Dodaj do ulubionych

WERSAL PODLASKI

• Gość: Magda Re: WERSAL PODLASKI IP: PLWAWSRV* / 195.94.201.* 09.05.02, 14:31
        po spotkaniu zaczelam patrzec z wiekszym optymizmem na termin oddania, moze
        dlatego ze jestem w nizszej czesci budynku. mam nadzieje ze optymizm pana
        prezesa bedzie mial odzwierciedlenie w postepach w pracach. mysle ze warto
        poczekac do konca maja, udac sie na budowe i sprawdzic co i jak.

dowiedzialam sie dzis dodatkowo (zaluje ze nie wiedzialam o tym wczesniej) ze
        windy ktore bedziemy miec zainstalowane Otis sprzedaje dosc tanio, mimo ze sa
        one bardzo dobre, natomiast po zainstalowaniu pobiera bardzo duze oplaty za ich
        utrzymanie i konserwacje. Moj znajomy z budynku przy Belwederskiej (tez Wersal)
        placi za konserwacje i utrzymanie wind 50zl miesiecznie. no ale pewnie w tej
        sprawie i tak juz nic nie mozna zrobic. na dodatek okazalo sie ze maja troche
        nieszczelny garaz i teraz (po 2 latach)rozpoczynaja jego remont - ta kwestia
        byla skierowana do pana prezesa wiec miejmy nadzieje ze sie tym zajmie.

milo bylo poznac przyszlych sasiadow. wiele nowego sie dowiedziałam.

pozdrawiam
        Magda
        • Gość: Mirek Re: WERSAL PODLASKI IP: 195.117.240.* 09.05.02, 15:17
          Najważniejsza sprawa, to mieszkania w dużym budynku będzie można odbierać od
          początku lipca pomimo niewykonczenia całości. Oficjalne odbiory rozpoczną się z
          koncem sierpnia. Ewentualną rekompensatą za opóźnienie będzie możliwość
          bezpłatnego korzystania z wody i prądu pomiędzy czerwcem a lipcem w przypadku
          chęci wykańczania w tym czasie mieszkania. Akty notarialne będą do końca roku.
          Prezez obiecał rozeznać sprawę możliwości podpisania umowy użyczenia na czas
          pomiędzy odbiorem a aktem notarialnym w celu korzystania z ulgi remontowej.
          Jak zrozumiałem, wtłumaczeniem opóźnienia jest fakt skoordynowania położenia
          tynków wewnętrznych z podłączeniem ogrzewania.
    • Gość: Tania Re: WERSAL PODLASKI IP: *.electrolux.pl / 10.47.3.* 10.05.02, 09:18
      Witam.
      Fajnie było poznać nowych sąsiadów - sporo nas przyszło, no i super. Szkoda, że
      nie wiem kto jest kto - ale w końcu wszystko przed nami, ten grill, itd.
      Rzeczywiście powiało optymizmem - mam nadzieję, że prezes nie ściemnia. Za
      kilka dni pójdę na budowę i zobaczę czy faktycznie rzucili większe siły do
      robót wykończeniowych - na bieżąco będę informowała, o co proszę też tych,
      którzy odwiedzą budowę.
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość: Sebek Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.244.51.* 10.05.02, 11:43
      Byłem dziś rano na budowie. Mam wrażenie, że prace przyspieszyły. Wylewki na
      podłogach nadal są robione.
      W niektórych mieszkaniach zaczynają kłaść tynk na sufit.
      Wykonywana jest również nadal poręcz na klatce i izolacja garaży.
      Niestety kierownicy nadal twierdzą, że prace wykończeniowe trudno będzie zacząć
      w lipcu. To mnie martwi trochę.

