Dodaj do ulubionych

PRK 7 - os. Lazurowa II

22.10.03, 08:21
Witam,

chcialbym prosic o wypowiedz osob, ktore podpisaly juz umowe z prk7 o budowe
mieszkania na os. Lazurowa II.

Juz kilka razy zaczynalem taki watek, ale nikt jeszcze nie odpowiedzial. A
powinien, bo przeciez prawie wszysktie mieszkania juz sa sprzedane. :)))

No to jak sąsiedzi, odezwiecie się ?
pozdr.
Obserwuj wątek
      • mkropkab Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 23.10.03, 12:36
        No wreszcie ktos sie odezwal :)))

Mam do Ciebie w takim razie dwa pytania:

1. czy udalo ci sie wynegocjowac jakies zmiany w umowie ?
        2. czy cos Ci wiadomo na temat hipoteki na gruncie ? Mnie jak na razie nie
        udało sie uzyskac jednoznacznej odpowiedzi.

Pozdr

p.s. Ja juz nawet bylem u prawnikow z aktem notarialnym i twierdza, ze akt jest
        dopracowany i nie maja wiekszych zastrzeżen

• Gość: maf Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.wat.edu.pl / *.wat.edu.pl 24.10.03, 09:31
          witam -iny
          coz otrzymalem ogolna wersje aktu od peerki7 celem jej przestudiowania. po
          konsultacji z prawnikiem nanioslem kilka "kosmetycznych" poprawek, ktore raczej
          nie wnosza zbyt wiele, ze wzgledu na to, iz jak sam(a) wspomniales(as) akt jest
          stosunkowo dopracowany i nie razi jednostronnoscia. co do hipotecznych
          watpliwosci, to wiem tyle co zostalo zapisane w projekcie przedstawionego mi
          aktu i na chwile obecna rowniez borykam sie z niedopowiedzeniami. mysle jednak
          ze w przeciagu kilku dni uzyskam satysfakcjonujaca mnie odpowiedz na to
          pytanie. pozdrawiam maf
          • mkropkab Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 24.10.03, 14:18
            Jestem "ON" ;)

A wiec nie dalej jak przed 10 minutami otrzymałem nowy wzor umowy w którym mowa
            jest o pozwoleniu wierzyciela na bezobciązeniowy podzial nieruchomości. więc
            satysfakcja gwarantowana.

Jeszcze jedno. Czy negocjowales harmonogram wpłat i czy udalo Ci sie cos
            wynegocjować ? No i czy probowałes jakies zmiany wzgledem VATu i wzrostu ceny
            nanosic ?

Powiedzieli, że w srode mogą podpisac juz akt...
            • Gość: maf Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.wat.edu.pl / *.wat.edu.pl 27.10.03, 10:52
              witam -iny

propozycja peerki na podpisanie aktu/umowy, podobnie jak u ciebie - sroda. co
              do negocjacji aktu/umowy to sprawa jest otwarta (ropatrywana indywidualnie na
              zyczenie zainteresowanego) i raczej do "przepchniecia" w rozsadnych granicach.
              osobiscie kilka punktow udalo mi sie "uscislic"... harmonogram wplat oczywiscie
              mozna lekko zmienic, ale jak wczesniej wspomnialem w granicach rozsadku
              (ichniejsza pierwsza propozycja nie wywoluje dretwnienia konczyn). hm, pytasz o
              VAT i wzrost cen - obawiam sie jednak, ze tu karty rozdaje "boruta" z grona
              czartow pod wezwaniem ministerstwa finansow :-) pozdrawiam maf

pssssss
              - co do pozwolenia wierzyciela na bezobciazeniowy podzial nieruchomosci to
              masz racje jest odpowiednie pismo wystosowane przez bank w tej sprawie (ja
              zazyczylem sobie o zalaczeniu kopii tego owego tekstu do aktu/umowy).
              - przez kilka najblizszych dni bede mial troche utrudniony dostep do net'u,
              wiec jesli zajdzie koniecznosc to adres mafco@wp.pl jest aktywny
      • Gość: Kate Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.energis.pl 30.10.03, 11:15
        odzywam się ;))
        choć nie jestem waszą bliską sąsiadką, bo z pierwszego etapu Lazurowej, ale mam
        cichą nadzieję, że drugi etap szybko zostanie zakończony i zmieni się mój
        krajobraz za oknem... na mniej budowlany ;))
        swego czasu chciałam znaleźć swoich bliższych sąsiadów, ale odezwała się raptem
        jedna osoba, więc nabrałam przekonania, że to osiedle/inwestycja jest wybierana
        przez ludzi nie lubiących internetu... a tu taka miła niespodzianka ;))

pozdrawiam,
        K.
        • Gość: mkropkab Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.citicorp.com 30.10.03, 14:32
          no ciesze sie, ze ktos z "doswiadczeniami" z prk7 trafil w koncu na forum.

Budowlany krajobraz za oknem trochę sie jeszcze utrzyma, ale tak jak ty mamy
          nadzieję, że nastąpi to bardzo szybko... :)

Ale jak juz tu trafilas, to chyba zdajesz sobie sprawe, ze My, czyli przyszli
          mieszkancy osiedla Lazurowa II będziemy cie zasypywali pytaniami ?

no więc:

1. jak ci sie podobala współpraca z PRK w czasie realizowania inwestycji
          2. czy zmienialas polozenie scianek dzialowych w mieszkaniu i czy PRK nie
          widzialo ku temu przeszkod ?
          3. Czt były jakies opoznienia w realizacji
          no i 4. Jak sie mieszka w mieszkaniu zbudowanym przez PRK ?

czekam z niecierpliwoscią na odpowiedzi, ale najbardziej na nasze pierwsze
          mieszkanie :)

Pozdr.

P.S. Internet lubimy, nawet bardzo :)
          • Gość: Kate Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.energis.pl 03.11.03, 10:43
            > no ciesze sie, ze ktos z "doswiadczeniami" z prk7 trafil w koncu na forum.

jeśli wejdziesz w wyszukiwarkę i wpiszesz PRK7 to znajdziesz mój wątek, już
            trochę się udzielałam na tym forum;))

> Ale jak juz tu trafilas, to chyba zdajesz sobie sprawe, ze My, czyli przyszli
            > mieszkancy osiedla Lazurowa II będziemy cie zasypywali pytaniami ?

chętnie na nie odpowiem, choć jeśli przeczytasz wcześniejsze wątki o PRK7 to
            już odpowiedziałam na część twoich pytań, ale mogę się powtórzyć ;)

> 1. jak ci sie podobala współpraca z PRK w czasie realizowania inwestycji

ogólnie jest OK!! (na mało szczegółowe pytanie bardzo ogólna odpowiedź ;))

> 2. czy zmienialas polozenie scianek dzialowych w mieszkaniu i czy PRK nie
            > widzialo ku temu przeszkod ?

kierownik budowy sam do mnie zadzwonił na miesiąc przed murowaniem ścianek
            działowych z zapytaniem: "czy nie chciałabym coś zmienić w projekcie??" ja
            oczywiście chciałam! myślałam, że będę musiała załatwiać to przez architekta,
            dodatkowo płacić, a tu nic! na projekcie po prostu wykreśliliśmy stare ścianki
            i wstawiliśmy nowe, podpisałam się, zrobiliśmy kopię dla każdej ze stron i było
            git!!

> 3. Czt były jakies opoznienia w realizacji

niestety nie obyło się bez niespodzianek... o ile wybudowali i oddali
            technicznie budynek o czasie (w czerwcu 2003) to z gminy a właściwie to innego
            urzędu papier o zasiedleniu dostali dopiero pod koniec września, ale potem już
            z aktem notarialnym to nie miałam problemu... jest problem innej "materii"
            kupiłam z mieszkaniem miejsce parkingowe w garażu... okazało się jednak, że
            wybudowali parking na części gruntu innej posiadłości (też przez nich
            wybudowanej) no i nie mogli mi sprzedać notarialnie jeszcze garażu bo muszą
            załatwić sprawy formalne gruntu pod ten garaż... no i znowu się przeciągnie...
            obiecywali, że w listopadzie będę miała akt notarialny... cieszę się, że w
            banku zgodzili się żeby tylko mieszkanie było obciążone hipoteką, więc na razie
            śpię spokojnie...

