• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Badanie USG - czy bezpieczne? Dodaj do ulubionych

• 10.11.04, 10:08
    Co wiecie na ten temat? Czy badania USG są bezpieczne dla Malucha i mamy?
    Lekarze twierdzą, że tak, niektórzy mówią, że nie. Jak to jest naprawdę?
    Edytor zaawansowany
    • 10.11.04, 11:44
      Przeczytalam ostatnio z badanie USG dla dziecka jest odczuwalne tak jaby stalo
      na samym srodkow peronu na ktory z piskiem hamuja dwa pociagi, tak ze az sie
      chce zatkac uszy.Jednym slowem- nieprzyjemny halas. Dlatego dzieci zaczynaja
      sie ruszac podczas badania. ALE, nie jest to niebezpieczne dla zdrowia, po
      prostu nieprzyjemne. Uwazam,ze lepiej zrobic USG i wiedziec, ze wszytsko jest w
      porzadku, niz zamartwiac sie cala ciaze. Dziecku bardziej zaszkodza Twoje nerwy
      niz chwila halasu. Ja zamierzam robic badania USG, wg zalecen 3 razy w czasie
      ciazy, choc bede musiala sie o nie pewnie wyklocac u lekarza, bo mieszkam w
      Holandii, a tu niezbyt chetnie to badanie robia. Pozdrawiam.
      • 10.11.04, 14:24
        Ja też czytałam, że dziecko słyszy pisk. Było to porównane do czegoś innego,
        ale wnioski te same: dlatego dziecko się porusza, nawet najmniejszy jego ruch
        sprawia że dzwięk nie jest już tak ostry i wyraźny. Podobno szkodliwe nie jest.
        Ale kiedyś też praktyką było robienie kobietom w ciąży zdjęć roentgenowskich.
    • 10.11.04, 16:35
      Jak do tej pory nie wykazano aby wykonywanie rutynowego badania usg niosło ze sobą ujemne skutki zdrowotne dla dziecka lub matki.

Znane sa przypadki negatywnego dzialania ultradzwiekow podczas badan przeprowadzanych na zwierzetach ale dotyczy to ultradzwiekow o bardzo duzej mocy. W medycynie diagnostyczniej moc jest niewielka a na dodatek dzwieki sa wydawane pulsacyjnie.

• 11.11.04, 11:34
      Czesc Milka,
      moja siostra jest poloznikiem i zapewni mnie ze USG jest zupelnie bezpieczne.
      Jednak ja stram sie zbyt czesto go nie robic bo malenstwo ucieka przed nim. jak
      bylo jeszcze malutkie malutkie mozna bylo widziec jak sie syzbko porsza ichowa
      prze sluchawka USG. Jednak z punktu widzenia medycznego nie ma dowodow na to ze
      USG moze byc szkodliwe.
      Pozdrawiam,
      Magda 38tydz
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.