Dodaj do ulubionych

Edbud Pruszków Osiedle Zdrój

22.01.07, 19:24
Witam
Zauważyłam że już coraz częściej przewija się temat tej inwestycji i wpadłam
na pomysł założenia nowego wątku, w którym będziemy się dzielili swoimi
opiniami i spostrzeżeniami...
Mam już podpisaną umowę rezerwacyjną i szukam sąsiadów...
Obserwuj wątek
    • gapcia08 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój 22.01.07, 19:41
      Ciekawe czy Edbud podwyzszy ceny w umowie realizacyjnej, narazie obiecuje ze
      bedzie stala jezeli sie z nimi podpisze rezerwacyjna
      w sumie we wszystkich nowych inwestycjach w Pruszkowie ceny sa wyzsze,
      oby dotrzymali slowa.
      bo juz z terminem pozwolenia na budowe troche dali ciala bo mialo byc wydane w
      styczniu a teraz przesuneli do konca marca, ale oki to mozna zrozumiec,poprostu
      Polska biurokracja
      ciekawe co bedzie dalej?
      • Gość: aga Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.07, 11:17
        jak rozmawiałam z nimi we wrześniu to mieli mieć pozwolenie do końca listopada.
        Czytaliście umowę rezerwacyjną? Wpłacacie 20% inwestycji, i zobowiązujecie się
        pod groźbą kary do podpisania umowy przedwstępnej. A skąd wiecie do będzie w
        umowie przedwstępnej? Jaki standard wykończenia, raty, terminy? Dla mnie to
        zbyt daleko posunięte zaufanie w dobrą wolę Edbudu. A obsługa klienta...
        Asertywnośc 10 pkt na 5 możliwych.
        • Gość: Hanna Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.crowley.pl 24.01.07, 11:38
          bez przesady!!!! właśnie czytam wzór umowy rezerwacyjnej zamieszczony na
          stronie www Edbudu i nie ma tam mowy o 20% inwestycji... Wpłacasz 5000zł
          zaliczki, obie strony mają prawo ostąpić od umowy jeśli firma nie dostanie
          pozwolenia do dn 31,03,2007. Jezeli nabywca odstąpi mimo uzyskania pozwolenia w
          tym czasie, traci 2500.

Mnie natomiast bardziej niepokoi zapis, że "ostatnia rata zostanie ustalona nie
          później niż na 3 miesiące przed przekazaniem lokalu do robót wykończeniowych"
          oraz że podpisanie aktów notarialnych nastąpi do 12 m-ca po oddanu lokalu do
          prac wykończeniowych (wydaje mi się że to zbyt długi okres). Czy takie zapisy
          są normą wśród deweloperów?
          • gapcia08 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój 24.01.07, 13:51
            Na początku gdy inwestycja była w dalekich jeszcze planach, za umowę
            rezerwacyjną pobierana była prowizja 20% teraz zmienili to do 5000tys. ponieważ
            mało było osób chętnych do zapłacenia 20%wartości..

z tego co ja się orientuję i zrozumiałam, to ostatnią ratę można wpłacić
            wcześniej ale nie później niż 3 miesiące przed oddaniem budynku, a tak poza tym
            to w umowie z klauzurą że cena zmienia sie zgodnie ze wskaźnikiem GUS aby
            zaoszczędzić jak najwięcej powinno się wpłacić jak najwcześniej, bo wpłacone
            pieniądze ulegają waloryzacji w momencie ich wpłacania, a nikt nie potrafi
            przewidziec o ile wzrośnie wskaźnik do 2009r

jeżeli chodzi o 12 miesięcy do podpisania aktu notarialnego, jest to sprawa
            niezależna od developera, a 12 miesięcy jest terminem optymalnym w inwestycjach
            tego rodzaju z tego co się orientuję
            • szczepo4 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój 25.01.07, 07:51
              <gapcia08> napisala:>
              > jeżeli chodzi o 12 miesięcy do podpisania aktu notarialnego, jest to sprawa
              > niezależna od developera, a 12 miesięcy jest terminem optymalnym w
              inwestycjach
              >
              > tego rodzaju z tego co się orientuję
              To jest "metoda" postępowania ustalona przez deweloperów, bo im jest tak
              WYGODNIEJ z wielu, wielu względów. Napisałem na innym forum
              (<Developer.info.pl> post: Polskie innowacje budowlane; nick: ZW): "W sumie,
              powstała więc swoista „mętna woda” inwestycyjna; rozmyły się terminy, rozmyły
              się granice odpowiedzialności itd. Proces przewłaszczenia lokali, który
              logicznie rzecz biorąc powinien następować bezpośrednio po urzędowym
              przekazaniu budynku do użytkowania, tj. budynku zbudowanego w całości za
              pieniądze inwestorów – nabywców, został „rozciągnięty” niekiedy nawet na parę
              lat. Zastanawiające jest zachowanie nabywców, którzy nie posiadając aktów
              własności, przy każdej – zamierzonej lub nieszczęśliwej – „wywrotce”
              Dewelopera, mają przed sobą perspektywę długich, długich i niepewnych, co do
              ich wyników, procesów sądowych, żeby coś odzyskać z utraconych pieniędzy !"
              Reszta tego tekstu tez - mam nadzieję - jest interesujaca.
          • Gość: gość Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.tktelekom.pl 24.01.07, 14:38
            czytasz niezbyt uważnie . Wyraźnie pisze że oni powinni(powinni to nie to samo
            że dostaną 31 marca , już było powinni w listopadzie powinni w styczniu i jest
            powinni w marcu) dostsć do 31 marca , a ty wpłacić musisz w ciągu
            3dni"Harmonogram pozostałych wpłat stanowił będzie załącznik do umowy
            realizacyjnej" pytam dlaczego nie cała umowa ? nie wiesz czasami? Współczuję
            tym co już wpłacili.
            • Gość: Hanna Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.crowley.pl 24.01.07, 15:51
              rozumiem, że to był komentarz do mojej wypowiedzi?

Oczywiście ze bardzo dobrze rozumiem, że "powinni dostać" bynajmniej nie
              oznacza "dostaną". Odniosłam się jedynie do wypowiedzi o koniecznosci wpłaty
              20%. Praktykowane ostatnio przez deweloperow podpisywanie umowy "rezerwacyjnej"
              (ktora de facto nie gwarantuje nic) wiąże się zazwyczaj z wpłatą jakieś kwoty.

Nie zrozumiałam natomiast Twojego pytania: Harmonogram pozostałych wpłat
              stanowił będzie załącznik do umowy
              > realizacyjnej" pytam dlaczego nie cała umowa ?

Mógłbyś je rozwinąć?

PS. Ja nic jeszcze nie podpisywałam/ nie wpłacałam. Interesuję się natomiast
              inną inwestycją tego dewelopera - a ponieważ umowy Edbudu dla różnych
              inwestycji skonstruowane są podobnie, zadałam pytanie.
              • gapcia08 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój 24.01.07, 16:05
                "Harmonogram pozostałych wpłat
                > stanowił będzie załącznik do umowy
                > > realizacyjnej" pytam dlaczego nie cała umowa ?"

