maripol zawarła 6 września 2005 r. z
                                                    Bemowo Invest umowę przedwstępną zamiany (w formie aktu notarialnego)
                                                    zobowiązującą obie strony do zamiany praw do nieruchomości. Dziwi mnie, że do
                                                    tej pory nie nastąpił podział geodezyjny i wpisanie własności do ksiąg
                                                    wieczystych. W końcu to już 9 miesięcy.

Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda podział działek, to można wejść na
                                                    ortofotomapę (coś jak Google Maps tylko dla tego miasta) Warszawy (po
                                                    zainstalowaniu wtyczek do przeglądarek) i właczyć sobie podział na działki:

mapa.warszawa.um.gov.pl/
                                                    Niestety bez uregulowania praw własności do działek 111/18 i 111/28 i części po
                                                    działce 111/30, nie ma co myśleć o podpisywaniu umowy przedwstępnej :/
                                                    Zwłaszcza, że muszę się posiłkować kredytem a tego nie dostanę.

I tak przyjedzie jakiś Angol z kasą w walizce i wykupi moje mieszkanko :/

--
                                                    Czytam...
                                                  • hirek11 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 10.06.06, 08:15
                                                    Kurcze klęska :(, ja też w pracy obstawiałem, że będzie 2:1dla Naszych. Ale na
                                                    mecz zaprosiliśmy do Nas naszych znajomych, którzy oboje są młodymi prawnikami.
                                                    Oczywiście zalaliśmy ich pytaniami odnośnie formalności, kupna mieszkań itd.
                                                    itp. Co się okazało, w najzarniejszych scenariuszach może nas spotkać coś
                                                    gorszego niż Polskę w starciu z Ekwadorem. Otóż developer, który ma kłopoty z
                                                    ziemią, zwłaszcza kiedy jest małym developerem jak Maripol, a działka jest w
                                                    dobrej okolicy (czyt. dużo warta),w pewnym momencie nie wytrzymuje i pęka.
                                                    Sprzedaje ziemię jakiemuś dużemu developerowi, który potem będzie mieszkania
                                                    sprzedawał po >6000 zł za metr. Po takiej transakcji Maripol stać na spłatę
                                                    należności po za zerwanie umówy przedwstępnej itd. Jeszcze na tym trochę
                                                    zarobi, a nie ma związanych rąk i może wreszcie zacząć coś działać w innej
                                                    części Warszawy. Jedno do czego mnie wczoraj znajomi przekonali, że jeśli jest
                                                    to taki mały developer, który ma kłopoty z ziemią etc, to umówa raczej
                                                    obowiązkowo w postaci aktu notarialnego. Lepiej sie wykosztować i mieć spokój
                                                    niż nerwowo obgryzać paznokcie.

Miłego weekendu sąsiady,
                                                    pozdrawiam
                                                  • hirek11 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 10.06.06, 08:18
                                                    hirek11 napisał:

> to taki mały developer, który ma kłopoty z ziemią etc, to umówa raczej
                                                    > obowiązkowo w postaci aktu notarialnego. Lepiej sie wykosztować i mieć spokój
                                                    > niż nerwowo obgryzać paznokcie.
                                                    >
                                                    Chodzi oczywiście o umowę przedwstępną, bo przecież umowa i tak zawsze jest w
                                                    postaci aktu :)
                                                  • Gość: Grzesiek Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: *.sasiedzi.pl 10.06.06, 08:41
                                                    Ja proponuję dla osoby podpisującej w poniedziałek umowę przedwstępna,
                                                    wprowadzenie paragrafu o możliwości zrezygnowania z umowy nie tylko w momencie,
                                                    kiedy jest nieprawomocne pozwolenie na budowę, ale także gdy nie ma ostatecznie
                                                    uregulowanej sprawy gruntu...

... a co do reszty to jak będzie pozwolenie i będziemy podpisywać umowę
                                                    przedwstępną to poprostu trzeba zawrzeć w tej umowie też podobny zapis, chociaż
                                                    chyba bezpieczniej by było podpisać umowę dopiero po uregulowaniu sprawy gruntu.
                                                  • justa9910 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 10.06.06, 10:44
                                                    Myślę,że sprawy zaszły za daleko, żeby teraz Maripol pękł i sprzedał ziemię -
                                                    tym bardziej, że nowy inwestor też by miał związane ręce biorąc pod uwagę
                                                    nieuregulowany status prawny części gruntów. Poza tym ponieśli już niemałe
                                                    koszty - projekt architektoniczny tej wielkości inwestycji to nie lada wydatek,
                                                    usługi geodezyjne i pewnie jeszcze parę innych.
                                                    A propos rasizmów:
                                                    zanim podpisałam umowę z Maripolem brałam pod uwagę dwóch innych deweloperów,
                                                    budujacych w pobliżu. Ciężko się było zdecydować, więc zadawałam im
                                                    pytanie : "w czym jesteście lepsi od Maripolu"? A odpowiedź w obu przypadkach
                                                    była taka: "Proszę Pani, przede wszystkim jesteśmy polską firmą".........

