Dodaj do ulubionych

do DOTA 28

04.05.05, 19:45
Czesc podobno mamy taki sam termin na 30pazdziernika napisz jak sie czujesz i
jak twoja dzidzia ja 26 kwietnia bylam ostatio u lekarza to wszystko ok mala
ma 7.1cm tylko jeszcze nie slyszalam serduszka
Edytor zaawansowany
  • dota28 05.05.05, 17:22
    Witam :)) No prosze nawet na kontrolę chodzimy w ten sam dzień. :))) Czyli
    wiesz już, że to mała tak? U mnie nie było jeszcze widać, chociaz dzidzia duża.
    Czuję się już dobrze, ale przezyłam chwile strachu tydzień temu, bo dopadły
    mnie dość mocne bóle. Więc dostałam leki i przeszło. Byłam u gina wczoraj i już
    dobrze. Kazał mi dalej brać nospe, ale ja już od niedzieli Maleństwa nie
    dokarmiam nospą, bo nic mnie nie boli. Ale luteinę biorę. Pozdrawiam serdecznie
    i zapraszam na gg 7067956. Co u ciebie? mam nadzieję, że żadnych dolegliwości.
    Skad jestes?
  • laura_21 05.05.05, 17:53
    Hej ja tez mam termin na 30.X , tez narazie nie wiem czy to chłopak czy
    dziewczynka ale na nastepnym usg nie omieszkam sie spytac :)
    gg:4213277
  • rrr123 06.05.05, 18:29
    Czy dziewczynka to na 100%nie wiem ale jak pytalam lekarza to powiedzial ze
    siuraka nie widac wiec tak mysle ale jest mi obojetne co bedzie dolegliwosci
    nie mam ale czasami boli mnie brzuch jestem z okolic czestochowy a Ty ile ma
    twoja dzidzia centymetrow
  • dota28 06.05.05, 19:53
    No własnie tego nie wiem :(( Ale nie omieszkam zapytać następnym razem. Idę do
    gina 18 to się dowiem. Wiem jedno - jest dość duże. Z uporem maniaka ciągle w
    karcie wpisywał mi o pół tygodnia więcej niż powinien z OM, a jak mi kilka dni
    temu wpisał 16 tydzień i zaprotestowałam, to stwierdził, że z usg wychodzi mu
    nawet 17, bo dzidzia duża. Ja się nie przejmuję, bo u mnie rodzinnie rodzi się
    po terminie, więc spoko. Bóle mi też wróciły, jem magnez i jak bardziej boli to
    nospę. Powiem wam, że w ciągu dwóch dni tydzień temu tak spuchłam, że musiało
    mnie boleć. :)) Nagle musiałam poluzować ubranka :)) A wy? Pozdrawiam
    serdecznie. acha jestem z jaworzna. Peniw jakąś godzinkę drogi od Ciebie
    rrr123 :))
  • rrr123 06.05.05, 21:42
    Wedlug usg jutro u mnie bedzie 15tydzien brzuszek mam ale nie wiem czy to ciaza
    czy jedzenie bo teraz jem jednak wiecej chociaz moj maz twierdzi ze jak stoje
    to widac ze jestem w ciazy ja juz bym chciala miec duzy brzuszek i czuc ruchy a
    teraz to tylko bulgotanie czuje moja kolezanka jest teraz w 23tyg i od 17 tyg
    czuje ruchy a to jej pierwsza ciaza wiec moze juz nie dlugo i ja bede czula a
    Ty czujesz juz ruchy
  • dota28 07.05.05, 11:34
    Nie czuję nawet tych osławionych bąbelków, o których piszą dziewczyny. Jesli
    chodzi o Twój brzuszek to ja myślę, że to jednak ciąża ;)) ja jem mniej niz
    przed ciążą chociaż mój apetyt zaczyna wracać, a jednak mam już pokażny
    brzuszek, ale tak jak pewnie już pisałam wyskoczył w dwa dni w zeszłym
    tygodniu;)) Więc jak masz małe bóle w dole brzucha to szykuj się :))Ja nie mam
    czasu lecieć na zakupy więc kombinuję z dotychczasową garderobą. Piszę pracę
    magisterską i cholera brak czasu :(( Pozdrawiam serdecznie czekając chociaż na
    bąbelki :)
  • rrr123 08.05.05, 15:19
    U nas ciuchy ciazowe sa brzydkie jedynie w H&M sa calkiem calkiem choc jak
    ogladam spodnie ciazowe same olbrzymie poczekam jeszcze z kupnem slyszalas moze
    cos o lataniu samolotem w ciazy mnie to czeka i bardzo sie boje ostatnio jak
    lecialam to od zmiany cisnienia bardzo bolala mnie glowa a mam slabe cisnienie
  • dota28 08.05.05, 22:37
    U mnie też same worki :((
    Co do latania to gdzieś widziałam na necie coa a propos tego i jak tam jeszcze
    raz trafię, to Ci przekopiuję tutaj. Z tego co wiem, to można byle nie w
    pierwszym trymestrze, zapytaj gina przy nastepnej okazji. Ja w życiu nie
    lecialam, panicznie unikam a poza tym mam coś z błędnikiem i wszystkie
    nieszczęścia typu choroby lokomocyjne i lęki przestrzeni i wysokości mnie
    przesladują. Unikam jak ognia :)) Za to polecem stronę www.pampers.pl można na
    niej poczytać kalendarz ciążowy tydzień po tygodniu. Pozdrawiam
  • rrr123 09.05.05, 12:06
    Ja juz pytalam na samym poczatku ciazy i powiedzial ze jesli wszystko bedzie ok
    to mozna a potem przeczytalam w gazecie ze podczas lotu moze cos peknac wlasnie
    od zmiany cisnienia zrezygnowac nie moge bo moj maz bardzo sie cieszy z tego
    wyjazdu mam pytanie czy jestes z tego Jaworzna kolo Sosnowca
  • dota28 09.05.05, 20:56
    No to ja nie wiem zapytaj gina jeszcze raz. pewnie rozwieje Twoje watpliwości.
    Dokładnie z tego jaworzna koło Sosnowca. Czyżbyś bywała w okolicy? A jak
    brzuszek? Mój na razie chyba stanął w miejscu, ale to dobrze, bo mój kręgosłup
    zaczął się buntować. Pozdrawiam.
  • rrr123 11.05.05, 09:46
    Czesc mialam problem z siecia i nie moglam polaczyc sie z internetem jesli
    chodzi o Jaworzno to jezdzimy tam do Fashion House na zakupy tak to wszystko ok
    brzuszek maly czy robisz juz zakupy dla malenstwa u mnie jest jakis przesad ze
    przed urodzeniem nie wolno choc ja juz bym kupila cos
  • rrr123 11.05.05, 09:57
    Przeczytalam w poradniku Claudi jakims starym ze od 3-mies pojawia sie na
    podbrzuszu brazowa kreska masz ja moze
  • dota28 11.05.05, 11:40
    Witam
    Jesli chodzi o Fashion Hausa to może sie już kiedys spotkałyśmy, bo tez tam
    bywamy. Cóż kreski na brzuchu jeszcze nie posiadam, ale niecierpliwie czekam na
    pierwsze ruchy maleństwa. Wypatruję tych bąbelków - ponoć najlepiej sie odczuwa
    pierwsze ruchy po posiłku i leżąc na boku. Ale ja nie mam zbyt wiele czasu na
    te doświadczenia. Raz, że praca w dziwnych godzinach, dwa piszę tę cholerna
    pracę magisterką, a trzy ja ciągle gdzieś się spieszę. Chociaz przez ostatnie
    dni zauważam, że czasem muszę zwolnić, bo zaczynam lekko dyszeć, albo łapie
    mnie kolka.Cóż ciąża ponoć uczy trochę pokory i spokoju. Może to i prawda. Ja
    staram się już tak nie pieklić o wszystko jak przedtem. A jak u ciebie z
    lekami? bierzesz jakieś? kiedy masz następną wizyte u gina? Pozdrawiam życząc
    miłego dnia.
  • dota28 11.05.05, 12:57
    A co do rzeczy dla maleństwa, to u nas tez przesądnie i to bardzo. ja sama nie
    zamierzam kupować wcześniej niż jakieś dwa, trzy tygodnie przed porodem, a i to
    tylko kilka podstawowych rzeczy. często się zdarza, że niektóre zakupione
    wczesniej w ogóle nie są potrzebne, więc szkoda kasy. A jak z twoja kreską?
    mnie sie wydaje, że jak ma się pojawić to trochę później, a nie teraz:)
  • rrr123 11.05.05, 14:14
    Nastepna wizyte mam 24maja przyzwyczailam sie do wizyt 2-3tyg a teraz 4-tyg
    czekania dlugo bardzo stalych lekow nie biore wczesniej bralam duphaston i wit
    E ostatnio zlapalo mnie przeziebienie wiec zadzwonilam do ginek. polecil mi
    aspiryne z witamia C przeszlo ale dziwne bo to silny lek
  • dota28 11.05.05, 17:16
    Ja ide 18 maja. Jeszcze chodze co 2 tygodnie, zobaczymy jak bedzie dalej.
    faktycznie dziwna ta aspiryna, bo aspiryny nie wolno w ciąży, ale zwłaszcza pod
    koniec więc może to dlatego ci zalecił. Cóż ja jeszcze biore luteine (to chyba
    podobnie dziala jak duphaston).
  • rrr123 12.05.05, 09:27
    Ufasz swojemu ginekologowi ?
  • dota28 12.05.05, 16:05
    Na zasaszie - komuś przecież muszę. Robiłam mały wywiad i wiesz jesli chodzi o
    prowadzenie ciąży to nie jest on najgorszy. Mojej siostrze wyprowadził
    zagrożoną ciążę. Ale pewnie, że mam wątpliwości. A jak u ciebie?
  • dota28 12.05.05, 16:45
    mam nadzieje, ze nie poczualas sie urazona. mam pytanie - kiedy masz leciec tym
    samolotem? w którym miesiącu ciąży? Znalazłam na innym forum opinie o locie w
    7. pozdrawiam
  • rrr123 17.05.05, 16:54
    Czesc przepraszam ze sie tyle nie odzywalam ale mialam znow problem z
    komputerem ale juz jest dobrze co do mojego ginekologa jest ok slyszalam o nim
    dobre opinie ale tylko od kolezanek ktore ciaze znosily ksiazkowo zero
    problemow jest troche gburem musze sama go o wszystko pytac a samolotem lece
    dopiero 25 lipca zycze szczesliwej wizyty jutro ja musze czekac jeszcze tydzien
    a jak tam twoj brzusio urusl
  • dota28 17.05.05, 18:38
    Witam ponownie :)) ciesze sie, że moje słowa cie nie uraziły. Mój brzusio znów
    urósł przez weekend i naprawde robię się już gruba:) Mężowi sie to bardzo
    podoba. Po jutrzejszej wizycie napiszę może cos więcej. A ty dokładnie wypytaj
    gina co ew. ci grozi lub nie na tym etapie ciązy w samolocie. czytałam duzo o
    kobietach, które zniosły to doskonale więc mam nadzieje, że podobnie będzie u
    ciebie. Cóż moj gin może gburem nie jest, ale wypytywac tez muszę o wszystko
    sama i wymagac odpowiedzi. na jutro mam już listę pytań, bo zazwyczaj o połowie
    sobie przypominam po wyjściu z gabinetu, gdyż mój gin ma niesamowita zdolność
    zawracania tyłka usg na tyle, że zapominasz o wszystkim innym :))):)) mam
    nadzieję, iz żadne dolegliwości błogosławionego stanu cię nie dręczą. pozdrawiam
  • rrr123 17.05.05, 19:24
    Troche boli mnie w prawym boku ale mysle ze to te wiazadla moj brzuszek stanol
    w miejscu choc bardzo chcialabym zeby juz byl duzy czekam na ruchy
  • dota28 18.05.05, 18:27
    No i byłam u gina już twierdzi, ze moj termin przesunał się na 21, ale ja się
    tym nie przejmuję. Dzidzia duża, płci nie znam i nie chcę na razie znać - to
    wspólna decyzja moja i męża. Za 3 tygodnie idziemy na usg połówkowe i może
    wtedy się zdecydujemy. Serduszko ponoć bije wyraźnie i mocno. Niestety nie
    słyszałam, bo chyba ma uwalony ten sprzęt i sprawdza na usg, ale jak pójdę
    prywatnie na usg to mam nadzieję usłyszeć. Mnie brzusio rosnie, ale nie moge za
    to się doczekać pierwszych ruchów maleństwa. Mnie też pobolewa w prawym boku,
    ale powiedział, ze wszystko w porządku. Jakby co to zawsze jest nospa.
    pozdrawiamy brzusio :))
  • rrr123 18.05.05, 19:51
    To fajnie ze wszystko dobrze zastanawia mnie tylko bo ja to badanie polowkowe
    mialam juz robione wszystkie dziewczyny pisza ze w 20-tyg a on juz mi zrobil
    teraz bedzie przygladal sie serduszkowi tak mi mowil ja dzis bylam na badaniu
    krwi i moczu hemoglobina mi wzrosla wiec sie ciesze
  • dota28 18.05.05, 21:10
    Ja mam usg robione przy każdej wizycie, niby nie szodzi, ale ja wiem? On jest
    zwolennikiem usg, bo wszystko widzi i cóz musze się na to godzić. A połówkowe
    będę mieć ok 20 tc i idę razem z mężem. A co miałaś niską hemoglobinę? U mnie
    było ok z morfologią więc będę miała nastepną gdzieś za 2 miesiące dopiero.
  • rrr123 19.05.05, 09:32
    Hemoglobina spadla mi na poczatku ciazay do 11.9 teraz juz mam normalna 13.05
    ale badania bedzie mi robil co miesiac teraz nie wiem po co ja USG tez mam
    robione przy kazdej wizycie ja sie ciesze z tego chodze prywatnie wiec moze dla
    tego bo wiem ze kasa chorych refuduje tylko 3 USG martwi mnie tylko moj brzusio
    bo taki malutki jak po dobrym obiedzie chyba dostaje glupoty
  • dota28 19.05.05, 15:41
    To dobrze, że już dobrze :)) Ja chodzę do przychodni i mam usg za każdym razem
    i nie ma z tym żadnego problemu, ale mam lekarza, który ma aparat w gabinecie.
    Brzusiem sie nie martw - urośnie. Mój urósł nagle i nie bardzo mam co na siebie
    złożyć. W sklepach dla ciężarówke nie dość, że ohyda w większości to jeszcze
    same wory na minium 1.75 m i 8 miesiąc :( Ale brzuszek juz posiadam taki, że
    gołym okiem widać ciąże. A i to niektóre osoby u mnie w pracy myslały, że
    jestem "nażarta" np. fasolką po bretońsku, albo, że ot tak krzywo mi się
    przytyło :)
  • rrr123 19.05.05, 16:07
    Z tymi ciuchami to tak jest ja bedac w sobote na zakupach stwierdzilam ze nie
    ma sensu kupowac juz ciuchow ciazowych spodnie sa ogromne nawet w H&M to chyba
    na 6-7mies co ja bym do nich wlozyla kupilam spodnie normalne tylko rozmiar
    wieksze narazie wystarcza problem mam gorszy bo 11-czerw mam wesele u znajomych
    i nie wiem gdzie ja cos znajde brzucha duzego nie mam ale stare sukienki nie
    wejda
  • dota28 19.05.05, 18:51
    A spodnie i tunika jakas? W końcu modne teraz. A tunike mozesz potem nosić na
    bluzke aż do końca ciąży. Chyba, że znajdziesz jakąś typowo mocno wizytową. Nie
    zdziw się, bo brzuszek może ci wyskoczyc tak jak mnie, czyli w dwa dni :) teraz
    rano jest ok, ale wieczorami robi sie naprawdę pokaźny. Gdzie byłaś w H&M? W
    którym mieście? Pozdrawiam - czujesz juz ruchy maleństwa?
  • rrr123 20.05.05, 13:15
    Przepraszam ze tak pozno pisze ja jezdrze do Czeladzi bo najblizej tam teraz
    powiekszyli pasaz jest wiecej sklepow ale dowiedzialam sie od kolezanki ze w
    Plejadzie w Sosnowcu jest tez jakis sklep z odzieza ciazowa moj maz wyjechal do
    Wroclawia jutro do niego jade wiec moze tam sobie cos kupie na to wesele ruchow
    nie czuje jeszcze czasami wydaje mi sie ze cos pyknelo ale to jeszcze nie to
    chyba a Ty jak u Ciebie z ruchami
  • dota28 20.05.05, 17:29
    NIe czuje jeszcze chociaz dzisiaj poczułam jakieś wypchnięcie z lewej strony i
    może to nasza dzidzia. Jesli tak, to na pewno odezwie sie jeszcze nie raz :) ja
    od wczoraj zajadam sie czekolada, a podobno po czekoladzie dziecko ma duzo
    energii i mozna poczuc te pierwsze ruchy. czekam cierpliwie. Nie wiem kiedy
    będę miała czas, aby wyskoczyc do M1 lub do Plejady, ale na pewno zerkne jak
    tam będę. Miłego weekendu Ci zyczę i pozdrów męzusia od nas :)
  • dota28 22.05.05, 09:34
    Ech zastanawiałam się dlaczego nie odpisujesz i przypomniałam sobie
    jednoczesnie, iż pojechałaś do mężusia do Wrocławia. Mam więc nadzieję, iż
    macie tak piękna pogode w ten weekend jaka jest u mnie. Ruchów dalej nie czuje
    wiec cierpliwie czekam. Pozdrawiam i do nastepnego czytania :)
  • rrr123 23.05.05, 18:32
    Czesc juz jestem w domku wyjazd mi sie udal bo pogoda super tylko ze nogi
    puchna okropnie od ciepla i nabawilam sie odciskow ale fajnie bylo brzuszek w
    normie ruchow tez jeszcze nie czuje jutro mam wizyte u lekarza i jak przed
    kazda sie boje czy wszystko w porzadku mam pytanie czy Twoj brzuszek jest
    twardy czy miekki
  • dota28 23.05.05, 19:00
    Witam po udanym weekendzie :)

