• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy warto kupować mieszkanie pod Warszawą ? Dodaj do ulubionych

• IP: *.aster.pl 16.08.06, 22:41
    Planuję w ciągu najbliższych kilku miesięcy kupić sobie pierwsze własne
    mieszkanko. Na początek nie byłoby to nic dużego - jakieś 40 - 45 m^2 góra.
    Jestem póki co sam, więc takie mieszkanie spokojnie powinno mi wystarczyć.
    Oprócz przyglądania się ofertom w Warszawie postanowiłem również przyjrzeć się
    okolicznym miastom. Moją uwagę zwrócił Puszków: ceny mieszkań w granicach 3,2
    - 3,4 tys/m2 (przynajmniej takie mam dane), a więc sporo mniej niż w
    Warszawie. Ponadto dojazd stamtąd do centrum - KM kursujące co 10 minut w
    szczycie, do tego PKP PR i SKM oraz WKD wygląda całkiem sensownie i nie
    wykluczone, że byłby lepszy, niż np. z Tarchomina czy dalszych zakamarków
    Warszawy. Jednakże mam kilka wątpliwości, które mam nadzieję pomożecie mi
    rozwiać. Chyba jest wśród Was ktoś, kto dojeżdża z tamtych stron codziennie do
    pracy do Warszawy ?
    A więc:
    - jak faktycznie wyglądają ceny, jakość i wybór mieszkań w Piastowie i
    Pruszkowie ?
    - czy dojazd do Warszawy wygląda faktycznie tak dobrze, jak mi się wydaje ?
    Zmotoryzowany nie jestem i póki co nie planuję zakupu samochodu, więc opcja
    grzęźnięcia w korkach odpada
    - rozmawiałem na ten temat z rodzicami. Oni uważają, że mieszkanie poza
    miastem to jednak zawsze jest "poza miastem", tzn. każdorazowo idąc np. na
    imprezę w Warszawie musiałbym pamiętać o skalkulowaniu powrotu.
    - Jak ogólnie mieszka się w Pruszkowie czy w Piastowie ? Czy mieszkając w
    takim miasteczku można znaleźć rozrywki na miejscu, czy raczej trzeba się
    liczyć z tym, że mieszka się de facto w Warszawie, a tam tylko śpi ?

Edytor zaawansowany
    • Gość: Krzychu IP: *.aster.pl 16.08.06, 22:51
      moze nie bede obiektywny, poniewaz mieszkam w Warszawie i jest mi tu dobrze.

poslucha rodzicow - warszawa to zawsze Warszawa, a te powrory z imprez mlody
      czlowieku - trafione w 10 ! :)

na powaznie, nigdy nie rozwazalem mieszkania pod miastem. Jezeli bedziesz mial
      mozliwosc nabycia mieszkania w Wawie, zrob to a nie bedziesz zalowal. Wybierz
      sie na wycieczke do Pruszkowa , Piastowa, a pozniej wroc do centrum Warszawy i
      raz jeszcze wycieczka po duzych osiedlach i ponownie do centrum. Odpowiedz
      bedziesz mial.

Good luck
      • Gość: jaQbek IP: *.aster.pl 16.08.06, 23:03
        Pociągi, sprawdzałem, kursują od 4 do 23.30. W wieku też już raczej nie jestem
        takim, gdzie wraca się z imprez o 2 w nocy ;) Ponadto zaoszczędzonme pieniądze
        można zawsze przeznaczyć na samochód.
        • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 16.08.06, 23:07
          ja chyba nie owazylbym sie jechac pociagiem w "nocy", kumpel mieszka w grodzisku i juz 2 razy lecial z pociagu... na szczescie nic sie nie stalo, ale przestal jezdzic pociagami wieczorem
    • Gość: goznoxx1 IP: *.acn.waw.pl 16.08.06, 22:52
      mam ten sam dylemat, ceny w Warszawie to horror... np. 6 tys na targowko - lekka przesada

ja mysle o Piasecznie
      • Gość: Krzychu IP: *.aster.pl 16.08.06, 22:54
        a ja zostaje przy wersji - lepiej mniejsze ale w Warszawie. Owszem mozna miec po
        100 metrow pod Wawa, ale co z tego ...
        • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 16.08.06, 22:58
          jakbys mial rodzine to tez wolalbys mniejsze w wawie niz wieksze pod?

wszystko jest wzgledne

ja musze kupc 3 pokojowe i w Piaseczie wyniesie mnie to c.a 230 tys, a w wawie c.a 350 - jest drobna roznica
        • Gość: jaQbek IP: *.aster.pl 16.08.06, 23:00
          No właśnie "co z tego" ? Gdybym miał wolne 600 tys., nawet bym się nie
          zastanawiał. W tej chwili metr mieszkania w Warszawie, przy metrażu rzędu 40 m2,
          to ok 5 - 6 tys. Pod koniec roku lub na początku przyszłego będzie więcej. 240,
          a 130 tys. za mieszkanie to dla mnie jest różnica.
          Czy jest ktoś, kto mając podobny dylemat jak ja, zdecydował się na zamieszkanie
          na zachód od Warszawy i może cokolwiek powiedzieć o trafności lub nie inwestycji ?
      • Gość: jaQbek IP: *.aster.pl 16.08.06, 22:57
        Piaseczno, jak dla mnie, odpada. Jest praktycznie tylko jedna droga dojazdu -
        wiecznie zakorkowana ul. Puławska. Pociągi jeżdżą tam stanowczo zbyt rzadko, by
        stanowiły alternatywę
        • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 16.08.06, 23:00
          hmm moji znajomi jada z Piaseczna na Domaniewska 42 (praca) 40 min... wiec nie wiem gdzie te korki

ale o Pruszkowie rowniez mysle
    • Gość: co IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.06, 23:07
      Jeżeli cena takiego mieszkania ma oscylować w granicach 400 000 (czyli duże
      mieszkanie pod W-wą) to zdecydowanie lepiej kupić dom/segment. Podobnie, jeśli
      ktoś kupuje 60m2 w Warszawie za 400 000.

Mieszkam w centrum i wiem, że w w sercu miasta w godzinach szczytu są takie same
      korki, jak pod W-wą. Ja się wynoszę pod Warszawę - tam przy najmniej jest cisza
      i spokój.
      • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 16.08.06, 23:08
        szczera prawda, byly rowniez takie plany - ale finansowo nie poodlamy :(
      • Gość: jaQ IP: *.aster.pl 16.08.06, 23:14
      • Gość: jaQbek IP: *.aster.pl 16.08.06, 23:18
        > Jeżeli cena takiego mieszkania ma oscylować w granicach 400 000 (czyli duże
        > mieszkanie pod W-wą) to zdecydowanie lepiej kupić dom/segment. Podobnie, jeśli
        > ktoś kupuje 60m2 w Warszawie za 400 000.
        Hej! Gdzie ja napisałem, że chce kupić chatę za 400 000 ?
        Póki co obawiam się, ze moje marzenia o wielkiej chałupie skończą się na
        kawalerce - góra dwóch pokojach. A że pieniążków nigdy za wiele, a ceny w
        Warszawie galopują jak dzikie, przeto zastanawiam się, co zyskam, a co stracę
        decydując się na zamieszkanie pod Warszawą. Gdybym miał te 400 tys. to
        podejrzewam, że podobnie jak mój kolega z roboty, kupiłbym sobie działkę na
        obrzeżach stolicy i stawial dom. Ale po pierwsze póki co dom nie jest mi
        potrzebny, bo to i koszty eksploatacji, a po drugie nie stać mnie.
        • 16.08.06, 23:43
          nie zapominaj o czynszu w bloku.
          mniej wiecej koszt eksploatacji domu i czynsz w bloku to ta sama oplata.
          co do wyboru Warszawa lub obrzeza - nie ma dobrego wyboru - zawsze jest cos za cos.

Mieszkam w Piasecznie - do lasu mam 10 minut powolnym spacerkiem. DO Auchan 4
          przystanki. Do Janek 15 minut samochodem. Do stacji PKP 10 minut spacerkiem. Do
          autobusu 3 - 5 minut. Na targ 2 minuty. Nie mam koniecznosci (oczywiscie poza
          praca odwiedzac Warszawy). Jade do pracy - najczesciej samochodem, a wieczorkiem
          wracam do swojego mieszkanka i spedzam czas w ciszy i spokoju - odpoczywam...

Wczesniej mieszkalem kilka lat w Warszawie wiec mam porownanie. Saska Kepa -
          super lokalizacja jak na Warszawe. Blisko do centrum - tylko po co jezdzic
          wlasciwie do centrum? Do pracy jechalem dluzej niz teraz ale to kwestia
          uzalezniona od miejsca pracy. Gdyby nie to ze ukradli mi samochod w calosci raz.
          W czesciach chyba 3 razy to byloby calkiem fajnie.

Mieszkalem na Ursynowie - coz to miejsce ma swoj niepowtarzalny urok slamsow
          duzych europejskich miast. Blokowiska, w ktorych klebia sie tlumy ludzi. Na
          spacer mozesz wyjsc sobie wzdluz KENu podziwiac sznury samochodow - zawsze to
          jakas rozrywka.

Sluzew - tu mieszkalem z widokiem na Pulawska - 4 miesiace (o 4 za dlugo).

Sa dzielnice, w ktorych warto zamieszkac - Ochota, zielone Powisle, stary
          Mokotow - ale za cene luksusowje willi na 2000 m2 pod Warszawa.