Aha jeszcze jedno: Maripol z tego forum powinien być zadowolony, w gruncie
                                                    rzeczy to robimy im dobre PR, choćby samym tytułem naszego wątku - "Dobra
                                                    inwestycja na Bemowie"! Gramy fair i oczekujmy od nich tego samego!
                                                    Pozdrawiam
                                                  • hirek11 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 10.06.06, 16:05
                                                    oh, ja z Niemcami stawiam na 3:1 dna Naszych zachodnich sąsiadów :)
                                                    Dziś byliśmy ok. 13.30 na terenie przyszłego osiedla obejrzeć jak wygląda
                                                    nasłonecznienie i chyba nie jest źle. Oby się tylko zaczęło budować, bo ja to
                                                    chętnie od jutra bym tam już zamieszkał. Niech cchociaż sprzete wejdzie na
                                                    budowę, żebyśmy widzieli że coś sie dziej , please .
                                                    pozdrawiam.
                                                  • Gość: Grzesiek Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: *.sasiedzi.pl 10.06.06, 20:43
                                                    Sprzęt nie wejdzie dopuki nie będzi euregulowanej własności gruntu, tego nie
                                                    będzie zanim nie bedzie pozwolenia na budowę, pozwolenia nie będzie zanim
                                                    wszyscy sąsiedzi się nie zgodzą... wszystko trwa długo, mam nadzieje że po 1
                                                    lipca bank mi da kredyt, bo zmieniają się warunki przyznawania kredytów i limity
                                                    moga zmaleć o 20% a to sporo.
                                                  • justa9910 Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 12.06.06, 09:47
                                                    Nie wiem o jaki bank chodzi, ale myślę, że mogą nie wiedzieć, bo jeszcze nikt z
                                                    klientów Maripolu - inwestycji Złoty Staw - nie występował o kredyt. Żeby się
                                                    starać o kredyt musi być pozwolenie na budowę.
                                                    Ja będę korzystać z doradcy Open Finance ( na Puławskiej) - prawdopodobnie za
                                                    ich pośrednictwem można mieć korzystniejsze warunki kredytu, bo oni działają
                                                    jak hurtownik. W Maripolu stoi rzeczywiscie tablica Multibanku, poza tym dano
                                                    mi namiary na osobę z BPH.
                                                    Czy zmiany, jakie wejdą po 1 lipca będą oznaczały konieczność większego wkładu
                                                    własnego czy większych dochodów?( chodzi mi o kredyt we frankach oczywiście)
                                                  • Gość: km Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.06, 11:51
                                                    Ja sie zastanawiam czy w ogóle bedzie mozna wziąc we frankach. Moja mama mówiła
                                                    ze znalazła na forum jakąs babkę co brała kredyt w BPH i bardzo polecała,a do
                                                    tego podała maila gdyby ktos chciał namiary na super pośrednika,bo to tez jest
                                                    istotne. Jeszcze tego nie znalazłam,ale moze warto. W kazdym razie my juz
                                                    rozmawialismy z jedną konsultantką z BPH i wydaje sie do rzeczy, ale w srode
                                                    jestesmy umowieni z doradcami z Open finance,to mozenam cos podpowiedza
                                                    ciekawego.
                                                    Dzis potwierdzamy rezerwacje na mieszkanie (6p,bl.B) i szykujemy sie do umowy
                                                    rezerwacyjnej..teraz to juz tylko bedziemy czekać na koparki na placu budowy:)

Pozdrawiamy. kmm
                                                  • Gość: Grzesiek Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie IP: 213.17.162.* 12.06.06, 12:57
                                                    Co do kredytów w CHF to od 1 lipca (przynajmniej teoretycznie) ma być przez
                                                    banki liczona mniejsza zdolnosć kredytowa. Założenia KNB mówią o tym, że aby
                                                    ubiegać się o kredyt w CHF musisz mieć zdolność kredytową do takiej samej kwoty
                                                    w PLN plus dodatkowo 20 %. Czyli jak ktoś ma zdolność w dniu dzisiejszym
                                                    kredytu w CHF w równowartości 300.000 PLN, to przy dużym uproszczeniu (nie
                                                    biorąc pod uwagę różnic w oprocentowaniu) to po 1 lipca będzie miał o 20%
                                                    mniejszą zdolność kredytową.