Otóż mój brzuszek jest raczej miękki. Ale gdy stoję mogę wyczuć twardą macicę u
    samego dołu brzuszka. jak siedze lub leżę jest to niemozliwe. W ogóle czuję si
    edobrze i tak jakoś śmiesznie bez tych ciążowych objawów :)Ja na szczęście nie
    puchnę, tylko dłonie, ale to miałam już przed ciążą. Czy w twoim pozywieniu
    jest dużo soli? Jesli tak to spróbuj uzywać jej jak najmniej wtedy ponoć mniej
    sie puchnie. Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę. Miałaś już biocenozę? Jak to
    wspominasz jesli tak?
  • rrr123 24.05.05, 19:20
    Juz jestem po wizycie moje malenstwo ma 12cm i jest zdrowe tylko plec sie
    zmienila i bedzie jednak chlopczyk jestem cholernie zaskoczona ale sie ciesze a
    moj maz najbardziej leciec samolotem moge bez problemu twierdzi ze jest to
    najlepszy okres no wogole jestem dzisiaj szczesliwa
  • dota28 25.05.05, 09:20
    No to gratuluję :))
    My na razie nie chcemy znać płci, więc będzie niespodzianka. Na razie z
    niecierpliwościa czekam wciąz na te ruchy Maleństwa i na USG połówkowe, na
    które pójdziemy razem z tatusiem. Moje maleństwo chyba wieksze niż twoje, bo
    nie chciał mi powiedzieć ile ma cm, ale wyciągnę nastepnym razem od gina.
    Ciągle tylko słyszę, że duże tak o 2 tygodnie starsze niż z terminu porodu :)
    Ale w końcu tatuś do malutkichnie należy, w przeciwieństwie do mnie. Już go
    poinformowałam, że sam sobie będzie to duże dzidzi rodził, a on się tylko
    śmieje.
    Jutro wyjeżdżam na weekend, a ty masz jakieś plany? Czujesz ruchy?
  • rrr123 26.05.05, 10:49
    Czesc ja spedzam ten wolny czas w domu z mezem moze wyskoczymy na dzialke
    pogoda sliczna tej biocenozy jeszcze nie mialam zycze udanego wyjazdu odezwij
    sie jak wrocisz
  • dota28 29.05.05, 21:30
    No witam :)
    Wróciłam cała i zdrowa :)
    Wylazłam nawet na Śnieżkę i czuję się dobrze po 4 dniach lażenia po górach. mam
    nadzieję, że ty czujesz się równie dobrze. Pozdrawiam i idę się wyprać i
    odespać wycieczkę:)
  • rrr123 30.05.05, 08:17
    Czesc fajnie ze juz jestes u mnie wszystko dobrze napisz mi prosze czy opalasz
    sie wiem ze sa rozne teorie na ten temat ale jak uniknac slonca przeciez nie
    bede siedziala caly czas w domu albo w cieniu i jeszcze jedno pytanie czy
    robilas cos z wlosami chodzi mi o farbowanie
  • dota28 30.05.05, 11:06
    Cześć. Opalac jako tako się nie opalam, ale pomimo filtra zastosowanego przed
    wylezieniem na Śnieżkę, wróciłam ze spalonymi ramionami, mocno opalonymi rękami
    i nogami. Tak naprawde nie da sie uniknąć tego, jesli w jakikolwiek sposób
    jestes aktywna i np. idziesz do pracy lub na zakupy. Zawsze słońce gdzies cię
    dopadnie. Rozmawialam z dermatologiem i uslyszalam, ze plamy wychodza
    najczesciej na twarzy i dekolcie i najlepszy jest filtr 25 i wiekszy. ja miałam
    15 i do tego kryjący podkład a i tak mnie opalilo. I tak mam juz piekna plame
    na twarzy od wielkanocy nie moge sie pozbyc uczulenia skornego ktore przez 1
    slonce sie poglebilo niestety. co do wlosow to na razie nic, bo nie mam czasu,
    ale nosi mnie na balejaz :) pozdrawiam
  • rrr123 30.05.05, 15:07
    Wlasnie ja sobie zrobilam balejaz fryzjerka twierdz ze nie dochodzi do skory i
    jest bezpieczny i kolezanki mnie skrytykowaly ze nie wolno i takie tam pierdoly
    lekarza tez pytalam to powiedzial ze teraz sa farby delikatne i nie szkodza ale
    wczoraj sie zdenerwowalam przez to glupie gadanie dziewczyn jedna z nicz tez
    jest w ciazy ale mniejsza z tym wydaje mi sie ze chyba czuje moja kruszynke a
    jak u Ciebie
  • dota28 30.05.05, 22:57
    Jesli chodzi o czucie maleństwa, to sama nie wiem. Nic wyraźnego czasem coś
    bąknie, ale tak słabo, że nie wiem, czy to Maleństwo czy moje wnętrze
    osobiste :). jak to się u ciebie objawia? Cierpliwie czekam az kopnie, wtedy na
    pewno nie będę miała wątpliwości. Teraz czekam na środowa wizytę u gina, aby
    sprawdzić, czy po naszych górskich szaleństwach wszystko w porządku. Tym
    farbowaniem się nie przejmuj, wiele moich kolezanek farbowało i dzieciaczki
    zdrowe jak rydze.
    pozdrawiam
  • rrr123 31.05.05, 10:22
    To jest takie uczucie dziwne nie wiem jak Ci to opisac nie jest to pyknecie ale
    taki mocny przewrot w brzuchu ale twoja dzidzia jest wieksza od mojej to i Ty
    lada chwila poczujesz kiedy masz wizyte u lekarza
  • dota28 31.05.05, 11:52
    No cóż czekamy : moja dzidzia może większa, ale czy twoja posiada apartament
    prezydencki wielkości dobrej piłki koszykowej? :) Do lekarza idę jutro. miłego
    dnia, zaglądnę po pracy
  • rrr123 31.05.05, 12:56
    To jak masz wizyty nadal co dwa tygodnie a ja brzucha duzego nie mam taki
    normalny nawet moze za maly jak na 18tyg ale swojego dzidziusia czuje
  • dota28 31.05.05, 17:57
    Ano nadal co dwa, ale powiem ci, że nawet sie z tego ciesze, bo wiem w miarę na
    bieżąco, że wszystko jest ok. A suwaczek na brzuszku już posiadasz? pozdrawiam
  • rrr123 01.06.05, 13:05
    Fajnie ze masz takie wizyty nadal ja tez bym tak chciala a nie czekac miesiac
    suwaczka nie mam
  • dota28 01.06.05, 17:37
    No ja tez sie ciesze i za tydzien idziemy na polowkowe z mezusiem. suwaczka tez
    nie mam na szczescie jeszcze, ale brzusio ciagle rosnie w strasznym tempie.
    twoj sie wreszcie ruszyl?
  • rrr123 02.06.05, 15:19
    Czesc mialam wczoraj pisac ale przez ta pogode licho sie czulam moj brzuszek
    wzrasta powoli mi bardziej poszlo w biodra i nogi wczoraj rano bylam u
    stomatologa i dostalam znieczulenie troche sie balam zeby cos sie nie stalo ale
    maly wieczorem dal kopniaczka to chyba jest dobrze kupilam sukienke na to
    wesele i mam nadzieje ze przez tydzien brzuch nie wyskoczy bo taka na styk
    prawie
  • dota28 02.06.05, 17:49
    Mnie w nogi nie idzie i cale szczescie bo bez tego sa zbyt pulchcne cale
    zycie :)
    ja tez sie wczoraj wieczorem zle czulam niestety, no i dalej nie odczuwam
    ruchow malenstwa. ja do stomatologa sie wybieram juz od miesiaca, ale naprawde
    nie mam czasu :(
    Trzymam kciuki za sukienke, na sobie bym nie ryzykowala przez dwa dni potrafie
    tyle przybrac, ze nagle sie nie mieszcze w nastepna z rzeczy :(, ale pocieszam
    sie, ze w kilogramach to dopiero 3 :)
  • rrr123 04.06.05, 12:50
    Czesc mam pytanie jak uklada sie Twoj brzuszek czy juz od gory jest widoczn?
  • dota28 04.06.05, 13:18
    chyba nie do konca rozumiem twoje pytanie, ale odpowiem po prostu moj brzuszek
    jest juz bardzo widoczny, jak pisalam wczesniej moje malenstwo postanowilo
    spedzic te kilka miesiecy wybitnie wygodnie i mnie rozpycha co kilka dni. moj
    brzuszek zaczyna sie zamieniac w niezla pileczke. jak bede miala jakies fajne
    zdjatko to ci wysle na maila
    pozdrawiam i milej soboty zycze
  • rrr123 04.06.05, 22:42
    Ja sama nie wiem co z tym moim brzusiem rano jest maly a wieczorem go dopiero
    widac moze dlatego czuje ruchy bo malenstwo ma malo miejsca wczoraj znow meczyl
    mnie bol w dole brzucha ale wyczytalam ze to wiazadla daja znac
  • dota28 05.06.05, 09:47
    Witam :)
    Wiesz z tym brzusiem mniejszym rano, a wiekszym wieczorem to jest normalne. Ja
    mam tak cały czas. I w zalezności od nie to potrafią być naprawdę duże różnice.
    No kochana jak już ci się pojawia wieczorem i bolą wiązadła to tylko patrzeć
    jak ci nareszcie pileczka zacznie na stałe być widoczna :) przynajmniej u mnie
    właśnie tak było.
    W czwartek poczułam jagodne kotłowanie w brzuszku, które powtórzyło się w
    piatek i miałam cichą nadzieję, że to to. No i wreszcie wczoraj zostałam
    skopana i to dwa razy po obiedzie i wieczorem - cudne uczucie :)
    pozdrawiam i długiego rodzinnego spacerku życzę
  • rrr123 05.06.05, 10:46
    Spacerku nie bedzie bo wybieramy sie do Plejady ale fajnie ze juz poczulas
    uczucie nie wiarygodne wiesz ze jest ja sie od razu rozczulam
  • dota28 06.06.05, 17:47
    Pochwal sie co fajnego kupiliście? :) U mnie też nici z planów wyszło, bo
    jechaliśmy na koncert KOmbi w plenerze, ale było u nas oberwanie chmury i zanim
    dojechaliśmy (kwadrans spóznieni), to już wszystko musieli zacząć odwoływać. No
    moje maleństwo teraz po kilka razy dziennie daje znać o sobie, tak więc cieszę
    się niezmiernie, że mogłam doświadczyć tego cudu :) pozdrawiam serdecznie
  • rrr123 06.06.05, 20:14
    Kupilam dwie sukienki z Vero Moda wygladaja jak ciazowe za male pieniadze
    czasami mozna znalezc tam cos fajnego a tak to tylko sie zmeczylam tym lazeniem
    moj maluch ma okreslone pory do kopania kolo 11 rano i wieczorem jak klade sie
    spac a jak czekam na ruch to nic cwany jest uzywasz jakis kremow do brzusia
  • dota28 07.06.05, 11:30
    Super bede musiala sie tam przejechac, ale to juz w wolnej chwili:)
    Mam kolastynę na rozstepy, ale juz koncze a dostałam na urodziny fissana i
    teraz tego będę uzywać. pozdrawiam
  • rrr123 05.07.05, 12:37
    Czesc dawno tu nie zagladalam ale mam maly remont w mieszkaniu i nawet nie mam
    czasu spokojnie siasc do komputera dzis troche luzniej Twoj maluszek faktycznie
    jest spory wiekszy od mojego chyba ze moj cos przytyl od ostatniej wizyty widze
    ze jestes twarda co do poznania plci dziecka ja juz bym wymiekla zreszta my
    chcielismy wiedziec od poczatku co bedzie a tak to wszystko dobrze tylko sypiac
    nie moge bo mnie brzuszek boli bo bokach klade sobie poduszki ale to nic nie
    pomaga
  • dota28 07.06.05, 11:37
    a jak u ciebie z kilogramami na plusie? duzo przytylas?
  • rrr123 07.06.05, 11:55
    Az wstyd sie przyznac ale ja juz 7kg przytylam wszystko poszlo w biodra i
    piersi do tej pory wazylam 52 kg a teraz 59 troche za duzo ale nie objadam sie
    jakos strasznie wiec nie wiem czemu tak szybko tyje bede miala co robic jak
    urodze zrzucac kilogramy ale moja kolezanka przytyla 28kg za cala ciaze i teraz
    jest chuda jak patyk a Ty ile Ci przybylo
  • dota28 07.06.05, 12:13
    od kiedy mam karte ciazy (12 tc) to 3 kg, ale ja nigdy szczuplutka nie bylam,
    tylko taka ubita i moze to dlatego, teraz waze 61 kg, mnie poszlo glownie w
    kolo ratunkowe dookola brzucha i w brzuch, troche w piersi tez bo sa sporo
    wieksze
  • rrr123 07.06.05, 14:04
    U kazdej jest inaczej z tym przybieraniem na wadze ale Ty malo przytylas czego
    nie mozna powiedziec o mnie wszystkie ciuchy za male duzo tyje a brzuch maly
    kiedy idziesz na to badanie polowkowe
  • dota28 07.06.05, 21:57
    Dzisiaj bylismy po poludniu, z malenstwem wszytko ok ma mala glowke termin na 5
    listopada, ale z dl kosci udowej wychodzi nadal pazdziernik wiec mam nadzieje,
    ze zdazy sie urodzic, bo listopad to taki jakis smutny miesiac :( pozdrawiam
  • rrr123 08.06.05, 11:04
    Mi na ostatniej wizycie tez miezyl glowke mam nawet zdjecie ale nic nie mowil
    czy duza czy mala a wiesz juz plec ja nadal martwie sie malym brzuchem gdzie ta
    dzidzia sie tam miesci
  • dota28 08.06.05, 11:48
    Nie znam płci, bo nie chcieliśmy jej znać. Chociaż była taka chwila wczoraj, że
    mężuś prawie wymiekł. Lekarz stwierdził, że na pewno się nie myli i wie na
    pewno, ale byliśmy jednak twardzi. Przypuszczam więc, że skoro taki pewny to
    może jednak chłopczyk, ale to tylko moje odczucia :)
    Na pocieszenie powiem ci jedno, wielkość brzucha nie ma znaczenia - moja
    kolezanka, ktora urodziala 4 miesiace temu maiala brzuch taki jak ja teraz
    dopiero w 7 miesiacu, a dziecko normalnych rozmiarow i zdrowe i nie powykrecane
    hihi
    a poza tym sama pisalas, ze poszlo ci w biodra nie? to moze dzidzia tak jak u
    mnie ulozona poprzecznie i spokojnie ma duzo miejsca wtedy
  • dota28 10.06.05, 19:57
    Coś Cie dlugo nie ma, ale mam nadzieje, ze wszystko w porzadku. chcialam tylko
    zyczyc ci szampanskiej zabawy na jutro i milego weekendu. pozdrawiam serdecznie
  • rrr123 12.06.05, 11:26
    Czesc u mnie po staremu nic nowego wesele sie udalo i nawet wytrzymalam do 2.oo
    ale dzisiaj jestem potwornie zmeczona wypilam kieliszek szampana a czuje sie
    jak bym popila chyba od tych oparow z papierosow i wodki po tancach moj maluch
    nie daje znaku mam nadzieje ze mu nic nie jest a co u Ciebie nowego
  • rrr123 13.06.05, 16:16
    Czesc mam do Ciebie pytanie jak jest u Ciebie z ruchami po ile razy dziennie
    maluch kopie i w jakich okolicach brzucha ja jak pisalam wczoraj boje sie bo
    maly kopnol tylko raz wieczorem dzisiaj czekam caly dzien i nic mam nadzieje ze
    mu niczym nie zaszkodzilam w domu sie smieja ze sie pogniewal i nie kopie
  • dota28 13.06.05, 21:11
    Witaj, ciesze sie, ze zabawa sie udala. Ruchami sie nie przejmuj fikalas ty
    mozliwe, ze fikal maly :)i po prostu sie przekrecil :) Ja tez sie przerazilam
    ktoregos dnia, ale po wsluchaniu sie w moj brzuszek odkrylam, ze malenstwo po
    prostu sie przekrecilo i kopac kopalo, ale bardzo delikatnie, wrezc nie
    zauwazalnie, bo w miejsca mniej wrazliwe po prostu. Spoko na pewno mu nie
    zaszkodzilas lampka szampana i zabawa do 2:00. ja sama wczoraj do 2 nie spalam,
    bo konczylam prace magisterska, zeby ja dzisiaj odwiezc. A dzidzia kopie, ale
    znow sie przekrecila, wiec czuc wyrazniej i tyle.
    A moje dziecko jak wiekszosc uaktywnia sie na 100 % jak cos zjem :) tylko nie
    jakas przegryzke, a cos konkretnego. Sprobuj usiasc lub polozyc sie po posilku
    i na pewno poczujesz :) a juz na pewno reaguje na cos slodkiego po obiadku.
    Bedzie lasuch jak rodzice :)
    Poza tym, ze oddalam do sprawdzenia prace i jak dobrze pojdzie to koncem
    tygodnia bede miala oddana oprawiona, to tylko tyle nowego, ze 2 tydzien jestem
    na L 4, bo nie moge od tygodni pozbyc sie kataru. pozdrawiam serdecznie
  • rrr123 13.06.05, 22:01
    Dzisiaj o 20 ogladalam telewizje i maly zaczol kopac ale bardzo delikatnie
    troche sie uspokoilam u mnie nie dziala zjedzenie czegos slodkiego on kiedy
    chce to kopnie nawet jak do niego przemawiam to nic uparty jest chyba po mnie a
    tak powaznie to wiem ze mnie jeszcze nie slyszy ale jak siedze sama to mowie do
    niego brzuszek juz troche mi podskoczyl
  • dota28 14.06.05, 12:44
    czyli wszytko ok :) on po prostu nagrabia zaleglosci w spaniu przez ta
    impreze :))
    ciesze sie, ze brzuszek rosnie :)moje tez sie dzisiaj rozbrykało, ale chwilowo
    spi :)
  • rrr123 14.06.05, 16:54
    Dzisiaj moj maly powrocil do formy od samego rana kopie i jestem spokojna ale
    dopadly mnie jakies problemy z żaladkiem myslalam ze to po weselu bo mam to od
    niedzieli ale dzis juz wtorek zatrucie tak dlugo nie trwa nie mam mdlosci tylko
    jak cos zjem to mnie boli dziwne uczucie jak mi do jutra nie przejdzie to ide
    do lekarza
  • rrr123 15.06.05, 14:52
    Czesc nic nie piszesz chyba wszystko ok u Ciebie ja nadal mecze sie z tym
    żaladkiem a jeszcze do tego w nocy zlapaly mnie skurcze tak jak przed
    miesiaczka myslalam ze bede mosiala pojechac do szpitala ale ustapily napisz
    czy Ciebie tez lapia takie bolesne skurcze i od czego to moze byc ja sie
    wystraszylam bo naczytalam sie o rozwieraniu sie szyjki za wczesnie ale
    przeszlo wiec to chyba nie to
  • dota28 15.06.05, 17:33
    NIe pisalam, bo byłam u gina. Wszytko u mnie i dzidzi ok :) dziekiuję. A co do
    Twojego żołądka, to dziwne, może przejdx się chociaż do lekarza pierwszego
    kontaktu? Mnie nie łapia skurcze jako takie tylko czasem jak się szybko ruszę
    lub podniosę lub np, na łózku przekręce to mnie taki dziwny ból dołem po jednaj
    lub drugiej stronie przeszywa, ale po prawej bardziej,. ale czytałam, że to
    więzadła. Te skurcze u Ciewbie to tez mogą być ćwiczenia macicy już przed
    porodem, ponoc zaczyna ona to robic już ok 19 tc. Ale jak będą silne, to lepiej
    leć do gina niech cię podepnie pod KTG i sprawdzi, czy to faktycznie nie
    skurcze czasami.
    pozdrawiam serdecznie
  • dota28 18.06.05, 13:38
    Hej odpisz, bo juz się zaczynam martwić, żę to jakaś poważniejsza sprawa z Tym
    Twoim żołądkiem
    pozdrawiam
  • rrr123 19.06.05, 12:43
    Czesc u mnie w porzadku żaladek przeszedl te skurcze tez w tym tygodniu mam
    wizyte u gin wiec zobacze co powie wczoraj juz chcialam napisac ale zginelo mi
    gdzies to nasze forum dobrze ze juz dzis jest pozdrawiam
  • dota28 20.06.05, 19:36
    I co tam słychać u was? U mnie ok, pogoda ładna tylko kręgosłu spać nie daje
    niestety :( Poza tym Maleństwo na pewno rośnie, bo kopie coraz mocniej, od
    wczoraj już mi brzuszek podskakuje :) pozdrawiam serdecznie
  • rrr123 21.06.05, 20:00
    Czesc wlasnie jestem po wizycie u lekarza wszystko dobrze maly jest duzy i
    zdrowy lekarz mowi ze moj brzuch tez w porzadku twierdzi ze ja raczej duzego
    nie bede miala bo jestem wysoka i sie rozeszlo a gdzie ja wysoka 166cm moj
    brzusio nie podskakuje jeszcze ale kopniaki sa silne najbardziej wieczorem daje
    znac ze jest wiesz moze ile twoj bobas wazy i ile ma cm
  • dota28 22.06.05, 22:00
    Niestety nie mam pojęcia ile wazy i ile mierzy, mój lekarz uważa, że to zbędne
    informacje :( Ale myśle że i tak niedlugo sie dowiem :) Na razie wszystko ok,
    mój brzusio coraz wiekszy i też coraz mocniej kopie :) pozdrawiam
  • rrr123 23.06.05, 11:47
    Dla mnie wymiary byly wazne z powodu malego brzucha myslalam ze skoro maly
    brzuch to i maluch malutki ale okazuje sie ze nie mam jeszcze jedno pytanie cz
    u Ciebie tez jest tak ze wedlug miesiaczki tygodnie sa inaczej a wedlud USG
    inaczej bo u mnie wedlug mies. 21.6dzien a USG 23. 3 dzien
  • dota28 23.06.05, 14:55
    Różne terminy z OM i USG to akurat noemalne. Wiarygodne terminy z USG sa
    wyznaczane jednynie do 12 tc, potem dzieciaczki rosna bardzo różnie a i sprzęt
    ma różną jakość i terminy są coraz bardziej przekłamane. ja jestem zdania, że
    maleństwo i tak samo zadecyduje kiedy ma się urodzić i nam nieiwele pomoga te
    wyznaczone terminy :) pozdrawiam
    PS - jak widać twoja dzidzia nie taka maleńska skoro USG pokazuje, żę masz
    wcześniejszy termin porodu :), u mnie na jednym USG wyszlo że urodzę wcześniej,
    na drugim z główki że później, a z kości udowej dokładnie w terminie :)
  • rrr123 27.06.05, 07:31
    U mnie wszystko dobrze brzuszek zaczyna szybciej rosnac i bardzo mnie to cieszy
    na urlop wyjezdrzam 25 lipca do Turcji i naprawde im blizej tym bardziej sie
    boje lotu samolotem i upalu szkoda ze nie mozna sie wycofac a Ty gdzie sie
    wybierasz
  • dota28 27.06.05, 15:16
    Moj brzusio tez znowu przez weekend urosl. jesli chodzi o wyjazd to pewnie
    Polska tym razem, raz, ze kasy nie ma a dwa to dla brzusia jednak lepiej bedzie
    gdzies tutaj. Co innego jakbysmy mieli cos od dawana jak wy zaplanowane. E to
    trzymam kciuki za te upaly :)
  • rrr123 27.06.05, 21:56
    Chetnie bym sie z Toba zamienila i pojechala gdzies w Polske znajomi mojego
    meza sa wlasnie teraz w Turcji i upal okropny bede siedziala caly czas w cieniu
    mam taki plan ale dziwne takie wakacje przed wyjazdem mam jeszcze wizyte u
    lekarza wiec wszystkiego dokladnie sie dowiem czego mam sie wystrzegac teraz
    musze zrobic test na krzywa cukrowa robilas juz moze ten test
  • dota28 28.06.05, 15:35
    No troche pewnie tez by mnie to przerazalo, ale pewnie mniej niz sam lot - bo
    panicznie boje sie latac :):) Zawsze zostaje Ci parasol plazowy i basen przy
    hotelu, pewnie tez bedzie. Na pewno musisz zabrac bardzo wysokie filtry, jak
    rozmaiwalam z moja dermatolog, to mowila, ze aby uniknac plam ciazowych, to
    najlepiej stosowac w Polsce filtry min 25. W Turcji juz pewnie tylko blokery
    pomogą. Z drugiej strony oj wykąpałabym sie w takiej cieplutkiej wodzie i
    nacieszyłabym oczka pięknymi widokami więc na zapas się nie przejmuj. Aha i
    jeśli obawiasz się obrzęków, to może na wszelki wypadek zaopatrz się w tabletki
    pietruszkowe (dostepne w aptece), które ponoć i zapobiegaja i zmniejszają
    obrzeki. A przy upałach większe prawdopodobieństwo ich wystapienia niestety :(
    A tam pewnie ich nie dostaniesz, jak anm życiem, to polski wynalazek pewnie :)
    I uważaj na to co pijesz, najlepeij butelkowana woda, bo to możę was oboje tam
    zgubić, a poza tym, to ciesz sie wakacjami i słońcem :):) W polsce niestety
    pogoda może spłatac paskudnego psikusa i nici z kapieli :(
    A obroniłam się dzisiaj i nareszcie jestem zupełnie wolna :):)
    pozdrawiam serdecznie
  • dota28 28.06.05, 15:37
    a tego badania jeszcze nie mialam mam miec tylko na obciazenie glukoza, nie
    wiem czy to to samo badanie, ale dopiero po 28 tc.
  • rrr123 28.06.05, 22:56
    Tak to jest to samo badanie nie wiem czemu mam go wykonac tak wczesnie a tez
    slyszalam od kolezanek ze robi sie go po 27 tyg moze wlasnie przez ten wyjazd
    bo nawet wizyte mam wczesniej wiem tez ze to badanie jest okropne przez ta
    glukoze chyba ze ktos lubi duzo slodkosci na raz
  • dota28 28.06.05, 23:39
    Wiesz na forum, na którym przebywam dośc często wiele dziewczyn już to miało
    wiec nie masz sie czym przejmowac - co kraj to obyczaj jak mowia. Ale daja
    jedna rade trzeba z cytryna to lyknac wtedy jest o niebo latwiej :):) A zawsze
    lepiej przed wyjazdem wiedziec wiecej jak mniej :) pozdrawiam
  • rrr123 30.06.05, 20:15
    Czesc co u Ciebie slychac u mnie dobrze tylko upaly daja w kosc do tej pory
    bylam zwoleniczka lezenia caly dzien na sloncu a teraz w te wakacje unikam
    slonca wychodze na balkon ale nie mam sily sie tak prazyc jest mi od razu
    duszno poce sie to chyba przez ciaze a Ty opalasz sie cos czy tez nie mozesz
    pocieszenie ze od jutra ma byc chlodniej kiedy wyjezdrzasz
  • dota28 30.06.05, 21:26
    nie opalam się, bo nigdy tego nie lubiłam, czasem siadałam z ksiązka na
    ogródku, ale w tym roku nie miałam na to czasu. Boję się plam i przebarwień,
    wiec pewnie w tym roku palanie tylko z przypadku :) Z wyjazdem u nas jest tak,
    że czasem mężuś może sobie wyjechać kiedy tylko ma ochotę, bo w wakacje w jego
    firmie nie ma zbyt dużego ruchu, a ja właśnie od dzisiaj mam wolne. Więc po
    prostu jak będzie pogoda, to pewnie nas na kilka dni wywieje.
    Byłam u gina i moje Maleństwo ma się dobrze. Waży 600 gram i rozwija sie
    prawidłowo. jak to zobrazowałam mężusiowi nasze maleństwo to jak 3 kostki
    masła :)I mam nadzieję, że tak pozostanie, czyli, żę bedzie dobrze. A jak Twoje
    mocno kopie? Bo ja ciągle myślę, że z moim wszystko ok, bo kopie często i mocno.
    pozdrawiam serdecznie
  • dota28 05.07.05, 16:23
    hop hop!! dlaczego sie nie oddzywasz? znow problemy z kompem? a moze gdzies cie
    wywialo zmezusiem? mam nadzieje tylko, ze wszystko z Toba i Dzidziusiem ok.
    pozdrawiam
  • rrr123 06.07.05, 14:32
    Czesc dziwne bo wczoraj pisalam i nie ma tego moze komputer nie wyslal u mnie
    wszystko dobrze u dzidzi tez kopie jak najety zwlaszcza wieczorem i pojawil sie
    u mnie problem ze spaniem podkladam poduszki ale i tak nie wygodnie najlepiej
    jest mi na plecach ale slyszalam ze nie mozna za dlugo tak spac bo slaby doplyw
    krwi do malenstwa mecze sie okropnie moze to minie jak sie przyzwyczaje a co do
    Twojej dzidzi to faktycznie duza w porownaniu z moja chyba ze moja cos przytyla
    od ostatniej wizyty bedziesz miala duzego bobasa
  • dota28 06.07.05, 22:17
    Co do spania to ja tez sie mecze ostatnio, tez spie na wznak, ale sie nie
    przejmuje zbytnio, bo mnie budzi niewygodna pozycja. A czytalam ostatnio
    wypowiedz lekarki, ze to najpierw nasz organizm protestuje, bo najpierw my to
    odczuwamy, a potem dzidzia.
    Jesli chodzi o wymiary to wszedzie czytam ze to poprawen, nasze dzidzie teraz
    zaczynaja wlasnie gwaltownie rosnac, wiec przypuszczam, ze Twoja tez urosla i
    to sporo :)
    pozdrawiam
  • rrr123 07.07.05, 14:24
    Mam pytanie czytam o skracaniu sie szyjki ze to powazne a mnie moj ginek. nawet
    nie pyta o skurcze i nie bada robi tylko USG ostanio tylko brzucha podotykal i
    mowil ze ok czy Twoj gin. sprawdza szyjke
  • jokas1 07.07.05, 15:42
    ...ja, terz mam termin na pazdziernik, a dokladnie na 30.10. Ja przy kazdej
    wizycie jestem badana przez ginekologa i sprawdz wszystko w srodku, czy jest ok
    a nastepnie mam USG, gdzie potwierdza swoja diagnoze. Czuje sie zawsze lepiej
    po wizycie...