Wybor nie jest prosty ale zawsze nalezy do Ciebie.
          • 16.08.06, 23:48
            dodam jeszcze jedno
            jak mam ochote pojechac do Warszawy w celach rekreacyjnych (rzadko ale jednak)
            to z reguly w weekend albo wieczorem bo tylko wtedy mozna jako tako poruszac sie
            jej ulicami. Wsiadam w samochod i 20 minut zajmuje mi podroz do GalMoku. Troche
            dluzej do centrum (no ale jak juz pisalem - po co tam jezdzic) Czasem wybiore
            sie na Stare Miasto - max 30 minut.
            Zdarza sie i tak ze nie jestem w stanie prowadzic samochodu, a musze dostac sie
            do domu z Warszawy. Naprawde 50 pln raz na kilka miesiecy na taksowke jeszcze
            nikogo nie doprowadzilo do bankructwa. Pozatym ostatnio puscili w koncu nocny do
            Piaseczna wiec wszystko jestt jeszcze prostsze
            • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 16.08.06, 23:51
              hmm... coraz bardziej przekonuje sie do Piaseczna :) wyglada na rewelacyjna lokalizacje :)

a w nocy racja, jest taxi - albo nocowanie u przyjaciol :)

• Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.06, 13:17
                > hmm... coraz bardziej przekonuje sie do Piaseczna :) wyglada na rewelacyjna
                > lokalizacje :)

To zależy. Należy wziąć pod uwagę koszty i czas podróży na stałych trasach. Jeśli masz zamiar dotrzeć do centrum koleją - 30 minut. Niedużo. Ozczywiście jeśli pracujesz i mieszkasz w okolicach stacji PKP.
                Tyle że do stałych kosztów utrzymania należy doliczyć miesięczny bilet na PKP (126 zł?) i pomożyć przez liczbę domowników. którzy muszą się dostać do Warszawy. Przy założeniu, że dalej poruszasz się na piechotę.

Jeśli poruszasz się samochodem policz, jakie poniesiesz dodatkowe koszty. Np. w moim wypadku (obecnie do pracy dojeżdzam metrem) musiałbym dołożyć ok. 110 zł na samo paliwo (LPG) zużywane podczas dojazdu do pracy (założyłem, że dojeżdzam do jakiejś stacji metra 12,5 km czyli mniej więcej połowę drogi Piaseczno - Warszawa - pracuję w centrum, więc ze względu na parkomaty wolę dalej pojechać metrem).
                Do tego oczywiście dochodzą koszty eksploatacji pojazdu (klocki hamulcowe, płymy, etc.), być może koszty podróży pozostałych domowników oraz pozostałych wizyt w stolicy.
                Do tego dochodzi czas dojazdu.

Nie wiem ile wynosi czas podróży na podobnej trasie autobusem, ale obawiam się, że dotarcie do celu musi zająć przynajmniej godzinę. Moim zdaniem za dużo, jeśli trzeba to robić dwa razy dziennie.
                • Gość: ja IP: 81.219.8.* 20.08.06, 13:36
                  Te koszty można zrekompensować:
                  - niższym czynszem
                  - niższymi cenami produktów i usług

Dodatkowo, jeżeli chodzi o Pruszków, to za SKM i ZTM płaci się 90 PLN.
                  Mieszkając w WARSZAWIE bilet miesięczny 66 PLN. Różnica zatem niewielka...
                  • 20.08.06, 13:59
                    > Te koszty można zrekompensować:
                    > - niższym czynszem

A ile wynosi średni czynsz? W Warszawie waha się od ok. 350 (spora oferta) do nawet 650 zł (Wilanów, Szczęśliwiece - chociaż tam jest bardzo duży rozrzut).

> - niższymi cenami produktów i usług

Wydaje mi się, że różnice są groszowe.

> Dodatkowo, jeżeli chodzi o Pruszków, to za SKM i ZTM płaci się 90 PLN.
                    > Mieszkając w WARSZAWIE bilet miesięczny 66 PLN. Różnica zatem niewielka...

Oczywiście. Odniosłem się do opinii o Piasecznie - moim zdaniem Piaseczno i okolice (oraz północne obrzeża Warszawy) nie są specjalnie atrakcyjnymi lokalizacjami (oczywiście z mojego punktu widzenia).

Chociaż nadal należy brać pod uwagę, że jeśli każdy członek rodziny musi posiadać odrębny bilet miesięczny na SKM _oprócz_ a nie zamiast karty miejskiej, może się okazać, że stałe opłaty rosną niebotycznie.
                    • Gość: ja IP: 81.219.8.* 20.08.06, 15:25
                      voy3 napisał:

> A ile wynosi średni czynsz? W Warszawie waha się od ok. 350 (spora oferta) do
                      n
                      > awet 650 zł (Wilanów, Szczęśliwiece - chociaż tam jest bardzo duży rozrzut).

4-4,5 PLN m2 w nowym budownictwie (wspólnota+zarządca). Jest to znacznie taniej
                      niż np. na Tarchominie (pomijając wyjątki może)

>
                      > > - niższymi cenami produktów i usług
                      >
                      > Wydaje mi się, że różnice są groszowe.

Np. dentysta: 80 - 100 PLN, godzina (60 MIN.)na nowoczesnym basenie: 8-10 PLN.
                      Czasem są to grosze, czasem nie..

>

> Oczywiście. Odniosłem się do opinii o Piasecznie - moim zdaniem Piaseczno i
                      oko
                      > lice (oraz północne obrzeża Warszawy) nie są specjalnie atrakcyjnymi
                      lokalizacj
                      > ami (oczywiście z mojego punktu widzenia).

Też tak uważam

>
                      > Chociaż nadal należy brać pod uwagę, że jeśli każdy członek rodziny musi
                      posiad
                      > ać odrębny bilet miesięczny na SKM _oprócz_ a nie zamiast karty miejskiej, moż
                      > e się okazać, że stałe opłaty rosną niebotycznie.

To prawda, ale zwróć uwagę na fakt, że opisane wyżej niższe ceny życia również
                      można przemnożyć razy ilość domowników. W przeciwieństwie do dojazdów do
                      Warszawy, ta oszczędność dotyczy zawsze i wszystkich domowników. Do
                      przedszkola, podstawówki, liceum można chodzić w Pruszkowie i nie trzeba mieć
                      biletu miesięcznego (szkoły są na dobrym poziomie, nauczyciele często
                      dojeżdżają z Warszawy, bądź tam się kształcili). Co innego studia, oczywiście.
                      Ale teraz popatrz: żyjąc w Warszawie w zasadzie od dzieciństwa przydaje Ci się
                      bilet miesięczny (66 bądź mniej PLN). W Pruszkowie bilet nie jest tak
                      potrzebny.

Aha! Część członków rodziny - nawet w przypadku codziennych dojazdó do
                      Warszawy - płaci przecież BILET ULGOWY (np. 50%)!
                      • Gość: JA IP: 81.219.8.* 20.08.06, 15:29
                        > > Chociaż nadal należy brać pod uwagę, że jeśli każdy członek rodziny musi
                        > posiad
                        > > ać odrębny bilet miesięczny na SKM _oprócz_ a nie zamiast karty miejskiej
                        > , moż
                        > > e się okazać, że stałe opłaty rosną niebotycznie.

duuuuuuuuży BŁĄD!!!!! NIE_MA_"OPRÓCZ". Bilet sieciowy,to bilet miejski ZTM (66
                        PLN) plus SKM (24 PLN). 90 PLN to wszystko czego potrzebujesz, aby poruszać się
                        metrem, SKM, autobusami i tramwajami w obrębie CAŁEJ aglomeracji warszawskiej.
                        • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.06, 16:03
                          Przyjąłem ;)
                      • Gość: ja IP: 81.219.8.* 20.08.06, 15:34
                        I jeszcze jedno: MUSI być tu taniej, bo nie ma obcokrajowców, ambasad i
                        bogatych firm zagranicznych, które zawyżają ceny :-)
                      • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.06, 16:02
                        Dla porządku:

> 4-4,5 PLN m2 w nowym budownictwie (wspólnota+zarządca). Jest to znacznie
                        > taniej niż np. na Tarchominie (pomijając wyjątki może).

Czyli ok. 260 - 300 zł miesięcznie za mieszkanie 65 m2.

> Np. dentysta: 80 - 100 PLN, godzina (60 MIN.)na nowoczesnym basenie: 8-10
                        > PLN.
                        > Czasem są to grosze, czasem nie.

W Warszawie:
                        basen (bilety 100%) - 15 złotych na pływalni SGGW, 10 zł na Hirszfelda za godzinę, 15 - 20 zł w wodnym parku na Merliniego.

Koszt dentysty jest uzależniony od celu wizyty, więc trudno porównywać.

> Do
                        > przedszkola, podstawówki, liceum można chodzić w Pruszkowie i nie trzeba mieć
                        > biletu miesięcznego (szkoły są na dobrym poziomie, nauczyciele często
                        > dojeżdżają z Warszawy, bądź tam się kształcili). Co innego studia,
                        > oczywiście.

Na etapie liceum to prawdopodobnie dziecko będzie przynajmniej współdecydowało ;)

> Ale teraz popatrz: żyjąc w Warszawie w zasadzie od dzieciństwa przydaje Ci
                        > się bilet miesięczny (66 bądź mniej PLN). W Pruszkowie bilet nie jest tak
                        > potrzebny.

