• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Robyg na ul. Zdrowej Dodaj do ulubionych

• 16.10.06, 09:54
    co sadzicie o tej nowej inwestycji ? Sprzedaz ruszyla ok 2 tyg. temu a ceny
    zdazyly juz po paru dniach pojsc w gore o 10%. Z tego co sie dowiedzialam, to
    za dwu pokojowe mieszkanie trzeba zaplacic 6,6-7,5 za m2 + garaz
    obowiazkowy 42 tys zl.!!!!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: ffdfadf IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.10.06, 19:40
      masz na mysli ul. zdrowa na wilanowie?

bylem u nich wczoraj, cena taka jaka podalas. a na www.tabelaofert
      (uaktualnione ceny jakies 3 tyg. temu) ceny o 15 proc. nizsze. wiekszosc
      mieszkan ma garaz wliczony w cene mieszkania, lecz wczoraj sie okazalo ze...
      maja za duzo garazy i decydujac sie na niektore mieszkania (nawet mniejsze po
      60 m2) trzeba kupic z 2ma garazami, ergo doplata ok. 40000.

nie wiem sam co o tym sadzic, mam wrazenie ze kreca jak tylko moga. standard w
      tym kraju...
      zarezerwowalem mieszkanie, ale mocno sie waham. sprawdzalas umowe? moze jusz
      tez rezerwowalas?

ktos moze kupowal u nich we wczesniejszych etapach? (dewel. robyg -> nowa
      rezydencja krolowej marysienki)
      • 19.10.06, 10:47
        Tak, oczywiscie mam na mysli miasteczko Wilanow.
        Umowe przegladalam, wydaje mi sie w miare OK. Zrobilam rezerwacje, ale wciaz
        sie waham. Developer wydaje mi sie w miare dobry, domy przez nich zbudowane w
        Wilanowie wygladaja calkiem sensownie.Standard wykonczenia jest dobry, wysokosc
        mieszkan 2.70, sporo naturalnego kamienia na klatkach+ parapety, okna drewniane
        etc.
        Dobry pomysl,aby moze wypowiedzialy sie osoby,ktore kupily mieszkania od tej
        firmy w innych inwestycjach
        • 19.10.06, 16:25

Dzwonie - Pani mowi : tak sa mieszkania 5800 - 6500/mkw.
          Przyjezdzam ogladam oferte
          2 pokoje 53m - 430.000 pln
          3 pokoje 65m - 490.000 pln
          Mowie paniusi - pani szanowna za cholere mi nie wychodzi 6500, a ona na to
          wielkie oczy i sie kłoci ze 5800 - 6500 to aktualna cena w tej ofercie. Olewac
          takich
          • Gość: fdfasdf IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.10.06, 12:29
            @ol4: zapewne Ci podala cene za m2 samego mieszkania, nie liczac wartosci
            (obowiazkowego) garazu, a jak wczesniej pisalem w niektorych przypadkach 2ch
            takowych.

@nelcik:
            *masz pojecie o umowach? czy moze konsultowalas sie prawnika?

*niepokoi mnie tez wzgledna bliskosc do planowanej autostrady a2 ktora (o ile
            sie nie myle) bedzie oddalona o jakies 300 - 400 m.

*widzialem tylko 2 wizualizacje budynku - niby wyglada ladnie, ale oczekuje
            wiekszego zaangazowania z ich strony pod tym wzgledem. nie dosc ze nie maja
            jeszcze nawet pozwolenia na budowe, to w dodatku nie sa w stanie pokazac
            klientowi konkretnych renderow planowanego budynku.

*la lumiere (www.bi-polska.pl) maja ciekawy projekt, podobne ceny, teren bedzie
            wlasnosciowy (u robyga "wieczyste uzytkowanie" do 2089??) oraz, moim zdaniem,
            lepsze rozklady mieszkan. ich bud. beda natomiast usytuowane na rogu
            wilanowskiej i krolowej marysienki, czyli moze byc b. glosno i smrodziasto.
            • Gość: KM IP: *.crowley.pl 04.12.06, 15:15
              Co do dewelopera - Rezydencja Marysieńki I etap jest OK, zastanawiam się tylko
              czy przypadkiem nie przeinwestują, na razie nawet z trzeciego i dziewiątego
              etapu jest dość dużo mieszkań, a ich sprzedaż ruszyła przecież z pół roku temu.
              Ciekawe wobec tego co się będzie dzialo ze Zdrową. Stąd może taki długi okres
              realizacji - 2 lata, i mogę się założyć że bedzie poślizg

Co do umowy - nie jest zła, nie przeglądałem jej wprawdzie z prawnikiem, ale za
              to z osobą która ma duże doświadczenie w tych sprawach. Co mnie martwi to
              następujace zapisy:

Par. 17 ust 1 c), mowiący, ze umowa przyrzeczona nie zostanie zawarta i umowa
              przedwstępna ulega automatycznemu samorozwiązaniu, gdy Robyg nie otrzyma wpisu
              do KW jako użytkownika wieczystego, do daty wybudowania budynku
              Co to ma być - że niby zaciągam i spłacam regularnie kredyt, czekam dwa lata, a
              oni pod sam koniec, po dwoch latach mi mówią że nie dostali wpisu do KW i
              odstępują od umowy?

Załacznik 1 Harmonogram platności - też mi nie pasuje, w obecnej formie mogą
              sie maksymalnie opóźniać, a i tak dwie ostatnie raty nakazują sobie wpłacić w
              określonym czasie, mimo że do tego czasu nie będzie nawet, w wyniku opóźnienia,
              odbioru technicznego.

co do wieczystego użytkowania z postu fdfasdf - to akurat jest standard na
              wilanowie.

