Dodaj do ulubionych

WERSAL PODLASKI

• rm.wersal Re: WERSAL PODLASKI 02.09.03, 16:55
      Szanowni Państwo,

W związku z informacją podaną na forum oraz licznymi głosami niezadowolenia
      mieszkańców nieruchomości przy al. KEN 54-56, postanowiliśmy reaktywować
      działalność Rady Mieszkańców.

Informację o naszych planach przesłaliśmy przed chwilą do tych spośród
      mieszkanców, którzy podali nam swój adres e-mail.

Ze względu na poufność niektórych informacji nie chcielibyśmy umieszczać ich na
      forum bądź w formie ogłoszeń w budynku.

Jeżli ktoś z Państwa nie otrzymał naszego e-maila, prosimy o kontakt na adres
      rm.wersal@gazeta.pl

--
      Rada Mieszkańców
      ---------------------
    • rm.wersal Informacja od Rady Mieszkańców 02.09.03, 16:55
      Szanowni Państwo,

W związku z informacją podaną na forum oraz licznymi głosami niezadowolenia
      mieszkańców nieruchomości przy al. KEN 54-56, postanowiliśmy reaktywować
      działalność Rady Mieszkańców.

Informację o naszych planach przesłaliśmy przed chwilą do tych spośród
      mieszkanców, którzy podali nam swój adres e-mail.

Ze względu na poufność niektórych informacji nie chcielibyśmy umieszczać ich na
      forum bądź w formie ogłoszeń w budynku.

Jeżli ktoś z Państwa nie otrzymał naszego e-maila, prosimy o kontakt na adres
      rm.wersal@gazeta.pl

--
      Rada Mieszkańców
      ---------------------
      • Gość: Fokal Kablówka ??? IP: 217.153.24.* 04.09.03, 13:57
        Witam,

Czy ktoś z Was wie jak wygląda aktualnie sprawa kablówki z "ASTRA" ????
        Bo to wygląda tak jak wszystko na osiedlu, nagle jest zryw, ożywienie złudna
        nadzieja... (np. nieudana próba wykonania ogrodzenia...), a potem długo cisza i
        niewiadomo jak zwykle o co chodzi...
        Zapisałem się na "instalację" kablówki w administracji 3 tygodnie temu
        i nikt się nie odezwał... to znowu jakaś kpina !
        Już brak mi sił i cierpliwości... :-(

Pozdrawiam
        • Gość: przemek Re: Kablówka ??? IP: 212.160.156.* 04.09.03, 14:53
          Ktos wie. A konkretnie ja wiem, bo podobnie jak Ty rozmawialem telefonicznie z
          przydzielonym nam przedstawicielem Aster City. Od tego czasu terminy byly
          przekladane kilkakrotnie a w tej chwili sytuacja jest na tyle patowa, ze nawet
          w jajkiu zdjeto juz ogloszenia Astera.

Pani Administratorka dosc cierpliwie, wielkokrotnie tlumaczyla mi krok po
          krolu zaistniala sytuacje. W skrocie wyglada ona tak: Wersal Podlaski zaplacil
          okreslona (duza) kwote kasy SBM Natolin za tzw. ostatni odcinek, ktory teraz
          mialo przejac Aster City. Ale wczesniej (nie wiadomo po co) wpieprzyl sie tam
          Margot Sat, ktory przez jakis czas raczyl nas swoja skromna oferta programowa.
          Jak sie SBM Natolin o tym dowiedziala, to teraz chce jeszcze dodatkowej kasy
          od Margot Sat za uzytkowanie tych przylaczy, a dopoki Margot nie zaplaci, to
          Aster sygnalu nie pusci, bo nie ma prawa. Problem w tym, ze Margot Sat juz
          dawno padl wiec chyba nie ma komu zaplacic tej dodatkowej kasy. Sytuacje
          pogorsza fakt, ze Wersal nic juz nie moze (nie chce) zrobic i "Prezes Rogowski
          monitoruje sytuacje" a SBM Natolin ma to gleboko w d..., ze cale nasze osiedle
          nie ma kablowki i Internetu.

I tak tkwimy w tym zakletym kole mniej wiecej od polowy sierpnia. A telewizji
          jak nie ma tak nie ma. W Administracji powiedziano mi, ze sprawa moze sie
          rozwiazac do konca tego tygodnia a moze tez potrwac i kilka tygodni.
            • Gość: Anpi Re: Kostka, chodniczek czy jeszcze cos innego IP: 217.153.108.* 05.09.03, 08:18
              Czy ktos moze wie co to jest to cos na srodku dziedzinca ?
              Kolor jasno szary i wystajace czarne kwadraciki, ale tylko po jednej stronie.
              Swego czasu widzialam jak siedzialo przy tym dziele 5 robotnikow.
              Wlozyli wiele pracy zeby 2 elementy polozone obok siebie nie byly w ulozone w
              jednym poziomie.
              Czy to "cos" powinnismy reklamowac ? (administracja???) czy poczekamy az ktos
              wieczorowa pora wybije sobie zeby potykajac sie o kwadracik ?

Na dachu w budynku 2 rozpoczeto malowanie kominow - kolorek zieloniasty
              straszliwie. Czy zabraklo farby w kolorze jaki jest juz na budynku ?
              A na marginesie - antena Cyfry+ oczywiscie zostala poruszona.

Pozdrawiam
              Anpi :)
              • nedal Re: Kostka, chodniczek czy jeszcze cos innego 08.09.03, 17:42
                Witam,

na codzień staram się być człowiekem kulturalnym, ale z WP już nie mogę.

To gówno szaro białe kładli goście łykający co chwile browca, sam widziałem.
                Tak spierdolonej roboty WP nam jeszcze nie miało okazji zaserwować. Zachowanie
                typowe dla tej wsiowej firmy coś zacząć, jak się da to spierdolić, poczekać dwa
                miechy i zatuszować oznaki spierdolenia.

Pozdrawiam i sorry za język, ale mnie kurwica trafia.

Gość portalu: Anpi napisał(a):

> Czy ktos moze wie co to jest to cos na srodku dziedzinca ?
                > Kolor jasno szary i wystajace czarne kwadraciki, ale tylko po jednej stronie.
                > Swego czasu widzialam jak siedzialo przy tym dziele 5 robotnikow.
                > Wlozyli wiele pracy zeby 2 elementy polozone obok siebie nie byly w ulozone w
                > jednym poziomie.
                > Czy to "cos" powinnismy reklamowac ? (administracja???) czy poczekamy az ktos
                > wieczorowa pora wybije sobie zeby potykajac sie o kwadracik ?
                >
                > Na dachu w budynku 2 rozpoczeto malowanie kominow - kolorek zieloniasty
                > straszliwie. Czy zabraklo farby w kolorze jaki jest juz na budynku ?
                > A na marginesie - antena Cyfry+ oczywiscie zostala poruszona.
                >
                > Pozdrawiam
                > Anpi :)
            • Gość: przemek Re: Kablówka - Latest news! IP: 212.160.156.* 05.09.03, 12:48
              Wlasnie rozmawialem z Pania Administratorka, ktora molestuje od dawna w
              kwestii kablowki i uzyskalem nastepujace info: w poniedzialek (8 wrzesnia)
              zostanie puszczony syngal przez... Margot Sat. (!!!) Do czasu uregulowania
              wszystkich spraw finansowych bedzie taka sytuacja a potem ma sie wlaczyc Aster
              City.

A wiec Margot Sat i zanikajace programy - welcome back!

Rozumiecie cos z tego? Bo ja nic, chyba sie rzeczywiscie zdecyduje na Cyfre,
              tymbardziej, ze do konca wrzesnia jest promocja.
                • paka14 Re: 12.09.03, 16:42
                  Oto post z watku Wersal Podlaski III, ktory bardzo mnie zaniepokoil:

Gość: JaGo 11.09.2003 10:44 odpowiedz na list

Jestem mieszkańcem jednej z poprzednich inwestycji Wersalu (Wąwozowa).
                  To dobrze, że się organizujecie i nadzorujecie budowę. Ja też obserwowałem
                  swoją ale nie jestem specem od budownictwa. Obecnie nasza wspólnota powołała
                  specjalistyczną firmę, żeby dokonać niezależnego od WP przeglądu technicznego.
                  Raport liczy ponad 60 stron drobnym drukiem i wymienia kardynalne błędy
                  wykonawstawa Wersalu, od niezgodnego z prawem budowlanym prowadzenia budowy
                  (brak wpisów do dziennika budowy, brak pomiarów gruntu - teraz budynek osiada,
                  sa rysy i pekniecia i nie wiadomo dlaczego) po oszustwa przy odbiorach
                  kominiarskich (liczba wylotów na górze budynku nie zgadza się z liczbą wlotów w
                  budynkach - ktoś ma zamurowany komin wentylacji grawitacyjnej!!!! A kominiarze
                  odebrali budynek - wg autorów raportu tylko łapówka mogła to sprawić).

Na pociechę inspektor budowlany, którego wynająłem 2 lata temu na odbiór mojego
                  mieszkania powiedział, że jak na średnią warszawska, to jest nieźle - sa
                  budowy, gdzie po 1 roku należało by cały budynek oddać do generalnego remontu,
                  a WP aż tak źle nie buduje...

Wiem, że WP po kryjomu remontował przemarzając ebalkony w niektorych
                  mieszkaniach. Obecnie w ramach reklamacji bedzie odkopywal i ocieplal
                  fundamenty, bo prawo budowlnae nakazuje to do glebokosci 1 m pod powierzchnia
                  styky gruntu z elewacja, a WP ocieplal od poziomu gruntu i fundamenty
                  przemarczaja itp itd
    • rm.wersal SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW 18.09.2003 GODZ. 20 12.09.03, 17:00
      Szanowni Mieszkańcy,

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na

SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW
      (czwartek, 18 września, godz. 20, garaż –1)

którego celem będzie omówienie dalszych działań w celu zakończenia budowy,
      usunięcia usterek i sprawnego zarządzania nieruchomością.

Prosimy o zabranie ze sobą kopii aktów notarialnych bądź zawiadomień o opłatach
      czynszowych.

W celu otrzymywania informacji o naszej działalności drogą mailową prosimy o
      przesłanie swojego adresu elektronicznego na:

rm.wersal@gazeta.pl

Z pozdrowieniami,
      Rada Mieszkańców
      • Gość: MM KEN 54 klatka III IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.09.03, 20:40
        Szanowni Sąsiedzi!
        Po wielu latach mieszkania w bloku z ciemną, nieciekawą klatką postanowiłam, że
        w swoim nowym, długo i starannie wybieranym miejscu zamieszkania będe wspinała
        sie do swojego wymarzonego mieszkania korzystając ze schodów (tak, tak ma się
        te kilka kilogramów nadwagi). I cóż się okazuje. Zamiast po jasnej,
        oświetlonej, czystej klatce, muszę się poruszać po zsypie na śmieci. Czuję się
        jak w slamsach. Wielu lokatorów wystawia swoje smieci na klatkę schodową.
        Rozumiem, że w mieszkanku musi być czysto, za progiem - niekoniecznie.
        Narzekamy na developera, od siebie nie wymagamy nic. Proszę wszystkich sasiadów
        o usunięcie tego BRUDU z klatki. Jeżeli sytuacja nie zmieni się, będę bardziej
        radykalna i konsekwentna w działaniu. Mimo tego pozdrawiam :)) MM
      • Gość: Ania75 Re: SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW 18.09.2003 GODZ. 20 IP: *.medstat.waw.pl / 62.233.201.* 19.09.03, 11:03
        Mam prośbę do RM, aby na przyszłóść wybierała ciut sensowniejsze miejsce
        spotkań, albo otworzyła wjazd do garażu, tak, aby nawet osoby nie posiadające
        kluczy do garaży mogły się na nie dostać. Z bloku KEN 54 z każdej klatki jest
        oddzielne wejście i każde jest zamykane, gdyby nie sąsiadki na które się akurat
        natknęłam, to nie weszłabym na spotkanie!!!!! Proszę wziąść pod uwagę, że nie
        wszyscy są posiadaczami kluczy do garażu!
    • Gość: Oktaw KEN4 IP: *.31.12.245.Dial1.NewYork1.Level3.net 14.09.03, 22:56
      Witam wszystkich! 4 miesiace temu kupilem mieszkanie w KEN4. Obecnie przebywam
      za granica i chcialbym sie dowiedziec z "ust trzecich" (poza kierownikiem
      budowy ;-) jaki jest obecnie stan robot. Wstepnie chce sie umowic na odbior
      mieszkania na 4 pazdziernika. Czy jest to realny termin? Pozdrawiam wszytskich
      mieszkancow z alej KEN a szczegolnie wszystkich sasiadow z KEN4!
      • Gość: Darek AKT NOTARIALNY IP: *.muszyna.sdi.tpnet.pl 16.09.03, 12:08
        Szanowni sąsiedzi,

Mam pytanie do osób, które już podpisały akt notarialny z WP, a
        mianowicie:
        Czy wszyscy musieli zapłacić tzw. opłatę eksploatacyjną ( 2,3
        zł), od momentu
        odbioru mieszkania - protokołem - do momentu podpisania aktu
        notarialnego lub
        do 1-ego czerwca ( od czerwca płacimy normalny czynsz ).
        Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Życzę miłego dnia,

Darek.

