Dodaj do ulubionych

WERSAL PODLASKI

• Gość: ANDrzej Re: WERSAL PODLASKI IP: 213.158.197.* 11.10.02, 09:10
        Mariusz,

może rozumiesz troskę o drogą rzecz, ale z pewnością nie wiesz, że nie chodzi
        tu o troskę żeby mieszkańcy nie poniszczyli wind przy wprowadzaniu się. Chodzi
        o to, że Wersal nie zapłacił jeszcze Otisowi za już gotowe windy. Z faktu, że
        dopiero teraz przejechałeś się wewnętrzną windą wnioskuję, że jesteś
        posiadaczem mieszkania w jajku - szczerze współczuję jeżeli jest to mieszkanie
        na którymś z wyższych pięter.
        • Gość: mx Re: WERSAL PODLASKI IP: *.evip.com.pl 11.10.02, 09:44
          Skąd wiesz, że nie zapłacił?
          Jesteś kontrolerem finansowym w Otisie?
          A nawet jeśli nie zapłacił to jest możliwe że na przykład dostał długi termin
          płatności. Może lepiej byś powiedział skoro masz tak dokładne informacje, ile
          czasu w stosunku do uzgodnionego terminu Wersal spóźnia się Otisowi z
          płatnością.
    • Gość: Mały Re: WERSAL PODLASKI IP: *.groupe-andre.fr 10.10.02, 10:14
      Postępy, postępy ...
      pojawiło się światło w kolejnej klatce w niższym budynku + działający dzwonek
      przy moich drzwiach.

Winda oczywiście nadal nie działa wbrew zapewnieniom kierownictwa budowy...

Ciekawe czy WP zdąży z chodnikami i drogami przed zimą, która niestety zbliża
      się coraz większymi krokami, oj, oj...
      • Gość: Wacek Re: WERSAL PODLASKI IP: 195.205.132.* 10.10.02, 11:59
        Niestety w moim odczucie prace na budowie znowy zwolniły:

Nic nie dzieje się w garażach.
        Drogi powstają w mozolnym tempie (Ze względu na mróz pewnie przestaną
        powstawać).
        W ślimaczym tempie jest wykańczana klatka schodowa.

Potwierdza to ekipa, która wykańcza mi mieszkanie.

Chyba trzeba przesunąć grilla na Wielkanoc.

Zawsze optymistyczny Wacek
        • Gość: mery Re: WERSAL PODLASKI IP: *.stegny.2a.pl 10.10.02, 21:00
          Gość portalu: Wacek napisał(a):

> Niestety w moim odczucie prace na budowie znowy zwolniły:
          >
          > Nic nie dzieje się w garażach.
          > Drogi powstają w mozolnym tempie (Ze względu na mróz pewnie przestaną
          > powstawać).
          > W ślimaczym tempie jest wykańczana klatka schodowa.
          >
          > Potwierdza to ekipa, która wykańcza mi mieszkanie.
          >
          > Chyba trzeba przesunąć grilla na Wielkanoc.
          >
          > Zawsze optymistyczny Wacek

Obawiam się, że Wielkanoc to już ustalony termin...(jeżeli grill ma być po
          podpisaniu aktów notarialnych)

Z moich obserwacji również wunika, że tempo jest ślimacze a czasami nawet
          uwstecznione (birąc pod uwagę konieczne poprawki i ich obfitość).

Z dobrych wiadomości to przywieźli drugą partię drzwi wejściowych!!Pytanie
          kiedy zostaną zamontowane?

równie optymistyczna m

• Gość: Tania Re: WERSAL PODLASKI IP: *.electrolux.pl / 10.47.5.* 11.10.02, 11:48
      Szanowny Panie Prezesie
      Cieszę się niezmiernie, że bierze Pan udział w naszym forum. Dołączam do grona
      osób, które chciałyby mieć możliwość wyboru operatora kablówki.
      Jednocześnie apeluję o lepszy dostęp do wind. W tej chwili rzeczywiście można
      się przejechać, ale w godzinach pracy. Panie Prezesie - my w domu nie
      pracujemy, tylko mieszkamy! Wnoszenie zakupów na 13-te jest bardzo uciążliwe.
      Dodatkowy apel - o ciepłą wodę. Proszę o konkretną odpowiedź - KIEDY? Do samo
      dotyczy dróg dojazdowych.
      I w końcu mały donosik. Przypuszczam, że nie bywa Pan zbyt często na wyższch
      piętrach i nie orientuje się jakie jest tempo prac. W ciągu dwóch dni
      pracownicy położyli gres na... 3 schodkach. To chyba mało. Naprawdę wszystko
      inaczej by wyglądało, gdyby pracownicy przykładali się do swoich obowiązków.
      Nikt nie wymaga od nich pracy po 12 godzin. Chodzi o to, żeby ich praca w ogóle
      miała sens.
      Z poważaniem.
      • Gość: magda Re: WERSAL PODLASKI IP: PLWAWSRV* / 195.94.201.* 11.10.02, 11:53
        Taniu,
        rozmawialam dzis z kierownikiem budowy i powiedzial ze winda wewnetrzna jest
        dostepna od rana do godziny 20.00 (lacznie z sobotami i niedzielami). czy
        moglabys mi powiedziec czy tak jest naprawde? musze wwiezc troche rzeczy na
        gore a nie wiem czy w rzeczywistosci ta winda dziala czy to tylko tak
        teoretycznie jest. bede wdzieczna za odpowiedz.
        pozdrawiam
        magda
        • Gość: Wacek Re: WERSAL PODLASKI IP: 195.205.132.* 11.10.02, 12:09
          Wczoraj o godz. 18 winda już nie działała.
          Co do pracy ekip WP to fachowcy wykańczający mi mieszkanie donoszą, że ekipy WP
          pracują bardzo ochoczo. W dniu wczorajszym przez pół dnia śpiewały ..... Bez
          komentarza.

Co do kablówki, to jeśli ktoś nie wie co śmierdzi, to wyjaśniam. Jest taki
          piekny staropolski zwyczaj, że jak ktoś chce coś załatwić w naszym kraju to
          musi dać łapówę. Ten zwyczaj jest szczególnie rozpowszechniony wśród firm
          budowlanych. Zarządcy wymuszają na dostawcach płatności (czasem całkiem
          oficjalne, na które są wystawiane faktury) w zamian za dostęp do klientów.
          Płacą zatem zarządcom (developerom, innym pośrednikom) firmy ochroniarskie,
          operatorzy telekomunikacyjni, firmy sprzątajace itp. Jeśli zarządca jest dużą
          firmą, to przekupywany może być pracownik podejmujący decyzję o wyborze
          dostawcy.

Tak wygląda sytuacja na rynku. Jaki jest powód trudności wprowadzenia Aster
          City? Tego nie wiem.

Pozdrawiam,

Wacek
      • mkdfh Re: WERSAL PODLASKI - ciepła woda 11.10.02, 12:40
        Gość portalu: Tania napisał(a):
        > Dodatkowy apel - o ciepłą wodę.

Masz mieszkanie w pionie "7", prawda? Ja też - i mam gorącą(!) wodę już od
        tygodnia. Zatem albo jest jakieś dodatkowe podłączenie wyższych pięter
        potrzebne (nie wiem jak to rozwiązane jest "w środku"), albo musisz spuścić
        dodatkowe 10 pięter wystygłej wody z rur...
          • Gość: ANDrzej Re: WERSAL PODLASKI - ciepła woda IP: 213.158.197.* 11.10.02, 15:38
            Witam,

ja tam nie mam problemu z czytaniem czyjejś krytyki ani pochwał w sosunku do
            tej firmy, od której kupiliśmy mieszkania. Im więcej postów tym lepiej, nie
            chodzi o to żeby wrzucić raz na tydzień swoje zajebiście przmyślane
            przemyślenia wyróżniające się poziomem. Każda uwaga jest przeze mnie mile
            widziana. Jeżeli ktoś chce pouczać Prezesa to proszę bardzo, Prezes nie musi
            tego czytać. Wszelkie kłótnie pomiędzy forumowiczami też są fajne, szczególnie
            te, w których pojawiają się kawały.

Nasze forum wspaniale odgrywa rolę informacyjną, gorzej ze sprawczą. My swoje a
            Prezes tej firmy, od której kupiliśmy mieszkania, swoje.
            Co mnie obchodzą jego przeterminowane należności od mieszkańców naszej
            inwestycji, jeżeli w tym samym czasie 100 metrów dalej zaczyna budować nowy
            blok ?. Jeżeli stać tą firmę na rozpoczęcie nowej inwestycji to dlaczego nie
            stać ich na dokończenie starej ?. Otóż kwestia priorytetów - kupiec mieszkania
            to klient jednorazowy.

Pozdr.

P.S. Kolejne spotkanie z Prezesem i tak nic nie da, wolę poczytać bajki
            renomowanych pisarzy.
        • Gość: magda Re: WERSAL PODLASKI - ciepła woda IP: PLWAWSRV* / 195.94.201.* 11.10.02, 15:17
          przyłączam się do prośby Tani: co to ten pion 7 ... ja jestem od strony wsch-
          poludnie w tzw. naroznym ... czy to moze byc pion 7? strasznie bym chciala juz
          miec ciepla wode!
          dzieki
          magda

mkdfh napisał:

> Gość portalu: Tania napisał(a):
          > > Dodatkowy apel - o ciepłą wodę.
          >
          > Masz mieszkanie w pionie "7", prawda? Ja też - i mam gorącą(!) wodę już od
          > tygodnia. Zatem albo jest jakieś dodatkowe podłączenie wyższych pięter
          > potrzebne (nie wiem jak to rozwiązane jest "w środku"), albo musisz spuścić
          > dodatkowe 10 pięter wystygłej wody z rur...
          • mkdfh Re: WERSAL PODLASKI - ciepła woda 16.10.02, 11:03
            Gość portalu: magda napisał(a):
            > przyłączam się do prośby Tani: co to ten pion 7 ... ja jestem od strony wsch-
            > poludnie w tzw. naroznym ... czy to moze byc pion 7?