Ja sam zarezerwowałem tam mieszkanie, ale zobaczymy co powiedzą na proponowane
              poprawki do umowy. Jak dla mnie par. 17 jest nie do przyjęcia.
              • Gość: ! IP: *.sd.sd.cox.net 11.05.07, 12:55
                wciskanie garazu to troche przegiecie.

--
                video aktywne mapy nieruchomosci, firm, sklepow, restauracji, gabinetow
                lekarskich ... stuFFLiX.com
                • Gość: piasek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.08, 22:29
                  na ulicy? blokując przejazd? jak kogoś nie stać na garaż to nie musi kupować,
                  niech kupi w Piasecznie, a potem przez godzinę każdego wieczoru będzie jeździł
                  szukając miejsca do parkowania.
        • Gość: mieszkaniec MW IP: *.acn.waw.pl 17.05.07, 19:44
          nie kupowac !!!!

obiecywali fajne centrum miasteczka teraz sie wycofuja,
          tam ciagle nic sie nie buduje, nawet dziury w ziemi ani plotu

trzaskaja tylko mieszkania i nic wiecej
        • Gość: ja IP: *.acn.waw.pl 17.05.07, 19:49
          cos jeszcze: Robyg nie jest solidny
          mniej wiecej w polowie trwania budowy przestali trzymac sie zapisow umowy,
          terminow itd, mieszkancy skarza sie na wady konstrukcyjne budynkow
      • Gość: bbb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.08, 22:27
        żebyście ciołki potem nie kwękali że do budynków podjechać nie możecie, bo
        samochody blokują.
    • 20.10.06, 12:41
      Chętnie odsprzedam apartament
      b.rozkładowy w Miasteczku Wilanów,
      2 łazaienki,3p, spokojna okolica.
      Bardzo dogodny system płatności 10% umowa + 20% + 70% przed oddaniem.
      Cena z garażem za ok.6700
      kasandra811@gazeta.pl

• Gość: rdi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 12:04
      ktoś orientuje się w postępie prac na ul.zdrowej?Czy ktoś kupił tam mieszkanie
      oraz jak kształtują się tam teraz ceny?
      • Gość: innyPawel IP: *.atra.com.pl 18.01.07, 13:20
        Sprawdziłem ceny na początku stycznia. Za mieszkanie 83,6m2 + taras ok. 12m2 + 2
        miejsca w garażu: ok. 566tys. zł. Za samo mieszkanie ok. 5900m2
        • Gość: rdi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 18:30
          5900 w styczniu 2007?nawet jeśli to jest cena za samo mieszkanie to wygląda na
          to że w tej inwestycji ceny nie wzrosły w ciągu ostatnich 4 miesięcy.W
          pazdzierniku 2006 za 91m2 na 3p(okna na zach i wsch,garaż,showek)chcieli
          6080m2.
          • Gość: innyPawel IP: *.acn.waw.pl 18.01.07, 21:43
            Mieszkanie, o którym pisałem, też jest na 3 piętrze (płn-płd). Z arytmetycznego
            przeliczenia wychodzi ponad 6700 za m2, ale 5900 z tej ceny to mieszkanie
            (reszta to 2 garaże i pewnie taras, bez schowka).