Nie przesadzajmy. Do przedszkola i szkoły podstawowej zwykle chodzi się w bliskiej okolicy.

Zresztą ja się nie staram udowodnić, że jest lepiej / gorzej, raczej podpowiadam, że odpowiedź na pytanie "czy opłaca się mieszkać pod Warszawą" zależy od bardzo indywidualnych czynników. Mnie np. zupełnie nie interesuje nocna komunikacja z Warszawy do miejsca, w którym będę mieszkał, bo w takich porach zwykle poruszam się samochodem.
                        • Gość: ja IP: 81.219.8.* 20.08.06, 16:15
                          > Nie przesadzajmy. Do przedszkola i szkoły podstawowej zwykle chodzi się w
                          blisk
                          > iej okolicy.

Zwłaszcza na obrzeżach Warszawy?

Mnie np. zupełnie nie interesuje nocna komunikacj
                          > a z Warszawy do miejsca, w którym będę mieszkał, bo w takich porach zwykle
                          poru
                          > szam się samochodem.

No, dla mnie to zawsze był największy problem mieszkania pod Warszawą
                          (zwłąszcza w czasach liceum i na studiach).
                          • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.06, 16:22
                            > Zwłaszcza na obrzeżach Warszawy?

Głowy sobie nie dam uciąć (szczególnie jeśli chodzi o przedszkola, których zdaje się jest coraz mniej), ale tak mi się wydaje.

> No, dla mnie to zawsze był największy problem mieszkania pod Warszawą
                            > (zwłąszcza w czasach liceum i na studiach).

Ja już po liceum i po studiach, a zanim zacznę się martwić o powroty dzieciaków też trochę czasu upłynie.
    • 17.08.06, 08:23
      Spójrz na tę inwestycje w Pruszkowie kastel.com.pl/inwestycja.htm Ceny
      podobno od 2 800 do 3 200 zł, dopiero co zaczynają sprzedawać. Ja kupiłam
      mieszkanie w Ursusie, ale nawet żeśmy się z mężem zastanawiali czy by nie
      odsprzedac i kupić w Pruszkowie. Bardzo dobra lokalizacja, bardzo blisko do
      kolejki WKD. A co do nocnych powrotów - codziennie sie nie baluje w Wwie, a 50
      zł na taksówkę po prostu trzeba wliczyć w "koszty". Mój mąż kilknanaście lat
      wracał do domu WKD i nigdy nic mu się nie stało w nocy.
      • Gość: dubrownik IP: 141.6.8.* 17.08.06, 09:08
        Mieszkalem 20 lat w Piastowie. Jezdzilem pociagiem , tym o 23.59 rowniez i
        NIGDY nic mi sie nie stalo.
        Linia Grodziska rozni sie jednak od kuerunku na Tluszcz, z calym szacunkiem.
        Piastow moge spokojnnie polecic
        • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 10:45
          Dlatego patrzę w kierunku Piastów / Pruszków. Ząbki, Radzymin itp. np. odpadają
          dla mnie kompletnie: kiepski dojazd a do tego trzeba by przepchać się przez całą
          Warszawę do pracy (w tej chwili na Ochocie)
      • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 09:49
        dzieki za info, dzwonilem... nie maja jeszcze pozwolenia na budowe (mieli dostac miesiac temu)

aha ceny od 2800 do 3300 netto
        • Gość: ja IP: *.devs.futuro.pl 17.08.06, 10:32
          Byłem w podobnej sytuacji i postanowiłem jednak kupić w Pruszkowie. Co
          zdecydowało:

1. inwestycja - inwestuje się tam, gdzie jest taniej, bo tam ma jeszcze szanse
          wzrosnąć;
          2. rozwój. Planowane są: - inwestycje w WKD (nabycie przez konsorcjum
          samorzadowe): odgałęzienie do Janek, łącznik z PKP/SKM przez Pruszków,
          całkowita wymiana taboru na nowoczesny, remont infrasturktury
          - rozwój SKM (szybki i prawie komfortowy dojazd, gdzie nie czuje się tych 16
          kilometrów)
          - BILET SIECIOWY na całą aglomerację!!! (90 PLN)
          - 19-25 minut jesteś pod Pałacem
          - Al. Jerozolimskie wraz z dotarciem A-2 i autostradą salomea-wolica staną się
          w ciągu 4 lat jedną z bardziej jeszdnych arterii w Warszawie (już trwa remont)
          - Inwestycje miejskie: tor kolarski, stadion piłkarski, infrastruktura
          sportowa, fajny, nowoczesny basen, deptak, rewitalizacja centrum, duży zadbany
          park
          - nowe , ciekawe inwestycje komercyjne (dużo nowych sklepów i punktów
          usługowych powstaje obecnie w centrum)

3. Ceny (np. ok. 70m2 z garażem podziemnym) to ok. 450 PLN miesięcznie
          4. Cisza, spokój i czyste powietrze
          5. Bliskość centrum Warszawy - bariera jest czysto psychologiczna, bo to "inne
          miasto". Ja większość czasu i weekendy spędzam w centrum i korzystam w pełni ze
          wszystkich mozliwości edukacyjnych, kulturalnych i rozrywkowych stolicy. W
          weekend samochodem do centrum jedziesz ok. 20 minut. Znajomi nas chętnie
          odwiedzają -bez problemu, bo dojazd z centrum jest dziecinnie prosty.
          6. Stac mnie na przestronne mieszkanie i mogę nieźle powybrzydzać
          7. Jest zielono
          8. Bliskość lasów terenów rekreacyjnych, stadniny koni
          9. Można nawet pograć na 2 boiskach do siatkówki plażowej ;-)
          10. Blisko do: Janek, Maximusa , Blue City i Reduty (10-15 km)
          , bezpłatne autobusy

Minusy:
          1. Te 30 minut snu krócej w porównaniu z centrum Warszawy
          2. Codzienne dojazdy
          3. Przydaje się samochód
          4. W tygodniu korki (25 - godzina - zaleznie od pory dnia i roku)
          5. Miasto ma zaleglości infrastrukturalne z poprzednich czasów (nie wygląda
          zbyt okazale, ale zmienia się to baaardzo szybko)
          6. Nazwa nie budzi zbyt pozytywnych konotacji
          7. Cały czas czekamy na powstanie deptaka i wraz z nim centrum miejskiego z
          prawdziwego zdarzenia
          8. Słaba komunikacja autobusowa
          9. Brak nocnych połączeń (imprezowych)
          10. Trochę "elementu" na ulicach (ale jest bezpiecznie)

Dla mnie plusy zdecydowanie przewazają :-)
          • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 11:07
          • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 11:08
            > Byłem w podobnej sytuacji i postanowiłem jednak kupić w Pruszkowie. Co
            > zdecydowało:

> - BILET SIECIOWY na całą aglomerację!!! (90 PLN)
            Władze Pruszkowa na swojej stronie piszą o planach wprowadzenia wspólnego biletu
            na KM + ZTM, zatem nie będzie problemu, czy jeździć SKM, WKD czy KM

> - 19-25 minut jesteś pod Pałacem
            A jeszcze szybciej na Ochocie, gdzie pracuję obecnie :)

> - nowe , ciekawe inwestycje komercyjne (dużo nowych sklepów i punktów
            > usługowych powstaje obecnie w centrum)
            Bo Pruszkowem rządzą Pruszkowiacy, a nie Gorzowiacy

> 3. Ceny (np. ok. 70m2 z garażem podziemnym) to ok. 450 PLN miesięcznie
            A za zaoszczędzone pieniądze można spokojnie kupić samochód

> 5. Bliskość centrum Warszawy - bariera jest czysto psychologiczna, bo to "inne
            > miasto". Ja większość czasu i weekendy spędzam w centrum i korzystam w pełni ze
            PRoblemem może być "dziura" w komunikacji kolejowej od 23.30 do 4. Co robisz,
            jeśli musisz wrócić o 1, 2 z imprezy ? Bierzesz taxi - ile kosztuje ?

> 6. Stac mnie na przestronne mieszkanie i mogę nieźle powybrzydzać
            Ja patrzę raczej na to, że za pieniądze, za jakie w Warszawie kupilbym malutką
            kawalerkę, pod Warszawą spokojnie kupię 2 pokoje, i to pewnie jeszcze taniej

> 8. Bliskość lasów terenów rekreacyjnych, stadniny koni
            I jezioro ;)

> Minusy:
            > 1. Te 30 minut snu krócej w porównaniu z centrum Warszawy
            W centrum bym zapewne w życiu nie kupił - ceny ... A dojazd z Tarchomina a z
            Pruszkowa ? No comment

> 2. Codzienne dojazdy
            Z Tarchomina, Bródna, Falenicy też się dojeżdża. Nawet dłużej. No ale dla wielu
            istotne jest to, że to Warszawa.

> 4. W tygodniu korki (25 - godzina - zaleznie od pory dnia i roku)
            Pociągi w korkach nie stoją. Dlatego omijam Ząbki, Radzymin i raczej Piaseczno też.

> 5. Miasto ma zaleglości infrastrukturalne z poprzednich czasów (nie wygląda
            > zbyt okazale, ale zmienia się to baaardzo szybko)
            Wrocław nadrobił braki infrastrukturalne w ciągu 10 lat. A to znacznie większe
            miasto ...