Prawdopodobnie termin realizacji bedzie 24-26 miesiaca od otrzymania pozwolenia
                jest to ponad 2 lata, wiec spisany załącznik bedzie mowil o indywidualnym toku
                splacania rat przez kazdego z nas osobno, bo z tego co wiem to raty bedzie
                mozna sobie ustalic wedlug upodobania, jedynie maja zastrzezenia do pierwszej
                wynoszącej ok 20% wartosci i ma byc wplacona jak najszybciej od momentu
                podpisania umowy realizacyjnej, oczywiscie edbud daje czas na zalatwienie spraw
                kredytowych w banku.
                Nie wiem czy moje rozumowanie jest poprawne, ale to sa wnioski jakie
                wyciagnelam z rozmowy z przedstawicielem Edbudu
          • Gość: gucia Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój (do Hani) IP: *.ip.netia.com.pl 26.01.07, 16:10
            Z ostatnia ratą za mieszkanie chodzi o to, że przed odbiorem technicznym
            deweloper musi doliczyć takie rzeczy jak waloryzacja wg GUS oraz przeprowadzic
            inwentaryzację (ponowne wymierzenie twojego mieszkania jak juz bedzie w formie
            do odbioru technicznego). Może się zdarzyc, że po ponownym wymierzeniu wyjdzie
            kilka metrów wiecej lub mniej (działa to w obie strony). Deweloper tych
            składowych nie jest w stanie wyliczyc wcześniej. Waloryzacja jest liczona do
            terminu ostatniej wpłaty za mieszkanie (tyle ile teraz tobie wyjdzie). Ostatnia
            rata będą to tylko te dodatki. Termin rzeczywistej umowy sprzedaży i termin
            wprowadzenia się jest zależny od uzyskania pozwolenia na uzytkowanie. W
            przeciwnym wypadku można mieszkanie jedynie wykańczać ale nie mieszkać (ze
            wzgledów bezpieczeństwa) Pozwolenie na użytkowanie wydaje inspektor państwowy,
            a na niego to już nikt nie ma wpływu.
            • Gość: ZW Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój (do Hani) IP: *.aster.pl 26.01.07, 18:35
              Tak napisała <gucia> /.../"Pozwolenie na użytkowanie wydaje inspektor
              państwowy, a na niego to już nikt nie ma wpływu."/.../ ...........Cóż szczerze
              zalecam lekturę Prawa Budowlanego, bo takich "boskich" uprawnień, jeśli obiekt
              jest prawidłowo zbudowany (tak to jest rozumiane w duchu umowy, którą
              inwestorzy - czyli my - podpisujemy), to ci inspektorzy jednak nie mają! My też
              mamy prawo wymagać więcej od deweloperów, zwłaszcza jeśli tyle płacimy za 1 m
              kw. mieszkania. Przypomnę, że w kalkulacjach "deweloperskich" zbudowanie
              takiego jednego metra kwadratowego mieszkania, w ogólnie średnim standardzie
              kosztowało DEWELOPERA, w 2005 roku, 380 euro PLUS koszt działki! Pozdrawiam
    • Gość: em Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.07, 12:20
      My jednak wybraliśmy Parzniew.
      Edbud wystraszył lokalizacją. Z jednej strony okna na jakieś zakłady przemysłowe
      (duży zakład spożywczy), z drugiej na tereny do transformacji (nie wiadomo co
      tam wybudują). Blisko cmentarz.
      Układ osiedla nie specjalny. Działka osiedla wyrwana z terenów składowych.
      Żenująca obsługa w biurze obsługi klienta. Cena też nie rewelacyjna. Tak, że
      nawet z umową się nie zapoznawaliśmy.
    • Gość: kik Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: 195.205.24.* 24.01.07, 15:54
      ostatnio to jakoś tak na stronie www nawet porobili żeby nie można było się
      zorientować co do lokalizacji (wcześniej coś tam było). jak się ktoś zdecyduje
      to się troche z edbudem powozi. mają nieciekawe warunki odstąpienia od umowy. a
      w umowie rezerwacyjnej oświadcza się że warunki jej nie mają charakteru klauzul
      niedozwolonych, a wiadomo że mają.
      • gapcia08 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój 27.01.07, 20:45
        Czy pomimo tego ze Edbud nie ma jeszcze pozwolenia na budowe, czy podpisał
        umowe rezerwacyjna i widzi plusy tej inwestycji?
        Ostatnio słyszałam ze ma byc połączenie stacji wkd komorow z skm w pruszkowie
        wiec przystanek bedzie zlokalizowany blisoko tego osledla na wojska polskiego,
        wiec ci co nie lubia sie przejsc beda mieli czym podjechac, mysle ze to jest
        plus.
        a co do cmentarza to jednak kawaleczek jeszcze do niego jest, a osiedle nie
        przylega bezposrednio do niego
    • Gość: adamwe123 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: 213.199.219.* 29.01.07, 16:28
      Też miałem kupić tam mieszkanie, lokalizacja mi nie przeszkadzała, developer
      też wydawał mi się solidny, dopóki nie przzeczytałem umowy, którą miałbym
      podpisać po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Zauważcie jak się ona zaczyna, od
      słów że w wyniku wspólnych negocjacji (czy jakoś tak) strony ustalają... Zapis
      o negocjajach oznacza że wszystkie zapisy w umowie uznane jako klauzule
      zakazane (sprawdź na stronie www.uokik.gov.pl) obowiązują cię. Tzn: są wyroki
      sądów i konkretne zapisy w umowach których developerzy nie mogą stosować, jeśli
      nawet takowe znajdą się w umowie (bo np. developer nie zgodził się ich usunąć)
      to i tak cię nie obowiązują bo są zakazane prawomocnym wyrokiem sądu, wyjątkiem
      jednak są umowy zawierane indywidualnie tj. w drodze negocjacji. Dlatego EdBud
      ma mądrych prawników i umieścili sobie w umowie to jedno niewinne zdanie, o
      negocjajcach a takowych wcale nie ma bo i tak narzucają ci swój wzór umowy
      którego praktycznie (poza małymi nieistotnymi dla nabywcy wyjatkami) nie możesz
      zmienić.
      • gapcia08 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój 29.01.07, 18:21
        Z miła checia chciala bym zobaczyc ta umowe, wiesz gdzie mozna ja sciagnac do
        poczytania? bo na stronie edbudu jest tylko rezerwacyjna, ktora w swietle prawa
        i tak jest malo prawomocna i jak juz bylo rozstrzasane na wielu watkach sluzy
        do zaklepania jedynie lokalu i to tez w przypadku gdy cie ktos nie podkupi, bo
        i takie rzeczy w wawie sie zdazaja
        a co do tego o czym piszesz, mozesz podac jakis zyciowy przyklad, bo nie
        zabardzo wiem o co chodzi...
        • Gość: adamwe123 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: 213.199.219.* 31.01.07, 07:55
          Umowę dostałem w siedzibie EDBUDU bo o nią poprosiłem (dotyczyła innej
          inwestycji ale tu ma być taka sama), a jeśli chodzi o to o czym pisałem:
          - developerzy zawierają w umowach niezgodne klauzule,
          - jeśli klauzule te są ci narzucone w umowie, np. developer mówi że albo
          podpisujesz to co jest albo nie kupujesz, to i tak te niezgodne zapisy cię nie
          obowiązują (podstawa prawna - wyroki sądu),
          - jeśli negocjujesz umowę indywidualnie (a taki zapis stosują) wtedy nie możesz
          ewentualnie powołać się na wyroki sądu,
          - dlatego stosują te zapisy.
          Najlepiej zadzwoń do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (numer tel. na
          www.uokik.gov.pl) tam powiedzą ci wszystko co chcesz wiedzieć o klauzulach i
          zapisie o którym mówię. Jak będą cię łączyć powiedz tylko, że chcesz rozmawiać
          z kimś w sprawie umów z developerem na zakup mieszkania.