Przepraszam za opóźnienie - nie miałem czasu zaglądać na forum.

"7" to od końcówki numeru mieszkania - SE w tym przypadku :)
    • Gość: Mariusz Re: WERSAL PODLASKI IP: proxy / *.155.100.23.62.rev.coltfrance.com 14.10.02, 09:41
      Windy dalej, kur..... nie jezdza!!! Bylem zarowno w sobote jak i w niedziele,
      najpierw okolo 17-tej potem okolo 12-tej i nie jezdzily, pomimo, ze byla
      karteczka, ze powinny wlasnie wtedy jezdzic!

Kiedy bedzie droga? Chce sie wprowadzic za jakies 3 tygodnie. Co z ciepla woda?

Taniu,

Napisz troche, jak sobie radzisz. Tak na co dzien. Przed podjeciem decyzji o
      przeprowadzce wolalbym miec chociaz mgliste pojecie na co sie rzucam.

Dzieki,
      Mariusz
      • Gość: gosc123 Re: WERSAL PODLASKI IP: *.it.pl 14.10.02, 11:52
        Windy jezdza na razie z windziarzem ktory ma klucz do wind. W sobote i w
        niedziele jezdzily do 15 (wiem bo nimi jezdzilem). Jezeli nikogo nie zastales w
        tych godzinach to znaczy ze windziarz mogl pojsc na przyklad do sklepu. Ja tak
        mialem w niedziele ale zadzwonilem do niego na komorke i sie zaraz pojawil.

Jezeli chodzi o droge to kierownik obiecal ja do konca miesiaca. Nie wiem cz im
        sie uda ale w sobote pracowali. Ja chce sie wprowadzic w listpadzie i tez mi na
        tym zalezy. Prad (z prawdziwego zdarzenia) ma byc pod koniec tego tygodnia.
        Windy teoretycznie maja rowniez jezdzic juz swobodnie pod koniec tego tygodnia.
      • Gość: Tania Re: WERSAL PODLASKI IP: *.electrolux.pl / 10.47.5.* 14.10.02, 13:36
        Drogi Mariuszu
        Przede wszystkim nie jest lekko! Nie wiem na którym piętrze masz mieszkanie,
        ale wdrapywanie się codziennie na 13-te jest bardzo męczące. To znaczy są
        plusy, bo ujędrnia się to i owo, ale zakupów nie robimy jeśli nie mamy
        pewności, że uda się wjechać windą. To co pisał 123 o godzinach pracy windy
        jest prawdą - jednak ten system obowiązuje dopiero od kilku dni, trudno jest mi
        ocenić czy faktycznie działa.
        Pomimo powyższego dla mnie windy nie są największym problemem. Najgorszy jest
        brak ciepłej wody. Codzienne grzanie w czajniku i garach jest cholernie męczące
        i czasochłonne. A co gorsza ciśnienie wody bywa słabe. Kilka razy miałam
        sytuację, że juz miałam gotowy wrzątek (już byłam w ogródku, już witałam się z
        gąską), chcę go rozcieńczyć zimną wodą, a tutaj zimnej wody brak! No i przez
        niskie ciśnienie bywają problemy z praniem w pralce - trzeba często prać dwa
        razy.
        Oczywiście męczący jest też wszechobecny pył - ale to jest coś czego się można
        spodziewać po każdej budowie.
        Generalnie, jeśli miałabym gdzie mieszkać nie przeprowadzałabym się -
        poczekałabym na windę i ciepłą wodę. Jednak w gruncie rzeczy da się wytrzymać,
        trzeba się tylko nastawić na lekki survival. Aha, jeśli jesteś wrażliwy na
        przeciągi to też się zastanów - my już zaliczyliśmy przeziębienie. W mieszkaniu
        jest względnie ciepło, a na klatkach duże zawieje. Mimo wszystko jeśli się
        dobrze, pozytywnie nastawisz to będzie OK.
        Pozdrawiam.
          • Gość: Tania Re: WERSAL PODLASKI IP: *.electrolux.pl / 10.47.5.* 15.10.02, 08:43
            Błocko jest - zazwyczaj wyjeżdżamy samochodem, więc buty nie cierpią. Cierpi
            natomiast samochód - a propos, już poniosłam straty, bo na wybojach oderwał mi
            się taki spojler (czy coś w tym rodzaju) pod zderzakiem. Trochę bezpieczniejszy
            sposób wydostania się z placu budowy to wychodzenie przez dziurę w płocie (tą
            przez którą robotnicy noszą piwo) - od strony Płaskowickiej, przy parkingu
            strzeżonym. Mniej błota się zalicza.
            Pozdrawiam.
      • Gość: Wacek Re: WERSAL PODLASKI IP: 195.205.132.* 15.10.02, 10:25
        Dołączam się do zaproszenia.

Na budowie nie dzieje się nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jestem tam codziennie. Do budynku nie da się prawie dojść. Dojechanie grozi
        urwaniem zawieszenia. Czy WP będzie nam zwracał pieniądze za naprawy?

Do tej pory nie wyrywałem się i nie donosiłem do prasy, ale moja cierpliwość
        się wyczerpuje. Ponieważ pracowałem w radio to mam trochę kontaktów. Możemy
        rozkręcić taką kampanię promocyjną, że wióry będą lecieć.

Ponawiam pytanie o konkretny termin:
        1. Wybudowania dróg dojazdowych
        2. Podłaczenia pradu do "jaja"
        3. Podłączenia ciepłej wody
        4. Pełnego oddania do użytku wind
        5. Wykończenia garażu i klatki schodowej

Wacek
      • Gość: Sebek Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.244.51.* 15.10.02, 10:40
        Prezesie litości!!!
        Budowa znów stoi.
        W wysokim budynku zaprzestano prawie wszelkich prac.
        Nikt nie układa marmurów, ani gresu na schodach.
        Ludzie i samochody dosłownie toną w błocie, a prace nad drogami dojazdowymi
        przypominają najlepsze czasy PRL-u.
        Przy takim tempie w marcu 2003 ich nadal nie będzie.
        A zima zbliża się dużymi krokami...
        • Gość: Mirek Re: WERSAL PODLASKI IP: spc:* / 126.20.48.* 15.10.02, 12:12
          Moim zadaniem W.P. idzie szerokim frontem robót w ( patrz dół na KEN) stosunku
          do wpłat klientów. Może teraz jedynym źródłem gotówki są wpłaty tych osób,
          które odbierają na bieżąco mieszkania. Wtedy robotnicy raczą machać łopatami
          zamiast stać.
          Moja ostatnia wpłata zastrzeżona jest do czasu odbioru. Byłbym skłonny ją
          włacać wczesniej, gdybym miał pewność, że pójdzie tylko na dokończenie etapu
          I. Może więcej jest takich jak ja i oglądając każdą fakturę bylibyśmy skłonni
          pokrywą ją naszymi wpłatami. Może warto rozważyć spotkanie pzrzyszłych
          mieszkańców(np. na dachu w dzień bezdeszczowy). i się zorganizować.
          • Gość: Mieszkaniec jaja Re: WERSAL PODLASKI IP: *.waw.cdp.pl / 193.91.26.* 15.10.02, 12:15
            Do wszystkich obecnych i przyszłych mieszkańców budowy Wersalu Podlaskiego
            przy Al. Ken.

W sobotę 19 października 2002 roku o godzinie 10.00 na placu między
            "jajkiem", a 8-piętrowcem odbędzie sie zebranie wszystkich mieszkańców
            zainteresowanych pomyślnym zakończeniem inwestycji.
            Zachęcamy do licznego przybycia i poinformowania znajomych o tym spotkaniu.
            Będą dyskutowane ważne dla nas wszystkich sprawy.
            Do zobaczenia.

• Gość: Majka Re: WERSAL PODLASKI - powierzchnia mieszkania IP: *.edipresse.pl 15.10.02, 12:21
            Dawno się nie odzywałam, ale śledzę Wasze rozmowy. Bylo
            jakieś spotkanie w sobotę rano w ośmiopiętrowcu, ale
            dowiedziałam się za późno, więc nie wiem o co chodziło.
            Mam do Was pytanie. Czy mierzyliście powierzchnię swoich
            mieszkań? Czy zgadza się z umową, tzn. z tym za ile
            zapłaciliście? Kiedy należy to robić, przed położeniem
            tynków czy po? U mnie jakoś wygląda, że brakuje ok. 1,5-2
            m2, ale mierzyłam po położeniu tynków. Pozdrawiam. Majka
    • Gość: Sebek Re: WERSAL PODLASKI 7 pytań - 7 życzeń (pobożnych) IP: 212.244.51.* 15.10.02, 12:50
      Zwracam się z uprzejmą prośbą do Pana Prezesa Rogowskiego.
      Czy zechciałby Pan łaskawie odpowiedzieć w końcu na poniższe pytania i jasno
      wyrazić stanowisko swojej firmy w przytoczonych sprawach?

1. Kiedy zostaną wykonane drogi dojazdowe i chodniki?
      2. Kiedy zostanie uruchomiona winda i mieszkańcy będą mogli bez przeszkód
      z niej korzystać?
      3. Kiedy będzie prąd i ciepła woda w mieszkaniach?
      4. Kiedy rozpoczną się i zakończą prace w garażach?
      5. Kiedy gmina będzie odbierać budynek?
      6. Kiedy będzie można podpisywać akty notarialne?
      7. Czy mieszkańcy będą mieli do wyboru inną telewizję kablową niż Spray?
      • Gość: Mieszianiec Re: WERSAL PODLASKI 7 pytań - 7 życzeń (pobożnych IP: 213.158.197.* 15.10.02, 15:46
        Witam,

ja również się wkurwiłem, wczoraj upierdoliłem się w błocie do połowy wysokości
        buta, ucierpiały także spodnie od garnituru.