• Gość: rs Re: AKT NOTARIALNY IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.03, 09:58
          Witam,
          nie wiem czy wszyscy ale ja musialem uregulowac oplaty wynikle za eksploatacje
          ale za to dostalem naliczylem odsetki za opoznienie wynikle ze strony WP;
          pozdrawiam

RS

Gość portalu: Darek napisał(a):

> Szanowni sąsiedzi,
          >
          > Mam pytanie do osób, które już podpisały akt notarialny z WP,
          a
          > mianowicie:
          > Czy wszyscy musieli zapłacić tzw. opłatę eksploatacyjną ( 2,3
          > zł), od momentu
          > odbioru mieszkania - protokołem - do momentu podpisania aktu
          > notarialnego lub
          > do 1-ego czerwca ( od czerwca płacimy normalny czynsz ).
          > Z góry dziękuję za odpowiedzi.
          >
          > Życzę miłego dnia,
          >
          > Darek.
          >
              • Gość: Eliza Re: Pani sprzątająca IP: *.tele2.pl 17.09.03, 15:01
                Pani, która u mnie sprząta (zresztą bardzo dokładnie) poszukuje do szprzątania
                innego mieszkania/mieszkań na naszym osiedlu, żeby mogła pracować przez cały
                dzień w jednym miejscu. U mnie sprząta w piątek i ten dzień wchodziłby w grę.
                Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany, to proszę o kontakt.

Pozdrawiam
                  • Gość: miki proponuje przeczytać IP: 80.51.244.* 17.09.03, 20:02
                    na wstepie powiem ze z WP nie mam naszczęscie nic wspólnego: nie kupiłem
                    mieszkania,lokalu czy garażu NA SZCZĘSCIE!!
                    Ciśnie się pytanie dlaczego? wyjasniam :
                    po 1
                    wp s.j.
                    wp dev
                    to ci sami 2 ludzie a zmiany maja na celu uzyskanie kredytów i przesunięcia
                    finansowe /łącznie z odpowiedzialnoscia/
                    po 2
                    gdzies wcześniej ktos mówił o właściecielu lokali - a włascicielem większości
                    zapewne jest małzonka 1 z szefów (po rozwodzie czy rozdzielnosci) /na wszelki
                    wypadek ;)/
                    po 3
                    ta firma jakbyście jej nie nazwali znana jest z 1 rzeczy - kolosalnych długów
                    wobec podwykonawców
                    po 4
                    obecnie sa w trakcie przekształcania sie w sp z o.o,
                    ciekawe dlaczego - moze dlatego ze własciciele nie odpowiadaja niczym -
                    odpowiada zarząd a w takowym właściciel wcale nie musi byc
                    po 5 - tak na poprawienie humoru czytajacym
                    ciekawe dlaczego któryś z włascicieli wystawił na sprzedaż swóją rezydencję,
                    mieszkanie które ostatnio zamieszkiwał sprzedaje /ogłoszenia dotyczą
                    apartamentu przy zelaznej w białymstoku około 90 m2 - tyle wyszło po podziale
                    na 2 mniejsze 1 duzego/ moze planuje wycieczke do usa z biletem w 1 stronę
                    zastanowiłbym sie bardzo nad robieniem interesu z ta firma a tych co juz
                    wdepnęli powinno to zmotywować !!
                    róbcie wszystko żeby dostać wasze mieszkania /a niescisłosci co do jakości,
                    terminów czy jakiekolwiek inne najłatwiej i najszybciej wyegzekwowac pozwem
                    zbiorowym wy jako "rada" mozecie wezwać wp do naprawy wszystkiego co niezgodne
                    z umową, a jak terminy padły to o odsetki /zwrot kasy za opóźnienie/ jak to nie
                    zadziała pozostaje sąd/
                    TRZYMAM KCIUKI
                    • Gość: Darek Re: proponuje przeczytać IP: 62.88.34.* 18.09.03, 10:36
                      Ciekawe, na poczatek proponuje jednak zapoznac sie dokladnie z prawem jakie
                      dotyczy finansowania developerów mieszkaniowych. Takie wypowiedzi wprowadzaja
                      tylko niepotrzebny zamet. Jesli osoba ktora to napisala jest taka pewna to moze
                      niech sie przedstawi z imienia i nazwiska, itd... czyzby koleny agent JW
                      Constrction czy innego Developera lub Spoldzielni ????

Oto odpowiedz jaka dostalem z RHB, banku u ktorego Wersal ma zalozony rachunek
                      powierniczy

Witam Panie Darku,
                      jak Pan słusznie zauważył w naszym kraju istnieje wolność słowa i każdy może
                      publicznie wygłaszać swoje poglądy. Ta wolność słowa przejawia się w szczególny
                      sposób w internecie gdzie z uwagi na brak możliwości identyfikacji można
                      swobodnie obrzucać kogoś błotem bez obawy o konsekwencje swoich wypowiedzi.
                      Niestety osoba której wypowiedź Pan załączył ma mętne jeśli nie zerowe pojęcie
                      na temat finansowania developerów mieszkaniowych.
                      Jednym z warunków uzyskania kredytu developerskiego jest wyodrębnienie
                      inwestycji mającej podlegać finansowaniu z pośród innych inwestycji danego
                      developera, co ułatwia kontrolę nad prawidłowością wykorzystania środków
                      kredytu. Mówiąc prostymi słowy jest to metoda na ograniczenie możliwości
                      wydatkowania środków pieniężnych pochodzących z kredytu na inne inwestycje
                      developera..... co zapewnia bezpieczeństwo środków wpłaconych przez klientów na
                      daną a inwestycję.
                      Stan majątku prywatnego oraz układy małżeńskie kierownictwa wersala nie maja
                      żadnego związku z inwestycja kredytowaną przez nasz bank.

Pozdrawiam
                      Monika R

W mysl zasady ze kazdy moze napisac wszystko, autentycznosc powyzszej
                      wypowiedzi mozna sprawdzic dzwoniac do siedziby RHB

RHEINHYP-BRE Bank Hipoteczny SA
                      Al. Armii Ludowej 26
                      00-609 Warszawa
                      Departament Kredytów Mieszkaniowych
                      Infolinia 0801 105 105
                      fax (0-22) 579 75 39
                      kredyty@rhb.com.pl
                      • Gość: miki Re: proponuje przeczytać IP: 80.51.244.* 18.09.03, 13:46
                        Nie wziął Pan tylko 1 rzeczy pod rozwagę.
                        Cóz z tego ze firma jakas otrzyma kredyt, cóż że bedzie realizować inwestycję
                        pod kontrolą banku!! - skoro jeśli przestanie istnieć to komu bank bedzie
                        płacił transze?, kto bedzie inwestycje realizował? Bank zawsze ma
                        zabezpieczenia, a gdzie w tym wszystkim maja sie zmiescic klienci - oni maja
                        umowe przedwstepną, która przed zawarciem aktu notarialnego,w razie "kłopotów",
                        mozna wyrzucic do kosza! Przeciez inwestycja, ziemia i cała reszta stanowi
                        własnośc banku (zabezpieczenie). BRE sie ustawiło więc BRE jest Happy./
                        Rozumiem ze Pana zdaniem wystarczy ze otrzyma firma kredyt i jest wszystko ok,
                        a nie ma znaczenia to w jakiej jest kondycji "ogólnej". Ciekawe podejscie, ale
                        cóz mamy wszak demokrację

p.s. nie sadze zebym kogokolwiek błotem obrzucał i nie pamietam abym
                        jakakolwiek konkretną firmę
                        • Gość: Darek proponuje przeczytać IP: 62.88.34.* 18.09.03, 14:38
                          To ze Wersal ma opoznienia nie jest dla nas
                          "forumowiczow" zadna nowoscia. Trzeba tez powiedziec
                          sobie ze z opoznieniem ale jednak powoli Wersal koczy
                          swoje inwestycje w przeciwienstwie do innych znanych
                          deweloperow. Nie chce tu Ich bynajmniej jakos specjalnie
                          bronic, ludzie z tzw. Jajka i drugiego budynku pewnie by
                          tu swoje dolozyli. Po blisko roku dopiero Wersal wykancza
                          Im teren wokol blokow, a i rusztowania zniknely chyba
                          niedawno (blok nr.2). Rachunek powierniczy ma byc tu
                          pewnym zabezpieczeniem, na dzien dzisiejszy sytuacja i
                          prawo jest takie jakie jest....

Generalnie My zdecydowalismy sie i mam nadzieje nie
                          bedziemy zalowac. Na koniec wrzesnia powinno byc gotowe,
                          drzwi juz sa, pozostalo tylko pomalowac i .....:-)

Swego czasu termin byl podawany na 31.07, 2 miesiace
                          opoznienia - to nie jest sytuacja z ktorej nalezy sie
                          cieszyc, ale znam paru takich ktory chetnie by sie
                          dzisiaj zamienili.

Na dzien dzisiejszy kupujacy mieszkanie ma 3 mozliwosci:

1. Buduje wlasny domek
                          2. Kupuje gotowe mieszkanie (przewaznie albo drogie albo
                          z wadami)
                          3. Wplaca i czeka na wykonczenie lub dopiero zbudowanie...

to tyle z moich przemyslen
                          pozdr
                          darek
                          • Gość: miki Re: proponuje przeczytać IP: 80.51.244.* 18.09.03, 15:09
                            Nie zgodze sie z opcja 2 /mozliwości budowania/
                            Nie musi byc gotowe kupione z wadami, a poza tym przeciez mozna sie
                            zabezpieczyć i kupić gotowe w budynku gdzie ludzie juz zawieraja akty
                            notarialne - wtedy jest gwarancja ze mieszkanie bedzie Pana. Ma to taką zaletę,
                            że kupuje sie spokojniej, nie uzera sie z wp no i cena!! można duzo
                            taniej /polecam przypadki tych którzy kupili dawno a dla porównania ich
                            sasiadów, którzy nabywali mieszkanie później "w promocji"
                            doszło do takiej sytuacji, że warto było rezygnować /tracic kwote zastrzezona w
                            umowie/ wycofać pieniadze i tego samego dnia nabyc to mieszkanie po nowej cenie.
                            a co uczynił wp qwprowadził zapis, że zwrot pieniędzy następuje po sprzedaniu
                            mieszkania kolejnemu nabywcy /sprytnr ale nie do końca przemyslane na to tez
                            jest sposób/.

pozdrawiam

p.s. no i naturalnie prawo jakie jest wiemy, ale nie znaczy to, ze trzeba dawać
                            sie robić na szaro - bank który zabezpieczył sie na wszystkie strony nie zadba
                            o klienta wp. zadba o siebie - efekt - bank ma wszystko a ludzie nic -
                            niestety. dlatego za chybione uwazam podparcie sie na opinii uzyskanej z banku.
                            ;)

• Gość: Arti Re: proponuje przeczytać - do Mickey`ego IP: *.pl.bauer.com / 172.28.190.* 18.09.03, 15:53
                              Gość portalu: miki napisał(a):

> Nie zgodze sie z opcja 2 /mozliwości budowania/
                              > Nie musi byc gotowe kupione z wadami, a poza tym przeciez mozna sie
                              > zabezpieczyć i kupić gotowe w budynku gdzie ludzie juz zawieraja akty
                              > notarialne - wtedy jest gwarancja ze mieszkanie bedzie Pana.

no tak, ale wtedy zostają najgorsze, "przebrane" układy, na nieatrakcyjnych
                              poziomach (parter lub poddasze).

>Ma to taką zaletę,
                              > że kupuje sie spokojniej, nie uzera sie z wp no i cena!! można duzo taniej

Taniej?
                              Na Ursynowie???
                              Może jakieś przykłady???