Pozdrawiam.
          • gapcia08 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój 31.01.07, 19:57
            oki rozumiem,
            ale mam jeszcze kilka pytan
            po przeczytaniu umowy "edbudowskiej" jakie niezgodnosci zauwazyles?
            i czy przypadkiem nie wyglada to tak, ze edbud celowo daje taki zapis aby
            zabezpieczyc sie przed ewentualnym nadgorliwymi klientami ktorzy beda latali po
            mieszkaniu z sufmiarka i łatami, bo nie ukrywajmy ze na tyle mieszkan co
            sprzedaja w inwestycjach tacy ludzie moga sie trafic i edbud z sadow by nie
            wychodzil, a tak przynajmniej jest czysta sytuacja, ject umowa i sady nie
            wchodza w gre
            nie wiem dlaczego ale mam wrazenie ze nie chodzi tu o wykiwanie kupujacego,
            tylko zabezpieczenie sie firmy.
            bo prawda jest ze w tym momencie na rynku jezeli jakis developer chcial by
            znaczaco wykiwal klienta to na tym forum bylby zlinczowany i ciezko bylo by mu
            znalezc nowego nawet jak by zmienil nazwe, bo z tego co tu widze to jest kilka
            osob co by to szybciutko wytropilo..
            • Gość: adamwe123 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: 213.199.219.* 02.02.07, 08:03
              Jeśli chodzi o jakość wybudowanego mieszkania przez EDBUD to nie miałem
              większych obaw, bardziej w tej umowie martwi mnie to, że naprawdę developer
              zabezpieczył się chyba z każdej strony (dla nas to niezbyt dobrze bo nie tylko
              z drobnostką ale i z dużą usterką możesz mieć problemy), poza tym będzie
              administrował 3 lata czyli tyle ile będzie trwała rękojmia (myślę że robią to
              specjalnie aby właśnie spławiać tych co będą zgłaszać jakieś usterki, a
              najgorsze wydaje mi się niepewność ceny, która może się zmienić z kilku powodów
              m.in.:
              - VAT (nie wiem jak w EDBUDZIE ale niektórzy developerzy w razie podwyżki VAT
              podnoszą ci stawkę ale dopiero od tej transzy co była podwyżka stawki),
              - obmiary powierzchni (to akurat jest normalne),
              - wskaźnik GUS (tu jest najgorzej, bo biorą pod uwagę wskaźnik robót a przecież
              chyba taka firma wcześniej podpisuje umowy z podwykonawcami a nie szuka ich w
              czasie budowania, więc chyba wyliczyli sobie ile to ich będzie kosztowało, a
              jeśli wskaźnik wzrośnie - a na pewno wzrośnie - to mogą podnieść ci cenę mimo
              że na przykład oni zapłacili za roboty podwykonawców po starej cenie).
              I tego najbardziej się obawiałem, że podniosą mi później cenę, a pani w biurze
              powiedziała, jak o to pytałem, że cena na pewno się zmieni tylko nie wiem co
              mogła mieć na myśli.
              Zrezygnowałem, bo uważam że umowa jest niesprawiedliwa, ja nie kupuję bułeczki
              tylko wydaję pożądne pieniądze i chcę sprawiedliwej umowy a nie takiej co
              chroni interesy jednej strony. A i jeszcze denerwowało mnie pomieszczenie dla
              wspólnoty, dlaczego mamy je kupować wspólnie? Wogóle po co kupować specjalnie
              mieszkanie od 40-50 m2 żeby raz na miesiąc się tam spotkać? Prawda jest taka,
              że kupujemy to mieszkanie dla EDBUDU który będzie je zajmował przez 3 lata (a
              jak zrobią sobie tam biuro sprzedaży?), to są cwaniaczki które nie dadzą ci
              wybrać swojego (być może tańszego zarządcy), który by się upominał o twoje (np.
              usterki w mieszkaniu), a jak robią to sami to nawej biuro musisz im kupić.
              Mieszkam aktualnie w budynku gdzie jest wspólnota, jest zarządca nieruchomości
              który ma swoje biuro (jak np. adwokat ma swoją kancelarię), sąsiedzi jak chcą
              to robią zebranie np. w hali garażowej, zresztą zebrań nie jest aż tak dużo
              żeby było potrzebne osobne mieszkanie.
            • Gość: Hanna Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.crowley.pl 02.02.07, 11:15
              gapciu08 - a mi się coś wydaje że ty na zlecenie dewelopera tu jestes :-)

a co do obaw deweloperów o tzw. "dobre imię" to sama wiesz dobrze że teraz jest
              rynek sprzedającego i dewelopera nic nie obchodzi, że go zlinczują na forum. Bo
              wie że i tak przyjdą inni klienci i z pocałowaniem ręki kupią na każdych
              warunkach, bo nie mają wyboru.
    • abeba Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój 17.02.07, 21:08
      Buuuu
      A mysmy sobie już upatrzyli lokal, wirtualnie przebudowali po swojemu, a teraz się dowiaduję, że:
      1. umowa taka że strach sie pakować
      2. cena ostateczna może być dużo wyższa
      3. to będzie gotowe w 2009
      A jeszcze wybrany przez nas lokal - jedyny o takim rozkładzie - jest w Etapie II.
      Buuuu
        • Gość: rumg Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.acn.waw.pl 09.03.07, 23:43
          Witam ja również podpisałem już umowę rezerwacyjną... ja rozumiem tę umowę
          tak,że cena netto za metr nie zmieni się do końca budowy, natomiast kwota
          końcowa może ze względu na różnice wynikające ze zmian cen np usług
          budowlanych... jaka ta różnica będzie bardzo mnie to zastanawia, jakiego rzędu
          mogą być to kwoty?Czy może źle rozumię tę umowę i cena za metr netto może w
          każdej chwili się zmienić i różnicę będę musiał dopłacić, albo może jeszcze
          inaczej: w tej chwili podpisałem umowę rezerwacyjną w której istnieje zapis o
          kwotach 5000netto, natomiast jak będę podpiswał umowę przedwstępną tam może być
          już kwota np 5200netto,wtedy rezygnuję z edbudu ale oczywiście jestem do tyłu
          2500 a edbud szuka kolejnego jelenia, które z w/w opcji jest najbardziej
          realne?Jak sądzicie?
          • Gość: Achilles Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.acn.waw.pl 13.03.07, 14:35
            Z tego co ja widziałem na umowie to cena może zmienić się tylko przez wskażniki
            GUS i Vat. Inaczej nie jest możliwa zmiana ceny za metr (nie jestem prawnikiem).
            Ja podpisałem i liczę na to, że cena się nie zmieni. Bardziej obawiam się, że do
            31 marca Dev. może się nie odezwać, czyli z rezerwacji nici. Oddaje tylko kasę
            5000 a mieszkanie można kupować od innego lub po 5000 lub więcej za metr. Co do
            zmian cen trzeba by było zapytać tych którzy już doczekali się swoich gniazdek.
            W sumie Edbud nie urwał się z choinki i pobudował już dużo w warszawie. Jakiś
            czas temu szukałem takich wpisów i na szczęście nie znalazłem. Na razie jestem
            spokojny. PS. Podobno dostali już pozwolenie na budowę(tak mówią w biurze w
            pruszkowie) teraz czekają na uprawomocnienie :-). Może ktoś może sprawdzić to w
            Pruszkowie w urzędzie(ciekawy jestem jak to wygląda:-)). Jako ciekawosktę podam
            że pytałem się o zawarcie umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego i takie
            coś jest możliwe, niestety po wpłacie 20%.
            • Gość: MM muszę Was zmartwić IP: *.chello.pl 13.03.07, 16:15
              Wczoraj podpisałam umowę z EDBUDEM , na inną inwestycję ( na Kabatach)i
              niestety developer podwyższył cenę z umowy rezerwacyjnej, niby tylko o 500 zł
              (netto), ale zawsze to drożej> Także radzę się nastawiać, że cena z Waszych
              umów się zmieni
              • Gość: rumg Re: muszę Was zmartwić IP: *.acn.waw.pl 13.03.07, 21:13
                Dziś osobiście dzwoniłem do Pani w biurze sprzedaży w Pruszkowie i dowiedziałem
                sie że ceny nie wzrosną... Nie bardzo rozumiem jak mogą wzrosnąć skoro mam
                podaną cenę na umowie i nigdzie w tej umowie nie jest powiedziane że cena netto
                za metr może się zmienić ? Nic już nie jest pewne:(((
                • gapcia08 Re: muszę Was zmartwić 13.03.07, 23:22
                  Witam
                  Pani w biurze jest najmniej kompetentną osobą jeżeli chodzi o pieniądze ona ma
                  nad sobą wielu szefów i to od nich zależy czy cena wzrośnie czy nie (domyślam
                  się na podstwie działania mojej firmy w której pracuję), ona ma obowiązek
                  informowania, że wszystko jest oki cena nie ulegnie zmianie, bo faktycznie taka
                  sutuacja jest na obecną chwilę, ale może pięknego dnia dostać na maila
                  sformuowaną już umowę na tą inwestycję i okaże się, że cena na niej jest inna i
                  wtedy Pani w biurze będzie miała obowiązek informowania z pięknym uśmiechem, że
                  niestety cena wzrosła i przepraszają.
                  Czyli nadal jest wielką tajemnicą czy nasze kredyty znacznie wzrosną...