To co się dzieję z tą budową to skandal. Jak można mówić ludziom (klientom, z
        którymi się ponoć nie pogrywa), że winę za opóźnienie ponoszą dłużnicy -
        klienci firmy i to przez nich nie ma pieniędzy na dokończeni budowy , skoro
        kasa na rozpoczęcie kolejnej budowy jakoś jest. To jest po prostu robienie
        ludzi w balona. Większość z nas chyba widziała dół pod fundamenty na KEN 4 czy
        5 (już nie wiem jak oni sobie to nazywają). Ciekawy jestem z czyich pieniędzy
        jest finansowana budowa kolejnych KENów, skoro warunki Wersalu to wpłata 5%
        przy umowie reszta przy odbiorze mieszkań. Pan Prezes ma chyba inne priorytery
        niż my, nie zależy mu na dokańczaniu rozpoczętych inwestycji lecz na
        finansowaniu nowych budów z pieniędzy pochodzących od takich ludzi jak my.

Pozdrawiam mieszkańców i szanownego Pana Prezesa
        • Gość: Robson Finansowanie kolejnych budynków IP: *.acn.waw.pl 16.10.02, 21:26
          Drogi Mieszkancu (bo tak chyba należy odczytać). Jestem przyszłym, mam
          nadzieję, mieszkańcem budynku KEN 3 (który ktoś określił jako budynek "U").
          Przy całym współczuciu dla sąsiadów z budynków 1 i 2 pragnę zauważyć, że KEN 3
          finansowany jest między innymi z pieniędzy wpłacanych przeze mnie. Tak więc nie
          wyciagaj proszę zbyt daleko idących wniosków. Oczywiście nie mam podstaw by
          chwalić gospodarkę finansową Wersalu, ale nie ma sensu rzucać haseł, które nie
          są oparte na faktach a tylko podgrzewają atmosferę. Równie dobrze mogłbym
          rzucić podejrzenie, że "jajo" wykańczane jest z moich pieniędzy a potem
          zabraknie funduszy na mój budynek. Jeśli jednak Wersal nie przerzuca funduszy
          między budynkami to świadczy to raczej na jego korzyść.

Drodzy sąsiedzi z jaja i 8-piętrowca - naprawdę szczerze Wam wspólczuję i życzę
          jak najszybszego zakończenia prac

Przy okazji apel do przyszłych mieszkańców KEN 3 i 4 - odezwijcie się! To na
          nas będzie wkrótce spoczywać obowiązek podtrzymywania tego wątku ;-)
          • Gość: Wacek Re: Finansowanie kolejnych budynków IP: 195.205.132.* 17.10.02, 09:39
            Moim osobistym zdaniem, fakt, że WP nie przerzuca środków z jednej inwestycji
            na drugiej wynika z faktu, że postępów II etapu KEN pilnuje bank, który
            kredytuje inwestycję. Przecież wielu klientów wpłaciło tylko 5%. Tymczasem
            pierwszy etap nie był finansowany w tym systemie i dlatego klienci muszą sobie
            radzić sami.

Wacek
          • Gość: daru Re: Finansowanie kolejnych budynków IP: 10.62.1.* 17.10.02, 10:20
            Gość portalu: Robson napisał(a):

> Przy okazji apel do przyszłych mieszkańców KEN 3 i 4 -
            odezwijcie się! To na
            > nas będzie wkrótce spoczywać obowiązek podtrzymywania
            tego wątku ;-)

Witam - ja tez jestem przyszlym (mam nadzieje)
            mieszkancem "U" - milo mi poznac sasiada :)

BTW - jak wyglada sprawa z wizytami na budowie? Czy
            nalezy komus zglosic, ze chce sie obejrzec postepy w
            budowie, czy moze wchodzi sie bez zadnego pytania?
          • Gość: eMKa Re: Finansowanie kolejnych budynków IP: 195.164.27.* 22.10.02, 13:01
            Czy mam inwestować w budynek kończący cały ciąg przy KEN - 6 budynek (zaraz od
            lasku)? Czytam Wasze wypowiedzi, dotyczące budynków "jajo" i "U". Współczuję,
            ale chociaż widzicie już swoje mieszkania. Mój budynek tymczasem jest zjawą.
            Np. wg harmonogramu 10 listopada br. ma być zakończony stan "0" - strop nad
            piwnicą tego budynku. Panie w biurze mówią, że cały budynek ma być oddany w I
            kw.2004r. Czy ktoś z "praktyków" może mi powiedzieć czy to jest realne. A może
            macie Państwo jakieś informacje na temat kondycji samej firmy WP. Dlaczego jest
            taki poślizg w Waszymi aktami notarialnymi. Jeśli nie ma aktu i przeniesienia
            własności to ciągle mieszkacie w mieszkaniu, które do Was nie należy.
            • Gość: 123 Re: Finansowanie kolejnych budynków IP: *.stacje.agora.pl 22.10.02, 17:35
              > Dlaczego jest
              > taki poślizg w Waszymi aktami notarialnymi. Jeśli nie ma aktu i przeniesienia
              > własności to ciągle mieszkacie w mieszkaniu, które do Was nie należy.

Bo gmina nie odebrala budynkow
              Gmina nie odebrala budynkow, bo sa niewykonczone (niektory mieszkaja po prostu na budowie: "teren
              budowy, wstep wzbroniony").
              Sa niewykonczone, bo jest opoznienie.
              Jest opoznienie, bo....

Ale teoretycznie budynki maja byc wykonczone do 15 grudnia (wg zapewnien Prezesa)
              I potem odbierze je gmina.
              A potem dostaniemy akty notarialne - poczatek gdzies w I kwartale 2003.

• Gość: eMKa Re: Finansowanie kolejnych budynków IP: 195.164.27.* 24.10.02, 13:59
                Termin I kwartał 2003 niewiele mi mówi. Jakie były pierwotne założenia.
                Interesuję się III etapem tj. budynkiem nr 6 , pod który nie ma nawet wykopów,
                a miła pani w biurze mówi, że budynek będzie oddany w I kw.2004r. Poza tym
                oferują warunki bajkowe i niespotykane na rynku. I rata 5% a 95% przy odbiorze
                mieszkania. Skąd biorą fundusze na wybudowanie całego budynku.
                Dzieki na wcześniejszą odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich poprzednich i
                nastepnych. eMKa.
      • Gość: przemek Re: WERSAL PODLASKI 7 pytań - 7 życzeń (pobożnych IP: 212.160.156.* 16.10.02, 10:20
        Ludzie wyluzujcie i zrozumcie wreszcie, ze chodnikow, garazy i aktow
        notarialnych qrwa przed styczniem nie bedzie! Przeciez widzicie co sie dzieje,
        mowie to z gorycza, bo sam odbieram po raz drugi w tym tygodniu mieszkanie i
        odebrac nie moge, bo sa niedorobki. Mozecie sie niepotrzebnie nie stresowac,
        bo i tak Swiat tam nie bedziemy obchodzic. Widzicie jaka jest pogoda, chodnikow
        nie ma a jak przyjda mrozy, to przeciez nie beda ich klasc. W mniejszym budynku
        jeszcze nie jest skonczona elewacja, widac sam styropian. O garazach w 2002 r.
        zapomnijcie.

Na moim pietrze, (1 p. a jajku) sa mieszkania, w ktorych nie ma jeszcze wylanej
        podlogi (!!!).
          • Gość: Mirek Postępy IP: spc:* / 126.20.48.* 16.10.02, 16:07
            Ja dowiedziałem się, że windzie do pełni szczęścia brakuje jakiejś skrzynki z
            bezpiecznikami, ale nie jest to problem pieniędzy. Jak nie ma windy, to nie
            można wykładać terakoty na klatce schodowej, bo cement nie ma czasu na
            związanie, ze względu na duży na niej ruch. Tym nie mniej coś się dzieje. W
            moim mieszkaniu pojawiły się drzwi - za nimi , mam nadzieje, dzisiaj od rana
            wre praca elektryków przygotowujących mieszkanie do oddania.
      • r.rogowski Re: WERSAL PODLASKI 7 pytań - 7 życzeń (pobożnych 17.10.02, 09:40
        Witam Państwa,
        Na wstępie chciałbym Państwa bardzo przeprosić za niedogodności związane z
        niezakończonymi pracami zewnętrznymi (chodniki, drogi), które uniemożliwiają
        mieszkańcom korzystanie z placu wewnętrznego.
        Chciałbym tu teraz odpowiedzieć na postawione tu przez Państwa pytania:

> 1. Kiedy zostaną wykonane drogi dojazdowe i chodniki?
        Odp: Do 15.11.02 - przygotowane, aby bez przeszkód mieszkańcy mogli dojść do
        klatek schodowych, do 15.12.02 - zakończenie wszystkich prac.

> 2. Kiedy zostanie uruchomiona winda i mieszkańcy będą mogli bez przeszkód
        > z niej korzystać?
        Odp: Uruchomiona do 30.10.02 wraz z odbiorem technicznym.