/polecam przypadki tych którzy kupili dawno a dla porównania ich
                              > sasiadów, którzy nabywali mieszkanie później "w promocji"
                              > doszło do takiej sytuacji, że warto było rezygnować /tracic kwote
                              > zastrzezona w umowie/ wycofać pieniadze i tego samego dnia nabyc to
                              > mieszkanie po nowej cenie

moi znajomi tak zrobili w NCC i ... ich podkupili znajomi Pani z sekretariatu!
                              A teraz nie mają mieszkania!
                              Takie "numery" można było robić 3-6 miesięcy temu. Teraz, gdy mieszkania "idą"
                              jest to zbyt ryzykowne.

Arti
                            • Gość: Darek Re: proponuje przeczytać IP: 62.88.34.* 18.09.03, 16:00
                              hmmmm, prosze tylko mi wskazac atrakcyjne miejsca do mieszkania gdzie ludzie
                              wlasnie podpisuja akty notarialne, mieszkania stoja gotowe do oddania i
                              wszystko jest cacy...w 100%

co do umowy i zapisow - od kupujacego zalezy na co sie zgodzi jesli tylko
                              takowa wczesniej przeczyta

• Gość: Fafik kn3 Kupno mieszkania w WP - teoria i praktyka IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 18.09.03, 19:45
                                Miki, chyba widzisz wszystko przez ciemne okulary a kupno mieszkania traktujesz
                                jak cos oczywistego. Problem w Polsce polega na tym ze tysiace amatorow (czytaj
                                klientow WP) idzie i kupuje mieszkania na ktore trzeba jeszcze poczekac - w
                                przypadku Wersalu Podlaskiego w czerwcu bylo jeszcze np. w KN4 troche mieszkan
                                do kupienia a termin byl na 31.07 - 31.08. wiec okolo 2 miesiecy.
                                Piszesz o aktach notarialnych - wlasnie podpisuja takie mieszkancy wczesniej
                                zakonczonej inwestycji (Jajko i KN2). Idz i kup sobie tam jakies fajne
                                mieszkanie...:-))). Generalnie wydaje mi sie ze niewiele wiesz o tym temacie.
                                Moze znasz teorie, ale trzeba ja jeszcze przelozyc na praktyke a tej nie
                                nabedziesz piszac info na forum - trzeba kupic mieszkanie tam gdzie wlasnie
                                podpisuja akty notarialne...czyli gdzie????? .....(bez komentarza)

pozdrowienia dla mieszkancow Jajka, KN2,KN3,KN4 i przyszlych KN5 i KN6
                                Faf
                                • Gość: miki Re: Kupno mieszkania w WP - teoria i praktyka IP: 80.51.244.* 19.09.03, 09:59
                                  napisałem przeciez ze nie bedzie ono niestety tak "fajne" ale bedzie miało
                                  kilka zalet :
                                  - nie bedziesz się zastanawiał/ła czy kasa która pakujesz w budowę przyniesie
                                  efekt w postaci mieszkania czy moze w połowie firma zniknie - czyli spokojną
                                  głowę i sny
                                  - sporo kasy w kieszeni /róznica cen tego samego metra na poczatku a nawet w
                                  połowie jest dość spora/
                                  wystarczy się zastanowić czy więcej kasy, nerwy i troszke słońca w kuchni
                                  czy spokuj, kasa w kieszeni ale ciemniejsza kuchnia

:)
                              • Gość: miki Re: proponuje przeczytać IP: 80.51.244.* 19.09.03, 09:53
                                ale to właśnie dopisałem "ze mieszkanie nie będzie powiedzmy tak dobre jak to z
                                początku - im później tym "słabsze" mozna trafić ale jednak i te przeciez
                                zostana sprzedane /ale za ile mniejsza cenę/ no i naturalnie ilez mniejsze
                                ryzyko
                                wszystko to kwestia kalkulacji
                                przy 80 m2 różnica 500 zł na 1 m2 /cena na początku do ceny po pół roku/ to
                                zysk kupujacego rzedu 40000 chyba warto :) kosztem troszkę ciemniejszego
                                mieszkania
                                :)
                            • Gość: niemen Temat (drogi przyspieszonego ruchu) wrócił IP: 217.153.15.* 19.09.03, 10:34
                              Jak wynika z informacji w dzisiejszym Życiu Warszawy wrócił temat autostrady, a
                              raczej drogi przyspieszonego ruchu. wszystkich zainteresowanych odsyłam na
                              stronę Życia Warszawy
                              www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?
                              place=zw2_ListNews1&news_cat_id=9&news_id=21979
                              Jest jeszcze jakaś szansa że jej nie bedzie, Kaczyński jeszcze tego nie klepnął
                              ale pewnie to zrobi.
                              Pozdrawiam i miłego weekendu
    • Gość: lama Re: WERSAL PODLASKI IP: 3.40.128.* 24.09.03, 11:39
      Witam,
      Na ostatnim spotkaniu mieszkancow Pani Administrator powiedziala ze Wersal do
      konca wrzesnia 2003 mial dokonczyc wiele wiele prac. Jednak tempo prac a
      wlasciwie jego brak pozostawia wiele do zyczenia...
      Ciekawe czym sie teraz beda wykrecac za cieplo czy za zimno ??

Pozdrawiam
      • nedal Re: WERSAL PODLASKI 24.09.03, 17:57
        Witam,

Pani administrator w przypływie chęci wykazania się jakimkolwiek działaniem na
        forum naszego nieoficjalnego, aczkolwiek licznego zebrania, po prostu zaczęła
        główkować. No i wymyśliła sobie na szybko, że wysmaruje jakiś papier z listą
        prac do dokończenia, poda bardzo atrakcyjne terminy i po znajomości od Bogusia,
        czy też Wojtusia weźmie podpisy. Oczywiście terminy się zbliżają i co i jajco,
        jak to mówią chamscy lokatorzy z KEN, którzy mają czelność dochodzić swoich
        praw.
        Pani administrator nie wzięła tylko pod uwagę rezultatów swojego działania, w
        tym momencie jej wiarygodność i skuteczność spadła do zera (bo poniżej zera nie
        może), mam nadzieję że nie tylko w moich, pięknych oczach.

Pozdrownienia dla wszystkich aktywnych miszkańców.
        • paka14 Do Pani Adminstrator 25.09.03, 15:29
          Szanowna Pani!

Mija tydzien od spotkania mieszkancow i od tego czasu nie widac zadnych zmian na naszym "placu budowy. Dp 30
          wrzesnia zostaly 3 dni robocze. Czy nadal Pani wierzy w slowa i podpisy pracownikow firmy Wersal Podlaski? Czy
          w ciagu 3 dniu uda sie podatwic ogrodzenie, zainstalowac domofony, ukonczyc budynek dal ochrony oraz inne
          elementy zagospodarowania terenu - zgodnie z Pani zapewnieniami na spotkaniu mieszkancow? Czy Pani nadal w to
          wierzy? A moze od poczatku wiedziala Pani ze te terminy sa nierealne i probowala zamydlic oczy biednych
          mieszkancow? Nie wiem, ale dla mnie odpowiedzi sa oczywiste!

Pozdrawiam,
          Paka
          • Gość: Jarek Re: Do Pani Adminstrator IP: *.budapest.eur.slb.com 25.09.03, 17:05

Witam,
            Nie bylem na spotkaniu, wiec moze cos przeoczylem. W paru
            ostatnich postach zaczelismy wymagac dokonczenia budowy
            od administracji naszego osiedla a nie od WP...
            Pytanie: czy Pani administrator stala sie naszym
            przedstawicielem w kontaktach z WP?
            Jaka moca cudna dysponuje Pani administrator zeby
            cokolwiek wymusic na WP. Czy Pani admin moze nam
            cokolwiek obiecac w tej sprawie?

Wydaje mi sie, ze administracja jest poto zeby dbac o
            porzadek na naszym osiedlu, dbac o wywoz smieci, usuwac
            awarie, ITP!
            Zabieganie o wykonczenie osiedla nadal pozostaje w gestii
            nas, wlascicieli i naszych reprezntatow czyli rady
            mieszkancow. Rada rowniez nadzoruje czy administracja
            wywiazuje sie ze SWOICH obowiazkow.

pozdrawiam

paka14 napisała:

> Szanowna Pani!
            >
            > Mija tydzien od spotkania mieszkancow i od tego czasu
            nie widac zadnych zmian n
            > a naszym "placu budowy. Dp 30
            > wrzesnia zostaly 3 dni robocze. Czy nadal Pani wierzy w
            slowa i podpisy pracown
            > ikow firmy Wersal Podlaski? Czy
            > w ciagu 3 dniu uda sie podatwic ogrodzenie,
            zainstalowac domofony, ukonczyc bud
            > ynek dal ochrony oraz inne
            > elementy zagospodarowania terenu - zgodnie z Pani
            zapewnieniami na spotkaniu mi
            > eszkancow? Czy Pani nadal w to
            > wierzy? A moze od poczatku wiedziala Pani ze te terminy
            sa nierealne i probowal
            > a zamydlic oczy biednych
            > mieszkancow? Nie wiem, ale dla mnie odpowiedzi sa
            oczywiste!
            >
            > Pozdrawiam,
            > Paka
            • paka14 Re: Do Pani Adminstrator 25.09.03, 18:16
              Na spotkaniu mieszkancow Pani Administrator przedstawila liste z terminami, kiedy maja zostac ukonczone
              poszczegolne prace (prawie wszystkie 30.09) z podpisami kierownikow budowy. Przekonywala wszystkich ze
              terminy te zostana dotrzymane mimo ze chyba nikt w to nie wierzyl. Wiec ciekawe jaki miala w tym interes??

paka
              • Gość: przemek Re: Do Pani Adminstrator IP: 212.160.156.* 26.09.03, 09:31
                Zgadzam sie z Jarkiem, administracja nie jest odpowiedzialna za to, ze budowa
                nie jest dokonczona tylko deweloper. W przyplywie zlosci przerzucamy
                odpowiedzialnosc na kogos innego. A jesli ktos byl na tyle naiwny, ze na
                zebraniu uwierzyl, ze wszystko zostanie wykonczone do konca wrzesnia, to
                przypominam, ze garaze (wszystkie) mialy byc oddane rowno rok temu.
                A jaki Pani Administrator ma w tym interes? Paradoksalnie duzy - jest jednym z
                lokatorow ;)
                I skonczmy z tym wieszaniem psow na administracje na forum. I nie oto mi
                chodzi, ze Administracja wykonuje swoje wszystkie obowiazki jak nalezy, bo tak
                nie jest (w koncu ile mozna sie dopraszac o rzetelna informacje o kablowce i
                intrenecie?) tylko posty typu: nie ma tego, nie ma tamtego i co Pani na to sa
                po prostu bez sensu. Forum ma raczej sluzyc wymianie informacji a nie byc
                miejscem do petycji. Z reszta i tak ostatnio ruch tu troche opadl.
                • Gość: NEOS Re: Do Pani Adminstrator IP: 217.17.46.* 29.09.03, 17:47
                  Drodzy sąsiedzi,
                  Nie liczyłbym na wyegzekwowanie czegokolwiek od Pani Administartor co tyczy
                  zobowiązań WP, czy też od Panów Czyż..., Cwal..., itp. ponieważ "ryba psuje się
                  od głowy" a jak dobrze wszyscy pamiętamy i prawie codziennie jest to
                  potwierdzane czynami, słowa Panów Prezesów Rog... i Piek... znaczą mniej niż
                  zero. Biją swoiste rekordy np. garaż poziom -2 - opóźnienie 15 miesięcy !!!.
                  Ja tylko dziwię się, że Pani Administartor jeszcze próbuje uwiarygodnić
                  działania i obietnice tak niesolidnych ludzi, reprezentujących WP, jak
                  wymienieni w tym liście. Myślę, że Pani Administartor już wkrótce będzie
                  reprezentowała tylko siebie jako mieszkańca bloku 56 i zaprzestanie prób brania
                  na siebie zadań, z których i tak nie może się wywiązać i nie leżą w jej
                  kompetencjach.
                  Pozdrawiam

• Gość: Ania Zakonczenie budowy ?? IP: WARASPROXY* / 217.153.108.* 29.09.03, 19:24
                    Mili sasiedzi,

Czy o nas juz zupelnie zapomniano ? Nie mam nic do mieszkancow KEN3 i KEN4, ale
                    od jakiegos czasu czuje sie jak klient gorszej kategori. Czekam na chwile gdy
                    zobacze ogrodzenie i domofony ... ale nie u nas tylko u sasiadow (3 i 4).
                    Czy my jestesmy gorsi ? Rozumiem ze oba etapy budowy rozliczane sa w inny
                    sposob, ale przeciez my tez zaplacilismy za te mieszkania ciezkie pieniadze.
                    W lipcu dzwonilam do WP i uzyskalam od jednego z prezesow informacje ze wlasnie
                    montuja domofony. Ja sie pytam gdzie one sa? Moze rzeczywiscie w KEN3 lub KEN4
                    bo w mojej klatce nie widzialam do dzis. Po innych klatkach nie chadzam wiec
                    nie wiem.