Co do postępu prac, to postawili parkan i kopią dziurę (w grudniu pozwolenie na
            budowę uzyskało klauzulę "ostateczności" - sprawdziłem w UM).
    • Gość: innyPawel IP: *.acn.waw.pl 20.01.07, 21:56
      Przy mieszkaniu trzypokojowym cena za metr (z dwoma garażami w cenie) wychodzi
      6700 (połowa stycznia 2007) - właśnie (choć targany wątpliwościami) zdecydowałem
      się na zakup.
      Lokalizacja nie jest super atrakcyjna. W odległości ok. 0.5km od I-go Etapu
      będzie trasa S2 (A2). Jeszcze bliżej będzie prawdopodobnie b. ruchliwa
      Płaskowicka bis. Liczę, że hałas zostanie ogranioczony przez kolejne etapy
      przyległe do Płaskowickiej i ekrany przy A2 i że w efekcie będzie całkiem
      znośnie. Bezpośrednia bliskość Świątyni Opatrzności również może wiązać się z
      pewnymi niedogodnościami. To wszystko znajduje jednak odbicie w cenie, która
      jest niższa niż w większości osiedli Miasteczka Wilanów.
      Na dobrą komunikację miejską można liczyć, jak sądzę, dopiero za
      kilka-kilkanaście lat (np. szybki tramwaj w pobliżu jest w planach na 2010-2020).
      Z drugiej strony za mieszkanie z rynku wtórnego w starym bloku np. na Ursynowie
      trzeba zapłacić już ponad 7tys. za metr... Z Żoną doszliśmy do wniosku, że
      wolimy nowe na Zdrowej - znacznie przyjemnijsze dla oka otoczenie i wyższy
      standard techniczny budynków. Uznaliśmy też, że w perspektywie kilku(nastu?) lat
      będzie to naprawdę przyjemne miejsce...
      Ktoś może kupił mieszkanie w tej inwestycji (zauważyłem, że większość mieszkań
      na piętrach 1-3 jest już sprzedana)? Przyjemnie byłoby wymienić kilka uwag z
      "sąsiadami" :)
      • Gość: rdi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.07, 00:37
        witam sąsidów.Swoją umowę podpisałem w pazdzierniku 2006.mialem także
        wątpliwości wzwiązku z A2,jednak aby je rozwiać wystarczy osobiście stanąć w
        odległości ok 500m od jakiejkolwiek autostrady posiadającej 5m ekrany.Bliskość
        ŚOB może mieć nikłe znaczenie ponieważ ruch dojazdowy do tego obiektu będzie
        najprawdopodobniej poprowadzony od strony ul.Sobieskiego.Pielgrzymi będą raczej
        przemieszczać się pieszo pomiędzy ŚOB,centrum handlowym a pałacem, więc to jest
        problem mieszkańcow innej części MW.Nawiązując do lokalizacji to na zach.od
        1etapu ma być zabudowa jednorodzinna,natomiast od A2 oddzielą nas 5pięt
        biurowce.
        rdi
        • Gość: innyPawel IP: *.atra.com.pl 22.01.07, 13:46
          Hej, rdi. Będziesz przedstawiać własną aranżację? Dostałeś może projekt elektryki?
          • Gość: rdi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 14:54
            witam sąsiedzie.Żadnego projektu nie otrzymałem(mam na myśli w pełni
            zwymiarowany projekt).Będę natomiast przedstawiał wlasną aranżację a moja
            architekt potrzebuje zwymiarowanego projektu.Co do elektyki to słyszałem ,że
            nasz developer słono sobie liczy za każde dodatkowe przyłącze.
            • Gość: innyPawel IP: *.acn.waw.pl 23.01.07, 17:43
              Dzięki za info Szanowny Sąsiedzie. Ja też nie otrzymałem projektu. Natomiast mam
              kilka zdjęć z budowy (sprzed ok. 2 tygodni). Mogę wysłać na priv (do mnie
              blatant na poczta.gazeta.pl).
              • Gość: rdi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.07, 19:16
                Dziękuję bardzo za zdjęcia ale będę w pobliżu naszej inwestycji w najbliższych
                dniach,więc obejżę ją sobie osobiście.Mam natomiast pytanie do Ciebie.Kupowałeś
                mieszkanie w tzw. przedsprzedaży z10% rabatem (deweloper nie posiadał jeszcze
                pozwolenia na budowę),czy w normalnej ofercie, po uzyskaniu wszystkich
                pozwoleń?
                • Gość: innyPawel IP: *.acn.waw.pl 24.01.07, 21:50
                  W normalnej ofercie.
                • 29.01.07, 09:21
                  Witam, podziel się wrażeniami po "inspekcji" budowy ;)
                  Rozmawiałeś może z Robygiem nt podpisania umowy w formie aktu notarialnego?
                  Rozumiem, że gdy zawierałeś umowę przedwstępną, nie mieli jeszcze pozwoleń, więc
                  mogło nie być tego tematu...
                  • Gość: rdi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.07, 15:54
                    Na budowie nie byłem w związku z nieciekawą pogodą.Wiem natomiast ,że można
                    odebrac zwymiarowane plany lokali.
                    Odezwę się jak tylko wrócę z "oględzin"
                    • Gość: pi IP: *.aster.pl 03.02.07, 18:59
                      Panie kolego ja byłem na Zdrowej a tam robota wre. We wtorek wybieram się tam z
                      wazonem,jak ma Pan ochote to zapraszam, wybierzemy jakiś fajny wazonik i już ;)
                      • 04.02.07, 14:38
                        Zdaje się, że jestem niekumaty. O co chodzi z tym wazonem? Że niby parapetówka?
                        • Gość: rdi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.07, 15:11
                          Na parapetówkę to przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.Jedziemy do przemiłej
                          pani z biura sprzedaży ukłonić się w pas i podziękować.Zgodnie z obietnicą
                          zadzwoniła z informacją w dniu rozpoczcia sprzedaży.Jeśli ktoś mógł przyjechać
                          natychmiast , mógł powybierać.
                          • Gość: pi IP: *.acn.waw.pl 04.02.07, 18:56
                            Przemiły kolego rdi, wybierałem ten wazon przez całą sobote i niedziele.
                            Myślałem, że jestem mocno zdecydowanym typem i wiem czego poszukuje ( wszystko
                            zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami : wielkośc, kolor, masa, tworzywo,
                            cena itp. ) ale.......przerosło to moje najśmielsze oczekiwanie:( .Po tych
                            wielogodzinnych morderczych dla mojego wątłego organizmu poszukiwaniach , które
                            spełzły na niczym już wiem czego szukać !!! Jutro z samego rana rozpoczynam
                            kolejny dzień wytwałych poszukiwań. Prosze Cie jeszcze o chwilke wytrwałośi i
                            wiary,że jestem w stanie sprostać temu co obiecałem. Prosze nie martw się do
                            wtorku wszystko bedzie gotowen na tip top . Wazonik i wór prezentów jak u
                            najbardziej wypasionego Św. Mikołaja. Bedzie jak z Twych najpiekniejszych snów.
                            • Gość: Katrina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.07, 15:48
                              Kiedyś może byli i dobrą firmą ale zeszli "na psy", analizowałam umowę dla
                              koleżanki i o zgrozo umowa która "podobno jest druga na rynku" jest dla
                              klientów bardzo niekorzystna, zabezpiecza TYLKO interesy dewelopera, jest w
                              niej dużo klauzul niedozwolonych a co najgorsze nie chcą słyszeć o żadnych
                              zmianach,
                              Po okazaniu draftu zmienili terminy i zapisy nie informując o tym!!!!!
                              Jest tam wielki bałagan organizacyjny, nie wiadomo kto jest osobą decyzyjną,
                              nie odpowiadają na e-maile pisemnie aby nie zostawiać "dowodów" swojej
                              działalności.
                              Zanim się zdecydujecie zastanówcie się dwa razy.
                              W razie potrzeby jeśli ktoś będzię chętny podpowiem które punkty w tej umowie
                              są niebezpieczne,
                              Zastanawiam się jak jest z ich innymi inwestycjami, czy u,owy są podobne?
                              Dajcie znać.