4. Jak sie mieszka w mieszkaniu zbudowanym przez PRK ?

jeszcze tam nie mieszkam ;)) nie spieszy mi się z wykończeniem, a ponieważ
            pracuję 9-17 to zostają jedynie soboty na odwiedziny w sklepach z glazurą
            itp... a wybór jest trudny ;))

> czekam z niecierpliwoscią na odpowiedzi, ale najbardziej na nasze pierwsze
            > mieszkanie :)

życzę powodzenia!!! i jak będziecie mieli jeszcze jakieś pytania to śmiało
            proszę pytać!!

pozdrawiam,
            K.
            • mkropkab PRK 7 - os. Lazurowa II 03.11.03, 15:15
              Witam,

Cieszy mnie, że scianki postawili tak, jak chcialas, i ze zapytali czy chcesz
              je przestawiac. Mam nadzieję, ze tak samo postąpią ze mną.

Pytając, o współpracę mialem na mysli, czy jesli wplacilas juz calą kwote to
              nie mieli Cie np. "gdzies", czy nadal dobrze sie z nimi współpracowało.

ja jak na razie czekam sobie na dokumenty do podpisania umowy.

I pytanie: Jaka firma zarządza Twoim budynkiem ? i czy jestes zadowolona z ich
              zarzadzania ? Jaki czynsz (z metra)?

pozdrawiam

• Gość: Kate Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.energis.pl 03.11.03, 16:48

> Cieszy mnie, że scianki postawili tak, jak chcialas, i ze zapytali czy chcesz
                > je przestawiac. Mam nadzieję, ze tak samo postąpią ze mną.

Ja byłam w tej... powiedzmy komfortowej sytuacji, że mój budynek był budowany
                jako ostatni, gdzie pozostałe budynki oddali pół roku wcześniej, tak więc
                kierownik budowy miał całą ekipę i uwagę skupioną na moim małym (32 mieszkania)
                budyneczku... przy takiej inwestycji jak teraz to radziłabym Tobie abyś sam za
                wczasu zaproponował zmiany (hydraulika, gaz, elektryka), ze względów
                organizacyjnych mogą wprowadzić dyscyplinę... (zwłaszcza, że kierownik też się
                zmienił, ale także jest OK - poznałam go, bo jest odpowiedzialny za poprawki w
                moim budynku)

> Pytając, o współpracę mialem na mysli, czy jesli wplacilas juz calą kwote to
                > nie mieli Cie np. "gdzies", czy nadal dobrze sie z nimi współpracowało.

i tu znowu wychodzi "komfort" mojej sytuacji ;)) wynegocjowałam termin
                ostatniej pokaźnej wpłaty na 2 miesiące po oddaniu budynku ;)) wtedy miałam
                wziąć kredyt i dlatego zależało mi aby termin ten był jak najbardziej bliski
                terminowi podpisania aktu notarialnego, czyli obciążenia hipoteki..

> I pytanie: Jaka firma zarządza Twoim budynkiem ? i czy jestes zadowolona z ich
                > zarzadzania ? Jaki czynsz (z metra)?

PRK7 wymyśliło sobie, że wprowadzi konkurencję wśród firm zajmujących się
                administracją na osiedlu aby zaniżyć koszty dla mieszkańców co polega na tym,
                że moim budynkiem zarządza inna firma niż pozostałymi... efekt z tego jest
                taki, że wzrastają koszty między innymi na ochronę (na m2)... czy jestem
                zadowolona??? nie bardzo:
                1. administrator budynku jest obecny raptem parę godzin w tygodniu... czyli
                trzeba się gimnastykować co by się z nim spotkać!!
                2. Pan ten jest osobą, która dużo mówi, ale raczej nie potrafi wcielić swoich
                propozycji w życie. Przykład: wynajął firmę zajmującą się instalacją domofonów.
                Pan z tej firmy umówił się z wszystkimi mieszkańcami na sobotę między 10 a 14.
                W okolicy godziny 12 przyjechało dwóch chłopaczków do instalacji tego domofonu
                (przypominam po 2 godzinnym spóźnieniu) zostawili ogólnie mówiąc burdello rodem
                z Alternatywy 4... nie muszę przypominać, że jeszczce tam nie mieszkam i
                musiałam spędzić 1,5 h oczekując na szanownych panów w mieszkaniu bez podłóg!!
                Pieniążki panowie przyjęli za wykonane roboty, ale faktury to się trzeba było
                dopominać i dopiero teraz (po kilku miesiącach) byli łaskawi je wystawić... A
                komentarzem pana administratora było cytuję: "tak to bywa z firmami
                zewnętrznymi" ... scyzoryk się w kieszeni otwiera na takie podejście...
                3. no i pozostaje kwestia ochrony... firma ochroniarska, która "opiekuje" się
                pozostałymi budynkami mogłaby opiekować się również i naszym ale na nowych
                warunkach, administrator obiecał że dogada się z drugą administracją... ale na
                razie nic w tym kierunku nie zrobił... ochrona wydaje mi się, że zwraca uwagę
                na mój budynek ale raczej z chęci przyszłej współpracy... niz z obowiązku...
                więc zastanawiam się kiedy przestaną mieć taką "chęć"...

Opłata miesięczna to 3,9 zł za m2... ale opłata ta nie uwzględnia
                pozycji "fundusz remontowy" ani "ochrona" tak więc ta kwota wpływa w całości do
                kieszeni administratora (minus pani sprzątająca)... Nazwy nie pamiętam ale
                jutro sprawdzę na fakturze to Ci odpiszę... Liczę na to, że wspólnota się już w
                krótce zawiąże i będzie można coś z tym fantem zrobić...

ale się rozpisałam....
                pozdrawiam,
                K.
                • mkropkab Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 04.11.03, 09:53
                  No to trzeba bedzie sie wczesniej o ten fakt zatroszczyc, tzn. ścianki,
                  hydrraulika, etc.

Natomiast nie ucieszyl mnie fakt zarządców budynku. Chciałem sobie w umowie
                  zagwarantować wpływ na wybor zarządcy, ale nie udało się :(

No cóż, obecnie czekam na umowę i zobaczymy, co dalej.

I jeszcze jedno,
                  czy twoje mieszkanie jest w bloku, który stoi najbliżej budowy ? Tzn, na rogu
                  ulicy, gdzie z jednej strony jest budowa PRK7, a z drugiej Bemowo Invest ? Bo
                  jeśli to ten 3-piętrowy budynek, to będziemy sąsiadami. :)

pozdrawiam
                  • Gość: Kate Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.energis.pl 04.11.03, 10:22
                    moje mieszkanko jest w bloku 8 piętrowym (za to 1 klatkowym ;o) graniczącym z
                    jednej strony z warsztatem Citroena, a z drugiej strony na wprost jest
                    budynek "biura" kierownika budowy ;))
                    szczerze mówiąc mam cichą nadzieję, że ten Citroen kiedyś się z tamtąd
                    wyniesie... jak na razie ci którzy mają w moim bloku okna od strony zachodniej
                    mają nieciekawy obraz rupieciarni warsztatu... zobaczymy...

budynek o którym piszesz, został wybudowany pod wynajem... i to właśnie na ich
                    działce stoi kawałek MOJEGO garażu ;))

pozdrawiam,
                    K.
                    • mkropkab Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 04.11.03, 12:20
                      Co do kierownika budowy - sam musze sie do niego przejsc i zapytać o pare
                      rzeczy. Trzeba dać mu sie zapamiętać :)

Jak mi przyjdzie cos do głowy to Cię jeszcze zapytam.

a na razie - WIELKIE dzieki za odpowiedzi i do następnego postu :)

pozdrawiam
                      Michał
    • mkropkab duze forum o Lazurowa I & II 05.11.03, 08:46
      a tak odbiegając od powaznych spraw - Kate, maf musimy pracować nad rozwojem
      naszego forum.
      powinny caly czas pojawiac sie posty...

ja w tym tygodniu bede na budowie wiec napisze, jaki jest postep na budowie.