Mimo wszsytko nadal jeszcze mam nadzieje ze do konca roku nasz etap budowy
                    bedzie zakonczony.

Pozdrawiam
                    Ania
      • Gość: 123 Re: SFERIA - plusy i minusy - warto??? IP: *.stacje.agora.pl 05.10.03, 20:35
        Gość portalu: Arti napisał(a):

> Witam,
        > Chciałem zapytać, czy ktoś z Was korzysta ze Sferii?
        Ja korzystam od kilku miesiecy.

> Jakie są plusy i minusy?
        Plusy:
        - zalozenie prawie od reki
        - dowolna lokalizacja w mieszkaniu telefonu
        - niski abonament + tanie rozmowy (za takie cus placi sie eksta w TPSA)
        Minusy:
        - nieraz sygnal zanika (wlasciwie zanikl raz, ale za to na 2 dni)
        - dziwnie wybiera sie numery (troche "mysli" nim wybierze)
        - rozmowy mimo wszystko nienajtansze na rynku (zwlaszcza do komorek).

> Jak Sferia "wypada" w porównaniu do NAJLEPSZEJ FIRMY, UKOCHANEGO MONOPOLISTY -
        > TPSA???
        Gdy zanikl sygnal na 2 dni, to najpierw o tym uprzedzili listownie, a potem...
        zwrocili czesc abonamentu!!!! Taki fakt pewnie wystarczy za rekomendacje.
        >
        > Czy warto "wiązać się" umową 36 miesięczną?

Warto,bo tani abonament, tanie podlaczenie (kosztowalo chyba 60 zl..), 3 lata
        to znowu niedlugo, a gdy sie ewentualnie przeprowadzisz, to zabierasz numer ze
        soba!
        > Internet?
        Zapomnij, to zwykly dial-up (choc cenowo jakos korzystny. Ja jednak nie
        skusilem sie).

>
        > Pozdrawiam
        > Arti
    • Gość: Fokal UWAGA WIELKA KRADZIEŻ W GARAŻU !!!!!!!!!!!!!! IP: *.chello.pl 05.10.03, 15:11
      Lokatorzy okradziono w garażu na poziomie -1 około 10 samochodów !!!!!
      To skandal !!!!
      Gdzie jest ochrona i kto podjął decyzję o jej odwołaniu ???????!!!!!!!!!
      Czy to znowu ADMINISTRACJA... bo jeśli tak to jest niepodważalny argument, by
      Ci Państwo dla nas przestali pracować !!!!!!! !!!!!

Sprawdźcie swoje pojazdy !!!!
      Wyrazy współczucia dla poszkodowanych....

• Gość: pawel UWAGA WIELKA KRADZIEŻ NA osiedlu !!!!!!!!!!!!!! IP: *.acn.waw.pl 05.10.03, 21:52
        Przez ostatnie dwa tygodnie w garazu okradziono ok 20 aut, z tego ostatniej
        nocy 10 aut.Z mojego pientra zniknely tej samej nocy 3 wycieraczki spod drzwi.
        Ostatni w piwnicy na -2 znikly 2 wylaczniki swiatla. Podobno jakas piwnice tez
        zostaly juz okradzine. Bram na -2 jest otwarta 24 godziny na dobe, co pared dni
        serwis ja naprawia a robole z WP ja znow rozawalaj. Robotnicy WP maja do niej
        piloty i kozystaja z -2. LUDZIE CO SIE DZIEJE. po osiedlu wieroczrem kreci sie
        jakies menelstwo, Trzeba dzialac.

Pozdrawaim sasiadow
        • Gość: rs o nas IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 06.10.03, 09:52
          polecam dzisiejsza rzepe
          www.rzeczpospolita.pl/dodatki/nieruchomosci_031006/nieruchomosci_a_13.html

Wykończenie lub kaski

Właściciele mieszkań budowanych przez Wersal Podlaski na rogu al. KEN i ul.
          Płaskowieckiej przejęli je na mocy aktów notarialnych, ale mieszkają w nich na
          dziko. Gmina nie pozwoliła na użytkowanie bloku, bo obiekt nie został
          dokończony. Niejasne jest też, dlaczego wyodrębniono mieszkania w budowie.

- Boimy się, czy deweloper w ogóle dokończy inwestycję, skoro zaniepokojeni o
          swoją własność już podpisujemy akty notarialne - prosi o interwencję pani
          Agnieszka, czytelniczka "Rz" (nazwisko do wiadomości redakcji). - Budowa
          naszego domu miała zostać zakończona do końca czerwca 2002 roku, a blok wciąż
          nie jest gotowy. Mieszkamy na dziko, bez zameldowania, bo gmina nie odebrała
          budynku.

Przypomnijmy. O inwestycji Wersalu Podlaskiego pisaliśmy w "Nieruchomościach" z
          23 września 2002 roku. Wtedy prezes firmy Remigiusz Rogowski obiecywał, że do
          końca 2002 r. mieszkania zostaną przekazane i zakończą się prace związane z
          zagospodarowaniem terenu. Teraz klienci znowu pytają: kiedy skończy się budowa?

Ułamki i mieszkania

Ponieważ bloki przy al. KEN nie zostały jeszcze odebrane przez gminę, z punktu
          widzenia prawa poszczególne lokale nie powinny zostać wyodrębnione. Formalnie
          więc nie istnieją. Jak zatem możliwe jest sprzedawanie ich notarialnie?

- Przepisy nie przesądzają, że ustanowienie odrębnej własności lokalu może
          nastąpić dopiero po wydaniu pozwolenia na użytkowanie budynku, choć jest to
          najbardziej prawidłowa kolejność. Tylko ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych
          przewiduje taką możliwość, gdy budowa osiągnęła taki stan, że lokal istnieje
          przynajmniej w stanie surowym. W większości dzielnic Warszawy urzędy odmawiają
          jednak wydania zaświadczeń przed wydaniem pozwolenia na użytkowanie, nawet w
          przypadku budynków spółdzielczych. Wyjątek stanowi Ursynów, gdzie takie
          zaświadczenie można uzyskać wcześniej na podstawie zatwierdzonej geodezyjnej
          inwentaryzacji powykonawczej. Nabywcy lokali muszą się jednak liczyć z
          problemami, jeżeli pozwolenie na użytkowanie nie zostanie ostatecznie wydane. -
          uważa Andrzej Chełchowski, radca prawny z kancelarii Miler & Canfield.

Co na to dzielnica? - Wyodrębnienie samodzielnych lokali mieszkalnych przed
          oddaniem bloku do użytku nie powinno mieć miejsca, gdyż mieszkań tych
          faktycznie jeszcze nie ma - przyznaje Tomasz Zemła, dyrektor wydziału
          administracji architektoniczno - budowlanej - Jest to jednak praktykowane,
          zwłaszcza na Ursynowie, jeżeli budynek jest już ukończony.

Właściciel płaci

Na dokończenie bloku potrzeba jeszcze ok. miliona złotych - szacuje deweloper.
          Bez wykonania tych prac gmina budynku nie odbierze, a co za tym idzie - nie
          wyda pozwolenia na użytkowanie. Mieszkańcy nie będą więc mogli się zameldować.
          Mogą też mieć problemy z ubezpieczeniem mieszkania, założeniem telefonu i z
          Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego.

Za przebywanie na terenie budowy bez odpowiedniego zabezpieczenia, np. w
          postaci kasku ochronnego na głowie, grozi grzywna. Odpowiedzialny za
          przestrzeganie tego wymogu jest właściciel budowy, czyli obecnie sami nabywcy
          mieszkań. Dlatego to ich będzie obciążał obowiązek zapłaty grzywny.

Jednak prezes Wersalu Podlaskiego Remigiusz Rogowski zapewnia, że nie będzie
          takiej konieczności: - Blok jest praktycznie skończony, do przeprowadzenia są
          jeszcze drobne prace kosmetyczne. Lokale zostały wyodrębnione, więc
          przekazywanie ich aktem notarialnym odbywa się w sposób jak najbardziej zgody z
          prawem.

- Nie jest dla mnie jasne, na jakiej podstawie wyodrębniono lokale, bo w
          przypadku mieszkań budowanych przez deweloperów ustawa takiej możliwości nie
          przewiduje, jednak i nie zakazuje tego - wyjaśnia mec. Chełchowski. AIS

OPINIA
          Andrzej Chełchowski, radca prawny z kancelarii Miler & Canfield

- Sytuacja jest kłopotliwa dla mieszkańców pod względem prawnym. Z jednej
          strony podpisują akty notarialne, więc formalnie stają się właścicielami
          mieszkań, za które zapłacili. Z drugiej jednak strony, jeżeli w podpisywanych
          aktach notarialnych klienci dewelopera nie zastrzegli, że budowa zostanie przez
          niego dokończona, mogą mieć w przyszłości problem z wyegzekwowaniem tego od
          niego.

• Gość: NEOS Re: o nas IP: *.acn.pl 06.10.03, 21:50
            I.)
            to już wiemy ...

1. administratorka już dawno podałaby się do dymisji gdyby nie to, że jest z
            nadania WP i działa na rzecz dewelopera, nie mieszkańców ...
            2. notariusz twierdząc przed podpisywaniem aktów, że zawarcie zobowiązania się
            WP do zakończenia budowy i odbioru przez gminę w treści aktu nic nie daje i
            jest zbędne też już potwierdził swoją niezależność i solidność w doradzaniu
            swoim klientom ... (na szczęście można posłuchać innych lepszych doradców)
            3. prezesi i kierownicy już dawno pokazali na co ich stać, kim są i jaką
            wartość ma ich słowo oraz podpis ...

ciekawe co jeszcze przed nami ???

II.)
            ciekawie brzmi w artykule RzP " ...na dokończenie bloku potrzeba jeszcze około
            miliona złotych szacuje deweloper ... a prezes dewelopera nazywa to drobnymi
            pracami kosmetycznymi ..." - to daje około 3500 zł na lokal !!!
            Ciekawe czy wliczone w tą kwote sa kary umowne dla mieszkańców (np. za lokale
            odbierane w tym roku lub nieodebrane garaże na -2 obecne opóźnienie 15 miesięcy
            i ciągle rośnie)

Panie prezesie a gdzie ten milion sie podział ?

I.T.D. samo życie ...