POZDRAWIAM!!!
    • Gość: Majka Re: WERSAL PODLASKI IP: *.pl 10.05.02, 14:56
      Czy rozmawialiście także o ośmiopiętrowcu? Wiadomo coś bliżej o terminie
      oddania? Odwiedziłam parę dni temu znajomych, mieszkających w Wersalu na
      Wąwozowej. Są bardzo zadowoleni, budynek i otoczenie wyglądają naprawdę
      elegancko, żadnych problemów z administracją (jeszcze Wersal) i za 100m2 płacą
      450 zł czynszu razem z ochroną. To wszystko natchnęło mnie optymizmem, więc
      dzielę się też z wami. Pozdrawiam. Majka
        • Gość: Egon WERSAL PODLASKI - III etap IP: 195.117.240.* 13.05.02, 14:37
          Witam przyszlych sąsiadów,
          Od jakiegoś czasu przysłuchuję się dyskusji. Do tej pory nie włączałem się
          ponieważ pod mój blok dopiero jest kawałek dziury w ziemi - tzn pod blok numer
          5. Ale ponieważ w ostatnim tygodniu coś się ruszyło więc postanowiłem poruszyć
          nowy wątek. W ubiegłym tygodniu Wersal wystąpił o pozwolenie na budowę III
          etapu. W tym celu został wykonany projekt techniczny budynku. Jako
          zainteresowany, zobaczyłem projekt swojego przyszłęgo mieszkania. I o dziwo
          jest dość spora różnica w stosunku do projektu katalogowego na podstawie
          którego podpisałem umowę - loggia została zmniejszona prawie dwukrotnie i ma
          zupełnie inny kształt w stosunku do pierwotnych planów. W związku z tym
          mieszkanie jest większe o prawie dokładnie 5%. W związku z tym mam pytanie czy
          ktoś ma doświadczenia jak zmienia się powierzchnia mieszkań na etapie budowy -
          Z REGUŁY rośnie, maleje czy raczej się nie zmienia. Czy jest ktoś na forum, kto
          również jest zainteresowany III etapem i zetknal sie z podobnym problemem.
          Interesuje mnie czy taka dość radykalna zmiana może być dokonana ot tak sobie.
          Zaznaczam ze nie chodzi mi o to ze jakis pokoj został dokładniej zwymiarowany i
          jest np o 0.5 czy 1 m większy. Chodzi mi o kompletną zmianę kształtu loggi i
          kuchni, a w związku z tym również elewacji.
          Pozdrawiam i życzę I i II etapowcom odbioru w terminie.
          Egon
      • Gość: Misza1 Re: WERSAL PODLASKI - a jednak 2 ulgi IP: 213.158.197.* 22.05.02, 10:13
        No tak - ciekawy artykuł - tylko nie wiem czy już czasem nie jest po zawodach.
        Tzn - wpłatę za grunt ( w moim przypadku ) w/g umowy z WP mam jako ostatnią i
        wpłacam im ją dopiero w tym roku w VI.
        Jeżeli wpłata jest dokonana w tym roku to chyba nie mamy prawa do odliczenia
        tej ulgi - ponieważ w tym roku już takiej ulgi nie ma.