Pozdrawiam
    Jokas1
  • dota28 07.07.05, 19:48
    Witam nowa mamusie z tym samym terminem :) i Ciebie rrr123 rownież serdecznie :)
    Miałam 3 tygodnie temu robione badanie i stwierdzil, ze ok, ale to bylo
    pierwsze od bardzo dawna, tak to przy kazdej wizycie mam USG. Za tydzien tez
    mnie czeka ta watpliwa przyjemnosc, ale tym razem nawet mnie to cieszy, bo
    czuje dziwne klucia i niech sprawdzi czy z szyjka wszystko w porzadku. Mam
    nadzieje, ze to tylko ot tak sobie kluje a nie paskudzi mi urlopu :)A jak tam
    dzidzie kopia mocno?
    pozdrawiam serdecznie
  • jokas1 07.07.05, 20:24
    ...ja mialam podobna sytuacje, ze cos mnie kulo przy ostatniej wizycie
    wspomnialam o tym. Lekarz wytlumaczyl mi to w ten sposob, ze macica rozszerza
    sie, gdyz dzidzia potrzebuje plac:O). Jednak jak to sie powtarza bardzo czesto
    w ciagu dnia to powinnam sie zglosic do lekarza. Jednak jak do tej pory
    zdarzalo to mi sie tylko pare razy, wiec nie panikuje. Staram sie jedynie nie
    przeciazac w takich momentach...

Pozdrawiam
    jokas1
  • marsuch2 01.09.05, 20:01
    Czesc dziewczyny! Ja mam termin na 26 października, więc może przygarniecie mnie
    do swojej "paczki":) Prześledziłam Wasz wątek i raźniej mi, bo widzę, że
    "problemy" mamy bardzo podobne.
    Mój gin. bada szyjkę co drugą wizytę, na każdej robi USG brzucha. Nie mam
    jeszcze żadnych kłuć, za to niemożliwie bolą mnie biodra, szczególnie rano.
    {pzdrawiam Was i Wasze brzuszki:)
  • rrr123 07.07.05, 21:31
    Mnie wogole nie bada zreszta od poczatku ciazy nie robil takiego badania a wie
    ze mam brzydka nadzerke upomne sie przy nastepnej wizycie
  • dota28 09.07.05, 13:47
    Dzieki jokas - ja tez sie oszczedzam ostatnio, poza wczorajszym dniem :)
    Rrrr123 lepeij sie upomnij, bo nie wiadomo jak tam z twoja szyjka, czy wszystko
    w porzadku, zwlaszcza jak niedlugo masz wsiasc do samolotu. Wedlug mnie
    powinien cie dokladnie przed tymi wakacjami przebadac. Pozdrawiam z deszczowego
    Jaworzna :)
  • rrr123 10.07.05, 11:19
    Czesc dziewczyny u mnie pogoda paskudna leje caly czas a ja ciagle spie dzis
    rano stanelam na wage i przezylam szok waze 65kg czyli przytylam 13kg juz
    martwie sie zeby to nie byla jakas choroba az tak duzo nie jem i brzuch raczej
    maly
  • jokas1 10.07.05, 12:09
    ...czesc dziewczyny u mnie nie jest slonecznie, ale cieplo. a tez juz przytylam
    10 kg, ale nogi i rece sa takie jakie byly, czyli chude, wiec wygladam jak
    oilka na cienkich nogach. Jednak cieszy to mnie bo brzusio za jakis czas
    zgubie:O)...
  • dota28 10.07.05, 14:38
    Kurcze wcielo moje wypowiedzi wczorajsze :(
    No nic upomnij sie niech Cie w ogole porzadnie przebada, bo przeciez masz
    leciec na wakacje niedlugo. A tyle jest przeciwwskazan do latania, az dziw ze
    cie nie badal jeszcze. Trzeba sobie szyjke dobrze sprawdzic, bo to i łozysko
    najwazniejsze teraz :) pozdrawiam i trzymam kciuki, zeby wszystko ok bylo
    Cos tam jeszcze pisalam, ale nie wiem :):) Normalnie sa wykasonawne :( nieładnie
  • dota28 10.07.05, 14:43
    Kurcze a jednak jest tylko nie wiem, czemu sie nie chce otwierac :(
    No u mnie tez lalo caly ranek. Wyprawilam mezusia w trase i odespalam caly
    tydzien :)
    Ja w sumie nie przytylam tak wiele ok 5 - 6 kg, ale ja nigdy szczupla nie
    bylam. rrr123 spoko jak tylko wyniki moczu masz w normie i cisnienie to sie nie
    martw, chyba, ze wyniki z glukozy zle wyjda. Tak wlasnie jest ze czesto
    dziewczyny szczuple przed ciaza duzo na wadze przybieraja, co nie zawsze idzie
    w parze z ich wygladem. Po prostu gdzies tam sie to upycha :) Mnie za to
    wszystkie kilogramy leca w brzuch i troszeczke w biodra. Z dosweiadczenia
    kolezanek wiem, ze szybko mozna wiekszosc po porodzie z rzucic :) pozdrawiam i
    milej niedzieli choc pochmurna zycze:)
  • rrr123 11.07.05, 13:42
    Czesc zaczynam sie zastanawiac czy faktycznie nie zmienic ginek. albo chociaz
    isc do innego na sprawdzenie czy jest ok wszystko 19 lipca mam wizyte jesli
    mnie nie zbada to pojde do innego wyniki moczu mam dobre a cisnienie slabe na
    badanie cukru ide jutro a napisze wam ze wczoraj bylam w kinie na Karolu ... i
    film godny polecenia troche brutalny na poczatku ale potem jest ok oczywiscie
    nie obylo sie bez placzu jedyny minus to dlugo trwa prawie 3godz i ja
    wysiedziec nie moglam moj maz z kolegami poszli na Wojne Swiatow i srednio
    zadowoleni
  • jokas1 11.07.05, 18:30
    ...zgage pojawila sie wczoraj wieczorem, jak do tej pory przez caly dzien ej
    nie mialam zobaczymy pozniej. mam nadzieje, ze nie bedzie mnie meczyla:O). Czy
    macie czasami takie wrazenie jak ja po przeczytaniu kilku roznych tematow, ze
    wmawiacie sobie choroby:O). Jak do tej pory od czasu do czasu mialam swedzenie
    skory na brzuchu i piersiach, ale nie zawsze i nie tak meczac, po posmarowaniu
    ustepowalo. Dzisiaj na forum przeczytalam na temat jakiej choroby watroby,
    ktora przeawia sie swedzeniem skory i szczerze mowiac zgupialam co mi jest. Maz
    uwaza, ze jeszcze troche to zaczne sobie choroby wmawiac. A jak u was jest ze
    swedzeniem skory? Czy powinnam sie martwic, czy to poprostu skutek rosciagania
    skory?, bo tak do dzisiaj uwazalam:O)...
  • jokas1 12.07.05, 15:05
    ...robicie juz zakupy dla waszych maluszkow. Ja dzisiaj ide jakies zaslonki
    kupic. Jesli chodzi o ubranka to troche kupilam, troche dostalam uzywanych i
    ostatnio tesciowa pokazala mi co chce kupic, oby mi sie podoba. jasne, ze kazdy
    przent w postaci ubanek zawsze cieszy:O). Przerazila sie tesciowa jak jej
    powiedzialam, ze kupilismy troche juz rzeczy dla dzidziusia, bo z tego co
    wywnioskowalam chca tez nam troche w ten sposob pomoc. Zamowilismy juz meble do
    pokoiku, maj przyjsc w przyszlym tygdniu, nie moge sie juz doczekac:O). A jak u
    was przygotowania:O)?...
  • jokas1 20.07.05, 17:14
    ...jak sobie dobrze przypominam to zawsze byl pare milimetrow wiekszy od normy.
    Mysle, ze dokladnie bede wiedziala na nastepnej wizycie. Z mojej ksiazeczki
    wynika, ze powinnien byc przeprowadzony dokladny pomiar dzidzi, wiec wtedy Ci
    moge cos dokladnie powiedziec. Wazne dla Ciebie jest to, ze wyniki sa ok i na
    tym powinna sie skupic...
  • jokas1 21.07.05, 18:08
    ...no to jestem w przyszlym tygodniu sama, ale nie bedzie tak zle, bo maz
    bedzie w domu:O). Bawcie sie dobrze...
  • jokas1 25.07.05, 13:15
    ...przed chwila rozmawialam z moja polozna u ktorej bede miala szkole rodzenia
    i powiedziala mi, ze twardy brzuch mozna miec max 10 razy dziennie, powinnam
    codziennie troche lezec i odpoczywac a poza tym 3 razy dziennie po dwa magnesy,
    co ma pomoc przy tym...
  • jokas1 04.08.05, 15:21
    ...pisze od czasu do czasu, zeby nam forum gdzies sie za bardzo nie schowalo.
    Dziewczyny czy zastanawialyscie sie juz co kupicie waszym malucha na zimme? Ja
    sie zastanawiam nad kupnem kombinezonu, takim bez nogawek tylko ze spiworkiem...