I naprawde zachęcam naszych przyslych sasiadow do wpisywania swoich uwag,
      pozytywnych i negatywnych, zarowno o osiedlu, jak i inwestorze. Po to tworzy
      sie takie fora :)))

zapraszam i dbajcie o to, aby nasz wątek nie spadł nigdy na drugą stronę, niech
      zawsze będzie widoczny

pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów.

P.S. maf, czy wiesz moze czy PRK przygotowuje jakąś infrastrukturę pod
      internet ?
      • Gość: maf Re: duze forum o Lazurowa I & II IP: *.wat.edu.pl / *.wat.edu.pl 05.11.03, 12:19
        witam -iny

hm, internet fajna sprawa, ale nie zwrocilem na to uwagi... to raczej niski
        priorytet w globalnym ujeciu tematu ;-). mimo to dzieki i jesli mi to nie
        umknie uwadze to przy najblizszym kontakcie z peerka wypytam sie o to i owo.
        o tak milo bedzie utrzymac forum na topie do czego z mila checia sie +'m
        pozdrawiam maf

psssssss Kate'y jesli moge obarczyc Cie mala fatyga, to prosze o "slowo" z
        zegranego doswiadczenia w "materii" net'u
      • Gość: maf Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.energis.pl 06.11.03, 18:37
        witam -iny

niestety nie moge publicznie podac kwoty jaka zaplacilem za podpisanie umowy w
        formie aktu notarialnego. moge jedynie podpowiedziec ze te sprawy reguluje
        odpowiednie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 12 kwietnia 1991 r.
        w sprawie taksy notarialnej (Dz. U. z dnia 20 kwietnia 1991 r.) - ale zaznaczam
        ze sa to max stawki jakie notariusz moze pobrac za ta usluge. co do notariusza,
        ktory zostal mi narzucony niejako przez peerke to nie mam zastrzezen (bylem
        nawet w jednej sprawie mile rozczarowany :-)). coz, wypada jednak wczesniej
        taka umowy skonsultowac z innym prawnikiem - dla wlasnego spokoju oczywiscie.
        pozdrawiam maf
    • mkropkab Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 17.11.03, 10:31
      Spadło nasze forum, spadlo...

Dla wszystkich zainteresowanych...
      jak "wytropił" maf, będzie powstawała inwestycja pomiędzy inwestycją PRK7 a
      Górczewska 228 (Warbud SA). Budowę będzie prowadził Bud-prof. 5 budynków.
      Dodatkowa osłona od górczewskiej (to jest wersja optymistyczna)

pozdrawiam
      • Gość: wiewiórka Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.zapora / 217.96.25.* 19.12.03, 15:48
        Przejrzałam jeszcze raz nasze forum i rzucił mi się w oczy ten malutki wątek.
        Otóż zadzwoniłam do Warbudu i dostałąm od nich plan budowy. Planują wybudować
        pięc bloków na planie piątki z kostki do gry - dwa od naszej strony, jeden w
        środku i dwa od Górczewskiej. Bloki są sześciopiętrowe (to zła wiadomość), ale
        na planie niedużego kwadratu - czyli nie będa zajmować za dużo miejsca i
        światła. Osiedle ma być ogrodzone. Bloki najbliżej nas nie będę oddzielone od
        ogrodzenia chyba uliczką osiedlową i trawnikiem. Za opis głowy nie daję bo plan
        nie był zbyt wyraźny. Niestety nie wiem też na jakiej wysokości w stosunku do
        naszych bloków będą ich budynki :(. Ale dobrze wiedzieć i tyle.
    • mkropkab Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 18.11.03, 11:22

tak tylko pisze, coby nam za daleko forum nie ucieklo. Strasznie sie
      opuściliśmy moi drodzy.

no i poza tym, ciagle nie przybywa nam sasiadow. A ja chetnie porozmawialbym
      tez z tymi, ktorzy chca przesunąc smietnik sprzed sekcji A, tak, aby stał
      pomiedzy blokami, albo zeby calkowicie go stad wyniesc w inne miejsce. Nikt sie
      nie ujawnia na necie, a jednak dziala...

pozdr.
      • Gość: maf Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.wat.edu.pl / *.wat.edu.pl 19.11.03, 09:31
        witam -iny

ups to prawda, troche zbyt czesto spadamy z pierwszej strony forum no i
        zainteresowanie przyszlych sasiadow jest na niedostatecznym poziomie. mkropkab
        co do przesuniecia altany smietnikowej to podzielam twoj poglada. niestety nie
        znajdziesz we mnie oparcia jesli bedziesz usilnie zabiegal o ustawienie jej
        miedzy sekcja a/b. powod: "wjedziesz" z tym smietnikiem prawie pod moje okna,
        a jak wiesz wybierajac mieszkanie sugerowalem sie rowniez ustawieniem tego i
        owego. takze drogi mkropkab jesli bedziesz usilnie drazyl ten temat i dzialal
        w tym kierunku to obieraj nowa lokalizacje altany raczej w bardziej ustronnym
        miejscu, bo jak juz robic "porzadki" to robic je "dokladanie". pozdrawiam maf
        • mkropkab Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 19.11.03, 11:49
          maf,

wcale nie mam zamiaru wjezdzac ze smietnikiem miedzy bloki (to tak w ramach
          dobrych przyszłych sąsiedzkich kontaktów :) ). Dla mnie najlepiej by było, żeby
          je gdzies dalej odsunąć w ogóle, niech stoją na uboczu.
          Może być np. przy ulicy prostopadłej do naszej osiedlowej, albo np. blizej
          domków jednorodzinnych.

Tak gwoli wyjaśnienia maf: to nie mój pomysł, tylko usłyszałem o takich planach
          w biurze sprzedaży. Mnie w ogóle nie podoba sie pomysł stawiania śmietników na
          srodku osiedla.

pozdrawiam
          Mihcał
          • Gość: maf Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.wat.edu.pl / *.wat.edu.pl 20.11.03, 08:45
            witam –iny

ale się narobiło, hi hi
            mkropkab, hmm chyba wkradło się małe nieporozumienie co do zrozumienia mojego
            wcześniejszego postu, a mianowicie daleki jestem od „opluwania”, i raczej
            skłonny jestem powiedzieć DZIĘKI CI BYKU za zwrócenie uwagi na fakt planów
            peerki w sprawie przyszłej lokalizacji śmietnika. niestety przyznaje sprawa
            śmieci, śmietnika, ciekawego widoku, ciekawego zapachu i to pod samymi oknami
            przyszłych mieszkańców na osiedlu zaczyna nabierać „rumieńców” wywołanych
            raczej podirytowaniem – przynajmniej moim. pomijając dochodzenie przyczyn
            całego zamieszania chciałbym zaznaczyć, iż rozpatrywanie tej kwestii przez
            peerke w chwili obecnej uważam za wielce niestosowne. dlaczego, ponieważ plany
            infrastruktury osiedla nie powstają na kolanie i z ostatnim dzwonkiem. a co do
            chwili to nie jest tajemnicą, iż na dzień obecny kilka umów z peerką zostało
            już podpisanych. więc przyzwoitość nakazuje (sama przez się) drażliwy temat
            rozwiązywać bardziej nowocześnie. osobiście nie wyznaję wiary zabierania
            jednym by ofiarować drugim – to potrafią już przedszkolaki, dlatego mkropkab
            zabiegać będę o to by ową sprawę nie zostawić własnemu biegowi i wspólnie
            wypracować rozwiązanie. nawet jeśli sprawa utknie w martwym punkcie to i tak
            nie będę z tego powodu szczęśliwy, bo tak czy inaczej codziennie będziemy
            zmuszeni ocierać się o to paskudztwo i delektować się woalem nieprzyjemnych
            zapachów chociażby podczas „prób” dotarcia do przyszłego własnego M.
            hmm, jeśli już peerka czyni przymiarki do zmiany usytuowania śmietnika to
            niech to zrobi, ale niech w tych czynach nie zabraknie śladu zaistnienia
            profesjonalnej ręki, czego sobie jak i przyszłym sąsiadom życzę.

pozdrawiam maf

pssssss uff, ale jazda ;-). mam nadzieje, że zakończenie tej inwestycji na
            takich tylko potyczkasz się skończy hi hi
            • mkropkab Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 20.11.03, 17:25
              Mnie generalnie zalezy na tym, aby jak najdalej odsunac smietnik od bloku, i
              zebym nie musial go mijac w drodze do wlasnego M.
              Wole się chyba przejsc dalej chcąc wyrzucic smieci.

o to tylko mi chodzi.

najlepiej to postawić go gdzieś na boku, tak, aby oczu nie drażnił.
              • dijkstria Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 25.11.03, 08:41
                No i cały misterny plan ...