> 3. Kiedy będzie prąd i ciepła woda w mieszkaniach?
        Odp: Do 30.10.02

> 4. Kiedy rozpoczną się i zakończą prace w garażach?
        Odp: Rozpoczęcie prac od przyszłego tygodnia, zakończenie 15.12.02

> 5. Kiedy gmina będzie odbierać budynek?
        Odp: Postaramy się zgłosić budynek do odbioru przed 15.12.02

> 6. Kiedy będzie można podpisywać akty notarialne?
        Odp: Będziemy robili wszystko, aby pierwsze akty można było podpisywać jeszcze
        przed końcem grudnia, natomiast procedury podpisywania wszystkich aktów
        napewno ruszą w I kwartale 2003.

> 7. Czy mieszkańcy będą mieli do wyboru inną telewizję kablową niż Spray?
        Odp: Zgodnie z umowami przedwstępnymi Wersal ma obowiązek wykonać instalację
        wewnętrzną telewizyjną z możliwością odbioru telewizji kablowej. Taką
        możliwość nasze przedsiębiorstwo stworzyło, sygnał udostępnia firma Spray do
        czasu podjęcia przez Zarząd Wspólnoty mieszkaniowej decyzji o zmianie
        operatora.

Pozdrawiam
        Remigiusz Rogowski
              • Gość: Kuskus Re: WERSAL PODLASKI 7 pytań - 7 życzeń (pobożnych IP: *.cable.wanadoo.nl 19.10.02, 20:36

A moze zwrociliscie uwage, ze "na papierze" napisalem w cudzyslowiu...Zdaje
                sobie sprawe z wartosci kolejnych obietnic Prezesa, skladanych w ten czy inny
                sposob (np. podczas spotkan ze mieszkancami). Wiem tez co mam w umowie (m.in.
                karne odsetki) i zamierzam sie tego konsekwentnie trzymac, zwlaszcza, ze ja ze
                swoich zobowiazan sie juz wywiazalem. A ze Prezes nie wywiazuje sie ze swoich
                zobowiazan to juz inna sprawa. Pewne deklaracje (z konkretnymi datami) zostaly
                jednak zlozone, wkrotce sie przekonamuy co one byly warte.

• Gość: realista Re: WERSAL PODLASKI 7 pytań - 7 życzeń (pobożnych IP: *.acn.pl / 10.133.133.* 20.10.02, 11:48
                  Proponuje nie krakac na zapas tylko zweryfikowac w swoim czasie zapowiedziane
                  kilka postow wczesniej terminy podane Pana Prezesa. Powracanie do podejscia: "a
                  wtedy tez Pan obiecywal i nic z tego nie wyszlo" zatoczyloby bledne kolo do
                  okolo 300 postow wstecz i nic by nie wnioslo.
                  Jesli wreszcie doczekany konkretniejszy zestaw danych mialby byc teraz obalony
                  stwierdzeniem "my i tak nie wierzymy", to nie mialyby sensu jakiekolwiek
                  zapytania.
                  Poczekamy, zobaczymy...
                  Odpowiedzi na 7 zapytan potraktujmy powaznie i wiazaco.

Pozdr.
        • Gość: Sebek Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.244.51.* 17.10.02, 10:11
          Chciałbym serdecznie podziękować Panu Prezesowi Rogowskiemu za konkretne
          odpowiedzi na pytania Mieszkańców.
          Mam nadzieję, że uda się tych terminów dotrzymać.
          Trzymam kciuki nawet na stopach :-)
          Ze swojej strony chciałbym zasygnalizować bardzo pozytywną rzecz.
          Znacząco poprawiła się praca ochrony. Pracownicy są bardzo grzeczni, kulturalni
          i pomocni - to akurat jest rzadkością w Polsce.
          Poza tym już kilka razy widziałem patrole z psem więc mam nadzieję, że majątek
          Wersalu jak i części osób już mieszkających jest bezpieczny.

Pozdrowienia dla Wszystkich

• Gość: RADI Re: WERSAL PODLASKI 7 pytań - 7 życzeń (pobożnych IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 05.11.02, 00:44
          r.rogowski napisał:

> Witam Państwa,
          > Na wstępie chciałbym Państwa bardzo przeprosić za niedogodności związane z
          > niezakończonymi pracami zewnętrznymi (chodniki, drogi), które uniemożliwiają
          > mieszkańcom korzystanie z placu wewnętrznego.
          > Chciałbym tu teraz odpowiedzieć na postawione tu przez Państwa pytania:
          >
          > > 1. Kiedy zostaną wykonane drogi dojazdowe i chodniki?
          > Odp: Do 15.11.02 - przygotowane, aby bez przeszkód mieszkańcy mogli dojść do
          > klatek schodowych, do 15.12.02 - zakończenie wszystkich prac.
          >
          > > 2. Kiedy zostanie uruchomiona winda i mieszkańcy będą mogli bez przeszkód
          > > z niej korzystać?
          > Odp: Uruchomiona do 30.10.02 wraz z odbiorem technicznym.

> Pozdrawiam
          > Remigiusz Rogowski

WIDZĘ, ŻE JEŚLI CHODZI O KLATKI DO POSKUTKOWAŁO - SZKODA TYLKO,ŻE PRZEZ KILKA
          MIESIĘCY TEGO NIE ZAUWAŻYLIŚCIE......................

KKKKIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEEEEDDDDDDDDDDDDDDYYYYYYYYYYYYYYYYY BĘDZIE WINDA
          W RESZCZIE KLATEK 8 - PIĘTROWCA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Gość: Mały winda IP: *.groupe-andre.fr 21.10.02, 09:07
          Gość portalu: Wacek napisał(a):

> Ja wiem, że wczoraj o godz. 22 jeździłem windą normalnie, tzn. bez żadnego
          > towarzystwa. Nie wiem czy windziarz wyskoczył na piwo, ale nie wnikam.

Ale to chyba w jajku, bo w niższym budynku nie spotkała mnie jeszcze taka
          przyjemność...
          • Gość: Wacek Re: winda IP: 195.205.132.* 21.10.02, 09:19
            Gość portalu: Mały napisał(a):

> Gość portalu: Wacek napisał(a):
            >
            > > Ja wiem, że wczoraj o godz. 22 jeździłem windą normalnie, tzn. bez żadnego
            >
            > > towarzystwa. Nie wiem czy windziarz wyskoczył na piwo, ale nie wnikam.
            >
            > Ale to chyba w jajku, bo w niższym budynku nie spotkała mnie jeszcze taka
            > przyjemność...

Tak, w dużym jaju.
    • Gość: Mariusz Re: WERSAL PODLASKI IP: proxy / *.155.100.23.62.rev.coltfrance.com 21.10.02, 09:26
      Panie Prezesie,

Nie jestem budowlancem i w tym temacie nie pozwole sobie na polemike. Moge miec
      co najwyzej prosbe lub po prostu pomysl. Brzmi on nastepujaco:
      Poniewaz sa problemy zarowno z dojazdem jak i parkowaniem czy wyladunkiem reczy
      to czy nie moznaby posprzatac pierwszego poziomu garazu, zrobic do niego dojazd
      w pierwszej kolejnosci, dac pare zarowek i pozwolic mieszkancom na wjazd do
      niego? Korzysci sa oczywiste, zarowno dla budujacych jak i mieszkancow:
      - nie przeszkadzamy przy budowie drog, chodnikow itp
      - nie rozjezdzamy dopiero co nasypanego piasku, kamienia, kraweznikow czy
      kostki brukowej
      - nie przeszkadzamy w wykonczaniu wejscia do budynku
      - mamy latwy dostep do windy i klatki schodowej
      - nie pada nam na glowy przy rozladunku rzeczy
      - jest az za duzo wolnego miejsca
      - wykanczanie garazy mozna zaczac od drugiego poziomu, potem udostepnic go
      wszystkim, gdy bedzie wykanczany pierwszy
      - mieszkajacy juz w jaju mogliby wchodzic i wychodzic przez garaz, nie brudzac
      swoich rzeczy
      - itp, itd
      Tylko prosze nie mowic, ze nie mozna tego zrobic przed odbiorem budynku-winda
      tez chyba nie jest jeszcze odebrana przez dozor techniczny....

Mariusz

PS.Windy dalej nie sa odebrane-w niedziele wnosilem rzeczy na plecach na 11p
    • Gość: Tomek Re: WERSAL PODLASKI IP: *.novartis.com 24.10.02, 10:50
      Wczoraj bylem na budowie i panowie elektrycy wreszcie wzieli sie do roboty -
      zaczeli montowac skrzynki z bezpiecznikami, gniazdka oraz wlaczniki swiatla.
      Szli od gory i po poludniu byli juz na 8 pietrze i wygladalo na to ze dotra
      jeszcze nizej. :) Wreszcie pozakladane sa klamki we wszystkich oknach oraz
      kratki wentylacyjne pod i przy oknach. Winda jezdzi calkiem fajnie. Chodniki
      powoli ale jednak powstaja. Ja natomiast jutro odbieram mieszkanie na 10
      pietrze - trzymjcie kciuki. Mam pytanie do osob ktore kupily mieszkanie bez
      wykonczenia (i ewentualnie juz je odebraly) - czy w lazience powinna byc
      futryna czy nie? Bo u mnie jej nie ma.
    • Gość: Sebek Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.244.51.* 25.10.02, 11:36
      Bardzo mnie cieszy to, ze budowa drog i chodnikow caly czas idzie do przodu.
      Ukladana jest rowniez terakota na klatkach.
      Powialo wiec nieco optymizmem. Widac tez wiecej ludzi, ktorzy zaczynaja
      urzadzac swoje mieszkania.
      Problemem jest jednak sprawa windy, ktora czesto nie jezdzi.
      Kierownictwo budowy powinno zadbac o to, żeby mieszkancy nie musieli niszczyc
      plytek.
      Wczoraj wieczorem winda byla znow wylaczona i widzialem,jak okolo 8 osob
      wdrapywalo sie na gore po swiezo ulozonych plytkach.