Co do banków i doradców to z doświadczeń znajomych, to w banku można
                                                    wynegocjować lepsze oprocentowanie, prowizje itd... niż u doradcy.

A właśnie jak, ktoś chce wziąść kredyt w BPH to mogę odstąpić
                                                    jeden "certyfikat" dający zniżkę przy udzieleniu prowizji od udzielenia kredytu
                                                    o 0,5%... info na mail mordad@sasiedzi.pl
                                                  • vanin Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 12.06.06, 15:01
                                                    Gość portalu: Grzesiek napisał(a):

> w PLN plus dodatkowo 20 %. Czyli jak ktoś ma zdolność w dniu dzisiejszym
                                                    > kredytu w CHF w równowartości 300.000 PLN, to przy dużym uproszczeniu (nie
                                                    > biorąc pod uwagę różnic w oprocentowaniu) to po 1 lipca będzie miał o 20%
                                                    > mniejszą zdolność kredytową.

Zakładając, że banki nie zmienią wewnętrzych reguł obliczania zdolności
                                                    kredytowej, a idę o zakład że te które dają przede wszystkim kredyty w CHF tak
                                                    zrobią ;)

> Co do banków i doradców to z doświadczeń znajomych, to w banku można
                                                    > wynegocjować lepsze oprocentowanie, prowizje itd... niż u doradcy.

Dokładnie. Ja byłem w Open Finance ale tylko po to żeby mi orientacyjnie
                                                    powiedzieli w jakim przedziale mogę się starać o kredyt, natomiast do banku
                                                    uderzę już osobiście.

Mojemu znajomemu w Expanderze powiedzieli, że prowizja za kredyt w Multibanku
                                                    wyniesie 1,5 % i nie widzieli możliwości negocjacji, tymczasem bezpośrednio w
                                                    banku chcieli 0,8%, a to już kilka tysięcy przy odpowiednio dużym kredycie...

Doradcy typu Open Finance czy Expander tylko teoretycznie są darmowi.

--
                                                    Czytam...
                                                  • vanin Re: Złoty Staw - dobra oferta na Bemowie 12.06.06, 14:57
                                                    Gość portalu: km napisał(a):

> Jeszcze jedna sprawa . Macie w umowie rezerwacyjnej jakis punkt,ze cena
                                                    > mieszkania nie ulegnie zmianie do czasu podpisania umowy przedwstepnej?

Ja mam zapis mówiący, że umowa przedwstępna będzie w szczególności przewidywać,
                                                    że cena mieszkania wraz z garażem i komórką lokatorską będzie wynosić tyle, a tyle.

Ponadto jeśli ostateczna powierzchnia mieszkania będzie się różnić o więcej niż
                                                    3% to będzie dokonana ponowna kalkulacja, ale wg cen z dnia podpisania umowy
                                                    rezerwacyjnej.

Jesli chodzi o kwestię własności działek, to dzisiaj w Maripolu powiedziano mi,
                                                    że akt notarialny miał być już podpisany, ale Bemowo Invest nie dostarczyło
                                                    dokumentu potwierdzającego, że nie zalega z podatkami, w związku z czym
                                                    notariusz nie mógł dokończyć. Podobno na dniach sprawa ma być domknięta i z tego
                                                    co sprzedawca twierdził, taki akt notarialny wraz z pozwoleniem na budowę i
                                                    odpisem z KRS bankom wystarcza do podpisania umowy kredytowej. Potem trzeba
                                                    tylko uaktualnić dokumenty o wpis do ks. wieczystych.

Podobno BPH ma przygotować jakąś ofertę dla klientów zainteresowanych
                                                    mieszkaniami w tej inwestycji, ale o to trzeb pytać bezpośrednio w banku.
                                                    Pytanie tylko czy warto się pakować w umowę z BPH jeśli wkrótce połączy się z
                                                    chyba najgorszym i najdroższym bankiem na rynku, czyli Pekao S.A...

--
                                                    Czytam...