Już wiele wątków powstawało na temat umów rezerwacyjnych, więc nie będę się
                  powtarzała, ale w skrócie one nie są prawomocne, służą jedynie do zaklepania
                  numerka mieszkania i tyle (może być ktoś podkupiony - a develeper odda jedynie
                  pieniądze + znikome odsetki i tyle), wszystko co tam jest napisane może ulec
                  zmianie, najważniejsza jest umowa realizacyjna, tą można jedynie powiesić sobie
                  na ścianie i modlić się, że się trafiło na uczciwegp deelopera.

Narazie ucieszyła mnie wiadomość, że przeczytana wyżej że jest wydane
                  pozwolenie, więc czekamy cierpliwie na uprawomocnienie i dalszy ciąg wydażeń

pozdrawiam
              • Gość: Achilles Moze nie bedzie tak zle IP: 193.0.60.* 14.03.07, 10:40
                Pewnie masz rację, z drugiej strony popatrzcie na to realnie. W pruszkowie
                5000/m2 a na ursynowie 7000/m2 (Warszawa, metro pod nosem), ciekawe ile
                kosztują tam mieszkania na wtornym 10000-12000/m2? Moze kolega napisze ile
                czekal na podpisanie umowy przedwstepnej i na ile mu podniesli cene. W
                pruszkowie nie ma takiej przebitki, wiec jak jeszcze podniosa to napewno
                zrezygnuje, no chyba ze metro pobudują :-)
            • gapcia08 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój 27.03.07, 21:54
              Witam
              O pozwolenie na budowę już nawet nie pytam, ale czy ktoś z was posiada
              informację jakie postanowienia ma Edbud dotyczące umów rezerwacyjnych, które
              przestają oficjalnie obowiązywać z dniem 01.04.2007, czy zdecydowali się na
              podpisywanie aneksów, czy jednak wykozystają gdzieś ukryte wyrażenie że
              obowiązują one rok?
              • Gość: Karol Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.acn.waw.pl 28.03.07, 09:48
                Pozwolenia jeszcze nie ma. Z tego co mi wiadomo, to w przyszłym tygodniu mają
                dzwonić do wszystkich osób, które podpisały umowy rezerwacyjne i informować o
                otrzymaniu pozwolenia lub jego braku (i my będziemy musieli podjąć decyzje czy
                czekamy czy też rezygnujemy z dalszej współpracy). Jednak jak to będzie wyglądać
                w rzeczywistości, to okaże się wszystko w najbliższym tygodniu.
                Napiszcie co będziecie robić, czy jest sens czekać na to pozwolenie do kolejnego
                terminu?
                • Gość: kama_mama Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.07, 20:54
                  A moze oni celowo mówią że nie maja pozwolenia na budowę żeby ludzie
                  rezygnowali a potem sprzedadzą mieszkania po wyzszej cenie.Dzisiaj pani w
                  biurze powiedziała że mogę zrezygnować i zaraz oddadzą mi pieniądze nawet nie
                  starał się w jakiś sposób przekonywać do pozostania.Miałam wrażenie ze to jej
                  nawet na ręke i była bardzo nie miła.Czuję niesmak po dzisiejszej rozmowie.
                    • Gość: zorro Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.07, 09:37
                      witam waszystkich, a szczególnie Tych co podpisali umowy rezerwacyjne. jak
                      widziecie pozwolenia nie ma na budowe os. Zdrój - develop. Edbud w Pruszkowie.a
                      cena już jest 5 500 pln netto!!!. ja byłem w piątek tj. 30-03 na Bronikowskiego
                      , popytałem w marketingu i u dyrektorów i wniosek jest następujący!!!!
                      - nie chcą podpisać ze mną aneksu do rezerwacji,
                      - mówią żebym spokojnie czekał,
                      - a ja pytam na co? oni odpowiadają ze dziś lub jutro zbiera sie zarząd i mają
                      dyskutowaC O NOWYCH WARUNKACH DLA NAS - czyli ludzi , którzy podpisali umowy
                      rezerwacyjne ( które sa prawnie nic nie warte!!!!!!!) , KTóRE MAJą NAM
                      PRZEDSTAWIć PISEMNIE DO AKCEPTACJI!!!! CZYLI PROSTO MóWIąC ; MAJą PODNIEśC NAM
                      CENę ZA 1 M2!!!!
                      - jak zadałem pytanie czy podniosą i o ile to odpowiedziano mi , że mogę nie
                      kupowac mieszkanie!!!czyli EDBUD CHCE NASZ OSZUKAć!!!!!
                      - PROPOZYCJA MOJA JEST TAKA. MIESZKAń NA DOCELOWYM OSIEDLU JEST
                      OK.200.PODPISANYCH UMóW JEST OK. 60%, CZYLI JEST NASZ SPORO. NIE MOżEMY STAć
                      BIERNIE I CZEKAć NA RUCH EDBUDU!!! STAć Z OPUSZCZONą GłOWą !!!
                      - MUSIEMY SIE ZJEDNOCZYć I WALCZYć O SWE PRAWA!!!
                      - MUSIMY DAć SYGNAł EDBUDOWI ABY TRAKTOWAł NASZ (CZYLI KLIENTóW , KTóRZY ZAUFALI
                      TEJ FIRMIE, PODPISALI UMOWY I WPłACILI 20% BąDź 5TYS. OPłATY REZERWACYJNEJ NA
                      POCZET MIESZKANIA)!!!POWAżNIE ,
                      - PROPOZYCJA - DZWOńCIE DO EDBUDU I MóWCIE żE TO JEST NIE "FER" SKORO MYśLą O
                      PODNIESIENIU NAM CEMY ZA M2!!!!
                      W RAZIE PYTAń PODAJę TEL. 602-229-479
                      POZDRAWIAM.
                      • Gość: niki Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.polkomtel.com.pl 02.04.07, 10:50
                        Zgadzam się z przedmówcą, ja jestem w takiej samej sytuacji. Umowę rezerwacyjną
                        miałam podpisaną do końca 31/03/07r.; w ostanim tygodniu dzwoniłam tam chyba z
                        10 razy, każdy udzielał mi innych informacji:
                        a to żeby spokojnie czekać, a to że solidana firma, takie pierdu...pierdu (za
                        przeproszeniem)!, ale po rozmowie z kierownikiem, który mnie poinfomał, że
                        pozwolenie na budowę się przeciąga, że koszty inwestycji rosną, i dlatego nie
                        podpisują aneksów……………….i UWAGA dostaniemy NOWE OFERTY najprawdopodobniej z
                        nową ceną, ale proszę się nie denerwować, bo informacja nie jest
                        potwierdzona!!!
                        Kurcze firma, która od 15 czy 20 lat zajmuje się budownictwem od lipca załatwia
                        pozwolenie!!!! Coś mi się zdaje że to jakieś matactwo! I w ten sposób podbijają
                        ceny!
                        Tak robi wielu developerów np. agroman.