• Gość: Andrzej iNTERNET Sa jakieś propozycje taniego połączeni IP: 212.76.37.* 27.10.02, 11:14
          Witam !!!

Czy ktoś z mieszkanców ma pomysł na postawienia własnego serwera z routerem i
          podłączenie do dostawcy internetowego ( Neostrada itp.).

Myślę, że coś takiego mogło by powstać, jeżeli jeszcze nic się nie urodziła.

Przybliżę koszt:
          Serwer 5000zł
          Router 480zł 235 użytkowników.
          Neostrada koszt 700 zł

Jeżeli coś takiego skonstruujemy, to mamy za 30 zł miesięcznie stały dostęp, i
          na inne inwestycje.

Pozdrawiam Andrzej

Co wy na to?
          • Gość: krzysiek Re: iNTERNET Sa jakieś propozycje taniego połą IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 27.10.02, 21:23
            Gość portalu: Andrzej napisał(a):
            > Witam !!!

czesc

> Czy ktoś z mieszkanców ma pomysł na postawienia własnego serwera z routerem i
            > podłączenie do dostawcy internetowego ( Neostrada itp.).

nieglupi pomysl :>

> Myślę, że coś takiego mogło by powstać, jeżeli jeszcze nic się nie urodziła.
            >
            > Przybliżę koszt:
            > Serwer 5000zł

!? jaki to serwer? Wedlug mnie maksymalny koszt serwera to kilkaset zlotych,
            max. 1000

> Router 480zł 235 użytkowników.

to literowka czy serio miales na mysli 235 uzytkownikow? Tylu userow to do
            jednego routera (i to takiego za 500 zl) nie podlaczysz.

> Neostrada koszt 700 zł

jedna neostrada na 235 uzytkownikow? To chyba nieporozumienie. Po pierwsze na
            235 uzytkownikow to potrzeba by chyba z 30 neostrad, a poza tym N+ jest
            wyjatkowo nieprzyjazna, jesli chodzi o dzielenie polaczenia.

> Jeżeli coś takiego skonstruujemy, to mamy za 30 zł miesięcznie stały dostęp,
            i
            > na inne inwestycje.

Jezeli juz to proponowalbym skompletowanie wiekszej liczby uzytkownikow i
            wykupienie odpowiedniego lacza o duzej przepustowosci od jakiegos
            profesjonalnego providera.

pozdrawiam,
            krzysiek
          • Gość: Jajcarz Niech nam żyje prezes naszego klubu IP: 212.191.166.* 28.10.02, 16:44
            Otóż okazuj się, że są zadowoleni klienci, oj bardzo zadowoleni (prosto ze
            strony Wersalu Podlaskiego):

Jadwiga Rudzka z Warszawy [2002-10-01 23:55]:
            Dla Pana prezesa Remigiusza Rogowskiego z okazji imienin - dużo zdrowia,
            szczęścia, pomyślności i wielu sukcesów w pracy życzy zadowolnona z usług firmy
            Wersal Podlaski klientka z Warszawy Jadwiga Rudzka. Pragnę także wyrazić
            podziękowania za miła i cierpliwą obsługę dla kierowników budowy przy ulicy Al.
            KEN oraz Pań obsługujących biuro sprzedaży mieszkań przy ulicy Wąwozowej.

Ja ze swojej strony dodam łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes naszego
            klubu niech żyje nam.

Pozdrawiam
              • Gość: misza1 Re: WERSAL PODLASKI IP: 213.158.197.* 29.10.02, 10:07
                Czy ktoś z Was orientuje się nt. sytuacji w garażach ? Czy ruszyły ( zgodnie z
                obietnicą) prace wykończeniowe na poziomach -1 i -2 ? Może już ktoś odebrał
                piwnice - jeżeli tak to ciekawy jestem jakiego rodzaju drzwi będą do piwnic -
                metalowe czy ze sklejki pilśniowej.
                Pozdr
            • jadwigar Re: Niech nam żyje prezes naszego klubu 29.10.02, 22:21
              Gość portalu: Jajcarz napisał:
              > Otóż okazuj się, że są zadowoleni klienci, oj bardzo zadowoleni
              > Ja ze swojej strony dodam łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes naszego
              > klubu niech żyje nam.

Witam, tutaj Jadwiga Rudzka z Warszawy.

A są i zadowoleni jak widać. Co tu dużo mówić, nie obyło się bez zastrzeżeń, o
              firmie Wersal Podlaski jednak zdanie mam jak najlepsze. Zarówno szefostwo jak i
              pracownicy byli uprzejmi, a na uwagi reagowali pozytywnie. Nie jest idealnie,
              lecz w obecniej sytuacji Wersal Podlaski w porównaniu z innymi Developerami
              wypada niezwykle pozytywnie.

Jadwiga R.
              • Gość: Wacek Re: Niech nam żyje prezes naszego klubu IP: 195.205.132.* 30.10.02, 12:16
                jadwigar napisała:

> Gość portalu: Jajcarz napisał:
                > > Otóż okazuj się, że są zadowoleni klienci, oj bardzo zadowoleni
                > > Ja ze swojej strony dodam łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes nasze
                > go
                > > klubu niech żyje nam.
                >
                > Witam, tutaj Jadwiga Rudzka z Warszawy.
                >
                > A są i zadowoleni jak widać. Co tu dużo mówić, nie obyło się bez zastrzeżeń,
                o
                > firmie Wersal Podlaski jednak zdanie mam jak najlepsze. Zarówno szefostwo jak
                i
                >
                > pracownicy byli uprzejmi, a na uwagi reagowali pozytywnie. Nie jest idealnie,
                > lecz w obecniej sytuacji Wersal Podlaski w porównaniu z innymi Developerami
                > wypada niezwykle pozytywnie.
                >
                > Jadwiga R.

Czyli jeszcze raz wspólnie, kolektywnie, gromkim chórem:
                Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje Prezes naszego klubu, niech zyje nam!

I tak trzymać

Wacek

PS. Może jednak zorganizujemy jakiś parowóz. Idzie ciężka zima, 20 stopien
                zasilania. Jeszcze parę wtyczek w skrzynce WP i jak to wszystko p..........
                • jadwigar Re: Niech nam żyje prezes naszego klubu 30.10.02, 22:39
                  Jadwiga wita ponownie.

Gość portalu: Wacek napisała:
                  > Czyli jeszcze raz wspólnie, kolektywnie, gromkim chórem:
                  > Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje Prezes naszego klubu, niech zyje nam!
                  > I tak trzymać

Wacku jeśli masz odmienne zdanie to Twoja sprawa. Na grupie poruszanych jest
                  wiele niedociągnięć firmy Wersal Podlaski, ja osobiście ze współpracy z tą
                  firmą mam pozytywne odczucia.

Ja, czego udowodnić niestety nie sposób, żadnego interesu w promowaniu Wersalu
                  nie mam, zastanawiam się jednak dlaczego Ty --usilnie-- czepiasz się wszelkich
                  drobnostek.

Postarajmy się konstruktywnie porozmawiać na tematy dotyczące budowy.

Jadwiga R.
    • Gość: Mariusz Re: Prad!Droga! IP: proxy / *.155.100.23.62.rev.coltfrance.com 29.10.02, 10:47
      Prad!Droga!Prad!Droga!Prad!Droga!Prad!Droga!Prad!Droga!Prad!Droga!Prad!Droga!
      Kurwa!
      Wczoraj na X pietrze odbyla sie walka o podlaczenie do pradu-WP gora,
      mieszkancy przegrali. Termin ogloszony przez Prezesa uplywa niedlugo. Ja powiem
      krotko-nie ma szans! Na XVI pietrowym budynku pracuje jeden elektryk i to z
      przerwami a do tego lekko wstawiony. Kiedys Czyzewski obiecal, ze montaz nowych
      kabli w miejsce ukradzionych potrwa dwa tygodnie..... to bylo na poczatku
      wrzesnia. Jest koniec pazdziernika a kable wisza i dlugo jeszcze beda wisiec
      pomimo, ze Czyzewski znow obiecal, ze do konca tygodnia bedzie prad w
      mieszkaniach.
      Troche optymizmu powialo od strony chodnikow (chodnikow, nie drogi!). Sytuacja
      ma jednak pare swoich smaczkow:
      - w piatek rano: 5 minut ukladania, 15 minut na papierosa..... a nastepnie
      wieczorem: praca przy wlaczonej lampie!
      - operator koparki to hobbysta-uwielbia nia jezdzic, choc ma to malo wspolnego
      z planowa budowa drogi. Tak naprawde to 99,9% czasu spedza na dowozeniu
      cementu, kostki, itp.

ALE MOZE TAK MA BYC!!!
      • Gość: Mały Re: Prad!Droga! IP: *.groupe-andre.fr 29.10.02, 11:37
        >> Troche optymizmu powialo od strony chodnikow (chodnikow, nie drogi!).

Kurwa mać! Wczoraj nie tknęli chodników palcem. Dzis pojawili się co prawda o 7
        rano, ale do 8 stali, niewiele robili, próbowali odpalic samochód WP. co się
        działo później nie wiem, ale czas biegnie niebłagalnie. Wątpię czy będzie
        winda w tym tygodniu (niski budynek) i czy pan Prezes dotrzyma terminów, o
        których pisał na forum

• Gość: Wacek Re: Prad!Droga! IP: 195.205.132.* 29.10.02, 12:30
          Ja się zawyczaj nie wyrażam, ale wczoraj też na X piętrze ktoś mi ujebał kabel
          tymczasowo zasilający moje mieszkanie. Teraz został już tylko niewielki kawałek
          z pętelką, który był w mieszkaniu. Do zasilania się nie nadaje, ale być może
          znajdę inne zastosowanie. Zreszta kabel i tak by mi się nie przydał wczoraj
          wieczorem, bo nie dało się go nigdzie włączyć. Na w razie czego Panie Prezesie
          przyjdę z kablem na rozmowę w sprawie odsetek. W drugiej ręce będę trzymał
          fakturę z serwisu Renault. Proszę mi podać NIP to od razu wezmę wystawioną na
          WP!