No i już sprawa Smietnika sie wyjaśniła. Jak zostałem powiadomiony, nie mogą
                przestawić smietnika (ciekawe dlaczego :)...).

Oczywiście dlatego, ze po czesci umowy zostały podpisane i nie bardzo mogą
                obecnie zmieniać coś w planach osiedla. Nie wiem tylko, dlaczego dopiero teraz
                na to wpadli.

Zapewne przyjdzie nam zająć się sprawą śmietnika jak już powstanie WM.

pozdr.
                • Gość: lol Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: 80.72.38.* 25.11.03, 12:21
                  Jeżeli już coś tłumaczysz i wyjaśniasz, to rób to do końca. Przesunięcie
                  śmietnika nie jest niemożliwe ze względu na wykonany projekt, lecz na
                  ewentualne protesty tych, którym śmietnik ten miałby przeszkadzać. Poza tym
                  wszyscy macie wyobrażenie, że ze śmietnika wydobywa się smród jak z wysypiska
                  śmieci.
                  • dijkstria Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 25.11.03, 12:43
                    no taka mniej więcej była idea mojego postu...

Oczywiście, że mógłby przeszkadzać. I napewno przeszkadzałby tym, którzy wybor
                    mieszkania uzależnili m.in. od odległości od śmietnika. A jakby teraz im ktos
                    podjechał ze śmietnikiem pod okna...

Tak nawiasem mówiąc - śmietnik i tak będzie "przeszkadzał", bo trzeba go będzie
                    mijać w drodze z/do domu.

pozdr.

PS. Ja nawet wiem, kto by protestował :)

• Gość: maf Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.wat.edu.pl / *.wat.edu.pl 26.11.03, 08:43
                      witam -iny

ooo, widze ze sprawa smietnika jest rzeczywiscie powazna.

komus bardzo zalezy aby go przesunac. nie mam nic przeciwko planom nowej
                      lokalizacji smietnika, ale powtarzam z cala swiadomoscia nie podoba mi sie
                      plan by umiescic go miedzy sekcja a/b, poniewaz takie rozwiazanie polepsza
                      czyjes samopoczucie kosztem innych, a ten inny to min. ja maf :-) i basta. a
                      tak nawiasem mowic to ta sprawa raczej nie podjeta zostala przez peerke tak
                      sobie z powodu braku wrazen, a cale zamieszanie zostalo prwdopodobnie wywolane
                      przez osoby zainteresowane inwestycja o co postaram sie wypytac peerke przy
                      najblizszej okazji.

pozdrawiam maf

psssss dijkstria dzieki za zrozumienie mojego stanowiska mimo ze ten obiekt
                      bardziej ci "smieci" niz mi.
                      • dijkstria Smietnik przed sekcją A 26.11.03, 09:32
                        Niezadowolenie osób z umiejscowienia śmietnika jest jak najbardziej zrozumiałe.
                        Moim zdaniem przesunięcie śmietnika 8m w strone sekcji B nie zmieni wiele - i
                        tak będzie widoczny i tak. A jak bedzie, za przeproszeniem, śmierdziało, to i
                        tak na całym osiedlu.

Śmietnik powinien znaleźć sie w takim miejscu, gdzie nie będzie straszył
                        przyszłych mieszkańców. I mnie, i maf'a, i Ciebie lol, jeśli planujesz zakup
                        mieszkania w tej inwestycji.

pozdrawiam serdecznie
                        dijkstria
      • Gość: Kate Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.energis.pl 11.12.03, 12:10
        Witam!

Zapewne pamiętacie jak wychwalałam PRK7, ale i pisałam również o ich problemie
        z nieuregulowaną sprawą garażu. Jako, że zaczął się grudzień, a akty na garaże
        miały być podpisywane w listopadzie (zgodnie z obietnicami pana A.Chyżewskiego)
        zadzwoniłam do pana Stolińskiego (dyrektora ds.Marketingu), który teraz zajmuje
        się sprawą garaży, z zapytaniem jaka jest sytuacja? Pominę ton wypowiedzi,
        który wskazywał na to, że skoro już zapłaciłam to teraz "mogę im nagwizdać", to
        Pan Stoliński poinfromował mnie, że panu Chyżewskiemu albo mnie coś się
        pomyliło i, że nie mam mowy o aktach na garaże wcześniej jak na początku
        przyszłego roku!!!! Pan Stoliński nie chciał ze mną wogóle rozmawiać na temat
        innej propozycji pana Chyżewskiego, który jeszcze w pażdzierniku mówił o
        zwrocie płatności za garaże... jak widać każdy tam mówi jak mu wygodnie...
        Pan Stoliński łaskawie zaproponował, żebym wystosowała pismo w tej sprawie...
        co niezwłocznie uczynię...
        To tyle z życia klienta PRK7... nigdy więcej developerów!
        pozdrawiam,
        K.
    • margot7 Re: do Kate (i nie tylko ;-) 21.12.03, 02:05
      Witam,

Nawet nie wiecie jak sie cieszę, że w Internecie jednak widać moich
      obecnych/przyszlych sąsiadów (większość to raczej z budynków, które mam okazję
      podziwać z jednego z moich pokoi :-)
      Mieszkam w tym małym budyneczku, co bodajże się w planach J nazywał(32
      mieszkanka - Kate, to chyba jesteśmy sąsiadkami z jednego bloku??). Hmm...
      mieszkam - to raczej jeszcze za dużo powiedziane, raczej hałasuję przy
      wykańczaniu mojego mieszkanka. Wszystko wskazuje, ze w styczniu usłyszycie
      triumfalny okrzyk "finito!" :)

haha, mnie też PRK ściga w sprawie tych nieszczęsnych garaży - cosik im się
      poprzestawiało jak mierzyli działkę, więc teraz muszą odkupić kawałek z tego,
      co już nam (tj. właścicielom z bloku J) sprzedali :)

pozdrawiam Wszystkich serdecznie!

margot
    • margot7 os. Lazurowa - sprawa garaży 21.12.03, 02:22
      Chyba przyda się mała korekta z mojej strony :)
      Jak przeczytałam uważnie posty Kate, to juz wiem, że nie jesteśmy sąsiadkami.
      Ja mieszkam w tym budynku, który miał mieszkania przeznaczone na wynajem
      (haha, nikomu jednak mojego mieszkanka nie wynajmę - przenajmniej na razie :-)

Jeśli chodzi o garaże, to myślę niestety, że to jeszcze trochę potrwa. Nie
      wiem, co powiedzieli dokładnie Kate co do terminów, ale np. ze mną
      skontaktowali się nie dalej jak 2-3 tyg temu (jestem jednym ze
      współwłaścicieli terenu, ktorego potrzebują). Mogę się nimi umówić dopiero w
      drugiej połowie stycznia. Nie wiem jak idą sprawy z pozostałymi
      współwłaścielami...