!!!
            Jak najdalej od "Wersal Podlaski Rogowski i Piekut Spółka Jawna" i innych tym
            podobnych lub identycznych firm - tego Wam i sobie życzę.
            • Gość: Eliza Re: KRADZIEŻ IP: *.tele2.pl 07.10.03, 17:18
              Niestety sprawy wyglądają nieciekawie.
              W ten weekend okradziono kilka samochodów, w poprzedni tak samo. Dowiedziałam
              się, że WP przesłał nam fakturę za ochronę budowy. (Nie wywiązał się z robót,
              za które wziął od mieszkańców pieniądze, tzn. m.in. ogrodzenie, domofony i
              wykończenie pomieszczenia dla personelu ochrony, ale postanowił, że obniży
              sobie koszty tej budowy przerzucając ich część na nas. Panie Prezesie! Jeżeli
              nie wykonuje się prac w terminie, to trzeba liczyć się, że będzie to pociągało
              za sobą dodatkowe koszty). Trochę nie jest dla mnie jasne, jak WP może
              wystawiać nam fakturę za ochronę BUDOWY przed wywiązaniem się ze swoich
              zobowiązań. Sprawdzałam tablicę informacyjną - budynki 1, 2, 3, 4 przy Al. KEN
              to wciąż teren budowy. Pod względem prawnym nic się tu nie zmieniło, dalej nie
              mamy pozwolenia na użytkowanie i mieszkamy na terenie budowy.
              Administracja stwierdziła, że nie będziemy płacić tej faktury, bo ochrona
              budowy jest ogólna. Wtedy Prezes podjął decyzję, że ochrona z I etapu będzie
              wycofana. Na jakiej podstawie?
              Oczywiście uderzyło to w mieszkańców, a WP znowu nie poniesie za to
              konsekwencji.
              Na razie włamują się nam do garażu, potem będą piwnice, a potem może
              mieszkania ... Powinniśmy zareagować jak najszybciej na te wypadku.
              Proszę o odzew i pozdrawiam
              • Gość: Neos Re: KRADZIEŻ IP: *.acn.pl 07.10.03, 19:50
                Za teren budowy, wszystkie wydarzenia tj. wypadki, kradzieże, itp. odpowiada WP.
                Myślę, że należy:
                1. odwiedzić Prezesa w większym składzie i postawić pisemnie, kolejny raz nasze
                żądania ("spotkanie ze świadkami ... ")
                2. wzmóc akcję medialną nt. firmy WP na przykładzie sytuacji w KN1 i innych
                (osoby z Wąwozowej i Belgradzkiej też coś mogą dorzucić odnośnie jakości prac
                budowlanych realizowanych przez WP)

Pozdr.
      • Gość: Darek Protest przeciw tranzytowi przez Wawe IP: *.kompakt.pl 09.10.03, 09:37
        www1.gazeta.pl/warszawa/1,34896,1697044.html
        Przeciwnicy przekształcenia Trasy AK w trasę ekspresową i połączenia jej z
        autostradą zapowiadają ogromną demonstrację pod Ministerstwem Infrastruktury

Wczoraj protestujący zebrali się w szkole przy ul. Włościańskiej. Spotkanie
        zorganizował żoliborski radny Jerzy Lipka. Zamierza on powołać Komitet na rzecz
        Obwodnicy. - Domagamy się budowy takiej drogi wokół Warszawy, nie godzimy się
        na wpuszczanie ruchu z autostrady w środek miasta - grzmiał radny Lipka.

Plany generalnej dyrekcji dróg zakładają, że równocześnie z budową autostrady
        od strony Łodzi do Konotopy (na granicy Piastowa i Ursusa) powstanie jej
        połączenie przez Bemowo do Trasy AK. Ta ostatnia, a także jej przedłużenie
        Trasa Toruńska zostaną zmodernizowane. Na czym ma polegać przebudowa trasy?
        Most Grota zostanie poszerzony o jeden pas w każdą stronę (w sumie w każdym
        kierunku będzie pięć pasów); zostaną odbudowane (lub zbudowane) wiadukty
        głównych jezdni po prawej stronie Wisły od ul. Modlińskiej aż do Łabiszyńskiej;
        w okolicach osiedli Potok i Ruda trasa zostanie częściowo przykryta ekranami
        akustycznymi (tzw. konstrukcja półtunelowa) arteria zyska nową nawierzchnię.

Wielu mieszkańców uważa jednak, że te inwestycje doprowadzą do degradacji
        okolicy. - Już teraz przy Włościańskiej od trasy dobiega olbrzymi hałas.
        Przecież po wybudowaniu tu drogi ekspresowej będzie jeszcze gorzej -
        denerwowała się jedna z mieszkanek Żoliborza.

Protestujących poparł mieszkający niedaleko trasy poseł Antoni Macierewicz,
        który jako jedyny z parlamentarzystów warszawskich przyjął zaproszenie na
        spotkanie. - Wspólnie z mieszkańcami będę walczył przeciwko budowie tej drogi.
        Wykorzystam do tego wszystkie środki, jakie przysługują posłowi - zapowiedział.

21 października przeciwnicy budowy trasy ekspresowej na Żoliborzu razem z
        protestującymi przeciw przecięciu drogą szybkiego ruchu Ursynowa będą
        protestować pod Ministerstwem Infrastruktury.
        • Gość: Ania75 Akty notarialne IP: *.medstat.waw.pl / 62.233.201.* 09.10.03, 10:33
          Kiedy pytałam się na początku września o podpisywanie aktów notarialnych, pani
          z Wersalu poinformowała mnie, że notariusz przyjedzie 2 października do
          Warszawy i wtedy będzie ustalać terminy podpisywania aktów. I prosi żeby
          zadzwonić po 2.10.03, wczoraj przez telefon pani z Wersalu powiedziała, że
          wszystkie terminy są zajęte, kto naopowiadał głupot, żeby dzwonić teraz, trzeba
          zadzwonić w listopadzie i umówić się po Nowym Roku. I rzuciła słuchawką. Chyba
          Wersal prowadzi teraz akcję blokowania podpisywania aktów notarialnych, czyżby
          przlękli się odebrania władzy??? Może nie chcą zrezygnować z zarządzania
          Wspólnotą???
          • Gość: NEOS Re: Akty notarialne IP: 217.8.186.* 09.10.03, 17:46
            Niestety chyba masz trochę racji. Podobno notariusz przyjeżdża raz na miesiąc i
            podpisuje w tym dniu kilka aktów notarialnych. Ja umawiałem się na początku
            września i otrzymałem termin końca października. Myślę, że warto tę sprawę
            poruszyć wraz z innymi zobowiązaniami WP w stosunku do mieszkańców. Jeżeli ich
            notariusz nie daje sobie rady to niech dadzą go zmienić lub zwiększą jego
            wydajność w dowolny sposób - szczególnie, że większość treści aktu to te same
            sformułowania z różnicami wynikającymi z powierzchni mieszkania oraz pewnymi
            ew. uwagami kupującego.
            Pozdr.
            • Gość: Czesław Re: Akty notarialne / modyfikacja IP: *.2a.pl / 217.153.167.* 13.10.03, 10:12
              W aktach notarialnych powinniśmy dopisać "że budowa zostanie przez W.P
              dokończona" - patrz opinia Andrzeja Chełchowskiego - radcy prawnego kancejarii
              Miler & Canfield - artukuł z "Rz" ("Wykończenie lub kaski").
              Adresujmy:
              Kancelaria Notarialna Janusz Dąbrowski (085) 732-03-78 Białystok
              Najblizszy termin podpisywania aktów 24.10.2003

Proszę o komentarz.
    • Gość: exGaLL Kupić, czy nie kupić... IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 15.10.03, 08:52
      ... oto jest pytanie! Jestem aktualnie na etapie negocjacji umowy z Wersalem,
      ale po przeczytaniu Waszych komentarzy nabawiłem się kupę wątpliwości, czy się
      zdecydować na KEN6 czy nie? Stąd moje pytanie do ludzi, którzy mają więcej
      doświadczenia na tym polu: co radzicie - brać czy nie brać? Czy są jakieś
      szanse, że Wersal wydoli i skończy ostatni z budynków osiedla? W Wersalu
      twierdzą, że lada moment zaczynają kolejne bloki po drugiej stronie KENa.
      Co o tym sądzicie? Proszę o poradę :-)
              • Gość: Wacek Re: Kupić, czy nie kupić... IP: 195.205.132.* 16.10.03, 09:54
                Może jak nie masz mądralo nic do powiedzenia to się nie odzywaj.
                Jeśli radzisz komuś, aby powierzył swoje pieniadze firmie, która ma na naszej
                budowie prawie półtoraraoczne opóźnienie, setki usterek, która działa na
                pograniczu prawa, która kpi sobie z klienta, której prezes śmieje się prosto w
                oczy (że już o jego prostackim zachowaniu nie wspomnę), która nigdy nie
                wywiazuje się na czas ze swoich zobowiązań, od której trzeba wyciągać własne
                pieniądze na drodze sądowej, to chyba jesteś nieco nieodpowiedzialny.
                • Gość: AGA Re: Kupić, czy nie kupić... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.03, 14:13
                  NA MIEJSCU WERSALA OSKARŻYŁABYM CIĘ O POMÓWIENIE.
                  NA JAKIEJ PODSTAWIE TWIERDZISZ, ŻE "NIGDY NIE ODDAJE NA CZAS"? KEN NIE JEST
                  PIERWSZĄ INWESTYCJĄ WERSALA W WARSZAWIE. POPRZEDNIE ODDAWAŁ W TERMINIE I Z
                  RELACJI FIRM WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z WERSALEM DOWIEDZIAŁAM SIĘ, ŻE DOTYCHCZAS NIE
                  BYŁO PROBLEMÓW. SAM WIESZ JAKA BYŁA SYTUACJA W KRAJU I NIESTETY POPEŁNIŁ WERSAL
                  BŁĄD AKURAT PRZY NASZEJ BUDOWIE - PRZEINWESTOWANIE, O KTÓRYM KIEDYŚ
                  WSPOMINAŁEŚ. JAK WIDAĆ II ETAP IDZIE W MIARĘ SPRAWNIE. LUDZIE JUŻ SIĘ
                  WPROWADZAJĄ, A III ROŚNIE W OCZACH.
                  • Gość: Piotr Re: Kupić, czy nie kupić... IP: 194.74.40.* 16.10.03, 15:09
                    Popieram Wacka - i co z tego ze budowa II i III-etapu idzie sprawnie, skoro
                    etap I nie jest jeszcze zakonczony a kolejne terminy sa systematycznie
                    przesuwane (1,5 roku opoznienia - niezle jak na firme z certyfikatem
                    developera). Mam prawo stwierdzic ze Wersal jest niesolidna firma, bo to miedzy
                    innymi przy pomocy moich pieniedzy przeinwestowal, jak to nazywasz, a teraz nie
                    mozna go w zaden sposob zmusic do zakonczenia budowy. Sposob w jaki Wersal
                    traktuje swoich klientow jest wprost skandaliczny - to absurd ze go bronisz,
                    jesli rzeczywiscie jestes mieszkanka naszego osiedla.

Kiedy kupowalem u nich mieszkanie 2,5 roku temu Wersal byl renomowanym
                    developerem o doskonalej opinii. Dzisiaj mam o nim zupelnie inne zdanie i
                    dlatego nikomu nie radze sie w to pakowac jesli ma inne opcje.

Pozdrawiam

Piotr

• Gość: AGA Re: Kupić, czy nie kupić... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.03, 15:25
                      NO WŁAŚNIE - SAM STWIERDZASZ, ŻE MIAŁEŚ O NICH DOBRE ZDANIE. MIAŁEŚ I JE
                      ZMIENIŁEŚ. TRUDNO.
                      OPINIA O NASZYM ETAPIE NIE JEST W PEŁNI MIARODAJNA DLA INNYCH KLIENTÓW, BO U
                      NAS SĄ SAMI ROZGORYCZENI I OBRAŻENI. I BĘDĄ ZNIECHĘCAĆ INNYCH, BEZ WZGLĘDU NA
                      TO CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO NA BUDOWIE OBOK. MOIM ZDANIEM TRZEBA TO ROZGRANICZYĆ.
                      LUDZIE, KTÓRZY CHCĄ KUPIĆ OD WP MIESZKANIE POWINNI SIĘ RACZEJ PODPYTYWAĆ NA II
                      ETAPIE, GDZIE BUDOWA IDZIE ZNACZNIE, ZNACZNIE SPRAWNIEJ.
                      A CZY JA BRONIĘ WERSAL? RACZEJ NIE, BO MAM MIESZKANIE W I ETAPIE I TAK SAMO JAK
                      RESZTA LOKATORÓW MIAŁAM OKAZJĘ PRZEŻYWAĆ WĄTPLIWEJ PRZYJEMNOŚCI EMOCJE ZWIĄZANE
                      Z ODDANIEM MIESZKANIA. CZASEM PO PROSTU PRÓBUJĘ PATRZEĆ NA TO Z DRUGIEJ STRONY.
                      WIERZ MI, ŻE DO MOMENTU REALIZACJI KEN-u WERSAL NIE MIAŁ PROBLEMÓW. SZEDŁ JAK
                      PRZYSŁOWIOWA BURZA. ODDAWAŁ W TERMINIE (GÓRA DWA MIESIĄCE SPÓŹNIENIA), PŁACIŁ
                      PODWYKONAWCOM. POWTARZAM TO, CO USŁYSZAŁAM OD PODWYKONAWCÓW, WSPÓŁPRACOWNIKÓW,
                      ITP. WERSALA. NO ALE ZROBIŁ MOCNE BĘC.
                      JEST TAKIE POWIEDZENIE, ŻE URAŻONY KLIENT ZNIECHĘCI KOLEJNYCH 12, A ZADOWOLONY
                      PRZYCIĄGNIE TYLKO 4. MYŚLĘ, ŻE ODEGRACIE SIĘ NA WERSALU Z NAWIĄZKĄ.
                      • Gość: Wacek Re: Kupić, czy nie kupić... IP: 195.205.132.* 16.10.03, 15:34
                        Żaden błąd w zarządzaniu czy sytuacja makroekonomiczna nie uzasadniają
                        krętactwa, prostactwa, kpin z klientów. Ci ludzie po prostu tacy są, a wyłazi
                        to wtedy, gdy nadchodzą ciężkie czasy. Kolejne etapy idą szybciej tylko
                        dlatego, że bank patrzy im na ręce.