• Gość: gwen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.07, 22:41
                                Witam
                                Właśnie w piątek mam podpisać umowę z Robygiem podpowiedz mi które punkty umowy
                                są podchwytliwe.
                                • 15.02.07, 21:22
                                  1.nie możesz zrobic cesji bez ich zgody!!!
                                  2.Narzucają swojego notariusza,
                                  3.tak naprawde nie ma podanego terminu zakończenia inwestycji, nie wiadomo
                                  kiedy będzie pozwolenie na użytkowanie może to trwać nawet ze 2 lata, a kiedy
                                  akty???
                                  4. kary umowne są wybitnie niesprawiedliwe.
                                  5. Mogą przesunąć budowę ze względu na złe warunki atmosferyczne, orzeczenia
                                  sądu itd - UOKIK
                                  6. Mogą jednostronie dokonać odbiór - UOKIK
                                  i jeszcze kilka innych

--
                                  Cudowna kobieta to taka, która nie wymaga cudów
                                  • 16.02.07, 08:38
                                    > 1.nie możesz zrobic cesji bez ich zgody!!!

Owszem. Dla osób szukających mieszkania jako inwestycji krótkoterminowej to
                                    będzie problem. Rozmawiałem z nimi na ten temat. W przypadku utraty zdolności
                                    kredytowej pójdą na rękę.

> 2.Narzucają swojego notariusza,

To chyba nie jest problem ;) Ponadto za podpisanie umowy przedwstępnej w formie
                                    aktu notarialnego nie pobierają dodatkowych opłat (taksa jest opłacana po
                                    połowie przy umowie przedwstępnej i kupna-sprzedaży). Przy takim podejściu to
                                    jest raczej zaleta.

> 3.tak naprawde nie ma podanego terminu zakończenia inwestycji, nie wiadomo
                                    > kiedy będzie pozwolenie na użytkowanie może to trwać nawet ze 2 lata, a kiedy
                                    > akty???

A dokładniej termin jest podany z zastrzeżeniami, które powodują, że może zostać
                                    przesunięty - patrz punkt 5.

> 4. kary umowne są wybitnie niesprawiedliwe.

Widziałem kilka umów. Na tym tle kary umowne są całkiem przyzwoite. Przede
                                    wszystkim są dwustronne. Ponadto kary obciążające kupującego są pod warunkami,
                                    które nie powinny nigdy zajść.

> 5. Mogą przesunąć budowę ze względu na złe warunki atmosferyczne, orzeczenia
                                    > sądu itd - UOKIK

Tak, ale w umowie jest to podane wprost i w razie zastosowania przesunięcia
                                    terminu muszą udowodnić np. że prace faktycznie w danym dniu nie miały miejsca
                                    (dziennik budowy). To nie jest klauzula zabroniona (jak sugerujesz podając
                                    UOKIK), jeżeli jest podana w ten sposób. Orzecznictwo jest tu jasne i powołuje
                                    się na swobodę zawierania umów. Ponadto żaden ze znanych mi deweloperów nie brał
                                    na siebie odpowiedzialności za decyzje sądowe i administracyjne.

> 6. Mogą jednostronie dokonać odbiór - UOKIK

Ale gdy nie da się uzgodnić terminu spotkania z kupującym (z winy kupującego).
                                    To również nie jest klauzula zabroniona.

Zresztą notariusz przed podpisaniem umowy przedwstępnej w formie aktu
                                    zobowiązany jest do usunięcia wszystkich zapisów niezgodnych z prawem (i
                                    odpowiada za to). Dlatego warto umówić się na podpisanie umowy przedwstępnej w
                                    formie aktu notarialnego. Robyg godzi się na to po wpłacie 25% (przynajmniej tak
                                    było w połowie stycznia 2007).

> i jeszcze kilka innych

Z punktów, które mi się nie specjalnie podobały, dodam jeszcze przeniesienie na
                                    klienta wszelkich ryzyk (np. od ognia) już w momencie odbioru lokalu (czyli
                                    przed przeniesieniem własności). Oczywiście można już wtedy ubezpieczyć lokal,
                                    ale ubezpieczonym będzie właściciel czyli Robyg (choć pewnie nie robili by
                                    problemów z cesją na ubezpieczającego, bo pewnie sądownie i tak dałoby się to
                                    przepchnąć).

Reasumując umowa nie jest co prawda napisana tak aby kupujący w każdej sytuacji
                                    czuł się komfortowo i wszelkie ryzyka brał na siebie deweloper, ale z drugiej
                                    strony jest bardzo solidnie napisana (nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że
                                    zawiera klauzule niedozwolone wg UOKIK) i najkorzystniejsza dla klienta ze
                                    wszystkich, które przeczytałem ostatnio (wprawdzie szukałem tylko względnie
                                    tanich mieszkań, więc może za większą stawkę za m2 dostaje się więcej także od
                                    strony samej umowy). Np. deweloper nie może zrobić takiego numeru jak opisywany
                                    w prasie Marvipol z klientką, która o chwilę spóźniła się z ratą.
                                    • Gość: Katrina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.07, 13:58
                                      Przepraszam że dopiero teraz ale nie miałam dostępu do internetu
                                      1. Cesja też mi się bardzo nie podobała.
                                      Przypusmy że odebraliście lokal za który zapłaciliście 400 tys, wykończyliście
                                      go np wkładając 100 tysięcy, i przez 2 lata nie podpiszą aktu, bo nie ma
                                      pozwolenia na użytkowanie, (nie możesz się zameldować, lub innych
                                      dokumentów "nie z winy dewelopera". Mieszkanie poszło w górę o kolejne 100 tys.
                                      Więc chcesz komuś odsprzedać mieszkanie, musisz to zrobic cesją inaczej się nie
                                      da. I co robyg proponuje: że możesz im zwrócić mieszkanie do sprzedaży oddadzą
                                      ci 400 tys i na tym koniec, i jeseś w plecy 100 tys za wykończenie i 100 tys za
                                      wzrost ceny lokalu też przechodzi Ci koło nosa. To chyba nie jest uczciwy układ.