Gdyby wiadomo było o tym wcześniej myślę, że pokusiłbym się nawet o
        przesunięcie tej raty na zeszły rok i dokonałbym odliczenia za zakup gruntu za
        2001.
      • Gość: Majka Re: WERSAL PODLASKI - łaaaaaaaaaał IP: *.pl 22.05.02, 00:02
        Ale głupio, poszedł pusty post :((. Sorry. Do rzeczy więc...
        Co to się dzieje!?!? Chyba nieźle Panu Prezesowi nagadaliście, bo dziś
        przejeżdżając obok budowy, widziałam na jednym w balkonów "jaja" robotników,
        pracujących pełną parą, przy sztucznym oświetleniu. A była to godzina, uwaga!
        prawie 22!! Jak tak dalej będzie to albo się wykończą, albo wykończą przed
        terminem. Dobranocka.
        P.S. Właśnie zostałam poproszona (przez córkę - ech ta młodzież!!) o
        wyjaśnienie, że chodziło mi o budynek, zwany malowniczo "jajem". Żeby nie było
        niedomówień hihihihihhihi. M.
      • Gość: PANTERRA Re: WERSAL PODLASKI IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 27.05.02, 22:07
        Witam,
        Czy byl ktos ostatnio na budowie??? Ja bylem w sobote kilku robotnikow
        pracowalo, ale jesli w takim tempie bedzie wykanczane "jajo" to chyba do
        przyszlego lata nikt z nas sie nie wprowadzi.
        Porecze na klatce schodowej byly wykonane do 10 pietra (prawie), tynki
        zewnetrzne widac jak sie powoli pojawiaja. Ale co z wykonczeniem wewnatrz
        budynku???? Na niektorych pietrach nie ma jeszcze dokonczonej instalacji
        elektrycznej i wodnej na czesciach wspolnych. A kiedy tyki wewnetrzne,
        posadzki, windy, klatka schodowa, teren wokol budynku itp..... ???????
        Po spotkaniu z Prezesem bylem bardziej optymistycznie nastawiony ale znow
        powraca pesymizm.
        Moze czas na kolejna wizyte u Prezesa ????????
        Pozdrawiam
        • Gość: Misia Re: WERSAL PODLASKI IP: *.1praca.gov.pl 28.05.02, 08:57
          Hej , hej znowu skrajny pesymizm!Wszystko mozna widzieć na dwa sposoby .
          Próbuje patrzeć na budowę bardziej optymistycznie niz większość osób na forum.
          I wiecie co wcale się tak nie denerwuje jak Wy. Nie mogę się tylko doczekać
          kiedy będę miała już własne mieszkanie. Ale to już jest mój osobisty problem i
          jakoś muszę sobie z nim radzić.
          Byłam na budowie w sobotę i spokojnie porozmawaiłam z przesympatycznym
          kierownikiem budowy. Termin oddawania mieszkań do wykończenia nadal aktualny w
          lipcu. Rzecz jasna nie bedą jeszcze wtedy wykończone klatki schodowe. Lada
          dzień ma być przerzucona druga ekipa tynkarska do "jaja". Czynione sa również
          starania o trzecia ekipę , ale teraz w sezonie jest trudno o dobrą ekipę
          tynkarską.
          Tak więc nie jest chyba najgorzej. Pozdrawiam i życzę sobie i przyszłym
          sąsiadom dużo cierpliwości.
    • Gość: bitri Re: WERSAL PODLASKI IP: *.auth-el-0209568.acn.pl 29.05.02, 20:56
      Kochani,dlaczego nie dyskutujecie o tej koszmarnej autostradzie ktora ma
      powstac pod Waszymi oknami?Czy macie jakies newsy na ten temat?Wraz z zona i
      dzieciakami obawiamy sie najbardziej wlasnie tego.Tyle pieniedzy...a w zamian
      halas i smrod?Nie wspomne o spadku wartosci i niesprzedawalnosci lokali.pozdr.
      • Gość: Tania Re: WERSAL PODLASKI IP: *.icm.edu.pl / *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 30.05.02, 13:39
        Nie dyskutujemy chyba dlatego, bo tak naprawde nikt nic nie wie - juz
        walkowalismy ten temat. Jest kilka koncepcji co do autostrady - odsylam do
        wczesniejszych opinii. Dopoki nie bedzie jakiegos konkretnego projektu to nawet
        protestu nie ma co organizowac :-).
        Jutro ide na budowe - z dusza na ramieniu. Zobacze czy w koncu mam te tynki na
        tym 13 pietrze i czy flaszki po wodce zniknely z mojego mieszkania. Wrazeniami
        sie podziele.
      • Gość: 123 Re: WERSAL PODLASKI IP: *.stacje.agora.pl 31.05.02, 16:14
        Tania wyjasnila, dlaczego nie dyskutujemy o autostradzie.
        Ja ze swojej strony tylko dodam, iz:
        - autostrada przez Ursynow wcale nie bedzie koszmarna, bo PRZYMUSOWO pojdzie
        tunelem. Ani smrodu, ani halasu.
        - bardziej obawiam sie, ze jej NIE BEDZIE i pod oknami puszcza nam droge
        szybkiego ruchu (taka druga Doline Sluzewiecka lub jeszcze gorzej).
        - wniosek? Jak najszybciej nalzy agitowac ZA, a nie przeciw, wprowadzeniem
        tunelowej autostrady na Ursynow. Przewrotnie, co nie?
          • Gość: PANTERRA Re: WERSAL PODLASKI IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 06.06.02, 22:54
            No to masz fajowo, moze bedziesz mogl swieta Bozego Narodzenia spedzic w nowym
            mieszkanku. Bo w tym tempie co teraz jest na budowie to nie wiem czy jest
            szansa na wczesniejsze zakonczenie budowy. Czy byl ktos byl ostatnio na
            budowie? Bo ja nie wiedze zadnych wiekszych ruchow w postepie prac wewnatrz
            budynku. Moze czas na kolejna wizyte u Prezesa? Tania moze umowisz kolejne
            spotkanie?
            Pozdrawiam wszystkich cierpliwych
            • Gość: Wacek Re: WERSAL PODLASKI IP: 195.205.132.* 07.06.02, 13:47
              No może nie na Boże Narodzenie, ale około października, jak ktoś się pospieszy
              z wykończeniem.

Zdaje się, że Wersal, chce najpierw (tzn. w terminie) wykończyć niski budynek,
              dlatego prace w "jaju" się ślimaczą. Na moje niefachowe oko jest jakieś 2
              miesiące opóźnienia.

Czy w związku z tym zamierzacie płacić w terminie do 15/06 ostatnią ratę za
              grunt i czy macie zamiar i jak wyegzekwować karę umowną za opóźnienie? W moim
              przypadku wynosi ona ok. 1200 zł za każdy miesiąc opóźnienia.