Dajcie znac jak wrocicie:O)
  • jokas1 10.08.05, 11:11
    ...jak to jest u was, czy wasze maluchy tez sa tak bardzo aktywne jak moj.
    gdzies czytalam, ze po 28 tc ta aktywnosc sie zmniejsza, ale ja roznicy nie
    widze, wrecz przeciwnie:O)...
  • jokas1 16.08.05, 11:12
    ...ja jak narazie nie musze ubierac kurtki. mam jedna ale podejrzewam, ze i jej
    nie bede mogla dopiac:O). odswierzylam wrzystkie swetry, ktore ewentualnie bede
    mogla jeszcze ubrac. Ja z kolei sie troch przeziebilam, boli mnie gardlo i
    troche leci mi z nosa. Mam nadzieje, ze nie bedzie gorzej. Moj maly tez ma
    czkawke, wtedy brzuch mi regularnie skacze:O)...
  • jokas1 24.08.05, 18:56
    ...jestem po wizycie bardzo zadowolona, poniewaz z malym wszysko w porzadku.
    odpowiada swoimi rozmiarami do wieku ciazy. Lekarz powiedzial, ze jest bardzo
    ruchliwym dzieckiem. Stwierdzila, ze to bardzo dobrze. glowe juz ma na dole,
    czyli powoli sie przygotowuje do porodu:O). moje zelazo ostatni bylo nisko ale
    dzisiaj juz bylo lepiej. maly jest taki slodki:o)...
  • jokas1 25.08.05, 10:39
    ...nie napisalam wczoraj, bo zapomnialam, ze przez te dwa tygodnie 2kg
    przytylam, az sama w to nie uwiezylam, ale lekarka stwirdzila, ze to dobrze.
    Tylko ja sie zastanawiam jak ja to pozniej zgubie, a mam nadzieje to szybko
    zgubic i moje dzinsy zalozyc. powoli tesknie za normalnymi ubraniami, tym
    bardziej, ze teraz sa super wyprzedaze:O)ogladalam juz koszule do szpitala,
    znalazlam bardzo fajne, bo to co do tej pory widzialam to wszystko bylo takie
    babciowate haha:O). w przyszlym miesiacu zaczne pakowac torbe. A jak u Was
    przygotowania wygladaja?...
  • jokas1 29.08.05, 16:38
    ...jakis czas moze sie zdarzyc, ze sie nie bede odzywac. moze to byc 2-3
    tygodnie a moze mniej. Zmieniamy internet...
  • jokas1 11.07.05, 12:02
    ...dzis jest u mnieladna pogoda, ale ja jestem nieszczesliwa z powodu zgagi,
    ktora sie od wczoraj pojawila. mialam ja na poczatku ciazy, potem jakis czas az
    do wczoraj:O)A jak u was? Pozdrawienia Z Bad Kreuznach...
  • dota28 11.07.05, 17:04
    czesc :)
    U mnie nadal lało poł dnia, ale teraz powolutku sie rozjaśnia.
    Rrr123 może zmiana gina nie będzie konieczna? Przemów do niego jak do człowieka
    na tej wizycie, ale jak Cie nie zbada, to ja na Twoim miejscu przed wyjazdem
    poleciałabym gdzie indziej,żeby sie upewnić czy wszystko ok. Przeciez na urlop
    wyjeżdża sie po to by odpocząć, a nie martwic się ew. dolegliwościami, których
    mozna było uniknąć. Myslę, że dasz radę z tym ginem. W końcu to on cię już
    długo prowadzi. Zrzuć na niego odpowiedzialność, to może sie poczuje do
    konkretnego obowiązku.
    Jokas a próbowałaś dociec po czym Cie ta zgaga męczy? Ja na przykład wiem, że
    powinnam unikać ostrych potraw i gorących i jakoś bez tej obrzydliwości na
    razie się obywam. Zdarzyło się, że mnie lekko dopadło, ale tylko wieczorkiem, i
    tylko po zjedzeniu ww wymienionych. Wiem, że niektórym pomagają migdały, innym
    ciepłe mleko i cos tam jeszcze, ale nie bardzo pamietam. Jak już nic nie pomaga
    to zawsze zostają apteczne specyfiki typu maalox, renie itp. Nie wiem, co tam u
    was dostepne, ale wiem, że większość mozna w ciąży zażywać.
    pozdrawiam serdecznie
    PS - a może ja też mężusia do kina wyciągnę np. jutro? dawno sie nie
    odchamialiśmy :) Ale chyba nie na karola, bo tez ostatnio nie trudno na filmach
    o łezkę u mnie :)
  • rrr123 11.07.05, 20:51
    Ten placz to chyba hormony bo ja tez bardzo czesto placze z byle powodu
    najczesciej jak widze w telewizji noworodki moj malutki dzisiaj cos malo
    aktywny czuje ze sie rusza ale nie kopie moze zmienil pozycje czy tez tak macie
    ze czasmi malo czujecie dzidzie czytalam ze okres od24-28 dziecko powinno
    najwiecej sie ruszac a moj jakos odwrotnie co do swedzenia mnie strasznie
    swedzi biust mam nadzieje ze juz nie rosnie
  • jokas1 11.07.05, 21:18
    ...ja czasami tez odczuwam,ze dzidzia czasami mniej sie rusza, ale to pewnie
    wynika z mojej/naszej aktywnosci. Mysle, ze nie masz sie co martwic, wazne, ze
    dzidzie odczuwasz. Ja czytalam gdzies, ze czym dzidzia wieksza to jego
    aktywnosc sie zmniejsza. W koncu ma rowniez mniej miejsca:O)...

pozdrawiam i glowa do gory:)
    Jokas1
  • dota28 12.07.05, 11:57
    hej :) moje maleństwo też czasem ma takie dni, że leniwe jest okropnie, ale
    potem nadrabia. fakt, że ponoc do 28 tc ruszaja się najwięcej, potem maja po
    prostu coraz mniej miejsca. Inna rzecz, że faktycznie jak leżę to częściej je
    odczuwam, niż jak cos robię.
    Nareszcie słońce :):)
    pozdrawiam
  • jokas1 12.07.05, 12:05
    ...ja tez zauwazylam, ze jak leze, to mu sie chyba najbardziej podoba, bo
    wowczas wyczynia takie akrobace, ze tylko brzuch skacze. A ja to najbardziej
    lubie...
  • rrr123 12.07.05, 19:41
    Mialam dzisiaj isc na badania oczywiscie zaspalam tam jest do 10 pojde jutro
    moj maluch nadal jest malo aktywny i zaczynam sie powoli martwic czy wszystko w
    porzdku a dzisiaj na dodatek czuje sie dziwnie brzuch pobolewa nie wiem co to
    ma znaczyc a co do wyprawki dla malenstwa to ja jeszcze nic nie mam przesadna
    jestem ale mam juz chec cos kupic zwlaszcza jak ogladam te sliczne male ubranka
  • jokas1 13.07.05, 10:23
    ...napisz po wizycie, jak bylo i co sie dowiedzialas...
  • rrr123 13.07.05, 14:11
    Czesc dzis rano bylam na badaniach i naprawde wypicie tego slodzika to
    okropienstwo slodyczy mam dosc chyba na miesiac wynik juz mam 111 pani ktora mi
    to robila powiedziala ze dobrze bo norma jest podobno do 140 wynik krwi i moczu
    dopiero o 19godz choc juz jestem ciekawa jak moja hemoglobina ktora raz rosnie
    a raz spada dzidzius juz dzis troche lepiej wydaje mi sie ze powodem tego jest
    to ze brzuch mi troche podskoczyl i maly ma wiecej miejsca dlatego slabiej go
    czuje
  • jokas1 13.07.05, 14:20
    ...czasami sie zamartwiamy za duzo, wiem bo sama taka jestem. Mam nadzieje, ze
    wyniki beda dobre...
  • dota28 13.07.05, 17:37
    Spoko dziewczyny - będzie dobrze :) dotrwamy i urodzimy zdrowe maleństwa :)
    ja jak mam iśc na badania to muszę byc przed 8 z samym moczem, a z krwia to po
    7 w przychodni, więc nastawiam budzik :)
    rrr123 a gdzie masz łożysko? Może na ściance przedniej? wtedy ogólnie czuje się
    mniej malucha. Ja mam na tylniej i wiem, ze znów mi sie przekręciło i kopie
    mnie po kręgosłupie, bo czuję to śmiesznie jak przez dodatkową membranę:):)A w
    ogóle to moje mocno uaktywnia sie wieczorem, a w ciągu dnia lekko tylko i
    rzadko daje o sobie znać.
    Co do tego martwienia to prawda, ja nie moge się przejmowac za duzo, bo potem
    nie spię. Więc odganiam od siebie daleko złe myśli.
    Do gina lecę jutro i mam nadzieje, że będzie ok:)
    pozdrawiam serdecznie
  • rrr123 15.07.05, 21:26
    Czesc reszta wynikow dobra lozysko nie wiem jak jest ulozone tyle co wiem to u
    gory mam maly remont a przy tym urwanie glowy nawet nie mam czasu spokojnie
    siasc przy kompie Dota jak po wizycie
  • dota28 16.07.05, 14:33
    czesc :) dziekuje wszystko podobno w porzadku :) słyszałam nareszcie bicie
    serduszka mojego maleństwa :)a te klucia, które miałam to ponoć po prostu
    kłucia i nic więcej. Tak więc spokojnie zyjemy sobie dalej :) Tylko te ciągłe
    dzeszcze mnie dobijaja, bo mam niskie cisnienie :( A front robót, to ja tez mam
    ciągle ubabrana gipsem i kurzem chodzę :( a jak u was?
    pozdrawiam
  • jokas1 16.07.05, 17:28
    ...jak slysze tez macie rmont:O). Wczoraj pomalowalismy pokoj dziecinny z czego
    sie bardzo ciesze, bo moge dalej go urzadzac:O). Dziewczyny uwazajcie przy
    waszych remontach i nie przeciazajcie sie. Ja przed 1,5 miesiaca mialam
    przeprowadzke, nie dzwigalam, ale jak same wiecie zawsze cos bylo do roboty.
    Krotko po tym bylam u lekarza i lekarz kazal mi troche zwolnic tepa bo innaczej
    grozi mi to przedwczesnym porodem. Wystraszylam sie caly kolejny miesiac,
    wiecej odpoczywalam, i nie przeciazalam sie. Po ostatniej wizycie lekarz
    powiedzial, ze jest wszystko w porzatku, ale pomimo powinnam duzo odpoczywac.
    Wiec Kobietki nie przepracowujcie sie tak bardzo:O)...

Pozdrawiam
    Jokas1
  • rrr123 17.07.05, 18:54
    Czesc dziewczyny u mnie dzisiaj ladna pogoda tylko moj nastruj kiepski maz
    wyjechal w delegacje na tydzien bardzo mi smutno teraz jak jestem w ciazy to
    nie lubie jak jezdzi w delegacje a tu jeszcze ten remont nie wiem czy sobie
    sama ze wszystkim poradze dobrze ze maly kopie to czuje ze nie jestem tak
    zupelnie sama
  • dota28 17.07.05, 23:32
    u mnie w sumie nie remont, tylko adaptacja. Staram sie pomóc męzowi, ale jak
    tylko czuję, że cokolwiek jest nie tak to lecę dychać, a na drugi dzień
    leniuchuję :)Wtedy służe mu radą (jestem budowlańcem z zawodu :))
    Malowanie pokoju zostawiamy na później. Poza tym, mam nadzieje ze za tydzień
    wreszcie wyjedziemy na ustęskniony urlopik i nareszcie się wybyczę :):) za
    wszystkie czasy.
    Moje maleństwo tez dzisiaj dziwnie aktywne było w dzień, a teraz grzeczniutko
    sobie tam siedzi, co dziwne, bo ostatnie tygodnie to głównie wieczorami dawało
    znać najmocniej o swoim istnieniu.:)
    pozdrawiam :)
  • jokas1 18.07.05, 09:06
    ...ja tez jestem od dzisiaj sama, bo maz wyjechal rowniez na delegacje, na caly
    tydzien. Nie lubialam i nie lubie tego, bo wtedy sama jestem w domu:(. Moj
    maluch ostatnio jest badzo atywny w ciagu dnia co badzo lubie...

Pozdrawiam
    jokas
  • dota28 18.07.05, 21:46
    A mój od wielu tygodni ten weekend spędził ze mną :):) ale zazwyczaj go nie ma.
    Na szczęście teraz jest juz do kogo gębę otworzyć:):) macie jakiś dobry spoób
    na bóle kręgosłupa? Wykończą mnie :(
    pozdrawiam
  • rrr123 18.07.05, 21:57
    Czesc mnie kregoslup jeszcze nie dokucza wiec nic nie wiem na ten temat ale mam
    pytanie wiesz moze gdzie w Katowicach lub Sosnowcu mozna zrobic USG3D chcemy z
    kolezanka wybrac sie zeby miec pamiatke a glupio pytac mojego ginekologa w
    mojej okolicy nigdzie nie ma 3D
  • jokas1 18.07.05, 22:18
    ...to jest najgorsze kiedy nie ma sie do kogo odezwac, wiem jak to jest, wiec
    licze dni kiedy moj maz wroci:O). na bole kregoslupa nie moge Ci nic doradzic,
    bo jak kolezanka nie mam ich, i chyba na szczescie, bo z tego co piszesz sa
    dokuczliwe...
  • rrr123 19.07.05, 18:07
    Czesc dziewczyny ja juz po dzisiejszej wizycie wszystko dobrze maluch rosnie i
    jestem szczesliwa szkoda tylko ze bylam sama ale nagralam na kasete video USG
    mezowi
  • jokas1 19.07.05, 18:25
    ...ja mam nastepna wizyte 11 sierpnia, ale juz sie nie moge doczekac. wizyty u
    lekarza zawsze uspokajaja, kiedy slyszy sie, ze wszystko jest ok. Moj maz
    chodzi rowniez ze mna do lekarza, oczywiscie jak moze, bo nie zawsze to pasuje.
    Dziewczyny od ktorego tygodnia ciazy chodzi sie czenscij do lekarza?...

Pozdrawiam
    jokas1
  • rrr123 20.07.05, 08:33
    Czesc ja na poczatku chodzilam co 2tyg teraz co miesiac ale czy pozniej bede
    chodzic czesciej moj gin. nic mi jeszcze nie mowil ale chcialabym znow co 2tyg
    szybciej leci a miesiac bardzo mi sie dluzy dziewczyny ile macie w obwodzie
    brzuszka ja mam 93cm chyba malo
  • jokas1 20.07.05, 09:42
    ...z tego co wiem to ja bede teraz czensciej chodzila, od kiedy tego nie wiem.
    ja tez uwazam, ze miesiac czekania na wizyte to jest dlugo. W obwodzie mam 99
    cm, ale to jest chlopack tak wiec brzuch jest zawsze wiekszy. A ostatni jeszcze
    bardziej sie rozpych. W czoraj go odczuwalam w okolicy pepka:O)...
  • rrr123 20.07.05, 14:52
    U mnie tez podobno ma byc chlpoczyk a brzuch mam malutki wiec to sie chyba nie
    sprawdza przynajmniej nie u mnie a wiesz jaki duzy jest Twoj chlopak i ile wazy
    bo ja sie wczoraj nie dowiedzialam Dota chyba wyjechala bo sie nie odzywa
  • jokas1 20.07.05, 21:19
    ...jak sobie dobrze przypominam to zawsze on byl kilka milimetrow wiekszy jak w
    danym tc. Dokladnie bede wiedziala na nastepnej wizycie, bo wowczas dokladnie
    bedzie dzidzia mierzona to wowczas moge Ci cokolwiek powiedziec. Nie martw sie,
    wazne, ze wyniki sa ok. Ja tez czasami popadam w panike zwlaszcza jak czytam
    forum, staram sie o chorbach nie czytac, bo pozniej je sama sobie wmawiam:O).
    po przeprowadzce, jak mi lekarz powiedziala, zebym wypoczywala to sie troche
    wystraszylam i przez miesiac do kolejnej wizyty nie moglam spac. Okazalo sie
    potem, ze jest wszystko ok i teraz spie spokojnie. Z drugiej strony jestesmy
    zdrowymi kobietkami, wiec co moglo sie zlego dzidzi stac...

Pozdrawiam i glowa do gory
  • rrr123 20.07.05, 22:47
    Mnie tez lekarz powiedzial ze dokladnie wszystko powie na nastepnej wizycie
    jaki jest duzy ale ja sie dzisiaj zaisalam na piatek do Katowic na wizyte
    podobno jest tam bardzo dokladne USG chce byc pewna ze moja dzidzia ma sie
    dobrze w 100% i czy to faktycznie chlopczyk moj gin. przez 3 poprzednie wizyty
    mowil ze chlopak a wczoraj ze nie moze powiedziec dokladnie zebym sie nie
    nastawiala a my juz to zrobilismy a Ty wiesz na 100% ze to chlopak moze Twoj
    gin. ma lepsze oko od mojego
  • dota28 20.07.05, 23:31
    Hej Kobietki :):)
    jeszcze nie wyjechałam, ale miałam wczoraj rodziców u siebie przez cały dzień,
    a dzisiaj pół dnia teściów.
    Rrr123 super, że u was wszystko dobrze :) Jokas nie mam pojęcia od którego
    tygodnia chodzi się częściej, ale wiem, że od 3 trymestru, a ten liczony jest
    od róznych tygodni :( Więc dokładnie nie wiem, ale pewnie już od niedługo
    faktycznie. U mnie sie pewnie nic nie zmieni, bo i tak chodze co dwa tygodnie,
    ale teraz mam wizyte wyznaczona na przyszły tydzien a mój gin na wczasach a ja
    pewnie tez poza miastem.
    Spokojnie dam wam znac, że wyjeżdzam :) wstepnie planujemy na niedziele lub
    poniedziałek wyjazd z domku, ale to sie jeszcze okaże. rrr123 Ty wylatujesz w
    poniedziałek nie?
    U mnie w brzuszku dalej niespodzianka :) jeszcze wytrzymujemy w postanowieniu :)
  • jokas1 21.07.05, 08:20
    ...ja jestem pewnw, ze to chlopczyk, bo ja i moz rowniez widzielismy na USG,
    wic jak my moglismy to dostrzec to lekarz napewno sie nie myli:O)Wczoraj
    znalazlam harmonogram wizyt i wiem jak sie one teraz odbeda. Od nastepnej
    wizyty do 36tc co dwa tygodnie, a pozniej do teminu porodu tygodniowo, co mnie
    cieszy, be czas szybko mi zleci:O). W sobote skladamy pokoik dla malego. Juz
    sie nie moge doczekac:O). Szczerze mowiac sama bym wyjechala do moich rodzicow
    na urlob, ale ta podroz jest dluga bo 10 godzin autobusem, a moj maz nie chce
    mnie sama puscic. samochodem tez nie mozemy, bo maz nie dostanie urlopu, wiec
    tylko zazdroscic Wam urlopow:O).
  • rrr123 21.07.05, 13:26
    Ja jade z niedzieli na poniedzialek w niedziele o 00:50 mamy zbiorke w Balicach
    i im blizej tym mam gorszego pietra ale mysle ze jakos to bedzie moze zasne w
    samolocie i przespie strach jutro juz wraca moj maz wiec licze juz godziny do
    jego powrotu bardzo bym sie cieszyla zeby te wizyty u mnie tez sie tak odbywaly
    czlowiek jest spokojniejszy jak chodzi co dwa tygodnie
  • jokas1 21.07.05, 13:36
    ...dziwilo mnie, ze wy na poczatku mialyscie tak czesto, dalatego wam tak
    zazdroscilam:O). Ja teraz ostatni raz czekam tak dlugo i na szczescie. Ja tez
    licze godziny do przyjazdu mojego meza, bo w dzien jakos zleci, ale wieczory
    sama:O(...
  • dota28 21.07.05, 16:51
    Mój lekarz chyba ma taka taktykę przyjmowania pacjentek i tyle :):)
    Ja tez nie cierpię jak mój mężuś gdzieś wyjeżdza i tez najgorsze sa wieczory i
    noce :( hmm jokas biedaczko chyba na jakiś czas zostaniesz sama na naszym mini-
    forum :(, bo my tez chyba w niedziele lub w poniedziałek wybędziemy stad. Ale
    mam nadzieje, że jak wrócimy, to będzie co czytać :):)i na co odpisywać:)My
    dzisiaj na basenik jedziemy do krakowa, może mi pomoże na kregosłupik bolący?
    Ciekawe jak Maleństwo zareaguje na wodę z zewnatrz? Bedzie spało, czy wręcz
    przeciwnie? hmm
  • rrr123 22.07.05, 11:42
    Maz bierze komputer ze soba tak ze postaram sie z wami laczyc mam nadzieje ze
    sie da dzisiaj mam ta wizyte w Katowicach wiec napisze jak bylo po powrocie juz
    za pare godzin wraca moj maz
  • dota28 22.07.05, 12:29
    pewnie, że napisz :):) sama jestem ciekawa. Szybko ci sie udało wkrecic na to
    USG. Słyszałam, ze tam długie kolejki sa. Na pewno bedzie wszystko ok. No
    ciekawe, czy uda ci sie cos z Turcji naskrobac do nas :):)
    pozdrawiam
  • jokas1 22.07.05, 13:11
    ...moj maz tez dzwonila i za jakies 2,5 godziny bedzie w domu:O). Pewnie, ze
    pisz, jak sie oczywiscie podlaczysz do internetu. Ja bylam w tamtym roku na
    Teneryfie i tam w hotelu mozna bylo skorzystac z internetu, wiec nie powinnas
    miec z tym problemow. Dziewczyny mam do was pytanie czy u was tez od czasu do
    czasu trwadnieje wam brzch. U mnie dwa trzy razy dzienie, mam uczucie ze maly
    mnie uciska, czasami zboku. Bylam dzisiaj troche w miescie i to mnie kilka razy
    zlapalo. Troche sie wystraszylam i do domu rwalam jak tylko:O). Teraz z kolei
    jest juz dobrze...