> 6. Nazwa nie budzi zbyt pozytywnych konotacji
            Rozmawiałem na ten temat z kolegą. Po pierwsze mafii, bo chyba o nią chodzi ;),
            już nie ma. Po drugie mieszkała w Komorowie.

> 8. Słaba komunikacja autobusowa
            Po takim miasteczku chodzi się piechotą lub porusza własnym samochodem

> 9. Brak nocnych połączeń (imprezowych)
            I to jest dla mnie główny minus. Ale w sumie częściej odpoczywam wyjeżdżając
            daleko od Warszawy, niż na imprezach w stolicy.

> 10. Trochę "elementu" na ulicach (ale jest bezpiecznie)
            No właśnie, jak tam dresy ;)

• Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 11:26
              jaQbek daj jakis namier do siebie, do mnie cosanostra_pl@interia.pl

chce kupic 3 pokojowe, a TY 2 wiec nie bedziemy konkurencja dla siebie, a zawsze bedzie jakas wymiana informacji o inwestycjach obecnych:)
              • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 11:28
                Pisz tu: j*zysnarski małpa gmail kropka com. Gwiazdkę z adresu usuń :)
            • Gość: ja IP: *.devs.futuro.pl 17.08.06, 11:45
              Gość portalu: jaQbek napisał(a):

>
              > > 5. Bliskość centrum Warszawy - bariera jest czysto psychologiczna, bo to
              > "inne
              > > miasto". Ja większość czasu i weekendy spędzam w centrum i korzystam w pe
              > łni ze
              > PRoblemem może być "dziura" w komunikacji kolejowej od 23.30 do 4. Co robisz,
              > jeśli musisz wrócić o 1, 2 z imprezy ? Bierzesz taxi - ile kosztuje ?

a/ robię u siebie; b/ jedno z nas nie pije; c/ jadę wcześniej lub czekam do
              rana. Trudno mi wyobrazić sobie, dlaczego miałbym akurat wyłącznie o 1, czy 2
              wychodzić....

>
              > > 6. Nazwa nie budzi zbyt pozytywnych konotacji
              > Rozmawiałem na ten temat z kolegą. Po pierwsze mafii, bo chyba o nią
              chodzi ;),
              > już nie ma. Po drugie mieszkała w Komorowie.
              >
              > > 8. Słaba komunikacja autobusowa
              > Po takim miasteczku chodzi się piechotą lub porusza własnym samochodem
              >
              > > 9. Brak nocnych połączeń (imprezowych)
              > I to jest dla mnie główny minus. Ale w sumie częściej odpoczywam wyjeżdżając
              > daleko od Warszawy, niż na imprezach w stolicy.
              >
              > > 10. Trochę "elementu" na ulicach (ale jest bezpiecznie)
              > No właśnie, jak tam dresy ;)

Nie sa jacyś dokuczliwi, ale mi po prostu psują krajobraz ;-) (bardziej zresztą
              chodziło mi tutaj o niegroźnych lokalnych "pijaczków")
              >
              • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 11:47
                > chodziło mi tutaj o niegroźnych lokalnych "pijaczków")
                A co, w Warszawie to śmierdzących żuli nie ma ?
          • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 11:08
            cz JA, moglbys jakis namiar do siebie podac, ewentualnie napisz do mnie cosanostra_pl@interia.pl mialbym kilka pytan, na temat tego gdzie kupiles w pruszkowie, za ile itp... nio chyba ze masz ochote na forum sie uzewnetrzniac :)
            • 17.08.06, 11:25
              Jestem w takiej samej sytuacji co autor watku, tez szukam mieszkania w
              okolicach Pruszkowa takiego okolo 40 m2 na rynku pierwotnym. Ceny w Warszawie
              mnie przerazaja.Mam 25 lat, pracuje w Centrum Warszawy, 3 min. od Centralnego.I
              dlatego w gre wchodzi inwestycja poza Warszawa z dobrym dojazdem do Centrum.O
              powroty nocne sie nie martwie, bo tak jak ktos wyzej napisal,ze nie codziennie
              chodzi sie na imprezy i czasami mozna wydac 60 zl na taksowke lub zostac u
              znajomych w Warszawie.

Moze jakies podpowiedzi od osob, ktore mieszkaja w Pruszkowie lub okolicach ?
              • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 11:28
                • 17.08.06, 11:32
                  Dzieki, caly ten watek ju przeczytalam.
                  • Gość: ja IP: *.devs.futuro.pl 17.08.06, 11:57
                    Tu jest jeszcze parę:

1/ www.ebb.pl
                    2/ Anielin Park (www.dor.pl )
                    3/ Sprawiedliwości - www.rekordaw.pl
                    4/ Edbud - www.edbud.pl
                    5/ K&K - Hubala róg Kościelnej
                    6/ "Miasteczko" Parzniew (to bardziej Brwinów)
                    7/ Jesienią rusza budowa nowego osiedla na terenie byłych zakładów Porcelit
                    8/ Kościuszki - www.fib.pl
                    9/ www.kastel.com.pl
          • 17.08.06, 14:22
            Podtrzymuje wszystkie Twoje argumenty. Przeprowadzilam sie z Zoliborza do
            Pruszkowia, jestem zachwycona.Z kawalerki 29 m przeprowadzilam sie do 56m i
            dolozylam naprawde niewiele...... Polecam Pruszkow w 100%.
            • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 14:28
              Odezwij się do mnie na priv.

jzysnarski at gmail dot com
      • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 12:02
        Kurcze. Planowany termin oddania - koniec 2007. A do tego czasu gdzies mieszkac
        trzeba = wynajmować. Znacie może jakies inwestycje, gdzie dałoby się zamieszkac
        wcześniej ?
        • Gość: ja IP: *.devs.futuro.pl 17.08.06, 12:06
          Powyżej własnie je wymieniłem. Jeszcze www.fib.pl mozesz dodać. Nie drogo i
          dobra lokalizacja (5 min. od stacji SKM).
          • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 12:13
            fib juz nieaktualne, sprzedane wszystko, rekord - tylko mieszkania 3 pokojowe, powyzej 70 m cena od 280 tys
            • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 12:15
              Dokładnie. Jak masz już mieskanie, i szukasz większego i możesz czekać, to do
              wyboru - do koloru. Znaleźć coś do zamieszkania w ciągu 2 - 3 miesięcy to cud.
              • Gość: ja IP: *.devs.futuro.pl 17.08.06, 12:21
                To chyba zostaje Edbud i Parzeniew...
              • 17.08.06, 12:22
                Potwierdzam.W w/w inwestycjach zostaly tylko same duze mieszaknia, albo juz
                nic.Trzeba sie interesowac inwestycjami, gdzie wlasnie zaczyna sie dopiero
                sprzedaz, bo pozniej, to juz nie ma z czego wybierac.
                • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 12:25
                  edbud drogi, przynajmniej 3 pokojowe od 300 tys sie zaczynaja, cene za m2 oscyluje w okolicach 5 tys, za tyle to i w Wawie mozna znalezc

natomiast nie moge znalezc zadnego info o Miasteczku Parzeniew

• Gość: ja IP: *.devs.futuro.pl 17.08.06, 12:30
                    myślałem, że szukasz mniejszego...a ceny raczej bliżej 4000 niż 5000. Zastanów
                    się jeszcze. Lokalizacja jest niezła. Oczywiście Kastel ma lepszą (w stosunku
                    do ceny), ale tu trzeba czekać...
                    • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 12:38
                      jaQbek szuka mniejszego, ja 3 pokojowego

bede czekal chyba na Kastel tam za 3 pokoje zaplace okolo 220 - 230 tys, w pozostalych dostepnych min 280 tys, a Edbud od 300 tys, dla mnie 50 tys roznicy to duzo, mam gdzie mieszkac i moge sie wstrzymac, chyba ze cos atrakcyjnego na wtornym sie trafi (ale male szanse)
                      • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 12:43
                        A dla mnie niestety "czekać rok" = "wynajmować rok". Czy w takim układzie kredyt
                        bierze się już teraz i spłaca, czy w momencie odbioru mieszkania ? jak to
                        zazwyczaj wygląda ? A może jest to transzami płacone developerowi i płaci się
                        przez ten rok raty tylko za część mieszkania ? Bo kupowac na wtórnym na rok to
                        troszkę bez sensu chyba ...
                        • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 12:45
                          z tego co wiem kredyt wyplacany jest w transzach wraz z postepem prac budowlanych, kredyt niestety splacasz od razu, chyba ze karemcje w splacie sobie wezmiesz ale to tez kwestia odroczenia na kilka mies.