Pozdrawiam,

Wacek Xp
              • Gość: Sebek Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.244.51.* 07.06.02, 16:43
                Ja mam mieszane odczucia.
                Raz jak jestem na budowie praca wre, innym razem wszystko stoi.
                Jeśli chodzi o mnie to mimo opóźnienia zamierzałem zapłacić ratę za grunt.
                Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem.
                Będąc na budowie kilka dni temu slyszałem, że z końcem lipca część mieszkań
                będzie do odbioru.
                Wydaje mi się, że w ciągu miesiąca można wykończyć średniej wielkości
                mieszkanie, tak więc zamierzam się wprowadzić we wrześniu.
    • Gość: Tania Re: WERSAL PODLASKI IP: *.electrolux.pl / 10.47.3.* 09.06.02, 12:02
      WItam
      Z pewnym opóźnieniem zdaję relację z tego co widziałam na budowie 31.05 - był
      to piątek po Wielkim Czwartku i prawie nikogo na budowie nie było. Rozumiem, że
      długi weekend, ale chyba nie powinien on dotyczyć pracowników Wersalu - w końcu
      budowa trochę się opóźnia.
      Postępy jednak są, chociaż niewielkie - tynk jest (hurrrrraaaa!) ale klatki
      schodowe prawie nie ruszone. Aha - flaszki zniknęły. Kierownik budowy chyba
      dalej nie wie kiedy co będą robić i kiedy mogą oddać mieszkanie - myślę, że 2
      miesiące opóźnienia to na bank. Pójdę na budowę za około tydzień to zobaczymy
      czy są postępy. Raty na razie nie płacę - ale się jeszcze zastanowię. Być może
      pogadam w tej sprawie z prezesem. Z jednej strony wolałabym ostatnią ratę
      zapłacić jak już będzie wiadomo, że zaraz oddadzą mieszkania, ale z drugiej
      jest obawa, że jak kasy nie dostaną to budowa się opóźni. Zobaczy się.
      Pozdrawiam
    • Gość: daru Architekt? IP: 10.62.1.* 11.06.02, 13:30
      Witam przyszlych sasiadow. Mam takie male pytanie - przypuszczam, ze czesc z
      Was korzystala z uslug architekta wnetrz. Czy moglibyscie polecic jakiegos?
      Chcialbym co nieco "przemeblowac" w moim nowym mieszkaniu.
      Pozdrawiam
      • Gość: Sonia szalet i w ogole IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 12.06.02, 15:36
        Witam sasidow !
        moj temat jest bardzo adekwatny do tego co sie dzieje w budynkach. Chodze na
        budowe dosyc czesto i za kazdym razem to nowe miny w mieszkaniach. Rozmumiem ze
        robotnikom nie chce sie chodzic do toi toi na dol albo na XVI p ale bez
        przesady. U mnie ktos nasikal na sciane a w jendnym mieszkaniu widzialam kupe.
        Na III p jojko to sie w ogole wejsc nie dalo do mieszkania gorzej jak na dworcu
        pkp. Czy po takich zdarzeniach moze w przyszlosci pojawic sie grzyb na
        sianach ?
        Budowa sie na pewno opozni i to najbardziej w jojku poniewaz ponoc kierownicy
        kupili sobie mieszkania w VIII pietrowcu. Ciekawe czy u nich tez sikaja ?
        pozdrawiam
        Sonia
        • Gość: Marta Re: szalet i w ogole IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 15.06.02, 23:39
          Gość portalu: Sonia napisał(a):

> Witam sasidow !
          > moj temat jest bardzo adekwatny do tego co sie dzieje w budynkach. Chodze na
          > budowe dosyc czesto i za kazdym razem to nowe miny w mieszkaniach. Rozmumiem ze
          >
          > robotnikom nie chce sie chodzic do toi toi na dol albo na XVI p ale bez
          > przesady. U mnie ktos nasikal na sciane a w jendnym mieszkaniu widzialam kupe.
          > Na III p jojko to sie w ogole wejsc nie dalo do mieszkania gorzej jak na dworcu
          >
          U mnie byla kupa - kulturalnie a jakze - w lazience i w kubelku

Pozdrawiam
          Marta (III p jajo)
    • Gość: monika Re: WERSAL PODLASKI IP: *.Red-80-33-46.pooles.rima-tde.net 16.06.02, 14:45
      Kupilam od nich mieszkanie + lokal uzytkowy + garaz w jednym budynku.
      to byl blad
      wprawdzie roboty wykonczeniowe super, ale architekt projektant pomylil sie o
      60m2 i czesc budynku stoi na dzialce nalezacej do gminy
      ktora teraz nie chce tego sprzedac
      wstrzymano wszystkim podpisanie umow wlasciwych (przedwstepne sa, wszystko
      zaplacone) oraz wydanie aktow wlasnosci
      jestem wsciekla, nie moge obracac wlasnym majatkiem
      radze najpierw sprawdzic prawo do ziemi, na ktorej stoi lub ma stac budynek

powodzenia

monika

ps Oni maja Certyfikat Developera, ale chyba o niego nie dorosli :-) i niedlugo
      to potrwa.
        • Gość: Wacek Re: WERSAL PODLASKI IP: 195.205.132.* 25.06.02, 11:36
          Jestem za spotkaniem.

Należy poinformować Prezesa, że będziemy konsekwentnie egzekwować kary umowne
          za opóźnienia. Jednej osoby się nie przestraszą, ale gdy zrobi to więcej osób
          może zacznie im zależeć, żeby zatrudnić dodatkową ekipę i przyspieszyć pracę.

Osobną kwestią jest jakość robót. W moim mieszkaniu jakość tynków pozostawia
          wiele do życzenia. Poza tym uszkodzona jest rama okna, a szyby zapryskane
          gipsem, bo komuś spadła folia z okien i grzejników.

Wacek
      • skaluz Re: WERSAL PODLASKI 25.06.02, 12:05
        Cześć! Dopiero dziś dowiedziałam się o tym forum. Szkoda, że tak późno! Witam
        sąsiadów z niskiego budynku i pozdrawiam tych z "jajka"!
        Denerwuje nas to opóźnienie, dlatego jak najbardziej jesteśmy za spotkaniem z
        Prezesem!
        Jeśli jest nas więcej to czekamy na propozycję daty i godziny spotkania.