A więc może naprawę zrzeszmy się, i dzwońmy do skutku, używajmy mocnych słów,
                        że są kłamcami, że to oszustwo, możemy się spotkać i prosić o spotkanie z
                        prezesem, nie może odmówić kilkuosobowej grupie (a z tego co wiem 60% mieszkań
                        jest już spzredanych tzn są na nie podpisane umowy rezerwacyjne) A presja
                        społeczeństwa jest duża, można puść to w media…nie jesteśmy całkowicie bez
                        praw, a zapewne nie tylko ja podpisałam umowę z EDBUEM ze względu na ich
                        nieposzlakowaną opinie UCZCIWEJ FIRMY, co po ostatnich wydarzeniach..nieco się
                        zmienia!
                      • Gość: LOLA Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.polkomtel.com.pl 02.04.07, 10:53
                        Witam
                        Ja byłam też w gronie tych szczęsliwców którzy podpisywali umowę rezerwacyjną
                        za 4.200 za metr,w zeszłym tygodniu dzwoniłam do Edbudu,chciałam się umówić na
                        podpsianie aneksu do umowy,który gwarantuje mi 4.200 za metr,(bo widziałam,ze
                        inwestychja zdrożała)niestety okazało się,że nie podpisują aneksów!!! Teraz
                        wiem dlaczego.Odpowiedz jest prosta, najprawdopodobniej zamierzają nam podnieść
                        ceny!!Dla mnie to jest żenada poprostu,Oni się teraz tłumaczą ,ze nie
                        wiedzeili ,ze sprawa pozwolenia w Pruszkowie moze tyle trwać,ze w Wawie trwa
                        dośc krótko,i myśleli,że tam również,tylko pytanie to po co się
                        rozreklamowali,ludziom nadziei narobili,a teraz co? Podziekują nam,a co z
                        zadośćuczynieniem za moje nerwy stracone,za utraconą nadzieję?Druga sprawa to
                        to,ze uwazam,ze kompletnie nie szanują klienta,ja dostałam zapewnienie ,że
                        Edbud wysle pismo do końca marca informujące o terminie pozwolenia na
                        budowe,nic takiego nie przyszło,nawet tego nie sa w stanie dopilnować,trzeba do
                        nich wydzwaniać,choć nie jest łatwo się dodzwonić a i tak z wielką łską Panie
                        raczą odpowiedziec na pytania.Ja w tym momencie zastanawiam się czy nawet jak
                        mi nie podniosą ceny to nie wycofam się z tego,skoro w momencie kiedy jeszcze
                        nie zaczeli budować takie sytuacje mają miejsce,to aż strach pomyśleć,co może
                        się dziać pózniej..i czy warto inwestować u nich pieniądze..które i tak pewnie
                        jak większość z nas "pozycza" z Banku.Czy gra jest warta świeczki. Wiem jedno
                        Edbud miał dobrą opinie,ale widać,że przyszedł moment kiedy to się skończy..na
                        dobrą opinie pracuje się latami..a można ją stracić bardzo szybko.To oni
                        powinni o nas zabiegać bo dzięki nam klientom są na Rynku wogóle!!
                        • Gość: eva Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.polkomtel.com.pl 02.04.07, 11:18
                          Dokładnie, narobią ludziom nadziei, po podpisaniu umowy nikt już się raczej
                          nie rozgląda, tylko czeka cierpliwie!
                          ja też kupuje na kredyt i pewnei tak robi co 2 osoba!ceny są takie, że szok!
                          też miałam podpisaną umowę do końca marca i aktualnie nei mogę się nawet
                          dodzwonić! cały piątek było zajęte, dziś zresztą też, boję się że cena ulegnie
                          zmianie!jestem w szoku cena aktualnie to 5500 pln netto, a ja podpisałam za
                          4200 pln!
                          ja tego tak nie zostawię...może i nie będę tam mieszkać, ale fermentu im
                          narobię, bez przesady....co to w takim razie za porządna firma, która robi
                          ludzi w bambuko!co to za renoma!....czekam na odzew, zorro ja napewno zadzwonię
                          wieczorem pzdr
    • Gość: kama_mama Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.07, 10:15
      Kurcze jeszcze nie mają pozwolenia. Ciekawe jak długo to jeszcze potrwa juz nie
      wiem czy się wycofać czy nie.Dzisiaj rozmawiałam z panią bardzo z dział
      sprzedaży notabene bardzo nie uprzejmą.Poinformowała mnie że bardzo chętnie
      mogę zrezygnować. Im na tym zalezy bo oddadzą mi moję pieniądze którymi
      obracali pól roku i teraz sprzedadza mieszkanie po wyższej cenie.Ja
      zarezerwowałam jeszcze po cenie 4200.Mieliby wtedy podwójną kozyść. Boję się że
      nas wykołują.Wszystko się napewno przeciągnie w czasie a ciekawe czy cen nie
      podniosą?
    • Gość: kama_mama Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.07, 13:47
      Właśnie rozmawiałam z EDBUDEM podobno zarzad nie zmieni cen mieszkań
      osobom ,które już podpisały umowę rezerwacyjną. Powiedzieli że jak nie chcemy
      czekać na pozwolenie to zwrócą nam pieniądze. Im to na rękę sprzedadza komuś
      innemu po większej cenie.Ja zarezerwowałam po 4200. Aha jeszcze jedno termin
      odbioru mieszkań oczywiście przesunie się. Zalezy to oczywiście od tego kiedy
      dostaną pozwolenie.
      • Gość: niki Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.polkomtel.com.pl 02.04.07, 16:28
        wkońcu dodzwoniłam się do EDBUDU, też udzielono mi informacji, że ceny dla
        osób, które podpisały umowę nie zmienią się, ale pozwolenie mam być
        najprawdopodobniej dopiero do 31 maja, a budowa ma ruszyć w czerwcu jak dobrze
        pójdzie! tylko najgorsze jest to, że moja umowa rezerwacyjna wygasła 31 marca i
        nie chcą podpisać kolejnej rezerwacyjnej, tylko dopiero po otrzymaniu
        pozwolenia umowę realizacyjną, a więc teraz zależy wszytsko tylko i wyłącznei
        od WIARYGODNOŚCI, UCZCIWOŚCI, RZETELNOŚCI developera
        • Gość: kasia Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój IP: *.polkomtel.com.pl 02.04.07, 16:32
          ja też miałam umowę podpisaną do 31 marca, i nie chcą podpisać ze mną kolejnej,