Kiedy będzię prad? Proszę nie odpowiadać tylko przysłać armię elektryków,
          najlepiej dzisiaj.

Wacek
          • Gość: Mały Re: Prad!Droga! IP: *.groupe-andre.fr 29.10.02, 12:46
            Armię elektryków?! Chyba żartujesz! Przecież w tym tygodniu piątek jest wolny,
            więc nie opłaca się panom specjalistom przyjeżdżać do Warszawy! No przecież oni
            też mają rodziny i muszą z nimi trochę pobyć! Więcej wyrozumiałości! Prąd nie
            zając.............................................................
    • Gość: Sebek Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.244.51.* 29.10.02, 13:38
      Ja staram się jednak patrzeć optymistycznie.
      Chodniki powstają z mozołem, ale powstają.
      Winda w wysokim budynku jeździ prawie bez zakłóceń.
      Jest już ciepła woda w budynku (to obietnica którą Prezes dotrzymał).
      Układana jest nadal terakota na schodach.

W urzedzie gminy sprawdziłem czy działka została podzielona - jest podzielona.
      Nie ma natomiast jeszcze wniosku w Sądzie Wieczystoksięgowym.
      Bez zwolnienia hipoteki z tych działek nie jest możliwe podpisywanie aktów
      notarialnych.

Dlatego zwracam się z pytaniem do Pana Prezesa Rogowskiego.

1. Czemu nie został jeszcze złożony wniosek w Sądzie na Al. Solidarności?
      2. Czy Bank Handlowy i inni wierzyciele zgodzili się na zwolnienie hipoteki z
      części działki na której stoi "jajo" i 8-pietrowiec?

Martwi mnie sprawa kablówki.
      Uważam, że to nie fair, że decyzja zapadła bez konsultacji z Mieszkańcami.
      Została wybrana firma Spray.
      Co przemawia przeciw firmie Spray:
      1 jest mało znana na rynku warszawskim,
      2 w opinii obecnych użytkowników, źle zorganizowana,
      3 jej oferta programowa jest uboga (nie ma np. HBO, Canal +, TVN 24)
      4 przyłączenie do sieci może kosztować nawet 1000 zł (w Aster dla przykładu
      niecałe 4 zł)- oznacza to 250 RAZY WIECEJ!!!

Co przemawia za:
      1 niższe ceny abonamentu niż u konkurencji

Kolejne pytanie do Prezesa.
      1. Czy WP negocjował ze Sprayem ceny za podłaczenie do sieci?
      2. Ile będziemy płacić za podłaczenie? (Docelowo będzie to przecież ok. 600
      mieszkań wiec chyba zniżka powinna być znaczna).
      3. Co w przypadku gdyby wiekszość mieszkańców chciała podłączyć się już teraz
      do np. Astercity?
    • Gość: Mariusz Re: WERSAL PODLASKI IP: proxy / *.155.100.23.62.rev.coltfrance.com 30.10.02, 08:56
      ktos kiedys napisal:
      Re: WERSAL PODLASKI 7 pytań - 7 życzeń (pobożnych
      r.rogowski 17-10-2002 09:40 odpowiedz na list odpowiedz cytując

Witam Państwa,
      Na wstępie chciałbym Państwa bardzo przeprosić za niedogodności związane z
      niezakończonymi pracami zewnętrznymi (chodniki, drogi), które uniemożliwiają
      mieszkańcom korzystanie z placu wewnętrznego.Chciałbym tu teraz odpowiedzieć
      na postawione tu przez Państwa pytania:

> 1. Kiedy zostaną wykonane drogi dojazdowe i chodniki?
      Odp: Do 15.11.02 - przygotowane, aby bez przeszkód mieszkańcy mogli
      dojść do klatek schodowych, do 15.12.02 - zakończenie wszystkich prac.

> 2. Kiedy zostanie uruchomiona winda i mieszkańcy będą mogli bez
      przeszkód > z niej korzystać?
      Odp: Uruchomiona do 30.10.02 wraz z odbiorem technicznym.

> 3. Kiedy będzie prąd i ciepła woda w mieszkaniach?
      Odp: Do 30.10.02

> 4. Kiedy rozpoczną się i zakończą prace w garażach?
      Odp: Rozpoczęcie prac od przyszłego tygodnia, zakończenie 15.12.02

> 5. Kiedy gmina będzie odbierać budynek?
      Odp: Postaramy się zgłosić budynek do odbioru przed 15.12.02

> 6. Kiedy będzie można podpisywać akty notarialne?
      Odp: Będziemy robili wszystko, aby pierwsze akty można było
      podpisywać jeszcze przed końcem grudnia, natomiast procedury podpisywania
      wszystkich aktów napewno ruszą w I kwartale 2003.

> 7. Czy mieszkańcy będą mieli do wyboru inną telewizję kablową niż
      Spray?
      Odp: Zgodnie z umowami przedwstępnymi Wersal ma obowiązek wykonać
      instalację wewnętrzną telewizyjną z możliwością odbioru telewizji kablowej.
      Taką możliwość nasze przedsiębiorstwo stworzyło, sygnał udostępnia firma Spray
      do czasu podjęcia przez Zarząd Wspólnoty mieszkaniowej decyzji o zmianie
      operatora.

Pozdrawiam
      Remigiusz Rogowski

JUZ SIE CIESZE NA NIESPODZIANKE, JAKA CZEKA MNIE PO POWROCIE DO DOMU - BEDE
      MIAL NORMALNY PRAD!!! OT, MILE! RANO NA KABELKU A WIECZOREM...? OBY NIE PRZY
      SWIECACH!

Oby powyzsze stwierdzenie nie bylo sarkazmem.....
      • Gość: Mały Re: WERSAL PODLASKI IP: *.groupe-andre.fr 30.10.02, 09:50
        > ktos kiedys napisal:
        > >
        > > > 2. Kiedy zostanie uruchomiona winda i mieszkańcy będą mogli be
        > z
        > przeszkód > z niej korzystać?
        > Odp: Uruchomiona do 30.10.02 wraz z odbiorem technicznym.

Ja też nie mogę się doczekać, jak dziś wieczorem wrócę z pracy i wjadę sobie
        windą na swoje pięterko... Panie Prezesie!

• Gość: Radi Re: WERSAL PODLASKI IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 31.10.02, 01:09
        PYTANIA DO PREZESA:

1.Co z resztą wind w 8 piętrowcu ??? Panie Prezesie ludzie dostają szału
        taszcząc wszystkie graty na góre, to jakaś paranoja - tak, tak do 30.10.02 -
        chyba ktoś sobie z nas robi jaja!!!!!!!!!!

2.Spostrzeżenie - może warto, aby ktoś pozamiatał na klatkach schodowych i
        osłonił marmury - ulegają ciagłemu zniszczeniu, walają się tam tumany gruzu po
        którym jesteśmy zmuszeni chodzimy bo przecież windy nie dzialają!!!!!!!!!!!!!!

3.Poinformowano mnie w firmie Spray, że ich okablowanie internetowe w pionach
        nie nadaje się np. do AsterCity - co z tym zrobimy!!!!!!!!!!!!!

• Gość: Mariusz Re: WERSAL PODLASKI IP: proxy / *.155.100.23.62.rev.coltfrance.com 30.10.02, 12:40
      OK, powialo optymizmem:
      - podobno prad ma byc tuz, tuz-poczatek przyszlego tygodnia,
      - winda jezdze caly czas, widzialem dzisiaj zapalone swiatla drugiej windy i z
      tego co mowil robotnik to juz wkrotce ma ruszyc; powodem problemow z winda moze
      byc fakt, ze jesli ktos przytrzymuje drzwi to na innych pietrach gasna i nie
      daja sie zapalic lampki przywolujace,
      - kostka idzie OK choc mam pewna watpliwosc: jak WP planuje ulozenie kostki na
      drodze az do wjazdu na budowe, skoro jest to droga wjazdowe rowniez na dalsze
      etapy? Niby widzialem, ze mozna tam dojechac od barakow WP ale czy tak
      bedzie....

Mam tylko wrazenie, ze z WP jest tak caly czas-niby juz, a potem czeka sie
      tygodniami.
      • Gość: Mieszkaniec Kolejne kłamstwa prezesa Remigiusza R. IP: 212.191.166.* 31.10.02, 10:35
        Witam wszystkich zrobionych, po raz kolejny, w konia.

Uruchomienie wind do 30 października, to termin wyznaczony przez prezesa. Jego
        niedotrzymanie, budynek 8 piętrowy, świadczy o niskich zdolnościach tego
        człowieka do zarządzania. Ponadto wychodzi brak kultury i etyki w prowadzeniu
        biznesu - nie będę tego uzasadniał.
        Straciłem resztki zaufania do tego człowieka. Nie uwierzę w rzadne jego słowo i
        będę ostrzegał wszystkich znajomych przed firmą Wersal Poslaski.