• Gość: asia Re: WERSAL PODLASKI IP: *.hokwrs.com 26.06.02, 09:27
          Cześć! Występuję po raz pierwszy na Forum i witam wszystkich bardzo serdecznie.
          Będę mieszkać w "jajku" na jedenastym piętrze. Rozmawiałam dzisiaj rano z
          kierownikiem budowy - panem Wojtkiem Czyżewskim i dowiedziałam się, że można
          umawiać się z ekipami wykończeniowymi na początek września, a dla osób
          mieszkających w budynku bliżej ronda - nawet wcześniej. Wynika to z faktu, że
          osoby, które kupują mieszkania w standardzie podstawowym będą mogły wykańczać
          je w tym samym czasie, kiedy WP wykańczać będzie mieszkania "pod klucz".
          Mieszkania te przekazane zostaną jednak przed oficjalnym terminem oddania
          całego obiektu. Myślę, że może warto by było spotkać się z prezesem i zapytać
          się, jaką daje gwarancję, że ten budynek na pewno zostanie oddany do użytku.
          Mój wrodzony optymizm podpowiada mi, że nie ma się czym martwić, ale lepiej
          jest otrzymać zapewnienie od osoby bezpośrednio za ten odbiór odpowiedzialnej.
          Dla mnie osobiście termin 3 lipca jest OK, tylko o której godzinie? Co myślicie
          na ten temat?
          Pozdrawiam
          asia
          • Gość: Sylwik Re: WERSAL PODLASKI IP: *.groupe-andre.fr 26.06.02, 10:21
            3 lipca - OK. I szybciej tym lepiej! Tylko o której godzinie?
            Jestem trochę zaniepokojona tym terminem - początek września.
            Czekam na mieszkanie w tym niższym budynku i kierownik tego bloku powiedział,
            że w połowie lipca bdzie można zacząć prace. Czy może ktoś ma inne informacje
            na temat tego bloku?!
            • Gość: Goska Re: WERSAL PODLASKI IP: 62.233.203.* 26.06.02, 12:15
              jak ostanio odwiedzalam budowe (VIII pietrowiec) to kierownik uzaleznil odbior
              naszego mieszkania (wiekszosc prac jest juz zrobiona) od wykonczenia balkonow,
              i podal termin polowa lipca. Jednak, jak widze, wcale nie spiesza sie z
              balkonami (chyba, ze balkony robi sie w ciagu tygodnia. W takim razie do
              polowy lipca jeszcz kupa czasu :)
              Natomaist wydaje mi sie, ze prace na zewnatrz jaja ida duzo szybciej niz przy
              Osemce.
              • Gość: Pawel Re: WERSAL PODLASKI IP: 5.2.1R1D* / *.uk.deuba.com 26.06.02, 13:15
                A ja wczoraj dowiedzialem sie od kierownika, ze mieszkania na nizszych pietrach w jaju beda gotowe do odbioru
                pod koniec lipca a te na wyzszych (w tym rowniez i moje ;-(() miesiac pozniej.

Co do spotkania, to sroda, 3.07 jest dla mnie OK. Moze na to spotkanie uda sie zaprosic tez kierownika budowy?
                Wtedy mielibysmy informacje z pierwszej reki.

pzdr
                • Gość: PANTERRA Re: WERSAL PODLASKI IP: *.euro.ge.com / 3.40.128.* 26.06.02, 13:23
                  Witam,
                  Ja nie sadze zeby Kierownik chcial sie narazac Prezesowi wiec bedzie raczej
                  przytakiwal temu co powie Prezes?
                  Mam tylko pytanie czy ktos juz ustalil ten termin z Wersalem? Wszyscy
                  potwierdzaja chec przybycia 3 lipca ale czy bedzie to pasowalo Prezesowi.
                  Jezeli tak to proponuje tez powieszenie jakiegos ogloszenia przywejsciu na
                  budowe. Wtedy o spotkaniu dowiedza sie tez Ci ktorzy nie wiedza o istnieniu
                  tego Forum. Co Wy na to?
                  • Gość: Andrzej Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.191.166.* 27.06.02, 09:35
                    Prezes zazwyczaj bywa w środy i jest do naszej dyspozycji od 11 do 16. Trzeba
                    jednak potwierdzić w poniedziałek. Proponuję godzinę 12.45. Co do kartki (na
                    budowie) z informacją o spotkaniu to pomysł jest bardzo dobry, kto jednak tego
                    dokona i czy długa taka kartka powisi ?.