Poza tym usterki budowalne, które ujawniają się nie tylko u nas, ale też w
                        poprzednich inwestycjach na Wąwozowej i Belgradzkiej nie wynikają z trudności
                        finansowych, za to dobitnie świadczą, że należy tego dewelopera omijać wielkim
                        łukiem, co z czystym sumieniem doradzam.

PS. Nacisnij Caps Lock, bo coś Ci się zacięło.
                        • Gość: AGA Re: Kupić, czy nie kupić... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.03, 15:40
                          NIC MI SIĘ NIE ZACIĘŁO. LUBIĘ PISAĆ DUŻYMI LITERAMI, ŻEBY BYŁO WYRAŹNIEJ.
                          WOLAŁABYM, ŻEBY KTOŚ ZAJĄŁ SIĘ NP. ZMIANĄ ADMINISTRACJI, PRZYSPIESZENIEM
                          ZAŁOŻENIA KABLÓWKI, ITP. CZYLI SPRAWAMI BIEŻĄCYMI A NIE BIADOLENIEM, ŻE TEN
                          CHOLERNY WERSAL, TO TAKI A NIE INNY.

STRASZNIE MUSISZ SIĘ UMARTWIAĆ, JEŻELI MIESZKASZ W TAKIM DZIADOSKIM MIESZKANIU.
                          MYŚLĘ, ŻE W ŻYCIU POZAGROBOWYM, KTOŚ CI TO WYNAGRODZI, TE CIERPIENIA Z POWODU
                          WERSALA. NIE MOŻESZ GO KOMUŚ SPRZEDAĆ I WYPROWADZIC SIĘ NA INNE OSIEDLE, GDZIE
                          BĘDZIE FAJNIEJ I DEWELOPER NIE BĘDZIE PSUŁ CI KRWI?
                          • Gość: Wacek Re: Kupić, czy nie kupić... IP: 195.205.132.* 16.10.03, 15:57
                            Nie biadolę tylko odpowiadam na pytanie potencjalnego klienta.
                            Co do zmiany zarządu to wniosek w tej sprawie jest już gotowy.
                            Co do kablówki to przypominam, że to nikt inny lecz WP zawarł umowę z
                            nieistniejącą już firmą Spray, czego wynikiem jest brak TV i telefonów na
                            naszym osiedlu. To między innymi dzięki mojej działalności udało się
                            zainteresować Aster naszym osiedlem. TV na naszym osiedlu nie zostanie
                            prawdpodobnie uruchomiona do czasu zapłacenia przez WP sąsiedniej wspólnocie za
                            zgodę przeprowadzenia kabla. Więc piłeczka jest znów po stronie WP i znów
                            chodzi o pieniądze.
                          • Gość: Piotr Re: Kupić, czy nie kupić... IP: 194.74.40.* 16.10.03, 16:07
                            AGA,

Czlowiek zapytal co sadzimy o Wersalu. Wiec odpowiadam - sadze ze to firma,
                            ktora moze kiedys byla solidna (choc informacje od Wacka nawet to podwazaja)
                            ale teraz solidna nie jest (zeby nie uzyc mocniejszych slow). Powtarzam - i co
                            z tego ze etap II i III ida w miare szybko skoro I etap wciaz jest nie
                            ukonczony - przeciez to ciagle ta sama firma. Ktos, kto chce wejsc w kolejne
                            etapy wcale nie ma gwarancji ze Wersal nagle nie zastopuje robot tak jak to
                            mialo miejsce w naszym wypadku. Z reszta jesli twoim zdaniem szybkosc budowy
                            jest jedynym kryterium oceny developera to polecam ci lekture watkow na forum
                            dotyczacych etapu II - juz zaczynaja sie tam pojawiac ciekowstki typu -
                            popekane marmury itp.

To ze ktos odradza kupno mieszkania w Wersalu nie oznacza ze jest frustratem. W
                            koncu nie musi polecac innym tego z czego sam jest gleboko niezadowolony

Pozdrawiam

Piotr
                            • Gość: AGA Re: Kupić, czy nie kupić... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.03, 09:06
                              CZEŚĆ PIOTR! NIE UWAŻAM, ŻE LUDZIE, KTÓRZY TU PISZĄ I SĄ NIEZADOWOLENI Z
                              WERSALA SĄ FRUSTRATAMI, ALE CHODZI MI O TO, ŻE ETAP I NIE JEST W PEŁNI
                              MIARODAJNY. JESTEŚMY ZDENERWOWANI, ŹLI ITP. BO DEVELOPER WYCIĄŁ NAM NIEZŁY
                              NUMER Z MIESZKANIAMI. SĄ KOLEJNE ETAPY, SĄ POPRZEDNIE BUDOWY I MYŚLĘ, ŻE ICH
                              OPINIA TEŻ POWINNA BYĆ BRANA POD UWAGĘ.
                              A DLACZEGO MY KUPILIŚMY OD WERSALA MIESZKANIE? BO MIELIŚMY O NIM DOBRĄ OPINIĘ
                              (KIEDYŚ), ALE Z DUŻĄ NIECHĘCIĄ LUDZIE SIĘ DO TEGO PRZYZNAJĄ, JAKBY TO BYŁO
                              JAKĄŚ UJMĄ NA HONORZE. A JEŻELI LUDZIE WIEDZIELI O PROBLEMACH Z POPRZEDNICH
                              INWESTYCJI, TO PO CO KUPOWALI MIESZKANIE NA KENIE? KTOŚ IM KAZAŁ? BO TERAZ
                              WSZYSCY MÓWIĄ, JAK TO SIĘ ŹLE DZIEJE NA POPRZEDNICH INWESTYCJACH WERSALA. A
                              WYGLĄDAJĄ NA ROZSĄDNYCH I PRZECIEŻ NIE KUPILI MIESZKANIA, BO AKURAT
                              PRZECHODZILI OBOK BIURA SPRZEDAŻY, TYLKO BYŁO TO PEWNIE WYNIKIEM DŁUGICH ANALIZ.
                              ROZUMIEM TEŻ, ŻE JEŻELI KTOŚ PYTA, TO MU SIĘ ODPOWIADA, ALE KOLEJNY RAZ WAŁKUJE
                              SIĘ TEN SAM TEMAT. SĄ INNE PROBLEMY, JAK CHOĆBY OCHRONA, TELEWIZJA KABLOWA, CZY
                              ODWOŁANIE DOTYCHCZASOWEJ ADMINISTRACJI, KTÓRA SIĘ NIE SPRAWDZA MOIM ZDANIEM.

JA OCENIŁAM WERSAL NA PODSTAWIE KILKU KRYTERIÓW, NIE TYLKO SZYBKOŚCI BUDOWY.
                              KILKA Z NICH WYMIENIŁ MIREX (CHYBA, NIE PAMIĘTAM W TEJ CHWILI DOKŁADNIE NICKA)
                              I MYŚLĘ, ŻE WIELE OSÓB TEŻ SIĘ KIEROWAŁO TYMI WZGLĘDAMI I BEZ SENSU JEST ICH
                              ZŁOŚLIWE KOMENTOWANIE, BO TO BYŁY PLUSY WERSALA. A TO, ŻE WIELE FIRM PROPONUJE
                              W TEJ CHWILI DOGODNIEJSZE WARUNKI, JEST WYNIKIEM WALKI O KLIENTA, BO JEST
                              BRYNDZA NA RYNKU. W 2001 KIEDY ZACZYNAŁ SIĘ KEN WSZYSTKO WYGLĄDAŁO W MIARĘ
                              RÓŻOWO I WIDOCZNIE WTEDY LUDZIOM PASOWAŁA OFERTA WERSALA. CZY TO, CO SIĘ DZIEJ
                              NA FORUM JEST JAKĄŚ FORMĄ "USPRAWIEDLIWIANIA" SWOJEGO BŁĘDU? BO JA SIĘ
                              PRZYZNAJĘ, ŻE POPEŁNIŁAM BŁĄD, WYBIERAJĄC WERSAL. ALE LICZĘ NA LUDZI, KTÓRZY
                              CHCĄ COŚ ZROBIĆ, ŻEBY BYŁO LEPIEJ NA NASZYM OSIEDLU. TYLKO MAM TAKIE WRAŻENIE,
                              ŻE KOMENTARZE, KTÓRE CIĄGLE SIĘ TU POJAWIAJĄ, MAJĄ NA CELU PODNIESIENIE RANGI
                              ICH DZIAŁALNOŚCI. NIECH ROBIĄ, TO CO UWAŻAJĄ ZA SŁUSZNE, ALE BEZ TEGO KRZYKU.
                              DZIĘKI ZA POZDROWIENIA I TEŻ POZDRAWIAM WSZYSTKICH!
                          • Gość: Neos Re: Kupić, czy nie kupić... IP: 217.8.186.* 17.10.03, 14:50
                            WP ma spore problemy z solidną i terminową realizacją swoich iwestycji.

Belgradzka - opóźnienie 1/2 roku, problemy z wilgocią, pękanie ścian
                            Wąwozowa - opóźnienie 1/4 roku, problemy z wilgocią
                            KEN1 - opóźnienie 1 i 1/2 roku, bbbaaarrrdddzzzooo długa lista problemów
                            znanych nam wszystkim
                            Bartycka (przy Wiśle) - opóźnienie 2 lata (tak naprawdę to budowa stoi kolejny
                            termin zdaje się, że w Q2'2004)
                            Grochowska - ???

I co z tego, że w KEN 2/3 już mieszkają ludzie. W KEN1 też częśc osób
                            zamieszkała od czerwca 2002 (nikom nie życzę tego co oni przeżywali). Ci co już
                            zamieszkali w KEN2/3 mają tylko trochę lepiej niż na podobnym etapie KEN1.
                            Zobaczymy kiedy zaczną wprowadzać się ludzie, którzy nie byli na musiku - to
                            będzie moment faktycznego stanu nadawania się do zamieszkania (prąd z klatki,
                            brak wind, brak balustard, brak garaży, itp. to nie jest zakończona inwestycja
                            w stopniu jak przystało na CERTYFIKAT DEVELOPERA).

W pełni popieram Wacka odnośnie opini o firmie WP i niestety co
                            najgorsze "słoma z butów im wychodzi choć jeżdzą mercedesami". Jak ktoś
                            przeinwestuje, pomyli się, czy coś podobnego a "żyje z klientów" i mu na nich
                            zalezy to próbuje rozwiązać problem w sposób cywilizowany, przynajmniej
                            rzeczowo i odpowiedzialnie rozmawia z klientem. W okresie 2000-2003 wiele firm
                            nie tylko z branży budowlanej miało (i ma) kłopoty ale tylko nieliczne wiedzą
                            na czym polega obsługa klienta. Np. niektóre przysłały listy z przeprosinami,
                            zobowiązały się do wykonania prac dodatkowych, inne dały upusty na przyszłość,
                            obniżały pierwsze opłaty, itd., itp..
                            WP "leje na nas" od dawna, nie tłumaczy się, nie rozmawia, do niczego sie nie
                            zobowiązuje tylko wciąż obiecuje ... (na zasadzie od jutro zaczynam produkcję
                            papieru - tyle, że muszę posadzić drzewa, jak one wyrosną, to ..... i za 20 lat
                            będzie już papier).

Lepiej niech się przyznają gdzie się podziały nasze pieniądze ?

Też zamierzam dochodzić kwot kar za zwłokę na drodze sądowej (obecnie w moim
                            przypadku są to kwoty 5-cyfrowe) - szukam chętnych do wspólnego pozwu.

Pozdrawiam
                            • mirex17 Re: Kupić, czy nie kupić... 17.10.03, 16:19

> Wąwozowa - opóźnienie 1/4 roku, problemy z wilgocią

z tego co słyszalem byl miesiac..., ale nie upieram sie
                              - kolega ktory tam mieszka jest b. zadowolony i wrecz zachecal mnie do kupna
                              mieszkania w Wersalu...