2.Rysek masz rację, też zwróciłam uwagę na to że nie ma terminu uzyskania
                                      pozwolenia na użytkowanie, i bronili się przed zapisaniem tego rękoma i nogami.

3. Nie ma określonego terminu odbioru lokalu, napisane jest że będzie ale
                                      kiedy? równie dobrze mogą stwierdzić że zapraszają na odbiór gdy nie ma tynków
                                      w mieszkaniu, albo pół roku po zakończeniu budowy, czyli tak jak im się będzie
                                      podobać.

4.Zmiana powierzchni lokalu o 2% jest niedozwoloną klauzulą
                                      5. Jeżeli chodzi o odbiory to naprawde można zapisać to w sposób bardziej
                                      przystępny dla obu stron. Np. miałeś wypadek niedojechałes na odbiór usterek, i
                                      oni jednogłośnie stwierdzają że są usunięte ok, i wg umowy nie masz już nic do
                                      gadania.
                                      6. Nic w tej umowie nie ma na temat zarządu nieruchomością, jak dłygo będą go
                                      sprawować i na jakich zasadach

7. Chciałyśmy zaproponować zapis że zaistnienie warunków atmosferycznych itd.
                                      będzie potwierdzone wpisem do dziennika budowy, i nie wyrazili na to zgody!
                                      Blatant może ty masz jakąś inną umowę?

8. Nie chcieli też zgodzić się na zapis że wyrażą zgodę na podpisanie umowy
                                      przedwstępnej w formie aktu notarialnego po wpłacie. Proponowaliśmy nawet 30% i
                                      nie
                                      • 16.02.07, 14:48
                                        ad 1) Jeżeli nie ma pozwolenia na użytkowanie, to u żadnego dewelopera się
                                        legalnie nie zameldujesz itd. Co do cesji, to już wcześniej pisałem, że osobom
                                        traktującym mieszkanie jako inwestycję krótkoterminową może nie odpowiadać.

ad 2) Ale z par.3 pkt 1 i 2 wynika, że powinno to nastąpić pomiędzy odbiorem
                                        lokalu a aktem.

ad 3) Może masz inną umowę? Najpóźniejszy możliwy termin odbioru wynika z par.3
                                        pkt 2 (więc nie "pół roku po zakończeniu budowy"). Stan techniczny w momencie
                                        odbioru musi odpowiadać załącznikowi do umowy. To właśnie tę zgodność
                                        potwierdzasz podpisem na protokole odbioru (więc nie "gdy nie ma tynków")

ad 4) A na jakiej podstawie?

ad 5) Poczytaj par. 8 pkt 6 umowy. Wystarczy, że Twoja nieobecność będzie
                                        usprawiedliwiona. Możesz też ustanowić pełnomocnika. Może faktycznie masz jakąś
                                        inną umowę ;)

ad 6) Więc odpowiedni zapis pojawi się albo na akcie albo z mocy prawa powstanie
                                        Wspólnota, która na Zgromadzeniu wybierze Zarząd itd. Z tego co wiem, są tylko
                                        te dwie możliwości. Z poprzedniej inwestycji w Miasteczku wynika, że Robyg nie
                                        jest specjalnie zainteresowany późniejszym zarządzaniem (i dobrze ;). Ale nie
                                        mam tu pewności, co do przyszłości Zdrowej.

ad 7) To nie musi być ujęte w umowie. Zwykle gdy dochodzi do sporu potrzebne są
                                        dowody (również deweloperowi). Poza tym wielu deweloperów nie pozwala zmienić
                                        nawet przecinka w umowie. W mojej zmieniono tylko nieznacznie harmonogram
                                        płatności (ale to wcześniej zostało uzgodnione).

ad 8) Na zapis w umowie, to nie dziwię się, że nie chcieli się zgodzić (patrz
                                        wyżej). Czy miałem rację co do możliwości podpisania okaże się gdzieś w
                                        kwietniu-maju. Możesz napisać na priv z kim w Robygu rozmawiałaś albo na forum
                                        (wtedy aby nie naruszać prawa podając tylko imię i inicjał nazwiska)?
                                      • 22.02.07, 11:43
                                        Mam nadzieje, ze przyszli nabywcy mieszkań przy ul. Zdrowej nie beda zmuszeni
                                        do egzekwowania kar umownych, zapisanych w umowie. Dla firmy Robyg sa to puste
                                        zapisy, które bez prawomocnego orzeczenia sadowego nie maja szans na
                                        realizacje. Mam mieszkanie w ich inwestycji na ursynowie wiec sporo moge
                                        powiedziec na ich temat, gdyby ktos był zaintersowany.
                                      • 28.06.14, 00:15

Oferuję pomoc w odbiorze mieszkania od dewelopera.

www.odbiorybudowlane.com
                      • 19.02.07, 13:25
                        18 lutego byłem na budowie. Widać strop nad poziomem -2 :)
                        Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam na priv po kilka zdjęć.