Pozdrawiam przyszłe sąsiadki i sąsiadów.
                    • Gość: PANTERRA Re: WERSAL PODLASKI IP: *.euro.ge.com / 3.40.128.* 27.06.02, 09:47
                      Witam,
                      Nie sadze ze godz 12:45 to dobry pomysl. Wiekszosc z nas bedze wtedy w pracy.
                      Nie kazdy bedzie mogl sie wyrwac zeby przyjechac i wtedy nasze "sily" moga
                      wygladac malo przekonywujaco dla Prezesa.
                      To My jestesmy w wiekszosci i to Wersalowi powinno zalezec zeby dostosowac sie
                      do Naszych wymagan. Ja mysle ze najlepsza pora bedzie godzina 17 - 17:30 wtedy
                      wiekszosc bedzie juz po pracy.
                • Gość: Sylwik Re: WERSAL PODLASKI IP: *.groupe-andre.fr 27.06.02, 09:46
                  Witam wszystkich!
                  Co do spotkania z Prezesem - trzeba zadzwonić w poniedziałek po południu lub
                  wtorek rano, żeby dowiedzieć się dokładnie kiedy będzie i umówić się na jakąś
                  konkretną godzinę.
                  Próbowałam się dowiedzieć co będzie z odsetkami karnymi za spóźnienie. W mojej
                  umowie widnieje punkt "z przyczyn niezależnych od Wersalu". Na moje pytanie czy
                  opóźnienie wynika z przyczyn zależnych od Wersalu czy też nie zapadła cisza.
                  Potem dowiedziałam się, że warunki umowy napewno będą respektowane. Jeżeli
                  tylko ja wywiązałam się z umowy tzn. zapłaciłam raty w terminie i poprawki
                  wniosłam również w terminie - to będę mogła wystąpić z prośbą o karne odsetki.
                  Poza tym na pytanie dlaczego na budowie pracuje ok. 5 osób, skoro jest takie
                  opóźnienie, też nie było odpowiedzi, a raczej zmiana tematu.
                  Oczywiście dla pań z biura opóźnienie miesięczne to "takie DROBNE opóźnienie".
                  Myślę, że spotkanie z Prezesem jest konieczne!!!

• Gość: Goska Re: WERSAL PODLASKI IP: 62.233.203.* 27.06.02, 13:33
                      obecnie (jest to informacja z poczatku czerwca) polowa lipca, ale ja juz im
                      nie wierze. Jeszcze w marcu byl to poczatek czerwca. A do tej pory balkonow nie
                      ruszyli.

A jak ktos mogl odebrac mieszkanie w osemce bez zrobionych balkonow???(chyba
                      nie ma tam mieszkan bez balkonow?)
                      • Gość: Sylwik Re: WERSAL PODLASKI IP: *.groupe-andre.fr 27.06.02, 13:44
                        >
                        > A jak ktos mogl odebrac mieszkanie w osemce bez zrobionych balkonow???(chyba
                        > nie ma tam mieszkan bez balkonow?)

