Dodaj do ulubionych

Pytanie-HCG

15.11.04, 15:12
Jak mam interpretowac wynik hcg 1,4 ?
Jest ciaza czy nie ?
Edytor zaawansowany
  • pannajoanna 15.11.04, 15:31
    Wazne jest wiedziec czy badanie bylo na HCG calkowite czy betaHCG.
    Przyjmuje sie ze na ciaze wskazuje betaHCG powyzej 5 j. lub HCG calkowite
    powyzej 2 j.
    Rozne laboratoria podaja czasami inne wartosci ale ogolnie sa one zblizone.
    Niektore kobiety maja HCG >0 bez ciazy.

Pozdrawiam

pannajoanna

P.S. Wynika z Twojego wyniku ze chyba niestety nie ...
    Ale przy badaniu beta HCG wazy jest przyrost po 24 h. Sprobuj wykonac badanie
    ponownie i jesli wynik sie zwiekszy (znacznie) to moze jednak szansa jest.
  • j04nn4 15.11.04, 17:00
    kochanie po pierwsze badanie z krwi hcg nie wyjdzie ci do 3 tyg tak bylo w moim
    przypadku test sikany z dzidzia wykryl wczesniej niz test z krwi po drugie
    ginekolodzy przyjmuja ze powyzej jedynki jest podejrzenie ciazy poczekaj
    jeszcze lub zrob test moczowy z dzidzia ja wlasnie wrocilm z usg jest 4 tydzien
    i 5 dzien pozdrawiam
  • fumcia84 15.11.04, 21:44
    A mnie beta hcg wyszło 0,36 badanie robiłam tydzień po możliwym zapłodnieniu
    (5.11), miałam nadzieję, że może za wcześnie i dlatego taki wynik, ale byłam
    dziś u lekarza, ponieważ nadal (kilka razy dziennie)dokuczaja mi jajniki i bóle
    jakby przed menstruacją (ból lewego jajnika promieniuje czasami aż do pachwiny,
    ale nie jest to ból do zniesienia, tylko uciążliwy), ale ginekolog stwierdziła,
    ze wszystko Ok, a gdyby to była ciąża to pewnie by wspomniała. Więc jestem już
    100% pewna że jeszcze nie mój czas :)
    Dodam że oprócz bólu wydobywa się ze mmnie biały gęsty śluz, i raczej nie cały
    czas, ale od czasu do czasu, i w dużych ilościach - nic nie swędzi.

A może któraś z Was wie, czy przy I grupie cytologię robi się co roku czy co 2
    lata, bo Pani u której robiłam w zeszłym roku kazała zrobić za rok (czyli
    teraz, a Pani u której byłam dziś stwierdziła ze przy 2 grupie to co dwa lata.
    No i nie wiem, czy isć do tamtej Pani czy nie ??
  • fumcia84 15.11.04, 21:46
    Miało być ;
    ...Pani u której byłam dziś stwierdziła ze przy 2 grupie to co dwa lata.
    No i nie wiem, czy isć do tamtej Pani czy nie ??
  • fumcia84 15.11.04, 21:46
    kurcze moje rozkojarzenie: że przy 1 grupie to trzeba raz na 2 lata. O tak
    miało być :), przepraszam za pomyłki
  • bkmz 15.11.04, 22:53
    zmartwilyscie mnie :((no to juz po nadziejach :(( ech
  • fumcia84 15.11.04, 23:41
    Ale nie martw się, poczekaj do @ i jak nie przyjdzie to zrób test, jeszcze
    wszystko sie może zdarzyć. Głowa do góry :) Nawet (odpukać) jak nie teraz to za
    miesiąc :)
    Ja po prostu mam pewność, co prawda nie robiłam testu siusianego, ale
    konsultowałam sie z lekarzem,i mimo że może jest jeszcze wcześnie, to lekarz
    albo badanie napewno by coś wykryło :)
  • j04nn4 16.11.04, 21:06
    dziewczyno czytam i sie zastanawim czy ty chcesz wiedziec czy nie po pierwsze
    pisalam ze do 3 tyg hcg nie wyjdzie pozatym bylam w 4 tyg u gin i nic mi nie
    powiedziala dopiero testem siusianym robilam i wyszlo i pozniej wczoraj czyli w
    5 tyg usg i widzilam juz pecherzyk i dopiero mi potwierdzono ciaze zrob test
    siusiany
  • fumcia84 16.11.04, 21:46
    No wiesz jeśli to do mnie to czytałam w wielu wątkach że właśnie test beta hcg
    pokaże nawet bardzo wczesną ciąże, wiem że są wyjątki, tak samo jak są wyjątki
    że u niektórych testy siusiane nie wychodzą nawet, gdy ciąża jest na 100%. Nie
    staramy się o dziecko, więc po prostu czekam, na początku spanikowałam i
    chciałam to sprawdzić, teraz odpuściłam, czekam do @ i co ma być to będzie :)
    Poza tym beta hcg 0,36 to bardzo malutko, chyba nawet jak na wczesną ciążę - nie
    znam się, ale tak mi się zdaje :)
    Po prostu przestałam się stresować :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.