moze poczekajmy na wypowiedz kogos kto juz przebyl ta droge
                          • Gość: Dorann IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 12:54
                            Jeśli chodzi o spłatę kredytu to zaczyna się go spłacac gdy bank w całości
                            przekaże środki do developera. Przez czas budowy spłaca się jedynie odsetki od
                            przekazywanych transz.
                            • 17.08.06, 21:23
                              Czyli co, cały czas spłacam odsetki, a kapitał stoi w miejscu ... Zakładając, że
                              kredytu byłoby ok 150 tys. a rata rzędu 1200 zł, to jakich odsetek można się
                              przez ten rok spodziewać ? Czy nie wyjdzie to dużo mniej korzystnie niż kupić
                              mieszkanie na rynku wtórnym, gdzie biorę kredyt w całości, kupuję mieszkanie i
                              moge w nim zamieszkać ?
                              --
                              Jakub
                          • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 12:55
                            Ok, ale czy jeśli bank wypłacił powiedzmy przez pól roku polowe kredytu, to
                            przez ten czas spłacam tylko tą połowe ?
                  • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 12:53
                    > edbud drogi, przynajmniej 3 pokojowe od 300 tys sie zaczynaja, cene za m2 oscyl
                    > uje w okolicach 5 tys, za tyle to i w Wawie mozna znalezc
                    Jeśli się nie mylę, to ul. Prusa jest tuż przy jeziorze - a więc lokalizacja
                    dość luksusowa, a przez to droga
                    • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 13:07
                      lokalizacja fajna :) ale droga :(
                      • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 13:14
                        Wilanów to też fajna lokalizacja ... I centrum Warszawy. Tylko zamiast 3k PLN
                        metr kosztuje tam 3k Euro
                        • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 13:18
                          badzmy optymistami za 40 lat wszystko sie wyrowna ;)
                          • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 13:20
                            Za 40 - 50 lat Pruszków będzie dzielnicą Warszawy ;)
                            • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 13:22
                              hehe luksusowa dzielnica ;)
                        • Gość: ja IP: *.devs.futuro.pl 17.08.06, 13:22
                          Gość portalu: jaQbek napisał(a):

> Wilanów to też fajna lokalizacja ... I centrum Warszawy. Tylko zamiast 3k PLN
                          > metr kosztuje tam 3k Euro

Centrum? Wolne żarty! :-)

A "fajna" lokalizacja, to jak dla mnie taka, gdzie chociaz metro jest lub
                          będzie...
                          • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 14:29
                            Miałem na myśli, że i na Wilanowie, i w Centrum sa bajońskie ceny :]
        • 17.08.06, 14:47
          poszukaj na rynku wtornym, choc ciezko cos upolowac w Pruszkowie w nowym
          budownictwie.Ja swoje znalazlam na traderze i kupilam je prze agencje KUBIAK
          NIERUCHOMOSCI.
    • 17.08.06, 13:36
      Ogólnie wolę zdecydowanie miasto, ale w Twoim konkretnym przypadku jak
      najbardziej polecam Pruszków:-) Lub ewentualnie inne lokalizacje z kolejką WKD.
      --
      Paula
      • Gość: Jolanta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 14:12
        Zdecydowanie bym wolała Warszawę niż "pod", no ale ja jestem Warszawianka i
        miastówka zdeklarowana:) Na pewno NIE Piaseczno, same korki i paskudnie. Już
        lepiej Konstancin lub coś na tej linii, bo tam dojazd oki. Albo na trasie WKD-
        ki. Ale generalnie lepiej dołożyć, pasa zacisnąć i coś w Warszawie kupić (i nie
        mam tu na myśli Tarchomina, Wawrzyszewa, jelonek ani Ursynowa hehe).
        • Gość: ja IP: *.devs.futuro.pl 17.08.06, 14:21
          Gość portalu: Jolanta napisał(a):

> Ale generalnie lepiej dołożyć, pasa zacisnąć i coś w Warszawie kupić

byle nie za mocno ....i nie na szyi... ;-)
        • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 14:23
          a kto tutaj mowi o piasecznie?

a zaciskac to mozna jak sie ma z czego :) albo nie jest sie juz zacisnietym
          • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 14:32
            > a zaciskac to mozna jak sie ma z czego :) albo nie jest sie juz zacisnietym
            Wydawać połowę pensji na raty za kawalerkę ? Nie, dziękuję
        • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 14:31
          Żoliborz za 7 tys/m2 ? Za 300 tys - a za tyle kupie 40 metrów tam, mam duuuże
          mieszkanie 16 km od centrum. Tyle, że to już nie nazywa się Warszawa
          • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 14:34
            trzeba znalezc rozsadny kompromis, co prawda gdybysmy sie spieli to i wawie moze by sie dalo kupic mieszkanko za 340 tys, tylko co potem??? zyc tez trzeba a nie tylko splacac kredyt
            • Gość: Guest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 15:00
              Bez przesady, raty kredytow to obecnie niewielkie kwoty.
              • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 15:07
                oczywiscie, tak jak reklamach rata juz do 350 zl...
                • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 15:48
                  Kredyt 100k PLN na 35 lat, czyli jakieś ... 15 m2 w Warszawie, lub 30 w Pruszkowie
                  • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 17.08.06, 15:52
                    no ale mieszka w Warszawie, np. na Bialolece skad do centrum jedzie sie ponad godzine :)
                    • 17.08.06, 16:19
                      Zarezerwowal ktos z Was mieszkanie na osiedlu Lipowa Ostoja w Kastel Investment
                      Sp. z o.o. ?
                      • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 16:26
                        Zastanawiam sie nad tym. Zależy, ile będzie kosztować mnie opłacanie kredytu
                        przez te półtora roku. Bo póki co niestety musze płacić za wynajem
                    • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 16:24
                      > no ale mieszka w Warszawie, np. na Bialolece skad do centrum jedzie sie ponad g
                      > odzine :)
                      Dokladnie. A z Pruszkowa pociągiem jedzie sie 15 - 20 minut.
                      • 17.08.06, 16:42
                        Ja zarezerwowalam w Kastel, nie ma juz prawie z czego wybierac.Czekam na
                        ostateczna cene m2 i pozwolenie na budowe i musze przemyslec sprawe.
                        • 17.08.06, 16:44
                          Myslalam jeszcze oczywiscie o Parzniewie, ale tez nie ma jeszcze ostatecznej
                          ceny.
                        • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 16:46
                          A rezerwacja z czymś się wiąże ?
                          • 17.08.06, 16:53
                            Z niczym sie nie wiaze.
                            • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 17:29
                              Znaczy do kiedy trzeba podjąć decyzję ?
                              • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 18:04
                                Konkretnej daty mi nie podali, poniewaz czekaja na pozwojenie na budowe, wiec
                                chyba na razie robia rezerwacje na "gebe".

Malo jest niestety informacji na temat developera.
                                • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 18:09
                                  Głownym udziałowcem kastela jest Jarbud. Znam trochę tego developera, gdyż
                                  stawia domy m.in. w Gorzowie, skąd pochodze. Z zewnątrz osiedla stawiane przez
                                  nich wyglądają całkiem ok, jak w środku to nie wiem, ale mogę się dowiedzieć :)
                                  • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 18:24
                                    To dowiedz sie prosze jak sie mieszka w mieszkaniach wybudowanych przez Jarbud
                      • Gość: Guest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 18:05
                        Cos mi sie zdaje, ze z Pruszkowa pociagiem jednak dluzej niz 15-20 min. do
                        Centrum. Z Wloch jedzie sie zwykle 20 minut do Srodmiescia.
                        • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 18:11
                          W tej chwili z Mokotowa na Ochotę dojeżdżam z godzinę. Ile bym jechal z Prawej
                          strony Wisły, wolę nie myśleć. 20 min. jazdy pociągiem to naprawde nie jest długo
                          • Gość: Guest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 18:17
                            No ale z Pruszkowa, to 35 minut do Centrum pociagiem to najmarniej, trzeba
                            wliczyc czesty kilkuminutowy postoj na Dw. Zachodnim. Na kazdej stacji stoi
                            przeciez tez swoje.
                            • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 18:31
                              WKD z Pruszków WKD do Ochota WKD (to by mi obecnie pasowało) jedzie rozkładowo
                              25 minut. KM do Zachodniego (remont tunelu) jadą 18 minut. SKM 16 minut do
                              zachodniego, 22 do cenralnego. Czyli niewiele dłużej mi wyjdzie dojazd niż z
                              Mokotowa, a bez porównania z dojazdem np. z Tarchomina czy Białołęki
                              • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 18:43
                                Mysle,ze dojazd do Pruszkowa jest calkiem ok, tylko zalezy gdzie dana
                                inwestycja jest polozona, bo jezeli chodzi o Kastel, to chyba blizej bedzie do
                                stacji WKD Komorow.
                                • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 18:51
                                  Na stronie www.pruszkow.pl jest mapa Pruszkowa. Wynika z niej, że inwestycja
                                  jest jakies 300 - 400 m od WKD Pruszków
                                  • Gość: gonzoxx1 IP: *.aster.pl / *.aster.pl 17.08.06, 18:56
                                    "Ja zarezerwowalam w Kastel, nie ma juz prawie z czego wybierac.Czekam na
                                    ostateczna cene m2 i pozwolenie na budowe i musze przemyslec sprawe."