• rrr123 22.07.05, 19:02
    Juz jestem w domu wszystko w porzadku z malenstwem naprawde widac buzke taka
    pyzia slodka maz mowi ze podobna do mnie bo okazalo sie na tym USG ze
    dziewczynka ja jestem zadowolona ale moj maz wsciekly ze nasz gin. wprowadzil
    nas w blad choc i on ostatnio nie byl chyba pewny bo nic nie powiedzial ale
    jestem zadowolona ze wszystko ok z dzidzia wazy 80 dkg mam zdjecie buzki ktore
    caly czas ogladam no slodka jest
  • rrr123 22.07.05, 19:08
    Zapomnialam napisac ze jedyny problem jaki sie pojawil to zastoj prawej nerki u
    mnie nie wiem co powinnam zrobic czy dzwonic do swojego gin.ale glupio mi bo
    pomysli ze go sprawdzam co do brzucha mi tez twardnieje ale puszcza za chwile
    tak podobno moze byc mam zapisana no spe 2xdziennie ale nie biore bo az tak
    bardzo mi to nie dokucza
  • jokas1 22.07.05, 19:54
    ...dokladnie u mnie jest tak, przez chwile i pusci. Ja nie biore nospy, ale
    lekarzkazal mi 3 razy dziennie magnes brac. Super, ze wiesz co bedziecie mieli,
    to zawsze pomaga przy zakupach:O)i mozesz juz immie wybierac:O). My tez
    ostatnio widzielismy buske na USG, na pewno nie tak dobrze jak ty. Ja sie juz
    nie moge nastepnej wizyty doczekac:O. Moj maz jest juz w domu i zlozyl juz
    lozeczko, wyglada slodko:O)...
  • dota28 22.07.05, 22:45
    Tez tak mialam z tym brzuszkiem , twardnial jak lecialam do pracy albo na
    zakupy, piopuszczal jak siadlam lub odpoczelam, albo to skurcze macicy, ktora
    cwiczy albo lekkie przepracowanie. ja uniknelam nospy, ale magnez biore 1 raz
    dziennie. Od kilku dni staram się stosowac tumiwisizm, ale nie leżę i nic mi
    sie nie dzieje.
    rrr123 niezle z ta plcia :) i wlasnie dlatego my nie chcemy wiedziec, co ma się
    urodzic, to będzie i juz, byle zdrowe bylo. A jesli chodzi o nerki, to mecz
    lekarza, co zrobisz na wyjezdzie? wiem, ze urospet mozna spokojnie i bez
    recepty dostaniesz.
    Jokas niezle :) my nawet nie wiemy jakie łózeczko kupimy, a wy juz
    zlozyliscie :)
    pozdrawiam serdecznie i ide sie umyc :):) potem serialik i spac :)
  • jokas1 23.07.05, 08:43
    ...skladamy wszystko teraz dla dzidzi, bo moj maz ma naprawde napiety plan. Co
    ma byc to bedzie, nie jestem przesadna. ierze i wiem, ze bedzie wszystko w
    pozadku:O). Juz przeciez przezylam 26 tygodni i jeszcze tylko 14:O).Meble sa
    jak najbardziej proste i standardowe. Moj maz chcial to zlozyl, ja sie tylko
    moge z tego cieszyc, bo moge dalej urzadzac. Jesli chodzi o brzch, to te
    trwadnienie mialam wlasnie podczas spacerow w miescie, w domu tylko od czasu do
    czasu...
  • dota28 23.07.05, 11:04
    A mój powoli z napietymi planami pasuje :) obiecal, ze czesciej bedzie w domu
    po urodzeniu dziecka, ale czy tak bedzie naprawde? zobaczymy. Z drugiej strony
    kasa z jego wyjazdow nie jest taka zła. Wiec tak zle, tak niedobrze. I tak
    biedaczysko po moim wielce długim 3,5 miesiecznym macierzynskim bedzie musial
    sie malenstwem zajmowac jak ja bede w pracy i tak na zmiane.
    Jokas mnie przeszlo jak troche zwolnilam, wiec moze tez sprobuj :)
  • jokas1 23.07.05, 11:43
    ...w pewnym momecie tak czy inaczej musze zwolnic, bo z duzym brzuchem nie bede
    mogla za szybko, ale wlasciwie jakiekolwiek pierwsze zakupy zrobilam w tym
    miesiacu. To wszystko slyszy sie tak, ze jest to tak wiele, ale wcale nie. Z
    tego co czytalam inni robia juz zakupy od 14tc, kiedy ja nie mialam to jeszcze
    w glowie. Chociaz czasami mialam juz wtedy ochote:O). Jestem dobrej mysli...
  • dota28 25.07.05, 09:32
    Ech z tymi akupami to róznie bywa. Ja mam sporo ubranek od siostry i koleżanka
    też składa, więc tylko kilka sztuk dokupię, bo nie ma sensu więcej.
    Potrzebujemy tylko łóżeczka i wanienki z takich wiekszych rzeczy, więc myślę,
    że spokojnie we wrzesniu zdążymy. Ale pewnie jak sa możliwości, to dlaczego nie
    zacząć przygotować wczesniej? U mnie trwa adaptacja kawałka piwnicy na gainecik
    męzusia i jego sprzęt chwilowo zawala przyszły kącik dla Malucha więc nawet
    gdybym cos kupiła, to i tak nie mam co z tym zrobić. Poza tym jeszcze malowanie
    pokoju trzeba odprawić.
    Moja dzidzia jakas taka hiperaktywna się zrobiła :):) Bardzo duzo kopie :)Na
    szczęście to miłe uczucie.
    Wyjeżdżamy dzisiaj z mężusiem i jesli będzie tam gdzieś dostep do netu, to na
    pewno zaglądnę, jeśli nie, to spotkamy się mama nadzieję tutaj za jakieś dwa
    tygodnie. Jokas pisz jak najczęściej, my z rrr123 będziemy później nadrabiać.
    Ona chyba szczęściara już na miejscu, a mnie czeka kilkunastogodzinna jazda nad
    morze. Ale mam nadzieję, że chociaz tam będzie pogoda. Bo u nas wciąż
    pochmurno :(
    Pozdrawiam życząc wszystkiego dobrego i udanych łowów zakupowych :):)
  • jokas1 25.07.05, 10:22
    ...u mnie sie tez pogoda zepsula, ale dla mnie to dobrze, bo nie lubie upalow.
    W sobote bylam w szpitalu sie skontrolowac na ten twardy brzuch, stwierdzilam,
    ze leoiej dwarazy dmuchac na zimne jak raz za pozno. Nic nie znalezli, z szyjka
    wszystko ok, wszystko pozamykane i dzidzia ma sie dobrze. Sprawdzane mi bylo,
    czy nie mam przedwczesnych boli. Jak mialam to badanie to dzidzia miala
    czkawke:O). Zazdroszcze wam urlopu, ale mysle w przyszlym roku juz we trojke
    na pewno sie gdzies wybierzemy:O)...
    Zycze wam udanego urlopu i do uslyszenia po powrocie:O)
  • jokas1 01.08.05, 11:14
    ...gdzies sie nasze forum schowalo. Tesknie za wami bardzo, bo brakuje mi
    naszych pogaduch:O). ja rozpoczynam 28 tc ich sie bardzo z tego powodu
    ciesze:O). W przyszlym tygodniu w czwartek mam termin:O)(w koncu)...
  • rrr123 09.08.05, 10:53
    Czesc dziewczyny ja juz jestem w domku cala i zdrowa maluch tez lot samolotem
    przezylismy bez problemow nic sie nie dzialo w hotelu sami polacy wiec bylo sie
    z kim nagadac naprawde fajnie ciesze sie ze pojechalam bo odpoczelam i przez
    dwa tygodnie mialam meza przy sobie zrobilam tam pierwsze zakupy dla malenstwa
    bo troche taniej a wykonanie naprawde dobre i lepszy wybor dzidzia caly czas
    dawala znac o sobie wiec mysle ze upaly jej nie zaszkodzily a co slychac u was
    dziewczyny
  • jokas1 09.08.05, 11:32
    ...super ze just jestes i ciesze sie, ze nasze forum powraca do zycia:O). Ja
    sie czuje dobrze bruch mi przytyl troche teraz mam 103 cm. W czwartek ide do
    lekarza to dowiem sie jak malenstwo sie czuje, ale jak do tej pory jest
    aktywne...
  • rrr123 09.08.05, 20:29
    Ja wizyte mam 16 sierpnia ostatnio gin. mowil ze to wazna wizyta bo bedzie
    dokladne badanie i powie juz cos o porodzie jak bede rodzila zmartwilam sie
    troche bo w szpitalu w ktorym bede rodzila nie ma porodu ze znieczuleniem a ja
    chcialam rodzic ze znieczuleniem jestem malo odporna na bol a Wy jak chcecie
    rodzic wroce jeszcze do wakacji wszystko fajnie tylko 2tyg sie zatrulam czyms i
    dwa dni chorowalam jadlam same biszkopty jedzenie u nas jest jednak najlepsze
  • jokas1 09.08.05, 21:03
    ...ja chce tez miec zneczulenie, bo ak ty jestem malo odporna na bol. To co
    chce, zeby mi dali to PDA, tak to tutaj sie nazywa. Dostaje sie to gdziws w
    okolicy krzyza. Jednak nie bede tego brala od razu przy porodzie, dopiero jak
    poczuje, ze nie wytrzymym to zaczne narzekac:O). Ja tez sie jakos
    dzisiajdziwnie czuje, spalm duzo po poludniu, brzuch mi sie troche napina, ale
    musze powiedziec, ze brzuch mi ostatnio o 2cm przybyl, wiec maly jest napewno
    znacznie wiekszy. Jak sie rusz to czasami nie moge spac:O)...
  • rrr123 11.08.05, 10:24
    Moj maluch tez daje w nocy znac o sobie wczoraj mnie porzadnie skopal a jak
    leze na boku to dopiero wtedy kopie chyba mu nie wygodnie ja zas mam problem z
    zoladkiem nic takiego nie jem a caly czas boli to chyba jeszcze od tej Turcji
    napisz jak bedziesz po wizycie
  • jokas1 11.08.05, 12:14
    ...wlasnie wrocilam od lekarza i jestem bardzo zadowolona. Martwilam sie tym
    twardym brzuchem, ze moze mi sie szyjka skraca albo cos innego. Jednak sama
    lekarz jest zadowolona, ze jest wszystko ladnie pozamykane i razem sie trzyma.
    Wytlumaczyla mi, ze mam silne miesnie brzucha i podczas ruchow dziecka moze on
    trwardniec. Pokuli mnie troche dzisiaj, bo pobrali mi krew z palca, z reki i w
    pupe dostalam taki preparat ktory przeciwdziala konfliktowi krwi, bo ja mam RH-
    . Mam obecnie 66kg i lekarz stwierdzila, ze maxymalnie przytyje jeszcze 3 kg,
    ale przy moim wzroscie jest to idealna waga. UsG dzidzi nie robila, poniewaz
    mialm robione dwa tygodnie temu w szpitalu. Kolejna wizyte mam za dwa tygodnie
    czyli 24 w srode i wowczas dzidzia bedzie mierzona. Szczerze mowiac czuje sie
    dobrze po uslyszeniu tych wiadomosci, spadl mi kamien z serca, ze niegrozi mi
    porod przedwczesny...
  • rrr123 11.08.05, 19:22
    To fajnie ze wszystko dobrze mam nadzieje ze u mnie tez bedzie ok ja waze juz
    68kg i napewno jeszcze przytyje mam nadzieje ze pozbede sie tych kiogramow po
    porodzie powinnas sie cieszyc ze tak malo tyjesz masz zrobiona liste co kupic
    malenstwu i sobie do szpitala bo ja nie mam pojecia nie wiem jakie butelki
    kupic jest taki wybor
  • jokas1 11.08.05, 19:39
    ...dla dzidzi mam koplecik kupiony do szpitala, a rzeczy do szpitala dla mnie
    bede w przyszlym miesiacu kupowala. jesli chodzi o o butelki to zasiegnelam
    rady znajomej, ktora jest juz mama. Ona na poczatku kuila butelki NUK, ale
    wszystkie wyrzucila do kosza bo smok przy jedzeniu sie poprostu zapowietrzal i
    sklejal co powodowalo, ze dziecko nie moglo normalnie jesc. Polecila mi Avent
    butelki, bo maja sylikonowe smoki i sa jakosciowo dobre. Szczerze mowiac ja
    kupilam 3 szt. 125ml, 260ml i 330ml i mysle, ze mi to wystarczy, bo przeciez
    mozna myc:O).

MOJA LISTA DO SZPITALA:
    - 2 szt. koszula nocna rozpinana z przodu
    -kapcie
    -2 szt. recznik(najlepiej ciemny)
    -kosmetyki, ktore uzywasz
    -klapki pod prysznic
    -dokumenty
    Tak ta lista miewiecej wyglada
    DZIDZI do SZPITALA:
    -body
    -spiochy
    -kaftanik
    -kurtka, albo sweterek rozpinany
    -czapka
    -kocyk
    -pieluszki potrzebne jak sie dzidzi bedzie odbijac
    -ewentualnie chusteczki do mycia pupy
  • rrr123 12.08.05, 20:08
    Dzieki bardzo za ta liste przynajmniej wiem juz co bede mosiala wziasc ze soba
    do szpitala do porodu jeszcze prawie trzy miesiasce a ja juz zaczynam sie bac
    pod koniec sierpnia rodzi moja kolezanka ciekawa jestem jak jej pojdzie ja nie
    moge sobie wyobrazic porodu jeszcze bez znieczulenia czujesz czasami bol jak
    Cie maly kopnie mnie wczoraj wieczorem kopal w okolicach pepka i czulam bol a
    wogole to jeszcze zaczol sie przesowac az caly brzuch lata mam nadzieje ze nic
    mu nie dolega a co jeszcze do tej listy to jakie pieluchy tetrowe czy pampersy
  • jokas1 12.08.05, 22:02
    ...ja ma takie male okolo 30 na 30cm z flaneli biale, ale jak kupisz zwykle
    tetrowe, po to tylko, zeby polozyc na ramieniu i sie maluchowi ewentualnie
    odbilo. Raz czytalam, ze lepiej wziac do szpitala pare pampersow, bo szpital
    jest biedny i oszczedza:O). Jesli chodzi o liste to zapomnialam napisac, ze
    nalezy wziac takie specjalne majtki jednorazowe(do kupienia w aptece), ktore
    zaklada sie po porodzie i duze podpaski bo w szpitalu dostaniesz tylko
    ligniene, a o nie jest dobre. ja tez powoli mysle o porodzie i tez mam stracha.
    Maly tez wyprawia takie czasem fikolki, ze sie w glowie nie miesci. Brzuch
    tylko caly chodzi:O). Dota sie jakos nie odzywa...
  • jokas1 13.08.05, 10:03
    ...co mi sie jeszcze przypomnialo do szpitala warto rowniez wziac wkladki
    laktacyjne i biustonosz wygodny do karmienia, bo ponoc piersi po porodzie robia
    sie duze i ciezkie:O). Ja tez sie bardzo boje, poniewaz nie mozna nawet sobie
    porodu wyobrazic, trzeba to samemu przezyc. Co dla mnie jest najwazniejsze to
    zdrowe dziecko i zeby bylo z nim wszystko w porzatku, a bol jakos przetrzymam
    te pare godzin. jak sie czujesz, przeszla Ci juz rewolucja rzoladka?...
  • dota28 14.08.05, 15:40
    Jestem juz jestem :):)

Urlop ok, tylko pogoda w polsce fatalna :(, ale musielismy zostac dłużehj, bo
    męzuś miał grac koncerciki i nie opłacało sie wracać i zaraz jechac z
    powrotem :)

Co do wyprawki dla maleństwa, to wiem, że u nas w szpitalu żadaja pampersów na
    pobyt, dowiedzcie sie więć jak to u was jest, a jeśli chodzi o ciuszki to
    potrzebne tylko na wyjscie do domu.