          a więc ja chyba rezygnuję,ale jestem załamana,cenami, tym traktowaniem,
          człowiek, który jest klientem!OBSŁUGA BEZNADZIEJNA
          ..........jakoś trudno mi uwierzyć w to, że cena na stronie aktualnie 5500 pln,
          a ja na umowie mam 4200
          a więc mało realne wydaje mi się, że pozostanie bez zmian, chociać jeszcze mam
          cichą nadzieję!jednak
          • Gość: ZORRO Edbud Pruszków Osiedle Zdrój- KPINA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.07, 17:05
            WITAM PONOWNIE,
            WIDZę żE WSZYSCY JESTEśCIE , JESTEśMY (BO JA TEż MAM PODPISANą UMOWę
            REZERWACYJNą)PORUSZENI INFORMACJAMI OD "TAK MIAłO SIę WYDAWAć WSPANIAłEGO
            DEVELOPERA ZA JAKIEGO UCHODZIł EDBUD"
            SKORO OBIECUJą , żE UTRZYMAJą CENY DLA SWYCH KLIENTóW - BO ZA TAKICH SIę JUZ
            UWAżAMY, (PODPISALISMY UMOWY I WPłACILISMY PIENIąDZE!!),- PRZYNAJMIEJ JA, TO
            WARTO ICH TRZYMAC ZA PRZYSłOWIOWY "JEZYK"!!!. W TAKIEJ SYTUACJI DUżO OSóB CHCE
            ZREZYGNOWAć Z TEJ INWESTYCJI- BO CZUJA SIE NABICI W BUTELKę PRZEZ EDBUD. JA
            PROPONUJę NACISKAC NA EDBUD ABY WYWIąZYWALI SIE Z PODPISYWANYCH UMóW.
            ZROZUMCIE JEDNO!!!!
            - MUSIMY WYMUSIC NA NICH - PRZYNAJMNIEJ DECYZJę CO PLANUJA Z NAMI ZROBIć , A
            JEST NAS PRAWIE (LICZąC 200 MIESZKAń -60% SPRZEDANYCH = OK.120 OSóB-KLIENTóW!!!!)
            - PAMIETAJCIE - IM DłUżEJ EDBUD BEDZIE KRECIł, TO DZIAłA NA NASZą PRZEGRANA,
            - ICH TłUMACZENIE (PRZYNAJMNIEJ DYREK, ODPOWIEDZIALNEGO ZA POZWOLENIE NA BUDOWę-
            Z KTóRYM DZIś ROZMAWIAłEM ) JEST śMIESZNE!!!! ARGUMENTOWAł TAKIMI SłOWY; "BO
            WSZYSCY WOKół PODNOSZą"!!!!... TO JAK WSZYSCY WOKół KRADNą ...TO MY TEż
            ZACZNIEMY KRAść!!!!!!!!!!!
            PODSUMOWUJąć ; JżELI WSYSCY BEDZIEMY STANOWCZY CO DO SWYCH RACJI
            (TZN.PODPISANYCH UMóW ORAZ ZAWARTYCH W NICH CENY M2), TO MOżEMY COś WYNEGOCJOWAć
            - TO JEST BIZNES ,,,A W BISNESIE BEZ NEGOCJACJI NIE MAA NIć. TYLKO "MATOł"
            ZWIESZA GłOWę I MóWI ..."TO JA CHYBA REZYGNUJę"
            INEALNYM ROZWIąZANIEM BYłO BY ZORGANIZOWANIE SPOTKANIA ; NABYWCY - KLIENCI
            (CZYLI MY A PREZES MAZUR LUB GIERWAłłO, I WYJASNIENIE SOBIE SPORóW , PODJęCIE
            DECYZJI!!!!!!!!!!!!!! JEżELI MY SAMI SIę O TO NIE ZATROSZCZYMY , TO KTO TO ZROBI
            !!!!!!! A MAMY BYć W PóźNIEJSZYM CZASIE WSPóLNOTą!!!!!!
            P.S.
            PROPONUJę ZAPOZNAć I POINFORMOWAć POLSKI ZWIąZEK FIRM DEVELKOPERSKICH O -
            ZAMIARACH EDBUDU!!!!!!!!!
            POZDRAWIAM.
            POZDRAWIAM.
                • Gość: lola Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój- KPINA IP: *.aster.pl 02.04.07, 18:58
                  Jest jeszcze jedna kwestia,która nie wiem czy została na forum poruszona
                  mianowicie dot.samej "wartości" umowy rezerwacyjnej, piszę wartości, bo ta umowa
                  jest prawnie nieważna,tzn do niczego developera nie zobowiązuje.Jak dzwoniłam
                  sie dowiadywać odnośnie podpisania aneksu do umowy, to wtedy mi powiedzieli ,że
                  nie podpisują aneksów,byłam oburzona,wściekła mnie tak mnie traktują, Pani jedna
                  nawet która jest tam moim "opiekunem" co spisywała ze mną umowę rezerwacyjną
                  powiedziała,ze to nie o to chodzi,żebyśmy sobie cytuję;kłody pod nogi rzucali i
                  że musimy sobie zaufać(samo to stwierdzenie było dla mnie żenujące,pieprz... o
                  jakimś zaufaniu..przy takich pieniądzach)już wtedy był to dla mnie sygnał,że
                  coś jest nie tak,potem była rozmowa z radcą prawnym,a propos umowy rezerwacyjnej
                  i okazalo się,że w momencie podpisywania umowy była ważna,ale teraz już nie
                  jest(wybaczcie,że dokładnie niepowiem o co chodzi,ale nie jestem prawnikiem)w
                  każdym razie WSZYSTKO SAMO MóWI ZA SIEBIE.co za tym idzie,,można powiedzieć
                  równie dobrze,że wszystko jest na gębę..a co za tym idzie,widząc to co się
                  dzieje teraz wątpie by Edbud trzyma się czegoś co prawnie nie jest ważne...Dla
                  nich ważna jest kasa..widza ile teraz kosztuje za metr2,w przypadku jednego
                  developera w Pruszkowie ceny są nawet do 9 tyś,więc mało prawdopodobne jest aby
                  ta cena dla nas się utrzymała...Zresztą ta Firma coraz mniej wiarygodna jest dla
                  mnie!!
                • Gość: oszukana!! Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój- KPINA IP: *.aster.pl 02.04.07, 19:21
                  Witam!Ja również podpisałam umowę rezerwacyjną na tę inwestycję i już postawilam
                  na niej krzyżyk,Na 100% podniosą cenę,nie ludzmy się,że będzie inaczej,Tak jak
                  kolega w poniższym poście napisał,że podpisał umowę rezerwacyjną ale w
                  Inwestycji na Kabatach i co ?? i podnieśli cenę,pomimo tego,że umowa
                  rezerwacyjna mówiła gwarantowała cenę x,w tym przypadku tak jak napisała
                  Lola,mają otwartą drogę by zrobić to samo....Ps, Panie z Biura Obsługi mam
                  wrażenie,malo co wiedzą,i żadnych konkretnych informacji tam się nie
                  uzyska.Uważam ,że pomysł ze spotkaniem jest ok,tylko również jestem za
                  Warszawą,żeby ustalić jaką taktykę przyjmiemy,ale obawiam sie,że nawet nasze
                  postulaty ,ze się nie zgadzamy na podwyższenie ceny nie zrobią na nich żadnego
                  wrażenia,bo oni naprawdę znajdą chętnych co kupią tam mieszkanie nawet za 6 tyś
                  za metr kw.Jedyne co może będzie mialo wpływ to,to ,że nie będą mieli już
                  takiej dobrej reputacji...bo są OSZUSTAMI!!!!!
            • edbud2 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój- KPINA 04.04.07, 13:44
              Firma „EDBUD” nie ma zwyczaju wypowiadania się na forach internetowych ,
              jednakże aby uciąć wszelkie spekulacje dotyczące inwestycji „Pruszków – Zdrój”
              informuje :