Pozdrawiam
        Zawiedziony mieszkaniec
    • Gość: elsbeth Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.160.148.* 01.11.02, 12:46
      Czy ktoś z was zna może telefon do prezesa? Ale jakiś inny niż przez
      sekretarkę, która broni go własną piersią przed klientami? Kupuję mieszkanie na
      Grochowskiej. To dopiero początki, oddawać go mieli dopiero w czerwcu 2003, ale
      budowa od ponad miesiąca stoi - podobno nie opłacono dźwigu. Za dwa tygodnie
      termin kolejnej raty, a do zadaszenia 4go piętra daleko, oj daleko.. I nikogo
      kompetentnego nie można złapać - prezes wiecznie na spotkaniach, podobnie
      kierownik inwestycyjny, nawet komórki nie odbiera. Nic nie wiemy. Nie macie
      jakiegoś namiaru?
      Z góry wielkie dzięki!
      • Gość: p Re: WERSAL PODLASKI IP: *.plusgsm.pl 03.11.02, 09:57
        Gość portalu: elsbeth napisał(a):

> Czy ktoś z was zna może telefon do prezesa? Ale jakiś inny niż przez
        > sekretarkę, która broni go własną piersią przed klientami? Kupuję mieszkanie
        na
        >
        > Grochowskiej. To dopiero początki, oddawać go mieli dopiero w czerwcu 2003,
        ale
        >
        > budowa od ponad miesiąca stoi - podobno nie opłacono dźwigu. Za dwa tygodnie

Tak z ciekawości, po co kupujesz nieistniejące mieszkanie?
        Trochę ryzykowne w obecnych czasach.
        Nie lepiej poczekać na gotowe, w końcu na rynku warszawskim ciągnie się sporo
        budów, które skończą się w okolicach podanej daty...?
        • Gość: mirex Re: WERSAL PODLASKI IP: *.acn.pl / 10.128.129.* 03.11.02, 20:31
          Krotki komentarz

Do zrozpaczonego klienta wersalu z ulicy grochowskiej:

Prezes wcale nie jest nieuchwwytny ani tez pani sekretarka nie broni do niego
          dostepu. Ja na przyklad bylem 2 tygodnie temu w sobote w biurze wersalu na
          wawazowej i umowilem sie na spotkanie z panem prezesem na srode. Pan prezes sie
          zjawil, zadalem mu swoje pytania i tyle... Proponuje nie wprowadzać atmosfery
          katastrofy.

Wspolczuje mieszkancom budynkow 1 i 2 ze oddanie ich budynkow sie przedluza ale
          taka sytuacja nie jest jeszcze niczym nadzwyczajnym na polskim rynku
          budownictwa mieszkaniowego. Prosze poogladac sobie listy dyskusyjne dotyczace
          innych developerow. Oczywiscie wersal jest sporo drozszy wiec powinien byc
          bardziej solidny , no i z tego tez wzgledu ma bardziej wymagajacych klientów.

No ale ze spozniaja sie z oddaniem budynku to nie uzasadnia wygłaszania takich
          panicznych stwierdzeń.
          Przykładowo w żadnym miejscu na tym forum nie znalazłem komentarza a propos
          tego, ze wersal ma dostac w najblizszym czasie kredyt na dokonczenie drugiego
          etapu inwestycji. Powinno to znaczaco poprawic plynnosc finansowa naszego
          developera i pozwolic na przyspieszenie prac na pozostalych inwestycjach.

W ogole chcialem zaproponowac mniej emocjonalna dyskusje i unikanie daleko
          idacych stwierdzen bo to do niczego dobrego nie prowadzi.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
          • Gość: K&T Re: WERSAL PODLASKI IP: *.ey.com.pl / 132.220.99.* 03.11.02, 22:06
            Zdecydowanie zgadzam się z wypowiedzią mirexa. Rozumiem irytację mieszkańców i
            przyszłych mieszkańców etapu I, jednak i tak jesteście w bardzo korzystnej
            sytuacji w porównaniu do mnie - ja podpisałem umowę na mieszkanie w budynku #4
            w II etapie, wpłaciłem już 80% wartości mieszkania i czeka mnie jeszcze co
            najmniej 8 miesięcy niepokoju.

Nieprawdą jest jednak, że p. prezes unika odpowiedzi na trudne pytania - ja dwa
            razy dzwoniłem i udało mi się skontaktować za pierwszym razem a nawet umówiłem
            się na spotkanie, które także się odbyło. Świadczy o tym również dwukrotna
            wypowiedź p. prezesa na forum dyskusyjnym.

Mieszkańcy I etapu - miejcie na uwadze, że Wasze niektóre radykalne wypowiedzi
            mogą się przyczynić do opóźnienia II etapu.

Pozdrawiam forumowiczów.
                • Gość: Mały PREZES KŁAMIE IP: *.groupe-andre.fr 05.11.02, 09:53
                  Gość portalu: Arkadiusz napisał(a):
                  > kłamie? a wiadomości o Wersalu na
                  > <a
                  href="http://www.arj255.aktualne.cz"target="_blank">www.arj255.aktualne.cz</
                  > a>
                  > widziałeś? Może najpierw się zapoznasz zanim coś napiszesz?

Też bym się chętnie zapoznał, ale podana strona nie działa. Niestety muszę
                  zgodzić się z poprzednikiem, że PREZES KŁAMIE. Z premedytacją wprowadza nas w
                  błąd podając nierealne terminy. Najpierw koniec lipca, potem sierpnia, wrzesnia
                  itd. Sorry, ale nie wierzę, że Preses sam wierzył w swoje obiecanki czerwcowe,
                  że do końca lipca ukończy I etap. Minęło kilka miesięcy, a roboty jeszcze im
                  zostało sporo. Kierownicy na budowie nie ukrywają, że jak przyjdzie zima to
                  prace staną i blok ukończą na wiosnę.
                  Współczuję czekającym na kolejne etapy.
    • Gość: Mariusz Re: WERSAL PODLASKI IP: proxy / *.155.100.23.62.rev.coltfrance.com 05.11.02, 09:07
      Dzisiaj bedzie wreszcie prad w jaju! Rano elektrycy wnosili skrzynki i mowili,
      ze dzisiaj podlaczaja! Nareszcie. 5 (lub 6) dni spoznienia mozna jakos
      przebolec.

Jesli chodzi o droge to tez sa jakies optymistyczne ruchy. Moze nawet zbyt
      optymistyczne-panowie zabezpieczyli sobie taki front robot, jakby chcieli
      tygodniowa prace wykonac w jeden dzien ale moze im sie uda.... poza tym bloto
      przymarzlo i jest zasypane piaskiem. Da sie przejsc sucha noga.

Oby, oby....
      • Gość: Wacek Re: WERSAL PODLASKI IP: 195.205.132.* 05.11.02, 09:46
        Dziękuję Mariusz za konstruktywną informację. Nie wiem tylko czy montaż
        skrzynek jest równoznaczny z podłączeniem dzisiaj prądu. Oby.

Nie chce mi się juz analizować kto i czy kłamie i czy w złej czy w dobrej
        wierze. Ciekawy jestem czy Prezes wyciągnie wnioski z tej całej sytuacji.
        Zobaczymy jak będzie wygladać wypłata odsetek.

Nie wiem też czy pomogą WP liczne reklamy, które pojawiły się ostatnio w radio,
        jeśli z drugiej strony będzie "stado" niezadowolonych klientów.

Wacek
              • Gość: Wacek Re: WERSAL PODLASKI IP: 195.205.132.* 05.11.02, 17:11
                Trochę optymizmu.

Byłem dzisiaj na budowie. Roboty idą pełną parą.

W stosunku do niedzieli:
                Przybyło dużo ułożonej kostki brukowej
                Zamontowano skrzynki elektryczne w jaju (Prąd w mieszkaniach ma być podłączany
                od jutra)
                Zamontowano drzwi wejściowe do jaja
                Znacznie posunęło się układanie gresu na klatce.

Wprawdzie mamy już listopad, ale dobre i to.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam smacznego jajka i mokrego dyngusa.

Wasz zawsze optymistycznie patrzący na świat.

Wacek

PS: Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje ...... itd.
                Aha. Zgodnie z prognozą, jutro ma padać śnieg.
                • Gość: Ja Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.191.166.* 06.11.02, 09:48
                  Proponuję trochę mniej optymizmu. Temperatura nad ranem spadła poniżej zera,
                  mimo tego robotnicy układający kostkę brukową walczą dzielnie. Pozostają inne
                  kwestie: piwnice, prąd w budynku 8 piętrowym (częste przygaszanie żarówki
                  zaczyna być denerwujące), elewacja i balkony - również 8 piętrowy. Poza tym
                  sprawa obciążenia hipoteki gruntu. Czy kotś z Was wie jaki jest status działań
                  zmierzających do jej zwolnienia i wydzielenia działek pod jajkiem i 8
                  piętrowym ?.

Na koniec mała uwaga z życia wzięta. Wspaniali mieszkańcy nie odróżniają
                  śmietnika od budki dla ochrony. Ja osobiście nie widziałem jeszcze śmietnika z
                  drzwiami (są już wstawione) i z oknami. Proponuję trochę ruszyć głową i nogami
                  przed wyrzuceniem śmieci.

Pozdrawiam
                  • Gość: Sebek Re: WERSAL PODLASKI IP: 212.244.51.* 06.11.02, 11:14
                    Optymizm jest zawsze wskazany o ile ma racjonalne uzasadnienie.
                    Cały czas wierzę w determinację Prezesa Rogowskiego i w szczęśliwe zakończenie
                    tej budowy.
                    Dlatego jeszcze raz zwracam się bezpośrednio do Prezesa o przedstawienie planów
                    związanych ze zwolnieniem hipoteki pod 8 i 16 pietrowcem.
                    Wiemy, że gmina zgodziła się na podział działki, została ona podzielona, ale za
                    tym jak na razie nie poszły inne działania WP (a moim zdaniem powinny).
                    Kilka dni temu zadałem pytania dotyczące zgody wierzycieli na zwolnienie
                    hipoteki.
                    Prezes, ani biuro sprzedaży w Warszawie nie odpowiedziało.
                    Wydaje mi się Panie Prezesie, że warto kontynuować nieśmiało rozpoczęty dialog
                    z mieszkańcami.
                    Dlatego zapraszam do dyskusji i odpowiedzi na zadane pytania.