pozdrawiam
      margot
      • Gość: Kate Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.energis.pl 23.12.03, 11:29
        Witam!
        Margot, tego się można było domyślać, że z tym garażem nie będzie taka prosta
        sprawa...
        W tym kraju nic mnie już nie zdziwi... na drzwi wewnętrzne zamówione na
        Bartyckiej czekam 7 tygodni, kolejną obietnicą jest to, że mają być na
        jutro... zobaczymy...
        a wracając od PRK7 to z tą jakością też nie jest najlepiej... wcześniejsze moje
        posty były wynikiem zachwytu, że mam mieszkanie... a jak dostałam rachunek od
        pana który mi kładł gładzie gipsowe na ścianach, bo sufit wyglądał jak karpatka
        to mój zachwyt trochę przygasł... jak odbierałam mieszkanko to myślałam, że ten
        sufit to kwestia złego pomalowania i załamania światła... ale teraz jak mam
        gładzie na suficie to zmieniłam zdanie...

pozdrawiam,
        Kate

• margot7 Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 23.12.03, 13:29
          No cóż... ja też się przekonalam, sufit w łazience niekoniecznie znajduje się
          na tej samej wysokości od podłogi w każdej części pomieszczenia. W końcu sufit
          podwieszany uratował sprawę i przy okazji mam fajne oświetlenie :)
          Dodatkowo znalazłam parę pęknięć na ścianach - oj, ci fachowcy pożal się Boże!

Ale w sumie jestem zadowolona - zobaczymy jak długo ;)
          Mam nadzieję, że na moje drzwi wewnętrzne nie będę czekać przez najbliższe pół
          roku.
          A tak w ogóle, to urządzanie mieszkania jest studnią bez dna (coś za dużo
          pieniążków można tam wrzucic :))

Wesołych Świąt!

margot
      • Gość: Muti Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.acn.pl 29.12.03, 00:04
        Michale,
        Czy Twoja decyzja jest ostateczna? Ja od trzech lat poszukuję (a właściwie w
        tym momencie powinnam napisać poszukiwałam) mieszkania na Bemowie lub okolicy,
        i stwierdzam, że oferta PRK-7 choć wielce niedoskonała, jest
        najkorzystniejszą - przynajmniej jeśli chodzi o tę część Warszawy. Każda
        dotychczas upatrzona przeze mnie inwestycja była wnikliwie sprawdzana.
        Wiarygodność developerów prześwietlałam w wywiadowni gospodarczej, umowy
        dawałam do przeanalizowania prawnikom (tym znajomym i tym "za pieniądze"). No i
        co? Okazało się, że PRK (stara komunistyczna firma, która nawet po
        przekształceniu się w SA wykorzystuje procesy i procedury z ubiegłej epoki)
        wypadła najlepiej. Przede wszystkim budują na własnych terenach, posługując
        sie własną infrastrukturę i kadrą. Smutne to ale prawdziwe.
        Co do umowy, to nie wiem jak jest w tej chwili gdyż swoją podpisałam już ok.
        trzech tygodni temu, ale była to piąta wersja i dokładnie taka jaką
        zaproponowałam na popczątku. Myślę, że trzeba twardo negocjować. A jeśli chodzi
        o raty, przyznam iż miałam obiekcje tego samego rodzaju co Ty. W rozwiązaniu
        dylematu pomogli mi finansiści z Expandera. Otóż w związku z nieuchronnym
        wprowadzeniem od 01 maja 2004 22% stawki VATu, najkorzystniej jest wpłacić do
        tego czasu tę część opłat, która dotyczy samego mieszkania. Pozostałą kwotę
        (grunt, garaż) rozłożyć na dogodne dla siebie raty. Jest to jedyny sposób na
        ucieczkę przed zwiększonym VATem. Ani bank ani PRK nie mieli żadnych zastrzeżeń
        co do wysokości i terminów kolejnych wpłat.
        A więc..., może jeszcze chwila zastanowienia:-))

Pozdrawiam,
        Muti
        • dijkstria Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 29.12.03, 08:33
          Cześć,

Zdaje sobie z tego sprawę, ale strasznie mnie zdenerwowali faktem, iż od samego
          początku "negocjacji" twierdzili, ze nie będzie problemu z ustanowieniem
          harmonogramu w sposób, w jaki zaproponowaliśmy. Po trzech miesiącach
          powiedzieli mi, że nie można w ten sposób wpisać harmonogramu.

Ja też szczegółowo sprawdzałem większość deweloperów na Bemowie i PRK wydawało
          się najrozsądniejszym, ale w ten sposób nie rozmawia się z klientami. Ja wiem,
          że mozna po prostu zapisać daty i kwoty, i że bank to zaakceptuje, ale mnie
          zależy na zabezpieczeniu własnych interesów. Pospisał bym może i w takiej
          formie, ale za tą cenę (i nie chceli nic zmniejszyć ceny) to chyba to, o co
          prosiłem, to niewiele.
          To jest praktycznie jedna zmiana, jaka chciałem wprowadzić w umowie (nie licząc
          drobnych poprawek).
          Zresztą - jeśli tak rozpocząć miałaby się nasza współpraca z deweloperem, to
          wierz mi Muti, jak miałbym z nimi później z każdym wnioskiem tyle zachodu co z
          tym zapisem w umowie, to chyba wolę sobie oszczędzić i czasu i pieniędzy.

A co do VATu - to jeszcze nic nie wiadomo.

pozdr.
          Michał
            • Gość: Muti Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.acn.pl 29.12.03, 15:22
              Cześć,

Rozumiem Twoją irytację. Też wkurza mnie takie podejście do klienta ale
              tak jak już pisałam - oni są proceduralnie jeszcze w epoce głębokiego
              komunizmu. Co prawda przyjęli do pracy trochę młodej krwi, lecz sposób myślenia
              nie zmnienił się. I nie zmieni..., dopóki góra pozostanie ta sama. Wiem, że to
              co piszę to truizmy, ale tak jest, i w tej sytuacji trzeba zastanowić się, czy
              warto ich reformować, czy może zrobić swoje i niech się kiszą we własnym sosie.
              Przecież my - lokatorzy, będziemy w przyszłości sami decydować o naszym
              gniazdku. Mam nadzieję, że wśród nas nie znajdzie się na tyle silna grupa
              oszołomów, aby nie dało się jej zagłuszyć.
              Pozdrawiam, M
                • Gość: Muti Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.acn.pl 29.12.03, 16:20
                  To dobrze:-))
                  Sprawiasz wrażenie rozsądnego człowieka, a nie ukrywam, że takich właśnie
                  sąsiadów życzyłabym sobie mieć wokół. Nic mnie bardziej nie boli jak ludzka
                  głupota.
                  Co do wywiadowni, to akurat PRKi w tym miejscu nie sprawdzałam, ale mam
                  informacje z innych źródeł. M.in. matka mojej bliskiej koleżanki przepracowała
                  25 lat w tej firmie jako radca prawny. Stąd wiem, że jeśli nawet nie stosują
                  polityki proklientowskiej (przepraszam za neologizm), a "customer satisfaction"
                  jest dla większości z nich pustobrzmiącym zlepkiem słów, to na pewno nie są
                  bezczelnymi naciągaczami, którzy już w fazie planowania inwestycji wiedzą, że
                  jej nie zrealizują. Oczywiście 100% gwarancji nigdy nie ma, ale dwoje z moich
                  znajomych mieszka w jednym z tych zółtych budynków przy Lazurowej, i - nie
                  powiem, że zupełnie bez bólu - ale jakoś przebrnęli przez poszczególne etapy
                  realizacji ich mieszkań. Poza tym, mieszkam dosłownie kilka przecznic dalej, i
                  od początki bacznie przyglądam się postępom prac na budowie. Przyznać muszę, że
                  są imponujące. Chyba nawet jestem z tego powodu niezadowolona, bo zaplanowałam
                  przeprowadzkę na lato 2005, a jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie przenosić
                  się pół roku wcześniej. No, lepiej tak, niżby miało być odwrotnie:-))

Pozdr., M
                  • dijkstria Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 30.12.03, 08:55
                    Witam,

Tak jak pisałem - mnie też wydają się najbardziej rozsądnymi.
                    Ale jakoś brak mi zaufania do deweloperów, a zważając na fakt, iż harmonogram,
                    jaki zaproponowałem jest w tej chwili standardem, to troszkę mnie zaniepokoiło,
                    gdy nie chcieli zgodzić się na taką jego formę.