Dokładnie nie wiem, ale taką informację otrzymałam w biurze, a później kierownik
                        budowy to potwierdził (choć stwierdził, że były "nieliczne odbiory").
                          • Gość: Arek1 Re: WERSAL PODLASKI IP: *.pl 28.06.02, 18:38
                            Droga Gosiu,
                            Zastanów się co mówisz, ponieważ twoje wypowiedzi to typowa antyreklama dla
                            Wersalu Podlaskiego , który w tym przypadku może mieć problemy ze sprzedażą
                            kolejnych mieszkań.Czego następstwem będzie to że my jeszcze dłużej będziemy
                            czekać na odbiór swoich mieszkań.
                            Pozdrawiam Arek
                            • Gość: Goska Re: WERSAL PODLASKI IP: 62.233.203.* 01.07.02, 10:33
                              czes Arku,
                              po pierwsze odpowiadasz na mojego posta, w ktorym mowilam, ze slyszalam, ze
                              jakies mieszkanie zostalo juz odebrane. Czy naprawde uwazasz, ze jest to
                              antyreklama :))
                              Po drugie, nie uwazam, zebym ja miala za zadanie reklamowac Wersal. Chcialabym,
                              zeby to forum bylo miejscem przekazywania prawdziwych wiadomosci, a nie
                              wiadomosci, ktore maja zwiekszyc sprzedaz wersalu.
                              Nie wiem czy patrzyles na inne watki tego forum, jesli tak to pewnie
                              zauwazyles, ze watek Wersalu zawiera i tak minimalna ilosc informacji
                              negatywnych o developerze.
                              Rozumiem, ze martwisz sie o finanse Wersalu, ale pod tym wzgledem ja zrobilam
                              co do mnie nalezy, a wiec w terminie place raty. Nic wiecej nie moge dla
                              wersalu zrobic.
                              pzdr.
    • Gość: Tania Re: WERSAL PODLASKI IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 27.06.02, 12:10
      Witam wszystkich,
      Co to sie dzieje? Nie mialam dostepu do forum przez tydzien, dzisiaj po raz
      pierwszy odwiedzilam i po prostu sie zalamalam. Umowilam spotkanie z Prezesem w
      srode o godz. 17:00 majac na uwadze fakt, ze ludzie sa w pracy. Pani w biurze
      strasznie sie asekurowala - ze moze Prezesa nie byc itp. Strasznie mnie to
      wkurzylo - no bo w koncu, jakby nie patrzec jestesmy klientami, a "klient nasz
      pan" :-). No i w koncu pani nas zapisala i obiecala ze sie postara to spotkanie
      umowic, potiwerdzac bede w poniedzialek po poludniu, tak wiec zajrzyjcie na
      forum w poniedzialek czy cos sie nie zmienilo. Poprosilam tez, zeby na
      spotkaniu byl obecny kierownik budowy - wydaje mi sie to konieczne, bo na
      ostatnim spotkaniu Prezes obiecywal oddanie mieszkan w terminie (koniec czerwca)
      a kierownik budowy robil potem duze oczy. Wiec niech chlopaki ustala zeznania.
      Jakby cos to piszcie, dzwoncie, cokolwiek. Ja tez jeszcze nie wplacilam
      ostatniej raty - za grunt. Szczerze wyznam, ze nie wiem, czy mam placic, czy
      sie wstrzymac. Uzalezniam to od spotkania z Prezesem.
      Pozdrawiam.
      Tania
      • Gość: Arek1 Re: WERSAL PODLASKI IP: *.pl 28.06.02, 19:09
        Witajcie Wszyscy,
        Chciałbym Wszystkich uświadomić , że wpadając w taką panikę to robimy sami sobie
        krzywdę która może mieć okropne skutki dla nas samych.
        Mianowicie: wypowiadając się na forum w taki sposób robimy antyreklamę związaną z
        tym że ludzie przestaną interesować się zakupem mieszkań czytając takie recenzje.
        W pózniejszym etapie zacznie się panika która niepotrzebnie i bez powodu ogarnie
        Was.Opóznienia są obecnie we wszystkich firmach budowlanych i spowodowane są
        między innymi trudną sytuacją rynkową jak się zapewne wszyscy orientujecie.
        Ja osobiście uważam że opóznienia rzędu 2,3 miesięcy to żadne opóznienie dla tak
        sporej inwestycji.Ja wpłaciłem ostatnią ratę i myślę że Wszyscy powinniśmy
        wpłacić poniewąz w przeciwnym wypadku napewno będą jeszcze większe opóżnienia.

Pozdrawiam Arek1
    • Gość: Tania Re: WERSAL PODLASKI IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 27.06.02, 20:29
      Ja tez wstrzymuje splate ostatniej raty.
      Moge pojechac i powiesic to ogloszenie na budowie, ale zastanawiam sie, czy to
      mam sens - jestem pewna, ze nie powisi dlugo. Czekam na jakis bodziec od Was -
      jesli uwazacie, ze to ma sens to pojade jutro po poludniu - jesli nie to
      odpuszcze.
      O czym chcemy z Prezesem gadac - oczywiscie oprocz najwazniejszego, czyli co
      sie dzieje, kiedy zakonczenie budowy, co powoduje opoznienia, na co mozemy
      liczyc w ramach rekompensaty.Pomyslcie co jeszcze.
      Pozdrawiam.
      • Gość: asia Re: WERSAL PODLASKI IP: *.hokwrs.com 28.06.02, 11:35
        Myślę, że na spotkaniu z Prezesem trzeba też poruszyć sprawę własności gruntu,
        bo z tego, co zrozumiałam z wcześniejszych wypowiedzi, sprawa ta nie jest do
        końca rozwiązana (podobno jakiś niewielki fragment gruntu ma nieuregulowany
        status własności).
        Pozdrawiam
        asia
        • Gość: Maria Re: WERSAL PODLASKI IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 29.06.02, 13:05
          Gość portalu: Sebastia napisał(a):

> Witaj,
          > napisałaś że nie wpłaciłaś ostatniej raty , a już chcesz rekompensatę.
          > Za co mają wykańczać jak wszyscy tak jak Ty nie wpłacili ostatniej a nawet
          > przedostatnich rat?

Sebastian, martwisz się, za co mają wykańczać?
          Mój mąż był stosunkowo niedawno w Sterdyni(kierunek na Węgrów i Sokołów). Miał
          okazję oglądać pałac Ossolińskich, pięknie odnowiony. Jest tam chyba hotel.
          Dowiedział się, że należy on obecnie do biznesmena z Białegostoku.
          Kilka dni temu mieliśmy okazję przeglądać pismo "Kalejdoskop" z czerwca 2002r.,
          wydawane przez LOT. W artykule "Na pańskich stołach"(reklamującym ciekawe
          obiekty, szczególnie dla ludzi z pieniędzmi) opisany jest tenże zamek, a obok
          widnieje reklama "Wersala Podlaskiego".
          Czy nasuwają się Tobie jakieś wnioski?
          Pozdrawiam wszystkich nowych sąsiadów. Maria z "ósemki"