jakie mieszkanie rezerwowales (1,2,3 pokoje?), i z jakich nie ma co juz
                                    wybierac?
                                    mmnie interesuje 3 pokojowe i jak dzwonilem dzisaj rano to jeszcze byly
                                    • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 19:03
                                      Zarezerwowalam male mieszkanko 40 m2 chcialam takie 43 m2 to juz nic nie
                                      ma.Mnie interesuja 2 pokoje.
                                      • Gość: gonzoxx1 IP: *.aster.pl / *.aster.pl 17.08.06, 19:16
                                        to fajnie ze udalo sie 2 pokojowe i fajnie ze nie 3 pokojowe ;)
                                        • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 19:24
                                          ha,ha,ha
                                          W 100 % jeszcze nie jestem przekonana co do tej inwestycji.Rozumiem,ze Ty
                                          szukasz 3 pokoi.A jaka inwestycja oprocz Kastel sie interesujesz ?Zobaczymy
                                          jaka bedzie ostateczna cena.
                                          • Gość: gonzoxx1 IP: *.aster.pl / *.aster.pl 17.08.06, 19:29
                                            tak 3 pokojowe,

sprawdzalem chyba wszystko co sie dzieje obecnie w Pruszkowie i albo nic juz
                                            nie ma, albo cena zaporowa... z tego co pamietam Edbud ma c.a 5 tys za m2 (a to
                                            dla mnie za duzo), fib juz nieaktualne, sprzedane wszystko, rekord - tylko
                                            mieszkania 3 pokojowe, powyzej 70 m cena od 280 tys

natomiast nie moge znalezc zadnego info o Miasteczku Parzeniew
                                            • Gość: gonzoxx1 IP: *.aster.pl / *.aster.pl 17.08.06, 19:31
                                            • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 19:33
                                              Jest na forum taki duzy watek- Osiedle Parzniew, developer Agroman.
                                              • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 19:36
                                                Ja tez juz je wszystkie sprawdzilam.
                                                Aktualna jest Kastel i Parzniew niedlugo bedzie, bo zacznie sie sprzedaz III
                                                etapu.
                                                • Gość: gonzoxx1 IP: *.aster.pl / *.aster.pl 17.08.06, 19:39
                                                  Parzniew troche daleko jak dla mnie, wydaje mi sie ze z Kastel bedzie lepsza
                                                  komunikacja... ale troche mnie martwi bliskosc torow
                                                  • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 19:43
                                                    400 metrów to spora odległość. Wyobraź sobie, że masz pod oknem tramwaj, a teraz
                                                    odsuń go o 400 metrów ;)
                                                  • Gość: gonzoxx1 IP: *.aster.pl / *.aster.pl 17.08.06, 19:46
                                                    pociag to nie to samo co tramwaj... inna masa, inne wibracje, natezenie halasu
                                                  • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 19:44
                                                    Tez juz sie nad tym zastanawialam, nawet z facetem z Kastel na ten temat
                                                    rozmawialam.Ma byc jakas specjalna metoda budowania w zwiazku z tym.
                                                  • Gość: gonzoxx1 IP: *.aster.pl / *.aster.pl 17.08.06, 19:49
                                                    hmm... specjalna metoda mowisz.. czyzby jakos wyciszali mieszkania? nie wiem co
                                                    myslec o tym, jest to tzw. "zagwodka", pewnym roziwzaniem moze byc kupno
                                                    mieszkania z oknami po przeciwnej stronie torow... w sobote moze przejade sie i
                                                    zobacze jak to wyglada, a tymczasem jutro bede rezerwowal
                                                  • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 19:56
                                                    Tak, beda wyciszali mieszkania od strony torow.
                                                  • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 17.08.06, 20:07
                                                    aha, no to fajnie :)
                                                  • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 20:00
                                                    WKD to prawie jak tramwaj ;)
                                                    Poza tym pociągi to moje hobby, więc komu jak komu,. ale mi to by nie przeszkadzało
                                  • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 18:56
                                    Czyli blisko, sprawdzalam to tez juz na mapie,ale np. Parzniew jest duzo dalej.
                                    • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 17.08.06, 20:08
                                      w przypadku Parzeniewa bez samochodu ani rusz
    • Gość: jaQbek IP: *.aster.pl 17.08.06, 22:30
      Przejrzałem sobie właśnie gazetowe forum Nieruchomości:sprzedam. Jeśli te ceny
      sa rzeczywiste, to ja jestem w głębokim szoku. Rynek wtórny: 45 metrowe
      mieszkanie na Bemowie 6 tys m2, kawalerka - 7 do 8 m2. 18 metrowa dziupla na
      Pradze - ponad 5 tys m2. Bosz, gdzie ja żyję. Może jednak przemęczyć się ten rok
      z wynajmem i kupić na pierwotnym po 3300 ?
      • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 17.08.06, 22:58
        nio niestety tak jest... rynek "wariuje"

wydaje mi sie ze najrozsadniej bedzie jak sie przemeczysz...

• Gość: dabko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 23:01
      Mieszkałem na Woli, mieszkałem na Mokotowie, mieszkałem w Śródmieściu, na
      Powiślu, na Ochocie.. .trochę tego było :)
      Teraz mieszkam w Pruszkowie i tylko na początku było ciężko się przyzwyczaić.
      Też aktualnie szukam mieszkania i albo kupię je w rejonach Pruszków, Piastów
      albo Mysiadło, Nowa Iwiczna (jakoś nie jestem przekonany do lokalizacji, ale
      akurat znalazłem tam fajne mieszkanko)...

Dojazd pociągiem z Pruszkowa do Centrum jest naprawdę rewelacyjny (20 min.) i
      choć tyle złego słyszałem o podróżowaniu koleją, to muszę przyznać , że tylko
      jeden minus był, gdy dojeżdżałem do pracy (mnóstwo ludzi i zapchane pociągi w
      godzinach porannych).

Mieszkanie poza Wawą ma mnóstwo zalet, które zostały już tu wymienione
      kilkakrotnie.

Co mnie najbardziej przekonuje?
      - Wygodny dojazd do pracy (pracuję we Włochach i jadę 10 min, 15 jak są korki -
      fakt, że to tylko 8 km...). liczę się z tym, że z czasem mogę zmienić miejsce
      pracy, ale raczej i tak będzie to po zachodniej stronie Wisły , więc nie
      powinno być problemu
      - Ceny w W-wie powariowały - szukając mieszkania obejrzałem kilka śmierdzących
      i obskurnych bloków i odechciało mi się; oczywiście w W-wie też są nowe
      inwestycje, ale ceny naprawdę skutecznie mnie odstraszają
      - Czystsze powietrze, cisza spokój, jest gdzie wyjść z psem, pojeździć rowerem