No i chyba przekonałaś mnie do dalszych rozważań nad tą firmą. Muszę jeszcze
                    podyskutować o tym z żoną - i zobaczymy co dalej.

A tak swoją drogą - jakiego rodzaju "przyjemności" mieli Twoi znajomi ?

pozdr.
                      • Gość: Muti Re: Czy rachunek powierniczy w PRK ? IP: *.acn.pl 31.12.03, 13:49
                        Witam,
                        Właściwie to chciałabym tylko złożyć zyczenia Noworoczne wszystkim sąsiadom.
                        Ale przy okazji pytanie na przyszły rok... . W związku z tym, że moje
                        mieszkanko znajduje się w budynku C, jestem mocno zainteresowana planem
                        zabudowy terenu na działce sąsiedniej (w stronę HITu). Czy ktoś z Was posiada
                        informacje na ten temat?
                        Pozdrawiam, M
                        • dijkstria Re: Czy rachunek powierniczy w PRK ? 31.12.03, 14:14

Jak się orientuję, to PRK ma w planach budowę kolejnych bloków w tamtą stronę.
                          Takich jak Twój, tylko postawione będą (2 bloki) prostopadle do twojego.

i ja również wszystkim niedoszłym sąsiadom składam zyczenia noworoczne, a także
                          tym, którzy tu zajrzą.
                          Jak najmniej zmartwień w nadchodzącym roku.

pozdr.
                          Michał
                • Gość: maf Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.wat.edu.pl / *.wat.edu.pl 05.01.04, 11:12
                  witam -iny

dijkstria troche mnie zmartwiles z nowym rokiem. poddajesz sie.
                  stracic takiego sasiada to wielka przegrana :-). a niech ta peerke ges kopnie
                  hi hi.

ale z drugiej strony doskonale cie rozumiem - jesli nie zapomne to przy
                  najblizszej rozmowie tel cos ci powiem.

coz pozdrawiam i licze ze nie ugniesz sie przed peerkowym majestatem
                  maf
    • Gość: ikon Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: 217.153.110.* 05.01.04, 11:38
      Szanowni Państwo,

Kilka dni temu dowiedziałam się o istnieniu tej strony.
      Zajrzałam, przeczytałam uważnie wszystkie "listy", po czym nasunęły mi
      się następujące refleksje:
      1. odnoszę wrażenie, że nie widzicie Państwo tego co dzieje się w obszarze
      budownictwa dookoła Was, a właściwie Nas. Wystarczy otworzyć kilka stron
      powyżej lub ponożej i włos jeży się na głowie. Albo przekręt, albo wstrzymanie
      inwestycji z powodu naruszenia przepisów (patrz pobliska inwestycja sp-ni
      NARWIK), w naljepszym wypadku upadłość developera czy spółdzielni;
      2. co do traktowania klienta, to - przynajmniej jeśli chodzi o pracowników
      komórki zajmującej się sprzedażą - nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Zawsze
      mili, uprzejmi, pomocni. Nie miałam co prawda okazji porozmawiania z zarządem,
      ale zamieniłam parę słów z mecenasem-odczucia jw.;
      3.tak jak większość Państwa, dostatecznie długo poszukiwałam wiarygodnego
      developera i zgadzam się z Panią Muti, że lepszej oferty w tym nie zaproponował
      żaden inny inwestor. A więc na miłośc boską nie wieszajmy psów na kimś, kogo
      sami wybraliśmy.
      4. Nie jestem adwersarzem PRKi, ale mieszkam nieopodal i często zaglądam na
      budowę. No i co? A jakoś śpię spokojnie... .

Pozdrawiam,
      Izabella K.
      • Gość: maf Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.wat.edu.pl / *.wat.edu.pl 05.01.04, 12:02
        witam -iny

wypowiem sie w swoim imieniu:
        co jak co, ale jesli wpompowalem juz w to TOWARZYSTWO sporo pieniedzy to
        obligatoryjnie poczuwam sie do swobodnego wypowiadania sie na ich temat, a po
        drugie to nie naleze do stada bocianow i nie lykam wszystkiego co mi nawet
        najlepszy dew podsunie. a po trzecie ten watek zostal wlasnie po to
        zaproponowany by gafy peerki wylapywac i pietnowac w imie lepszej wspolpracy
        dla pozostalych. amen

maf
          • wiewiork Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 07.01.04, 10:08
            Witajcie sąsiedzi (ci przyszli również). Podpisałam umowę!!! Przy okazji byłam
            na budowie. Trochę przystopowali z tempem, ale biorąc pod uwagę warunki
            pogodowe - nie mam do nich żalu :). Wracając do wątku obsługi - ja złego słowa
            na nich nie powiem. Owszem dopinanie umowy trwało dosyć długo, ale mi nie
            zależało na czasie. Wykazali się dosyć dużą elastycznością. W pewnych rzeczach
            byli nieugięci, ale w wielu udało się dojść do porozumienia.

dijkstria walcz i dołączaj do grona sąsiadów - razem będzie nam łatwiej walczyć
            gdy nadejdzie pora :)

Co do VATu, z tego co się dowiadywałam najszybciej i najpewniej wzrośnie VAT na
            grunt ... ale oczywiśćie to jeszcze nic pewnego.
            • dijkstria Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 07.01.04, 11:09
              Witam,

ja ciągle mam nadzieję, że będę Waszym sąsiadem.

No ale zobaczymy, jak dalsze rozmowy będą się toczyły. Miejmy nadzieję, że po
              mojej myśli. Ale na razie nie zapeszam.

pozdrawiam Wszystkich

P.S. Jak ładnie rosnie "Nasze" forum :)))
                • wiewiork Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 12.01.04, 17:18
                  Maf,

To było tak - jako osoba, która nie lubi podejmować decyzji nie posiadając
                  informacji (a musiałam zdecydować,za co najpierw będa raty) zadzwoniłam do MF.
                  Miałam szczęście- trafiłam na miłego urzędnika, który najpierw skierował mnie
                  do projektów utaw na stronie www.sejm.gov.pl, ale później nieoficjalnie
                  powiedział, że żadna z ustaw nie jest jeszcze gotowa, ale VAT na mat. bud jest
                  praktycznie pewny, na grut jest bardzo prawdopodobny, na budownictwo są duże
                  szanse, że nie będzie w tym roku. Ale prawda jest taka, że to nic pewnego.
                  Dużo pewnie się wyjaśni 30 kwietnia ... :)
    • margot7 a garaże utknęły... 19.01.04, 13:27
      Witam,

Zrobilam sobie wczoraj spacerek do mojego nowego mieszkanka, przy okazji
      ogladajac jak sie posuwaja prace nad drugim etapem osiedla (im szybciej ten
      plac budowy zamieni sie w ladne budynki tym lepiej - dla moich uszu tez ;))

Co do owych wspanialych garazy, ktore stoja na innej dzialce, spiesze
      poinformowac, ze sprawa nie ruszyla z miejsca od mojego ostatniego postu w
      grudniu. Przypomna sobie pewnie w drugiej polowie lutego...