>
          > Pozdrawiam

• Gość: Tania Re: WERSAL PODLASKI IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.06.02, 21:57
      Wstrzymalam, bo chce najpierw wiedziec co soe dzieje - jest to moje
      zabezpieczenie, bo jesli okaze sie, ze firma ma problemy finansowe, to watpie,
      zeby byla taka szybka do wyplacenia odsetek. Poprzednio wszystko placilam jak w
      zegarku.
      Ogloszenia nie wywiesilam, bo przeciez dopiero w poniedzialek bede miala
      potwierdzone czy bedzie spotkanie.
      Pozdrawiam
      • Gość: Casia Re: WERSAL PODLASKI IP: *.pl 29.06.02, 21:36
        Bylismy dzis na budowie i to co zobaczylismy nie napawa nas optymizmem.
        Liczylismy na oddanie mieszkan wkrotce, tzn na przelomie czerwca i lipca, a u
        nas przez ostatnie 2 miesiace zmienilo sie tyle ze mamy wylewke w mieszkaniu,
        ale nadal nie mamy kaloryferow, rurek z woda, nie mowiac nic o parapetach,
        dzrzwiach itp. Zapytalismy kierownika budowy dlaczego nic sie nie dzieje na
        budowie, a on powiedzial, ze jest sobota, co jest dosc zalosnym dla nas
        wytlumaczeniem. W jaju na pewno nie oddano zadnego mieszkania, bo w zadnym
        nawet drzwi nie ma. Poza tym nadal unosza sie nieprzyjemne zapachy szczegolnie
        na nizszych pietrach. Poszlismy tez zobaczyc co tam slychac w bloku
        osmiopietrowym i slychac tylko glosna muzyke, natomiast nie widac zadnych
        robotnikow, ktorym ta muzyka mialaby pomagac w pracy. Kierownik budowy
        zapewnial, ze sa, ale my nie widzielismy nikogo. Zapytalismy o termin oddania i
        uslyszelismy lipiec, w co jednak nie wierzymy. Chcielismy sie dowiedziec o
        jakies konkrety w sprawie naszego mieszkanka, ale dowiedzielismy sie ze
        kierownik budowy jaja jest na urlopie i nie bedzie go przez dwa tygodnie.
        Podobno, mimo to, prace trwaja. Jedyne co widac, to ze jedna strona jaja jest
        juz otynkowana i to jest jedyny optymistyczny akcent naszych ogledzin.
        Pozdrawiamy
        Casia i Sebastian
    • Gość: Sebek Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.244.51.* 01.07.02, 10:53
      Wiatm wszystkich sąsiadów!

Wersal Podlaski jest dość dobrą firmą biorąc pod uwagę to co dzieje się na
      rynku.
      Z tego co wiem firma nie ma kłopotów finansowych, a posiada duży majątek ( w
      tym bardzo atrakcyjne grunty).
      Ponieważ jednak sprzedaż "siadła" strumień gotówki płynący do firmy też się
      zawężył. To może byś przyczyną opóźnienia.
      Zgadzam się z osobami, któe twierdzą, że 2 miesiące opóźnienia to niewiele.
      Dla niektórych jednak osób nawet takie opóźnienie powoduję wiele komplikacji
      mających wymiar finansowy.
      Dlatego warto przypomnieć Prezesowi o tym, że obiecał podczas poprzedniego
      spotkania, że prace przyspieszą, a niektóre mieszkania będzie można odbierać
      szybciej.
      Tania zadzwoni dziś do biura Wersalu, aby potwierdzić środowe spotkanie.
      Jak wszystko będzie już pewne to dam znać.

Pozdrawiam
    • Gość: Sebek Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.244.51.* 03.07.02, 10:22
      Proponuję aby omówić przede wszystkim:

1. Sprawę opóźnienia (przyczyny) i aktualnego terminu odbioru mieszkań.
      2. Kwestie związane z gruntem i zwolnieniem hipoteki.
      3. Termin podpisywania aktów notarialnych i negocjacje opłat notarialnych.
      4. Prace hydrauliczne, montaż windy.
      5. Inne sprawy które Was nurtują.
    • Gość: Sebek Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.244.51.* 04.07.02, 12:35
      Jestem rozczarowany spotkaniem z Prezesem, mało wiedział o tym co dzieje się na
      budowie.
      Prezes stwierdził, że:

1. przyczyną opóźnień jest brak dopływu gotówki (zasugerował, że ludzie
      spóźniają się z opłatami)
      2. Wersal ma dostać kredyt na dokończenie budowy (ok. 15 lipca)
      3. prace mają wyraźnie przyspieszyć
      4. mieszkania będą gotowe za około 2 miesiące

Mam nadzieję, że termin wrześniowy oddania mieszkań zostanie zachowany.
      Myślę, że teraz powinniśmy z zwielokrotnioną uwagą przyglądać się temu co
      dzieje się na budowie. Zachęcam do tego, abyśmy pisali tu o wszystkich naszych
      spostrzeżeniach.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka