Dodaj do ulubionych

Slonzok, kery uratowou Paris

17.11.13, 12:41
Czos ukazac Sloonzokow, takimi jacy byli. Szlus ze kreowaniem noszygo ludu na abcyjbild polskiego moczymordy i niyudacznika:

www.dziennikzachodni.pl/artykul/926319,slazak-dietrich-von-choltitz-z-wehrmachtu-ocalil-paryz-historia-dz,id,t.html
Glückauf!
--
Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
Edytor zaawansowany
  • 17.11.13, 14:28
    Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
  • 17.11.13, 17:48
    I takich było więcej. Przypomnę - ojciec Tuska, mój ojciec i wielu, wielu innych Slązaków.
    Polacy tego nie są w stanie zrozumieć. Wiem ilu naszych przy tym zginęło w U-Bootach i na polu walki. Oni walczyli za swoją Heimat i nic więcej. Dla Polaków są to zdrajcy, a dla mnie zwyczajni żołnierze. Cześć ich pamięci!
    --
    Za waszą i naszą wolność.
  • 17.11.13, 19:39
    W jaki sposób Ślązacy walczyli za Heimat na U-bootach i w Afryce?
    Nic im nie ujmując, trochę nietrafiona ta myśl.

--
    weiss, rot, gelb, blau
    SOS dla lasów tropikalnych
    Stalinogród, Oberschlesien ; Zapiski kiepsko uczesane

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.