Mimo, ze to dopiero poniedzialek juz sie ciesze - wprowadzam sie w ten piatek,
      hurra! :)

pozdrawiam wszystkich serdecznie
      margot
    • margot7 Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 26.01.04, 12:56
      no to do gory, zeby sasiedzi nie zapomnieli o watku :)

nie udalo mi sie jeszcze wprowadzic, bo... moje lozko nie przyjechalo na czas.
      99,99% rzeczy mam juz u siebie a w starym mieszkaniu cos w rodzaju "survival
      kit" - jutro powinnam juz na dobre sie przeniesc :)

milego tygodnia wszystkim zycze!

margot
      • Gość: Kate Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.energis.pl 26.01.04, 14:49
        Zastanawiam się skąd ta informacja o garażach, że ponoć już przekazują (garaż
        man)... ja takiej informacji nie dostałam... Z tego co p. Stoliński był łaskawy
        mi powiedzieć, mieli "niedługo" udostępniać miejsca w garażach, ale nie akty
        notarialne... "drobna różnica"...
        pozdrawiam PRKowiczów!
        K.
    • margot7 z innej beczki: telefon stacjonarny 28.01.04, 00:03
      Z tego, co uslyszalam w administracji, jedynym operatorem dostepnym obecnie na
      osiedlu jest Sferia. Czy to prawda?? Ktos sie moze orientowal w kwestii
      telefonu stacjonarnego?

Szczerze mowiac nie jestem przekonana do oferty Sferii, ze nie wspomne juz o
      koszmarnej ofercie dostepu do Internetu przez Spray.

Dajcie znac, jesli cos wiecie.

pozdrawiam,
      margot
      • wiewiork Re: z innej beczki: telefon stacjonarny 28.01.04, 15:58
        Jeżeli chodzi o interent (a pośrednio i telefon) istnieje możliwość sprawdzenia
        dostępności w TP na stronie www.neostrada.pl. W okienku "Sprawdź możliwość
        instalacji" należy wpisać numer telefonu znajdującego się w tamtej okolicy, w
        rezultacie można otrzymać informacje, czy istnieją możliwości podłączenia
        Neostrady (a co za tym idzie - telefonu). Spróbowałam na numerze PRK i poszło.

Spróbuję dowiedzieć się coś więcej - myślę, że TP możemy mieć...
        • margot7 Re: telefon stacjonarny 28.01.04, 18:37
          Musze Cie zmartwic. To, ze w np w bloku obok mozna podlaczyc Neostrade, albo,
          ze twoj sasiad ma telefon WCALE nie oznacza, ze Ty tez mozesz miec.
          TPSA musi zrobic tzw. wywiad techniczny /ktory zreszta trwa przynajmniej 2
          tygodnie/, sprawdzaja przepustowsc, okablowanie etc.
          Zaczynam wierzyc pani z administracji, ze na razie tylko Sferia jest dostepna
          (sh**).
          Zlecilam wywiad techniczny dla siebie, bede informowac na biezaco - chyba, ze
          ktos juz to robil (niech sie dzieli info :)

margot
    • dijkstria Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 28.01.04, 08:03
      witka,

dlugo mnie tu nie było, ale juz spiesze sie usprawiedliwic. Nie pisałem, bo
      przygotowywałem sie do umowy i... wreszcie podpisałem. Możemy się teraz
      nazywać "sąsiadami". Trochę to trwało, ale w końcu sie udało.

Teraz będę atrzył jak rośnie moje mieszkanie. W zasadzie to już wyrosło :)

kamień z serca.

Teraz z niecierpliwością będę wypatrywał kluczy do własnego M... już je widać
      na horyzoncie.

pozdrawiam wszystkich sąsiadów
      M
        • wiewiork Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 28.01.04, 16:02
          dijkstria - gratulacje!
          Udało Ci się wynegocjować, to co chciałe?
          Macie już gotowy projekt zmian instalacji? Podobno w przyszły wtorek będą
          spotkania z architektem i panem Tadeuszem (mam nadzieję, że nie przekręciłam
          imienia:))
          • Gość: mario Internet !!!!!!!!!!!!!!!!! IP: 217.153.138.* 28.01.04, 17:28
            OFERTA DOSTĘPU DO SIECI INTERNETOWEJ
            CEBIT WIRELESS- 2048kb/s

Szanowni Państwo!

Pragniemy Państwu zaproponować dostęp do Naszej sieci Internetowej CEBIT
            WIRELESS o przepustowości do 2048 kb/s za jedyne 107zł brutto (jeden komputer)
            miesięcznie jednocześnie gwarantując, że opłata ta może się zmienić jedynie w
            przypadku podniesienia stawki VAT na dostęp do Internetu.
            Koszt całkowity podłączenia 1 lokalu wyniesie następująco:

o Od 1- 10 lokali cena podłączenia : 100zł (netto)
            o Od 11 - lokali cena podłączenia : 1zł (netto)

Abonenci Cebit Wireless uzyskują:
            • stały, nielimitowany czasowo dostęp do Internetu o przepustowości do
            2048 kb/s
            • Możliwość korzystania z wszystkich usług internetowych
            • Nielimitowany transfer danych
            • Uczestnictwo w sieci lokalnej (np. możliwość grania z innymi
            uczestnikami sieci lub wymiana danych)
            • Własne konto poczty elektronicznej (opcjonalnie).
            • Możliwość utworzenia witryny WWW w domenie cebit.com.pl lub własnego
            serwera wirtualnego (opcjonalnie).

Nasza firma posiada niezbędne zezwolenia na prowadzenie działalności
            Telekomunikacyjnej, które dotyczą:

1) ŚWIADCZENIA USŁUGI ZAPEWNIANIA DOSTĘPU DO SIECI INTERNET (ZA POMOCĄ
            SIECI TRANSMISJI DANYCH OBJĘTYCH ZGŁOSZENIEM ORAZ PRZY WYKORZYSTANIU ŁĄCZY
            STAŁYCH DZIERŻAWIONYCH OD INNYCH UPRAWNIONYCH OPERATORÓW)
            2) ŚWIADCZENIA USŁUGI TRANSMISJI DANYCH ZA POMOCĄ(SIECI TRANSMISJI DANYCH
            OBJĘTYCH ZGŁOSZENIEM ORAZ PRZY WYKORZYSTANIU ŁĄCZY STAŁYCH DZIERŻAWIONYCH OD
            INNYCH UPRAWNIONYCH OPERATORÓW.

WSZYSTKIE ZAINTERESOWANE OSOBY PROSIMY O KONTAKT POD NR TEL
            612-09-96 lub 501-590-613
            E-Mail: internet@cebit.com.pl

• dijkstria Re: PRK 7 - os. Lazurowa II 29.01.04, 09:23
            Powiedzmy, że tak. Ale jestem, że tak powiem, zadowolony.

Ja mam gotowy projekt ustawienia ścian i punktów Swietlnych i wodnych i w ogólw
            zmieniłem w ogóle wygląd mieszkania. Do jutra muszę oddać.

Ja za wiele nie negocjowałem, ale to co chciałem, to jest.

pozdrowka sąsiadom!!!!!!!
            • Gość: maf Re: PRK 7 - os. Lazurowa II IP: *.wat.edu.pl / *.wat.edu.pl 02.02.04, 08:35
              witam -iny

ja rowniez mam zlozone w peerce gotowe projekty instalacji ele, wodkan, co i
              ustawienia scian. obecnie czekam na rozwoj kolejnych wydarzen i licze na
              elastycznosc peerki w podejsciu wykonastwa (az boje sie pomyslec co mnie
              jeszcze czeka). coz malymi kroczkami i wspolnymi silami moze uda sie i ich
              tez "wychowac".

a teraz z innej manki pytanie za 100pkt do wszystkich przyszlych sasiadow.
              podwyzka VAT na materialy budowlane od 01.05.2004 to juz pewnik. czy ktos
              podejmowal wywiedziec sie w peerce jak to wplynie na koncowy efekt cenowy
              mieszkan??

pozdrawiam maf

psssss dijkstria ciesze sie, ze podpisales umowe i mam nadzieje, iz
              ostatecznie wybor mieszkania padl dokladnie na to o ktorym wspomniales przy
              ostatniej rozmowie :-)
              • dijkstria zmiany w wykonaniu lokali 02.02.04, 09:44
                Witam,

Jeśli chodzi o projekty - od tego wtorku (czyli od jutra) będą spotkania z
                architektami peerki i będą omawiane złożone zmiany w wykonaniu lokali. W
                ubiegłym tygodniu zakończyli omawianie zmian w segmentach.

Jeśli chodzi o VAT - to sam jestem ciekawy. Chociaż nie powinno to mieć
                wielkiego znaczenia na zmianę ceny, bo większość materiałów to zdążą kupić po
                cenach z niższym vatem... (taką mam nadzieję).

• dijkstria zmiany w wykonaniu lokali cd... 02.02.04, 09:50
                Witam,

Jeśli chodzi o projekty - od tego wtorku (czyli od jutra) będą spotkania z
                architektami peerki i będą omawiane złożone zmiany w wykonaniu lokali. W
                ubiegłym tygodniu zakończyli omawianie zmian w segmentach.

Jeśli chodzi o VAT - to sam jestem ciekawy. Chociaż nie powinno to mieć
                wielkiego znaczenia na zmianę ceny, bo większość materiałów to zdążą kupić po
                cenach z niższym vatem... (taką mam nadzieję).

No i w trakcie pisania postu wyszło, że jutro jestem umówiony z Architektami na
                rozmowę...

Dam znać o wyniku pertraktacji :)

pozdr.

PS. Maf, wygląda, że jesteśmy sąsiadami. Mieszkanie w sekcji B, klatka V, II
                piętro :).

PS. A może tak wszyscy sąsiedzi by się podpisali, gdzie mają mieszkania ?
                    • wiewiork Re: zmiany w wykonaniu lokali cd... 02.02.04, 16:36
                      Śmietnik jest też w pobliżu sekcji C :)
                      VAT na materiały budowlane ma nie mieć wpływu na ceny - tak powiedzieli mi w
                      PRCe i bez problemu zgodzili się na zawarcie takiej klauzuli w umowie.
                      Natomiast, gdyby podnieśli VAT na grut a ktoś go płaci później - zgroza! :)

Słuchajcie znajomi doradzali mi, żeby podłączyć ogrzewanie w WC (w nowych
                      blokach jest świetna wentylacja i przy braku ogrzewania można sobie odmrozić
                      pewną część ciała :)) Myśleliście coś w tym temacie? Ktoś z Was słyszał może o
                      ogrzewaniu podłogowym?
                      Może znacie jakiegoś niedrogiego architekta?
                      • dijkstria Re: zmiany w wykonaniu lokali cd... 03.02.04, 07:48
                        Jeśli tak powiedzieli o VAT-ie w PRK to bardzo się cieszę i trzymam Ich za
                        słowo.

A ogrzewanie podłogowe ? Coś o tym słyszałem, tzn. tyle, ze ma go nie być i nie
                        pozwalają na to. Ale akurat tego nie jestem pewien - chyba maf może coś więcej
                        powiedzieć, ale tego też nie jestem pewien.

pozdr.
                          • Gość: maf Re: zmiany w wykonaniu lokali cd... IP: *.wat.edu.pl / *.wat.edu.pl 03.02.04, 11:13
                            witam -iny

co do ogrzewania podlogowego to nie mam pojecia. ja problem ogrzewania wc
                            rozwiazalem posrednio przenoszac grzejnik w lazience na sciane sasiadujaca z
                            wc, wiec przy slabej izolacji termicznej pomiedzy pomieszczeniami powinienem
                            uzyskac zadowalajacy efekt (ale to jest gdybanie i trudo tu mowic o efektach
                            koncowych, zobaczymy) - jesli sie nie sprawdzi trudo poniose koszta i w
                            przyszlosci zamontuje male dodatkowe ogrzewanie.

pozdrawiam
                            maf
                                • dijkstria Re: zmiany w wykonaniu lokali cd... 04.02.04, 14:45

Ja nie wiem, ile będą kosztowały dodatkowe gniazda, ale jeśli wiesz coś na ten
                                  temat, to napisz. No bo teraz to mnie nastraszyłaś.
                                  Za przesunięcie instalacji wodnej, to chyba sobie nie życzą nic, to zmiana w
                                  ramach zapisu umowy (mam nadzieję).

Pozdr.
                                  • Gość: maf Re: zmiany w wykonaniu lokali cd... IP: *.wat.edu.pl / *.wat.edu.pl 05.02.04, 08:16
                                    witam -iny

z tego co wiem kuchnia elektryczna wymaga mowiac nieprofesjonalnie "troche
                                    zwariowanego" zasilania, ktorego w standardzie peerka oczywiscie nie
                                    uwzglednila. na chwile obecna uzupelnienie lokalu o ten rodzaj "elektryki" (wg
                                    przedstawiciela peerki) kwotowo wynosi ok. 300-500pln. nie chce myslec ile
                                    sobie policza, gdy zmiany w projekcie calej instalacji ele. beda istotne.

pozdrawiam
                                    maf

pssssss wszystkie chwyty dozwolone... :-)
                                    • margot7 Re: zmiany w wykonaniu lokali cd... 05.02.04, 13:29
                                      Walczcie, walczcie! ;)

ja mam u siebie kuchnie elektryczna, ale w moim bloku PRK dala instalacje
                                      trojfazowa od razu (a poniewaz kupilam mieszkanie od kogos, kto go jeszcze nie
                                      zaczal nawet urzadzac i niczego nie zmienil, musialam potem wywalac rure
                                      gazowa, bo standardowo doprowadzili zarowno gaz jak i 3 fazy)

dobrze, ze jest to dla mnie tylko chatka tymczasowa (jakies 2 lata) - bo jak
                                      widze, ile szczegolow zmieniacie to mysle, co mnie czeka w przyszlosci :))

pozdrawiam,
                                      margot
                                        • wiewiork Re: zmiany w wykonaniu lokali cd... 06.02.04, 11:24
                                          Tak - możliwość dokonania zmian to niewątpliwa zaleta.
                                          Za kuchnię elektryczną też słyszałam, że życzą sobie 500 zł, ale ma to jedną
                                          niewątpliwą zaletę - nie ma wtedy w mieszkaniu rur z gazem. Chociaż mówili coś
                                          o ograniczeniach w ilości mieszkań w danym, w których można zamontować kuchnię
                                          elektryczną - za słaba instalacja dla wszystkich?
                                          Za każde dodatkowe gniazdko (podobno) mają czardżować - z tego co pamiętam 50
                                          zł. Mam nadzieję, że jednak nie aż tyle...
                                          Jak znacie już jakieś szczegóły - dajcie znać.
                                          Był ostatnio ktoś na budowie - rośnie?
                                          • dijkstria Status budowy 06.02.04, 12:07
                                            Ja ostatnio byłem i postęp budowy jest zadowalający. Sekcja "B" jest już nawet
                                            do I piętra obmurowana, a stoją juz wszystkie piętra. :))

Jesli natomiast chodzi o gniazda - mam nadzieję, że nie będzie to 50 złociszy,
                                            bo trochę tych gniast dołożyłem

pozdr.
                                            • margot7 Re: Status budowy 06.02.04, 13:04
                                              Tak w ciekawosci: ile gniazd bylo przwidziane standardowo w pokojach i kuchni
                                              w waszych budynkach?

chcialabym porownac do tego, co wpakowali w moim budynku,ktory - nie ukrywam -
                                              ma troche specyficzny status.

pozdr
                                              • dijkstria Re: Status budowy 16.02.04, 14:15
                                                margot7 napisała:

> Tak w ciekawosci: ile gniazd bylo przwidziane standardowo w pokojach i kuchni
                                                > w waszych budynkach?
                                                W moim wyglądało to następująco:
                                                Duzy pokój: były 3 gniazda, a trochę dołożyłem (jest ok 6-7 obecnie)
                                                Mały pokój: 2 gniazda, teraz jest 4
                                                kuchnia: były 3 gniazda, obecnie jest 4 lub 5.

pozdr.

>
                                                > chcialabym porownac do tego, co wpakowali w moim budynku,ktory - nie ukrywam -
                                                > ma troche specyficzny status.
                                                >
                                                > pozdr