Pozdrawiam Sąsiadów.
    • Gość: mammmamija IP: *.aster.pl 28.02.07, 21:34
      Witam Sąsiadów, też kupujemy z Żoną mieszaknie przy Zdrowej. Jak na razie
      naokoło nas jest dosyć pusto. Nie boicie się, że przez pierwsze lata, w naszym
      bezpośrednim sąsiedztwie będzie jeden wielki plac budowy?
      • 01.03.07, 09:30
        A, jeżeli można zapytać, w którym skrzydle będzie mieszkanie Sąsiadów?

Od strony wschodniej i południowej będą dalsze etapy Robyga. Budowa kolejnych
        etapów (wg deklaracji dewelopera) ma się rozpoczynać w zależności od tempa
        sprzedaży, ale przypuszczalnie co pół roku. Czyli od strony wschodniej i
        południowej budowy będą pewnie jeszcze przez 2 lata po zakończeniu I etapu.

Od strony północnej ma się wybudować szkoła. Według deklaracji właściciela ma
        ruszyć najpóżniej we wrześniu 2010 (czyli przypuszczalnie 1,5 roku po
        zakończeniu I etapu).

Od strony zachodniej ma być, zdaje się, zabudowa jednorodzinna, o której nie mam
        bliższych informacji.

Pozdrawiam Szanownych Sąsiadów :)
        • Gość: marta IP: *.chello.pl 05.04.07, 21:04
          witam,
          co do inwestycji robyga na ursynowie to byl problem ze sasiedni mieszkancy nie
          zgodzili sie na podlaczenie mediow (problem notoryczny w jozefoslawiu) umowa
          tez wydaje mi sie w porzadku i zamierzam ja niebawem podpisac ale juz sama nie
          wiem o co walczyc w tej umowie i czy mozna ja podpisac u notariusza czy nie ? z
          tego co czytalam tak jest bezpieczniej
          wiec witam sasiedzi :)
          • Gość: Zappa IP: *.europe.ppdi.com 06.04.07, 16:06
            witam,

Tez dolaczam do grona sasiadow ze zdrowej!
            Jak nic niedobrego sie nie stanie to za tydzien bede po podpisywaniu.
            Akt notarialny rzeczywiscie jest bezpieczniejszy, bo gwarantuje mieszkanko,
            umowa tylko zwrot kasy, jesli Rybyg chcial sie wycofac. Niestety robyg
            dopuszcza podpisanie aktu po wplacie 25% pelnej kwoty.
            Do zo na Zdrowej!
            • Gość: marta IP: *.chello.pl 09.04.07, 09:46
              ale chyba to i tak na to wyjdzie bo 15% placimy przy podpisaniu i 10% za
              kolejny etap :) wczoraj ogladalam budowe i zaczeli parter :) w umowie brakuje
              mi normy jaka ma byc mierzona powierzchnia mieszkania. a co wy zmienialiscie w
              umowie?
              • Gość: zappa IP: *.europe.ppdi.com 13.04.07, 13:52
                Mozna sie dogadac.
                My placimy mniej niz 5% przy podpisaniu i mamy miesiac na uzupelnienie wplaty,
                wic nawet z niewielkim wkladem wlasnym mozna podpisac, a potem oczywiscie
                reszte finansowac z kredytu.

Uwaga nowosc - dzis dowiedzialem sie, ze od poniedzialku, 16/04 wchodzi
                podwyzka - 5%. Wychodzi na to, ze podpisanie umowy w piatek 13, bedzie
                fartowne :).

prawnik, z ktorym konsultowalem umowe powierdzial, ze jak na dewelopera to
                calkiem dobra umowa i nie wskazal, zadnego zapisu, ktory narazalby kupujacego
                na szkode. W zwiazku z tym zmieniamy tylko harmonorgram wplat :)

pzdr
                • Gość: marta IP: *.chello.pl 14.04.07, 14:12
                  ja podpisuje we wtorek tez tez podwyzki :)
                  • Gość: flapski IP: *.adsl.inetia.pl 14.04.07, 23:43
                    Witam szanownych sasiadow. Ja tez podpisalem juz umowe i mam nadzieje wprowadzic
                    sie w 2009 :) Moze bysmy zalozyli jakies forum oddzielne dla wszystkich
                    zainteresowanych, gdzie wymienialibysmy sie uwagami, spostrzezeniami, itd?
                    • Gość: marta IP: *.chello.pl 15.04.07, 11:23
                      dobry pomysl tylkocz najdzie sie osoba ktora o stworzy :)
                      • Gość: AA IP: *.mvcomm.net 15.04.07, 19:09
                        skontaktujcie sie z administratorem forum Wilanowa www.e-wilanow.pl albo Nowej
                        Rezydencji Krolowej Marysienki (tez Robyg) www.nrkm.com.pl i podlaczcie po juz
                        istniejace fora
                        • Gość: Michal IP: *.europe.hp.net 20.04.07, 16:58
                          Witam,

Z przyjemnoscia dolaczam do przyszlych sasiadow. Podpisalem juz umowe.
                          Oczywiscie po wplacie 25%, czyli juz niebawem mam zamiar podpisac ja w formie
                          notarialnej. Zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiazanie.

Robyg nie sprawial problemow z pierwsza wplata. Umowilem sie na 5%.

Co do wzrostu cen o 5%. Akurat bylem po oswiadczenie inwestora zastepczego i
                          jedna Pani podpisywala wlasnie umowe. Nie omieszkali jej poinformowac, ze punkt
                          godz. 17 nastepuje zmiana cennika.

Ciekaw jestem jak bedzie wygladac otoczenie budynku na poczatku 2009 ;).

Zatem pozdrawiam,
                          Michal
          • 27.04.07, 13:42
            Witam sąsiadów ;)

Co do umowy w formie aktu notarialnego, to mam nadzieję, że można tę operację
            gładko przeprowadzić. Jestem umówiony za półtora tygodnia (wcześniej podpisałem
            zwykłą umowę). Dam znać po operacji.