A co do powrotów nocnych to polecam Night Drivers
      strony.aster.pl/jolbud/nightdrivers2/index.htm
      ostatnio z nimi wracałem z Parku, zajechaliśmy jeszcze po drodze na Górczewską
      i zapłaciłem niecałe 50 zeta (z napiwkiem :)
      • Gość: jaQbek IP: *.aster.pl 17.08.06, 23:23
        > A co do powrotów nocnych to polecam Night Drivers
        Wracałeś własnym samochodem, czy ich ?
        • Gość: gonoxx1 IP: 194.181.22.* 18.08.06, 09:22
          ... i po zawodach tylko na parterze zostalo mieszkanki takie jakie mnie interesuja, a parter niestety odpada
          • 18.08.06, 09:59
            No niezle, pisalam ci wczoraj, ze jak do nich dzwonilam to wszystkie 2-pokojowe
            byly juz zarezerwowane, wiec ludzie zaczeli 3-pokojowe rezerwowac.
            • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 18.08.06, 10:06
              narazie zarezerwowalem, zobacze jaka cena bedzie...
              • 18.08.06, 10:31
                To dobrze.Ja tez zobacze jaka bedzie ostateczna cena.
                • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.06, 16:19
                  Wpisałem się na listę rezerwową. Obaczymy - a nuż coś się zwolni ;)
                  • 18.08.06, 16:40
                    Rozumiem,ale na jakies konkretne mieszkanie ?
                    • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.06, 17:20
                      1 lub 2 pokojowe. Choć szczerze mówiąc na wiele nie liczę.
                      Aha, sprawdzałem też Attisa w Piastowie na ul. Sklodowskiej - Curie. Wyprzedane
                      wszystko :(
                  • Gość: anita IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 17:05
                    Ja zrobiłam podobnie, wpisałam się na listę rezerwową, ale z tego co wiem na
                    tej liście już wiele osób jest...wiec nawt jak sie zwolni:( A czy wiecie ile
                    tam docelowo będzie budynków i jakich terminach będa je oddawać?
                    • Gość: jaQbek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.06, 17:21
                      I etap to 2 budynki, planowany termin oddania to grudzien 2007
                      II etap - 5 budynków, ma sie rozpocząc budowa po zakończeniu I etapu
                      • Gość: anita IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 19:24
                        Oj, to pewnie relizacja będzie ok 2009r. realnie patrząc. Ja tez jestem
                        zainteresowana kupnem mieszkania w okolicach Pruszkowa, 2 pokoje do 50 metrów z
                        terminem realizacji na 2007. Dzwoniłam w Pruszkowie do agencji nieruchomości,
                        niestety brak takich mieszkań :( Podsumowując, czy jest jakaś szansa na takie
                        mieszkanie w tej okolicy,i raczej nie interesuje mnie płyta z lat 70-tych jeśli
                        chodzi o rynek wtorny, tylko mieszkanie od dewelopera, albo takie max 3 letnie??
                        • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 22:00
                          Anita,
                          ja wlasnie takiego samego mieszkania ja Ty szukam.Pruszkow lub okolice z dobra
                          komunikacja do centrum Warszawy.
                          • Gość: anita IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 22:22
                            No to możemy się wspierać w poszukiwaniach :)) oby owocnych! Mi niestety nie
                            udało się zarezerwować na osiedlu Lipowa Ostoja, wpisałam się na listę
                            rezerwową, ale wątpię aby się coś zwolniło, bo z tego co wiem taki metraz jest
                            najbardziej rozchwytywany. Gdybyś miała jakieś dodatkowe info o tej inwestycji
                            lub namiar na coś innego daj znać :))pozdrowienia
                            • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 22:36
                              ok, jak cos bede wiedziala, to dam znac.Ja zarezerwowalam sobie tam mieszkanko,
                              ale nie jestem na 100 % przekonana czy je w ogole kupie.Po pierwsze nie jest
                              jeszcze znana cena za m2, po drugie nie maja jeszcze pozwolenia na budowe, po
                              trzecie malo wiem na temat tej firmy, po czwarte zarezerwowalam mieszkanie do
                              ktorego nie jestem w 100 % przekonana ze wzglegu na metraz i praktycznie brak
                              balkonu.
                              • Gość: anita IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 22:48
                                Faktycznie sa dwie strony całej sytuacji, po pierwsze to co sie dzieje na rynku
                                nieruchomości ( szalejące ceny + mieszkania wykupywane na pniu), ale z drugiej
                                strony jest to bardzo poważna inwestycja i pochopne wydanie prawie 200 tys (
                                lata życia z kredytem )na mieszkanie nie do końca nam odpowiadające plus
                                niepewność co do dewelopera...
                                • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 19.08.06, 09:30
                                  widze ze mamy wszyscy podobne problemy, mi chociaz metraz i rozklad odpowiada rowniez powaznie sie zastanawiam, poniewaz niestety jest to parter :(, osiedle ma byc grodzone i monitorowane... trzeba bedzie to przemyslec...
                                  • Gość: jaQbek IP: *.aster.pl 19.08.06, 09:37
                                    Czego się obawiasz ? Małej ilości światła, złodziei czy ludzi zaglądających w okna ?
                                  • Gość: anita IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 11:15
                                    Faktycznie kwestia zamieszkania pod Warszawą spotkała sie z żywym
                                    zainteresowaniem :), w sumie dobrze bo jest z kim wymienić się informacjami, a
                                    może jak już poznajdujemy mieszkania to sąsiadami zostaniemy:)), na pewno z
                                    racji mieszkania w okolicach Pruszkowa można będzie sie zintegrować :))
                                    Co do parteru, to ja osobiście nie czułabym sie komfortowo, największy
                                    dyskomfort to ludzie przechodzący tuż przy moich oknach, ale to już
                                    indywidualna kwestia.
                                    • 19.08.06, 11:38
                                      No wlasnie, mamy podobny problem.Ja zarezerwowalam na 1 pietrze, minusem tego
                                      mieszkanka jest balkon (0,68 m ), a praktycznie go brak.
                                      Trzeba poczekac na ostateczne ceny, w moim przypadku, to bedzie mialo ogromne
                                      znaczenie, ile bedzie kosztowal m2.
                          • Gość: jaQbek IP: *.aster.pl 18.08.06, 22:54
                            Jakby ktoś szukał w Pruszkowie mieszkań rzędu 90 - 100 m2, to znalazłem cos takiego:
                            www.probus.info.pl/mieszkania.html
                        • Gość: jaQbek IP: *.aster.pl 18.08.06, 22:14
                          Co do eynku wtórnego w Pruszkowie, radze uważać na Pruszkowską Spółdzielnie
                          Mieszkaniową. Przeglądałem forum Pruszkowskie i wpadłem w mły szok. Jest to
                          chyba najdroższa spółdzielnia w Polsce. Za 40 metrowe mieszkanie w wielkiej
                          płycie spółdizelnia ta woła sobie 400 zł czynszu, mimo, iż mieszkania są
                          własnościowe !
        • Gość: dabko IP: *.acnet.com.pl 18.08.06, 09:36
          ich. jak normalną taksówką (z tym, że za taksę zwykle płaciłem 70 zeta)
          • Gość: ja IP: *.devs.futuro.pl 18.08.06, 10:25
            Mnie jeszcze przekonuje to, ze wolę jechać klimatyzowaną SKM-ką niż tramwajem
            wpadającym co chwila w delirium i wlokącym się niemiłosiernie. Co z tego, że
            pokonuje mniej kilometrów?
            • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 19.08.06, 17:11
              cz, jak w temacie przejechalem sie dzisaj do Pruszkowa, oto moje spostrzezenia:

1. WKD jedzie sie do Pruszkowa 25 minut z zegarkiem w reku.
              2. Ile metrow jest ze stacji WKD Pruszkow (podaja 400) do "Lipowej Ostoii" nie wiem, ale idzie sie okolo 8 minut. Osiedle bedzie polozone na uboczu, okolo 10 min drogi od centrum. Po drodze zauwazylem jeden sklep spozywczy i to blisko stacji. Teren osiedla narazie jest ogrodzony (mozna wejsc bez problemu) oraz zamieszczony jest bilboard z wizualizacja.
              3. Wizualizacja nie bedzie miala chyba nic wspolnego z rzeczywistoscia. Z jednej strony osiedle beda ograniczac domy jednorodzinne wraz z pozostaloscia jakiegos przedsiebiorstwa, gospodarstwa rolniczego ?? (dlugi niski betonowy budynek). Natomiast z drugiej strony w odleglosci ok 30 metrow od ogrodzenia przebiegaja tory kolejki WKD, wiec jak ktos bedzie mial okna na tory to nie bedzie to raczej korzystne. Generalnie tory sa bardzo blisko, bylem nieprzyjemnie zaskoczony. Na wizualizacji sa alejki, drzewka itp, a ja na to nie widze miejsca - chyba ze wyburza domki jednorodzinne, albo przesuna tory, co jest malo prawdopodobne. Oczko wodne przedstawione na wizualizacji to takie male bajorko .

hmm tak na szybko to tyle, jak macie jakies pytania to smmialo
              • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 17:24
                Kurcze, zmartwiles mnie tymi torami.Nie wiedzialam,ze to bedzie az tak blisko.
                Podaj mi prosze swojego maila.
                Pozdrawiam,
                Sylwia
                • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 17:28
                  Jak patrzysz na plany osiedla, to Twoim zdaniem ktore mieszkania beda od strony
                  tych bliskich torow ?
                  • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 19.08.06, 17:57
                    moj mail cosanostra_pl@interia.pl

wydaje mi sie ze od strony torow bedzie dluzszy bok budynku B
                    na kastel.com.pl/ jest wizualizacja i tory przebiegaja po tej stronie jak jeziorko jest, jest tam taka szara linia - tak przebiegaja tory
                    • Gość: ja IP: 81.219.8.* 19.08.06, 18:01
                      Uspokoję was. WKD nie hałasuje jak tramwaje. Po pierwsze jeździ w szczycie co
                      10 minut, po drugie wieczorem co pół godziny i w nocy co godzinę. I nie
                      przeszkadza na codzień (niewielka prędkość i wielkość pociągu). W Pruszkowie
                      wiele osób mieszka tuż przy torach i nie jest w postrzagane w żadnym wypadku
                      jako handicap.
                      • 19.08.06, 18:41
                        hmm... jakos ja sie nie moge przekonac. O ile parter jestem w stanie zakceptowac (zalezy jeszcze od ceny) o tyle bliskosc torow jest bardzo duzym problemem dla mnie. Sa one doslownie rzut beretem od okien. Ciekaw jestem jak ta kwestie chce rozwiazac developer - jakies ekrany wyciszajace, wyzsze ogrodzenie... w poniedzialek zadzwonie do nich w tej sprawie
                    • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 18:09
                      Dziekuje Wam.Ja wlasnie zarezerwowalam mieszkanie w budynku B tym w ksztalcie
                      litery L.Jutro moze tam pojade, musze to zobaczyc.
                      • 19.08.06, 18:36
                        jak wrocisz daj znac, bedziemy miec 2 opinie :)
                        • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 18:38
                          Nie ma sprawy.Moze jutro sie wybiore tam.
                          • 19.08.06, 18:41
                            ja jutro jade zwiedzac Piaseczno, gdyz rozwazam jeszcze ta lokalizacje
                            • Gość: fragole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 18:50
                              ok, to mam nadzieje,ze zdasz relacje z "wycieczki" po Piasecznie.Ciekawe co
                              powiedza Ci u developera w sprawie tych torow, pisalam wczesniej ze ja juz o to
                              pytalam,to pan z ktorym rozmawialam jeszcze nic konkretnego na ten temat nie
                              wiedzial.Powiedzial tylko,ze maja cos w tej sprawie robic i od tego tez jest
                              uzalezniona cena mieszkan, bo nie wiadomo ile ich to wyciszenie bedzie
                              kosztowalo ?
                              • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 19.08.06, 19:31
                                Jutro zdam relacje ile sie jedzie, moze pruszkowskie 25 minut bedzie "pobite" liczac czas od metra wilanowska, aczkolwiek bedzie trzeba brac poprawke na mniejszy, "weekendowy" ruch.

problemem jest jeszcze to czy faktycznie zrobia to wyciszanie, boje sie troche sytuacji, w ktorej mowia ze wycisza a nie wycisza, czy tez nie zrobia ekranow - ciekawe czy przewiduja jakies zapisy dotyczace wyciszania w umowie - zawsze bylaby to jakas "gwarancja"

• 20.08.06, 14:17
                                  Te tory WKD w takiej odleglosci to wszystko kwestia wrazliwosci.Sklady WKD sa
                                  bardzo glosne.Ja kupilem dzialke w Komorowie 800 metrow od WKD.Widzialem dzialki
                                  tuz przy torach do sprzedania.Ludzie tam tez buduja nowe domy.Ja bym mieszkania
                                  nie kupil w takim bloku.Co 10-15 minut przejezdzajaca WKD to nie jest przyjemnosc.
                                  • Gość: gonzoox1 IP: *.acn.waw.pl 20.08.06, 17:49
                                    mozna sie do tego przyzwyczaic, jak do wszystkiego... ale czy warto... chyba nie
                                • Gość: Korkowicz IP: *.chello.pl 20.08.06, 14:23
                                  Jeśli chcesz TESTOWAĆ Piaseczno,
                                  to najlepiej przyjedź tam samochodem z W-wy o ósmej rano,
                                  a później około dziewiątej wracaj z powrotem Puławską;
                                  w wakacje i tak jest mniejszy ruch.