U mnie wszystko ok, malenstwo bardzo ruchliwe i miewa czkawki :) Do gina ide w
    srode to sie dowiem moze czegos wiecej. Pozdrawiam serdecznie i ciesze sie, że
    u was wszystko dobrze.
  • jokas1 14.08.05, 16:39
    ...no to jestesmy juz wszystkie. Jesli chodzi o pieluchy to u mnie na ten czas
    szpital zapewnia, czyli nie jest tak zle, ubranka tak jak pisalam to mialam na
    mysli na wyjscie, bo szpital na czas pobytu zapewnia. Moj maly tez ma czesto
    czkawki i takie smieszne uczucie:O)...
  • rrr123 15.08.05, 11:22
    Moj zaladek przeszedl na szczescie moge jesc juz wszystko jutro mam wizyte to
    zobacze co sie dzialo moj szpital tez jest biedny nie wiem jak jest z
    pieluchami na odziale noworodkowym ale jak lezalam na poczatku ciazy na
    ginekologi to nawet papieru nie bylo ale lepiej zawsze miec swoje jest taka
    beznadziejna pogoda ze nawet z domu szkoda wychodzic najgorsze ze w zadna
    kurtke sie nie dopinam Dota fajnie ze juz jestes czy Twoj maz jest muzykiem
  • dota28 16.08.05, 09:23
    Super więc, że obie jesteście zdrowe :):)Pogoda też mnie dobija i nic mi się
    nie chce :( Najgorsze, że ostatni tydzień wczasów tez taki był :(:(, no ale
    jodu też troche było i tylko to mnie pociesza. jeśli chodzi o kurtki, to tylko
    jedna mi się dopina, ale ledwo ledwo. Kurcze już trzeci dzień jak moje
    maleństwo męczone jest czkawkami. Strasznie mi go żal, ale chyba sposobu na to
    żadnego nie ma niestety.
    Tak, mój mąż jest zawodowym muzykiem. Gra na fortepianie i instrumentach
    klawiszowych. poza tym nieźle na kilku innych i oczywiście hobbystyczne czasami
    na nerwach - jak każdy hihi. jutro idę do gina, a dzisiaj byłam na badaniach -
    przezyłam jakoś to wstretne badanie na glukozę bleee. Ohyda!!!
    miłego dnia
  • rrr123 17.08.05, 09:43
    Czesc dziewczyny ja juz jestem po wczorajszej wizycie z malenstwem wszystko
    dobrze wazy 1kg 70dkg lekarz mowi ze jesli bedzie tak rosla to powinna przy
    porodzie wazyc 3600 oczywiscie on teraz tez potwierdzil ze to na 100%
    dziewczynka zreszta wczoraj bardzo dzobrze bylo widac psioche mala ulozyla sie
    juz glowka do dolu tylko ze buzka do gory jedyne co mnie martwi to powiedzial
    ze mam za chudy brzuch jak na ten tydzien ciazy i teraz sie zamartwiam ale co
    mam zrobic ze on taki maly
  • jokas1 17.08.05, 10:10
    ...nie martw sie na zapas. jak z dzidzia wszystko ok to najwazniejsze. Ja mam w
    nastepna srode wizyte i tez sie dowiem wszystkiego, bo bedzie nasze malenstwo
    mierzyla. Ja tez mam ciagle wrazenie ze moj brzuch jest maly. Co najgorsze, ze
    jestem teraz przeziebiona i to mnie dobija...
  • rrr123 18.08.05, 22:59
    Czesc dziewczyny co slychac Dota jak po wizycie u gin ja mam od wczoraj tesciow
    na glowie i malo czasu zeby siedziec przy kompie i tak samo od wczoraj mam
    dziwne szczykanie w pochwie zwlaszcza jak stoje i latam co chwila do toalety
    glupio mi dzwonic do gin bo wiem ze od wczoraj jest na urlopie moze minie
  • jokas1 19.08.05, 10:08
    ...wiesz to moze byc od glowki dziecka. poprostu jest ulozona w dol i cie
    naciska. Powoli jest juz czas na to, zeby tam sie znalazla. ja z kolei mam
    pieczenia w pachwinach, ale moja mam mowi mi, ze to normalne, ona tez tak
    miala. ja mam gosci w niedziele, bo przyjezdza do mnie mam na tydzien z czego
    sie bardzo ciesze...
  • dota28 20.08.05, 14:10
    No witam was serdecznie :)
    Wolałam nie pisac przez ostatnie dwa dni, bo miałam strasznego doła :( Juz mi
    lepeij, ale nie do końca. Otóż z maleństwem wszystko dobrze. Główka i brzusio
    terminowe, ale nóżki wyprzedzają je prawie o miesiąć. Więc będę mieć długonogie
    dziecko. Nerwy mam, bo przez przypadek lekarz mi pokazał płeć mojego
    dzieciaczka, a nie chcielismy jej znać z mężem. Ale ja twardo obstaję, że nadal
    nic nie wiem, bo on nie chce wiedziec i nie powiem nikomu, chyba, że on sie
    zdecyduje, że jednak tak.
    I moje maleństwo ułożone jest juz prawidłowo.
    No to moje kochane życzę udanego weekendu :):)
    pozdrawiam
  • jokas1 20.08.05, 14:44
    ...moja dzidzia bedzie mierzona w srode, a ja juz sie nie moge doczekac. DOTA
    nie ma sensu sie denerwowac, ja tez mam dlugie nogi i niektozy mi zazdroszcza:O)
    (tak tylko zartem). Wierze ze sie denerwujesz bo to normalne, ja taka sama
    jestem i to czasmi nie jest dobre. Ja skolei sie wkurzam kiedy mi cos na brzuch
    spadnie, jakies male pudelko. To mnie nie boli, ale nienawidze tego bo niechce
    dzidzi cos zrobic. Maz powtarza, ze jak ja nie odczuwab bolu to on tym
    bardziej, bo przeciez ochrania go woda. Ja juz szczerze mowiac chcialabym go
    juz miec przy sobie i wiedziec, ze jest wszystko ok:O)...
  • dota28 21.08.05, 13:02
    wiem, ze nie ma sensu sie denerwowac, ale troche mi ta wiadomosc przewrocila
    kawalek mojego wewnetrznego swiata i przez dwa dni mialam dola. Teraz powoli
    przyzwyczajam sie do mysli, ze moje dziecko ma okreslona plec i nie do konca
    jestem pewna czy podolam :) Po prostu bylam nastawiona i to bardzo na te
    druga :):) Teraz sie boje ze nie bede potrafila wychowac dzieciaczka tak jakbym
    chciala. Ale mysle ze to moze tylko moja chwilowa schiza.
    W kazdym badz razie jest juz lepiej :)
    pozdrawiam - Jokas, a Twoj maz ma racje :):) na pewno malego to nie boli :)
  • jokas1 22.08.05, 10:40
    ...ja jak sie dowiedzialam, ze bedziemy mieli chlopca to tez sie zastanawialam
    jak sobie dam z nim rade przy wychowaniu. Rozmawialma nawet z moim mezem. On
    stwierdzil, ze to n ie ma znaczenia, ze ja to bede czula:O). Mam taka nadzieje,
    ze bede potrafila:O). U mnie pochmurna pogoda a ja sie coraz bardziej zmeczona
    czuje:O) A jak u Was z samopoczuciem?...
  • dota28 22.08.05, 14:44
    Jokas tez mam nadzieję, że to poczuje :), bo jak nie to mnie czeka depresja
    poporodowa :):) Ech mam nadzieję,żę będzie dobrze, w końcu nie jestem sama. mam
    kochanego męża, który juz szaleje za maluchem :) Razem jakoś wychowamy
    dzieciaczka na porządnego ludzia.
    U nas kolejny dzień pieknej pogody, ale strasznie duszno, a te chmurzyska od
    was chyba nadchodzą powoli. Samopoczucie ok :)
    Byłam dzisiaj w pracy i dostałam nieśmiałą propozycje dyrekcji, abym juz nie
    wracała do pracy od wrezśnia, tylko dopiero po macierzyńskim. Musze się nad tym
    porządnie zastanowić, a tak szrzerze to mi sie juz nie chce pracować hiohih
    leniwie więc pozdrawiam szanowne koleżanki :)
  • jokas1 23.08.05, 10:57
    ...u nas na szczescie tez sie zrobila ladna pogoda, dobrze bo jest u mnie mama
    to mamy co robic:O). Ja wczoraj takiego ataku zgagi dostalam jak nigdy do tej
    pory. obudzilam sie w nocy z palacym gardlem, ale to moja wina, bo zrobilam
    wczoraj za pikantne jedzenie i to pewnie tego skutki byly:O). Maly jest slodki,
    wirci sie niesaowicie tylko brzuch skacze:O). Jutro mam wizyte to podziele sie
    jutro czyms wiecej z Wami:O). cos sie nam nie odzywa rrr123...
  • rrr123 23.08.05, 21:07
    Czesc dziewczyny u mnie wszystko dobrze i u dzidzi tez ale jak pisalam ostatnio
    mam rodzicow meza na glowie i nie mam czasu na pisanie dzisiaj pojechali
    odwiedzac rodzine to chwila spokoju wiecie ze dopiero teraz rozumiem kolezanki
    ktore gadaja na swoje tesciowe myslalam ze moja jest ok ale po paru dniach
    razem mam dosc u mnie pogoda jest okropna pada caly czas
  • dota28 24.08.05, 22:16
    hej :)
    rrr123 super, ze w porzadeczku. tesciowe i tesciowe bywaja okropni. Ja juz
    ostrze pazurki.
    Moja dzidzia tez ruchliwa, wczoraj mialam koncert rockowy w brzuchu ze
    zrzucaniem gitar ze sceny :):) Dzisiaj tylko sztorm na morzu :)
    pozdrawiam serdecznie
  • rrr123 27.08.05, 20:40
    Czesc dziewczyny mam zle dni zloszcze sie caly czas i mala to chyba czuje bo
    rusza sie caly czas mam nadzieje ze jej nie szkodze choc dzisiaj boli mnie
    troche brzuch i postanowilam zestopowac bo sie przestraszylam bylam dzisiaj na
    zakupach i kupilam pare ciuszkow dla malej ale szukam koszuli nocnej dla siebie
    i nie moge znalezc rozpinanej z przodu sa ale jakies z zakladkami nie wiem czy
    taka moze byc a co u was
  • jokas1 28.08.05, 10:05
    ...ja juz znalazlam dla siebie koszule na krotki rekawek i rozpinane z przodu.
    Jedna czerwona a druga ciemnoniebieska. Uwazam, ze powinna byc rozpinana z
    przodo bo jak bedziesz karmila to jest to wygodne dla ciebie. Ja sie wczoraj
    przestraszylam, bo z samego rana mialam jednorazowo ciemny uplaw. Obserwowalam
    caly dzien i dzisiaj i jest wszystko w porzadku, ale co sobie nerwow napsulam
    to juz moje. maluch jest coraz to silniejszy i wybiera sobie pozycje w jakich
    mam spac:O). Powoli spanie na bokach mnie meczy, ale do konca juz mniej jak
    wiecej:O)...
  • dota28 28.08.05, 11:09
    Ja mam tylko jedna koszule rozpinana na przodzie w kolorze piekna ostra
    malina :) rrr123 z tego co piszesz to mi wychodzi, ze to typowa koszula do
    karmienia, ta z zakładkami. Spojrz co sprzedaja na allegro, to bedziesz
    wiedziala. U mnie w szpitalu i tak nie mozna miec swojej, wiec nie kupuje
    wiecej, chyba, ze do czasu mojego porodu cos sie zmieni.
    Mój Maluszek tez ciagle rozrabia, a ja ciagle latam i dzwigam, ale coraz
    bardziej się po tym czuje zmęczona. W ogóle to wracam do pracy od wtorku i nie
    wiem jak to bedzie.
    Raz mi sie zdarzylo, ze dziecko zaprotestowalo na moj prawy bok i musialam sie
    na lewy przekreciec, poza tym to grzeczny dzidzius :)
    pozdrawiam
  • rrr123 29.08.05, 08:50
    Czesc dziewczyny czy wasza dzidzia ma czasami takie dni ze bryka caly dzien bo
    moja normalnie jest spokojna a wieczorami dopiero rozrabia a wczoraj odwrotnie
    caly dzien ja czulam jak buszuje a wieczorem to stweirdzilam ze w brzuchu mam
    chyba dwoje i akurat tocza bitwe w nocy wstalam do toalety a ona nadal buszuje
    nie wiem czy to normalne ze ona jest taka pobudzona
  • jokas1 29.08.05, 10:00
    ..nie martw sie. ja jak bylam u lekarza to ona stwierdzila, ze mam bardzo
    ruchliwe dziecko, ale powiedziala, ze dobrze, wiec nie masz powodu do
    zmartwien. Moj bryka calymi dniami, tylko nuzki i raczki czuje jak sie
    przesuwaja, ale ja to lubie i sie nie martwie bo swiadczy to o tym, ze jest
    silnym dzieckiem i jest mu dobrze:O). Mnie czasem w nocy kopie w zebra:O)...
  • rrr123 30.08.05, 19:07
    Czy bola was plescy bo mnie w nocy mecza nie moge lezec na wznak na boku nie bo
    mala od razu kopie noc koszmar slysze tylko jak moj malzonek smacznie spi a
    tesciowa nadal dziala mi na nerwy juz niech jedzie
  • dota28 31.08.05, 21:40
    Cóż moje ma czasem takie dni, że zastanwaiam sie, czy w ogóle śpi? :) Ale muszę
    przyznać, że najbardziej Maleństwo jest aktywne wieczorem, jak juz sie położę.
    W dzień nie kłade sie w ogóle, więc ma mniejsze pole do popisu, ale jak chcę
    usnąc, to grzecznie idzie spać ze mną i wstaje dopiero jak ja wstanę. Ułożone
    Maleństwo :)
    Mam troche mniej czasu, bo ten remont w domu, duzo spraw do załatwienia i do
    pracy przedwczoraj wróciłam. Jutro ide do gina, to sie okaże, czy wszystko w
    porzadku i mogę dzieciaki jeszcze postraszyć swoija osobą.
    pozdrawiam cieplutko
    A co do pleców, to mi sie gadac nie chce, czasem ani siedzieć, ani leżeć sie
    nie da, ale jak juz znajde odpowiednią pozycję, to usypiam, gorzej z
    przewracaniem sie z boku na bok :(
  • jokas1 01.09.05, 19:48
    ... ja ostatnio jestem zmeczona i duzo spie popoludniam. Jak dlugo siedze to
    tez ie moge znalesc sobie miejsca, ale dziewczyny jeszcze 8 tygodni i to juz
    niewiele. Jednak co raz czesciej mysle o dziecku, zeby bylo zdrowe i porod
    przebiegl prawidlowo. A jak u Was mecza was rowniez takie pytania?...
  • dota28 02.09.05, 17:17
    Witaj nowa przyszła mamo :):)Prosimy tylko o wpisywaniez ostatniego posta wtedy
    nam nie ucieknie Twoja wypowiedz, chyba ze to znowu psikus tego forum:(
    Jokas męczą męczą :):) Dosłownie od kilku dni, moje Maleństwo kopało jakoś
    inaczej, a i czkawka jakoś zupełnie gdzie indziej... Wczoraj byłam u gina i
    czego sie dowiedziałam? Że moja dzidzia mały złosliwiec :), z pieknego
    główkowego położenia obrociła się na paskudne posladkowe. Cały czas mam
    nadzieję, że sie szybciutko przekręci, bo duże i chwilowo grozi mi cc :( A to
    mi sie wcale nie podoba:(, przeraża mnie bardziej niz poród naturalny, choc
    może sie mylę.
    Jokas co do zmeczenia, to wieczorami faktycznie, ale jak juz pewnie pisłam
    wrocilam po wakacjach do pracy i latam :):) Własnie wróciłam z cementem do domu
    i 6 litrami napojow, bo u mnie aktualnie robi sie wylewka, rekami meza i ojca.
    Tak wiec mam mniej czasu na to "myslenie", wg mnie to nawet lepiej. Lezę i
    odpoczywam tylko w nocy, bo ruszając sie, lepiej się czuję.
    Poza tym znowu usłyszałam, że wszystko w porządku i dziecko duże. :):)
    pozdrawiam serdecznie
  • jokas1 03.09.05, 09:23
    ...ja wczoraj mialam pierwszy kryzys w ciazy. cala noc nie spalam bo bolaly
    mnie pachwiny. Rano myslalam ze mam prawdziwe bole porodowe, nie moglam spac,
    lezec ani siedziec. Wzielam ciepla kopiel i na szczescie mi przeszlo. Czytalam
    gdzies ze w ten sposob mozna rozpoznac bole, jak nie przechodza w wodzie to
    nalezy jechac do szpitala. tak na przyszlosc dla was. jak pisalas DOTA o nowej
    mamie to nieskapowalam od razu o co ci chochi:O). Jak najbardziej witam nowa
    mame:O)...
  • jokas1 07.09.05, 10:17
    ...ja dzisiaj spalam jak zabita, pomimo, ze musialam 5 ray wstawac, zeby isc do
    Toalety:O). O 14:30 mam termin u lekarza i sie nie moge juz doczekac. Napisze
    jak wroce...
  • rrr123 04.09.05, 10:45
    Czesc dziewczyny dlugo nie pisalam ale upajam sie spokojem w domu tesciowie
    wyjechali i zapanowal spokoj moje malenstwo ma sie dobrze wieczorami tylko
    staje sie nie znosne bo ja chce spac a ona zaczyna sie bawic mam pytanie czy
    wam tez puchna dlonie bo ja rano mam takie spuchniete ze az bola slyszalam ze
    nogi puchna ale czy dlonie moja wyprawka dla malej jest juz prawie gotowa ale
    dla siebie do szpitala jeszcze nic nie mam
  • jokas1 04.09.05, 13:27
    ...to jest normalne, moja szwagierka musiala zdjac obraczke bo jej tak puchly
    rece i nogi, wiec sie nie martw. ja dla malenstwa tez juz mam skopletowane
    rzeczy do szpitala a i dla siebie kupilam juz 2 koszule. Wszystko lezy w
    luzeczku razem, zebym widziala co mi brakuje. musze jeszcze jakies porzadne
    kapcie kupic, a poza tym mam wszystko:O)...
  • dota28 05.09.05, 20:44
    no witam :):)
    Jokas, bo cięzko ja zauwazyc, albo portal ja tak wyrzycił, albo odpowiedziała
    nie na ostatniego posta :) Ale tez sie cos nie oddzywa :( Cóż ja wróciłam do
    pracy, troche mniej czasu mam przez to niestety, ale to nie na długo, nawyzej
    do konca miesiąca.
    Co do opuchnietych dłoni, to mam od dobrych kilkunastu dni. Przed ciaza tez tak
    miewalam. Mam nadzieje, ze to nic groznego nie jest. Na wieczor przechodzi i
    juz.
    Kurcze ja praktycznie nic nie mam:( Tylko kocyk i reczniki dla dzidzi. Dla mnie
    jedna koszula, ale jak wam pisalam u mnie w szpitalnej sie siedzi :( Jedyne co,
    to wyprałam wózek, nosidełko i ciuszki po siostrzencu, no i nowy kocyk :)
    Jokas dzieki za info o cieplej kapieli :)
    Moje malenstwo na szczescie w nocy nadal grzeczne, spi jak ja spie, ale usypia
    ze mna i zaraz jak sie obudze, to ono równiez :)
    jedyne co mi naprawde mozno daje w kosc, to kregosłup :( niestety, ale coz poza
    tym wszystko w porzadku :)
    pozdrawiam
  • jokas1 05.09.05, 21:14
    ...ja dzisiaj zrobilam ostatnie zakupy odnosnie rzeczy dla mnie do szpitala. W
    srode ide znowu do lekarza. Ciesze sie, bo miewam krotkotrwale bole podbrzusz,
    ktore zanikaja. Podejrzewam, ze to sa mala bole. jestem ciekawa co powie mi
    lekarz. mam nadzieje, ze nie mam zadnego rozwarcia. W czwatek z kolei
    rozpoczynam szkole rodzenia, wiec bedzi mi czas troche szybciej lecial, z czego
    sie ciesze. Czym wiecej zajecia tym lepiej:O)...
  • rrr123 05.09.05, 21:56
    Czesc dziewczyny wczoraj moja kolezanka urodzila zdrowego chlopczyka jej maz
    ktory byl przy porodzie mowi ze bolu nie miala ale rodzila ze znieczuleniem ja
    juz tez bym chciala miec moja kruszynke przy sobie nie moge sie doczekac ja
    wizyte mam dopiero za tydzien bo niestety chodze jeszcze co miesiac co mnie
    wkurza
  • jokas1 06.09.05, 06:07
    ...wierze Ci, ze sie denerwujesz czekajac na wizyte. jak ja czekalam na wizyte
    po cztery tygodnie to myslalam, ze zwarjuje, dluzylo mi sie okropnie. Teraz
    jakos ten czas leci. Tesciowa mowila mi, ze bedzie sie mi teraz troche dluzylo,
    ale ja tego nie odczuwam, wrecz przeciwnie...
  • rrr123 06.09.05, 18:59
    Jokas czy Ty dospac nie mozesz ja mam problem z zasypianiem ale rano sila mnie
    z lozka wyciagnac nie mozna a tu czytam 6.00 rano mnie sie wlasnie dluzy teraz
    wydaje mi sie ze te dwa miesiace to wiecznosc moze jak sie cos robi to czas
    szybko leci a ja siedze w domu jedyna rozrywka to wyjscie na zakupy i chyba
    przez to jestem od paru dni ciagle zmeczona z nudow
  • jokas1 06.09.05, 20:11
    ...nie moglam spac bo mialam migrene dzisiaj, wiec z stad ta godzina:O)...
  • dota28 06.09.05, 22:05
    I dlatego z powodu tych nudow i niedosypiania turlam sie jeszcze do pracy :):)
    Ale coraz gorzej w nocy :(, wszystko boli :( Ale pocieszam sie, ze jeszcze
    troszke :):)
    Ja tez do gina ide za tydzien :) zobaczymy, czy dam rady pracowac dalej, czy
    bede musiala sobie odpuscic :)
    Ech musze chyba juz isc lezec plasko, bo mi kregoslup peka :):)
    dobrej nocy dla was i maluszkow :)
    I gdzie ta nowa mama?
  • rrr123 07.09.05, 10:47
    U mnie noce tez koszmar zasnac wogole nie moge jak wstaje do toalety to mnie
    brzuch boli jest az caly napiety jak pisalam wczoraj jestem caly czas zmeczona
    dzis rano bylam na badaniach to spowrotem dojsc nie moglam goraco nogi jak z
    olowiu
  • rrr123 07.09.05, 21:49
    Jokas jak po wizycie u lekarza ja odebralam juz wyniki i troche spadla mi
    hemoglobina chyba czas zaczasc brac jakies witaminy moze stad maje zmeczenie
    ciagle a jak u was z hemoglobiana
  • jokas1 08.09.05, 07:17
    ...u mnie wszystko w porzatku tylko maly spal jak robili mi ctg i musze dzisiaj
    o 8 jeszcze raz isc i ctg zrobic. Od ostatniej wizyty przytylam tylko 0.5 kg i
    moja hemoglobina sie poprawila, bo byla tez nisko. Powiedzila mi rowniez, ze
    mam ladne duze dziecko. Co miala na mysli nie wiem, bo mi sie wydaje, ze moj
    brzuch jest taki maly haha:O)...
  • dota28 08.09.05, 19:04
    Noce sa koszmarne, potweirdzam niestety :( Poza tym dretwieje mi pół prawej
    nogi, jak tak dalej pójdzie, to chyba będę musiała pójść na to L4:( Cóż ja za
    każdym razem słyszę, że dzidzia duża :) Trochę mnie to przeraża szczerze
    mówiąc :(, ale jakos trzeba będzie urodzić.
    ja idę na morfo jutro to napisze wam w przyszłym tygodniu jakie sa wyniki, bo
    odbiore dopiero jak pójde do gina, nie będzie mi się chiało jeździc po nie
    specjalnie.
    pozdrawiam cieplutko :)
  • jokas1 10.09.05, 12:04
    …mam troche problem z internetem dlatego nie slyszycie ode mnie tak czesto jak
    zwykle:O). Po CTG jest wszystko w porzatku maluch jest ruchliwy, co odczuwam
    kazdego dnia wiecej, jak jego stopki mnie gilgocza:O). W czwartek mialam
    pierwsze dwie godzimy szkoly rodzenia i musze powiedziec, e bardzo mi sie to
    podobalo. Nasmialam sie, bo na poczatku byly cwiczenia relaksacyjne i co
    spojrzalam sie na mojego meza, to mi sie smiac chcialo, bo wiem, ze ostatni
    jest bardzo zmeczony i pomyslalam sobie, ze mi zaraz zasnie haha. Za tydzien
    bede sie meldowala w szpitalu, bo tutaj trzeba sie 6 tyg. Przed porodem
    zameldowac, wowczas kobiety nie mecza formularzami i pytaniami kiedy ona juz ma
    bole porodowe. Uwazam to za bardzo dobra rzecz. Wszystko do szpitala lezy juz w
    lozeczku, wiec tylko rodzic. Jeszcze kobietki 6 tygodni i mamy nasze
    dzieciaczki w ramionach. Ja mam dziwne przeczucie, ze moje to troche wczesniej
    sie urodzi…
  • rrr123 12.09.05, 21:45
    Hey co taka cisza na naszym forum ja mam jutro wizyte u lekarza i bardzo sie
    ciesze bo czuje sie coraz bardziej zle mam nadzieje ze cos zaradzi dzisiaj
    doszly jeszcze mdlosci na poczatku ciazy nie mialam a teraz sie pojawily dobrze
    ze malutka daje znac o sobie jej nozki mam po prawej stronie u gory tak
    smiesznie nimi jezdzi jak przyloze reke to ucieka z nogami a po chwili wraca
    mozna sie znia bawic
  • dota28 13.09.05, 18:01
    Ano cisza :) Ale juz Wam odpisuje. u mnie wszystko ok, czuje sie dobrze, nadal
    chodze do pracy i remontuje z męzem jego pomieszczenia przed narodzinami
    dzidziusia. I chyba tylko to mnie trzyma w takiej formie. Jokas naprawiaj tego
    kompa jak najszybciej :):) Super masz, ze mozesz wypelnic te cholerne
    formularze przed porodem, bo u nas to mecza cie podczas boli dopiero. Kretynizm
    zupelny. mam prosbe, znajoma bedzie musiala rodzic w Niemczech a jest tam od
    niedawna, mozesz mi napisac krotko o zwyczajach tam panujacych? Co musi
    zalatwic przed porodem, co ze soba wziac itp? Dziekuje z gory.
    rrr123 biedaczko, a co Ci jest? Mdlic mnie czasem mdli, jak dłużej nie jem, na
    szczęście nie wymiotuję. Dobrze, że zobaczy Cie lekarz. Ja nadal nie wiem,
    jakie piolozenie ma moje dzieciatko. co dwa dni wydaje mi sie głowkowe, po czym
    znow posladkowe, chyba, ze taki akrobata tam siedzi. :) Pozdrawiam serdecznie i
    zdrowka zycze, nie rodzcie beze mnie dziewczyny!! Prosze :)
  • rrr123 13.09.05, 19:20
    Ja juz po wizycie u lekarza wszystko dobrze mala rosnie jak na drozdzach sam
    lekarz sie dziwi ze w takim malym brzuchu taka dzidzia siedzi co do
    samopoczucia nic konkretnego nie powiedzial najwazniejsze ze mala jest zdrowa
    ja sie moge pomeczyc nastepna wizyte mam za dwa tygodnie to juz teraz poleci
    lekarz jeszcze mowil ze od 9 paz juz moge rodzic
  • dota28 13.09.05, 22:13
    Ty mnie nawet nie strasz:0 ja mam zamiar do konca wrzesnia popracowac,a potem
    jeszcze skorzystac z platnego L4! Dobrze, ze z dzidzia wszystko ok :)Niektóre
    kobiety mja małe brzusie i już. Ty w koncu przytylas tyle co trzeba wiec gdzies
    tam ci sie zrobilo wiecej miejsca i mala sie miesci :) ja w sumie nieduzo
    przytylam, ale brzusio konkretne posiadam :)
    Jokas!! naprawiaj tego kompa :)
    pozdrawiam i zlagodzenia dolegliwosci zycze :)
  • jokas1 14.09.05, 09:36
    Czesc Dziewczyny, ja sie strasznie mecze spiac na bokach bo mi drentwieja a co
    najgorsze to czuje malego jak leze i obawiam sie, zeby mu nic nie zrobic. On
    wywija stopkami, wiec chyba jest wszystko w porzatku w koncu nie moge spac w
    powietrzu:O). Jesli chodzi o dokumenty, ktore twoja znajoma musi wziac to:
    ksiazke ze urzedu stanu cywilnego, dowod, ksiazeczke ciazy, karte
    ubezpieczeniowa. Te dokumenty powinno sie miec idac rodzic. Jesli chodzi o
    zapisanie sie do szpitala to nalezy wziac ksiazeczke ciazy, karte
    ubezpieczeniowa.
    Ja wizyte mam za tydzien w srode, zobaczymy co learz powie:O)…
  • rrr123 14.09.05, 13:36
    Ja jak spie tez sie boje ze ja gniote tym bardziej ze ona jest ewidentnie na
    jednym boku ulozona staram sie zasypiac na lewym boku ale w nocy sie przewracam
    i spie na niej a lekarz w zeszlym miesiacu mowil zeby nie spac na tym boku no
    ale sie nieda dzisiaj jade zamowic wozek dla malej bo czeka sie dwa tygodnie na
    realizacje i powiem ze im blizej porodu to mam gorszego stracha boje sie ze nie
    dam sobie rady z mala jak ja karmic kapac nie mam pojecia boje sie tez ze bede
    sie bala wziasc ja na rece
  • jokas1 14.09.05, 18:47
    …rrr123 rozmawialma dzisiaj z moja polozna odnosnie spania, bo jak pisalam mam
    obawy spac na boku gdzie czuje malego. Powiedziala mi, ze nie dzieje mu sie
    krzywda bo jak mu jest niewygodnie to sam sobie znajdzie odpowiednia pozycje.
    Doradzila mi rowniez, ze moge podlozyc sobie mala poduszke …
  • rrr123 15.09.05, 22:54
    Dostalam plyte z porodami i przebiegiem ciazy i tam tez jest wlasnie
    powiedziane zeby wkladac poduchy dzisiaj zobacze jak bedzie choc znajac siebie
    to poduszka bedzie na podlodze
  • jokas1 17.09.05, 16:53
    ...moje kobietki ja dzisiaj sie juz zameldowalam w szpitalu, wiec mam juz
    wszystkie formalnosci za soba, tylko teraz praktyka haha. Jak bylam w szpitalu
    to jakos mnie dziwnie brzuch bolal ze strachu:O)...
  • dota28 19.09.05, 14:06
    Moje maleństwo układa sie naczęsciej razem ze mną, choć bylo kilka nocy, że
    miałam z tym problem. faktycznie podusia pomogła. A na co dzień spie z jaśkiem
    między kolanami, bo mniej obciążam wtedy kegosłup. No jokas ty to masz
    szczęście, nas będą męczyli podczqs skurczów o choroby teściowej itp. :(
    U mnie wszystko ok, za kilka godzin biegnę do pracy, w weekend bylismy na
    weselu. Potańczyłam, najadłam się dobrych rzeczy i nie wyspałam :):)
    pozdrawiam zdrówka zycząc, bo mnie chyba jakieś przeziębionko paskudne zaczyna
    brać :(
  • jokas1 19.09.05, 14:58
    ...u mnie z ta poduszka nie wychodzi, jest mi niewygodnie. Podkladamsobie
    zawsze czesc koldry i tez jest dobrze. Tlumacze sobie, ze atura napewno dobrze
    sobie przemyslala i nie zrobie dziecku krzywdy. W srode mam kolejny termin...
  • rrr123 19.09.05, 18:59
    Mnie poducha tez nie pomaga nadal mecze sie ze spaniem a tak to wszystko dobrze
    mala bryka ze czasami mam wrazenie ze wyskoczy
  • jokas1 20.09.05, 13:38
    ...dziewczyny czy u was tez tak jest, bola mnie pachwiny, brzuch jest coraz to
    ciezszy, czasami mnie pobolewa, ze nie moge zlapac oddechu a dzisiaj spac nie
    moglam cala noc i od czasu do czasu mam skurcze w prawej nodze. Licze juz tylko
    dni do porodu...
  • rrr123 20.09.05, 18:14
    Mnie boli brzuch jak wstaje do toalety w nocy moj gin powiedzial ze to od
    pecherza a ciezki tez jest mieszkam na 3 pietrze jak wejde z zakupami to mam
    dosc ja mam problem z tymi obrzekami od wczoraj mam kontrolowac 3 razy dzien
    cisnienie zalecenie od lekarza wiec moj mezus bada
  • dota28 20.09.05, 19:12
    Widze, ze sie zaczyna :(:(
    Wiec tak pachwiny tez mnie bola, w nocy jest juz lepiej, chociaz pierwszw i
    druga wyprawa do toalety wyglada tak jak u rrr123 :(, potem im bklizej ranka,
    tym mniej brzusio boli. Brzuszek zaczyna mi ciazyc juz popoludniu. Jeszcze
    chodze do pracy, ale chyba najwyzej do piatku. Praca zaczyna mnie po prostu
    denerwowac. Zauwazylam, ze od 3 lekcji podczas mwoienia zaczynam dostawac
    zadyszki, wiec chyba przestane sie juz meczyc. niech sie dzieje wola nieba i
    tyle.
    rrr123 sprobuj ograniczyc sol i zapytaj w aptece o tabletki z pietruszki, ponoc
    dobre sa na obrzeki.
    Takie nocki o jakich jokas pisze, to ja mialam w zeszlym tygodniu, koszmar po
    prostu, a na drugi dzien do pracy musialam isc :(
    no ale moze jeszcze bedzie lepiej :):)
    pozdrawiam z nadzieja :):)

powiedzcie dziewczyny, czy jak urodza nam sie dzidzie, to bedziemy do siebie
    jeszcze pisywac?
  • jokas1 21.09.05, 14:19
    …czesc dziewczyny, bylam dzisiaj u lekarza i sie dowiedzialam, ze moja szyjka
    sie skraca obecnie jest o 0,5cm krotsza. Lekarz powiedziala, zebym jeszcze dwa
    tygodnie duzo odpoczywala i lezala a potem to juz dzidzia sie moze urodzic.
    Mialam dobre przeczucie, ze maly urodzi sie wczesniej:O). Jednak kobiety maja
    intuicje. Do tej pory przytylam 14 kg co dla mnie jest wlasciwa waga, a maly
    ponoc nie nalezy do malych niemowlat:O)…Jasne ze tak tylko musimy sobie
    odpowiednie forum wybrac:O)
  • rrr123 21.09.05, 18:48
    Jokas a czy mialas jakies objawy ze ci sie skraca szyjka mnie od pewnego czasu
    szczyka i ciagnie takie dziwne uczucie nie wiem czy to pecherz czy szyjka i
    czasami lapia mnie pojedyncze skurcze takie jak w czasie miesiaczki czy wy tez
    macie juz te skurcze
  • dota28 21.09.05, 22:16
    hmmm skurczy chyba nie mam żadnych, szyjka chyba tez się nie skraca, bo nic mi
    gin nie powiedział. Pewnie przenoszę :(:( A wolałabym urodzić ok. 20 :):) Ale
    cóż to zależy od naszych dzieciaczków :)
  • jokas1 22.09.05, 07:48
    ...tak mam czasami takie bole jak przed miesiaczka, ze nie moge oddechu lapac.
    Powiedziala mi, ze szyjka mi sie skraca, bo maly naciska na nia glowka, ale
    czasami mi tez cos strzyka:O)..
  • dota28 23.09.05, 20:06
    hmmm a mnie dopiero dzisiaj w nocy wzieło takie tkliwe uczucie jak przed
    miesiączka po raz pierwszy, wcale miło nie było. A nacisk na pęcherz to mam tez
    cora większy, ale głównie nocą. :)

pozdrawiam
  • jokas1 24.09.05, 09:37
    ...ja dzisiaj do toalety wstawalam chyba z 5 razy a wczoraj caly dzien brzuch
    mialam twardy jak kamien...
  • rrr123 24.09.05, 14:09
    Ja czuje sie coraz bardziej zle wczoraj dokuczal mi brzuch bolal caly dzien juz
    czekam na wtorkowa wizyte co tam nowego
  • dota28 25.09.05, 10:01
    Oj widze, że coraz bliżej :) Mnie brzusio najbardziej dokucza wieczorami i w
    nocy, nad ranem jest juz w miare ok. :)Troche za to zaczęły mi puchnąć ręce i
    odrobinkę stopy. To mi się juz najmniej podoba.
    Poza ty ciagle jestem aktywna, bo boje sie, że jak klapnę to już mi wszystko
    wysiądzie :(
    pozdraiwam serdecznie i zyczę lepszego samopoczucia
  • rrr123 25.09.05, 23:05
    Czesc dziewczyny dzisiaj bylismy z mezem u mojej kolezanki ktora 3tyg temu
    urodzila malenstwo jest slodkie taki malutki jak go zobaczylam to juz bym
    chciala zeby moje malenstwo bylo z nami a tu jeszcze miesiac maz mi jeszcze
    dzisiaj powiedzial ze jak mala przyjdzie na swiat to on pojdzie w odstawke czy
    wasi mezowie tez maja takie obawy mnie sie to wydaje glupie
  • jokas1 26.09.05, 09:30
    ja nigdy z moim mezem o tym nie rozmawialam, ale sama o tym myslalam. Ja bede
    sie starala obu mezszczyzna czas poswiecac, bo oboje beda tego potrzebowac.
    Mysle, ze on tez sobie zdaje z tego spraw, ze pierwsze miesiace sa dla
    wszystkich ciezkie, a zwlaszcza dla swiezo upieczonej mamy. ..
    …w sobote kupili nam tesciowie wozek. Jest sliczny…
  • rrr123 26.09.05, 14:07
    Twoje malenstwo ma juz pierwszy pojazd ja wozek i lozeczko odbieram 10 pazdz.
    rano bylam na badaniach teraz czekam na wyniki mam nadzieje ze beda dobre
  • dota28 26.09.05, 17:17
    Ja sie nie przejmuję, że męzus pojdzie w odstawke on tym bardziej nie :):)
    Jakoś oboje przygotowujemy się do wspólnego wychowywania maleństwa i tak nas
    oboje to cieszy, że chyba dlatego nie odczuwamy tego.
    Wózek mamy od mojego siostrzeńca, ale na łózio jeszcze się nie zdecydowaliśmy :)
    rrr123 trzymam kciuki za wyniki :) ja tez dzisiaj analize moczu znowu i tez mam
    nadzieję, że bedzie ok :)
    oszłam na zwolnienie - mężuś szaleje z radości, bo zona będzie w domu :):)

pozdrawiam
  • rrr123 26.09.05, 22:16
    Czesc dziewczyny odebralam wyniki i pojawil sie problem leukocyty w moczu
    strasznie wzrosly mialam 1-3wp a dzis 20-25wp jestem zalamana dzwonilam do gin
    ale nic konkretnego nie powiedzial tylko ze jutro zobaczymy i ze zapisze jakies
    leki jestem przerazona mam tylko nadzieje ze to nie szkodzi malej chyba nie
    bede spala w nocy z nerwow moze wiecie cos na ten temat
  • jokas1 27.09.05, 09:06
    ...rrr123 bedzie dobrze, dziecko jest tak dobrze chronione w brzuszku, ze
    czasami nie odczuwa zmian. Ja wczoraj meza spytalam, czy bedzie o dziecko
    zazdrosny. Odpowiedzial mi, ze on z tym nie ma problemu, bo przeciez ltos musi
    sie opiekowac dzieckiem:O)...
  • dota28 27.09.05, 14:29
    Nie mam pojęcia co oznaczaja leukocyty podwyższone w moczu, ale chyba nie jest
    tak źle jak gin nie zareagował natychmiastowym zaleceniem pójcia do szpitala
    lub czymś podobnym. Trzymam kciuki rrr123 za pomyślność :)Pewnie będziesz
    musiała robić powtórne badania, może to pomyłka laboratorium??
    Ech męzowie sami oszaleja na punkcie maleństw i nie będą mieli czasu się
    przejmować tym, że poszli w odstawkę. Wystarczy ich zaangażować do wspólnej
    opieki i będzie dobrze :)
    pozdr
  • rrr123 27.09.05, 21:51
    No juz jestem po wizycie okazalo sie ze lozysko zaczelo sie starzec i stad te
    leukocyty w przyszla srode jade juz do szpitala jesli wody plodowe beda w
    normie to dobrze a jak nie to cesarka kazal byc juz spakowana jestem dzisiaj
    wybita z rozumu teraz to czekanie do srody chyba oszaleje ze strachu dzisiaj
    wszystko mnie boli ale z mala wszystko dobrze a to najwazniejsze
  • jokas1 28.09.05, 09:12
    ...nie martw sie jak z mala jest ok to nie ma sie co bac. ja znam przypadek ze
    szkoly rodzenia, ze dziecko bylo 10 tyg wczesnie przez cesarskie odebrane, bo
    sie nie rozwijalo odpowiednio. U ciebie z mala wszystko ok. Pluca powoli do
    nastepnej srody beda juz rozwiniete, wiec to jest najwazniejsze. Glowa do
    gory...
  • dota28 28.09.05, 12:22
    rrr123 nie martw sie tak jak mówi jokas z mała wszystko ok, więc jest
    dobrze :):) trzymam kciuki za wody płodowe :)
    kurcze wiedziałam, że jednak zostawicie mnie z tym wielkim brzucholem samą :(:(
    zdążycie urodzic duzo wcześniej niż ja :) No cóż nasze Maleństwo ma zielone
    światło, ale dopiero po 15, bo u nas ciągle jestesmy w trakcie remontu.
    pozdrawiam
  • rrr123 28.09.05, 14:09
    Nie moge przestac sie martwic mam glupie mysli chyba lepiej by bylo polozyc sie
    juz w szpitalu i byc caly czas na obserwacji a tak to leze w domu i sie
    zamartwiam byle do srody
  • dota28 28.09.05, 15:07
    a robil ci usg? poza tym, jak wody schodza, to obwod brzusia sie zmniejsza, nie
    rosnie ponoc, mozesz zmierzyc, ale zawsze o tej samej porze, bo to rozniaca :):)
    nie martw sie, bo dzidzia sie nerwowa urodzi :):) sprobuj znalezc sobie jakies
    zajecie :)
    trzymam kciuki :)bedzie dobrze - zobaczysz
  • rrr123 28.09.05, 21:50
    Usg mialam robione wczoraj a wody narazie byly w normie jesli sie nie zmienia
    to dobrze dostalam jakies antybiotyki mezowi wyskoczyl nagly wyjazd w piatek i
    chyba pojedziemy zrobic Usg zeby on mogl spokojnie pojechac to w piatek moze
    dowiem sie cos nowego
  • dota28 29.09.05, 11:00
    widzisz nie masz na razie sie czym martwić :):) skoro wody są ok, a łożysko ma
    prawo zacząć się starzeć i nawet to normalne, a że u ciebie trochę szybciej -
    trudno, będą to monitorować i jak zagrozi maleństwu to urodzisz wcześniej :)
    trzymam kciuki i pozdrawiam :)
  • jokas1 30.09.05, 11:15
    ...rr123 bedzie dobrze. bedziesz mala wspaniala coreczke. z dzieckiem tej
    dziewczyny o ktorej wam opowiadalam, ze 10 tyg wczesniej sie urodzila jest
    wszystko ok, wiec u ciebie 100 pro. ja mam lekkie przezeibienie. Jestem teraz
    duzym czosnkiem, bo sie tego najadlam z chlebem, bo przeciez nic nie moge
    innego wziac:O)...
  • rrr123 01.10.05, 19:04
    Wiem ze mala jak sie teraz urodzi to jej nic nie grozi ale samo to czekanie
    teraz na wizyte jest meczace wczoraj mialam jechac do mojego gin ale on przez
    telefon stwierdzil ze nie ma potrzeby skoro sie nic nie dzieje boli mnie
    podbrzusze ale to normalne w tym okresie u mnie w blokach jest cholernie zimno
    jeszcze nie zaczeli grzac boje sie zeby mnie jakies przeziebienie nie wzielo
  • dota28 02.10.05, 11:15
    Witam :)
    ja smarkam nadal :( ale cóż biorę co najwyżej cerutin i wszystko :) po świżym
    czosnku mam zgage, ale przedwczoraj ugotowałam zupkę czosnkowa, którą oboje z
    mężsuiem lubimy.
    rrr123 wierzę, że czekanie jest dobijające :), ale trzymam kciuki, oby do środy
    i oby okazało się, że to tylko normalne starzenie się łożyska i leżenie w
    szpitalu, ani wczesniejsze rozwiązanie ciązy nie są konieczne.
    Jokas łączę się w bólu przeziebieniowym i oby nas te cholery wirusy opuscily :)

• jokas1 02.10.05, 16:43
    ...ja na szczescie powoli zwalczylam przeziebienie i o dziwo bardzo szybko. mam
    troche tylko dzisiaj katar. Moge Ci Dota polecic bardzo dobry napoj, ktory sama
    mozesz w domu zrobic. ja caly dzien to wczoraj pilam i mi pomoglo. Potrzebne Ci
    beda 2 cytryny, mod i woda przegotowana. Wyciskasz cytryny do tego 2-3 duze
    lyzki miodu i okolo 1 litr wody. Jest super...
  • dota28 02.10.05, 22:41
    dzieki Jokas, pewnie wypróbuje chociaz w mniejszej ilości na początek :):)
    trzymam kciuki za całkowiete wyzdrowienie, moj katar niestety nieodłącznie
    towarzyszy mi od poczatku ciązy i ustał tylko na dwa tygodnie jak bylam nad
    morzem. Podejsrzenie jest o jakąs alergie, ale chyba tylko w ciązym, bo nigdy
    nie mialam :)
    pozdrawiam
  • rrr123 03.10.05, 15:53
    Bylam dzisiaj rano w szpitalu u mojego lekarza bo wczoraj wieczorem strasznie
    sie zle poczulam mialam skurcze calego brzucha i wysoka goraczke zrobil mi
    wszystkie badania okazalo sie ze to od leku ktory mi przepisal wody sa w normie
    ale po badaniu szyjki stwierdzil ze wszystko jest gotowe do porodu i on to
    wykorzysta podal termin 10 paz wiec nie unikne wczesniejszego rozwiazania moze
    to lepiej maz sie smieje ze mala sie rwie na swiat jeszcze wrocilam do domu
    okazalo sie ze krwawie po tym badaniu ale podobno to sie zdarza juz mi
    normalnie glupio dzwonic do tego mojego gin uzna mnie za natreta ale co zrobic
    jak ciagle cos mnie dopada
  • dota28 05.10.05, 19:58
    rrr123 od tego gin jest, jak Cie cos niepokoi, to go dręcz :):)zwłaszcza, że to
    jego wina ;( pewnie był niezwykle delikatny niestety. trzymam kciuki, będzie
    dobrze zobaczysz :)
    Jokas gdzie jestes??
  • rrr123 06.10.05, 10:02
    Moze Jokas jako pierwsza urodzila ? Ja sie juz spakowalam do szpitala i czekam
    do jutra mam nadzieje ze zostane do poniedzialku w domu moja mala jest tak
    aktywna od wczoraj ze normalnie nie wiem co sie dzieje caly czas ja czuje jak
    sie rozpycha mam nadzieje ze jej nic nie dolega
  • jokas1 06.10.05, 14:23
    …nie nie urodzilam jeszcze, ale ponoc juz nie duzo mi zostalo. Dzisiaj od
    lekkarza dostalam wszystko co potrzebuje od nie do szpitala. Ja daje sobie
    jeszcze nastepny tydzien . Spakowan tez juz jestem. Malemu tez ubranka
    przyszykowalam, zeby maz wiedzial co ma wziasc dla niego. Jestem coraz to
    ardziej zmeczona i wszystko mnie boli. Powoli juz nawet to cierpliwosc trace:O)…
  • dota28 06.10.05, 21:21
    hmmm no to sie rozdwajacie :) mnie tylko brzusio może o 1 cm opadł i to
    wszystko, czuję też jak działa prawo ciązenia, ale to wszystko, wieczorami mam
    wielki napór na dół brzusia, ale poczekamy jeszcze, mam nadzieje urodzic ok
    20 :):)
    pozdrawiam i trzymam kciuki :)

a jak maleństwa aktywne, to chyba zdrowe nie? :)
  • rrr123 07.10.05, 17:53
    Ja zostaje do poniedzialku w domu badania dzisiaj wyszly dobre ale moj gin
    twierdzi ze nie ma na co czekac z powodu tego lozyska wiec w poniedzialek rano
    mam byc w szpitalu dostane jakies leki na wywolanie ciekawa jestem czy urodze w
    pon. czy bede sie meczyla dluzej troche sie boje tego wywolania i nie wiem czy
    dostane to znieczulenie
  • dota28 07.10.05, 20:19
    rrr123 bedzie dobrze, a czy przy oksytocynie daja dodatkowo znieczulenie to ja
    nie mam pojęcia. Dobrze, że wyniki sa ok :) Będę trzymała kciuki żeby Cie długo
    nie męczyło
    pozdrawiam
  • dota28 11.10.05, 18:57
    rrr123 już w szpitalu, a Ty Jokas gdzie sie podziewasz???? A prosiłam żebyście
    nie zostawiały mnie samej :( buuuuuu

pozdrawiam i trzymam kciuki
  • jokas1 15.10.05, 20:16
    ja juz urodzilam;O). jestem juz w domu. W poniedzialek o godz 0:33. jest 50cm,
    3kg. poro nie byl tak ciezki. napisze wiecej jak wiecej czasu bede miala:O)...
  • dota28 18.10.05, 13:09
    Gratulacje :):) Synek?? Jak daliscie na imię??
    A tak w ogóle, to pisałam, że mnie sama zostawicie :(:( Sama do siebie będę
    tutaj pisać żeby się pocieszyć. Mój gin dzisiaj spokojnie wyznaczył wizyte za
    tydzień i tyle.
    Jokas jeszcze raz wszystkiego dobrego życzę, zdrówka i dochodzenia szybkiego do
    formy dla Was obu :)
    rrr123 pewnie tez juz albo niedługo :)
  • jokas1 18.10.05, 19:52
    nasz synek nazywa sie Oliver. Pisze rzadko, bo staram sie od soboty ulozyc
    sobie plan dnia, bo nie jest latwo z takim maluchem. Musze przynajmniej 2 lub 3
    razy wstawac w nocy co pozniej odbija sie w ciagu dnia:O). Mysle, ze u r123 tez
    juz sie urodzilo...
  • dota28 19.10.05, 11:38
    Czyli Twój synus ma już ponad tydzień :) A ja myślałam, że tak szybko Cie
    wypuścili :):)No to buziaczki dla Olivierka. Cóż ja czekam :)Pozdrawiam i
    przespanych nocek zyczę
  • dota28 25.10.05, 16:21
    Ech musze pisac sama do siebie :(, byłam u gina dzisiaj i stwierdził, że
    pochodzę jeszcze w tej ciązy :( A ja już chciałabym iśc rodzić. pozdrawiam Was
    dziewczyny serdecznie i ślę całuski dla dzieciaczków. rrr123 pewnie masz
    Malutka przy sobie co? I mam nadzieję, że już w domku razem się dogadałyście.
  • rrr123 25.10.05, 20:27
    Czesc dziewczyny my tez juz jestesmy w domku od soboty urodzilam 18 paz o godz
    19;40 mala wazy 2850 i ma 51cm jest kochana urodzilam przez cesarke moje
    malenstwo jest spokojne prawie caly czas spi
  • jokas1 26.10.05, 09:51
    ...w koncu troche czasu, wiec moge pisac. Moj jest aly zbojnik, krzyczy jak
    chce jesc i jest bardzo zywotny tak jak to bylo w brzuchz. Ja schudlam juz 12
    kg i mam nadzieje, ze w najbliszym czasie zgubie pozostale pare kilo:O)..
  • rrr123 31.10.05, 15:16
    Ja schudlam dopiero 10kg a sporo jeszcze zostalo ale zero brzucha to byl plus
    malego brzuszka w ciazy szybko spadl moja coreczka cale dni przesypia ale w
    nocy koszmar budzi sie co chwila chodze jak lunatyk Jokas czy karmisz piersia
    jesli tak to co jesz bo ja juz sama nie wiem co mam jesc kazdy mi mowi co innego
  • jokas1 31.10.05, 19:26
    ...po 2 tygodniowej walce z malym karmie piersia ichyba dlatego tez tak szybko
    schudlam. Ja nie jem cebuli, fasoli, kapusty, czosnku i nie pije duzo
    gazowanych napojow, choc bardzo lubie. Ponoc to wszystko u dziecka powoduje
    kolke. Widze, ze mamy ten sam problem moj maly tez jest bardziej aktywnyw nocy
    i marudzi. co dwie godziny jak w zegarku budzi sie i czasami nie chce spac w
    lozeczku.w dzien jest bardzo grzecznym dzieckiem i ktoby pomyslal ha ha. Ja tez
    pierwszy tydzien chodzilam jak lunatyk i nie wiedzialam jaki dzien byl bo bylo
    mi obojetne. jednak po dwoch tygodniach jakos wpadlam w rytm i jest lepiej. u
    ciebie bedzie pewnie tez tak. Zycze ci duzo cierpliwosci bo teraz tego duzo
    potrzebujesz. wiem sama po sobie...
  • dota28 05.11.05, 15:42
    Witam :0 )

Ja urodziłam Konradka 26. 10 o 11 05. Waga 3480g, dł. 60 cm. Karmie piersia i
    jem prawie wszystko ale ostroznie. Chwilowo omija rzeczy naprawdę cięzkostrawne
    te, które wymieniła jokas. Połozna powiedział wszystko, ale z umiarem i uważać
    jak coś uczulającego się zje i maleństwo obsypie, to omijać. Konradek b.
    grzeczne, ale ma problemy z gazami niestety. Poza tym w nocy wstaje o 23 lub 24
    potem 2 lub 3 a potem 7 lub 8 rano, tak wiec nie ejst zle :)

pozdrawiam serdecznie :)
  • rrr123 05.11.05, 17:20
    Dota gratulacje takiego duzego smyka u mnie tez pojawil sie problem z gazami
    bylismy wczoraj u pediatry i niestety stwierdzil kolke dostalam mase kropelek i
    musze powiedziec ze dzisiaj spi spokojnie caly dzien ale malo kupek robi i to
    mnie martwi ale przybrala juz na wadze i wazy 3250kg a wszyscy i tak twierdza
    ze jest taka malutka moja kochana Alunia
  • jokas1 05.11.05, 20:30
    ...moj synek nie ma koli, tylko czasami marudz po jedzeniu. ostatni perzesypia
    mi noc po 3 godz co mnie cieszy. moj przytyl prawie 1kg i urusl 3 cm,,

...gratulacje dota...
    ...no to w koncu dotrwalysmy szczesliwego rozwiazania:O)...
  • dota28 07.11.05, 15:17
    Dzieki dziewczyny :):)
    My do lekarza idziemy dopiero za dwa tygodnie wieć wtedy się dowiem ile
    przytyła, ale przy wyjściu ze szpitala wazył odrobinke wiecej niż Alunia :)
    Rośnie, bo widać gołym okiem :) i gdyby nie te gazy, to zupełnie bezproblemowe
    dzieciatko :) Przynajmniej na razie. Aż połozna nadziwić sie nie może, że taki
    spokojny :) A gdyby wiedziała jakim nerwusem jest jego matka to juz na pewno
    byłaby w szoku :)
    Fajnie, że u was wszystko dobrze :) pozdrawiamy serdecznie
    Dorota i Konradek
  • jokas1 09.11.05, 19:28
    ...my bylismy dzisiaj u lekarza. jest wszystko w porzatku. maly przytyl i wazy
    obecnie 4130g i urosl 3 cm. I to mnie bardzo cieszy...
  • dota28 19.11.05, 16:49
    witam :)
    Konradek we wtorek wazył już 4390! a skończył dopiero 3 tygodnie:) Jednak
    problemy z brzuszkiem i teściowie mnie chyba wykończą. Ciagle chcą nosic i
    nosić.A ja nie choroba :( Pozdrawiam serdecznie Was i Maleństwa
  • dota28 01.12.05, 17:28
    hop hop, az tak dzieciaczki dają w kość
    ?? Mój ma tylko okropne kolki, ale poza tym ok. Pozdrawiam i czekam na wieści
  • jokas1 02.12.05, 18:31
    ...powoli jest lepiej. lekarz zalecil mi mleko z butelki i do czasu do czas
    dostaje ja, bo moje mleko nie za bardzo wystarcza , wiec i teraz spi dluzej.
    jednak dzisiaj i wczoraj nie zrobil kupki i to mnie martwi...
  • dota28 12.12.05, 17:14
    Dziewczyny zapraszam na f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1710820&start=2580
    tam rozwiejecvie mnóstwo swoich watpliwości i tam zaglądam codziennie od
    miesięcy :) pozdrawiam Was i Maluszki
  • dota28 21.12.05, 18:27
    Wesołych Świąt chciałam Wam i Waszym Rodzinom życzyć, ale czy Wy tu jeszcze
    zaglądacie?? Pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam na podane przeze mnie forum!
  • jokas1 19.01.06, 11:35
    rrr123 jak tu kiedys zajrzysz to przylacz sie do nas na tym forum o ktorym
    pisala dota. Czekamy na ciebie...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.