- umowy rezerwacyjne zachowują ważność,
              - cena za 1 m2 dla wszystkich klientów, którzy podpisali umowy rezerwacyjne nie
              ulega zmianie.

Z przykrością informujemy, że z uwagi na przedłużające się procedury
              administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę nie jesteśmy
              w stanie podać Państwu terminu rozpoczęcia budowy oraz nie możemy sporządzić
              aneksów do umów rezerwacyjnych.
              Informujemy, że zapisy umowy rezerwacyjnej w przypadku niedotrzymania terminu
              otrzymania pozwolenia na budowę dopuszczają możliwość odstąpienia przez Państwa
              od w/w umowy za zwrotem zaliczki powiększonej o odsetki jak przy lokatach
              terminowych .

Prosimy naszych Klientów o wyrozumiałość i cierpliwość.

Wszystkim Państwu życzymy Wesołych i Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy.

Z poważaniem EDBUD
              • Gość: ZW Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój- KPINA IP: *.aster.pl 04.04.07, 16:58
                Zabranie głosu na forum, to piękna innowacja w "praktykach" Edbud'u - gratuluję
                decyzji i cieszę się!
                Może jeszcze doczekam, że Edbud zacznie odpowiadać na pisma do Niego
                adresowane, a zwłaszcza na pisma tych, którzy już wszystko co było umówione Mu
                zapłacili.
                Wesołych i Zdrowych Świąt dla wszystkich pracowników Edbud'u
                  • Gość: ZORRO Edbud Pruszków Osiedle Zdrój- KPINA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.07, 09:46
                    WITAM WSZYSTKICH PONOWNIE,
                    WIDZE ,żE FIRMA EDBUD POTRAKTOWAłA NAS - KLIENTóW DOść POWAżNIE , WYPOWIADAJąC
                    SIE NA TYM FORUM. śWIADOMIE UżYłEM SłOWA "DOść POWAżNIE" , GDYż NIE MAMY
                    PEWNOśCI , żE TO JEST OPINIA EDBUDU. PODKREśLAM ,żE TO JEST FORUM OGóLNODOSTęPNE
                    I KAżDY MOżE SIE TU WYPOWIEDZIEć!!! PODSZYWAJąC SIE ZA RóżNE OSOBY BąDź TO
                    INSTYTUCJE , FIRMY.
                    MOJE WNIOSKI;
                    - MUSIMY BYć NADAL CZUJNI W KWESTII POWAżNEGO TRAKTOWANIA NAS PRZEZ FIRME EDBUD!!!
                    - żEżELI FIRMA EDBUD PODJęłA DECYZJę , KTóRą UMIEśCIłA NA TYM FORUM (CZYLI NIE
                    PODNIESIE NAM - KLIENTOM CENY ZA 1M2) TO NIECH BEDZIE POWAżNA DO KOńCA I TEGO
                    TYPU DECYZJE PRZELEJE NA PAPIER I OFICJALNIE POINFORMUJE NAS , CZYLI SWYCH
                    KLIENTóW DROGą KORESPONDENCJI !!!!! TEGO CHYBA POWINNIśMY SIE DOMAGAć , GDYż
                    OBECNIE TKWIMY W NIEPEWNOśCI ORAZ "UMOWNEJ PUSTCE"!!!!
                    POZDRAWIAM ,LICZąC NA WASZą CIąGłą CZUJNOść ORAZ NACISKI NA W/W WNIOSKI
                    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    • Gość: ZORRO Edbud Pruszków Osiedle Zdrój- KPINA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.07, 09:56
                      WITAM PONOWNIE,
                      CIąGLE UWAżAM (MAM NADZIEJę ZE WY RóWNIEż ) , żE DO CZASU OFICJALNEGO PISMA OD
                      FIRMY EDBUD - W KTóRYM TO JASNO OKREśLI SIE CO DO SWYCH KLIENTóW CZYLI NAS ,
                      MUSIMY WALCZYć O SWOJE PRAWA - UMOWNE ZRESZTą !!!!
                      JEST WIEKLI TYDZIEń ORAZ SWIETA . PO NICH PROPONUJę SPOTKANIE NA BRONIKOWSKIEGO
                      I ROZMOWę Z OSOBAMI WłADNYMI , TZW, DECYDENTANI = CO DALEJ Z
                      NAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      POZDRAWIAM.
              • Gość: niki Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój- KPINA IP: *.polkomtel.com.pl 05.04.07, 19:11
                Dziękuję za odpowiedż.
                O ile jest to informacja z firmy EDBUD.Dziwne jest to, że nie otrzymalismy od
                Państwa żadnej informacji drogą pisemną?! a dzowniąc do Państwa każdy udziela
                innej informacji albo, że nie jest upoważniony do udzielania takich informacji.
                Mam tylko nadzieję że jesteście Państwo na tyle solidną i rzetelna firmą, że
                dotrzymacie obietnic, pozostaje mi tylko czekać, ale niestety niesmak zostaje.
              • Gość: Jacinto ostateczna cena mieszkania a treśc umowy IP: 213.170.41.* 31.05.07, 12:10
                Witam,
                Jedne z Forumowiczów pytał, dlaczego Edbud nie podniesie ceny "bo przecież ceny
                materiałów i robocizny lecą do góry" . Sprawa jest bardzo prosta - nie musi
                tego robić, gdyż w drafcie umowy rezerwacyjnej jest napisane, że cena
                ostateczne może ulec zmianie na podstawie kilku czynników:
                "Waloryzacja dokonana bedzie z zastosowaniem publikowanych przez GUS wskazników
                zmian cen (publikacja GUS
                pt. „Ceny robót budowlano-montazowych i obiektów budowlanych”, tablica 2 –
                „Wskazniki cen niektórych budynków i budowli”, symbol PKOB 112, Budynki o
                dwóch mieszkaniach
                i wielomieszkaniowe) w stosunku do poziomu cen okreslonego w ustepie 2 i
                uwzgledniac bedzie rzeczywiste terminy i wysokosci dokonanych wplat. Wplaty
                podlegaja waloryzacji do dnia ich uiszczenia.
              • Gość: Jacinto ostateczna cena mieszkania a treśc umowy IP: 213.170.41.* 31.05.07, 12:10
                Witam,
                Jedne z Forumowiczów pytał, dlaczego Edbud nie podniesie ceny "bo przecież ceny
                materiałów i robocizny lecą do góry" . Sprawa jest bardzo prosta - nie musi
                tego robić, gdyż w drafcie umowy rezerwacyjnej jest napisane, że cena
                ostateczne może ulec zmianie na podstawie kilku czynników:
                "Waloryzacja dokonana bedzie z zastosowaniem publikowanych przez GUS wskazników
                dwóch mieszkaniach
                • Gość: LOLA Re: ostateczna cena mieszkania a treśc umowy IP: *.polkomtel.com.pl 30.08.07, 10:18
                  Dość wazne to co napisze. Mianowicie chodzi o umowę przedwstępną,ja
                  chce ją podpisać w postaci aktu notarilanego,dzwoniłam w tej sprawie
                  do Edbudu,Pani mi powiedziała,że można popdisać umowe w takiej
                  postaci,ale jak się wpłaci 40% wartości mieszkania...poprosiłam w
                  tej sprawie o przełączenie do Prawnika,i Prawnik mi to
                  potwierdził,że najpierw umowę mogą z Nami podpisać,ale będzie to
                  umowa cywilno-prawna,a jak ma być w postaci aktu notarialnego,to
                  musimy wpłacić 40% wartości mieszkania,jetsem delikatnie mówiąc
                  poruszona...Czytałam artykuł w Rzeczpostpolitej i Developer nie może
                  odmówić jak nabywca chce podpisać umowę w takiej postaci!!!!tak i
                  tak klient płaci za notariusza!!Pan Prawnik twierdzi,ze tak u nich
                  jest i tyle.Wiadomo,że jak mamy umowę w postaci aktu notarialnego,to
                  chronione są nasze interesy,więc pytanie czemu Edbud na takie
                  rozwiązanie się nie godzi. Będę dziś dzwoniła w tej sprawie do
                  Urzędu Ochorny Praw Konsumenta..pzrecież my się zadłużamy na te
                  mieszkania...to naparwdę kupa kasy..brak mi słów...
                  • Gość: olsen Re: ostateczna cena mieszkania a treśc umowy IP: 213.199.219.* 30.08.07, 14:57
                    Masz rację. Nie dajcie się wykiwać. Też miałem kupić tu mieszkanie
                    ale jeszcze w styczniu się wycofałem. Tylko umowa w formie aktu daje
                    ci gwarancję że po jakimś czasie nie rozwiążą umowy i nie podniosą
                    sobie ceny. A cwaniaki chcą żebyś wpłaciła 40% bo już wtedy i tak
                    się nie wycofasz bo będzie kredyt, a w razie jakbyś się wycofała to
                    pewnie straciłabyś jakąś część tego co już wpłaciłaś, więc będą
                    mieli cię w garści. Ten ich prawnik jest jakiś niedouczony (a raczej
                    cwaniak). Poza tym wydrukujcie sobie umowy z innych inwestycji,
                    babka w biurze na Ursynowie mówiła mi kiedyś że umowa (w Pruszkowie)
                    nie będzie się wiele różnić. Weż tą umowę i spytaj w UOKiK ile jest
                    tak klauzul niedozwolonych.
              • Gość: Jacinto Ostateczna cena mieszkania a umowa IP: 213.170.41.* 31.05.07, 12:26
                Witam,
                Jeden z froumowiczów pytał dlaczego Edbud nie podnosi ceny w związku z
                rosnącymi cenami materiałów budowlanych i mieszkań.
                Nie musi tego robić, gdyż już powiadomił klienta o tym, że cena mieszkania
                wzrośnie proporcjonalnie do wzrostu cen w treści umowy rezerwacyjnej. Mowi o
                tym nastepujacy fragment umowy :
                (217.153.167.52/developer/db/get_attachment.php?id=14 (wpisz w
                google "Edbud umowa"))