Nic dodać, nic ująć, ja półtora roku temu podziękowałem tej miejscowości,
                                  osiedlając się ponownie w W-wie.
                                  Korki były nie do wytrzymania,
                                  szczególnie rano. Ale też po południu, nawet po 19.
                                  A jeśli doszło do wypadku (a na Puławskiej ciągle mają miejsce tragedie),
                                  to koniec, kropka. Stoisz. Stoisz. Stoisz.
                                  Tylko licznik poziomu benzyny bije...
                                  • Gość: gonzoxx1 IP: *.acn.waw.pl 20.08.06, 17:47
                                    dzieki za info, tak w sumie myslalem, kolejka to kolejka korki nie korki jedzie przed siebie :)

• Gość: Łukasz IP: *.chello.pl 23.08.06, 21:22
            Ja zarezerwowalem dzis mieszkanie w Brwinowie. www.corner.pl. Cena 2900 PLN
            brutto. Termin oddania 1 kwiecien 2007. Na budowie niezly bajzel ale cos sie
            dzieje. Jeszcze bylo pare mieszkan ale duzych powyzej 70 m2.
            Pozdrawiam
            • Gość: RO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.06, 23:34
              no to termin masz na prima aprilis ;D
    • Gość: i_aga1_i IP: *.era.pl 24.08.06, 09:56
      Ja rownież postanowiłam przenieść się pod Warszawę do Pruszkowa własnie :-)
      Za cenę 2 pokojowego mieszkania w Warszawie tam będę miała do dyspozycji 4-
      pokoje 86m2. Kupiłam mieszkanie w EBB. Mała, kameralna kamienica ze sklepem "w
      parterze". Wszystko blisko, pod ręką. Mieszkałam już na Muranowie, na
      Mokotowie, na Ochocie w trzech miejscach a teraz mieszkam na Ursusie. Odpowiada
      mi tutejsza "małomiasteczkowa atmosfera" :-) Przynajmniej tu gdzie mieszkam
      taka jest :-)
      I mam nadzieję, że w Pruszkowie znajdę taką samą :-)
      • Gość: ja IP: *.devs.futuro.pl 24.08.06, 10:40
        Pozdrawiam sąsiadkę i gratuluję świetnego wyboru. Jak dla mnie to jedno z
        najlepszych miejsc w Pruszkowie - blisko zarówno do WKD jaki do SKM/KM. Samo
        centrum. :-) Chyba nam się udało ;-)
        • Gość: gonzoxx1 IP: 194.181.22.* 24.08.06, 13:59
          wlasnie udalo sie Wam :)
          Bylem w Pruszkowie widzialem... ;)
        • Gość: i_aga1_i IP: *.era.pl 24.08.06, 14:33
          Bardzo mi miło :-)
          Mam nadzieję, ze nam się udało ;-))))))
          • Gość: ja IP: *.devs.futuro.pl 24.08.06, 14:39
            Cierpliwości, jak ruszy w 4 kwartale budowa na terenach b. Porcelitu (650
            mieszkań), to to tez będzie znakomita lokalizacja. :-)
            • 24.08.06, 15:36
              Tylko dlaczego jeszcze nie wiadomo kto ma budowac na terenie bylych zakladow
              Porcelitu ? Kazdy pisze o ilosci mieszkan, ktore maja ta powstac i o 4 kwartale.
              • Gość: oliwka IP: *.global.network / 195.164.30.* 29.08.06, 16:51
                Niebawem beda budowac apartamentowiec na ulicy Olowkowej blisko PKP. Niestety
                nie wiem kto i kiedy. Juz wyburzyli stary dom....
              • 09.09.06, 11:13
                Wskrzeszam wątek, a co :)
                Udało się wam już coś kupić ?
                Wiecie może, kto w końcu będzie budował to osiedle na terenach po zakładach
                porcelitu ?
                • Gość: A*man IP: *.play-internet.pl 09.11.13, 21:41
                  Do młodego. Człowieku, Warszawa to jest taki magnes, co wysysa soki życiowe z okolicznych miast. Nie przyjeżdżaj na prowincję, tak jak ja (do Grodziska Maz.), bo za dwa lata będziesz sobie w brodę pluł, że życie biegnie gdzieś indziej. Przykładowo Grodzisk to pustynia mentalna i kulturalna. Nie zmienią tego zaklęcia władz lokalnych. Chodzi o ludzi, o to, że to jest sypialnia, że nic się nie dzieje, że nudą wieje jak ch.j :)
                  Jeśli już, to tylko tam, gdzie dojeżdża SKM-ka. Nie oszukujmy się, dojazdy będą coraz droższe.
                  • 10.11.13, 17:05
                    Tym bardziej, że mieszkanie w Warszawie (inwestycje na Białołęce chociażby) można kupić w cenie nie wyższej, a często niższej, niż na wielu osiedlach pod Warszawą.
                    --
                    Pozdrawiam
                    Agent ds. Nieruchomości
    • Gość: Shil IP: 217.154.66.* 21.06.13, 08:44
      zerknij na daty idi%$ko
    • Gość: beń_ka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.13, 22:42
      pewnie że warto, inwestycje w nieruchomości zawsze będą opłacalne, ja mieszkam w Międzylesiu, teraz powstała tam bardzo ładna inwestycja www.ulicamotylkowa.pl/ - fajne osiedle w ciszy i spokoju, a zarazem z dobrym połączeniem do centrum
      • Gość: fill IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.13, 11:57
        kolejny naganiacz oderwany od rzeczywistości
    • Gość: darek IP: *.subscribers.sferia.net 17.11.13, 08:44
      po co mieszkanie pod warszawaą, skoro można kupić tanio dom. Osobiscie mam wrażenie iż ceny mieszkań odbiły a domy nadal tanięją ale ten trend może się odwrócić.
    • Gość: andi IP: *.dynamic.chello.pl 17.05.14, 23:57
      Od 2006 r minęło troche czasu, ciekawe jak się potoczyły losy bohaterów wątku
      • 18.05.14, 12:39
        Pewnie już nie wchodzą tutaj. Każdego inne losy spotkały.
        Ale może się mylę i ktoś tu jeszcze zajrzy :)
        • Gość: andi IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.14, 14:11
          Przeczytałem właściwie cały wątek i powiem szczerze że jestem w szoku. Taki owczy pęd jaki był 7-8 lat temu chyba nigdy się nie powtórzy. Chyba że to odosobnione przypaki gdzie ludzi wszystko piszą na forum. Sam szukam mieszkania w okolicy Pruszkowa i te lokalizacje, czyli Parzniew i 40m od WKD wcale dobitnie do mnie nie przemawiają.
          Czy może się wypowiedzieć ktoś kto dojeźdza do Warszawy do pracy z tych okolic. Czy nadal jest warto kupić coś w tej okolicy (mam na myśli głównie cene). Nowe lokalizacje w samej okolicy dworca w Pruszkowie wcale mnie nie zachęcają cenowo
          • 26.06.14, 15:39
            Ja kupiłem w Piastowie. Do kolejki mam dwa kroki i w Warszawie jestem szybciej niż kolega co dojeżdża samochodem z Ząbek. Co do cen to nie ma co z Warszawą porównywać. Ja mam 50 metrów za 300 tys z groszami w Rezydencji Kościuszki. Z tego co się orientuję to jeszcze parę mieszkań jest, najmniejsza kawalerka kosztuje mniej niż 150 tys, wiec na pytanie warto jest tylko jedna odpowiedź - warto.
    • 04.07.14, 13:02
      W Piastowie są gotowe mieszkania. Taniej niż w Pruszkowie, a przystanek kolejki rzut beretem. Rezydencja Kościuszki przy głównej ulicy. Deweloper ma już niewiele mieszkań i być może będzie chciał negocjować ceny. Małe dwójki jeszcze jakieś pojedyncze są chyba. Deweloper Barc.
      • 21.10.14, 01:00
        Witam,
        poszukuje mieszkania na osiedlu kościuszki -3 pokoje ok. 60 m2 lub ponad 60 m2. Słyszał Ktoś może o sprzedaży takiej nieruchomości? Pozdrawiam.
    • 28.08.14, 15:14
      My też zaczynaliśmy poszukiwania od tych wszystkich miasteczek podwarszawskich, ale jak się dobrze rozejrzeć to w Warszawie też w dobrej cenie się kupi. W końcu wybraliśmy Białołękę, bo przy Głębockiej 96 kupiliśmy po 4979 zl za metr. Do parku jest blisko i do CH Targówek też. Polecamy
    • 11.09.14, 21:42
      Wystarczy spojrzeć na mapy zanieczyszczenia powietrza w Warszawie. Głowa boli: dobraulica.pl/2014/05/mapy-zanieczyszczonego-powietrza-2013-warszawa/
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.