A może już ktoś zawarł umowę przedwstępną w formie aktu?

Pozdrawiam sąsiadów :)
            • Gość: jamka IP: 41.223.1.* 27.04.07, 22:03
              Ja tez planuje z Robygiem podpisac umowe notarialna. Mi powiedzieli, ze trzba
              35% a tu widze 25% wystarczy. Wiecie z jakim notariuszem wspolpracuja? Czy
              maja jakies upusty i da sie cos u niego wytargowac?
              • 27.04.07, 22:48
                Nie wiem z jakim notariuszem współpracują (za kilkanaście dni będę wiedział ;),
                natomiast co do taksy, to pobiera połowę przy zawarciu umowy przedwstępnej i
                drugą połowę przy podpisywaniu aktu kupna-sprzedaży.
                Prawdopodobnie nie da się wytargować niższej taksy, ponieważ nie ma alternatywy.
                Zgodnie z umową, którą podpisałem, Robyg decyduje o wyborze notariusza.
                • 10.05.07, 09:05
                  No to już wiem, z którym notariuszem współpracują (już mam umowę w formie aktu) :)
                  Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to proszę o kontakt na priv.
                  • Gość: nora IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.07, 13:31
                    Czy ktoś juz dostał aneksy 4 i 5 do umowy . Mam co do nich
                    watpliwosci.
    • 20.04.07, 17:14
      • Gość: Michal IP: *.europe.hp.net 15.05.07, 12:14
        Czesc,

Dzisiaj zostal opublikowany w gazecie stolecznej tekst dotyczacy centrum
        handlowego. Niestety (taka jest moja opinia)- nie zostanie ono wybudowane.
        Prokom twierdzi, ze przyczyna sa problemy natury urzedniczej ;) Generalnie na
        jego miejscu powstana mieszkania.

Troche jestem rozczarowany. Ciekaw jestem waszej opinii.

Pzdr,
        Michal
        • Gość: beba IP: *.chello.pl 22.05.07, 13:45
          Mam wrażenie, że zmiana zagospodarowania przestrzeni publicznej w Miasteczku
          Wilanów nie przejdzie tak łatwo i cichcem, jak chcieliby niektórzy inwestorzy.
          Grupa mieszkańców i przyszłych mieszkańców z niemal wszystkich inwestycji na
          tym terenie organizuje się, aby walczyć o koncepcję Miasteczka i zapobiec
          powstaniu kolejnej "sypialni", w którą chcą zamienić MW.

Zapraszam Sąsiadów ze Zdrowej na forum serwisu e-wilanów po więcej informacji.
          I oczywiście na nasze kolejne spotkania (są przedstawiciele Nowego Wilanowa,
          Marysieńki, Aury, Ostoi, Hines-a).

Do zobaczenia!
    • 19.06.07, 11:56
      www.fotodom.pl/galeria.php?id_inwestycji=186
      --
      zdjęcia z budowy nowych inwestycji mieszkaniowych www.FotoDom.pl
    • 19.06.07, 13:03
      Ktoś z Szanownych Ewentualnie Przyszłych Sąsiadów się wybiera?
      www.e-wilanow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=76
      Mogłaby to być okazja także dla wzajemnego poznania SEPSów z naszej inwestycji ;)
      • Gość: rdi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.07, 13:19
        będę.Może rzeczywiście najwyzsza pora żeby się poznać?
      • Gość: Zappa IP: *.europe.ppdi.com 19.06.07, 14:29
        No to może ja się wybiore.
        Żeby się poznać proponuję: wszyscy ze zdrowej - róża w zębach :)

a co to SEPS?
        • 19.06.07, 14:55
          SEPS - Szanowny Ewentualnie Przyszły Sąsiad
          Oczywiście SEPSy też są mile widziane ;)

A może zamiast róży w zębach jakieś egzotyczne pismo w dłoni. Np. "Żyjmy dłużej"
          ;) albo "Stacja benzynowa" ;)
          • Gość: dib IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.07, 22:22
            my też witamy szanownych sąsiadów :)
            jeśli wszystko dobrze pójdzie to najpóźniej 28 lutego 09 widzimy się na miejscu
            i rozpoczynamy sezon parapetówkowy. do zobaczenia przy śmietniku i w garażu :)
      • 23.06.07, 14:29
        Na spotkaniu będzie obecny burmistrz Wilanowa. Burmistrz przedstawi oficjalne
        stanowisko władz Wilanowa dotyczące budowy Centrum Miasteczka.

-------
        Komunikat w sprawie spotkania wraz z mapką:
        www.e-wilanow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=76
    • Gość: zzzz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.07, 13:01
      Co nowego słychać na budowie przy Zdrowej, jak idą prace, czy ktoś wie, czy
      zaczęto prace przy drogach
      • 01.08.07, 15:22
        prace się posuwają, budyneczek rośnie z tygodnia na tydzien, może nie jak na
        drożdżach, ale widać :)a dowody poniżej:
        picasaweb.google.com/osiedlezdrowa
        • Gość: ghr IP: *.189.72.18.e-plan.pl 01.08.07, 15:30
          o rany toz to wielka plyta tama niema ani jedej cegly !!!!!!!!

a jakas droga to tam jest? czy tylko te polne trakty?
          • 02.08.07, 01:19
            Gość portalu: ghr napisał(a):

> o rany toz to wielka plyta tama niema ani jedej cegly !!!!!!!!
            > a jakas droga to tam jest? czy tylko te polne trakty?