tresc interesujacego fragmentu:
                "Ostateczna cena lokalu zostanie ustalona w rozliczeniu koncowym sporzadzonym w
                oparciu o postanowienia umowy realizacyjnej. Zawierac bedzie zmiany
                wynikajace: ze zmian powierzchni stwierdzonych w inwentaryzacji, o której mowa
                w ust. 5, ze wzrostu wskazników waloryzacyjnych, o których mowa w ust. 6,
                ze zmian przepisów podatkowych, o której mowa w ust. 7, z udzialu w
                pomieszczeniu dla Wspólnoty Mieszkaniowej, o którym mowa w ust. 8,

A to drugi fragment:
                Waloryzacja dokonana bedzie z zastosowaniem publikowanych przez GUS wskazników
                dwóch mieszkaniach

To ze w budowlance jest roznie i nie zawsze sie buduje zgodnie z planem to
                normalne - wiekszosc developerow rozlicza sie z klientem metr za metr.
                Niestety nie kazdy deweloper (a w zasadzie mniejszosc) uwzglednia w cenie
                mieszkania to, ze ceny materialow moga sie zmienic - Edbud nie uwzglednia,
                teoretycznie oferujac dobra cene. Faktycznie jednak klienci beda musieli do
                tego zakupu doplacic po zakonczeniu budowy - bo dopiero po zamknieciu
                inwestycji będzie znany jej faktyczny koszt. Martwi mnie to, bo sam szukam
                mieszkania w Pruszkowie ale widze, ze niedosc, ze ciezko, ze drogo, to jeszcze
                takie niescislosci w umowach. Nie wspomne o tym, ze wiekszosc developerow w
                pruszkowie stosuje stara polska norme zamiast iso do obliczania powierzchni
                mieszkania. Roznica wyda sie moze minimalna - wg starej normy powierzcnie liczy
                sie przed polozeniem tynkow - w nowej - po.

Co do opoznien - podam przyklad z Hiszpanii, gdzie rynek juz jest nasycony a
                developerzy walcza o klienta, ceny rosna od 15 lat - teraz juz "tylko" 15%
                rocznie.
                Przyklad- kolezanka zakupila mieszkanie w jednej z dziennic na obrzezach
                Madrytu. za opoznienie w realizacji 4 miesiace developer zafundowal im w
                prezencie AGD do kuchni firmy BOSH. ..
        • gapcia08 Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój 02.04.07, 19:27
          Witam wszystkich, uczestniczę w tym temacie od końca stycznia, ja mam podpisaną
          umowe za 4000zl/m2, jestem już zmęczona a szczególnie zdegustowana ludzmi
          pracującymi w Edbudzie, za cenę 5000 w czasie gdy ja podpisywałam z nimi umowę
          była Borzymowska, dlatego zdecydowalismy sie na pokoj wiecej w Pruszkowie,
          teraz jak mi podniosą do 5500 bede miala problemy ze zdolnościa, wiec jestem w
          kropce.
          Dlatego też dołączam się do walki o cenę, niestety termin środowy ok. godz. 17
          jest dla mnie nie realny bo o tej godzinie kończę pracę w wawie, ale mam
          nadzieję że wszystkie postanowienia napiszecie na tej stronie,
          jestem z wami...
    • extradorka Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój 16.04.07, 14:56
      Dzwoniłam dziś do Starostwa w Pruszkowie. Postępowanie jest na etapie wezwania
      Edbudu do uzupełnienia dokumentacji potrzebnej do wydania zezwolenia. Jak na
      razie Edbud jeszcze się do Starostwa nie odezwał - pewnie to kwestia czasu.
      Kiedy już wszystko bedzie ok, Starostwo ma 65 dni na wydanie decyzji. Wniosek -
      pozwolenie raczej nie będzie do końca czerwca.
      Dzwoniłam też do samego "Edbudu". Kiedy pytam o pozwolenie słyszę
      niezmiennie "trudno powiedzieć". Jeśli chodzi o cenę mieszkania, kobieta w
      biurze twierdzi, że dla tych, którzy podpisali umowy rezerwacyjne, jak na razie
      nic się nie zmienia. Ale ja i tak już im nie wierzę...
      • Gość: ZORRO Re: Edbud Pruszków Osiedle Zdrój- UTOPIA !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.07, 18:13
        ludzie o co chodzi z tą firmą EDBUD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to jest jakaś kpina a
        mie firma developerska!!!!!!!!!!!
        ciagle tylo słychać , juz za chwile ..juz tuż tuz - bedzie pozwolenie !!! a nie
        potrafią od zeszłego roku ( a dokładniej od czerwca 2006 !!!!!- bo od tego czasu
        prowadza sprzedaż mieszkań na wirtualnym osiedlu zdrój, pamiętacie zapewne ich
        promocję zeszłoroczną tzn. jak kupisz do końca października 2006 to dostaniesz
        rabat 8% wartości mieszkania- mieli jeszcze w tym czasie starą strone
        internetową!!!!), zgromadzić wymaganych prawem dokumentów aby uzyskać pozwolenie
        na budowe!!!!
        inni developerzy zaczynają sprzedawać mieszkania jak juz pozwolenie jest
        wydane!!!!a edbud juz od roku bez mała sprzedaje mieszkania i pozwolenia jak nie
        ma tak nie widać. aż cisnie sie na usta cytat z "KILERA" - " TA JEST JAKAś ... A
        NIE DEVELOPER".