1. Czemu nie został jeszcze złożony wniosek w Sądzie Wieczystoksięgowym?
                    2. Czy Bank Handlowy i inni wierzyciele zgodzili się na zwolnienie hipoteki z
                    części działki na której stoi "jajo" i 8-pietrowiec?
                    3. Czy WP negocjował ze Sprayem ceny za podłaczenie do sieci?
                    4. Ile będziemy płacić za podłaczenie kablówki? (Docelowo będzie to przecież
                    ok. 600 mieszkań wiec chyba zniżka powinna być znaczna).
                    5. Co w przypadku gdyby wiekszość mieszkańców chciała podłączyć się już teraz
                    do np. Astercity?
                      • Gość: Wacek Będzie Spray i koniec IP: 195.205.132.* 06.11.02, 15:48
                        Nie lubię się powtarzać, ale się powtórzę.

Spray jest nową firmą na rynku i nie jest przypadkiem, że wchodzi na nowe
                        osiedla. Po prostu odpala część wysokiej opłaty instalacyjnej developerowi,
                        który go wpuszcza na budowę. Robi przy tym taką instalację, żeby inna firma nie
                        mogła jej wykorzystać. Mieszkańcy nie mają tu nic do powiedzenia. Albo zapłacą
                        za instalację, albo w ogóle nie będą mieć telefonu, TV, Internetu. A jak już
                        będzie instalacja i część mieszkań będzie podłączona, to żadna wspólnota
                        mieszkaniowa nie zdoła ze względu na koszty wprowadzić nowego operatora.

A developer wywiązał się z umowy. Instalacja jest. Nigdzie nie było mowy, że ma
                        być tania.

Wacek.
                        • Gość: rudi Re: Będzie Spray i koniec- DO PREZESA !!!!!!!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 07.11.02, 00:27
                          tak, tak juz o tym pisałem - rozmawiałem z kims z firmy Spray i dowiedziałem
                          się, że ich okablowanie internetowe nie pasuje do innego operatora - mają
                          monopol.
                          A co Pan Prezes na to ?????????????????? Czy tak słabo się na tym zna, że nic o
                          tym nie wiedział ????????????????

PANIE PREZESIE CO Z RESZTĄ WIND W 8 PIĘTROWCU I CO Z RESZTĄ ELEWACJI, KTÓRA
                          JEST NIEOTYNKOWANA - IDZIE ZIMA , IDZIE ZIMA...................
                          • Gość: Sebek Re: Będzie Spray i koniec- DO PREZESA !!!!!!!! IP: 212.244.51.* 07.11.02, 09:27

Prezes znów znacząco milczy...
                            Takie działanie opisane przez Wacka i rudiego to działanie wbrew interesom
                            mieszkańców i wszyscy przyszli Klienci WP powinni wiedzieć o tym, jak deweloper
                            ten dba o ich interesy.

To po prostu granda.
                            Najlepiej gdybyśmy się wcale nie odzywali (na praskiej ulicy mówi się "morda w
                            kubeł "), a Wersal wybierze za nas:

a. kablówkę
                            b. notariusza
                            c. firmę zarządzającą budynkiem
                            d. i dziesiątki innych podejrzanych firemek

a te oskubią nas z reszty pieniędzy dzieląc się z odpowiednimi osobami.
                            Niedawno przez chwile uczestniczylem w spotkaniu mieszkańców na placu budowy
                            i ludzie byli oburzeni taki postepowaniem.
                            Ale kto się tym przejmuje?
                            Czy Pan Prezes jeszcze pamięta takie powiedzenie:
                            KlIENT NASZ PAN ???!!!
                            Obawiam się, że nie.
                        • Gość: Mirek Re: Będzie Spray i koniec IP: spc:* / 126.20.48.* 07.11.02, 13:50
                          Powinniśmy razem domagać się, aby wszystkie kable telefoniczne z mieszkań
                          zbiegły się w piwnicy, czy innym wspólnym miejscu. Oczywiście powinno to zostać
                          zrobione w koszcie mieszkania i pozostać własnością Wspólnoty. Operator miałby
                          dojście dopiero od tego miejsca i jeden drugiemu by niw\e wadził. Teraz zanosi
                          się na to, że SPRAY zostanie właścicielem pionów kablowych i to jest bardzo
                          groźne. Może w grupie umówilibyśmy się z kierownikiem od elektryki w celu
                          wyjaśnienia sprawy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na tel 8272983.
                          • Gość: Mishock Re: Będzie Spray i koniec IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.11.02, 02:02
                            Jako "nowy" pozdrawiam wszystkich uczestników duskusji -
                            VIII piętrowiec, mieszkanie odebrane.
                            Wydaje się, że w naszym wspólnym interesie byłoby lepsze zorganizowanie się
                            - czy możemy umówić spotkanie mieszkańców z kilkudniowym wyprzedzeniem i
                            najlepiej w dzień wolny od pracy?
                            Sprawy podpisywania aktów notarialnych i wyboru telewizji kablowej są gorącymi
                            tematami - warto chyba krótko przedyskutować je w naszym gronie i ponownie
                            umówić się na spotkanie z prezesem; ale KONIECZNIE po wczesniejszej rozmowie
                            pomiędzy mieszkańcami, bo inaczej znowu stracimy inicjatywę w dyskusji z
                            prezesem, który chyba zbyt łatwo "zapanował" nad klientami podczas poprzedniej
                            rozmowy.
                            Czy na przykład, jeśli warunki podłączenia "Spraya" są niezadowalające, nie
                            możemy zbojkotować tej decyzji, odmówić podłączenia kabla i po zawiązaniu się
                            wspólnoty mieszkaniowej przegłosować wybór najlepszej oferty?
                            Pozdrowienia.
                            • Gość: Sebek Re: Będzie Spray i koniec IP: 212.244.51.* 08.11.02, 09:32
                              Uważam że pomysł Mishocka jest bardzo dobry.
                              Musimy bardziej się zorganizować i wziąść sprawy w swoje ręce.
                              Ja chętnie przyjdę na takie spotkanie i zawiadomię ludzi których znam.
                              Czas ucieka i działa na naszą niekorzyść.
                              Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie spotkanie w jak najszerszym gronie
                              i wytypowanie osób które będą miały pełnomocnicywo do reprezentowania reszty.
                              Może przydałby się też zaprzyjaźniony prawnik?
                              Co do samej TV Spray słyszałem, że ktoś chciał nawet zbierać podpisy pod
                              protestem do Prezesa. Może to jest pomysł?
                              Ale pomysł z bojkotem Spraya jest chyba o niebo lepszy. W końcu nikt nas nie
                              może zmusić do przyjecia niekorzystnych warunków.
                              Kolejną sprawą do omówienia jest sprawa zniżek przy podpisywaniu aktów
                              notarialnych.
                              Bardzo trudno jest je wywalczyć bo notariusze bardzo się pilnują.
                              Ale znam przypadki kiedy mieszkańcom (dużym grupom) udało się wywalczyć niższe
                              opłaty notarialne.
                              Prośba do Mishocka, aby zaproponował jakiś termin spotkania...
                              • Gość: Mishock Re: Będzie Spray i koniec IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.11.02, 23:24
                                Co do terminu spotkania, to może niedziela 17.11.2002. o godzinie np. 15.00?
                                W związku z porą roku umówić musimy się na klatce schodowej.
                                A tak przy okazji, czy ktoś zna już warunki przyłączenia do TV Spray -
                                osobiście czekam na odpowiedź Spray'a na maila w tej sprawie.
                                I czy może znane są warunki finansowe i treść aktów notarialanych?
                                • Gość: Ania Spotkanie IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.02, 20:42
                                  Hej
                                  A moze tydzien pozniej, np. w sobote 23 powiedzmy o 15? (to tylko luzna sugestia - bardzo chcialabym wziac udzial w tym spotkaniu, a 17-ego nie dam rady :)
                                  Pozdrawiam
                                  Ania

Gość portalu: Mishock napisał(a):

> Co do terminu spotkania, to może niedziela 17.11.2002. o godzinie np. 15.00?
                                  > W związku z porą roku umówić musimy się na klatce schodowej.
                                  > A tak przy okazji, czy ktoś zna już warunki przyłączenia do TV Spray -
                                  > osobiście czekam na odpowiedź Spray'a na maila w tej sprawie.
                                  > I czy może znane są warunki finansowe i treść aktów notarialanych?
                  • Gość: polnow Re: WERSAL PODLASKI- kilka waznych pytan IP: *.acn.waw.pl 24.11.02, 21:57
                    Witam i pozdrawiam wszystkich sasiadow !!!
                    Jestm nowym gosciem tego forum, o jego istnieniu dowiedzialem sie niedawno od
                    sasiada jadac winda w "jaju".
                    Mam kilka WZANYCH pytan.
                    1.czy Spray jest iedynym operatorem dopuszczonym do budynkow, bo o ile mi
                    wiadomo w pionach zostaja jeszcze dwie rurki do kabli wolne
                    2.czy wiadomo jak firma bedzie zajmowala sie administracja budynkow prze 1 rok
                    3.czy wiadomo jak firma bedzie sie zajmowal ochrona osiedla i czy osiedle
                    bedzie monitorowane prze kamery TV przemysloweji czy bede domofony czy
                    videodomofony
                    4.czy wiadomo jak wyglada sprawa hipoteki na dzien dzisiejszy
                    5.czy WP nazuca notariusza, czy kazdy moze sobiw przyprowadzic swojego

Pozdrawiam wszystkich

polnow