> KEN1 - opóźnienie 1 i 1/2 roku, bbbaaarrrdddzzzooo długa lista problemów
                              > znanych nam wszystkim

z tego co wiem 1,5 roku będzie 31 grudnia ale moze sie myle... Czy to nie
                              dotyczy tylko samego budynku?
                              poza tym z tego co wiem to od wakacji 2002 r. sporo ludzi juz na pierwszym
                              etapie mieszkalo... wiec nie jest to faktyczne opoznienie lecz opoznienie w
                              wykonaniu pewnych robót wynikajacych z umowy - proponuje odrózniac te fakty -
                              chyba nie mozna tej sytuacji porywnywac z innymi budowami gdzie ludzie dostaja
                              klucze z opoznieniem przykladowo rocznym.

> I co z tego, że w KEN 2/3 już mieszkają ludzie. W KEN1 też częśc osób
                              > zamieszkała od czerwca 2002 (nikom nie życzę tego co oni przeżywali). Ci co
                              już zamieszkali w KEN2/3 mają tylko trochę lepiej niż na podobnym etapie KEN1.

Rozumiem ze chodzi o KEN 3/4 bo I etap to KEN 1/2...
                              Nie bardzo rozumiem, nawet na KEN 4 juz jest znosnie a KEN 3 z tego co wiem
                              jest bardziej zaawansowany, owszem zostalo jeszcze troche roboty ale ogolnie
                              nie jest zle.

> W pełni popieram Wacka odnośnie opini o firmie WP i niestety co
                              > najgorsze "słoma z butów im wychodzi choć jeżdzą mercedesami". Jak ktoś
                              > przeinwestuje, pomyli się, czy coś podobnego a "żyje z klientów" i mu na nich
                              > zalezy to próbuje rozwiązać problem w sposób cywilizowany, przynajmniej
                              > rzeczowo i odpowiedzialnie rozmawia z klientem. W okresie 2000-2003 wiele
                              > firm nie tylko z branży budowlanej miało (i ma) kłopoty ale tylko nieliczne
                              > wiedzą na czym polega obsługa klienta. Np. niektóre przysłały listy z
                              >przeprosinami, zobowiązały się do wykonania prac dodatkowych, inne dały upusty
                              >na przyszłość,
                              > obniżały pierwsze opłaty, itd., itp..

Tez mialem sporo kontaktów z pracownikami Wersalu ale takich odczuc z tych
                              kontaktow nie mam. Moze niektorzy sa bardziej sympatyczni i skorzy do pomocy a
                              inni mniej ale ogolnie to bylem zadowolony. Pamietajcie ze mimo wszystko to nie
                              jest renomowany zachodni developer ale polska firma. Jak ktos ma ochote zaplacc
                              50% lub 100% wiecej i miec spokoj to jego sprawa.

Na korzysc wersalu przemawia:
                              - dobra lokalizacja
                              - ciekawe rozklady mieszkan
                              - dobra jakosc stosowanych marterialow (okna, windy, marmury) - nie u kazdego
                              developera dostaniecie cos takiego
                              - mozliwosc wprowadzania zmian do projektów
                              - elastyczne nastawienie, tak tak..
                              - opcja 5% ceny momencie podpisania umowy a reszta na zakonczenie (tak bylo
                              jeszcze niedawno - nie wiem czy to caly czasu obowiazuje) - polecam te opcje
                              jesli ktos mysli o kupnie - cena bedzie pewnie troche wyzsza ale tez o ile
                              wiecej spokoju.
                              - nie trzeba kupowac miejsca w garazu za 30000 zł jak to jest w przypadku
                              innych firm

O tym co przemawia na ich niekorzysc jest cale to forum, ale nalezy do niego
                              podchodzic z dystansem, niektorzy wypisuja rozne rzeczy pod wplywem emocji,
                              wyolbrzymiają pewne sprawy.. w sumie sie nie dziwie - rozumiem rozgoryczenie
                              ale to nie zawsze jest wiarygodna informacja dla ewentualnych przyszłych
                              klientów

> Lepiej niech się przyznają gdzie się podziały nasze pieniądze ?

Tak jak wspomnial ktos wczesniej na forum - przeinwestowali - za duzy rozmach
                              inwestycyjny i slaba sprzedaz w momencie gdy zaczal sie kryzys na rynku
                              mieszkaniowym.
                              • Gość: Wacek Re: Kupić, czy nie kupić... IP: 195.205.132.* 17.10.03, 17:35
                                > poza tym z tego co wiem to od wakacji 2002 r. sporo ludzi juz na pierwszym
                                > etapie mieszkalo... wiec nie jest to faktyczne opoznienie

Człowieku! Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Na I etapie prąd pojawił się w
                                gniazdkach dokładnie 7 listopada, windy zacząły działać jeszcze później.
                                Byłem jednym z pierwszych osób, które się wprowadziły i to tylko dlatego, że
                                musiałem, a mieszkam od 8 grudnia. Owszem znam jedną osobę, która wprowadziła
                                się w wakacje, ale ona też nie miała innego wyjścia i mieszkała na budowie. We
                                wrześniu klatka schodowa była jeszcze w stanie surowym bez tynków.

Marmury owszem są, tylko najtańsze i krzywo położone.
                                Okna również, tylko z porysowanymi szybami i połupanymi ramami.

WP wywiązał się tylko z jednej rzeczy z lokalizacji. Na szczęście nie wybudował
                                osiedla gdzie indziej.
                              • Gość: Neos Re: Kupić, czy nie kupić... IP: *.acn.pl 18.10.03, 01:46
                                mirex17 napisał:

)
                                ) ) Wąwozowa - opóźnienie 1/4 roku, problemy z wilgocią
                                )
                                ) z tego co słyszalem byl miesiac..., ale nie upieram sie
                                ) - kolega ktory tam mieszka jest b. zadowolony i wrecz zachecal mnie do kupna
                                ) mieszkania w Wersalu...
                                ====================
                                Dlaczego w takim razie wspólnota mieszkańców zleciła wykonanie ekspertyzy a WP
                                robi poprawki w budynku w ramach rękojmi i to niektóre bardzo po cichu.
                                Opóźnienie zależy od tego kiedy ktoś podpisał umowę bo umowy mają różne daty
                                realizacji inwestycji. Ci co podpisują na początku moga mieć wcześniejszą datę
                                z reguły o kwartał. WP często przesuwa termin zakończenia inwestycji np 2
                                miesiące po rozpoczęciu wykopów.
                                )
                                ) ) KEN1 - opóźnienie 1 i 1/2 roku, bbbaaarrrdddzzzooo długa lista problemów
                                ) ) znanych nam wszystkim
                                )
                                ) z tego co wiem 1,5 roku będzie 31 grudnia ale moze sie myle... Czy to nie
                                ) dotyczy tylko samego budynku?
                                ====================
                                Mylisz się i to bardzo. Dla KEN1 pierwotnym terminem zakończenia budowy był
                                Q1'2002. WP przesunął ten termin na samym początku juz po jej rozpoczęciu, tzn.
                                sprzedawał mieszkania na Q1'2002. Więc jednak dla niektórych obecnie jest to
                                ponad 1 i 1/2 roku opóźnienia !!!.

) poza tym z tego co wiem to od wakacji 2002 r. sporo ludzi juz na pierwszym
                                ) etapie mieszkalo... wiec nie jest to faktyczne opoznienie lecz opoznienie w
                                ) wykonaniu pewnych robót wynikajacych z umowy - proponuje odrózniac te fakty -
                                ) chyba nie mozna tej sytuacji porywnywac z innymi budowami gdzie ludzie
                                dostaja
                                ) klucze z opoznieniem przykladowo rocznym.
                                ====================
                                Nawet wrogom nie życzę mieszkania na placu budowy w stanie takim jak to było w
                                okresie 06'2002 do 10'2002. Ale jeżeli Tobie to odpowiada to Twoja sprawa. Ale
                                to tak jakbyś kupił samochód bez siedzeń, zderzaków, lamp, wycieraczek, itd. i
                                nim jeżdził - oczywiście można i się da ...
                                )
                                ) ) I co z tego, że w KEN 2/3 już mieszkają ludzie. W KEN1 też częśc osób
                                ) ) zamieszkała od czerwca 2002 (nikom nie życzę tego co oni przeżywali). Ci c
                                ) o
                                ) już zamieszkali w KEN2/3 mają tylko trochę lepiej niż na podobnym etapie
                                KEN1.
                                )
                                ) Rozumiem ze chodzi o KEN 3/4 bo I etap to KEN 1/2...
                                ) Nie bardzo rozumiem, nawet na KEN 4 juz jest znosnie a KEN 3 z tego co wiem
                                ) jest bardziej zaawansowany, owszem zostalo jeszcze troche roboty ale ogolnie
                                ) nie jest zle.
                                ====================
                                "ogólnie nie jest źle" - masz niezłe poczucie humoru, za PRL tez ogólnie nie
                                było źle .... A ja poczekam na ludzi którzy chcą odebrać klucze jak będzie
                                mieszkanie gotowe w stanie zadawalajacym a nie w stanie takim jak samochód z
                                mojego powyższego przykładu.
                                A co powiesz tym co wybrali np. Bartycką która była dostępna w ofercie WP już w
                                2000 roku. Zaczęli budowę i ją zawiesili, kilkukrotnie zmieniali juz termin,
                                może będzie w 2004 (po 4 latach!).

) ) W pełni popieram Wacka odnośnie opini o firmie WP i niestety co
                                ) ) najgorsze "słoma z butów im wychodzi choć jeżdzą mercedesami". Jak ktoś
                                ) ) przeinwestuje, pomyli się, czy coś podobnego a "żyje z klientów" i mu na n
                                ) ich
                                ) ) zalezy to próbuje rozwiązać problem w sposób cywilizowany, przynajmniej
                                ) ) rzeczowo i odpowiedzialnie rozmawia z klientem. W okresie 2000-2003 wiele

) ) firm nie tylko z branży budowlanej miało (i ma) kłopoty ale tylko nieliczn
                                ) e
                                ) ) wiedzą na czym polega obsługa klienta. Np. niektóre przysłały listy z
                                ) )przeprosinami, zobowiązały się do wykonania prac dodatkowych, inne dały upu
                                ) sty
                                ) )na przyszłość,
                                ) ) obniżały pierwsze opłaty, itd., itp..
                                )
                                ) Tez mialem sporo kontaktów z pracownikami Wersalu ale takich odczuc z tych
                                ) kontaktow nie mam. Moze niektorzy sa bardziej sympatyczni i skorzy do pomocy
                                a
                                ) inni mniej ale ogolnie to bylem zadowolony. Pamietajcie ze mimo wszystko to
                                nie
                                )
                                ) jest renomowany zachodni developer ale polska firma. Jak ktos ma ochote
                                zaplacc
                                )
                                ) 50% lub 100% wiecej i miec spokoj to jego sprawa.
                                ====================
                                Moja wypowiedź tyczyła nie pracowników WP, bo z nimi wszystko załatwiłem, ale
                                właścicieli/prezesów WP. Tylko oni mogą podejmować pewne decyzje i zaciągać
                                zobowiązania, zwracać kary umowne, podpisywać aneksy, infomować o opóźnieniach,
                                przepraszać, coś proponować jako rekompensatę, itp. Prezesi załątwiaja wszystko
                                ale do czasu gdy nie jest to ich zobowiązanie na kwotę 5-cyfrową lub wiekszą.
                                Jak dobrze podpisałeś umowę (niestandardowe kary umowne) i poczekałeś z
                                odbiorem bo nie byłeś na musiku to kary są naprawdę ładne starczają np. na
                                bardzo dobre (prawie luksusowe) wykończenie 7m2 kuchni. Nawet Prezesi obiecali
                                mi zwrot i to kilkukrotnie ze świadkami - obiecanki cacanki.
                                Jak ktoś "żyje z klientów" to o nich dba bo to dla niego jest być albo nie być.
                                Klasa firmy i ludzi wychodzi w sytuacjach trudnych. Nie stać było firmy WP na
                                1000 zł na 300 listów do swoich klientów z informnacją/ przeprosinami/
                                propozycją/ czymś innym i smród sprzed póltora roku by sie dawno rozszedł. Do
                                tego trzeba mieć pomysł i jaja a nie liczyć że nic się nie wyda w dobie
                                internetu i takiego jak to forum !!!