Misku, spokojnie... i tak kazdy wie, ze wkrotce podczas wycieczki ze swoja
            rodzina z prowincji, będziesz podziwial nasze drogi i naszą "wielka plyte" :)
            • Gość: ghr IP: *.189.72.18.e-plan.pl 02.08.07, 08:11
              nie sadze natomiast na pewno beda 'podziwialy"" ja tysiace pielgrzymow
              jak widze juz szykujes sie na otwarcie straganu z pamiatkami dla podziwijacych..

np :mozesz tam spredawac tluczen z wielkiej plyty w sloiku, kawalki wielkiej
              plyty luzem
              • Gość: gwen IP: *.merinet.pl 27.08.07, 22:24
                Czy ktoś z szanownych sąsiadów podpisał już umowę przedwstępną w formie aktu
                notarialnego?
                • Gość: Zetef IP: *.europe.ppdi.com 04.09.07, 15:46
                  A owszem, a wiecej informacji znajdziesz kilka postow powyzej.
                  Pzdr
              • Gość: j IP: *.range86-145.btcentralplus.com 09.11.07, 16:06
                jaki wg Ciebie bedzie powod tych pielgrzymek? poza tym, ze to wielki
                kosciol, to nic takiego tam nie bedzie do czego mozna by
                pielgrzymowac, w takiej Czestochowie maja obraz, a w Swiatyni na
                Wilanowie co ma byc takiego cudownego?
    • 08.09.07, 11:14
      Witam sąsiadów. Prace postępują szybko ;) - wydaje się, że szybciej niż to było
      planowane. Czy ktoś uzyskał może jakąś nieoficjalną wiadomość na temat terminu
      rozpoczęcia odbiorów techn. lokali?
      • Gość: rdi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.07, 11:25
        to tylko nieoficjalna ,niepotwierdzona inf. ale podobno w czerwcu
        mają skończyć(zakładając łagodną zimę)
        • 10.09.07, 15:00
          Dzięki Rdi.

Gdyby później ktoś otrzymał inne informacje, proszę o ich dopisywanie do tego
          wątku. Myślę, że przydadzą się wszystkim Sąsiadom.

Pozdrawiam.
          • Gość: gwen IP: *.merinet.pl 21.09.07, 20:50
            Czy Szanowni sąsiedzi wybierają sie na wieszanie Wiechy? Pierwsza
            okazja żeby się poznać, może być miło :)
            • 22.09.07, 11:10
              my się wybieramy. do zobaczenia!
            • 25.09.07, 11:21
              Witam, również postaram się pojawić :-).
    • Gość: gwen IP: *.merinet.pl 06.11.07, 17:57
      Halo drodzy Sąsiedzi! co słychać w naszej rezydencji na Zdrowej? czy sądzicie że
      budowa idzie dobrze?
      Według mnie budynek z każdym dniem rośnie! i to się chwali :)oby tak dalej!
      Czy wprowadzaliście może jakieś zmiany wewnątrz mieszkania? ( ścianki działowe )
      jak wygląda to z kosztami? czy ponosi się dodatkowe?

Pozdrowienia
      • Gość: luk IP: *.cofund.org.pl 09.11.07, 12:08
        polecam sposób na dorobienie do kredytu
        www.otwieramy.pl/?p=135624
    • Gość: zzzz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.07, 10:42
      Co słychać na budowie, jak idą prace, może ktoś ma aktualne zdjęcia
      z budowy
      • 17.11.07, 02:47
        Prace ida, chociaz z powodu stanu surowego zamknietego, juz nie tak
        "widowiskowo". Tutaj sa prawie aktualne zdjecia
        picasaweb.google.pl/osiedlezdrowa
    • Gość: Ameneris IP: *.acn.waw.pl 01.12.07, 11:00
      Witam wszystkich :)
      Dzisiaj mąż był na budowie i mamy świeże zdjęcia. Jak tylko zamieścimy w sieci,
      dam znać. Mąż dowiedział się, że Robyg planuje oddać mieszkania w okolicy
      czerwca 2008.
      Dowiedział się też, że firma zajmująca się wykończeniem miała zastrzeżenia co do
      wykonania schodów, kominów (nie w tych miejscach, co trzeba) i zaprawienia
      okien. Podczas odbioru mieszkania trzeba więc będzie zwrócić na to szczególną uwagę.
      • Gość: Chriss IP: *.aster.pl 12.12.07, 01:15
        Witam wszystkich.

Właśnie zastanawiam się nad kupieniem jakiegoś "ostatka" na Zdrowej.
        Lekutra postów była bardzo pomocna - dzięki. Ponadto Wasze targi o
        treść umowy przyniosły skutek - sporo klauzul niedozwolonych wypadło
        (w tym par. 17 ust. 1).
        Martwią mnie jednak problemy z odbiorem, o których piszecie, no i
        bliskość A2. Sprawdził ktoś może, jak słychać ruch z autostrady z
        500 m przez ekrany? Bo tych autostrad w Polsce tyle, że nei wiem
        nawet, którą by sprawdzić ;).

Keep up a good work.
        • Gość: apartwilanow IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.12.07, 00:36
          Ze wzgledu na wyprowadzke z Warszawy do Wrocławia mam do sprzedania
          moje mieszkanie w tej inwestycji (właściwie wkład):
          apartwilanow@o2.pl
          • Gość: flapski IP: *.acn.waw.pl 01.03.08, 15:40
            Co obiecałem zrobić rok temu, zrobiłem teraz. Działa już forum dla mieszkańców
            (przyszłych mieszkańców) osiedla zdrowa.

Wszystko macie pod adresem: www.osiedlezdrowa.fora.pl/

Podajcie dalej i do zobaczenia!
            • Gość: . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.08, 23:29
              .
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.