Acidum folicum 5mg Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Gdy planowałam ciążę brałam 0,4 mg Foliku, teraz lekarz podejrzewając
    ciążę,powiedział że większą dawkę się bierze w ciąży niż 0,4 mg i dał mi ten
    Acidum folikum 5mg po 2 razy dzeinnie. Czy któraś z was to miała? to dobra
    dawka?Przeczytałam na ulotce Feminatal itp. że zawierają 800mcg i nie wiem
    ile to w przeliczeniu na mg?pozdrawiam
  • Czesc. 800 mcg to 0,8 mg.Ja tez biore Feminatal+Folik, bo tak zalecil mi
    lekarz.W ciazy dawka kwasu 1,2 mg (w sumie) jest jak najbardziej
    odpowiednia.Pozdrawiam.
  • desty2001 napisała:

> W ciazy dawka kwasu 1,2 mg (w sumie) jest jak najbardziej
    > odpowiednia.Pozdrawiam.

A 5mg 2razy dziennie czyli w sumie 10mg na dobę to nie za dużo? i dlaczego tyle
    mam brać?
    pozdrawiam
  • Nie martw się, nie za dużo. Ja też tak łykam, 5mg rano i 5mg wieczorem. Poza
    tym kwas foliowy jest witaminą rozpuszczalną w wodzie więc ewentualny nadmiar
    poprostu wysiusiasz. Nosek do góry, pozdrawiam.
  • Aaaach , Jak dobrze,że jesteście....
  • Moj za to przepisal mi dawke 5mg ale co d2-3 dni .Mowil ,ze wiekszej dawki nie
    ma co brac bo i tak sie nie wchlonie i reszte wydali organizm.
  • Wystraszyłam się czytając jakie dawki przyjmujecie, myslałam, że jedna tabletka
    foliku (jak przepisał mi lekarz) to za mało. Poszperałam po internecie i jednak
    okazało się, że lekarz miał rację. Większą dawkę podaje się kobietom obciążonym
    urodzeniem dziecka z wadą cewy nerwowej- dawka dzienna powinna u nich wynosić
    4mg. podobnie u kobiet leczonych lekami przeciwpadaczkowymi. Nie znalazłam nic
    o przedawkowaniu kwasu foliowego, także myślę, że większe dawki nie zaszkodzą.
    Nadmiar kwasu foliowego zostanie wydalony przez organizm i tyle.

Fasolka
  • :) hej :) dziewczyny poradźcie - jestem w 3 tygodniu ciąży (tak mi się zdaje),
    kilka dni temu testy wyszły pozytywnie, ale na wizytę u lekarza wydaje mi się
    trochę za wcześnie, a kiedyś lekarz mówił mi, że ten Folik to bez recepty
    dostanę i w ogóle... Może powinam to sobie kupić? Ale jaką dawkę? Jak myślicie?
  • łykaj FOLIK, dostaniesz go w każdej aptece bez recepty, kosztuje ok 6zł. Łykaj
    1 tabl dziennie, a potem jak pójdziesz do lekarza to się go spytasz czy dawkę
    zwiększyć. Nawet jeśli nie byłabyś w ciąży, łykanie foliku nie zaszkodzi, jest
    wręcz wskazane. Wszystkiego dobrego.
  • Oczywiście że kup sobie FOLIK (tak się nazywa) -kolorowe opakowanie.
    Ja jak zaczęłam myśleć wogóle o dziecku ok 5 mies.temu to lekarz od razu mi to
    kazał brać po 1 dziennie- ale ja go wyprzedziłam i już wcześniej brałam na
    własną rękę.Nic lepszego dla dziecka!!!
    Biegnij do apteki!!!!!!!!!!! raz raz....
    pozdrowionka
  • dziękuję :)*
  • :))) już biegnę :) dzięki wielkie :)
  • O rany , ja biore 5mg trzy razy dziennie, takzalecil mi doktor. Tzn, ze za duza
    dawke dostaje???
  • Przeczytaj posty i się nie martw!
    Dziewczyny piszą że ten kwas foliowy jest faktycznie witaminą rozpuszczalną w
    wodzie i takich nie można przedawkować jak również zjeść na zapas ponieważ
    codziennie nadmiar wydalasz z moczem, i na drugi dzień znów musisz uzupełnić
    dawkę.Potierdziły to książki kóre wczoraj przeczytałąm,i już się mniej martwię!
    pozdrawiam gorąco
  • gdzies czytalam ze ten kwas foliowy jest rozniez dobrze brac w trakcie staran,
    zarowno kobieta jak mezczyzna
    1.czy to prawda ze mezus tez pownien go lykac??
    2.czy w aptece po prostu mam poprosic o kwas foliowy czy to ma jakas nazwe ?
    pozdrawiam :)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.