) Na korzysc wersalu przemawia:
                                ) - dobra lokalizacja
                                ===== (to jeszcze się okaże) =========
                                ) - ciekawe rozklady mieszkan
                                ===== (to już jest u wielu developerów) =====
                                ) - dobra jakosc stosowanych marterialow (okna, windy, marmury) - nie u kazdego
                                ) developera dostaniecie cos takiego
                                ===== (za takie pieniądze okna są nawet lepsze, windy takie same a marmury
                                pozostawiają trochę do życzenia) =====
                                ) - mozliwosc wprowadzania zmian do projektów
                                ===== (to jest standard, a ceny zmian są z góry znane i niższe) =====
                                ) - elastyczne nastawienie, tak tak..
                                ===== (ciekawe do czego ?, tylko nie mów o pracownikach tylko prezesach i to
                                po fakcie a nie obietnice) =====
                                ) - opcja 5% ceny momencie podpisania umowy a reszta na zakonczenie (tak bylo
                                ) jeszcze niedawno - nie wiem czy to caly czasu obowiazuje) - polecam te opcje
                                ) jesli ktos mysli o kupnie - cena bedzie pewnie troche wyzsza ale tez o ile
                                ) wiecej spokoju.
                                ===== (są juz ciekawsze kredyty )=====
                                ) - nie trzeba kupowac miejsca w garazu za 30000 zł jak to jest w przypadku
                                ) innych firm
                                ===== (z tym jest dość elastycznie u innych, po za tym ktoś za te garaże musi
                                płacić koszty budowy i utrzymania - wiesz z czyich pieniędzy to idzie?) =====
                                )
                                ) O tym co przemawia na ich niekorzysc jest cale to forum, ale nalezy do niego
                                ) podchodzic z dystansem, niektorzy wypisuja rozne rzeczy pod wplywem emocji,
                                ) wyolbrzymiają pewne sprawy.. w sumie sie nie dziwie - rozumiem rozgoryczenie
                                ) ale to nie zawsze jest wiarygodna informacja dla ewentualnych przyszłych
                                ) klientów
                                ====================
                                Każdy pisze o swoich doświadzeniach. Moje wypowiedzi, które zamieszczam od
                                bardzo niedawna biorąc pod uwagę cały wątek, są pozbawione emocji, są
                                przytoczeniem faktów dobrze znanych i artykułowanych ustnie i pisemnie do firmy
                                WP. Ale proszę nie oczekiwać, że będę kogoś zachęcał jeżeli sam uważam że
                                standard obsługi klienta przez decydentów WP jest mierny, a doświadzczenia
                                niemiłe, budowa nie jest zakończona, sprawy rozliczeń końcowych nie załatwione
                                i jest półtora roku po czasie a Prezesi odtwarzają ciągle tą samą zgraną płytę.
                                )
                                ) ) Lepiej niech się przyznają gdzie się podziały nasze pieniądze ?
                                )
                                ) Tak jak wspomnial ktos wczesniej na forum - przeinwestowali - za duzy rozmach
                                ) inwestycyjny i slaba sprzedaz w momencie gdy zaczal sie kryzys na rynku
                                ) mieszkaniowym.
                                ====================
                                Z czym przeinwestowali? Każda inwestycja wg. zapewnień WP jest indywidualnie
                                rozliczana więc na co poszły nasze pieniądze?. Klientów KEN1 mieli bardzo dużo,
                                na pół roku przed planowanym terminem zakończenia było bardzo mało wolnych
                                lokali (było tylko kilka % wolnych) - tak dobre czasy już nie wrócą !!! bo
                                ludzie coraz później zaczynają wpłaty i coraz bardziej negocjują a z Bankami
                                bywa różnie, jjest dobrze do czasu pierwszej
                              • Gość: Neos Re: Kupić, czy nie kupić... IP: *.acn.pl 18.10.03, 11:21
                                ku przestrodze tych co bardzo wierzą w WP ...
                                poniżej cytat z wątku Wersal Podlaski etap III

" ... Jestem mieszkańcem jednej z poprzednich inwestycji Wersalu (Wąwozowa).
                                To dobrze, że się organizujecie i nadzorujecie budowę. Ja też obserwowałem
                                swoją ale nie jestem specem od budownictwa. Obecnie nasza wspólnota powołała
                                specjalistyczną firmę, żeby dokonać niezależnego od WP przeglądu technicznego.
                                Raport liczy ponad 60 stron drobnym drukiem i wymienia kardynalne błędy
                                wykonawstawa Wersalu, od niezgodnego z prawem budowlanym prowadzenia budowy
                                (brak wpisów do dziennika budowy, brak pomiarów gruntu - teraz budynek osiada,
                                sa rysy i pekniecia i nie wiadomo dlaczego) po oszustwa przy odbiorach
                                kominiarskich (liczba wylotów na górze budynku nie zgadza się z liczbą wlotów w
                                budynkach - ktoś ma zamurowany komin wentylacji grawitacyjnej!!!! A kominiarze
                                odebrali budynek - wg autorów raportu tylko łapówka mogła to sprawić).
                                .....
                                Wiem, że WP po kryjomu remontował przemarzające balkony w niektorych
                                mieszkaniach. Obecnie w ramach reklamacji bedzie odkopywal i ocieplal
                                fundamenty, bo prawo budowlnae nakazuje to do glebokosci 1 m pod powierzchnia
                                styky gruntu z elewacja, a WP ocieplal od poziomu gruntu i fundamenty
                                przemarzaja itp itd

Pilnujcie, walczcie, zycze powodzenia...
                                ja.go@interia.pl
                                JaGo ...."

Więc tam gdzie idzie o Twoje pieniądze to walcz człowieku o swoje. A najlepszą
                                formą zaufania jest kontrola ... (cytat z wieszcza narodowego Kraju Rad).

• Gość: Waldi Re: Kupić, czy nie kupić... IP: *.pl.bauer.com / 172.28.190.* 20.10.03, 10:36
                                  te trzy kropeczki, których NEOS nie 'wkleił', cytując JAGO, to:

"Na pociechę inspektor budowlany, którego wynająłem 2 lata temu na odbiór
                                  mojego mieszkania powiedział, że jak na średnią warszawska, to jest nieźle -
                                  sa budowy, gdzie po 1 roku należało by cały budynek oddać do generalnego
                                  remontu..."

Dla pełnego obrazu...
                                  I uczciwości...

Gość portalu: Neos napisał(a):

> ku przestrodze tych co bardzo wierzą w WP ...
                                  > poniżej cytat z wątku Wersal Podlaski etap III
                                  >
                                  > " ... Jestem mieszkańcem jednej z poprzednich inwestycji Wersalu (Wąwozowa).
                                  > To dobrze, że się organizujecie i nadzorujecie budowę. Ja też obserwowałem
                                  > swoją ale nie jestem specem od budownictwa. Obecnie nasza wspólnota powołała
                                  > specjalistyczną firmę, żeby dokonać niezależnego od WP przeglądu
                                  technicznego.
                                  > Raport liczy ponad 60 stron drobnym drukiem i wymienia kardynalne błędy
                                  > wykonawstawa Wersalu, od niezgodnego z prawem budowlanym prowadzenia budowy
                                  > (brak wpisów do dziennika budowy, brak pomiarów gruntu - teraz budynek
                                  osiada,
                                  > sa rysy i pekniecia i nie wiadomo dlaczego) po oszustwa przy odbiorach
                                  > kominiarskich (liczba wylotów na górze budynku nie zgadza się z liczbą
                                  wlotów w
                                  >
                                  > budynkach - ktoś ma zamurowany komin wentylacji grawitacyjnej!!!! A
                                  kominiarze
                                  > odebrali budynek - wg autorów raportu tylko łapówka mogła to sprawić).
                                  > .....
                                  > Wiem, że WP po kryjomu remontował przemarzające balkony w niektorych
                                  > mieszkaniach. Obecnie w ramach reklamacji bedzie odkopywal i ocieplal
                                  > fundamenty, bo prawo budowlnae nakazuje to do glebokosci 1 m pod
                                  powierzchnia
                                  > styky gruntu z elewacja, a WP ocieplal od poziomu gruntu i fundamenty
                                  > przemarzaja itp itd
                                  >
                                  > Pilnujcie, walczcie, zycze powodzenia...
                                  > ja.go@interia.pl
                                  > JaGo ...."
                                  >
                                  > Więc tam gdzie idzie o Twoje pieniądze to walcz człowieku o swoje. A
                                  najlepszą
                                  > formą zaufania jest kontrola ... (cytat z wieszcza narodowego Kraju Rad).
                                  >
                                  >
                                  >
                                  >
                                  • Gość: Neos Re: Kupić, czy nie kupić... IP: *.acn.pl 20.10.03, 23:38
                                    Jak ktoś robi coś źle to słabym pocieszeniem jest dla mnie fakt, że są tacy co
                                    robią to jeszcze gorzej. Nie zmieniam opinii o WP z powodu, że istnieją
                                    spóldzielnie i developerzy, którzy nie kończą w ogóle budów lub po roku ich
                                    budynki nadają się do generalnego remontu lub rozbiórki.
                                    Certyfikat dewelopera do czegoś zobowiązuje!.
                                    Pozdrawiam
                              • wojt3k Re: Kupić, czy nie kupić... 19.10.03, 18:41
                                > z tego co wiem 1,5 roku będzie 31 grudnia ale moze sie myle... Czy to nie
                                > dotyczy tylko samego budynku?

Nawet jeśli to czy obecne 15,5 miesiąca to za mało? poza tym odbioru jeszcze
                                nie widać na horyzoncie przy obecnym tempie robót.

> poza tym z tego co wiem to od wakacji 2002 r. sporo ludzi juz na pierwszym
                                > etapie mieszkalo...
                                no i co z tego?
                                > wiec nie jest to faktyczne opoznienie lecz opoznienie w
                                > wykonaniu pewnych robót wynikajacych z umowy - proponuje odrózniac te fakty -

a po co, formalnie nie można odebrać mieszkania na budowie - a dopóki miasto
                                nie odbierze całej inwestycji to ciągle jest budowa.

> Na korzysc wersalu przemawia:
                                > - dobra lokalizacja
                                > - ciekawe rozklady mieszkan
                                > - dobra jakosc stosowanych marterialow (okna, windy, marmury) - nie u kazdego
                                > developera dostaniecie cos takiego
                                > - mozliwosc wprowadzania zmian do projektów
                                > - elastyczne nastawienie, tak tak..

Łubu dubu łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu - to mówiłem ja mirex17?

> opcja 5% ceny momencie podpisania umowy a reszta na zakonczenie (tak bylo
                                > jeszcze niedawno - nie wiem czy to caly czasu obowiazuje) - polecam te opcje
                                > jesli ktos mysli o kupnie - cena bedzie pewnie troche wyzsza ale tez o ile
                                > wiecej spokoju.

powiedz to tym z etapu I...
    • Gość: lama Re: WERSAL PODLASKI IP: *.euro.ge.com / 193.173.33.* 16.10.03, 10:04
      Oj juz przestancie przeciez dzis rusza tłumy robotników zakładajacych domofony.
      Bramy tez juz sa od pol roku cynkowane wiec rdza ich przez 100 lat nie złapie.
      Wersal zachlapał nam uszkodzenia i ladnie pomalowal i nie narzekajmy ze troche
      inny odcien farby teraz maja. jak światla nie bedzie to i plam po malowaniu nie
      bedzie widac ....
    • rm.wersal Informacja od Rady Mieszkańców - zbieramy podpisy 17.10.03, 18:24
      Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w najbliższy wtorek, 21 października w godz. 20-21
      będziemy zbierać w hallu „jajka” podpisy pod wnioskiem o zwołanie zebrania
      wspólnoty mieszkaniowej. Wniosek powinny podpisywać te osoby, które podpisały
      akty notarialne.

Jednocześnie prosimy Państwa o uzupełnianie swoich danych drogą mailową, jeśli
      podpisali Państwo w ostatnim czasie akty. Chodzi nam głównie o wysokość
      udziałów w nieruchomości wspólnej.

--
      Rada Mieszkańców
      ---------------------
      • nedal Re: Informacja od Rady Mieszkańców - zbieramy pod 21.10.03, 08:46
        Witam,

ja proponuję do porządku zebrania właścicieli dodać punkt: zapoznanie
        właścicieli z dotychczasowymi uchwałami podjętymi przez wspólnotę mieszkaniową.
        Jest to sprawa bardzo ważna, ponieważ do tej pory nasi dobrzy znajomi panowie
        Rogowiecki i Piekut występowali w potrójnej roli:
        1. Właścicieli firmy, która nas robi w balona.
        2. Zarządu naszej wspólnoty.
        3. Właścicieli większości głosów w naszej wspólnocie.
        Taka sytuacja ukazuje ewidentny konflikt interesów, który może prowadzić do
        działań na naszą niekorzyść.

Pozdrawiam.